Чи очікувати айтівцям перевірки з 1 серпня?
Автор: Катерина Корбут, фінансовий консультант сервісу «Таксер».
Мораторій на перевірки з 1 серпня не знесуть під нуль, хоча спершу це хотіли зробити. Тим не менш, нюансів щодо перевірок стане більше.
Що робити айтівцям?
Айтівцям, наприклад, треба розуміти, що представники державної податкової служби України здійснюють документальну перевірку, коли мають на меті оцінити достовірність, своєчасність та повноту сплати усіх податків та зборів, які передбачені Податковим кодексом України. Вони контролюють дотримання валютного та іншого законодавства у тих межах, які визначені їхньою компетенцією. Це може бути законодавство, яке стосується укладання трудового договору, правильного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, статистичної звітності та бухгалтерського обліку.
Також податківці можуть зацікавитись даними, які отримали перевіряючи інших платників податків, котрі є контрагентами певної компанії.
Перевірки, які податківці матимуть право проводити:
- ті, що і зараз дозволені (камеральні, фактичні, деякі позапланові документальні). Нюанс щодо позапланових: щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами в Україні, та/або оподаткування нерезидентів податківці зможуть обрати лише п. п. 78.1.1 ПКУ (а не будь-який зі ст. 78 ПКУ);
- планові документальні (для певних категорій платників);
- позапланові (додатково до тих, які є зараз). Тут розберемо детальніше.
Позапланові перевірки:
- Якщо платник не відповів на запит, а у фіскалів є податкова інформація:
- про порушення законодавства щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами з джерелом походження з України та/або щодо оподаткування нерезидентів;
- порушення податкового законодавства платниками, які здійснюють діяльність у сфері: виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні;
- надання фінансових, платіжних послуг.
2. У разі подання покупцем скарги на реєстрацію податкової накладної/акцизної накладної або помилок в обов’язкових реквізитах.
Якщо ФОП айтівець за кордоном?
Тут все так само: позапланові перевірки можливі в окремих випадках, наприклад, коли платник звернеться до податкової із заявою про проведення перевірки, або ж коли у податківців будуть дані про порушення податкового законодавства підприємцем.
Своєчасна сплата, подання декларації (лише якщо не було можливості сплатити/подати, але це потрібно буде якось довести) — допоможуть уникнути «сюрпризів» від податківців у вигляді штрафних санкцій та перевірок.
Планові перевірки також дозволили, але далеко не для всіх. Зокрема зазначено, що з 1 серпня і до кінця воєнного стану включати у план-графік перевірок можна тільки тих самих виробників або реалізаторів підакцизних товарів, гральний бізнес та платників, які надають фінансові та платіжні послуги.
Щодо ПРРО/РРО: з січня 2021 року всі повинні були встановити реєстратор розрахункових операцій (РРО), але прийшла пандемія і це рішення було відкладено на рік. Після чого з’явилась нова норма про обов’язкове встановлення касових апаратів або РРО.
Поки це не стосується айтівців, тих, хто надає послуги тільки дистанційно — онлайн або телефоном. Також, касовий апарат не потрібен і тим, кому на рахунок ФОП відправляють кошти через банк або банківські термінали.
Якщо у вас виникають питання, будь ласка, звертайтесь до служби підтримки нашого сервісу або в коментарях.
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів