Де вигідніше жити програмісту — Європа чи Україна?

Поставимо крапку над і:

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Має бути «Де вигідніше жити програмістЦІ»

Класний прикол враховуючи те що кордони закриті)) сміялись всією галерою

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

відосік брєд )) про 250к і про 5к )

Следующий топик нужно «топ 10 стран для путешествий в 2023» чтоб совсем разозлить программистов в Украине

Так я тут уже несколько раз писал 2 года назад, что надо было приезжать к нам на море в Крым. Вот еслиб последовали умному совету, то заплатили бы всего 50 баксов за пару каких-то ПЦР-тестов, и никаких проблем. А не 5000 баксов на лапу за выезд за кордон как сейчас, или сколько там уже.

І писати гадості коментах шоб по феншую

Відео?
Серілсли?
Без транскрипту?

Ставлю крапку до того як подивився

Нема сенсу у вигоді, якщо нема її куди витратити чи вкласти. Утримання шкур — сумнівна інвестиція та і витрата.

Має бути «Де вигідніше жити програмістЦІ»

Ну напевно вони з чоловіком знайшли спосіб як загубитись з України. Оскільки тут голова дуже добре працює, напевно ще до повномасштабного вторгнення.

І що? Нащо ця стаття зараз тут?

Багато хто з емігрантів дуже хочуть, щоб їм заздрили. Це звісно дуже далеко не усіх стосується.

Мда. Видео оторвалось от реальности полностью.
Масса нелогических несостыковок зашкаливает)
1. В видео речь идет о мужчине, который взял на содержание взрослого человека (девочку). Такая модель обычно предполагает high-maintenance costs, это как взять Ауди с салона, и думать что она сама себя обслужит, а амортизация будет минусовая. Тем временем, у тс : в разделе одежда на 2!!!!!!! Человека — 70 долларов, раздела уход за собой я не увидела. И если я могу предположить, что условный синьйор стивджобится в плане фешна, то предположить неработающую девушку с 0 вложений в себя — impossible. В USA, лазерная эпиляция от 1500, покраска-150, мани/педи от 70, и тд.
Это будет основная статья расходов такого «вымышленного» айтишника.
2. С таким майндсетом, имея «иждивенца», такому мужчине просто не выйдет жить заграницей. Он банально здесь загнется. Потому как иммиграция-это огромный труд всей семьи, а модель денежно-товарных отношений может существовать или в Украине, или у миллионеров.

Власне дівчина непогано рахує бабки, так що як її взяти «на утримання» то це швидше схайрити бухгалтера, або навіть фінансиста. По суті тут заміжжя прорахована як непоганий бізнес-план. Таким чином можна прорахувати будь який бізнес, скажімо салон краси.

Как закончившая хнеу, я вот лично вижу что у нее дебит с кредитом не сходится. Объяснила это выше) если она добавит реальные расходы на содержание неработающего человека, то в минуса уйдет.
Меня это видео смешит, но если оно нравится программистам, которые действительно оценивают рентабельность переезда по такому видео, то why not?
Imho, нельзя сравнивать 5тыс в Украине и 5тыс в Европе (США), так как у разных людей разная ценность денег.
У его неработающей девушки ценность денег может стремиться к нулю, и весь это кеш флоу посыпется при первом же: купи Ysl, или пойду на лазерку. (Как она обычно делала в Украине).

Да пишите как есть, ей можно домохозяйкой — а вам приходится работать, потому что надо деньги на всякие плючшки и хотелки. Просто бритвой побрить пару раз в неделю ноги в облом, воск больно. И вообще, спа косметика, гардероб, украшения, духи и т.д. А то другие женщины недай будут лучше выглядеть и обойдут в чем нибудь. Тоже инстинкт, но в нем большой смысл. Тот же Стив Джобс когда стал искать инвестора, стал бриться и носить костюм. Потому что никто не даст денег дурно пахнущему хиппи.

Да, чтобы быть

домохозяйкой

В Украине надо аж родиться девочкой. Это огромное достижение. Вы меня раскусили)
Ты сам то считаешь эти расчеты релевантными? Или действительно думаешь что 0 на красоту в такой модели идет?

Я думаю тебе бы дай условный безлимит — ты бы только и делала что ходила по салонам красоты, спортзалу, спа, басейнам и т.д. Но приходится заниматься : таг менеджментом, продажей ссылок и поисковой оптимизацией.

