Як ви шукайте роботу за кордоном?

Підтягнув свою англійську до рівня В2 — С1, вирішив спробувати пошукати роботу за кордоном віддалено за напрямком фул стек. Відгукаюся на вакансії поки що безрезультатно. На вакансію у лінкдін до 500 — 700 відгуків. На сайтах з пошуку роботи 1500 — 2500 відгуків. Як ви знаходите роботу за кордоном? Чи є тут якісь нюанси?

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

знаю одного, якого найшли самі через активність на профільному форумі. Іншого — через активність на stackoverflow.

переїхав за кордон і шукаю...довго..

Як підтягнути свою англійську до рівня В2 — С1?

1 Знайти викладача. 2 Читати, дивитися фільми та інше, писати тільки англійською 3 Спілкуватися з друзями англійською, 4 Знаходити натив спікерів, готових поспілкуватися 5 мати свій словник і постійно записувати туди нові слова

От це найбільша правда. Можна звісно все ідеально знати, але акценту і невпевненості позбуваєшся лише в середовищі. Як написали нижче я вже напевно 9 років маю все англійською, час від часу підвчаю, а фільми англійською (так навіть цікавіше), але лише останні 2 роки перебуваючи в Канаді почав себе почувати нормально в плані англійською, бо хочеш не хочеш, а комунікувати всюди треба і всім зовсім пофіг на твій акцент, а от зрозуміти тебе мають😄

Для початку хочаб всі інтерфейси перекласти на інгліш, гуглити тільки англійською, читати доку тільки англійською, і тд. + якийсь мінімальний спікінг клаб/або школа щоб була практика вимови. Але насправді можете і вдома просто сісти і спробувати розказати щось англійською сам для себе.
Імхо оці всі словники, нейтів й зазубрення, і тд, не мають ніякого сенсу для звичайного розробника. Тільки якщо вам треба вивчити швидко і для екзамену.

Ну і не цільтесь в ідеальне знання правил або слів. Я правил взагалі не знаю, із часів назву 2-3 тільки (просто назву, не те як вони працюють). Також можу на колі сказати «хз як це слово буде англійською» і якщо мені треба сказати саме це слово то я просто скажу «дайте гляну в перекладачі». І всім буде ок — успішно працюю в закордонних продуктах вже 4 роки.
Прикол в тому, що в українській ви скоріш за все правил також не знаєте (не пам’ятаєте), але ви знаєте де й коли що треба вживати. Те ж саме буде з англійською з часом. Зубріж правил й слів потрібен тільки для екзамену, або якщо ви хз якийсь важливий сейлз де інгліш треба знати краще своєї неньки.

успішно працюю в закордонних продуктах вже 4 роки

Топік стартер питає — як знайшли? :)

Думаю всім цікаво також. Тож якщо не страшні таємниці — поділися досвідом, будь ласка.

------------------------
П.с.
побачив нижче розповіді. Знімаю питання. Вибач, що потурбував

Остання робота через нетворкінг. Також маю додатковий парт-тайм через той же нетворкінг. Але до цього знайшов гарну роботу на фронта на VueJobs. Ну і в майбутньому саме для закордонних проектів скоріш за все буду в першу чергу запитуватись через знайомства. А от незакордонні знайомства взагалі юзлес, бо в Україні продуктів майже немає, а аутсорсери не мають бюджету на «перевірених людей», їм аби подешевше знайти.

Звичайно закордонні проекти можна знаходити і на бордах. Але з мого досвіду, на бордах зпшчка на 30-50% менша. Але мій досвід це лише 3 проекти в крипті, тож може бути не репрезентативно :) В той же час, гляньте на Upwork. У мене там за 4 роки було 3 замовники фуллтайм. Ніколи не працював «300 баксів за проект» — завжди в сумі це було аля 50-60к за весь час фуллтайму. Там дуже багато набирають саме на фуллтайм.

нетворкінг це я так розумію додавати на лінкедин розробників у друзі? На VueJobs багато вiдправляли резюме?

Та ні, насправді лінкедин сране гівно. То може у мене так, але коли я викладав пости (2 рази) що я шукаю роботу, з гарним cover letter та резюме, я мав охоплення аля 100 переглядів, і лайки тільки від моїх безпосередніх друзів. Хоча маю «нетворк» в 1400+ людей. Це тупо не працює (може тільки для мене). Як мінімум тому, що вся стрічка зараз це пости про війну. Український лінкедин це більше не про роботу, це — недо-твітер.

Під нетворкінгом маю на увазі своїх колишніх колег та сокурсників з коледжу та універу. На останню роботу мене навів умовний СЕО (у нас не було личок) попереднього проекту, дав гарну рекомендацію (а може й не дав, хз). Парт-тайм, це мій колишній колега, у котрого є особистий стартап. До цього на апворку мав гарних замовників, декуди вони мене також рекомендували. Зараз от знайомий прийшов на проект, показав що індуси довбодятли, їх звільняють і скоро будуть набирати нових людей, тож я на черзі на ще один парт-тайм, а може й 2й фуллтайм, бо там прям дуже ненапряжно. Тож якось так :)

На VueJobs багато вiдправляли резюме?

В тому і прикол, що там дуже мало вакансій. Прям МАЛО. Тож я не можу назвати цю платформу прям «бордою», скоріш який додатковий маленький ресурс. Але, не знаю чому, мені там ЗАВЖДИ відповідають. І зазвичай там проекти дуже навіть норм.

LinkedIn дуже не простий в плані постів. Може підкинути пост, якщо довго не викладаєш, а може приховати, якщо часто одне і те ж постиш😅

Ну в тому і поінт, я ніколи нічого не постю (пощу? wtf), але не залетіло як два роки тому, так і рік тому. Ну і враховуючи тип контенту в стрічці, більше навіть намагатися не буду, бо робота явно буде не по темі :)

Не тільки розробників.
Всіх х різних професій і галущей

Особливо LIONs
Тих в кого 10к коннектів

Підписатись на коментарі