Вартість життя типового сироїда

Почав відповідати на комент про вартість життя і зловив себе на думці, що треба нова тема для срачу від сирників та оставунь.

Погнали.

Дуже давно я переіхав до Австрії розвивати науку, бо ІФК ім. Писаржевського пропонував мені в довгостроковій перспективі не дуже привабливу ЗП. Моя колега з досвідом 40 років отримувала на 300 грн більше, ніж я. Тож вибір був очевидний :)

Там вже закрутилося і я паралельно з ПхД взяв собі мастер по програмуванню і вірвався в ІТ.

Ближче до справи.

Суть топіку — банальна статистика. Скільки вам коштує життя в Украіні чи в будь-якій іншій державі?

Свій приклад.

В Австрії оренда в новобудові на заході коштувала 850 євро, з усіма витратами на сімʼю без дитини вистачало і на життя, і на відпочинок. Витрати близько 2500 євро на міс.

Франція. Окрема тема. Податки, ЗП, житло. Комфорту життя немає. Витрати 3000 євро у середньому.

Україна. Повернувся в 2018 році через сімейні обставини. Своє житло, оренди немає. На сімʼю витрати 3000 в місяц. Розваги, їжа, речі і тд. Зранку мак: кава-круасан.

Зараз Норвегія. Житло 850, їжа / розваги 800, садок 100, машина 300. Основний фактор витрат — подорожі.

Як у вас? На чому економія? Як вдається грамотно керувати фінансами?

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

До переїзду мешкав у Харкові.
Житло: своя 4х кімнатна квартира десь 70 кв. Комуналка (уся з інетом) виходила десь 1500 влітку та 3500 взимку.
Їжа, бухло: із розрахунку десь 300 на день. Тобто на місяць десь 10К.
Машини нема, працюю віддалено — їздити майже не треба.
Усяке різне (одяг, ремонт, щось потрібне) — хай ще 2000.
У середньому вийде хай 15К — порахую по старому курсу 30 — вийде $500.
Якщо рахувати відпустку, апгрейд заліза, амортизацію на техніку — то на рік треба додати ще $2К. Ще можна порахувати подарунки та свята — на це загалом теж $2К.
Загалом на рік витрати десь $8К — $10К. Дохід, якщо брати середню ЗП за останні роки — $60К на рік. Ще можна порахувати дохід від оренди, депозитів, облігацій — але це скоріше приємний бонус. Зрозуміло що це я рахую останні 3 — 5 років до 2022.
Зараз мешкаю Чорногорія, Сутоморе.
Житло: окрема кімната з усім необхідним (включаючи кухню). Оренда за усе $50 на добу. Можливо у холодну пору року буде менша (а може і не буде — бо треба бути грітися).
Їжа (готую сам чи купую готове — без ресторанів): теж десь $50 (46 Euro) — можна було б і менше, але іноді спокушаюся на піцу, морозиво та різний фастфуд.
Одяг та усяке ще не купував (не знайшов секондів) — але якщо сісти на електричку та поїхати у місто гадаю ціни у супермаркетах будуть не надто вищі.
Загалом на місяць виходить десь $3К.
Оскільки з України я вивіз усього десь $200К — то декілька років можна і не працювати (якщо ІТ криза затягнеться). Але я сподіваюся що паніка мине, ІТ очиститься від «вайтишників», гнилих легасі проектів, дутих стартапів (ховербоад та гіперлуп), і бізнесу знову знадобиться ІТ для реальних потреб. Отже наступного року сподіваюся або знайти стабільну віддалену роботу десь на 40 — 80 годин на місяць з рейтом від $40, або фріланс. Але ще треба подивитися як оформлятися і може краще спочатку переїхати до іншої країни.
У перспективі розглядаю ідею переїхати у Іспанію, купити «будинок на колесах» і мешкати у кемпінгах біля моря. Це має знизити витрати на оренду: $1500 на місяць — нормально для відпустки, але постійно так жити дорого (враховуючи що я хочу працювати небагато).
P.S. Ідеальною мрією було купити хату у Криму (можна якесь Орджонікідзе, не обов’язково Ялта), вкласти кудись $200К хай під 3% річних — і на ті самі $500 мешкати біля моря на пенсії. І на це цілком можливо було б заробити за 20 років на галерах ... але мені «пощастило» жити в «епоху змін»: інфляція, фінансові кризи, банкопади, пандемія, Майдани, війна ... Дивом вдалося вберегти тільки $200К — за 20 років це $10К на рік. Смішна сума, враховуючи навіть середні зарплати в ІТ.
Отакі підсумки першої (сподіваюся) половини життя «сироїда» (доречи любив сири Харківського Агромол).

Україна, Одеса, своя 2-кімнатна квартира площею трохи менше 60 кв.м.
Немає жінки/дівчини, дітей, зате є киценька і декілька хоббі, які вимагають певних витрат.
В середньому витрачаю десь 400-500$ на місяць і це не змінюється вже багато років — стара звичка ще з часів коли був джуном з зп 750$.

Те, що при зростанні доходів автоматично зростають і витрати — маркетологічний міф, щоб компанії могли продавати більше речей, які реально не потрібні, а лише валяються вдома. Самотній людині в Україні можна цілком комфортно жити на 10% сеніорської зп.

Львів

$600 житло (аренда + комуналка)
$600 хавка, донати ЗСУ і усіяка побутова хрєнь
$1500 жінки, повії, ескорт
---------------
$2700 ~ $3000

Лондон, Велика Британія, 2 дорослих, 2 дітей:

Іпотека £1700, але зараз дорожче було б
Місцевий податок £220
Комуналка десь £200
Телефон £30, інтернет ще стільки ж
Продукти £800
Розваги по вихідних включно з кафе £500
Додаткові заняття після школи £300
Бензин £100
Ще десь £1000 на місяць потрібно на відпустки/страхування авто/сервіс
——
Тобто десь тисяч £5000 фунтів потрібно на нормальне життя на місяць.

А на донати на ЗСУ пан топікстартер скільки витрачає?
Закордонних коментаторів також цікаво послухати.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

А можна детальніше, тому-що я не розумію, як так? =)

Своє житло, оренди немає. На сімʼю витрати 3000 в місяц.

поряд з:

В Австрії оренда в новобудові на заході коштувала 850 євро, з усіма витратами на сімʼю без дитини вистачало і на життя, і на відпочинок. Витрати близько 2500 євро на міс.
Франція. Окрема тема. Податки, ЗП, житло. Комфорту життя немає. Витрати 3000 євро у середньому.

Це типу в Україні дорожче жити ніж у Австрії?

Це типу в Україні дорожче жити ніж у Австрії?

Така ситуація можлива, залежить від твоїх запитів. Айтішники, які в Україні жили на повну ногу, після переїзду, перші роки, буває, живуть досить скромно, а тому цілком можливо жити у ЄС дешевше, ніж в Києві. Я витрачав десь $1900 у Києві з орендою ($500 однушка), а в Німеччині десь 1600 євро з орендою (500 EUR двушка).

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ти хочеш продати мою нирку за гроші

Я хочу продати твою нирку за гроші. Пропоную прибуток поділити. 50 на 50 :)

Виступлю фасилітатором вашої транзакції за 15% з кожної сторони

Дорого сейчас иметь ребенка, хорошо что я не женат

Та дешевле с мамой конечно жить, кто спорит.

Это ради безопасности, после войны перееду.

Головне це ти одружений чи ні. Це капітально впливає на кінцевий підсумок.

Відень, Австрія, 2 дорослих:

— квартира (56м2 + паркомісце) €1100
— гаряче водопостачання €48
— опалення €84
— електроенергія €50
— домашній інтернет €22 (контракт на 2 роки інакше буде дорожче)
— мобільний €15 (одна людина)
— громадський транспорт €33 (одна людина, оплачує компанія)
— продукти приблизно €500-600
Разом = €1952

Інші (періодичні) витрати:
— бензин, він’єтки, паркінг €100-150 (подорожі на вихідних по Австрії)
— одяг/взуття €100-200
— кафешки/доставка їжі ~€100

Лондон, Велика Британія, 2 дорослих, 2 дітей:

Іпотека £1700, але зараз дорожче було б
Місцевий податок £220
Комуналка десь £200
Телефон £30, інтернет ще стільки ж
Продукти £800
Розваги по вихідних включно з кафе £500
Додаткові заняття після школи £300
Бензин £100
Ще десь £1000 на місяць потрібно на відпустки/страхування авто/сервіс
——
Тобто десь тисяч £5000 фунтів потрібно на нормальне життя на місяць.

Румыния, 1 человек
Еда 400-600 евро,
убер 20-25 евро в месяц(в освновном можно дойти пешком).
связь очень хорошая 120 мбит моб интернет иногда 150мб, за 10 евро в месяц — 100 гигабайт. домашний интернет 20 евро,
комуналка 100 евро за все,
живу тут бесплатно за квартиру не плачу, если б платил то 300-400 евро.
Если по максимум считать без других потребностей(техника, развлечения, путешествия) то выходит
1200 евро в месяц.

Братислава (Словаччина), в євро:
— оренда квартири 500 + коммуналка 350 авансом (має бути десь 200)
— паркінг 110
— інтернет/мобільні/підписки 50
— продукти 500
— бензин 100
— ресторани/доставка їжі 200
= ~1700

Одяг/відпустки/техніка — дуже не лінійно. Особливо подорожі десь так по 40-50 діб в рік, де кожен день це готель/ресторани + бензини/переліти, рахувати страшно %)

Бензин скільки коштує приблизно?

1.6-1.7 євро/літр. Хз як його рахувати, працюю на ремоуті, їзжу за продуктами, іноді даю пару тисяч кілометрів в інші країни. В Італії чомусь 2.0 євро/літр.

Це на трасі в Італії... 500 метрів від траси — 1.7-1.8
В нас в Сан Маріно — 1.5-1.6

По селам вздовж моря теж біля 2 євро (але це не точно).
Просто я коли назад їхав чекав кордон з Австрією і там заправлявся.

Взагалі-то, ціни на паливо тут сезонні... Взимку/в несезон в нас були 1.39-1.45..
Сан Маріно — інша держава, нижчі податки та акцизи, ніж в Італії..

Прочитав що норвежську податкову все ж таки задавила жаба що електрички катаються собі на шару, і вони пропонують ввести для них податок на кілометраж — приблизно 30 баксів за тищу км :)

В нас теж йдуть у цьому напрямку.

з однієї сторони зрозуміло — спочатку зробили що 80% нових маших електрички, а потім ремонт доріг ніхто не відміняв, а податка для них нема або мінімальний, бензин в ціні якого включені дорожні сбори теж не купляють.
З іншої дивно платити за кілометраж наприклад за межами країни.

З іншої дивно платити за кілометраж наприклад за межами країни.

Особливо шикарно буде у різних Італіях, Австріях і інших країнах з платними дорогами. Тобто, ти будеш платити два рази!

так в норге и так куча толлов как в городе, так и на трассах.
Я бы перефразирвоал вопрос — когда сканлдинавские государства уже нажрутся? Рельно налоги высокие,куча поборов и толлов, а результат не то чтобы сильно впечатлящий.
Скоро действительно воздух будут облагать налогом.

Не знаю про який саме результат ти кажеш. На мій погляд видно неозброєнним оком, що в скандинавії в середньому набагато краще розвинуті інфраструктура і публічний сектор, ніж в більшості їнших єврокраїн. Краще ніж в Німеччині чи ЮК, і уж точно краще ніж в південній чи східній Європах. В Нидерландах ще топчик, ну і не беремо всякі швейцарії або невеликі люксембурги-монако.
Очевидно, що в країні типу Норвегії, з 5 млн населення на дуже велику территорію з дуже і дуже складним рел’єфом і кліматичними умовами побудувати розвинуту інфраструктуру вартує набагато дорожче ніж в умовній німеччині чи нідерландах з зашкалюючою плотністю населення. Тому і збори високі.

в скандинавії в середньому набагато краще розвинуті інфраструктура і публічний сектор, ніж в більшості їнших єврокраїн

Практично всі дороги Норвегії, Швеції і Фінляндії — двосмугові і без роздільника, в Норвегії на півночі часто на півтори смуги, в Швеції повно оленів і немає парканів уздовж доріг, а в Фінляндії на півночі взагалі ґрунтові. Там мені місцевий мудило розбив скло, бо їхав 100 км на годину по дорозі з обмеженням 30 км/год.

Мене реально кумарить їздити по дорогам без роздільника на тисячі кілометрів. Там менше авто, це плюс, але ти постійно повинен бути дуже зосередженим, це великий мінус.

в Швеції повно оленів

та их везде на дорогах много

а що, будувати чотирьохполосний хайвей там де живе 50 людей на квадратний кілометр? Там можна проїхати 50 км і не зустріти жодної машини.

а що, будувати чотирьохполосний хайвей там де живе 50 людей на квадратний кілометр? Там можна проїхати 50 км і не зустріти жодної машини.

Чотири полоси, це не хайвей, це звичайна дорога у Німеччині. Але, якщо таких доріг немає, то не варто писати про

набагато краще розвинуті інфраструктура

Не може бути кращої інфраструктури там, де живе мало людей, це неможливо. На один аквапарк у Норвегії, у Німеччині буде 10. Що там може бути краще, це більш пунктуальні потяги, але з іншої сторони, їх мережа буде набагато менша.

У вас плотність населення на порядок вище, тому і вимога до пропускної здатності доріг вище. У нас місто на 350к це треттє за населенням місто в країні, в Норвегії взагалі на 200к. У вас міста з таким населенням це якісь села :) І інфраструктура це не тільки дороги чи їх ширина.
Аквапарк це не інфраструктура, а комерція. Він не фінансується податками. Комунальні басейни інша штука.

Аквапарк це не інфраструктура, а комерція. Він не фінансується податками. Комунальні басейни інша штука.

Так, а яка мені різниця, за рахунок кого побудований аквапарк? Мені потрібно щоб він був, і бажано, щоб було багато різних, з різними гірками, дитячими зонами, та ще й так, щоб їхати не більше години на авто, велосипеді або на громадському транспорті.

І справа ж не тільки у аквапарку. Там де висока щільність населення, в тебе буде 3 гіпермаркети поруч, 10 середніх і ще безліч малих магазинчиків, а там де низька — жодного. Буде більше лікарень, садочків, шкіл, ресторанів, перукарень, та навіть дитячих майданчиків.

Найкращий приклад, що я маю, це парки розваг. Київ взагалі не знає, що це таке. Гадаю, що у Норвегії ситуація не ліпша. А ось всі парки розваг навколо мого міста я навіть не встигну відвідати поки дитина виросте, їх десятки, і це тільки біля одного мого міста.

Яка різниця що тобі важливо і до чого тут комерційні аквапарки чи парки розваг? Мова йшла про кількість зборів і податків і їх результати.

На один аквапарк у Норвегії, у Німеччині буде 10.

А на одного норвега буде більше 15ти німців. Значить інфраструктурв таки краща в Норвегії.

На один аквапарк у Норвегії, у Німеччині буде 10

На одну зарплату Норвегії можна зʼїздити в 10 аквапарків Німеччинb і ще у лідл зайти :D

У згаданому тобою ЮК, навіть в глухомані дупи Шотландії де людей дуже рідко зустрінешь, є дороги коли одна(з карманами для випадок якщо зустрів машину) уоли дві полоси там де містечка є а не просто села.
Одразу, «містечка» це типу наші села 3-4 порядок цифр населення, а «села» це тіпа наші хутори, коли вздовж дорогі іноді є будинки.

Щилність населення вкрай низька.

Ти так пишеш мов би в глухомані Норвегії такого нема :)
ну ось якась дорога далеко за полярним колом вже в арктиці, і де на десятки километрів навколо взагалі ніхто не живе і екстремальні температури
www.google.com/...​!7i16384!8i8192?entry=ttu
Що з нею не так?

Юра почав говорити що доріги у фінляндії взагалі грунтові без асвальту.

Юра почав говорити що доріги у фінляндії взагалі грунтові без асвальту.

На півночі таких доріг вистачає

Такі і в Швеції і в Норвегії знайдуться. Це нормально для клімату за полярним кругом :)

Ну то Юра. Я робив коло 6500 км з Копенгагену через Швецію, Фінляндію і Норіегію і там були классні дороги, але з оленями, лосями і лисицями :)
І то було взимку, де навіть якісь єб-ня чистилися тракторами і можна було нормально іхати. Але штук 20 шведів були у кюветі :)

В Шотландії, там де гори, якщо сніг та ожеледиця то тупо ніхто не їздить на авто, бо відстані дуже великі, бо петляти через гори, і якщо недай бог занесе це буде дуже складно діставати машину та і небезпечно.
Я хоч жив там не довго але я покатався там норм так по різним місцевостям, і жодногоро разу не було грунтової дороги, асвальт усюди, хоча так, здебільшого односторонній, але враховуючи що там машину можна годинами не бачити то це норм.

Ну тут не погоджусь. Магістралі повинні бути (зараз про Норвегію). Так і є, 65% доріг по одній смузі. Наприклад, трасса Е39 з заходу на схід до Осло. Тільки від Крістіансану є хайвей з 4 полосами і 130 км \ год, але вони до сіх пір довблять гори, щоб просунути ту трасу. Людей тут мало, але це не значить, шо вистачає 1 полоси. Вже по 2 машини в середньому на сімʼю, старі міста вмирають від трафіку

Хіба десь є магістралі грунтові? Думаю мова тільки про другорядні дороги між селами

Та ми ж про магістралі, де немає людей. Магістарль с заходу на схід 1 полоса. А країна росте, будують потроху 4 полоси через гори

Про ЮК я хз, но могу напрямую сравнивать с Германией (т.к. в Швеции бываю очень часто)
Инфраструктура:
1. Аэропорты — уровень Франкфурта и Мюнхена недостижим
3. Поезда — ваши более пунктуальны, но нет баллет трейнов
4. ОТ — одинаково говнянен во всех странах, но в ДЕ хотя бы есть дешевый проездной, действующий по всей стране
5. Городская среда — одна хрень, везде есть пандусы, велодороги и сетка ОТ, разве что у вас реально чище и нет сраных граффитей.
6. Автоинфра — вы в пролете, начиная от грустных автостстрад и заканчивая толлами и почти повсеместно платной парковкой.
Паблик сектор:
1. Цифровизация — тут вы реально в топе. В ДЕ все печальнее, онлайн сервисы есть, но они стандартизированы на уровне земли или даже города, единой системы нет.
1. Соцзащита — Германия здесь рулит. На примере украинских беженцев это отлично видно — сразу нормальный ВНЖ на 2-2.5 года, оплата жилья, полной медстраховки, курсы языка, допобучение вплоть до ВО, 400-500 евро/месяц на руки на человека.
2. Медицина — я сталкивался с вашей медициной пару раз, особенно в последний приезд (осложненный бактериальный коньюктивит). Она то в итоге может и вылечит, но у нас все намного проще и быстрее, пусть даже и не так цифровизировано. Лучше получить бумажный рецепт и лекарство, чем никакого)) Ваш емердженси в St Eriks/Karolinska просто отправил меня домой с полностью отекшими и склеенными глазами, как я ни просил хоть как-то помочь. Сказали — самому мыть глаза и закапывать обычные капли. В итоге половина отпуска была испорчена и по прилету домой первая же немецкая емердженси промыла мне глаза, сделала посев и выписала антибиотик, который быстро помог.
4. Детский вопрос — у вас 480 дней декрета на двоих родителей, оплачиваемого полностью. У нас по 3 года на каждого родителя, но полностью оплачивается только первый год, остальные два выплаты резко сокращаютcя. Но детские выплаты у нас больше (иногда сильно больше), а сады дешевле.
5. Образование бесплатно для резидентов ЕС в обеих локациях.
6. Безопасность одинакова и падает с каждым годом.
Учитывая вашу реально большую налоговую нагрузку (выше часть работодателя и ниже брекеты), высокий НДС, доп поборы в виде толлов и платных парковок, и при этом худшие в некоторых моментах сервисы, возникает вопрос — куда уходят деньги?

1. Аэропорты — уровень Франкфурта и Мюнхена недостижим

Це одні із головних і найбільш загружених європейських авіахабів, що диктується їх географічним місцеположенням. В скандинавських аеропортах нема стільки транзітного трафіку очевидно. А що там з рівнем всіх інших аеропортів німецьких міст з населенням мілліон чи меньше? Дотягне Арланда чи Каструп? Як там аеропорт Гановера?

3. Поезда — ваши более пунктуальны, но нет баллет трейнов

Швецькі поїзди пасуть задніх, тут не спорю. Але тут знову ж основна причина — плотність населення і відстанні, вони не окупляться. Хоча звичайно стокгольм-гетеборг і стокгольм-мальмо можна б було побудувати мабуть.

4. ОТ — одинаково говнянен во всех странах, но в ДЕ хотя бы есть дешевый проездной, действующий по всей стране

І там і там він непоганий. Не без проблем, і місцями не без старих поїздів, і до швайца звичайно не дотягує. Але хоч мюнхенський хоч берлінський убан не дотягує до стокгольмського метро :)

5. Городская среда — одна хрень, везде есть пандусы, велодороги и сетка ОТ, разве что у вас реально чище и нет сраных граффитей.

Якщо по чеклісту то так ± однаково. Але на око суб’єктивно у нас краще більшості міст де я бував в Німеччині, чистіше і все більш доглянуто. Окремо ще набагато більше нової сучасної забудови. Набагато більше красивої сучасної архитектури тих же фінансуємих податками інституцій — лікарень, шкіл, комунальних будівель і т.д.
Я знаю, що ти не поцінювач сучасних житлових районів, але в контексті обговорюємого топіка це є суттєвою різницєю. Те ж саме ще й в більшій мірі представлено в містах данії і норвегії.

6. Автоинфра — вы в пролете, начиная от грустных автостстрад и заканчивая толлами и почти повсеместно платной парковкой.

Де ти у нас толли на автострадах знайшов? Платна парковка в основному тільки в центральних частинах міст. Наприклад у себе в Täby яке я все добре знаю я навіть не пригадаю жодного місця з платною парковкою на всю коммуну.

1. Цифровизация — тут вы реально в топе.

Справа не тільки в цифровізації як зручності. А і в інвестиціях які в це вкладаються на рівні всіх інституцій. Починаючи від славозвісного німецького підключення інтернета місяцями навіть в містах, а в Швеції навіть в відаленному селі буде інтернет, а в містах мені жодного разу не доводилося «підключати інтернет» хоча я декілька разів переїзжав.
А головне — юзер експіріенс, з яким в житті маєш справу кожень день. Я майже ніколи не отримую паперової пошти і тим більше не пам’ятаю коли мені останній раз взагалі доводилося відправляти паперовий лист, мабуть за останні років 5 і не доводилося жодного разу. Так само мені взагалі ніколи не доводиться бувати в відділені банку, чи тим більше в бюргерамтах як у вас, хоча я і переїзжав, відповідно і дітям змінював школи-садочки, і свою адресу, і права і отримував, і відновлював втрачені, і змінював, і машини продавав.
До речі згадав коли останній раз листа відправляв — коли відновлював загублені права водійські, і треба було поштою ім відправити нову фотографію.

1. Соцзащита — Германия здесь рулит. На примере украинских беженцев это отлично видно — сразу нормальный ВНЖ на 2-2.5 года, оплата жилья, полной медстраховки, курсы языка, допобучение вплоть до ВО, 400-500 евро/месяц на руки на человека.

Ого, Іван топіт за рівень соціалізма для біженців? Ну шо тут сказати, українським біженцям в Швеції не позаздриш, все дуже жостко. Швеція ще з минулою массовою хвилею зрозуміла що це свято все для біженців не сустейнебл, і дуже прикрутила гайки ще руками уряду тих самих соціалістів які їх і напустили в свій час.
У вас як я бачу взагалі хочуть почати кожному дорослому на халяву по 1200 в місяць роздавати, ну подивимось що з цього вийде. Не хотів би щоб Швеція йшла по схожому шляху, хоча у нас тут упоротих ліваків теж вистачає. Але поки що як раз все іде в сторону посилення обмежень і погіршення умов для біженців або хронічних соціальщиків.
Але чи має це справу до рівня социалки для працюючих людей? Тих хто тимчасово втратив роботу, чи захворів на якийсь довгий строк?

по прилету домой первая же немецкая емердженси промыла мне глаза, сделала посев и выписала антибиотик, который быстро помог.

Медицину у нас не лає тільки лінивий, але не думаю що можна порівнювати з разового досвіду туриста з тим коли ти живеш у себе вдома і знаєш як краще діяти.
У мене за останній рік чи півтора було 3 рази коли були потрібні антибіотики дитині — борелія, бактеріальний отит і ось теж таке бактеріальне запалення очей.
Два рази, ми звернулись в нашу району поліклінику — звониш зранку, вони назначають експрес-візіт на 15 хвилин в той же день до чергового лікаря. На місці йому виписали рецепт на антибіотіки, забрали в аптеці безкоштовно як і вся інші рецептурні ліки для дітей. Один раз коли була температура і боліло вухо був вихідний. Района полікліника зачинена то ми поїхали типу в емердженсі в інший район. Там його так само подивилися, зробили бакпосів, виписали спочатку широкі антибіотики, а потім через пару днів коли аналіз був готов то виписали більш конкретні. Так, в акюті ми мабуть просиділи в окремій кімнаті 2 години якщо не більше, все доволі повільно поки там медсестра, потім лікар, потім аналізи, потім снову лікар — між цим сидиш чекаєш.
Ну ось до речі, а де в самому богатому німецькому Мюнхені з 6 млн населення в метрополії є сучасна лікарня рівня згаданої нової Karolinska яка має площу в 320 000 квм?

Но детские выплаты у нас больше (иногда сильно больше), а сады дешевле.

Хз, можливо. У нас всі садочки десь приблизно 130 євро на місяць «все включено» максимум, для людей з невеликими доходами дешевше.
А у вас наскільки я чув може бути як умовно 0, так і 800 і більше на місяць. І далеко не всім вдається отримати місце за тий самий 0. Плюс треба окремо платити за іжу і в садочках і в школах. Коли стосується дітей і цих виплат багато чого треба рахувати в комплексі де воно більше повертається державою із податків — садочки, школи, медицина, що покривається, що ні, до якого віку, де за що треба доплачувати.

6. Безопасность одинакова и падает с каждым годом.

Це так, в Швеції тренд поки що печальний, і поліція трохи не тим займається. Але основна причина — ліваковська ідеологія. Подивимось що буде далі. Але в Данії і в Норвегії все помітно краще в цьому плані.

возникает вопрос — куда уходят деньги?

В коммунах в основному на фінансування садочків, шкіл і гімназій, будинків престарілих і медицинську допомогу на дому і виплат інвалідам — в суммі це 73% від бюджетів комун, ну а інше там потрохи — інфраструктура, культура, виплати іншим комунам для уравніловкі
www.ekonomifakta.se/...​r-kostnader-och-intakter
А ось на рівні державного бюджета — там бляха-муха чого тільки нема :)))
Я теж вважаю що треба б було добре порізати багато чого, і скоротити хоча б до 33-35% від ВВП з поточних 42%. Але у вас там ця цифра 39%, що не суттєво меньше, одна фігня.
І це ще у вас поки безумовний дохід не ввели :)))

Аэропорты — уровень Франкфурта и Мюнхена недостижим

Доречі, аеропорт це ж не лише розмір. А і сполучення з транспортом, парківки, чистота, черги.
І в цих всвх планах Стокгольмський аеропорт не гірший за два вищезгадані.

І в цих всвх планах Стокгольмський аеропорт не гірший за два вищезгадані.

особенно аренда авто)) идти который год через два терминала и потмо еще ждать автобус и на нем ехать до мест аренды. Что-то это не похоже на

не гірший

ти так кажеш, ніби у вас ніколи основний термінал не реконструюють, що створює незручності? Ти ще скажи що у вас на веселих автобанах ремонтів нема :)))

Ну а ты перескакиваешь с неудобной темы)) аэропорт у вас мягко говоря не очень как для столицы.

Так всі незручності пояснюються поточною реконструкцією основного терміналу.
Що треба іти в інший термінал на шатлбас, що нема висадки на посадку і т.д.
Саме місцеположення прокату ну так, не зручне. Але чи це щось каже про рівень інфраструктури аеропорту? Я ім жодного разу так не користувався.
Більшість виходить і іде або на поїзді/автобусі в центр, або на таксі, або їде в паркінг і їде на своїй машині.

шатлбас

это и есть неудобство.

Більшість виходить і іде або на поїзді/автобусі в центр, або на таксі, або їде в паркінг і їде на своїй машині.

ну вот я прилетел, получил багаж и вместе с половиной самолета потащился к шатлбасу чтобы потом арендовать авто.

это и есть неудобство.

Почему?

Большая парковка, тебя увозят \ привозят, цены демократичные, как для Скандинавии

потому что не увозят/привозят как на такси, а ты прешься на обычный автобус, ждешь его и на нем еще едешь, часто стоя.
Все эти красивые слова «шатлбас» прикрывают дерьмовенький ОТ.

Автобус не обычный, а рассчитан для путешествующих.
Как можно в самом аэропорту сделать паковку для тысячи машин? Слабо себе это представляю.

ну ты ж был в мюнхенском ажропорту. Большая часть парковок прямо у терминалов — под земелей и многоэтажные паркинги и там как раз тысячи мест
Вот один только Р20 на 7 тысяч мест:
www.kochundpartner.de/...​ish/projects/muc-carpark
А еще есть Р7 и Р5 по размеру такие же, Р26, 27, 1, 3 уже поменьше. И в итоге десятки тысяч паркомест, очень удобно расположенных.
И это паркинги в пешей дсотупности от терминала, а есть еще удаленные бюджетки, которые малоинтересны.
Вот общая карта:
support.miles-mobility.com/...​/360025522880/blobid1.png
НУ и автобус самый обычный, сочлененный))

Как можно в самом аэропорту сделать паковку для тысячи машин? Слабо себе это представляю.

Та навіть у Києві побудували паркінг багатоповерховий прямо перед терміналом. У Майорці, Ніцці так само, так багато де є. В Ганновері ми паркуємось у 100 метрах! від стійки реєстрації, а загалом там 14000 паркомісць, частина з яких під орендні авто. Ось тут на карті, по позначкам, видно, що автомобілі орендних компаній стоять не більше ніж у 100 метрах від середнього терміналу Б, де стійки орендних компаній
www.google.com/...​m/data=!3m1!1e3?entry=ttu
Стійки, до речі, дуже круті, я таких поки ніде не бачив, там де орендував. Зазвичай там маленький кіоск на 1-2 людини, а тут у кожної компанії цілий зал з індивідуальним дизайном. Хз, навіщо такий масштаб, в нас зовсім не туристичне місто, можливо в Німеччині скрізь так, просто я не орендував в аеропортах тут.
www.google.com/...​!7i13312!8i6656?entry=ttu

а нащо взагалі ці стійки ? я просто йду на парковку, беру ту автівку якого класу забукав і на виїзді перевіряють драйвер лайсенс і все, катайся. давно ще підписався на national emerald club, стійка ж це коли раптом вирішив щось взяти

В европке по другому организовано. Здесь мозги принято выебать на стойке идиотскими рассказами и оформлением :D

Теж counter bypass є ) www.nationalcar.com/...​ces/priority-service.html

У Варшаві взагалі чєлік зустрів на аррайвал і підігнав тачку а сам кудись звалив

я в курсе этой штуки оно не во всех евроаэропортах есть.

Ну кста на сиксте можно сразу за машиной идти

а нащо взагалі ці стійки ?

Щоб написати «А у Ганновері...» :)

Ви тут шось понавидумивали :)
Ось схема парковок навколо терміналів swedavia.imagevault.media/...​karta_2592×2000px_ARN.svg
Там біля кожного по декілька критих паркінгів. На шатлбасе їхати 7 хвилн до парковки зі всіма прокатними конторами (те шо як раз в квадратику окремо).

пробелма в том, что необходимо:
1. идти до автобуса
2. ждать его
3. перегружать все чемоданы с тележки
4. потом ехать, придерживая чемоданы всеми частями тела,
5. опять выгружать чемоданы
6. идти в прокат.
В нормальных аэропортах при выходе с багажа сразу попадаешь в п.6, у вас же надо всю эту херню проходить.
Я то понимаю, зачем это сделано, но мне насрать на арланда експресс и ОТ, я абсолютно везде езжу на авто.

Я то понимаю, зачем это сделано, но мне насрать на арланда експресс и ОТ, я абсолютно везде езжу на авто.

Жах :))
Невже і в арланду теж прокралася та сама загадкова автофобна верхівка? А чого тоді паркінги у терміналів не прибрали?

спроси у ркуоводства арланды. но то, что рент сделан как в третьесортных ажропортах, это факт.

Ну ось в третьосортній Скавсті як раз прокат в підземному паркінгу прямо в терміналі
www.google.com/...​0!7i8704!8i4352?entry=ttu
Мабуть туда ще лоббі нашої автофобної еліти не добралося :))

ну вот, почему в арнланде — главном аэропорте страны так не сделать?

мені то звідки знати?
Це ж ти казав що ти розумієш навіщо так зроблено :)

Ну ты и лентяй )
Разбаловался, по ходу.
В Барсе машину брал, тоже вышел из терминала, прошел 100 метров, раз 5 вспотел, оформил машину, отбился от страховок и ждешь, пока подадут твою повозку 40 минут :)))))

Вся эта дичь с шаттлами (могу ошибаться, конечно) из-за экономии. Крытые паркинг есть и возле выхода скандинавских аэропортов, но смысл платить х5. Я могу и

1. идти до автобуса

выйти из терминала и подождать карету, которая за 5-10 минут довезет до моей машины :)

Я тепер сьрьомаюсь дешевої оренди поза терміналом. Після того я постояв в черзі майже годину в Raleigh...

Було діло, забронював машину у якогось бюджетного оператора, Голдкар, здається, черга була дуже велика. Стояв хвилин 20, подивився, поруч була «трохи дорожча» контора і 1 людина тільки.

Оформили за 5 хвилин, безкоштовно дали дитяче крісло, без всяких розводняків типу страхування і тд. По ціні вийшло те ж саме, бо бюджетники накидують доп опціі типу страхування, депозит, дитяче крісло і тд.

В кожній країні і оператора то треба моніторити окремо.

2 години в черзі Avis в LAX легко можна простояти

До речі, як раз в рамках реконструкції термінала встановили нову систему секьюріті контроля, завдяки якій тепер із ручної поклажі не треба діставати електроніку чи рідину. Отакої.

Мабуть зараз прийде Іван і пояснить як це повʼязано з дискримінацією автомобілістів і що насправді наші податки знову пішли не туди :)

. В Ганновері ми паркуємось у 100 метрах! від стійки реєстрації, а загалом там 14000 паркомісць,

Ну в Осло 23к :)

А ті 14к, з яких половина під орендні тачки, кісс енд флай, шорт терм, до 6 годин і тд перетворюються у скільки?

Знову ж таки, не ясно, в чому проблема поковирятися у носі і почекати шаттл 10 хв і ще хвилин 5 на ньому проїхатися.

А ті 14к, з яких половина під орендні тачки, кісс енд флай, шорт терм, до 6 годин і тд перетворюються у скільки?

У не туристичному місті? Там від сили 1000 орендних. І вистачає

Все эти красивые слова «шатлбас» прикрывают дерьмовенький ОТ.

Ніколи не беріть шатлбас до оренди, краще переплатити, але брати в терміналі. Шатлбас це лотерея, він може просто не приїхати, що в нас вже було. А може бути таке, що треба ждати півгодини, з малою дитиною.

так в арланде нет в терминале аренды, все находится в ебенях до которых надо ехать на обычном автобусе.

так в арланде нет в терминале аренды, все находится в ебенях

Я гадаю є, але не у відомих компаній. Є малі компанії, які приганяють авто на парковку аеропорту, спеціально під твій рейс.

вполне мб, но в агрегаторах таких компаний нет. и это не официальная аренда в аэропорту.

Ні, там не звичайний автобус. Там шатл бас, який їде від паркінга зі всеми ренталами і до всіх терміналов по черзі. Він ходить кожні 10 хвилин і до термінала на ньому їхати 7 хвилин.

А выглядит как обычный городской автобус и ощущается так же. Как ты его не назови, хоть спейсшаттл, от этого ничего не поменяется)))

Ну якщо ти на звичайному міському автобусі поїхав на рентал парковку то тоді все зрозуміло :))

не прикидывайся дурачком)))
вот так выглядит «шаттлбас», именно он возит до парковки и рент:
live.staticflickr.com/...​80983359_31178636c8_b.jpg
Bus Swedavia P2 Beta Long time parking and car rental
спейсшаттл бля(((
Причем автобус то из богомерзкой правацкой баварии))))

або на таксі,

Хаха. Прилітав піздно ввечорі у Арланду, залишав машину на паркінгку, туди іхати на таксі хвилин 10. Ніхто не хотів брати замовлення. Збс коли в тебе нервує дружина и дитина спати хоче.

Така ж ситуація в Осло. Приймають замовлення з аеропорту і тупо не приїзжають. На автобусі їхали :)

Виходиш із термінала і сідаєш в таксі. У них єдиний тариф

Ні. Прилітаєш, там є люди, які відповідальні за таксі і розсажують по тачкам. Коли я сказав, куда мені, мене відвели до одного, другого, третього..
Онлайн сервіси — довго ніхто не приймав заказ і через півгодини сжалілись

Печалька.
Просто цікаво а нафіга було там десь в 10 хвилинах залишати машину, а не прямо в арланді? :)

Ну так, ти правий, я там автотне орендував, зараз глянув — жіпа :)

особенно аренда авто)) идти который год через два терминала и потмо еще ждать автобус и на нем ехать до мест аренды. Что-то это не похоже на

Омг
А такое бывает?
Я в дойчеаэропортах выхожу в зал arrivals — и мне сразу глаза режет оранжевый сикст, а рядом поскромнее европкар )

А яка різниця де саме стойка оренди? На зручність впливає хіба що місцеположення самих машин.

З Iвана три поти зійшло, поки дійшов)

удобство. есть такая вещь.
это когда вышел из зоны багажа и уперся в аренду авто, тут же арендовал и пошел на паркинг.
может для тебя это по другому, но для меня именно так. я в упор не понимаю, зачем на точку аренды первого эшелона ехать на автобусе.

Ну так, згоден. Прокат не зручний. Тільки що це повинно нам сказати, що прокатні контори не на паркінгу поряд з терміналом в контексті якості інфраструктури?

То что аэропорт не удобен. Значит часть инфры идет на дно))

ну все, скандинавська пропаганда зазнала непоправимого удару :)

Нордическая модель дала трещину)))

Та там не трещина, а давно уже большой разрыв тектонических плит

це ти так завуальовано називаєш що у когось так сильно бомбит від нордическої моделі, що аж в Хілдесхаймі чутно? :)

меня бомбит не от модели, а от пропаганды. К слову «нидерландская» модель мне намного более чужда, но т.к. ее не пихают везде, мне на нее пох))

я шось якщо чесно між німецькою, скандинавською, чи нідерландською моделю не бачу майже жодної дійсно суттєвої різниці. Так є багато деталей які в чомусь відрізняються, і для кожного індивідуально ці деталі можуть бути важливішими ніж інші, але ось так глобально ± одна хєрня. Навіть сумарне податкове навантаження майже однакове всюди.

Вот только выпячивается именно скандинавская модель, она у всех на слуху, как нечто идеальное))) это и напрягает, особенно ее любят пропагандировать левачки, ни разу не бывавшие в скандинавии))

ни разу не бывавшие в скандинавии))

ну ось мабуть це ключове в цьому.

Арладна еще удобный. Вот у нас есть Торп, аэропорт для нищих. В воскресение автобус с вокзала не ходит в аэропорт и надо брать такси за 50 евро :D

По-другому никак не доехать с Осло

А такое бывает?

Пффф

Езжай на Кипр. Там бронируешь машину заранее, берешь шаттл, едешь в срань, а там закрыто. Звонишь им, а тебе говорят, что машины закончились :)))
Потом месяц борешься с возвратом средств за бронь.

. А що там з рівнем всіх інших аеропортів німецьких міст з населенням мілліон чи меньше?

Дюссельдорф, Берлин, Гамбург, Кельн — все на уровне))

Де ти у нас толли на автострадах знайшов?

На окружной стока например.

Платна парковка в основному тільки в центральних частинах міст.

Угу, в нецентральных частях Стока она типа бесплатная, но только для местных c пермитом. Просто стать у обочины не прокатит.

Наприклад у себе в Täby яке я все добре знаю я навіть не пригадаю жодного місця з платною парковкою на всю коммуну.

Да просто дяже у тебя возле дома нельзя бесплатно запарковаться больше чем на 3 часа. Или у вас в гости народ не ездит?

Ого, Іван топіт за рівень соціалізма для біженців?

Просто на беженцах хорошо виден общий уровень соцзащиты. И наверное нигде в мире подобного уровня беспроблемной соцзащиты не будет. Мне это не очень нравится, я ситаю здоровые не пенсионеры обязаны работать. Но мы ж в общем говорим.

Ну ось до речі, а де в самому богатому німецькому Мюнхені з 6 млн населення в метрополії є сучасна лікарня рівня згаданої нової Karolinska яка має площу в 320 000 квм?

Karolinska University Hospital — Beds 1,340
Вот сразу два первых пришедших на ум:
LMU Klinikum Beds 2.058
Rechts der Isar Hospital 1161
Но они не современные, там не такой дизайн как в Каролинска)))

А у вас наскільки я чув може бути як умовно 0, так і 800 і більше на місяць. І далеко не всім вдається отримати місце за тий самий 0. Плюс треба окремо платити за іжу і в садочках і в школах.

У нас есть как частные, так и государственные садики. Логично что в частных надо платить, но в гос попасть не проблема. Притом что стоимость частного сада прекрасно вычитается из налогов в конце года.

Коли стосується дітей і цих виплат багато чого треба рахувати в комплексі де воно більше повертається державою із податків — садочки, школи, медицина, що покривається, що ні, до якого віку, де за що треба доплачувати.

Угу, например у нас садик около 60 евро (чисто еда), школы бесплатны, медицина полностью покрывается до 18 лет и доплат за ребенка нет вообще, ну и поддержка 250 до 18 + 300 до 3 лет.
Сравним со Стоком?))

В итоге

набагато краще розвинуті

превращаются в местами лучше развиты, а местами пасут задних. Но в чем действительно сильна скандинавия — это в пропаганде по миру своего «райского» образа)))

Кельн — все на уровне))

Ох ти мене розсмішив звичайно. Щоб полетіти із Кольна в Стокгольм треба сісти на поїзд(!) в Кольні, доїхати до Франкфурта(!) і потім Люфтганза тебе так і бути довезе до Стокгольма. Рівень зашкалює ))) Куди тій Арланді з її прокатом?
Добре хоч не згадуєш рівень зручності і нащо пішли німецькі податки в контексті аеропорту Берліна :)

На окружной стока например.

Так, я не потягну вже второй серії сперечань що це не плата за автостраду, а плата для зменшення трафіку в центру в робочі дні. Ну ок, ладно, хай будуть толли за дороги в Стокгольмі. Чим тебе не влаштовує рівень відповідної інфраструктури в Стокгольмі, яка в тому числі фінансується цими толлами?

Да просто дяже у тебя возле дома нельзя бесплатно запарковаться больше чем на 3 часа. Или у вас в гости народ не ездит?

Так, обмеження будуть всюди, щоб люди просто так не кидали машини і не займали місце без необхідності. Прямо під моїм будинком 4 години. Гості можуть вийти раз в 4 години підкрутити, ну або ти сам знаєш — амазон з автопідкручувальною паркувальною табличкою в допомогу :)

Просто на беженцах хорошо виден общий уровень соцзащиты.

Так колись Швеція вважалася країною з найкращими умовами для біженців. Але потім явно пошкодувала про це. І правильно, я підтримую. Хоча так, по відношенню до українців я вважаю що це несправедливо, і їх ситуація дійсно особлива на відміну від потоку більшої частини біженців до того.
Але насправді українцям не дають статус біженців, по суті у них виплати такі як у тих хто очікує на статус біженця(типу щоб з голоду не померли) + доступ до медицину і ринку труда. Виплати тим хто отримав статус помітно вище.

Логично что в частных надо платить, но в гос попасть не проблема.

Ну а у нас ціна практично однакова і там і там. І я чув по розповідям що попасти зовсім не всюди непроблема, багато хто не потрапляє, чи є місце десь дуже далеко від дому, що зовсім незручно.

Но они не современные, там не такой дизайн как в Каролинска)))

Ну так не тільки ж пр дизайн мова — а і про оснащення, технології і т.д. Тільки сама будівля коштувала 1,5 млрд євро.

превращаются в местами лучше развиты, а местами пасут задних. Но в чем действительно сильна скандинавия — это в пропаганде по миру своего «райского» образа)))

Не знаю де ту скандинавську пропаганду знаходиш :) Може то німці ваші пропагандують, що у тебе підгорає? Ну наприклад, на око видно що в Нідерландах інфраструктура в цілому ще краще ніж у нас. Чи вони теж шось пропагандують?

Добре хоч не згадуєш рівень зручності і нащо пішли німецькі податки в контексті аеропорту Берліна :)

Аэропорт в итоге вышел неплохой, не супер, но вполне сравним с вашей Арландой.

Чим тебе не влаштовує рівень відповідної інфраструктури в Стокгольмі, яка в тому числі фінансується цими толлами?

Меня не устраивает количество парковок и плата за них.

Так, обмеження будуть всюди, щоб люди просто так не кидали машини і не займали місце без необхідності.

У нас об этом не в курсах, зачем в спальном районе пригорода делать ограниченную парковку. У нас даже в голову такое не прийдет. В центре — само собой, но в ебенях в 30 км от центра в жилом районе? это какое-то извращение...
Вот например у нас: goo.gl/maps/znKcjpymrrRxwDL2A
Отсюда до старого города 15-20 минут пешком. Парковка полностью бесплатна, можешь сам убедиться по панорамам прошлого года. Это почти центр города, идиотских ограничений нет и места всем хватает.
А вот тебе квест — район Скандинавия молл, относительные ебеня, не центр города. Попробуй найди бесплатную парковку)) Я думал в соседнем жилом микрорайоне будет бесплатная парковка, как было бы у нас:
goo.gl/maps/C7G3yxwiQU1pjn3SA
Хрен там, все зарегулировано. Зачем? Мне не понять...

Гості можуть вийти раз

А могут и завтыкать, если выпили и хорошо сидят))) Вот серьезно, зачем у тебя под домом такое ограничение?

Але насправді українцям не дають статус біженців,

Почему? ЕС же принял закон о параграфе 24. Надо имплементировать.

про оснащення, технології і т.д.

ты реально думаешь что эта клиника имеет аппараты узи из 80-х?)))

Тільки сама будівля коштувала 1,5 млрд євро.

А толку — глаза мне так и не полечили. А в Дандерид сказали ехать в Каролинска)))

Не знаю де ту скандинавську пропаганду знаходиш :)

www.amazon.de/...​edrik-Norén/dp/3031051734
Вот например.

Чи вони теж шось пропагандують?

Я не слышал про «нидерландскую модель», зато «нордической моделью» засрано все медиапространство до сих пор.

Аэропорт в итоге вышел неплохой, не супер, но вполне сравним с вашей Арландой.

Та я щось не особливо побачив якусь різницю Арланди і з вашим Мюнхеньским аеропортом. Хіба що народу в мюнхеньскому помітно більше. Правда я ні там, ні там машину не орендував :)

Меня не устраивает количество парковок и плата за них.

Так це ж не тому що гроші не туди ідуть. А тому що цілі як раз зменьшити трафік в центральній частині і прибрати максимально машини під вулицю — це стосується як підземних тонелей під центром міста для транзита в об’їзд центру, так і масово підземних парковок, які дорогі, тому що просто не субсідуються містом.
Це нічого не каже ні про якість інфраструктури — вона як раз на висоті в цьому плані, ні про витрати грошей. Каже про інші цілі політичні.
І так, в мене теж іноді підгорає від цього, але для мене очевидно, що в самому місці набагато приємніше, коли там нема трафіку і не треба іти по вулицям вздовж напаркованих машин (хоча цього і вистачає на другорядних вулицях) або вздовж тянучки із машин. Те що це має свої незручності чи плату — ну так. Це лише питання балансу і приоритетів, а не якихось захмарної плати без результата. Результат є доволі успішний, просто ти не згоден з цілями.
Вон як тут шарили приклад з Дюссельдорфом де прибрали дорогу на набережній під землю, у нас тут більшу частину транзитного трафіка прибрали з центральних вулиць багатьма тунелями під центром. На це і ідуть гроші. А ще на нову лінію метро, розширення мережі приміських електричок, заміну поїздів на нові ну і т.д.

Это почти центр города, идиотских ограничений нет и места всем хватает.

Ну ось я дивлюсь на сусідню вулицю біля парку
Воно видно що і місця не те щоб прям вистачає раз паркуються в з обох боків, і також очевидно що ця вулиця була б набагато приємніша якщо б всіх цих машин не було б, і відповідно ціна нерухомості на цій вулиці теж була б вище. На місці власників житла на цій вулиці я б був зацікавлений прибрати весь цей автохлам з виду і від парку.

Хрен там, все зарегулировано. Зачем? Мне не понять...

