Найчастіші помилки айтівців ФОПів. ТОП 7 порад для підприємців
ФОП айтівець, ніби все просто: потрібно подавати звітність та сплатити податки вчасно, але є ряд питань, які постійно турбують підприємців.
Розглянемо основне:
1. Обрання групи. Важливим моментом є правильно обрана група та КВЕД, оскільки ФОП на третій групі мають право надавати ЗЕД послуги. Друга група єдиного податку може лише здійснювати ЗЕД торгівлю. Найчастіше айтівці, які здійснюють ЗЕД використовують ІІІ групу.
2. КВЕД. Отримувати кошти можна лише за тими КВЕД, що є у ФОП в реєстрі платників єдиного податку. Якщо отримувати дохід за КВЕДами, яких у ФОП не має — податкова, заднім числом, анулює реєстрацію платника єдиного податку.
3. Доходи. Дохід від здійснення господарської діяльності можна отримувати лише на рахунок ФОП. На рахунок фізособи (навіть власний) отримувати дохід по ФОП — заборонено. Інакше, податкова вважатиме це доходом фізичної особи з оподаткуванням податком на доходи фізичних осіб (18%) та військовим збором (1,5%).
4. Сплата податків. Не рекомендуємо здійснювати сплату податків за ваш ФОП через третіх осіб (від їх імені та/або за їх рахунок). Сплачувати податки краще з особистої картки фізичної особи, або рахунку підприємця. Якщо за вас сплатить податок ваш родич, колега, друг — це може призвести до деяких складнощів. ФОП має сплачувати податки зі свого рахунку (ФОП або власного рахунку). Інакше податкова буде вважати це доходом ФОП. Крім цього, це може вважатися бартером, що на спрощеній системі взагалі заборонено.
5. Використання КЕП. Не використовуйте для подачі декларації щоразу новий ЕЦП. В ідеалі, підпис для податкової має бути лише один. Дуже поширена ситуація, коли у ФОПа декілька підписів, або підписи від різних КНЕДП. Рекомендуємо визначитись з одним КНЕДП та єдиним ключем, в такому разі ДПС успішно прийме ваші декларації та заяви.
6. Адреса реєстрації. Після зміни адреси реєстрації ФОП звітуйте та сплачуйте податки у вірне відділення. Дуже часто, податкова змінює правила щодо того, в яке ж відділення ДПІ подавати звітність та сплачувати податок, у попереднє, чи актуальне? Саме тому в багатьох підприємців виникають складнощі. У разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району ФОП — платник єдиного податку (першої — третьої груп):
- подає Декларацію за новим місцезнаходженням (основне місце обліку);
- сплачує єдиний податок за попереднім місцезнаходженням (неосновним місцем обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 01 січня наступного року — за основним місцем обліку. Що стосується єдиного соціального внеску (ЄСВ), то сплата ЄСВ, проводиться в податкову за новим місцем обліку з моменту взяття на облік у такій податковій.
Стосовно підприємців, які переселилися з території проведення АТО, сплата податків та подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.
7. Облік та звітність. Якщо у вас виникають складнощі із подачею звітності, рекомендуємо звернутись до нашої служби підтримки. Наші фахівці: юристи та бухгалтери вам допоможуть.
Дотримуючись
9 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів