Особистий та підприємницький рахунок ФОП: що робити айтівцям?
Автор: Нечипорук Владислав, фінансовий консультант сервісу «Таксер».
Особистий та підприємницький рахунок ФОП:
що це таке, та як правильно користуватись?
Наразі доволі гострим є питання щодо використання коштів на рахунках ФОП. Не досвідчені та новостворені підприємці не завжди розуміють, як використовувати отриманий дохід у рамках закону. Як ФОП може використовувати ці кошти та які операції може з ними робити? Давайте спробуємо розібратися.
Що ж таке поточний рахунок ФОП
Простими словами, це основний рахунок, на який надходять оплати від контрагентів та з якого здійснюються всі витрати, що стосуються підприємницької діяльності.
Поточний рахунок може бути:
- гривневим
- валютним
- мультивалютним (коли на одному рахунку обліковуються як гривні, так і іноземна валюта).
До поточного рахунку може бути прив’язана картка. Якщо є картка до рахунку, то нею простіше розраховуватися, знімати гроші для підприємницьких витрат. Це зручно. До того ж, клієнти можуть оплачувати товари/послуги на картку.
Вам не потрібно повідомляти податкову про відкриття підприємницького рахунку, банки самостійно передають цю інформацію податковим органам.
Чи може клієнт оплатити товари/послуги на особистий рахунок ФОПа
Податківці мають свою позицію щодо цього питання. Вони проти отримання підприємницького доходу на особисті рахунки. І навіть якщо ви отримали дохід на особисту картку та перевели цю суму на рахунок ФОП, майте на увазі, що така схема роботи ніде не прописана, і перевіряючі обов’язково звернуть на це увагу у разі перевірки.
Чи може ФОП витрачати гроші зі свого підприємницького рахунку на особисті потреби
Підприємці мають право витрачати гроші зі своїх рахунків ФОП на витрати, пов’язані зі здійсненням їхньої підприємницької діяльності, та на особисті витрати.
Проте я б радив оплачувати власні витрати з особистих рахунків. Таким чином ви уникаєте можливих помилок пов’язаних з оплатами за товари чи послуги від фізичних осіб, коли вам потрібно сплатити та подати відповідні податки та звітності.
Як же вивести кошти з рахунку ФОП
Є кілька способів, як це можна зробити:
- Зняти гроші через касу банку. Враховуйте, що буде комісія за зняття готівки. Також майте на увазі, що операції з готівкою понад 400 тис. грн. потрапляють під фінмоніторинг.
- Переказувати кошти із підприємницького рахунку на особистий.
Для ІТ підприємців які працюють з валютою
Якщо ви плануєте працювати з валютою, тоді необхідно відкрити валютний рахунок у тій валюті, яку будете використовувати. Банківські реквізити для оплати валютних платежів дещо відрізняються від гривневих, а тому актуальні реквізити треба уточнити у банку.
Щодо зняття валюти:
Тут уже давно існують валютні обмеження. І ФОП не може зняти валюту в касі банку чи банкоматі. Єдиний спосіб ними скористатися — це подати заяву у банк щодо продажу валюти. Гривня зарахується на гривневий рахунок ФОП, а далі ви можете переводити на свою особисту картку та витрачати на власний розсуд.
Висновки
Отже, підбиваючи підсумок усього вище написаного, можна побачити, що питання стосовно витрат з особового рахунку ніби прозоре, проте існує проблема в податковому агенстві. Для уникнення можливих проблем я б все ж радив перераховувати кошти на свою особисту карту для оплати товарів та послуг особистого призначення, та навпаки, якщо це стосується професійної діяльності, робити оплати з рахунку ФОП. Це у вас не займе багато часу, та звільнить вас від можливої головної болі у вигляді подачі додаткових звітів та сплаті додаткових податків.
Якщо у вас виникають питання, будь ласка, звертайтесь до служби підтримки нашого сервісу або в коментарях.
22 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів