Що б ви порадили в даній ситуації, щоб розвиватися і більше заробляти?

Привет всем,

хочу с вами посоветоваться, как дальше строить карьеру.

О себе:

42 года, гражданство немецкое, место проживания Германия

Опыт работы тимлидом: 10 лет, программистом после учебы: 15 лет

Работал сначала в сфере «сайты на заказ» и сейчас уже больше 10 лет работаю в бэкенде/проект менеджменте/поддержке/коммуникацией с клиентами в области онлайн-маркетинга, разрабатывая соответствующие SaaS, работающие с Google Ads, Bing Ads, Facebook Ads и Amazon Advertising, дизайню архитектуру для них в AWS

Технологии: PHP, Python, MySQL, PostgreSQL, Redshift, AWS (Beanstalk, EC2, Batch), Linux, gitlab

имею многолетний, хоть и выборочный опыт работы DevOps, апгрейд серверов, починка и установка софта и т.д., мониторинг (Icinga), внедряю изменения в Puppet

На данный момент третий год работаю, поддерживая и разрабатывая 2 больших и разных проекта, с которыми знаком уже много лет (фирма перекупила их у моего бывшего работодателя). Делаю в них абсолютно все, кроме продаж, начиная с пакетов Linux, на котором работает софт, и заканчивая перепиской с клиентами.

Сейчас месячная зарплата 9400 до налогов + отдельно частная пенсия в пару сотен евро, которую работодатель пополняет напрямую.

На данный момент почти не остается сил на прокачку знаний после работы, более хороших перспектив на фирме тоже нет, это предел. Привлекает в принципе только работа в бэкенде, точнее в прослойке инфраструктура + OS + Middleware + софт/API + кэши и базы данных, терпеть не могу JavaScript и фронтенд, хоть и периодически приходится разбираться и что-то добавлять/чинить в VueJS. Очень люблю править производительность, ковырять всякие суперстранные баги, выполнять задачи в стиле «на выходе нужно вот это, у тебя полная свобода действий + полная ответственность за работу, делай».

Из языков — свободные английский и немецкий, при надобности смогу относительно быстро снова раскачать испанский и французский до уровня повседневного общения.

Что бы вы посоветовали в данной ситуации, чтобы развиваться и больше зарабатывать? Учить какой-то определенный стек? Переезд в другую страну? Выход на фриланс (я подрабатывал пару раз фрилансом, но клиенты у меня тогда уже были изначально, я их не искал)?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Наконец-то нашлось время запостить тут ответы, сорри, что так долго.
Стал освобождать себе время после работы на улучшение скиллов. Начал прокачиваться дальше на тему систем-дизайна, подписался на кучу профильных каналов, стал подтягивать питон, логические задачи, в целом систематизировать и пополнять знания с прицелом на интервью.
Решаю задачи на Leetcode, очень нравится. Что-нибудь еще существует полезное для прокачки, что можете посоветовать?

Правильно тебе сказал коллега — найти круг общения равный или выше, а не решать примеры.

Спасибо всем, кто откликнулся! У меня сейчас на работе полный аврал, поотвечаю на следующих выходных.

9400 до податків, це десь 6000 після?

6300,16 євро, якщо дружина/чоловік живе з тобою, 5400,40 євро, якщо ти не в шлюбі або, наприклад, якщо дружина/чоловік проживає в іншій країні (це якщо в людини медична страховка SBK, нема дітей та вона не платить церковний податок).

прочитайте книгу «багатий тато, бідний тато».

цінність є, як не стати бідним татом, але нема як стати багатим татом :)

Це для новачків, основи фінансової грамотності про важливість інвестування і складного відсотка, проста, мотиваційна книга написана зрозумілою для домогосподарки мовою. Для більшості людей навіть це не очевидно. Сам про це ніколи не задумувався, знав що таке є, але не задумувався, вчив фреймворки, пахав на роботі щоб підвищення получити чуть більше ніж інші, літкодив щоб в гугл якийсь перейти, і жив своїм життям. Поки не побачив як колега читає саме цю книгу. Потім сам аудіо варіант прослухав і з тих пір понеслось: більш фундаментальні книги, seekingalpha, реддіт, ютюбчик. Короче вільний час пустив в інше русло, що принесло свої дивіденди.

А так звісно, ніяких конкретних порад книжка не дає (як і всі книжки Кіосакі) і мільйонером не зробить. Не розумію чому всі думають що зараз прочитають і мільйонерами стануть, а якщо не стануть значить розводняк і інфоциганин. Камооон.

якщо з’явились такі думки як у автора — так
вони праві, що практичної цінності нема. Після книги треба пару разів ще зіграти в гру «rat race», за тим же авторством. Там у ігровій формі подані практичні приклади для базових інвестицій.
Після цього плануєте що робити далі і можете на курси створення бізнесу або курси інвестування йти, що ближче. Або залишити все як є, що теж варіант.

ось ютюб в рекомендоване підкинув, чувак діло говорить, вроді очевидні речі, но як показує практика, далеко не всім )

www.youtube.com/watch?v=ORqd9QAC8OY

уже больше 10 лет работаю в бэкенде/проект менеджменте/поддержке/коммуникацией с клиентами в области онлайн-маркетинга,

Це вже мабуть пік твоєї карєри
Одружися і змушуй дружину літкодити

Дружина вже є. На превеликий жаль, це не наш варіант (вона дуже хвора).

а еплаїтись на вакансії та озвучувати бажану з\п ви не пробували?
можливо, ваших знань та досвіду вже достатньо щоб отримувати набагато більше

Подписался на соответствующие поиски в джинни и linkedin несколько месяцев назад, увы пока не видел работы даже примерно по моему профилю, где открыто писали бы про возможную зарплату хотя бы в 100K (тут надо сказать, что поиск настроен на Германию и ближнее зарубежье).

Даже сеньорских разрабов открыто ищут на вилку до условных 90к и все.

Планирую подтянуть скиллы и сходить на собеседования, чтобы просто набить шишки и научится на них ходить, да.
Открыто идти на позицию, у которой вилка объявлена в 90к и только там заявлять, что хочу условные 130к, это эффективно? Может, стоит заранее прощупать саму теоретическую возможность (условно «мне нравится то, что вы делаете, хочу быть у вас в команде, но моя вилка немного другая, готовы ли вы пересмотреть вашу, если я вам подойду?» и дальше потом на интервью уже действовать по списку с советами как оглашать/не оглашать свою желаемую з/п и т.д.)? Или я категорически не в ту сторону мыслю?

Найдите похожих на вас людей, которые зарабатывают существенно больше вас, и делайте тоже что и они. Если вы их не найдете, значит вы уже в потолке и без резкой перемены сферы деятельности ничего не решить. А если вы задаете вопросы из разряда «что мне делать», то у вас нету на примете никакой другой сферы, значит и делать ничего не нужно. Смирится что всех денег мира не заработать, и работать с тем что есть.

Именно эта мысль сподвигла меня написать именно здесь на этом форуме. У меня мало знакомых, примерно соответствующих этому уровню знаний. Если не считать владельцев фирм («старые деньги», не айтишники) и двух фрилансеров с многолетним опытом фрилансерства, я таких людей не знаю. Насчет двоих бывших коллег я не уверен, с ними в ближайшее время поболтаю (сейчас я предполагаю, что они могут зарабатывать больше, но не существенно больше).

Вкатуйся в інвестиції. Почитай сучасну базу, наприклад, Essentials of Investments, Bodie, Kane, Marcus. Можна подивитись курс на курсері. Обходь реддіт та техно-трейдерів стороною, якщо не хочеш грати в рулетку дей-трейдінгу. Купуй підписку FT або краще Bloomberg, відкривай рахунок та інвестуй. Гарантую, тебе приємно здивують податки.

