Де найкращі зберігати свої особисті фото?

Привіт всім!
Нещодавно виникла така думка де найкращі зберігати особисті фото та свої дані, розповім усе по черзі.
Я сам з Бахмута, я думаю, всі вже знають про це місто, виїхав ще навесні 2022 року, як я думав не надовго, як я помилявся в цьому, не взяв навіть найголовніше для мене, фотографії, речі можна купити, а спогади ні.

У мене є купа фото я їх зберігаю на ноуті на SSD, але читав що SSD служать до 5 років, при активному використанні, моєму SSD вже 2 роки або 3, я роблю копію фото на переносний HDD, і ось вчора задумався може купити сховище на гугл диски, ціна там не погана 65 грн. на місяць на 100 ГБ.
У мене були фото з однією для мене дорогою людиною, але накрилися HDD на ПК і усі фото видалилися, ції людини вже немає в живих через війну (( З неї залишилося близько 5-6 фотографій

Ось я боюся, щоб знову не втратити фотографії та й взагалі це пам’ять про хороші часи.
Може підкажіть де найкращі зберігати особисті фото, цікавить безпеку ну і ціна теж, що б не дуже дорого, останнім часом я схиляюся до хмари, може я не прав, але все ж таки чекаю вашої думки.
Я боюсь, щоб фото з гугл диска особисті не бігали по інету

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному4
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Найкращі — на OnlyFans.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Лучшие — в альбоме для фотографий. А для всяких документов я юзаю дропбокс

В облако чуствительные фото, документы, файлы заливать только в шифрованом виде. Т.к. есть непроверенная инфа, что айклауды, гуглы и т.д. сканируют фото с распознаванием на наличие нежелательных образов и скидывают их в ФБР. Ну и если доступ попадет в руки левых лиц, а вы там хранили свои холодные кошельки с битками, или ваш личный видеоархив с женой, то понятно, что дальше произойдет. Благо есть штуки типа Encfs

на даний момент, на старому пк, і копія на зовн hdd, який підключаю лиш один раз на декілька місяців для оновлення.
Думаю про домашній сервер з доступом онлайн (але не розбирався чи є таке)

Найкращі — на OnlyFans.

За них тепер тре податки сплачувати.

Закон про декриміналізацію ще не прийняли.

Dropbox, Google Drive/Photo, Mega, iCloud, будь-яке інше клауд рішення.

Якщо не будете роздавати лінки на фото всім навкруги, то нікуди вони не втічуть.

Я вибираю Google Drive або OneDrive, що краще вибрати

Google Drive: нормальна підтримка в Android, iPhone, Windows, MacOS. Погана підтримка в Linux (3rd-party only або web-версія). Мається на увазі, саме інтеграція синхронизації локальних каталогів.

OneDrive — те ж саме. Скрізь працює, окрім лінукса.

Загалом, думаю, виір залежить від інших факторів. Якщо окристуєтесь Office 365 і працюєте в вінді/macos, то — OneDrive.
Якщо користуєтесь більше Google Apps, то Google Drive — кращій вибір.

Все аплоадиться в гуглофото з телефонів в реальному часі.
Дівчина купила 100Гб та шарить в «сім’ю», тож проблем з місцем немає.
Кому дуже лячно, можна ще на HDD/SSD вилитивати бекап раз в рік.

Держу на HDD + полная копия (не пережатые файлы) на google photos

Я архіви зберігаю в Amazon S3. Там є режим Glacier Flexible Retrieval , який получається дуже дешево. Але доступ до файлів не миттєвий. Зараз там в мене десь 450 GB і я плачу трохи менше півтора долара на місяць.
Для мене такий варіант чудово підходить для бекапа останньої надії. Є ще проміжні клауди , в тому числі iCloud

Дуже цікава тема. А де можна детальніше прочитати?

Краще за все мабуть почати з офіційної документації.

Дотримуюся правила бекапів 3-2-1:
(1) Окремий HDD який стоїть всередині робочій станції — це оперативне сховище
(2) Окремий зовнішній HDD для бекапів, туди ллються не тільки фотки.
(3) AWS S3 (мені здається це найдешевший варіант хмарного сховища)
Є ще Google Drive, але він більше для шарінгу опрацьованих/перетиснутих фото ніж для зберігання.