В першу чергу, щоб не стояли машини просто тому що це безкоштовно і необмежено. У мене в районі неможливо купити машину якщо ти не розумієш куди ти її будеш на ніч ставити. Просто так десь кинути на ніч нема куди.

А могут и завтыкать, если выпили и хорошо сидят))) Вот серьезно, зачем у тебя под домом такое ограничение?

щоб були вільні слоти :)

Почему? ЕС же принял закон о параграфе 24. Надо имплементировать.

наскільки я в курсі то як раз і дають все по спеціальній директиві. Статус саме біженця багато де не дають.

ты реально думаешь что эта клиника имеет аппараты узи из 80-х?)))

Ні звичайно. Але я багато був в старій каролінській. Різниця дуже помітна багато в чому.

А толку — глаза мне так и не полечили. А в Дандерид сказали ехать в Каролинска)))

Наступний раз звертайся, все розрулім :))

www.amazon.de/...​edrik-Norén/dp/3031051734
Вот например.

Так це ж наскільки я розумію мова йде ще про часи соціалізма в 70-тих. Ну в якомусь сенсі звичайно є державна пропаганда і для внутрішнього споживання, і для зовнішьної реклами. Таке існує в будь-якій країні, і в німеччині, і в штатах, і в Україні навіть. Коли всі наші бігають як мавпи зі своїми аналоговнет™ діями, монобанками і новими поштами, ти ж не кажеш про пропаганду української моделі.
В Швеції є такий сталий вираз в політичних дебатах «Sverige bilden» — картинка швеції, типу як країну бачать ззовні. Всі розуміють важливість того щоб Швеція представала перед світом успішною країною направленою в майбутьнє — в першу чергу це стосується просто бізнес і дипломатичної репутації країни, тобто переслідуючи доволі прагматичні цілі. Ну типу як ти коли резюме в компанію подаєш пишеш про себе в кращих тонах, хоча сам для себе знаєш всі свої як сильні так і слабкі сторони.
У нас звичайно тут є якась кількість оленів, які в своїх уявленнях мовби досі в 70х застрягли, але так в цілому я бачу більшість людей як раз не сприймає Швецію якоюсь показовою країною і доволі критично налаштовані, і зліва, і справа.
Але спілкуючись з іноземцями мабуть для шведів це поганий тон жалітися як тут все неідеально працює. Щось типу по принципу «не виносити сор із ізби».

зато «нордической моделью» засрано все медиапространство до сих пор.

Я скоріше допускаю що це ваші чи американські соціалісти апелюють к якійсь моделі як вони собі її уявляють для своїх дебатів. Аля типу як пропаганда совка людьми які в ньому ніколи не жили і не знають що це таке. Мені здається що навіть наші ліваки давно вже не використовують такий вираз, це реально все 50-річної давнини.

Та я щось не особливо побачив якусь різницю Арланди і з вашим Мюнхеньским аеропортом.

Там є крісмас маркет!

саме біженця багато де не дають.
є державна пропаганда

Та є ж. Чому скандинави найщасливіші люди? :)
+

Там є крісмас маркет!

Влітку?

Та є ж. Чому скандинави найщасливіші люди? :)

Я взагалі таку формуліровку бачив тільки в виконанні якихось українських блогерів чи журналістів

Влітку?

летом там часто интересные выставки проходят, например:
e-w-enture.de/...​i-launch-training-center

Влітку?

Був би влітку, то був би кращий аеропорт у світі :)

Я взагалі таку формуліровку бачив тільки в виконанні якихось українських блогерів чи журналістів

imgur.com/a/cTQiHoE

Та я щось не особливо побачив якусь різницю Арланди і з вашим Мюнхеньским аеропортом.

number of destinations. например в Майами я летел прямым рейсом, еще запланированы ЛА и Денвер и тоже прямыми.
Вот хорошо видно это отличие:
imgur.com/dZTaSP9
imgur.com/hCrayce

Воно видно що і місця не те щоб прям вистачає раз паркуються в з обох боків,

при этом свободных мест дофига.

і також очевидно що ця вулиця була б набагато приємніша якщо б всіх цих машин не було б, і відповідно ціна нерухомості на цій вулиці теж була б вище.

да как бы нет. это из ваших реалий, у нас оно по другмоу организовано. большая чатсь немцев ездит на авто, как бы это ни пытались изменить левачки:
www.zeit.de/...​9/auto-dichte-deutschland
rp-online.de/...​hn-unbeliebt_aid-90874301
www.faz.net/...​oder-rad-um-18988627.html
www.zeit.de/...​liebtestes-verkehrsmittel

На місці власників житла на цій вулиці я б був зацікавлений прибрати весь цей автохлам з виду і від парку.

большая часть этого автохлама принаджлежит владельцам жилья — у многих по 2-3 авто, котоыре не помещаются на территорию дома.
Поэтому большинство людей у нас не будет покупать жилье, если возможности парковки ограничены

У мене в районі неможливо купити машину якщо ти не розумієш куди ти її будеш на ніч ставити. Просто так десь кинути на ніч нема куди.

Вот эта ситуация просто невозможна. Особенно в жилых кварталах дальних пригородов. Там почти всегда парковка бесплатна и неограничена. Это какая-то ваша местная скандинавская фишка зарегулировать авто до максимума.

Аля типу як пропаганда совка людьми які в ньому ніколи не жили і не знають що це таке.

Вот, именно об этом я и говорю.

number of destinations

так, в цьому дійсно перевага. У Мюнхена вцілому основна перевага саме зручне географічне розташування.
Але шось я ось в цьому індексі www.statista.com/...​t-connections-by-airport
небачу інших німецьких аеропортів крім хабів FRA чи MUC вище ARN чи CPH. І куди тільки ваші 39% від ВВП пішли?

да как бы нет. это из ваших реалий, у нас оно по другмоу организовано.

Ну ок, у нас більше приоритезується вигляд вулиць без напаркованих машин. І що з того? Платиш за 2 паркомісця і ставиш твоі 2 машини.

Особенно в жилых кварталах дальних пригородов.

У мене ближне примістя, який входить в зону urban area — тобто безперервної забудови. Із деяких районів Стокгольма до центра далі ніж від мене. В дальніх примістях абсолютна більшість живе в приватних будинках.

Вот, именно об этом я и говорю.

Схоже на якусь баварскую пропаганду :)

І куди тільки ваші 39% від ВВП пішли?

на нормальные автобаны))

Платиш за 2 паркомісця і ставиш твоі 2 машини.

ну плати)) я ж не против)) вы скоро будете платить за роскошь просто выйти из дома постоять на тротуаре))

У мене ближне примістя, який входить в зону urban area — тобто безперервної забудови.

у меня вообще не пригород, а сам город и парковка абсолютно бесплатна, без ограничений.
бесплатную парковку в пешей доступности до центра у нас ты уже видел. вот держи еще прямо рядом с одинм из загруженных вокзалов:
goo.gl/maps/Hp76aRT6FL47g48Q6
А вот обычные жилые районы прямо в городе с бесплатной и неограниченной парковкой, недалеко от центра:
goo.gl/maps/RhdMrDo4kt24ZtQa6
goo.gl/maps/xTstKeSUTokyBwJn9
goo.gl/maps/GgBhLtNBtD2u6F3RA

В дальніх примістях абсолютна більшість живе в приватних будинках.

у нас аналогично, но попробуй у нас найти платную или ограниченную парковку даже в ближних пригородах, не говоря уже о дальних.

Схоже на якусь баварскую пропаганду :)

просто абсолютно разный менталитет. даже внутри Германии, что хорошо видно на примере Берлина или Хановера и Мюнхена или Нюрнберга.

еще запланированы ЛА и Денвер

Сіетл когда?

ЛА

Імхо варто замість ЛА відразу в Orange County. LA досить специфічне і людям з Європи не заходить в основному, крім як фоточок на Venice beach та Santa Monica. Треба їхати відразу в Orange County — Irvine, Huntington Beach, Laguna Beach. Чисте, більш центральна політика, менш завантажене.

замість ЛА відразу в Orange County

можливо дитину в Діснейленд везуть

Для диснейленда мы модем в париж скататься)) а я еду сам, смотреть что и как))

я по Сіетлу екскурсію може провести якщо що, пінгуй якщо надумаєш приїхати

а я еду сам, смотреть что и как

в цьому разі краще одразу у Санта Моніку їхати, а бо ще краще, в Сан Дієго.

Платна парковка в основному тільки в центральних частинах міст

Писав вже, що біля Каролінська больнички у Солні житло орендував. 300 крон за день паркінг під домом без варіантів. Це не по-людськи у вас.
У Стокгольмі, здається, і то дешевше

Тю, так це і є центральна частина.

300 крон за день паркінг під домом без варіантів.

це типу підземний паркінг?
Бо парковка на вулиці в Сольні платна тільки в будні з 7 до 19 по 10 крон в годину, вночі безкоштовно. Місячний абонемент коштує цілих 500 крон = 42 євро. Зажимають нашого брата автомобіліста, жах.

Місячний абонемент коштує цілих 500 крон = 42 євро

я могу приехать и купить этот месячный абонемент на уличную парковку? на свою машину с немецкими номерами?
например я приехал на неделю другую в гости в Сольна.

я могу приехать и купить этот месячный абонемент на уличную парковку?

ні, це для місцевих мешканців в районі.

например я приехал на неделю другую в гости в Сольна.

Будеш просто стояти за 1 євро в годину в день і безкоштовно вночі... якщо знайдешь місце ггг )

ні, це для місцевих мешканців в районі.

тогда не надо этот абонемент выносить в плюсы))
вообще в Сольна, как пригоролед стока, есть хоть какое-то место, гдt я мог бы бесплатно запарковаться?

Ні, паркінг публічний біля будинку.
maps.app.goo.gl/...​Dvb7HR16TWom9MMZ7?g_st=ic

Деталі не памʼятаю, там є табличка, коли паркінг платний. За день 300 крон виходило.
Апдейт, знайшов квитанцію. Нічна парковка платна:

imgur.com/a/Ac8E0eX

Апдейт, знайшов квитанцію. Нічна парковка платна:
imgur.com/a/Ac8E0eX

Лол, непогано новержського буржуіна розвели :)))

Ну я хлопець простий. Бачу табличку, шо паркінг платний, то плачу. 900 крон в Норвегіі штраф, хз скільки у вас.
А по ділу є що сказати, чи мені знову туди їхати і табличку на паркінгу за ДОМОМ фоткати (перед домом автобусні зупинки і лікарня, немає, де паркуватися)?
Де там безкоштовна парковка вночі?
Чи я, як турист, повинен усю Солну обʼїхати, щоб приткнути повозку? Таке собі

900 крон в Норвегіі штраф

Це пресио якісь пекельні борошна :). В Остіні вигідніше штраф заплатити (15 баксів) ніж паркуватись на деяких івентах (до 50 баксів)

НІКОЛИ не паркуйтесь в Стокгольмі якщо не впевнені що можна і все по правилах. Наші паркувальники — адські чорти і дуже швидкі :)
Мабуть сама нешведьска штука в швеції. Тому що як правило тут не раздають штрафи направо і наліво без поводу за найменьші огріхи. А всіму виною що? Капіталізм :)

Мені раз в Австрії штраф за 15 хвилин виписали, поки я чекінився в готелі і брав в них талончик на паркування :)

Ну я під Осло отримав штраф, подивився квитанцію, там було сказано, що припаркувався перед перехрестям (житловий район, мало місця для паркування) ближче, ніж 5 метрів. І точна відстань зазначена :) тобто, вони з рулетками ходять...

не з рулетками, я з лазерними метрами, я перевіряв©

Останній раз 1300 заплатив, бо став в 9 метрах від пішоходного переходу, а не за 10 :) При чому я до того як ставав метром в айфоні спеціально перевірив щоб було наверняка, але хєр там :)

Де там безкоштовна парковка вночі?

Я хз, але мабуть на территорії лікарні ніде. Я і не знав що там туристи зупиняються і хтось ночує крім пацієнтів :)
ось тут червоний колір — зона Сольни по 10 кр/год, а синій — зона 3 стокгольма за 15 кр/год.
imgur.com/GTlHkZx
Ну або на цвинтарі поряд :))

Останній раз 1300 заплатив, бо став в 9 метрах від пішоходного переходу, а не за 10 :) При чому я до того як ставав метром в айфоні спеціально перевірив щоб було наверняка, але хєр там :)

Усе тому що треба було купувати андроід :)

www.fluke.com/...​ure/laser-distance-meters
мені парковщик порекомедував ось такий купити :)

Я шагом вымеряю расстояние :-) или длиной подошвы обуви (маленькие шажки)

З другого невиписаного штрафу вже окупиться.

Ну там круте житло, насправді. В порівнянні, звісно :) Навіть стиралка була.

О, шведи також міряють рулеткою ) вище відписався

Ты как турист должен ехать на ОТ)) Под это и аэропорт заточен))

Можно ще з аеропорту взяти в таксі с-класс, щоб уравнятися з прем’єром :)

іноді доречі платить :)
Якось в Уппсалу катался на таксі за рахунок держави. Теж на мерседесі до речі, але здається на є классі, як чернь.

штож такое))) на премьера ты не тянешь видать))

А машину куда? ) Пока со Ставангера доедешь.. По Норвегии 8 часов ехать, а потом такое же расстояние по Швеции за часа 4 :)

а як ти опинився саме в тому місці? Там же ніхто не живе здається.

Там новобудови прямо біля лікарні. Сучасні дома, гарна інфрастурктура, до центру Стокгольма автобус хвилин 15.
Там живуть люди, паркінг є за домом та через дорогу, великий доволі. Все забито. І це не у лікарню, а місцеві.

Айрбнб. Просто я бронюю чи з сьогодні на завтра, чи на сьогодні, а у вас там с житлом проблемно трохи.

Але район классний. Лідл недалеко, купив там іграшки малому, дешево і обожнює їх, великий шоппінг мол і тд

Там новобудови прямо біля лікарні.

ну ось між тими новобудовами парковка вночі безкоштовно а вдень по 15 крон
ну ось типу тут www.google.com/...​!7i16384!8i8192?entry=ttu

Для мене ото один із найгірших прикладів нових районів у нас. Якийсь він вийшов зовсім незатишним, цей так називаємий «стокгольмский манхеттан».

а ты не должен машиной пользоваться. на поезде или самолете а потом арланда експресс прямо в стокгольм и дальше на своих двоих))
неудобно? твои проблемы)))

Жаль арланда експресс не ходить в Täby, я б їздив. А так доводиться як чернь з уравніловки їздити :)

Мы в Швецию ездим, когда Осло надоело ) + Стокгольм в воскресение живой, все отрыто, магазины и продуктовые, и вещевые.
Заодно за вином и я себе за сигаретами.
Алкоголь в 2 раза дешевле, сигареты в 3.

Правда, с сентября, вроде как, цены на алкоголь подняли. Буду завязывать :)

Алкоголь в 2 раза дешевле,

ппц))) у нас он еще в 2-4 раза дешевле))

То для черні він дорогий. А для лівацької верхівки елітний алкоголь може буде і дешевше ніж в Німеччині. Я серйозно. Маю на увазі те що коштує 100-200+ євро за пляшку.

К вам пока доедешь, так уже и перехочется )
На пароме из Кристиансана или Осло. И то не видел адекватных вариантов. А в багаже везти — то дичь. Иногда закрывают таможню Швеция / Норвегия и проверяют на контрабанду машины. Пока везло :)

на дуже велику территорію з дуже і дуже складним рел’єфом

Ну тому тесла і проізжає 600+ км, бо середня швидкість 80 км на год :) Серпантини, гори, тоннелі. Складні дороги і будують постійно

Так отож, щоб оцінювати результати порівнювати треба з аляскою чи канадою. А не з кількістю аквапарків в Німеччині :)

В Австрии и Швайце тоже сложные дороги, но оплата за них — дешевая виньетка.
Ну и например Мадейра:
thumbs.dreamstime.com/...​rict-capital-75667322.jpg
c8.alamy.com/...​n-high-up-from-M3T9PM.jpg
st2.depositphotos.com/...​ads-on-madeira-island.jpg
i.pinimg.com/...​a5dafdb9b8ddcb57eb766.jpg
Но там вообще все бесплатно в плане дорог.
Это у ваших фишка такая — брать деньги за любой чих.

брать деньги за любой чих.

Це як раз фішка Швайца :)
У нас як раз дуже багато чого безкоштовно. Просто приватне користування автомобілем не вважається предметом для субсідування комунной.

У нас як раз дуже багато чого безкоштовно

я заметил)))

предметом для субсідування комунной.

при чем здесь субсидирование? опять очередная левацкая мантра))

ну тому що безкоштовна парковка це воно і є.