Чувак діло говорить. Якщо ти не працюєш в ФААНГ з компенсацією 500к, чи не попав в вдалий стартап на ранній стадії і не получив багато акцій, без інвестицій ніяк. будеш як цей чувак в 40 років новий проект шукати. Так це ризики, но ризики на довгосрок мінімальні якщо хоть трохи приділяти цьому увагу і не займатися трейдінгом чи гемблінгом. В гіршому випадку як цей чувак будеш в 40 шукати новий проект. В кращому — не будеш паритись про роботу в 40 взагалі.

Так, багато наінвестував (в основному акції росту і крипта). І це без «повезло», тобто без гемблінга, а то зараз напишуть що інвестував в якийсь мемкйон чи мемакцію, вона виросла 1000 раз і тепер мамкін-інвестор. Гемблінг також був на відносно маленькі суми, але невдалий. Хоча знаю деяким реально повезло і зробили капітал з нічого інвестуючи в якесь говно по типу собакокойнів які пропампили чи в геймсток. Но таких одиниці.

Жалкую лише що не почав раніше і вчив фреймворки замість того, щоб шукати можливості примножити накоплений капітал.

Та в мінус всі ті інвестиції
Ну індекси можна купувати щоб інфляцію покрили хоч якось
ну 401 к теж дасть щось

Ну хату купити і теж при своїх бути

Але я заробіток казки
Інфляція он 30 відсотків

Ну і вільні гроші мати ще
Я не можу назбирати на півроку витрат навіть

за останні 10 років сп500 індекс виріс в ~3.5 разів. Де це така інфляція що ледь покривається ростом майже в 4 рази?

Якщо згадувати «середні 7%», то варто сказати що це після інфляції. До інфляції це 10%. Не було в історії США за останні 120 років, щоб протягом 10 років сп500 «ледь покривало інфляцію».

Та в мінус всі ті інвестиції

Ліл ні )

Глобальний GDP постійно росте, тому навіть якщо дротиком кидати в акції, ти все-рівно будеш в плюсі в довгосрок, не говорячи вже про індекс, не говорячи вже про приділяти трохи увагу і самому вибирати компанії.

Всі ці розмови «мамкин інвестор», «не інвестуй а то втратиш всі гроші», це про трейдерів і спекулянтів, особливо коли ще з плечами торгують. Ну і про тих хто в пірамідоси всякі «інвестує», яких в Україні розвелося немало обіцяючи 100% річних (лол).

А якщо ти просто інвестуєш, так ще й на довгострок, в гіршому випадку ти просто не заробиш, або втратиш якісь 10-20%, що не критично, зате буде досвід. Можна звісно сильно більше втратити якщо все інвестувати в якийсь афірм на хаях без диверсифікації чи в авіалнію якусь перед ковідом, але це рідкі випадки і близько до спекуляцій а не до інвестування.

Інфляція он 30 відсотків

Це якщо ти в Україні і всі твої статки в гривнях

Ну і вільні гроші мати ще
Я не можу назбирати на півроку витрат навіть

Що тут можна сказати, або зменшуй витрати або шукай кращу роботу, а краще і те і те

Що тут можна сказати, або зменшуй витрати або шукай кращу роботу, а краще і те і те

Ну це болюча тема

Зміна роботи це плюс 15 відсотків
Подвиг на роботі це 15 відсотків
Без зальотів 2 відсотки

А інфляція стрибнула на 30

Зарплатня так не росте

З того ж часу спай 17 відсотків і наждак 33

Тобто наждак заробив 3 відсотки

Якщо спай за 3 роки 40 відсотків а інфляція 30 то в принціпі обіцяні 7 10 таки є

Едине що боги гарно дешевшими грошима віддавати

Якби хату декілька купив і продав то заробив би, чи борги віддав і мав би однуизадарма

Ось 2 калькулятори в протилежні боки
smartasset.com/...​ion-calculator#02rqaog5oO
www.investor.gov/...​pound-interest-calculator
Один прибуток другий інфляція

Вигідно тільки якщо через десятиліття борг віддавати, бо ноликів більше

Тому хто взяв хату під малий відсоток той молодець

Так, багато наінвестував (в основному акції росту і крипта). І це без «повезло»

Скільки наварив?

Сорос і компанія 30 відсотків в гарні роки
За рахунок «інвесторів»

«Наварив» це у трейдерів, я таким не займаюсь )

Я примножив капітал, і примножив на суму сильно більше ніж заробив за 15 років в ІТ (після податків). Іншими словами «виграв» 15 років життя. І це при тому, що та ж крипта ще в медвежці.

Ну це скільки відсотків?

От поклав ти 1000

А стало?

Важко порахувати, но десь 200-300% з 2017 коли почав

A ти пробував Roth IRA,?

Ніби 6500 ?до податків? туди можна ховати?
Додатково дот401к

Я за 10 років останніх маю на сейвінгу 3 тисячі.
І не піднімалося вище 30к

Сейвінг зараз доє 4 відсотки
Майже класичний спай

A індивідуальний брокер акаунт мінус 45 за 3 роки

Заробив

Якщо маєш накопичення від високої зп або вдалого стартапу, то тим більше причин реінвестувати.

Досить дивно чути настільки категоричну відразу до інвестування від деяких місцевих. За роки на форумі склалось враження, що тут більшість прогресивних сеньйорів 100к/сек. З одного боку бідкаються як робити накопичення, а з іншого виявляється, чужі 9.5к/міс це не гроші. Дивина.

Чужі 9.5 к в європі др податків
Це добре як 4к

Які інвестиції з 9.4к до податків в Німеччині? Йому що на 500 євро в місяць жити.

Більшість доу нібм так і живе економно

У більшості на доу, мабуть, трохи інша особиста ситуація. Мені сорок два і я не нещодавно іммігрував. Не все ж життя «жити економно».

В 40 вже треба FIRE планувати, а не вибирати яку наступну технологію чи фреймворк вчити. Звісно якщо в ІТ прийшов з самого початку, а не свічнувся в ІТ в 30+.

Ну я в ацті з 2000 (чи студенство теж рахувати)
Один раз міняв напрямок як з’явилися гроші в айті в 2007
А до цього задроти і світері а не айті

Хіба шо інвестували батьки вкрадене партійне золото...

Возьмите время на год — «на подумать» отпуск или дауншифтинг в другую сферу водителем трамвая например.

Для мене теж це було складною дилемою. Пригріте місце і все таке. Навіть щось залишалось на навчання, але розвиватись було впадлу. Купа кинутих книжок та курсів, занедбані pet проекти, які видавал з 10 ток за рік (був навіть один де мені пропонували бабла тільки бери розвивай, але не те бабло що платили на пригрітому місці тому забив).
Все змінилося коли я змушений був піти. І левел апнувся швидко і цікавіше стало. По грошам хоча б того рівня який був до звільнення досягнув аж за рік. Тому фінансова подушка must have. Але не знаю як по іншому

О, ви той, хто мені треба!
Тобто прийшлося швидко, але усвідомлено шукати нове робоче місце, нехай і з меньшою зарплатою, але хорошими шансами піднятися кар’‎єрними сходами, чи з новими технологіями, за які згодом стали платити більше?
А що за сфера і стек, якщо не секрет?

Я був Enterprise Architect, та частково Solution Architect по ESB. Вкрай специфічні ролі, на які от так з вулиці ніде в світі не беруть. Їх потрібно заслужити працюючи на інших посадах. І тільки в ентерпрайзі і то у топових ентерпрайзах. Багато хто навіть не знають що це таке.
Усвідомлював я завжди, але пішов я в нікуди. Просто пішов у закат бо нікуди не брали, а джуном солідний дядя ставати не хотів. З часом розкрутився причому не на галерах бо мені не подобається у них все. Просто шукав прямих замовників та проекти. Ходив на хакатони та розвивав базу знайомств. Деякий час заробляв навіть виключно з призах з хакатонів ( я то розумний, без призів грошових не піду)

Підписатись на коментарі