наче Google Drive дешевше, ніж S3?
2 ТБ 2к гривень на рік

Цілком можливо я помиляюся. Але тут низка нюансів. У амазона є купа опцій щоб заощадити і взагалі там pay as you go, а на більш юзер-орієнтованих сервісах воно продається пакетами (2Тб для мене забагато рази так у три). А ще в мене в амазонівській хмарі є багато чого, воно так зручніше все до купи тримати. А в гуглі мене забаніли (окрім жартів, за донецьке походження), я не можу користуватися платними опціями.

iCloud 200 ГБ для перегляду у родині. Dropbox 2 ТБ — архів равок з конвертованими фото + зовнішній HDD. Планую переповзти на самозбірний зовнішній SSD через швидкість та відсутність шуму, бо з мініком на M1 зовнішня пилорама HDD задовбує. Час від часу буду синкатись з HDD вже як з архівом.

Ранiше зберiгав у Backblaze, зараз просто на ноутi i на пк

Тримаю в айклауді.

Я тільки що побачив що OneDrive можна купити за 20 грн на місяць 1TB якщо брати офіс 365.
І тепер думаю що краще та безпечніше OneDrive чи Google

Це саме причина чому я обрав OneDrive, бо бонусом йде офіс. А 1ТB для фото вистачить на довго.

скажите это 20 грн на месяц ? больше меняться не будут тарифы ?

Ну там 189грн за 1ТB + офіс. Як на мене, непогана пропозиція. А чи буде мінятися чи ні, звідки мені знати :)
До цього користувався Google Drive, то там було 2TB, але і дорожче і для моїх потреб — оверкіл.
Ще був досвід з клаудом від Synology за 6 євро, але то більше для бекапу самого NAS зі снапшотами, і там прямого доступу до файлової системи немає.

больше меняться не будут тарифы ?

ні, не будуть, ніколи, це ж майкрософт.

Каких 20грн?) 1900 в год на 1, 2600 — семейный на 5 + 1.
Не знаю как сейчас, но раньше на розетке можно по акции было купить выгоднее. Я брал за 1595 семейную на год + там еще 3 мес в подарок за покупку доп оборудования (можно было купить какую-то мелочь за 100-200грн), можно было кодами до 5 лет подписку оформить, а у мелков на сайте было 2299, если не ошибаюсь.

купив на днях за ~250 грн на рік 2тб google one. Не знаю що це за атракціон щедрості, проте вирішив скористатися пропозицією. Великий плюс у Google що там є Гугл фото, який дуже зручний та функціональний насправді. Не знаю чи є щось подібне у Майкрософт

а як так вдалось?

shottr.cc/...​CR5V/SCR-20230821-nya.png

просто зайшов на сторінку Google one з тарифними планами, хотів придбати десь 100гб чи 200гб, але побачив що річна ціна на 2тб набагато дешевше, і взяв 2тб)

думаю то якийсь глюк, бо стільки коштує 2Тб на місяць, а за рік 2299грн

ну виглядає дійсно як глюк, проте тоді перевірив у дівчини в аккаунті — таку ж ціну пропонувало. Послуга активована, навіть якщо глюк не думаю що в мене вже заберуть мої 2тб)

Але через рік доведеться вже 2.5к платити :)

Так само було в мене у квітні. Купив, усе працює. Але на інших аккаунтах цього багу не було тоді. Схоже, досі не пофіксили

Это типо акции для тех кто не особо пользуется GO, я тоже оформил за 229 на год. Ибо кого я спрашивал, и кто не являлся активными пользователями гугл драйва, такой аттракцион невиданной щедрости прилетел. А те кто юзали, им нет.

Synology RAID1. Можна ще дублювати в чужу хмару, Гугл драйв наприклад, але є випадки коли людина все втрачала бо лочили аккаунт.

Лочили аккаунт Synology ?

Лочили аккаунт Google

Вже дуже багато років використовую Synology NAS для бекапів фото кожного члена сімʼї. У кожного свій аккаунт, є зручні мобільні апки. Сам Synology працює у RAID1, чого більш ніж достатньо для фото та інших важливих файлів. До війни ще додатково робив бекап на зовнішній HDD, а зараз просто придбав підписку OneDrive, і замість HDD, бекап автоматично улітає в клауд. On-site backup не дуже зараз безпечно через війну.

Я використовую для одного зі своїх проектів Hetzner Storage Share (1 TB за 4.29 євро) www.hetzner.com/storage/storage-share, а зайве місце пішло під домашній архів :)

Я тільки що побачив що OneDrive можна купити за 20 грн на місяць 1TB якщо брати офіс 365.
І тепер думаю що краще та безпечніше OneDrive чи Google

Та воно разом з офісом буде вже як 2 ТB Google Drive, плюс дружина юзає 10 TB і інші плюшки Google One і не юзає Офіс

Як показує практика, найкращий сторедж це фейсбук/інстаграм. А всі ті фотки, які зберігаються на хардах чи клауді «на всякий випадок», «а вдруг знадобляться», так ніколи не знадобляться, по крайній мірі 95% з них. Особливо фотки дуплікати — та сама подія, те саме місце, тільки інший ракурс чи інші вирази лиця.

і куди ви потім фото використаєте із фб та інстаграму? для друку 10×15 максимум )

товариш майор знає куди використати

Для чого друкувати старі фото? Зробив, якщо потрібно роздрукував, видалив, забув.

бумага живе довше ніж клауди та вінчестери )

Так роздрукував і забув. Для чого зберігати десь щоб друкувати через 10 років?

Різні концепції «зберігання».

Подібні суперечки точилися на форумах фотографів колись. Хмара чи папір. В кожного варіанту є як свої недоліки, так і переваги. Хмару через місяць можуть конфіскувати шановані люди. А коробку з надрукованими фото залиє водою від сусідів згори.

Найкращий варіант це... І друкувати і кидати в хмару. В декілька хмар :)

Але є певна морока з синхронізацією того добра.

ніколи не чув щоб хмару у гугл, амазон, епл чи майкрософт конфіскували))

Я наоборот, еще до войны, оцифровал весь семейный архив (ибо фотки у меня с 1880х годов), ушло пару месяцев. Но когда война началась, понял что оно того стоило.

Мається на увазі фото які вигрузили в фб/інстаграм. Можна повні версії в клауді тримати. Всі інші фото можно сміло видаляти. Ну крім приватних фото які в соцмережі не грузили ).

Та і навіть і тих фото не треба. Ніхто ті фото не переглядає, їх дивляться лише в соцмережах/месенжерах і то в більшості випадків з телефона.

Почему так сразу «никто»? Я люблю пересматривать свои фотки с вылазок.
Фотки в фб или инсте принудительно пережимаются в какой-то микроразмер, ещё и с потерей качества. Ну мож с мобильника ленту полистать и норм, я ХЗ, а вот на большом экране смотрится откровенно убого.

Та ще й спробуй знайти потрiбне фото

А потім фото зникнуть, бо умовний Маск вирішить зекономити на стореджі, як це зараз у Твітері, де медіа старіше за 2014й рік частково тупо зникли — чи то лінки зламались, чи то просто видалили медіа.

Таких прецедентів ще не було. Ну а твіттер не показник, це таки не фотосторедж і не соц мережа, і фото там не несуть ніякої цінності.

Прецедентів як Твітер в принципі ніколи не було. Спочатку всі казали «твітер вмре за тиждень», а зараз він живе краще всіх живих. При чому всі бачать, що іноді краще щось викатити, про***тись, швиденько фіксанути і продовжити (бо це софт, а не хард). Або ж можна і не фіксати, піпл і так хаває, і навіть схвалює «швидкість розвитку». Тож якщо завтра з’явиться «доступ до медіа старше 1 року тільки з Twitter Blue» — я зовсім не здивуюсь.

і фото там не несуть ніякої цінності

Це лише ваша думка. Якби не несло цінності, функціонал би вирізали давним давно для покращення костів продукту.

В 13 году было закрытие Megauploada, тоже довольно неприятный момент был. А там под 200 млн пользователей было, что для 13 года, весьма топовый уровень.

А як щодо звичайних флешок? Чи вони теж з роками псуються як ССД, навіть якщо не використовувати часто?

