Google забороняє працівникам користуватись інтернетом

У середу Google запускає пілотну програму, яка обмежує доступ до Інтернету групи своїх працівників, повідомляє CNBC. Їм доведеться використовувати комп’ютери, на яких відключений Інтернет, за винятком внутрішніх інструментів і сайтів Google, таких як Диск або Gmail. Деяким із цих працівників також буде заборонено встановлювати нове програмне забезпечення на комп’ютерах.

Причина таких дій в тому, що в Google стурбовані ризиком кібератак.

«Співробітники Google є частими об’єктами атак», — йдеться в одному з внутрішніх листів компанії. Оскільки компанія має намір отримати урядові контракти від влади США, це може стати проблемою.

Як думаєте, допоможе обмеження інтернету забезпечити більшу безпеку? Стикались з таким в роботі?

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Знакомый инсайдер сообщил, что всё это было более двух недель назад и уже свернули эксперимент за бессмысленностью.

Оце читаєш коменти та розумієш, що деяким колегам навіть столові прибори у кафетерії видавати не бажано, не те що інтернети

Рідкісні довб***би. Той же гмил пропускає більше 90% всього фішингу, який мені приходить :)

В гуглі не можна гуглити. Це ж як би керівник автозаводу не їздив би на власному авто.

Немає практичного смислу. В них практично все своє, відповідно stackoverflow просто не допоможе.

Не побачив у статті, що мова йде саме про розробників. Наприклад в банках це нормальна практика. Тому якщо бухгалтерам чи ще комусь заборонять — в чому проблема? Взагалі дуже мало інформації, щоб робити хоч якісь висновки.

пишу цей коментар на папірці, який я відправив поштою в адміністрацію ДОУ. ПАМАГІТЄ

Деяким із цих працівників також буде заборонено встановлювати нове програмне забезпечення на комп’ютерах.

В нас локального адміна мають лише програмісти і девменеджери, а всі інші мають на кожен чих ходити на поклон в айтішечку. І це не дуже зручно, навіть .NET Runtime, приміром, не поставиш для продакт-менеджера, щоб він міг проклікати, без того, щоб він мусив домовлятися з ними...

Із-за кількох тьоток які качають малваре і клікають по непонятним лінкам, обмежуть доступ всім

Всім? Повідомлення не окреслює коло працівників, яких буде стосуватись це обмеження.

обмежує доступ до Інтернету групи своїх працівників

Які саме ці групи невідомо. Може, перша лінія допомоги, може продажники чи ще хтось...

у них код з усього світу і внутрішній пошуковик такий, що більш нічого і не потрібно. Це як працюєш на воєнку, і дивуєшся як компанії економлять на якості для цивільних, плакати хочеться.

Контрактив 3 роки на гугль. Трошки встиг познайомитися з внутрішньою кухнею. Скажу, що для розробника на гуглі по суті інтернет не потрібен. Практично все внутрішнє — бібліотеки, інструментарій і тд. Тому головний пошук, це по внутрішніх ресурсах. Ні google.com, ні stack overflow, чи ще щось таке, не поможуть. Тому головна втрата буде хіба неможливість читати срачики на ДОУ з робочого компа.

Так, интересно. То есть доступ в интранет — остается?

Я вже не там два роки, не знаю, що вони там задумали. Але судячи з написаного, так.

«Співробітники Google є частими об’єктами атак»

Якщо з цього виходити то в цьому є сенс.

«Айтішники» нічим не відрізняються від «не айтішників» в своїх бажаннях розкидуватися приватною інформацією в різноманітних шахрайських акціях.

Типу, квіз «який ти нині бутерброд».

А за тиждень-два «айтішники», так само як і «не айтішники», розпачливо волають «дапамажіть фейсбук зламали» і принципово не розуміють що вони зробили не так.

Реальний випадок.

При цьому, ти будеш поганим чуваком бо кажеш їм неприємні речі. А вони няшки бо непогано заробляють і це єдиний критерій «професійності».

Те що людина «вміє натискати кнопки в ідешці» ще не робить з неї фахівця в інших сферах. Кулінарія, сталеваріння, інформаційна безпека. Так само і здорового глузду не додає.

Google запускає пілотну програму, яка обмежує доступ до Інтернету групи своїх працівників

оригінал

Google starts a pilot program on Wednesday that will restrict the internet access of a group of its employees

Тобто ще раз пілотна програма для групи працівників.
Цікаво, коли на ДОУ спочатку читатимуть, а потім коментуватимуть...

до Інтернету групи своїх працівників

Ти сам то читав ?

Google starts a pilot program on Wednesday that will restrict the internet access of a group of its employees
...
The outlet reports that while Google initially selected 2,500 people to take part in the scheme, they’ve since been allowed to opt out and others can volunteer.

Процитувати цілу статтю? Чи того достатньо?

Одразу після того як редактори ДОУ перестануть видумувати клікбейтні заголовки типу

Google забороняє працівникам користуватись інтернетом

Це чатжпт так генерує😂

Тоді редакторам ДОУ треба платити як ChatGPT?

Я думаю, Тут моменти не тільки в об’єктах атак а ще в правах власності.
Думаю таким чином вони будуть запобігати дублюванню/копіюванню кода з усяких стаковерфловів, чатів жпж і тд.
Щоб не було претензій на право власності або ще щось такого

така практика ідосі є в багатьох компаніях

Иронично, что компания, которая является одним из топовых выгодоприобретателей от интернета, его собственно запрещает.
Барыга больше не тестирует собственную дурь, или как?

В Амазон теж не можна ставити на комп що попало, лише з затвердженого списку, але інтернет таки у нас не забирають. Така хрєнь, як правило, коли працюєш на держ замовлення. До прикладу, в тому ж AWS є GOV сектор, який фізично відєднаний від загальної хмари. Деплой софта на ці сектора йде через запит на спец людину. Та, напевно, флешкою переносить в GOV бакет оновлення :)

Ты уверен, что стоит на публичном форуме об этом рассказывать?

О подобных практиках не знают только в стране розовых пони.

вирішується двома машинами + KVM switch. Одна машина в сек’юрній ізольованій мережі, інша для зовнішнього світу.

можете податися до них на вакансію консультанта з безпеки

Не буду вдаваться в детали — но все не совсем так.

Не буду вдаваться в детали — но все не совсем так.
Ребята, не стоит вскрывать эту тему. Вы молодые, шутливые, вам все легко. Это не то. Это не Чикатило и даже не архивы спецслужб. Сюда лучше не лезть. Серьезно, любой из вас будет жалеть. Лучше закройте тему и забудьте, что тут писалось. Я вполне понимаю, что данным сообщением вызову дополнительный интерес, но хочу сразу предостеречь пытливых — стоп. Остальных просто не найдут.

A few moments later: Гугл забороняє використання компʼютерів. Працівникам будуть надані листочки і олівці. Також рулони упаковочного паперу для дебагу і голуб для коммітів.

Ось для чого були ті співбесіди де треба було писати код маркером на дошці!

Працівники не відчують різниці, адже Гугл і є інтернет :)

Гугл дорівнює інтернету у таких само недалеких особистостей, що вважають усім інтернетом одну лише свою улюблену соціалочку. За межами гугла цілий світ. Фу таким бути.

Фу бути людиною, яка жартів не розуміє

Так, було таке. В UBS в Лондоні в трейдерів було фізично 2 компа, 2 пари моніторів і одна клавіатура. Якщо треба інтернет , переключаєш і працюєш або в інтернеті або в внутрішній мережі.

В сумочке каждого гуглера
i.imgur.com/QTIT53i.jpg

У справжнього кулцхакера -Windows XP Zver DVD
Блін я загуглив воно ще живе, посилання на руснвий сайт не буду постити.

Це повна антитеза здоровому глузду. В нашій компанії проводяться тренінги з безпеки даних, звісно є ПО, наприклад VPN чи інш, щоб убезпечити доступ до внутрянки. Здоровий підхід. Я б не працював у таких умовах, які створює Гугл.

В Google будет разрабатываться что-то серьезное. Скорее всего для военных
к примеру ИИ для управления на поля боя и так далее — соот. и требования к безопасности окружения где это будет делаться. В статье прямо описано что делается под гос. контракты.
А кто там кричал что он( или она или оно) «не такие» уже уволили во время сокращений

А ще в докороновірусні часи в офіс центрах були цілі поверхи, куди твій бейджик не працює. І окремий ресепшен.

І ти бачиш як люди туди входять, а от як виходять жодного разу не бачив

Навіть в невеликому Cisco Krakow була досить велика сегментація. І це при тому, що фірма займається нетворкінгом і секюріті на високому рівні.

Та зрозуміло. Працював у невеликому, але гордому карманному банку відомого олігарха. Обслуговувались у тому числі перші обличчя держави.
Секьюрность була мабуть краща ніж в Пентагоні. Кожен працівник мав бейдж із дуже обмеженим доступом. Якщо спробуєш провести бейджем не по тій двері тебе одразу на ковер до начальника СБ
Але ми як техпідтримка по залізу мали доступ майже всюди крім касс та баблосховища, кабінетів топів і одного загадкового кабінету.
Один раз викликали у цей кабінет — комп зламався.
Приходжу — завалений паперами стіл причому видно що тут працюють рідко та взагалі не прибирають. На столі древній монітор та комп IBM початку нульових. Сказали ремонтувати, комп не виносити.
Знайшов у загащниках складу списаної техніки приблизно такий комп, замінив БЖ. Запрацювало і з’явився термінал dos.
Що то було досі загадка

Мабуть розробляли перший ШІ

То мав бути не IBM PC, а щось на 6502.

Це вже давно розроблено і точно не гуглом)))

Да-да-да, именно поэтому ремоут надо запретить, а не потому что народ бежит из бомжатской калифорнии.

В Google будет разрабатываться что-то серьезное. Скорее всего для военных
к примеру ИИ для управления на поля боя

Ага, ну или smart вибратор дополненной реальности для ущемленных ЛГБТ+, или детектор мизогинии или умный детектор расизма для собесов (чтобы работал только на белых).

Думаете просто так на доске на собесах в Гугл код писали? Готовились))

А ще краще взагалі забрати у них компи, нехай в блокнотику код пишуть. Тоді кібератаки точно будуть не страшні)

Підписатись на коментарі