Значення комунікації та емпатії в роботі проектного менеджера в IT

З позиції project manager, який почав свій шлях у сфері IT, я добре усвідомлюю, що для досягнення успіху у цій ролі, потрібно володіти не лише технічними знаннями, а й навичками міжособистісного спілкування. Комунікація грає надзвичайно важливу роль у моїй роботі, а тому я прагну постійно розвиватись в цьому напрямку. Сьогодні я хотіла б поділитися своїми думками та розповісти про стратегії та практики, які допомагають мені у покращенні цих навичок.

Значення комунікації та емпатії:

У моїй роботі я переконалася, що взаємодія з командою, замовниками та іншими зацікавленими сторонами потребує чіткого та ефективного обміну інформацією, а також здатності розуміти емоції, що стоять за словами. Емпатія грає ключову роль у побудові глибоких зв’язків з учасниками проєкту, сприяючи спільному досягненню поставлених цілей.

Мені пощастило почати свою IT кар’єру там, де панує атмосфера підтримки та щирості. Тут важлива відверта комунікація, що є одним із головних принципів агенції де я працюю. Це саме те, що я хотіла б продовжувати розвивати у своїй подальшій роботі. Комунікація грає вирішальну роль у нашій команді. Я намагаюся підтримувати відкритий обмін інформацією, а також забезпечувати чіткість та ясність у спілкуванні з нашими замовниками. Відкритість та співпраця допомагають уникнути непорозумінь та досягти кращих результатів.

Вплив емпатії на комунікацію:

Емпатія є також невіддільною частиною ефективної комунікації. Мені подобається вислів Стівена Кові, автора книги «7 навичок високоефективних людей», який говорить, що «Empathy is the cornerstone of effective communication, understanding the emotions behind the words. It allows project managers to connect with team members, stakeholders, and clients on a deeper level, facilitating cooperation and achieving shared project goals.» Ця цитата гарно відображає сутність емпатії в комунікації. Вміння поставити себе на місце інших людей допомагає розуміти їхні потреби, очікування та занепокоєння. Емпатія допомагає побудувати довірливі стосунки з клієнтами та покращити співпрацю в команді.

Стратегії та практики до яких я вдаюся:

Ефективне емпатичне слухання: Активне слухання та постановка уточнювальних питань допомагають мені краще зрозуміти потреби моїх колег та очікування зацікавлених сторін. Це також сприяє створенню атмосфери взаємної довіри та поваги, що суттєво підвищує ефективність комунікації на проєкті.

Вміння домовлятися для успіху проєкту: Конфлікти та розбіжності іноді є неминучими під час роботи над проєктами, але вміння знаходити компроміси та досягати взаємовигідних рішень допомагає подолати ці труднощі. Я намагаюся вислуховувати учасників команди, пропонувати варіанти та шукати шляхи, що задовольнять інтереси всіх сторін. Такий підхід сприяє зміцненню відносин та забезпечує більш успішне виконання проєкту. Важливо, щоб кожен учасник комунікації відчував, що його вислухали та почули.

Чіткий та конкретний вираз думок: Я стараюся розвивати навичку чіткого та точного вираження своїх думок та ідей. Вміння викладати інформацію ясно та лаконічно допомагає уникнути розбіжностей та поліпшити взаєморозуміння. Аби досягти цього, потрібно використовувати просту та зрозумілу мову, а також переконуватися, що співрозмовники розуміють один одного правильно.

Зворотній зв’язок:
Активне використання зворотнього зв’язку, це потужний інструмент для покращення комунікації. Ділитися позитивним та конструктивним зворотнім зв’язком з членами команди та замовниками надзвичайно важливо, це допомагає підвищити якість комунікації та зміцнити відносини.

На мою думку, постійний розвиток своїх навичок та вмінь є ключем до успіху в будь-якій сфері. У своїй роботі я застосовую стратегії, про які я розповіла у статті, та вірю, що вони принесуть користь не лише у роботі, а й у будь-якому аспекті життя. Тож незалежно від того, чи ви вже маєте деякий рівень в цих навичках, чи тільки починаєте свій шлях, варто вкласти зусилля у їхнє поліпшення: практикувати активне слухання, вчитись розуміти потреби та очікування інших, бути відкритими до змін і бути готовим постійно вдосконалюватись.

👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Круто! Насправді дуже важливі аспекти плідної праці задля найкращих результатів з приємним процесом, дякую

Гарна стаття! Не зупиняйся!

Підписатись на коментарі