я б не радила гугл-драйв, тому що той прив’язаний до гуглопошти, в яку можна втратити доступ (або як мінімум мати головняк з доступом) через їх жорстку прив’язку до номера телефону.
Як показала війна, можна опинитися без моб.мережі, втратити сімку, або виїхати за кордон чи у глуш (або в окупацiю потрапити).
Захочете зайти у гуглодрайв з iншого компа, а через нове мiсцезнаходження, айпі, або впн, гугл стане вас мордувати верифікацією через смс, яку ви можете просто неодержати бо нема моб.покриття чи сiмки iз собою.
Так, ймовірність такого мала (але ж ви бекапите цiнне саме на екстреннi випадки, так?) це не кінець світу, і врешті-решт можна вирішити таку ситуацiю через резервну пошту (можливо, якщо вказували i вона не теж гуглопошта, ха), але це додаткові тiлорухи та нерви. Проходили вже. Навіщо..

Є гарні поштовики, які не потребують телефону, наприклад протон. У протона свiй диск поки тільки демо, але мова не про нього.

Для фото, на мій погляд, є непогані хмари з гарним відгуками, сама користуюсь koofr.eu та трохи mega.io

для цього у гугл акканту є опція резервна пошта чи телефон. а щодо війни — то тут може бути будь що, навіть втрата життя.

тобто я кажу, що жорстка прив’язка до телефону — то для мене мiнус гуглопошти, а ви вiдповiдаєте що цей мiнус можна вирiшити за допомогою телефону...

У гугла ще наче була опція згенерувати завчасно одноразові коди для відновлення доступу, коли немає інших варіантів

таку опцiю знаю у протонi — тому його i порадила одразу. Про гугл не знаю, не бачила i вiн нiколи не пропонував таке, але спецiльно не шукала, може десь є

Зайшов в акк, глянув, є навіть кілька опцій:
— Оці одноразові коди
— Google authenticator
— USB ключ

там може бути не один телефон і не одна пошта

Автор посту з Бахмута, виїжджав із порожніми руками, звiдси його питання. Я з міста поряд із Бахмутом. Двi окупації за плечами. Продертися через пости i залишитися без телефону хоч iз десятком сiмок — раз плюнути.

Мені все одно скільки пошт можна дати гуглу, особисто від мене він хотів тiльки смс від телефону сімка якого була вже не живою. Так, я це змогла обійти зрештою, але зайвий час було витрачено, а вiн в мене не резиновий.

Я відчула біль автора теми та описала йому свій досвід.

Користуйтеся гуглом далi на здоров’я. Тим паче Ви в такiй самiй ситуацiї не будете — то ж не переймайтеся. Не бачу сенсу сперечатися далi за кiлькiсть тих номерiв.

Мені все одно скільки пошт можна дати гуглу, особисто від мене він хотів тiльки смс від телефону сімка якого була вже не живою. Так, я це змогла обійти зрештою, але зайвий час було витрачено, а вiн в мене не резиновий.

Там предлагает целый вагон способов подтверждения, если они были указаны заранее.
Если указать только 1 номер, то понятно что на нем все будет завязано.

у мене був не «только 1 номер».
Але якщо така фантазія i як вам одразу «понятно» вас так тішить...
На марні суперечки мене подiбний «авторитетний» тон не тригерить.

Якщо не шкода витратити 5-10дол на місять, то раджу використовувати два способи або дві хмари. Я наприклад завжди вигружав фото до Google Photo. Нещодавно почав синхронізувати ще з iCloud (проте актуально тільки для пристроїв apple). Стосовно того щоб особисті фото не опинилися в інтернеті, то дуже сумніваюся що цей сценарій актуальний для таких контор як apple, Google, Microsoft. Бо якщо такий прецедент трапиться то цей сервіс можна вважати похованим (як фінансово через позови, так і з точки зору довіри користувачів).

Особисто моя думка: краще використовувати хмари, до них довіра в мене більша ніж до себе (якщо зберігати на hdd/ssd, який можна загубити, зламати і тд)

Взяв собі уживаний www.qnap.com/en/product/ts-251 з двома дисками по 6 Тб за 10 тис.грн. Чекаю з Китаю 16Тб до нього. Не маючи білого ip від провайдера, є доступ з інету до пристроя через сайт виробника. Для смартфонів є програми, щоб вивантажувати на нього фото. Операційці можна вправити мозги, доставити ПЗ, щоб мати можливість вивантажувати файли в хмарний сервіс s3 amazon, або ще щось автоматизувати, якщо це не охвачено їх додатками розширень.

Може підкажіть де найкращі зберігати особисті фото

Потроху скрізь, гарний бекап має бути розподілений.

Сам користуюсь наступною схемою:
1. Ubuntu на ZFS, три диска в raid-z, так що якщо ламається 1 диск, можна замінити без відриву від роботи.
2. zfs-auto-snapshot по крону робить снапшоти всієї системи з різними гранулярностями, починаючи від раз на 15 хвилин. Рятує від випадкогово видалення, перетирання, редактування оригіналу без копії, аналог маківської time machine
3. Раз в тиждень по крону borgbackup робить бекап на домашній сервер.
4. Коли видається час, роблю вручну через rsync бекап на великий USB SSD, який лежить разом з документами у тривожній сумці, в ударо- і водонепроникному корпусі.
5. Раз в рік, саме критичне пакується в запаролений .rar-архів, і заливається самому собі в Телеграм.

Я використовую Mega. Подобається, що є автоматична синхронізація з усіма пристроями (у мене є і Apple, і звичайний пк на Windows), і фізично всі файли також зберігаються на дисках. Також подобається звичайний Google Drive

Mega — це ж сервіс чувака який нас нацистами регулярно називає. Я б чисто із принципа максимально далеко від нього був(:

Ага, і правда(
Тепер доведеться шукати альтернативу

А хто що порадить для заміни time Machine на маку.
Щоб весь комп зі всією роботою, настройками, кронами, zsh плагінами зберігався в клауд.
Десь сперли макбук в готелі, купив новий і відновив все моментально.

Може NAS якийсь з підтримкою бекапів. Або ж самба, вона наче теж підтримує бекапи.

Я backblaze використовую для бекапу, там можна бекап всього диску налаштувати, лише треба відредагувати Exclusions

хіба воно може з бекапу систему розгортати?

Фішка time machine в тому, що вона автоматично робить диф бекапи, і потім у разі необхідності можна подивитися файли які, наприклад, було видалено. А також можна швидко відновити систему на новий ноут якщо старий гавкнув.

що вона автоматично робить диф бекапи, і потім у разі необхідності можна подивитися файли які, наприклад, було видалено.

Бекблейз так само

А також можна швидко відновити систему на новий ноут якщо старий гавкнув.

А як щодо цього?

Юзав бекблейз, не зайшло. Дуже незручний ітерфейс. Мені якраз треба було один файл дістати видалений, так це ппц як там все криво було зроблено щоб його знайти

Ну в мене це бекап останньої надії, один раз врятувало за всі роки завдяки версіонуванню, і тоді там вже пофіг на інтерфейс. Робочий ноут взагалі весь на скріптах під гітом, от тільки в пʼятницю сетапив, 4 години з нуля — і гоу

Гугл диск, 85грн за 200Гб, або 229 за 2Тб

Я роблю три копії + окремо на synology.
Періодично оновлюю бекапи. Один з 2TB дисків завжди в рюкзаку.
Единий випадок втрати фоток був пов’язаний з моїми кривими руками.
Я б не радив зберігати щось особисте в чиїсь хмарі

Як у вас терабайти, то можливо економічніше буде нарізати старі добрі DVD, або блурей, та скирдувати в стару добру сумку для дисків, або тубус із стрижнем по середені. Є болванки на 25/50/100/120 GB (останні дуже дорогі) та сам привід коштує десь $100. А так стораджів повно: хочете DropBox, хочете Google drive, One Drive від Microsoft, iClaud від Apple та ще можна по шукати альтернативи. Загалом як по рахувати болванки по 25 GB та привід за $100 вийдуть значно дорожче, на перший погляд. Та доступ надшвидкий — вставив диск і фото тут, ніяких збоїв при закачці-збросу, та 0 вірогідність що завтра 65 грн на місяць не перетворяться на 65 доларів на місяць, або повільний чи нема інтернет і т.д. і т.п.

Десь читав що болванки з часом псуються і стають повністю не робочими.