А вот это

продажей ссылок

было больно....)
Но не угадал. Я бы загнулась без работы. Такая натура. Скучно.
Это drastically different mindset of women, all women are different as well as men.
Это все равно как сказать, вот тебе дай бы синьйоршу, и ты бы дома сидел и кулинарные шоу смотрел/домохозяйничал.

Я думаю тебе бы дай условный безлимит — ты бы только и делала что ходила по салонам

— В цій фразі не гендерний, а професійний хейт. Тут не люблять таких як ми з вами впринципі, і знецінюють роль нашої з вами роботи в лідогенерації компаній в яких сами працюють, а відтак і в клієнтів. Ті хто це каже думають що клієнти самі на голову падають і вони своєю роботою допомагають відбиватися від них. Якби ви належали до процитованого класу, то останнє щоб ви робили — то це писали тут.

Хоча

лазерная эпиляция от 1500, покраска-150, мани/педи от 70, и тд.

— це опції далеко не всіх, в тому числі гарних дівчат. Досить перефирійний і опційний набір.

ей можно домохозяйкой — а вам приходится работать, потому что надо деньги на всякие плючшки и хотелки. Просто бритвой побрить пару раз в неделю ноги в облом, воск больно. И вообще, спа косметика, гардероб, украшения, духи и т.д. А то другие женщины недай будут лучше выглядеть и обойдут в чем нибудь. Тоже инстинкт, но в нем большой смысл. Тот же Стив Джобс

а ты сильно завидуешь домохозяинам или жиголо?
особенно интересно про жиголо — у тебя инстинкт срабатывает? это ж какой самец, обошел всех высокоранговых айти синьоров и по ходу даже круче Джобса, раз женщины ему сами деньги дают

раз женщины ему сами деньги дают

тоже вариант, танцуй танго профессионально на круизном лайнере. 50 летние дамы и никаких тебе дебагеров или вырви глаз логов, чтобы понять какого лешего таг на кибер не деплоится :)

это ж надо постоянно хорошо выглядеть — диета, спортзал, вечно рожа напудренная и зубы идеальные потому что все вставные
по крайней мере тех двоих жиголо, которых я знаю, они оба очень хорошо выглядят. и они не 100% жиголо, а как бы наполовинку — там у каждого есть работа, а дам на бабло разводить это только часть дохода

У его неработающей девушки ценность денег может стремиться к нулю, и весь это кеш флоу посыпется при первом же

Все кеш флоу посыпется при попытке ездить в кафе и обратно на такси, что было абсолютной нормой в Украине.

BTW ціла купа психологів наголошує, що відносини як не крути на сам перед фінансова модель відносин, це в базісі ще з печерних часів, до виникнення Гомосапієнс навіть. Так працюють інстинкти виживання та розмноження. Жінці не цікавий чоловік, що не може забезпечити безпеку (захистити свої ресурси, та в разі потреби відібрати чужі) та достаток для родини, що є необхідним для виживання потомства. Чоловіку не потрібна жінка не здатна народити дитину через здоров’я не або вести справи по хозяйству , що теж є необхідна риса для виживання потомства.

I see you point, but

або вести справи по хозяйству , що теж є необхідна риса для виживання потомства.

В higher-competitive environments, like in the USA, более необходимая черта для выживания household есть способность обоих партнеров зарабатывать деньги, а не бесконечно их тратить)))))))
Инфантилизм обычно не сильно приживается, как минимум в США.
Здесь вероятность встретить неработающую женщину, или даже подростка, приблизительно как в нене некоррумпированого чиновника

имея «иждивенца», такому мужчине просто не выйдет жить заграницей. Он банально здесь загнется. Потому как иммиграция-это огромный труд всей семьи,

О, так тоді виходить, що розробникам ПЗ таки вигідніше жити в Україні.

О, так тоді виходить, що розробникам ПЗ таки вигідніше жити в Україні.

З іншої сторони, якщо дружина працює в IT і буде за кордоном отримувати хоча б середню зарплатню по країні, що для IT малоймовірно, бо зарплати значно вищі, то у вашої сім’ї джекпот, що в Україні, що в Європі.

Згідно опитування доу розробниць ПЗ лише 8%, тож не кожному вдасться зірвати джекпот.

Згідно опитування доу розробниць ПЗ лише 8%

Не обов’язково бути розробником, є QA, є фінанси, а моя дружина технічний письменник

Схоже, що для того щоб вигідно одружитися, розробникам ПЗ варто одружуватися вже на працюючих ітшницях, адже якщо взяти заміж непрацюючу студентку, може виявитися, що вона працювати в ІТ не буде, а можливо, і взагалі не стане працювати.

Є безліч іншої роботи в ІТ ніж лячкати форми на реакті, або круди на спрінзі з кафкою чи дотнеті, чи джанго чи ноді і т.д., ну або купу ямлів кейтса та хелма чи мобільні застосунки під iOS або Android. Є ще тестування, авто тестування, бізнес аналіз, прожект менеджмент, SEO, продажі та купа усього. В сучасному IT величезна купа професій. Програмісти на усі випадки життя, які самі усе роблять, сіті розводять та принтер починяють в дуже вже далекому минулому. В деякій мірі працюють конвеєрні методи, тільки менеджмент їх не американский а японській на загал. Коротше це давно сталий бізнес із високою конкуренцією на ньому. Тому жінок вже в ІТ доволі не мало.

Що ж, виходить, що в тих розробників ПЗ, які не встигли одружитися до того, як почали працювати розробниками ПЗ, шанси вигідно одружитися значно вищі, ніж мені здавалося.

З іншої сторони, якщо дружина працює в IT і буде за кордоном

закордоном дружина може працювати хоч прибиральницею і приносити 1,5к+ нетто (якщо мова йде про європу) у сімейний бюджет

закордоном дружина може працювати хоч прибиральницею і приносити 1,5к+ нетто (якщо мова йде про європу) у сімейний бюджет

Для цього треба щоб зарплата була 32k на рік (щоб було 1.5k+ по 5-ій категорії). Я не вірю, що прибиральницям стільки платять.

(щоб було 1.5k+ по 5-ій категорії)

это зачем такой мазохизм сидеть на 5 классе человеку, который работает не миниджоб?

12 евро/ч сейчас минималка
и примерно 1500 нетто на 1 или 4 классе

но вообще есть уборщицы, которые в месяц поднимают 4к нетто, пашут конечно неофициально по 12-14 часов и ищут «сложный» клининг, там оплата не по часам, а за объект. еще знаю уборщицу, которая работает официально с 4 до 10 утра (это чтобы была пенсия и страховка )) ну да, она немка )) ), а потом еще идет путцать дома в Грюнау. думаю там 2,5-3к нетто будет.

И если я могу предположить, что условный синьйор стивджобится в плане фешна, то предположить неработающую девушку с 0 вложений в себя — impossible. В USA, лазерная эпиляция от 1500, покраска-150, мани/педи от 70, и тд.

А что ей мешает сесть на лоукостер и сгонять на Кубу или в Украину, и сделать всё что надо подешовке где-нибудь на рынке за углом? Там же и отовариться может всякими шмотками, время у неё на это есть. Потом приедет обратно, скажет знакомым что в NY в бутиках всё купила за 100500, специально выбирала где подороже.

Ну вот у меня жена не работает, но на ней дом, дети со всеми активитис и еще море всего.
Да вот такое у нас разделение труда.
И я не миллионер , хотя в принципе прилично зарабатываю.

Ще кілька прощупувань про заборону виїзду після війни і це буде риторичним питанням)

Відео перглянув. Дані, з яких бралися оцінки заробітної плати розробників ПЗ, які отримують більше ніж 90% інших РПЗ в Україні та за кордоном, не перевіряв, та судячи з назв компаній, в яких за кордоном РПЗ отримують більше, ніж 90% інших РПЗ, схоже на те, що той РПЗ, який в Україні отримує 8к на місяць, при переїзді за кордон 250к на рік отримувати не буде, оскільки щоб отримати пропозицію отримувати 8к в Україні, принаймні до повномасштабного вторгнення нахабних ворогів, розробнику не потрібно було уміти розв’язувати алгоритмічні задачі, а от на співбесідах у більшість компаній, про які згадувалося в відео, такі навики демонструвати потрібно. Тому виходить, що як посереднім розробникам ПЗ, які отримують 5к, так і тим РПЗ, які заробляють більше 90% інших РПЗ і отримують 8к, вигідніше жити в Україні, а щоб стало вигідно жити за кордоном, спершу доведеться як слід напружитися і навчитися швидко вирішувати алгоритмічні задачі.

а щоб стало вигідно жити за кордоном, спершу доведеться як слід напружитися і навчитися швидко вирішувати алгоритмічні задачі

а щоб стало вигідно жити за кордоном, спершу доведеться як слід напружитися і навчитися жити за кордоном, як не дивно :)

Короткострокове напруження ще можна перетерпіти, якщо після нього буде тривалий відпочинок. Та схоже на те, що навіть короткостроково напружившись і навчившись швидко вирішувати алгоритмічні задачі, за кордоном чекає не тривалий відпочинок, а довготривале напруження, і омріяні 250к на рік доведеться дійсно відпрацьовувати з потом на чолі, а не серіали дивитися.

а ти розраховуєш за 250к серіали дивитись й у волейбола пектися? да ти оптиміст :)

сей ПЗ РПЗ ван мо тайм, ай дер ю!

От цікаво, дівчина порахувала, що з зарплатнею 80k EUR ірландець за рік виходить в мінус. Беручи до уваги, що там середня зарплатня у країні 45k EUR, то дівчини не постало питання, вони там всі жебракують?

Їдять у ресторанах 30% часу? Йопт, я їм три рази на день, 90 разів на місяць, це що, є люди, які їдять 30 разів на місяць у ресторані?

Таксі 2 рази на тиждень — це Київ, навряд чи у Ірландії взагалі таксі потрібне хоча б раз на рік.

Три, відносно дорогі відпустки, на рік для сім’ї киянина або ірландця $5340 на рік? Хто і що там курить. Не маю на увазі військовий час, але у звичайний час стільки будуть коштувати ДВІ дешеві, тижневі, сімейні відпустки. А $5340, це ОДНА відносно дорога, на інший континент, хоча скоріше вийде 6-7k.

Ну звісно не їдять в ресторанах і не катаються на таксі постійно, не винаймають нянь, самі прибирають в своїх квартирах, не займаються лижами/сноубордом як типовий український програміст

Ну звісно не їдять в ресторанах і не катаються на таксі постійно, не винаймають нянь, самі прибирають в своїх квартирах, не займаються лижами/сноубордом як типовий український програміст

В ресторанах їдять, десь 5-6 разів на місяць, навряд чи я у Києві більше їв.

На таксі у Європі останній раз хтось із моєї родини їздив років 5 тому, навіщо воно взагалі?

Про нянь — зараз бабусі і дідусі переїхали у Європу, живуть поряд з внуками, тому це вже не актуально. Але навіть без бабусей, ми просто залишаємо дітей у знайомих / родичів. Наприклад, позавчора ходили на Барбі, декілька сімей звезли дітей до знайомих і пішли великою компанією. А українців тут зараз просто море, це реально вже не проблема.

І лижами займаються, і багато ще чим. Але не на 6000 євро на місяць, як мінімум у Німеччині, коли ти сіньйор.

Житло по різному у всіх, ну нехай 1800 євро.
Їжа 800 євро, і це ще досить багато
Витрати, клуби, ресторани, рахунки, ТО, бензин, ще десь 1000 на місяць
Подорожі, нехай буде 16000 на рік / 1300 на місяць, а там хто, як поділить на окремі відпустки
Загалом виходить 4900 євро на місяць, або 60000 євро на рік з незапланованими витратами, типу телефон розбився, що значно менше, ніж показав нумбео.

Це я розписав варіант життя аналогічний сіньйору у Києві. В реальності буде ще вигідніше, бо в тих місцях, де зарплати 80k, житло буде коштувати 1200-1300, а там же житло коштує 1800 то і зарплати 100k+, тобто все одно буде залишатись більше.

І головне, як показує сусідній топік про пенсії, київський сіньйор змушений щомісяця відкладати і інвестувати значну суму на пенсію, що знижує його фінальні грошики у кишені.

Не забуваємо, що доступ до розваг у ЄС неймовірно вищий, ніж у Києві, де власне немає навіть жодного великого парку розваг. На що витрачати гроші у Києві, на ресторани і кіно?

На що витрачати гроші у Києві, на ресторани і кіно?

еще на уборщицу
не для того синьор по клавишам целый день стучит, чтобы за собой потом еще прибираться

А если сломал? Две сразу
«дорогая подотри пожалуйста»?

«дорогая подотри пожалуйста»

все правильно, как говорится — и в муках, и в радостях
не только ж на айтишную зэпэшку мужа сыры покупать, иногда надо помочь. тем более пятая точка — это жизненно важное место для программиста

я думаю сам
иначе на доу уже б всплыло, типа невзначай обмолвился — неработающая жена, квартира в элитном ЖК, сыры по 500 грн, персональный жопоподтируй

Я мабуть неправильний програміст, але саме так і жили до війни. Зараз ще сумніше.

Ви щось не туди потрапили. Ваші запити швидше на російського олігарха, який сидить в офісі десь в москвасіті та жере горілку з віскарем доки пара серкретарок ласкають його знизу. З офіційною пасією їздить в Куршавель, кататись на лижах та сноуборді. Бо насос крутиться — лавешка мутиться. ІТ-шникам же доводиться працювати, постійно і багато.

youtu.be/BjYphhyJ6U4?t=694 Люди помиляються, але страхування від втрати непрацездатності мало кому треба.

Але ти не можеш знати чи потрібне воно тобі поки не буде пізно.

В будь-якому випадку, я буду тільки радий за когось, якщо такий страховий випадок настане.

Люди помиляються, але страхування від втрати непрацездатності мало кому треба.

Від втрати непрацездатності точно не потрібне :)
А від втрати працездатності потрібне звичайно, і не тільки воно.

Ну шо за вопросы? Конечно же выгоднее всего программисту жить в Пакистане.

Дайте вгадаю — чергове порівняння «на руки» по індексу нумбео?

Так, нумбео теж там є)) зекономлю тобі час — середньостатичний укр сенйор в Ірландії буде жити в мінус.

середньостатичний укр сенйор

Це той що так богато жив в Україні, що завжди в розрахунках переїзжає без фінансових запасів, дозволяющих взяти житло в іпотеку, з дружиною, мама якої квіточку ростила і замуж за сінйора віддавала не для того щоб та працювати йшла, і з двома неповнолітними дітьми?
Тому що не уявляю як сінйору жити в мінус в дубліні навіть на посередню зп сінйора. Це треба зовсім з головою не дружити.

Сорі, але відео вводить в оману.

0. Тайтл про Європу, по факту порівняння лише з одною країною Європи.

1. Ірландські зп взяті з пальця? Cтатистика з Левелс, базована на опитуваннях програмістів, говорить, що медіанна зп сенйора в Ірландії 113 000 Євро www.levels.fyi/...​/senior/locations/ireland , а не 80 000 Євро як у відео.

2. Топовий рівень — це які критерії? Просто робота в ФААНГу, судячи з відео? Тому що по фільтру > 10 років досвіду і якщо дивитись дані працівників з ТОП компаній, є як і зп під 600к Євро в рік у Гугла, так і 113к Євро в Інтелі www.levels.fyi/...​mpensation&sortOrder=DESC Вибірка дуже мала, щоб робити висновки.

3. Половина стоками — можна якісь пруфи? Чи знову з пальця?

Розумію ваші консьорни. На свій захист скажу, що медіана — некоректне значення для порівняння, адже враховує всі рівні компаній. Але зп в FAANG в декілька разів вища за зп в звичайній компанії, а медіана математично випаде на найкращих програмістів середніх компаній, а не середніх програмістів.
Даних по Україні взагалі недостатньо щоб на їх основі робити такі висновки. Та я думаю що мало хто буде сперечатися, що 5к — золотий стандарт для сіньйора.

Так от моє джерело в Ірландії це рекрутери, що називали ренжи в компаніях типу J.P. Morgan або VMware та знайомі, що працюють в FAANG. TC по 600к в Google — це люди що працюють там дуже довго та мають велику кількість стоків саме через це. Прийти на 600к в Гугл ззовні доволі важко.

Все одно рахувати треба не абстрактного програміста в вакуумі, а себе конкретно, та мені здалося, що більшість глядачів знайде себе в одній із цих двох категорій.

Так от моє джерело в Ірландії це рекрутери

Тепер зрозуміло :)) Дуже серйозне джерело, як і цінність відео :))

Це було порівняння, важлива сама різниця, а не абсолютні значення. Відео не про зарплати, а про різницю зарплат. Берете свої офер і рахуєте свій кейс.

Додайте 20к євро до зп в 80к і висновок порівняння абсолютно не зміниться.

Навіщо брати взагалі цифри зі стелі? Є ж джерела, базовані на опитуванні сотень/ тисячь людей.

На свій захист скажу, що медіана — некоректне значення для порівняння, адже враховує всі рівні компаній.

Звісно, зато слова рекрутера — коректне значення.

Але зп в FAANG в декілька разів вища за зп в звичайній компанії

І що? В тому і суть, що в Ірландії в тебе є можливість працювати на умовний Гугл чи Інтел, коли в Україні ти обмежений циклумами і софтсервами. Ні, ну ти можеш і в Ірландії працювати на місцеві рога і копита, але навіщо?

Що вам не подобається там для обох категорій є порівняння, для тих хто здатен пройти в фаанг і тих, хто ні

Я ніби зразу написав, що не подобається — цифри зі стелі, але розумію, треба якось приваблювати аудиторію на канал.

Ось таку статтю ще почитайте dou.ua/forums/topic/34770

TC по 600к в Google — це люди що працюють там дуже довго та мають велику кількість стоків саме через це.

Як саме ви рахуєте ТС в Гуглі? Акції ви рахуєте на момент «grant», «vest» чи продажу і 600к це яка валюта? Акції деноміновані в usd а зп в Ірландії платять в eur і курс usd/eur дуже волатильний.

Прийти на 600к в Гугл ззовні доволі важко

Я не впевнений чи я правильно розумію цю фразу. Зазвичай компанії не виробляють співробітників всередині компанії, тому у будь-якому випадку людина приходить в Гугл "ззовні’. На який ТС і через який час людина може вийти на ТС в 600к вже залежить від людини.

Рахую TC на момент підписання оферу — ту суму що обіцяють за рік. Що по факту вийде це як пощастить. Волатильність курсу не грає величезної ролі. 600к знайшов коментатор зверху на levelsfyi. Скоріш за все це в баксах. Мала на увазі, що прийти на компенсацію 600к одразу менш вірогідно ніж дорости до неї отримуючи підвищення в стоках з ранніх років життя корпорації.

Ранні роки нічого не дають, бо вестаються (=дається на руки) стоки протягом 4х років від моменту видачі.

Дякую за відповідь. Коли підписуєш контракт, ТС як «суму на рік» не обіцяють, ТС програміст має вихарувати самостійно виходячи з того що написано в контракті і в додатках до нього і вже він/вона вибирає для себе як йому/їй зручніше враховувати акції (на момент Grant чи Vest і відповідно ціну акцій у який момент). Волатильність курсу грає велику роль (наприклад дали програмісту 200к usd акціями в момент коли eur/usd був 1.0 і це 200к eur а на момент продажу курс вже був 1.18 і це вже 170к eur, то яку суму краще врахувати? І чи можна сказати що 30к на рік це незначна похибка і ролі не грає?).
І як вже тут відповіли акції вестяться 4-5 років зазвичай і тому все ще було більше ніж 4-5 років тому на ТС напряму не впливає.

Заборону на виїзд чоловікам залишити. Ввести заборону на виїзд для жінок на 15 років.
Привезти 20 млн жінок з Африки, Азії, Океанії, Америки. А краще 40-60 мільйонів.
Дозволити #гареми.
3-8 дітей від 50 млн жінок дозволить збільшити населення України до 100-200 млн у 2025-2050 роках.
За таких умов ІТ спеціалісту вигідніше жити в Україні, де він зможе мати гарем з 3-5 жінок.

Класний прикол враховуючи те що кордони закриті)) сміялись всією галерою

до війни було так: за баблом — україна, за комфортним життям та оточенням — європа.
кому що важливіше.

Все дуже просто:
якщо ти чоловік — вигідніше жити в Європі.
якщо ти жінка — то в Україні)

І кому така оцінка зараз потрібна?) історикам?)

Війна це час, коли все встає на паузу і неможливо загадувати наперед, бо ніхто наперед не знає конфігурацію повоєнного світу. Хоча такі обговорення вже показують, як ми шукаємо у війні нової нормальності, що й не дивно. А втім, взірцеві для нас брити жили у війні шість років.

В Європі — дорожче але безпечніше, в Україні — небезпечніше але дешевше. Питання як правильно порахувати саме вигоду.

Ще треба врахувати падіння ринку і зп в Україні, може вже не дуже дешевше

Так це впливає не на дешеве життя, а на відсутність грошей.

Ну це так, але який сенс з того що все дешево, якщо грошей немає)

Є чимало способів заробляти гроші віддалено, але обмаль місць з інфраструктурою, де так само дешево, як в Україні.

небезпечніше але дешевше.

Было до войны. Теперь всё так же небезопасно, а в догонку ещё и цены как во многих странах Восточной Европы

Теперь всё так же небезопасно

Так же? 😯

Не, понятное дело что Украина до масштабного вторжения и после сильно отличается в плане безопасности. Но не стоит забывать что фактически война началась в 14 году. Да и до этого в плане бытовой безопасности Украина проигрывала большинству стран

Підписатись на коментарі