Алюмінієве покриття лущиться з часом, особливо якщо невідповідні умови зберігання. В середньому виробники обіцяють 20-100 років, але мені здається вони брешуть)

В мене є диск який я «склонував» ще в 2001 на першому курсі універу, з Borland Pascal 7.1 та ще там була низка матеріалів, зокрема різні книги, одну з яких я нещодавно вирішив звіритись, під’єднав привід до USB — усе читалось. З того часу пройшло вже більше 20 років.

Умови зберігання + якість диску. Я більшість з дисків просто викинув з причини неактуальності, але теж є ще деякі.

Це ж CD, записаний на гарну болванку на низькій швидкості. Вони за визначенням довговічніше, ніж самописні DVD.

Був колись досвід з, гм, немаленьким медіа архівом, скажімо так.

CD/DVD псуються просто з часом.

Зберігалося то в темному місці, без перепадів температури, в купі коробок і так далі. І з базою в спеціальнонавченій прозі.

Загалом, ти нарізав (то окрема наука, були цілі гайди від, гм, бекаперів, по залізу та софту), перевірив, заніс в базу, поставив в бокс 4, бокс 4 в коробку 3, коробку 3 в більшу коробку 2, коробку 2 в коробку для менших коробок 1, а вже ту коробку в шафу 0. За пару місяців в тебе питають, є? Пробиваєш по базі, — є. Знаходиш диск, а він вже й не читається.

І таких випадків, за всі роки архівації, було якось забагато, щоб списати все на «нещасний випадок». І це не лише в мене. В ті часи були цілі клуби «архівації» і ми тримали зв’язок між собою.

А потім в Україну привезли Інтернет. Не на дисках і не на хдд. Кабелями!

:)

Цікавий досвід, дякую що поділилися! Але два місяці якось дуже замало. Можливо це все ж поодинокі випадки неякісних болванок?

Можливо це все ж поодинокі випадки неякісних болванок?

То, скоріше, були поодинокі випадки якісних болванок :)

Ну або в Україну роками постачали неякісну штамповку. Бо все це купувалося в різні роки, в різних магазинах, в різній кількості. І отакі от негаразди.

І це зараз, здебільшого, пофіг. Є інтернет. Хоча й з ним є питання збереження рідкісного контенту. Тоді ж інтернету не було. В нинішньому його розумінні.

Знайшов скріншот однієї з своїх БД тих часів. 624 диски. 4 віртуалки (певно ще не нарізане) та 620 цд/двд. 916гб загалом.

Але за давністю часу я вже навіть не скажу скільки з того довелося перезаписувати бо диск не читався.

В колег з інших міст були схожі проблеми. Але в них були клуби і то все розмазувалося по учасниках.

у разных болванок разное время жизни, одни померли спустя несколько лет, которые сам нарезал на dvd-rw, заводские со штамповкой и какая-то пачка двд очень долго валялась и прочиталась, так что как минимум нарезать на болванки разных производителей и делать контрольное чтение раз в год

цікавить безпеку ну і ціна теж, що б не дуже дорого

Запакуйте в багатотомний .7z або .rar з паролем, і залийте у чат самі собі в телеграм. Як безкоштовний бекап «останнього шансу» лишнім не буде.

Якщо windows, то можна узяти office 365 family, там повноцінний офіс + 1ТБ хмари під файли (під 5-6 аккаунтів, де у кожного по 1ТБ).

Переносиш у папку OneDrive адмін папки (фото, відео, робочий стіл, документи) + арка на телефоні, через котру бекапляться всі фото (розкладає по місяць, рік).

І все. В тебе все у хмарі і доступно всюди.

Якщо на ноуті при цьому шифрування диску, то при втраті всього, тобі потрібно тільки отримати доступ до OneDrive акку і всі твої дані вже на новому ноуті.

Якщо цікаво як все налаштувати, знайти мене по ніку у FB, або LinkedIn.

Це залежить від вашого технічного рівня та вимог до зручності.

Якщо тільки резервна копія потрібна, то Storj + Rclone достатньо. Або щось типу duplicati + будь який backend (e.g. Amazon S3).

Якщо потрібен графічний інтерфейс та більше функціоналу ніж тільки backup, то дивіться на filen.io, Proton Drive, Stingle Photos, Tresorit, pCloud, etc.

Якщо хочете внести свій особистий внесок в розвиток AI/ML, то користуйтеся рішеннями без end-to-end encryption (Google, Meta (Facebook), etc.). На ваших приватних фото будуть тренувати моделі та алгоритми ML/AI.

Моделі нема абсолютно жодного сенсу тренувати на занадто великій вибірці фото. Моделі якраз тренують на декількох стандартних фото з тестового набору, наприклад числа написані від руки. Людина перевіряє що модель спрацьовує саме так як треба. А от потім вже модель гонять проти великої кількості данних, для того щоб людина те не робила інакше доведеться витрачати людино століття роботи. Для чого це робиться — зазвичай таргетована реклама, скажімо засік алгоритм, що ви виклали в соц сіті фотку де граєте у футбол — вам починають рекламувати магазини спорт товарів, буци і т.п. Фотка з дитиною — реклама підгузків, чи скажімо приватних шкіл, або дитячих гуртків. Фотка із собакою чи котом — реклама корму і т.д. і т.п. Людина яка каже, що у неї дуже багато фоток, це якраз клієнт для клауд стораджа.

У мене фото починаю з 2010 року, як з’явився телефон із камерою, близько 80 ГБ.
До цього фото були роздруковані, але, на жаль, усі в дома залишились

Пережми фото за допомогою JPEGmini Pro, десь 40 ГБ вивільниш без втрати якості.

У мене все вигружається автоматично в iCloud 200Гб за 3$/місяць, хоч і рідко, але періодично зливаю все на зовнішній HDD.
Крім того дружина зможе отримати доступ до моїх аккаунтів якщо зі мною щось трапиться, їй ті лічені мої фото важливіші ніж мені самому:)

SSD для довгострокових бекапів не рекомендую, тому що валяючись роками без живлення можуть втратити дані через розряд комірок, а якщо активно юзати, то рано чи пізно помре і можливо дуже несподівано (ресурс все ж адекватніше не в роках міряти, а в обʼємі записаних даних)

Фейсбук/інста/месенджери як бекап теж не рекомендую, тому що шакалить фото дико, хіба що зберігати як файл в телеграмі

Дружина зберігає на фейсбуці у альбомах, які розшарені тільки між близькими людьми.
Безкоштовно і безлімітно.

Там же роздільна здатність фото зменшується автоматично

Там фотки на телефон. Їх зменшенням роздільної здатності не зіпсуєш.

Ну не скажіть, вже років 5 мінімум фото з телефону крутіші за зрізані на ФБ.
Такий собі варіант

Не всіх влаштовує пережатий jpeg 640×480 чи типу того:)

То ж не професійні фото для конкурсу. Навіть такої якості вистачить щоб оновити момент у пам’яті ;)

Там є не вдалі фото, та й довіри до ФБ не дуже

Ну не вдалі фото ніхто, крім тих кому дозволено, ге побачить. А довіра то таке, той же гугл іноді підсовує рекламу базуючись на тому, що ти пишеш тут на форумі.

SSD служать значно довше 5 років

Як довго без живлення, можна втратити данні навіть якщо сам диск буде все ще робочий після форматування.

Десь бачив інфу, що для flash-пам’яті максимальний термін зберігання без периодичного «оновлення» включенням живлення десь 11 років...

Розділяю вашу думку, що фото — надзвичайно важлива річ. Раніше тримав усе на компі і дублював на зовнішній hdd. Але за теперішніх умов взяв підписку на Гуглдрайв, як мінімум на період війни. Тепер кожне фото, зроблене на телефон відразу летить на хмару.

Я теж думаю про гугл диск, а скажіть наскільки там безпечно зберігати дані?

Насправді жодних гарантій нема, навіть просто по EULA. В разі чого вони можуть видалити акаунт, чи забанити просто чомусь там і будь якої причини. Ну або можуть технічно закрити сервіс хтось, бо там щось. Скажімо в Китаї сервіси недоступні, там народ користується конкурентним сервісом Baidu і взагалі інтернет більше не WWW — а мобільні апки. До цього моменту просто не дуже було прицендетів, зазвичай все добре.

Google Drive, OneDrive i AWS, iCloud то мабуть єдині, які можуть дати вищу гарантію збереження, все інше — так собі

www.nytimes.com/...​llance-toddler-photo.html
Но полностью отдаваться в их руки не стоит.

Підписатись на коментарі