так можно дойти до того, что поход по тротуару тоже субсидирование))

велодорожки)

У нас с дорожного налога собственно на дороги идет аж четверть, остальное — тупо наполнение провинциального бюджета

Звичайно, це те ж субсідування. Тому що все це земля людей які живуть в комуні, вона дорога і вони вирішують як її розподілити і що приоретизувати.

дышать воздухом коммуны — тоже субсидирование?)))

Воздух не продається. А земля продається і має свою ціну. Але тільки один раз :)

це ж очевидно, що безкоштовна парковка і є лівацтво. Коли за комфорт одних платять (чи в данному випадку недоотримують прибуток) інші.
Звичайно в цьому плані і умовна велодоріжка теж підпадає під це. Але велодоріжка як раз і є забезпечення виду пересування, який майже не створює дискомфорту для інших і вимагає на порядок меньше використання загальних ресурсів.

в таком случае абсолютно все есть левацтво — ты же дышишь воздухом, которым могли бы дышать другие)))

Плюс мінус справедлива система виходить тільки в штатах, в тих місцях де у кожного є машина бо без неї не реально. Але така система має свої суттєві мінуси у вигляді тотальної залежності авто для пересування, вартості пересування, кількості інфраструктури яку треба для цього мати, і наслідків для екології. Не дуже ефективне використання всього.

Не дуже ефективне використання всього.

Мне нравится когда начинаются левацкие рассуждения про эффективность. Самое эффективное — 6 feet under)))

Ефективність розподілення ресурсів які мають вартість для тебе ознака лівацтва? Альтернативні баварські тлумачення?

Левацтво это упор на «эффективность» этого распределения среди черни. Верхушка же при этом отлично себя чувствует, распределяя эти ресурсы.
Как только я слышу про эффективность жизни обычного человека, я сразу вижу «отнять и поделить»

У нас як раз місцеві комуністи-соціалісти більше всього жаліються що в Швеції забагато міл’ярдерів, які володіють непропорційно великою кількістю власності. І жаліються, що нема нормальних податків на статки і наслідство, щоб вирівняти баланс зі «звичайними людьми».
Я так дивлюсь ти б з ними знайшов спільну мову :)))

міл’ярдерів, які володіють непропорційно великою кількістю власності.

это не верхушка, распределяющая собранные налоги.
миллиардеры в основном бизнес люди.

те кто распределяют налоги, политики в основном.
вот мы рассматривали в свое время датскую верхушку, заставившую большую чатсь населения крутить педали, в то время как сами ездят на последних мерсах s класса)))
вот чего-то я уверен, что ваш премьер или глава парламента ездит на авто сравнимого класса и живет в хорошей большой вилле. вместо комьюта из условной многоэтажки в сольне на ОТ.

вот чего-то я уверен, что ваш премьер или глава парламента ездит на авто сравнимого класса и живет в хорошей большой вилле.

Ось тут живе:
Відразу видно — зловеща верхівка, ніхто більше собі таке не може дозволити.

вместо комьюта из условной многоэтажки в сольне на ОТ.

Нормальна сучасна квартира в Сольні скоріше за все дорожче буде.

це державна літня резиденція для прем’єр-міністра, а не його будинок.

бгг ну так видимо у среднего шведа похожий особняк на озере, а не стандартный домик или кабина)))

ти відрізняєш приватне від службового? Хоч авто, хоч будинок, хоч ще щось.
Я так думаю, що на відміну від прем’єра середній швед і в п’ятизіркових готелях не селяться коли кудись їдуть в інше місто.
Та і особистої охорони у середнього шведа нема.

т.е. все-таки есть высшая каста, живущая за счет налогов))

т.е. все-таки есть высшая каста, живущая за счет налогов))

Мы это уже выяснили в другой теме года 2 назад, с датчанином =) для меня было открытием что это теперь там норма — ездить на велосипеде и одновременно поклоняться чиновнику что рассекает по городу минимум на S-классе =)

ти маєш на увазі, що Швеція повина прем’єру тільки службовий велосипед оплачувати? :)
Фанат Голобородько?

хотя бы не дeкларировать уравниловку как основной принцип жизни общества.
А то выходит как у датчан — машины под налогами в 150-200%, а министр церквей рассекает на свежем s классе.

не дeкларировать уравниловку как основной принцип жизни общества.

Ти так кажеш наче у нас десь таке прям декларується :)

Це ж не машина міністра, чи прем’єра. Це службова машина. Сьогодні возить одного прем’єра чи міністра, завтра іншого. Це нормально )

Ну там ще службовий лiтачок у вiдпуску злiтати, все як у всiх)

Хоча ж в Нiмеччинi теж уравнiловка та Шольц напевно щось службове має

. Але така система має свої суттєві мінуси у вигляді тотальної залежності авто для пересування, вартості пересування, кількості інфраструктури яку треба для цього мати

А мінуси то в чому? :)

не попадает в левацкую линию партии, где чернь должна зависеть от ОТ)))

Ось як раз в твіттері в тему трапився скрин нашої лівацької газети
pbs.twimg.com/...​ewm?format=jpg&name=small
«Оверкласс хоче щоб ти платив за їх нянь!»
«Страндхаль була права, Модераторна не мають дна!»
Прям в унісон :)))

Так это ж афтонбладет, по типу нашего DW или бильд — левацкая помойка))

Так да, я про це.
А кажуть майже слово в слово як баварський правак :)

нет. у нас с тобой разное понимание оберкласса.
в твоем понимании — это зажранные капиталисты, «отнять и поделить»
в моем — зажранное правительство, стремящееся к максимальному контролю.и уравниловке населения

Ну до речі я можу розказати про що мова.
Ще давно, у нас ввели податкові повернення на різну роботу по дому — прибирання, ремонтні роботи, работи по саду, няні, прання ось таке все.
Повертається 50% від вартості роботи.
Схема дуже розумна — тому що за таке завжди дуже легко платити вчорну кешем, а так для всіх є зрозумілий стимул проводити все це легально.
Але просто лівакі вважають що все це хитра «верхівка» для себе спеціально зробила, і сосе гроші із бюджета за свою прислугу :) А «прості люди» нічого з цього собі дозволити не можуть. Короче вони хочуть це все прибрати.

Це так, але праіиотне харчування і фізичні навантаження можуть ситуацію виправити :)

Так, але все одно краще, коли навантаження десь поруч чи хоча б по району погуляти можна, парк поруч, а не катитися кудись.

Таке, як центр Амстердаму, менi не подобається ні в якому вигляді, на машинi або велику мiсцями стрьомно, пiшки неприємно

В Австрии есть toll-roads, которые не покрываются виньеткой

Ну и например Мадейра:

Странно, потому что в Португалии весьма платные

В Австрии есть toll-roads, которые не покрываются виньеткой

пару тоннелей, на которые можно купить недорогой годовой абонемент

Странно, потому что в Португалии весьма платные

меня это тоже удивило, но так и есть. По сложности дороги Мадейры не уступают норвежским, но толлами не утыканы.

пару тоннелей, на которые можно купить недорогой годовой абонемент

Ну вот в Тироле в такой уткнулся, годовой абонемент туристу не актуален. Собственно многие твои претензии также не актуальны для местных.

Собственно многие твои претензии также не актуальны для местных.

мне не проблема заплатить толл или парковку в турпоездке. и претензии у меня не к местным, а к определенным людям, рассказывающим что автоинфра в Скандинавии

набагато краще розвинуті

чем в Германии.

и претензии у меня не к местным, а к определенным людям, рассказывающим что автоинфра в Скандинавии

Ось моя цитата

На мій погляд видно неозброєнним оком, що в скандинавії в середньому набагато краще розвинуті інфраструктура і публічний сектор, ніж в більшості їнших єврокраїн. Краще ніж в Німеччині чи ЮК, і уж точно краще ніж в південній чи східній Європах.

і ось

І інфраструктура це не тільки дороги чи їх ширина.

Так що не перекручуй :)
З точки зору інфраструктури автобанів в Німеччині краще ніж в Швеції. І навіть краще Норвегії — але треба враховувати різницю собівартістю побудови і мейнтененса цих самих автобанів в умовах Норвегії, щоб не вопрошати в небо «доколє?!» і куди іде плата за проїзд.

І інфраструктура це не тільки дороги чи їх ширина.

а еще и парковки и толлы. Ты реально считаешь что с этой точки зрения у вас лучше?)))

треба враховувати різницю собівартістю побудови і мейнтененса цих самих автобанів в умовах Норвегії

Я привел пример Мадейры, где сложность дорог сравнима.
А еще приводил швейцарию и австрию, где тоже сложные горные условия, куча тоннелей и при этом отсутсвие толлов (кроме нескольких тоннелей). В Австрии покупается виньетка с расширением на платные тоннели и проблема забывается на год. В норге твой аакаунт будет регулярно сосаться толлами. Куда в итоге эти деньги идут?

В Швейцарії краще ніж у нас, в цілому багато чого. Але й помітно дорожче (хоча в порівнянні з Норвегією хз).
В Австрії tax burden = 43,5% — ще вище, ніж в Швеції чи Норвегії. Так що те що не дососали толлами десь в іншому місці зібрали.

Я привел пример Мадейры, где сложность дорог сравнима.

Та не выдумывай )
Там дороги горные, но тоннелей через горы я не помню, как и морских тоннелей. В Норвегии за последний год открыли 25±километров пути через горы (хайвеи), где их просто срезали. Мосты через фьорды и тд. Да и вообще, такое ощущение, что здесь вечно что-то роют, копают тоннели, мосты строят и тд. Нигде такого не видел

так там же на фото видны тоннели)))

Нигде такого не видел

велкам на наши автобаны :D

Так у вас там не роют, а просто перекрывают на ремонт года на два.

У нас ж/д станцию расширяли, участок кольцевой перекрыли на 10 дней и в срок открыли.

У нас ж/д станцию расширяли, участок кольцевой перекрыли на 10 дней и в срок открыли.

Какие то вы быстрые
В Германии это б длилось 10 месяцев

У нас дамбу долго наращивают, но то ж серьезное дело, а не просто кусок дороги

Сколько тоннелей в Австрии? Я на глаз скажу 3 и только Арльберг пару раз использовал. В Норвегии тоннель через угол по 3 штуки. То все копать накладно. Тоннели по 6 км под водой на глубине 250 метров. За такое отдать 10 крон в 1 сторону ну типа... Спасибо, что строят :)

в австрии их дохрена, только 3 штуки платные. Ты как будто не жил возле Альп))
Под водой к сожалению нету))

У ліліхамері мені так і казали — ціни таки бо це податок на красиве середовище, а що ви хотіли

Я плачу 34% при 100к. Это не много. Ну и налог на дороги, который входит в страховку. Во Франции я платил больше. Но тут строят постоянно что-то, видишь, куда это все идет. Пример — на мой остров был только паром, потом построили 5 км тоннеля. Сначала был платный, уже бесплатный.

Дороги платные, да. Но ты это вычитаешь каждый год в такс ретурн. Например, за прошлый год мне вернули 35к крон. Не знаю за что, но спасибо :) Когда подаешь декларацию, говоришь, что ты платишь за дороги, когда едешь в офис. В неделю 100 крон. По норвежским меркам то и не чувствуется как бы. Так еще и возвращают :)

Но ты это вычитаешь каждый год в такс ретурн.

Мы тоже вычитаем это в такс ретурн, не принимается.

По норвежским меркам то и не чувствуется как бы.

Кстати расскажи про доходы норвежских айти. Какая обычная зпха у синиора? А то в послдений раз Норвегию обсуждали при одном усатом дядьке и он этот вопрос просто игнорил, за что ему натыкали и он самовыпилился))

А то в послдений раз Норвегию обсуждали при одном усатом дядьке и он этот вопрос просто игнорил, за что ему натыкали и он самовыпилился))

Это была эпичнейшая тема
Возможно, первый масштабный евро-срач

Так всмысле? ) Я плачу 100 крон в неделю на дорогу на работу и домой, и то, потому что живу чуток в сраке, но на острове возле топ 3 большого города (как баварское село по размеру). А там и горы, и рыбалка, и крабы, тихо, дом не закрывается и тд.
Если жить в самом Ставангере, то ты за дорогу не платишь.
И все, что я плачу за дорогу, возвращается.
Так что я бы учитывал. То для немецких гастролеров попоболь ) никто 100-200 крон не вернет.

Кстати расскажи про доходы норвежских айти.

Та легко. Вилка 1-1.3 кк, чистыми 50-60кк крон.
Все. С 1 работы больше получить сложно. Я на двух, умножай на 2.
Работаешь 7.5 часов в день, по факту часа 3, потому и вторая работа :)
В сравнении с другими странами, главный принцип — запорол, никто не виноват. Ikke stress. Ноу стресс :)

Та легко. Вилка 1-1.3 кк, чистыми 50-60кк крон.

думал у вас побольше отваливают...

Лишнюю к добавил к чистым :) Но то и так понятно, думаю.
Нет, выше зп то уже у менеджеров старших. Но, опять таки, как я говорил, тут что бомж, что гребец получают сравнительно одинаково, чтоб не было разницы, что ты лучше. Равенство.
Но в Норвегии есть другая фишка. Материала подсобираю и расскажу. Это как Америка в свои лучшие года. Возможностей куча

о, вот это было бы очень интересно почитать))

Та є податок. Не знаю, який у ДВЗ, але у страховці враховують податок

а потім ремонт доріг ніхто не відміняв

Блін, ну дороги вбиває здебільшого комерційний транспорт. Де поки що електричок майже немає. Та і контролювати їх легше згодом буде. Можна взагалі виробників забов’язати встановлювати якісь пристрої

Наші скручувати навчаться :-)

можна будте просто скручувати пробіг і кататися на шару?)

ці передові технології ще не дійшли в норвегію :))

Норвегія і передові технології — не про те точно :)

Давай лінку )
Електрички вже порізали, раніше тут було багато чого безкоштовно. Зараз просто \ 2

Молдова
двое взрослых, маленький ребенок (6м)
1. квартира — 45м2 500€ + парковка 50€
2. коммуналка — летом 50-70, зимой 125-150€
3. магазин — 350€ взрослые, 150€ малый
4. врачи, процедуры, итд (только малый) 150€
5. машина 120€ (только бенз)
6. одежда 150-200€ (больше малому)

кругом-бегом выходит ~1800.
квартиры поднялись в цене после 24 февраля, цена на газ выросла в 10 раз

Як вам у Молдові живеться?

в целом неплохо, радует что есть возможность что-то быстро получить/передать домой, но иногда поражают молдавские цены. Тут все тупо +25% от Украины, хотя у нас война

Спасибо. Странно что цены такие.

Якою мовою переважно розмовляють там ?

Родственники сейчас в Молдове. Удивили цены. Все офигеть как дорого.
На электронику цены выше х2, чем в Украине, например

все что я покупал малому в молдове на 20-30% дороже, если сравнивать с розеткой в Украине

Румунія
2 людини, дівчина не працює
1. 1 кімнатна квартира в горах 40м2, окремо кухня, ванна, є приватний двір з столиками мангалом + паркомісце 300€
2. Хавка 200-300€
3. Машина, без ремонтів, 1000грн в місяць на дизель, ходжу пішки в основному
4. Традиція по суботах в Макдональдс 2000грн в місяць
5. Зал 800грн в місяць
В сумі за все 700-800€

Цікаво як то виходить що одні витрати в грн, а інші в євро? :)

Не нудно ? Я так розумiю це дуже маленьке мiсто в горах ?

Це єдина можлива локацiя окiм окопiв ?

До речи я не в вас питав :)

Ну як, для мене спокійне і безпечне життя достатньо щоб не було нудно) А так я впринципі привик що все спокійно і не нудно) Причина нудності зазвичай коли отримуєш багато емоцій в один час, а після буденність і накриває. Це як наркотик)

Брашов, класне місто в горній місцевості)

One more data point, per month
SoCal, family of 4
— Mortgage + tax + hoa + utility, SFH 4.5k
— 2 cars, loan + insurance + maintenance = 2k
— grocery + restaurants = 2k
— kids activities = 1k
— others ~ 1.5k

Roughly speaking, 11k/month in case of not planned expenses.

А що по total compensation? Бази вистачає чи приходиться стоки зливати?

База в нормальних компаніях ± однакова усюди. Якщо сіньйор — то цифра 200к ± 10% покриє, мабуть, 90% випадків.

USA Maryland, маленьке місто.

1600$ дім та комунальні
200$ підписки
250$ інтернет і мобільні
1200$ їжа
400$ доставка з ресторанів
1000$ виїзд з дому з дітьми (наприклад зоопарк вийшов 300$)
800$ карате, танці дітям, абонементи у дитячі парки, репетитори ( влітку ще 1000$ на табори)
700$ шопінг
300$ донати
400$ медицина (частіше дітям)
450$ медична страховка
120$ іншуранс двох авто
800$ трати на відпустки
Дитячий садок був по 1500$ зараз забрали

8000$ у середньому якщо нічого по дому не робити.

Якось все дуже дешево
Пареїзжаю

1200$ їжа
400$ доставка з ресторанів
з дітьми

Тобто мінімум 4 вас

700$ шопінг

Оце не дає мені спокою

700$ шопінг

Але оце заспокоює
Бо ще 1000 на розхідні матеріали набіжить

якщо нічого по дому не робити.

Так четверо. Відносно дешева тільки нерухомість як на мене, але це школи 7ки, все інше ± схоже по штатах.

250$ інтернет і мобільні
наприклад зоопарк вийшов 300$

WTF, це що звичайні американські ціни?

WTF, це що звичайні американські ціни?

А що не так? Він написав діти, тобто принаймі двоє. Припустимо двоє дітей.

Візьмемо норм зоопарк з океанаріумом, не маленький тирпарк де тільки ведміді та качки:
2 дорослих зопарк + океанаріум 45×2
2 дітини старше 4-х років 36×2
якщо йдеш у такий зоопарк то це цілий день, тобто треба поїсти:
30×4 — це вже 290 євро.

Переводимо все це в доллар, ти ж любиш це ;) - виходить десь 310 баксів.

+ можливо сувенирі, іграшки ще на полтос потягнуть.

виходить десь 310 баксів.

Average netto salary in Maryland per month: $3800.

Може я чогось не розумію, але 300 баксів за зоопарк, та ще й далеко не найкращий в країні, це дуже багато при такій середній зарплатні. Більшість населення просто не зможе туди ходити.

Для порівняння, найкращий zoo Німеччини (по рейтингам), Tierpark Berlin.
Квитки за 2+2: 52 EUR
Поїсти (буфет): 56 EUR
Загалом 108 EUR, це в 3 рази дешевше, при тому що нетто зарплатня в Берліні співставна.

Найкращий зоопарк у Європі, з океанаріумом і шоу касаток, Loro park
Квитки за 2+2: 144 EUR
Поїсти: 55 EUR
Загалом 199 EUR

Поїсти (буфет): 56 EUR

это смотря от размера и возраста ребенка

если ребенок мужского пола и возрастом 14+ (бородатая лялечка), то он один тебе наест на 56 ойро и будет голодный

неужто целую рульку затопчет?

это на местном языке называется айсбайн или хаксе
с таким справляется даже миниатюрные фроляйн в период октоберфеста

бггг, эта суперспособность немок и австриек не перестает меня удивлять

период октоберфеста

Интересно

весенний период
период октоберфеста
период рождества
просто период

я узнал что то новое!

если ребенок мужского пола и возрастом 14+ (бородатая лялечка), то он один тебе наест на 56 ойро и будет голодный

Ми говоримо про звичайних людей :)
А взагалі, там же буфет за фіксовану суму

Да, щось дорогий зоопарк, але дуже популярний- черги на вході — люди їдуть по три години щоб віддати гроші. Було цікаво чому. При цьому в ДС є безкоштовний гарний зоопарк, але без шоу.

3800$ це середня, а права та нижня частина Меріленду то гетто, яка портить статистику. Та майже всі жінки працюють, то вже 7600$ на сімʼю

Там є абонемент
Доларів 100 150 на рік
Але ж не кожен ходитиме в зоопарк щотижня

Отут нумбео і сів на гепу
Вся економіка розрахована на 2х працюючих в сімї
Якщо один то буде зниження класу і жити між тими хто заробляє вдвічі менше

Так, але трохи по іншому. То зоопарк з сафарі, тобто спочатку платиш за сас зоопарк, потім атракціон сафарі, хочешь покормити попуг — щє платиш. Ну і снеки та малесенькі іграшки на виході. Їжи по факту не було, тільки чіпси якісь та снеки з дому. Ясно що більше не піду, але вихід з дому завжди дорогий

Так, але трохи по іншому. То зоопарк з сафарі, тобто спочатку платиш за сас зоопарк, потім атракціон сафарі, хочешь покормити попуг — щє платиш.

Ну то це не зовсім зоопарк, це цілий комплекс розваг. Зоопарк для мене, це щось типу київського зоопарку, де ти їси морозиво і дивися тваринок. Ми от ночували одну ніч у www.serengeti-park.de/en літом, то нам на 4+2 вийшло 1100 євро, але це не просто зоопарк, це великий парк розваг з сафарі, блекджеком і тд.

Можу за зоопарк сан антоніо сказати

Сімя з 4ох 2 рази на рік сходити — 100 баксів
Безліміт — 150
Плюс 5% плдатку.

Це лише вхід.

Що до інтернету, тотмені домащній інет зі знижками виходить баксів 40 за місяць. За телефон дві лінії за два роки, я залатив щось в районі 600 баксів точно не памятаю, бо там купа акцій була

Що до інтернету, тотмені домащній інет зі знижками виходить баксів 40 за місяць.

Ну так я про це й кажу, що гігабітний інтернет, це 40 баксів від сили. За що беруть 100 баксів?

Базова ціна вища (тому що тебе хочуть на всьому дрюенути. Але в мене наприклад дофіга кредиток від чейзу і інтернет від АТТ. Так от, по кожній кредитці (мабуть) десь раз на рік зявляється акція, поирать 100 баксів на АТТ отримай 50 назад, от я і заливаю баланс наперед, і виходить 30% знижки

У нас тільки один провайдер — xfiniti він же комсат. 50$ — 75mbit, 100$ — 800 mbit, 120$ 2gbit.

Не тільки ціни, а й кількість людей в сімʼї, білет тут коштував 28$ на дорослого та 25$ на дитину, а далі сафарі та екстра активіті вже незалежно до віку. Та ж фігня з подорожами — білети на авіа можуть бути дешевими, але навіть 500$ x4 вже чуть складніше. Тут багато сусідів з 3-5 дітьми, вони звісно нікуди не ходять і не літають, тільки на авто.

Тут багато сусідів з 3-5 дітьми, вони звісно нікуди не ходять і не літають, тільки на авто.

Той момент коли Європка з своїми лужами-майорками — виграє географічно

Той момент коли Європка з своїми лужами-майорками — виграє географічно

У мене родичі зараз там вперше, кажуть трошки підофігіли. Вода кристально чиста, 30 градусів, безліч пляжів, шикарна природа, інфраструктура, ліси, гори, замки, маєтки, монастирі, старовинні містечка, купа всього для дітей. І все це на невеликому острові у двох годинах на літаку.

У мене родичі зараз там вперше, кажуть трошки підофігіли. Вода кристально чиста, 30 градусів, безліч пляжів, шикарна природа, ліси, гори, замки, маєтки, монастирі, старовинні містечка, купа всього для дітей. І все це на невеликому острові у двох годинах на літаку.

Вірю, але я там не був, і не знаю коли буду. Мене насторожує що це те місце куди усім треба ;-) Поки що обмежусь google street view & wikipedia. Далі вирішу, треба мені туди чи ні.

Якщо хочеш вiдпочити вiд Нiмеччини, то нi)
Принаймi шукати не готель, заточений пiд нiмцiв

Я недавно був у Хорватії
Заходжу у кафе, питаю do you speak English?
А Мені офіціант — leider nicht, deutsch und croatien

))))

Бо треба їхати у кінці вересня — ідеально )

Ну так
В з00парк чи пврк вхід десь 80 з людини
А річний абонемент наприклад 100

Зазвичай вхід 40$, абонемент 120$ то й будеш гадати чи потрібен той абонемент чи ні. Потім воно висить над тобою- потрібно йти бо гроші заплатили. Якщо б 100$ замість 80$ то питання б не було

Воно не так працює. В абонемент зазвичай включені додаткові безкоштовні квитки. Або є певний тіер з абонементами в яких ті квитки включені, і в сумі — абонемент плюс пара квитків виходить в ціну трьох квитків майже.
Купуєш такий абонемент, і — профіт :)

Дай приклад такого закладу. Я мав в маю абонементи, та щось зазвичай примітивно абонемент ціною в три тікета. Ну щє деякі вигідні якщо сімʼя велика — сімейні абонементи

Наприклад зоопарк сан антоніо:
sazoo.org/memberships

Купуєш адвакат річний абонемент, за 51 бакс маєш два квитка + абонемент.
Денний квиток коштує 23 бакса

Щось там намучено. Ось цей зуу catoctinwildlifepreserve.com/pricing. Є тікет та річний пасс та на сімю. На мою сімʼю так 100$ за день або 265$ на рік, але це все одно не враховує те, що частина зоопарку платна незалежно від тікетів

Ага, у вас нема таких плюшок. В нас не лише в цей зоопарк є, а і наприклад в Seaworld. Теж купуєш річний пас на людину (голд) і отримуєш 4 тікета додаткових на рік.

Абонемент на сімю або дорослого і дитину
Ми раз плюнули і купили
Абули двічі

)))) Думав топік про харчування сирими продуктами. Ще думаю чого так багато пишуть? невже воно таке популярне? )))
А тут все як завжди про горші (

десь в попередній темі про єлектрички теж дехто дивувався що обговорюють тесли а не приміський громадський транспорт :)

Можна читати типового як тупого)

Ти завжди можеш прикинутись пофігістом і почати писати тут про сирі продукти. Але що там говорити? Все залежить від особистої толерантності до паразитів

Нідерланди
Сім’я з 4 осіб (діти 2 та 4 рочки)
Їжа, хімія, памперси, коротше все з продуктового магазину: 1000 євро;
Оплата кредиту+комуналка+податки 1500-1700 євро. Але дуже багато готуємо (духовка багато електроенергії жере) , та використовуємо сушилку для одягу. Через те, що діти малі постійно використовуємо стіралку;
Інші витрати на покупку меблів, побутової техніки, одягу тощо: 300-500 євро;
Розваги: дуже любимо звичайні подорожі лісами, чи на дитячих майданчиках, тобто майже задарма. Інколи можемо зайти до кафе, чи сходити кудись. Тому витрати невисокі:100-200 євро. Взагалі розваги в НЛ недешеві: зоопарк 24 євро дорослий квиток, та трохи дешевше дитячий. Дешевий парк розваг:15 євро за особу, з 2 років потрібно платити за дитину також. Поїсти в кафе: 4 тортики, та напій для кожного приблизно 30 євро.
Страховка здоров’я: на 2 дорослих 260 євро
Страховка машини: 57 євро. Бензин як наїздимо, але взагалі найдорожчий в Європі. Плюс дорожній збір 75 євро в місяц

Забув дитсадочок, за який можна нирку продати :)

Стосовно дитячих садочків, та продльонки вони тут дійсно дуже дорогі. Взагалі складається таке відчуття, що дітей у Нідерландах вистачає і держава не заохочує народжувати більше. Можливо так і є. Це країна з дуже високою плотністю населення. На одному квадратному кілометрі проживає приблизно 517 осіб. Да і в цілому на дитячих майданчиках майже завжди сім’ї з двома дітками, не рідкість з трьома. Тож і підтримка для сімей з дітьми мінімальна.
— виплати на дитину приблизно 80 євро, в той час як в Германії близько 200 євро;
— немає вирахування з податків витрат на дітей за ті ж садочки чи розвивашки (знаю, що багато країн це мають), чи налогові пільги для сімей з дітьми (чула, що таке має Германия).
— окрема тема вартість дитячих садочків: за п’ять днів повних вам нарахують приблизно 2000 євро. Частина буде компенсована державою. Все залежить від доходів сім’ї. Якщо обоє мають нормальну зп, середню, чи вище середньої, то це вигідно. Держава буде компенсувати приблизно 40-30%. Це вигідно і якщо у обох мінімальна, тоді компенсується майже все. Не вигідно, якщо у одного зп програміста, а інший на мінімальці, тоді майже вся зп піде на садочок.
Дитина росте і йде до школи. Школа до 15 три рази на тиждень, два рази до 12. Розклад може відрізнятися, але приблизно такий. За чотири дня продльонки нашим знайомим нарахували 1000 євро, з яких вони повинні платити приблизно 600-700 євро, бо у обох норм. зарплатня. Я хочу зробити акцент, що ми говоримо про продльонку за 4 дні!!!

виплати на дитину приблизно 80 євро, в той час як в Германії близько 200 євро

250, тепер розумію, чому всі біженці так в Німеччину пруться. Навіть українці міняють зараз масово країни, куди заїхали спочатку, і переїздять до Німеччини

немає вирахування з податків витрат на дітей за ті ж садочки чи розвивашки (знаю, що багато країн це мають), чи налогові пільги для сімей з дітьми (чула, що таке має Германия).

Податок знижується трохи, так + є купа програм по різним напрямкам, де тобі просто так платять гроші, якщо є діти. Ми зараз так отримуємо по 100 євро на місяць додатково.

окрема тема вартість дитячих садочків: за п’ять днів повних вам нарахують приблизно 2000 євро.

В Німеччині залежить від землі, в Нижній Саксонії садочки 40 євро на місяць, за їжу, а самі садочки безкоштовні. Але я не впевнений, що це по всій землі, напевне залежить від громади, в окремих містах можуть бути і платні садочки. Якщо платні, то це десь 400-500 євро на місяць.

За чотири дня продльонки нашим знайомим нарахували 1000 євро, з яких вони повинні платити приблизно 600-700 євро, бо у обох норм. зарплатня

В Німеччині школи є різні, школа нашого району на повний день, що досить добре. Звичайно, безкоштовна. Але є й школи на пів дня.

Так, як не крути НЛ не для сімей з дітьми, особливо якщо їх двоє)

А Германия не отказывает во временной защите людям которые уже 1/2 имели?

А Германия не отказывает во временной защите людям которые уже 1/2 имели?

Я був впевнений, що залишатися треба було у країні, де документи отримав. Але ось щотижня бачу пости у групах, що люди перебираються до Німеччини. Напевне, після року вже можна.

чому всі біженці так в Німеччину пруться

А з Німеччини до Норвегії )
За новонароджену дитину дають 9к євро, за вивчення мови 1600 \ міс.
Правда, якщо на північ засилають, так зразу і болячки вилазять, дають задню

А в норвегії дитину можуть держава віджати

А можуть і не віджати.
Те, що я бачу після напливу українців — краще б забирали. Норвежці в шоці, як можна лупити дітей в магазинах чи за вуха таскати :)

Давай власний приклад :)

Чи ти начитався worldi.ru/...​zala-zhutkie-podrobnosti ?

Ще тут гвалтують немовлят, забава скандинавська

А було десь рік чи дваьому
Може й на доу

Та нє, так не цікаво. Треба свіжі дані з власним прикладом чи досвідом, а не ефектитивні дослідження

чому всі біженці так в Німеччину пруться
А з Німеччини до Норвегії )

Ага, точно. Кількість українців, що переїхали після війни:
Норвегія — 48k
Німеччина — 1100k

Мля, та тебе послухай, Німеччина — прямо рай на землі.

Німеччина

*Ханновер
все інше навіть в Німеччині гасне на фоні Ханновера

все інше навіть в Німеччині гасне на фоні Ханновера

Німеччина це буферна зона навколо Ханноверу

Чув Німеччина подала заявку на вступ в Ханновер, може через років 5 стануть нормальною країною

А Баварiя, то пром-придаток, от i бicяться

Ну я слідкую за форумами, групами. Німці щось не дуже допомагають грошима (на то вони і німці). І багато тем — чи приме Норвегія після Польші \ Чехії \ Німеччини. Дуже багато гастролерів на халяву їде :)

Эммм у нас оплачивают жилье, комунал, медстарховку и дают от 400 до 500 на человека в месяц. Это типа мало?

У нас дают интеграционную программу с изучением языка, 1600 евро, медицину, 9к на рождение ребенка, страховку на машину. А если ты все просрал, то дают еще денег.

Потому и едут гастролеры, потому что слишком сладко

за п’ять днів повних вам нарахують приблизно 2000 євро

O_O

Є сенс у садочках?)
А що з медициною? Там теж якась срака була.
Коли я ще був у відрядженні в Нідерландах, дуже сподобалась країна. Але начальство таки вмовило вді пеереїзду туди. Це було давно, всіх вхідних не памʼятаю, але аргументи були вагомі. Ще поїхав на авто, після 2 дня знайшов приватний паркінг, бо з Гааги до Ляйдену потяг швидко їде без заторів, а паркінг коштував як половина Боїнгу.
Як зараз памʼятаю: if you own a car, you are supposed to be rich.

Ми не дуже стикалися з медициною, тому не можу нічого відповісти. Та коли домашній лікар з тобою шукає діагноз в гуглі — то норм😁

На мій погляд за всі ті гроші і податки, що ти тут платиш, ти замало отримуєш. Нам країна не підійшла. Отримали громадянство, є іпотека, та будемо переїзжати на юг Австрії. Але в цілому не можу нічого поганого (червоні відмітки) сказати про НЛ, але не наша країна.

До речі манєйр Рютте обіцяв зробити садочки майже безкоштовними. Але щось пішло не так і спочатку він переніс це рішення на два роки, а потім і зовсім пішов у відставк😁

Проте бензин обiцяють ще на 20 центiв дорожче)
priorities

потім і зовсім пішов у відставк

Випинали, чувак зовсiм поганий став, майже як Меркель за 12 рокiв

Проте бензин обiцяють ще на 20 центiв дорожче)

Електричка ж, печерна людина

1. Сам дурак невихований.
2. Тут нещодавно рахували, в наших умовах з новоï електрички виграш буде мiзерний та й ще далеко не для усiх моделей.
3. Електрички з 2025 почнуть стригти податками.
4. Навiть якщо в когось нема авто а тiльки велик, пiдвищення акцизу на паливо усе одно дасть додатковий поштовх iнфляцiï, так що вiдчують усi.

2.

Де?)
Купуй теслу і шерь свій реферал, будуть безкоштовні чарджери :)
Ще треба дожити до 25 року
Типу перший пошук:
imgur.com/a/4NCwJXf
Навіть зараз машина вогінь, безкоштовна зарядка :) По ціні як гольф(?)
Батареї десь на 350 км

В NL жеш

Ще треба дожити до 25 року

Це через рiк з невеликим хвостиком

Типу перший пошук:

Тобi кажуть про нове, а ти хочешь майже Лiф першого поколiння втюхати, проïхавший 400к з гаком 🤦‍♂️

Це через рiк з невеликим хвостиком

Оптиміст. Тут кожен день якась історія. Ось американці розсекретили дані про НЛО :)))

Тобi кажуть про нове,

А я тобі кажу про економію електрички :)
Середній сироїд не буде за машину віддавати 50к+ евро.

І ти знаєш, зараз у відпустці, в оренді новий фокус (35к євро). Краще не треба, якась дічь

Середній сироїд не буде за машину віддавати 50к+ евро.

А скiльки буде?

Не маю нiчо проти вживаних авто у принципi, але 400+к це двiччi хана салону та крiслу водiя у першу чергу.

В нас взагалi парк доволi старий, 11 рокiв чи шо. Електрички сплавляють на схiд через 5, бо невигiдно

А скiльки буде?

Та хто його знає. Більшість тільки понти хрущами кидають :)

але 400+к це двiччi хана салону та крiслу водiя у першу чергу.

Ну я в принципі бу машини не дуже, бо не знаєш, шо і як там було, де їздили, як обслуговували. І 400к то забагато, згоден.

www.autotrack.nl/...​ektriciteit-2015-54004543

Дива не буває, але по фото салон в гарному стані.

Коротше, до чого то я все — економити можна і з електричкою. Просто знайти свій підходящий варіант.

Коротше, до чого то я все — економити можна і з електричкою.

Звичайно можна, але кожний кейс треба разувати окремо., поки ще можна)

Почитав топік по діагоналі, знову виглядає все не однозначно. Навіть не знаю що має трапитись в Україні, щоб нарешті все стало однозначно.
По сабжу, гроші не рахую, вони просто є та їх достатньо.

В принципі, все правильно, та можна додати суб’єктивної конкретики. На зразок «так, в Україні дійсно немає узбережжя моря або океану, температура води в яких протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія, і навряд чи в найближчі кілька років Україна завоює чи купить території з узбережжям такого моря або океану, та в будь-якій країні, яка узбережжя такого моря або океану має, поруч із тим омріяним узбережжям або освіта набагато гірша, або рівень злочинності значно вищий, або отруйних плазунів та комах занадто багато, або настільки дорого жити, що навіть 8к сіньйорам не по кишені, а зачасту усе це разом взяте, тож виходить, що для РПЗ з дітьми столиця України — найкраще (і найбезпечніше) місце у світі для проживання, і це під час повномасштабного вторгнення нахабних загарбників, єдиною незручністю від якого для досвічених РПЗ є складність злітати відпочити біля теплого моря, хоча з іншого боку, ось ці 10 днів короткої відпустки біля теплого моря це тільки щоб дужче пошкодувати, що не вдається жити так цілий рік».

що для РПЗ з дітьми Україна — найкраща країна у світі для проживання

Чуваки, це типу аутотренінг в якійсь секті оставунь чи ви на фоні всіх подій останніх двох років взагалі адекватне сприйняття реалій втратили? :)

Це висновок, зроблений в результаті логічного аналізу дописів на доу взагалі і в цій темі зокрема :)

Зверніть увагу, в наших улюблених емігросрачах високоінтелектуальних дискусіях на тему якості життя РПЗ в різних країнах я ніколи не наводив можливість зробити аналізи цілодобово в якості ще одного аргумента на користь точки зору про те, що столиця України — найкраще місце у світі для життя РПЗ з родиною, здається я навіть ніколи не ставив уподобайку дописам з таким аргументом. В України дуже багато переваг і без цього аргумента, можливість зробити аналізи цілодобова це скоріше як вишенька на торті. Та чесно кажучи, я і не впевнений, що зараз із комендантською годиною ця можливість збереглася.

Зверніть увагу, в наших улюблених емігорсрачах дискусіях РПЗ які живуть за межами України із поваги до трагічних подій тактично не згадують наявність масштабних бойових дій на территорії України, закриті кордони, комендантську годину і загальну мобілізацію, щоб не використовувати це на свою перевагу. Тому що інакше це і непристойно і не спортивно — як побиття лежачого ногами.

Це, звісно, заслуговує поваги, та позбавляє можливості подискутувати дійсно по-дорослому, щоб зважено оцінити всі переваги та недоліки життя за кордоном у порівнянні з недоліками, і як не дивно, досі актуальними перевагами (цього разу не всіма наявними з колишнього переліку) життя в Україні, на території якої, як Ви правильно зазначили, ведеться наймасштабніша війна на планеті за останні 80 років і це дійсно певним чином впливає на якість життя в країні. Чим така дискусія могла б бути цікавою так це тим, що незважаючи на закриті кордони, комендантську годину, загальну мобілізацію та інші незручності, деякі РПЗ все одно оцінюють переваги життя в Україні як настільки високі, що переїзд за кородон позбавлений сенсу. Скажемо так, був певний період коли деякими дописувачами ця дискусія вважалася позбавленою сенсу — ну яка різниця що дізнаєшся що десь живеться краще, ніж у воюючій країні, якщо все одно з цієї воюючої країни не випустять прикордонники. Але зараз, коли вже не один і навіть не два активних учасники наших улюблених емігросрачів дискусій, скориставшись корупційною недосконалістю, переїхали жити хто в якесь село в Об’єднаному Королівстві, хто в Барселону, така дискусія набуває нового змісту. Адже теоретично давні учасники таких дискусій, які й досі знаходяться в Україні, визначивши переваги життя родини за кордоном як суттєві, могли б делікатно поцікавитися у особистих повідомленнях у давніх учасників дискусій, які вирішили пожити за кордоном коли кордони закриті, яким чином можна було б отримати можливість спробувати перевірити переваги життя за кордоном на власному досвіді, не чекаючи, поки вищезгадані кордони відкриють.

Я вважаю, зі сторони РПЗ в Україні дискутувати про рівень свого споживання і комфортність проживання не етично і не пристойно по відношенню до своїх співвітчизників, і навіть деяких колег, які місяцями вже кожну ніч сплять в окопах під постійними артилерийськими і ракетними обстрілами і ризикують своїм життям, щоб РПЗ пішов купив своє соковите манго в 800 метрах від будинку і попікся в волейбол і покрутив сальто на майданчику в своєму закритому ЖК. При цьому ці РПЗ навіть не платять жебраківські додаткові 1,5% військового збору як всі інші співгромадяни з легальними зарплатами, і перекладають забезпечення армії своїй країни і забезпечення соціальних зобов’язань країни на платників податків країн Європи і північної Америки.

Згоден, це достатньо вагомий аргумент, щоб не дискутувати про рівень споживання і комфортність проживання в Україні під час війни.

А ви не відчуваєте нічого дивного в тому, що ви з за кордону розказуєте про що нам тут в Україні дискутувати етично, а про що не етично? Це якийсь сюр

Раніше так і було — дивно. Але зараз ваш бюджет і армія майже повністю забезпечуються грошами з-за того самого кордону, а більш-меньш мирне і стабильне життя забезпечується тими, хто на фронті.

Назвіть, будь-ласка, хоч єдину перевагу, і подискутуємо

Ну наприклад освіта, як найбільш актуальна перевага для батьків школярів. В будь-якій країні світу в 99,99% шкіл освіта гірша ніж у фізико-математичних ліцеях з топ-20 рейтингу ЗНО, учні яких здобувають призові місця на міжнародних олімпіадах з фізики, математики та програмування. В україні РПЗ мають змогу вчити своїх дітей в таких ліцеях, за кордоном потрапити в топ-школу для дітей емігрантів дуже складно з багатьох причин, оскільки за кордоном топ-школи знаходяться в дорогих районах, де покупка чи оренда житла недоступна на жебрацькі емігрантські заробітні плати.

Це не зовсім вірно. Серед моїх знайомих мігрантів (включаючи мене) в усіх діти навчаються в топ школах, але не задля олімпіад, а за тими чи іншими зацікавленостями. У моєї дитини є всі можливості потрапити до університету з топ 20 в світі, плюс продвинута англійська мова, якою зараз пишуть майже всі сучасні наукові статті. Але якщо він захоче. Хоче стати митцем чи музикантом — нема жодних в цьому проблем. Бо оплата праці достойна в будь якому випадку

Серед моїх знайомих мігрантів (включаючи мене) в усіх діти навчаються в топ школах

В ті часи, коли мігрували Ви, і, скоріше за все, Ваші знайомі, брати іпотеку було вигідно через низькі проценти, і ті хто взяв іпотеку тоді у будинках поруч з топ школами, зараз щомісячно вкладаються в зростання свого net worth, ще й навчають дітей у топ школах.
А от якби зараз у тих топ школах, про які говорите Ви, захотів би навчати дитину я або хтось інший з моїх знайомих досвічених РПЗ, які мають власне житло в столиці України, то до щомісячної статті витрат такого емігранта додалася б оренда житла поруч з цією школою або погашення процентів за кредитом по іпотеці. Це якраз і є те, про що я говорю — заради навчання в топ школах за кордоном сьогоднішньому емігранту доведеться дуже дорого заплатити. Так, в будь якій країні є місця in the middle of nowhere з дешевим житлом, яке можна придбати за накопичення, які має досвічений український РПЗ, та щоб жити біля топ шкіл за кордоном, сьогоднішньому доведеться багато платити.

не задля олімпіад, а за тими чи іншими зацікавленостями

Олімпіади я взяв як приклад, а так в Україні є і музичні школи, і спортивні — на будь який смак.

У моєї дитини є всі можливості потрапити до університету з топ 20 в світі

Ну так такі ж можливості є і у випускників фізико-математичних ліцеїв з топ-20 рейтингу ЗНО, тільки якщо не мігрувати (я кажу про міграцію в теперішніх умовах високих процентів платежів іпотеки), то за ці можливості не потрібно стільки платити, скільки доведеться, якщо мігрувати.

продвинута англійська мова

Англійською мовою володіють мільярди людей у світі, призерів міжнародних олімпіад з інформатики значно менше, тому я підозрюю, що вивчити англійську мову дещо легше, ніж навчитися вирішувати алгоритмічні задачі. Тож якщо обрати між школою у англомовній країні in the middle of nowhere, яку може придбати сьогоднішній емігрант на накопичення, та ліцей з топ 20 рейтингу ЗНО, то логічніше обрати друге, оскільки він дасть кращі конкурентні переваги перед мільярдами англомовних. Топ школа в англомовній країні краще, але значно дорожче.

Хоче стати митцем чи музикантом — нема жодних в цьому проблем. Бо оплата праці достойна в будь якому випадку

Звісно. Більше того, для РПЗ найдостойніша оплата в США. Та дати ще під час навчання у школі навики розв’язання алгоритмічних задач, які дозволять влаштуватися на топ зарплати РПЗ в США, несподівано, досвіченому РПЗ, що має в столиці України житло, дешевше в Україні, бо тут йому не потрібно платити оренду чи проценти за іпотеку. Нагадаю, я кажу про сьогоднішнього емігранта, з сьогоднішніми процентами по іпотеці. Те саме стосується і інших професійних навиків, які можна здобути в шкільному віці — Сергій тут уже наводив приклад піаніста з України, який заробив мільйони на FAT FIRE в Цюріху.

У мене три квартири та два будинки в Україні. Поясніть, як це допоможе моєї дитині?
Ставка по іпотеці виросла з 3 відсотків до 6. Але все одно, це дешевше оренди, та за ті часи, що та ставка зросла на 3 відсотки, вартість помешкання зросла на 15 відсотків. Тому один хер живеш безкоштовно та ще можеш рефінансуватись вигідно та взяти котедж дитині.
Скільки можна вже натягувати український кугутьский світогляд на весь сучасний світ?

У мене три квартири та два будинки в Україні. Поясніть, як це допоможе моєї дитині?

Продасте їх і купите йому житло в Австралії.

Ставка по іпотеці виросла з 3 відсотків до 6. Але все одно, це дешевше оренди, та за ті часи, що та ставка зросла на 3 відсотки, вартість помешкання зросла на 15 відсотків.

Ви знову ж дивитеся на ситуацію з точки зору того, хто взяв іпотеку давно, і ще можливо і в виграші опинився через зростання вартості житла. І ще я підозрюю що або я не розбираюся як влаштована іпотека, або Ви не розібралися. Наскільки я зрозумів з обговорень на доу, 6 відсотків це не той процент, який потрібно заплатити банку взагалі за все житло, а щороку 6 процентів від вартості житла потрібно віддавати банку, тож зростання житла в ціні на 15 відсотків цього не перекриє, якщо шість відсотків було одразу ж.
Давайте проведемо експеримент, якщо у Вас буде час і бажання, чи могли б Ви, будь ласка подивитися якесь житло на продаж поруч з топ школою в Австралії, яка має хоча б одного призера міжнародної олімпіади з інформатики, і порахувати, скільки щомісячно потрібно віддавати за це житло, і який процент з цього щомісячного платежу іде в тіло кредиту (тобто збільшує net worth платника), а який за проценти (тобто чужому дяді)?
Можливо я дійсно помиляюся, і брати іпотеку в Австралії навіть зараз вигідно, то станемо сусідами :)

живеш безкоштовно

Ну чому ж безкоштовно — проценти банку потрібно платити, вони йдуть «чужому дяді». Якщо раніше зростання вартості житла робило ці проценти «безкоштовними», то з теперішніми процентами, наскільи я бачу з обговорень на доу, уже атракціон небаченої щедрості закінчився. З того що я зрозумів із останніх обговорень на доу, то зараз настільки великі платежі, що ще дорожчі за оренду. Можливо я неправильно зрозумів, або може так зараз тільки в США та Європі, а в Австралії інакше?

Я не володію інформацією про призерів міжнародних олімпіад. Знаю лише, що моє житло подорожчало на 200к за чотири роки, що я їм володію в іпотеку. Це набагато більше ніж ті відсотки, що я за чотири роки заплатив банкові.
Я можу рефінансувати це житло в іншому банкові за його теперішню вартість і придбати ще одне, теж в іпотеку, але виплачувати його буде хтось інший (орендар)

Я не володію інформацією про призерів міжнародних олімпіад.

Це ще одна причина, чому освіта для дітей українських РПЗ краща в Україні, ніж за кордоном. Я можу назвати майже всі фізико-математичні ліцеї Києва, які мають призерів міжнародних олімпіад з інформатики, фізики та математики — це ФМЛ, Лідер, Природничий, Русанівський. Більше того, всі ці ліцеї відомі не лише мені, а і половині учасників емігрантських дискусій. Та ніхто з емігрантів-учасників цих дискусій не знає жодної школи в своїй країні, де є хоча б один такий призер. І я також не знаю. Тобто топ школи в тих країнах є, адже з тих країн також хтось бере призові місця на олімпіадах. Та українець не знає, як дізнатися яка школа в іншій країні топова по олімпіадам.

Знаю лише, що моє житло подорожчало на 200к за чотири роки, що я їм володію в іпотеку. Це набагато більше ніж ті відсотки, що я за чотири роки заплатив банкові.

Ну так це було коли процент був 3 проценти, зараз все по іншому.

Та ніхто з емігрантів-учасників цих дискусій не знає жодної школи в своїй країні, де є хоча б один такий призер

Может оно не надо никому просто?

Та я ж не сперечаюся що нікому не потрібно, але ж про УФМЛ, Лідер, Природничий і Русанівський ліцеї всі на доу знають, в тому числі ті кому не потрібно, а про аналогічні школи в інших країнах ніхто не знає.
Може я не правий, і є аналогічний переліченим ліцей біля якогось завжди теплого моря, та ще й я міг би собі дозволити жити біля такого моря і такого ліцея з родиною, так ніхто не знає про такі ліцеї в інших країнах.

Божечки, звісно що ніхтотне знає, бо всім пофіг на цю метрику :) зате гугл бард знає.

Тільки математика і тільки 2023:

Thomas Jefferson High School for Science and Technology (Alexandria, Virginia): 2 gold medals (Derek Liu and Jeff Lin)
The Harker School (San Jose, California): 1 silver medal (Maximus Lu)
Punahou School (Honolulu, Hawaii): 1 gold medal (Eric Shen)
Westford Academy (Westford, Massachusetts): 1 gold medal (Alexander Wang)
Andrews Osborne Academy (Boca Raton, Florida): 1 gold medal (Alex Zhao)

Дякую!
Ну все, тепер точно переїжджаю в Бока Ратон.

Ну все, тепер точно переїжджаю в Бока Ратон.

Ну заодно готовься десь 30к на рік віддавати за навчання в старшіх класах.
drive.google.com/...​LXibdnL7JCHLkLCLjAmd/view

Дякую!
Дійсно, виходить що інтуїція мене не підвела — за кордоном топ школи є, та емігрантам-жебракам вони не доступні.
Переїзд в Бока Ратон поки що доведеться відкласти.

Westford Academy

Публічна школа. Цікаво, що якщо мірятись топ щколами за результатами міжнародних олімпіад, США виграє тут в України. ;)

Розумієте, в Бока Ратоні вода в океані 26+ 9 місяців на рік, заради цього ще можна потерпіти втрати на оренді чи процентах по іпотеці.
У Вестфорді ж умови такі ж як і в Києві — і тут і там є безкоштовна школа, де готують призерів міжнародної олімпіади з математики.
Та в Києві не потрібно щомісячно платити 3000 доларів за оренду чи в якості процентів по іпотеці, ще й всі скрізь розуміють українську мову.

Так не всі призери одинаково корисні. США показали набагато кращий результат ні Україна. Плюс, що може буьи краще ніж перспектива МіТ для айтішника?

ПС
According to the Westford Academy website, an average of 10-15 students from Westford Academy are accepted to MIT each year. This number has been relatively consistent over the past few years.

Скільки студентів з Усієї України вступає в СіТ щороку?

що може буьи краще ніж перспектива МіТ для айтішника?

В цьому я ще не розібрався. Призер міжнародної олімпіади з інформатики хоч з київського ліцея, хоч з вестфордського заіграшки пройде алгоритмічну співбесіду в будь який з маангів. Які переваги для проходження цих співбесід чи подальшого просування кар’єрою дає саме навчання у МІТ, мені поки що не зрозуміло.
Випускники МІТ швидше рухаються кар’єрними сходинками і збираються в ІТшній кар’єрі на вищі щаблі?

Аякже. Більше того, вони, навідміну від чемпіонів літкоду звсновують бізнкси (часто ще в універі)

Так то, мабуть, діти багатих батьків кооперуються між собою та на гроші батьків засновують.

бізнеси роблять на грощі інвесторів, нащо родинни витрачати

Діти багатих батьків кооперуються з розумними дітьми, і роблять стартап.

А ти без вищої освіти хочеш дітей залишити й відправити у фаанги зразу після школи? В тебе план на дітях грошей заробити собі на пенсію? 🤔

Там не беруть без вищої освіти. Хочу щоб після першого ж курсу пішли на стажування в гугл. А алгоритмічні задачки там питають навіть у кандидатів у стажери.

Там не беруть без вищої освіти

беруть, якщо інтервʼю зможеш пройти звичайно.

О, дякую за інформацію. В такому випадку призеру міжнародних олімпіад з програмування в університеті немає сенсу вчитися, адже алгоритмічне інтерв’ю він і так пройде. Поки інші довчаться в університеті, він уже собі на FAT FIRE назбирає.

якщо амбіції призера з міжнародних олімпіад працювати інженером у фаангах та відкладати гроші на фаєр, то звичайно, можна гроші та час на університети не витрачати. Але в тих же фаангах є позиції де треба мати phd, щоб працювати на цьому рівні в університет краще сходити.

Це занадто довго напружуватися — спершу в ліцеї морочити голову підготовкою до олімпіад, потім чотири роки бакалаврату, потім два роки магістратури, потім три роки аспірантури. А так напружився в шкільні роки коли все одно не погуляти як слід, бо своїх грошей немає які можна витрачати як хочеться, та і самого подорожувати батьки не відпустять, а після закінчення школи швиденько назбирав на FAT FIRE і відпочиваєш. Якщо ж замахуватися на аспірантуру, то в школі краще відпочивати, а не до олімпіад готуватися, щоб не перевтомитися за стільки років напруженого навчання

Ну дивіться, призер міжнародної олімпіади з інформатики вміє вирішувати алгоритмічні задачки і не знає system design, випускник звичайної школи не вміє вирішувати алгоритмічні задачки і не знає system design. Як на мене, призер міжнародної олімпіади з інформатики швидше вивчить system design і влаштується в маанги, ніж випускник звичайної школи навчиться вирішувати алгоритмічні задачі і вивчить system design.

призер міжнародної олімпіади
випускник звичайної школи

Тобто, випускник звичайної не може бути призером?
Щось нагадую Нікон \ Кенон, Еппл \ Андроід.

В принципі так, не може. До таких ліцеїв, як УФМЛ, відбирають кращих з кращих, і їх ще й постійно тренують розв’язувати олімпіадні задачки. В учня звичайної школи шанси потрапити на міжнародну олімпіаду з фізики, математики чи інформатики настільки малі, що ними можна знехтувати.

Ха, зараз згадав, що high school, в яку за місцем проживання мала бути йти моя дитина — це спеціалізована школа, яка готує дітей саме до олімпіад. Тільки не для фізико-математичних, а нормальних спортивних змагань :) серед випускників немало призерів різних міжнародних турнірів

Ну в Києві теж вистачає місць де готують спортсменів. Та професійний спорт мені здається шкідливим для здоров’я, тож вирішив зосередитися на інформатиці.
Хоча з іншого боку, ще невідомо що шкідливіше — сидіння за монітором протягом багатьох годин чи регулярні фізичні навантаження під наглядом кваліфікованих тренерів. В принципі, відповідь очевидна, просто щоб вийти на професійний рівень у спорті, крім регулярних навантажень неминуче ще й вживати усілякі речовини, які на початку дають ріст показників, але довгостроково завдають непоправної шкоди організму.

Звичайно що може. Наприклад може відвідувати математичний гурток чи хтось з батьків опікується цим.
Хоча зазвичай цього учня батьки влаштовують у гарну школу. Тож є кореляція між школою та результатами. Але це не значить що саме школа зробила вирішальний вклад. По-перше, скоріш за все то дитина чи математичний гурток, чи батьки які раніше займалися тим же.

Та я так розумію, що зрештою найкращі серед тих, хто ті гуртки відвідують, йдуть на навчання в УФМЛ, Лідер, Природничий, Русанівський чи інший з відомих своєю олімпіадною підготовкою ліцей і там готуються до міжнародних олімпіад. Ну і з гуртком більше мороки, ніж, наприклад, після п’ятого класу віддади дитину на навчання в ліцей не з топ-20, а, наприклад, з топ-60 ЗНО, щоб підготуватися до навчання у ліцеї з топ-20 ЗНО.
Я в минулому році восени записав доньку в один з кращих математичних гуртків України, та такий формат нам з нею не підійшов — не зміг мотивувати дитину витрачати вільний час на вирішування математичних задачок підвищеної складності. Погляну, може однокласники в ліцеї зможуть мотивувати — якщо ні, ну що ж, не дуже й хотілося, як кажуть.

А щастя вже було так близько. Ех, знову зірвалося!

Ну я б сказав що навіть якщо дитини закінчить там якись там топ це ще нічого не гарантує )

Правильно, тому краще вчитися в київському ліцеї з топ-20 рейтингу ЗНО, і не платити величезні кошти ні за оренду 4к на місяць, ні за школу 30к на рік — якщо гарантія не спрацює, то хоча б не шкода буде купи витрачених грошей.

Краще вчитися (жити) будь де, де безпечно, є перспектива і немає неадекватного сусіда :)

Неадекватний сусід, звісно, суттєво погіршив якість життя в столиці за останні півтора роки, переважно тим, що не можна злітати відпочити на морі >=26 Ц, та не настільки, щоб погоджуватися на

вчитися (жити) будь де

Та пофіг на той відсоток — як піднялся, так і вниз піде. Не можу зрозуміти, навіщо вам ті школи з олімпіадниками і призерами? Щоб що?
У нас в школах діти лише десь в 10 класі починають визначатися, що вони хочуть робити далі в житті. Відповідно до цього обирають собі предмети у останніх класах школи. Хто хоче йти до вищу — обирає ті предмети, які допоможуть набрати вступні бали. Тут не обовʼязково йти в університет відразу після школи.
А йти літкодити в маанг? Навіщо все так складно робити, не розумію. Сильно захотів в ту Каліфорнію з бомжами — ну ось рецепт: англійська у тебе вільна з дитинства, громадянство дозволяє без великих перешкод отримати спеціальну робочу візу в США, універ дешевше та з топ-20 світу, отримати робочий досвід кодерком можна прям с першого курсу універу. Компанія де я працюю десятками набирає студентів на стажування, і не вона одна.

Тут з нами конкурують Амазон та Гугл за студентів та, увага, навіть за школярів старших класів, яким цікаво випалювати тим кодом оченята. Я особисто був ментором у декількох таких школярів, олімпіадниками-задротами там не пахне навіть. Просто толкові діти з бажанням щось навчитись. Одного такого після школи взяли до нас працювати, через рік він звалив в місцевий офіс Гугла.

починають визначатися, що вони хочуть робити далі в житті

Так це цє у вас, а Святослав вже визначив що його дитина хоче робити в житті ;)

Та ні, я визначив, чим можна заробляти гроші, якщо ідей що робити в житті так і не з’явиться, або поки ідей що робити в житті не з’явиться, або якщо ідеї виявляться недостатньо продуктивними для заробляння грошей і захочеться заробити грошей. Такий собі план Б на всяк випадок.

Айтишка это в каком-то плане ловушка потому что свичнуться в другую работу потом сложно из-за высокого дохода. Будет потом сидеть думать — работать в нелюбимой айтишке потому что Святослав заставил вкатиться или пойти делать что нравится, но просесть в деньгах

Це так з ІТшкою у тих, хто не займав призових місць на міжнародних олімпіадах з інформатики. Ті хто такі місця займав, можуть відразу ж після школи влаштуватися у маанг, за 6 років, поки інші вчаться в університетах, наскирдувати на FAT FIRE, а потім обирати будь яку діяльність і працювати не заради грошей, а заради задоволення.

А потім прокинутися і зрозуміти, що наснилося.

От Ви скептично ставитеся, а тут на форумі колись дописував абсолютний переможець міжнародної олімпіади з інформатики, який після закінчення навчання попрацював у гуглі в долині, потім у фейсбуці в Нью-Йорку, а потім повернувся до Києва, купив квартиру в центрі і кілька років жив на решту зароблених коштів.

Не знаю жодного айтішника, який би заробляв адекватні гроші. Ні в Україні, ні у світі.

Ну тут на доу відписував РПЗ, якому в Нетфліксі пропонували 540к на рік грошима, а він відмовився, бо отримав ще кращий офер. Можливо, в порівнянні з успішними підприємцями ці гроші неадекватні, але в порівнянні з українськими РПЗ з нашими жебрацькими 8к на місяць це зе й ого-го як адекватно.

навіщо вам ті школи з олімпіадниками і призерами? Щоб що?

Бо це єдиний спосіб здобути користь зі шкільної освіти для кар’єри РПЗ.
Інакше вибір школи зводиться лише до критеріїв безпеки перебування в школі та якості і кількості шкільного устаткування.

Тут з нами конкурують Амазон та Гугл за студентів та, увага, навіть за школярів старших класів, яким цікаво випалювати тим кодом оченята.

Ну так якість освіти в школі до цього не має ніякого відношення. Це внутрішня мотивація конкретно тих школярів про яких Ви говорили — так, бувають і такі, самомотивовані. А от для немотивованих, щоб навчитися вирішувати алгоритмічні задачі, потрібне оточення з олімпіадників.

англійська у тебе вільна з дитинства

Їхати в іншу країну чисто заради того, щоб у дітей стала вільною англійська, це доволі сумнівний критерій для переїзду.

отримати робочий досвід кодерком можна прям с першого курсу універу

можна і з українського університету, тут на доу неодноразово публікували статті про студентів українських вищих навчальних закладів, які стажувалися в гуглі.
Легше потрапити на це стажування тому, хто вміє вирішувати алгоритмічні задачі, і найлегше їх навчитися вирішувати саме в дитинстві, а для мотивації потрібен клас олімпіадників.

Ви порівнюєте студента з України, який роками тренується щоб його помітили та запросили на стажування, з громадянином країни в якій є офіс того ж Гугла чи Амазон, куди можна потрапити на стажування відразу після школи, якщо на це є просте бажання. Компаніям не потрібно витрачати на це гроші. А на студента з інших країн — потрібно.

Для громадянина достатньо лише бажання чи для потрапляння на стажування потрібно розв’язати алгоритмічні задачі? Бо українські студенти-герої статей на доу, щоб потрапити на стажування, мали розв’язати алгоритмічні задачі.

Та американські діти менеджерами вчаться бути
Або юристами
Або лікарями
Або продаванами
Або пожежниками
Або поліцейськими

То ті люди що не шарять так думають. Так як половину можна списати то де-факто 6% стає 3%. З певними заморочками можна нище. Що менше інфляції.

О, а оце вже вселяє надію. Цікаво, чи є шанс у свіжого понаїха за u4u взяти іпотеку під 3% в тому ж Бока Ратоні, вклавши у якості даунпеймента кошти, зняті готівкою у банкоматах з українських карток — можливо існують спеціалісти, які за гроші надають консультації в таких питаннях.

Це звідки такі ставки 3%.
Мені тут Chase присилав оффер на 6.75 — 7.15%, які перетворюються. у 8+ реальних річних.
Це при ідеальному кредитному рейтингу

Я сам здивувався і водночас зрадів коли дізнався про це звідси, цитата:

То ті люди що не шарять так думають. Так як половину можна списати то де-факто 6% стає 3%. З певними заморочками можна нище. Що менше інфляції.

Як казали Пєтьці у відомому анекдоті: «В нашому клубі джентельменам прийнято вірити на слово.»

Що саме списати?
Податки?

Стандартні 24к досить важко кастомізувати

Ну 10к то від штата, далі добавляєш інтерес з хати, ренталів, певні інвестиції, є depreciating assets. Якщо брати хату за 1.2М то там одного інтересу майже на 60к буде. Є ліміт в 750к який також можна обійти.

Може при такій дорогій хаті

В мене ітеміізація менше стандартних 24к

І офіс списував і машину

Хмм
А слідкуйте за руками

Штат без податку штату як флоріда чи теннесі.
Податок штату це 10 відсотків

Тобто можна купити житло дачу і там прописатися.
З зарплатні хай 150к

Це 15к на рік

Хата біля моря задарма

житло подорожчало на 200к за чотири

Або інфляція така
Моє теж подорожчало.
якби мав 3 і два пролав то так одне задарма.

А як одне мав і продав за плюс 200к
То інше купиш хіба десь в Мансі іштат ндіана

В ті часи, коли мігрували Ви, і, скоріше за все, Ваші знайомі, брати іпотеку було вигідно через низькі проценти
я кажу про міграцію в теперішніх умовах високих процентів платежів іпотеки

В теперішніх умовах ти не можеш мігрувати, а іпотека дотнавчання не має ніякого відношення.

Англійською мовою володіють мільярди людей у світі,

Ти дуууже перебільшуєш.

несподівано, досвіченому РПЗ, що має в столиці України

Несподівано, був тут один такий. Мабуть досі в Києві. Але так, звісно, набагато легше :)

В теперішніх умовах ти не можеш мігрувати

Чому, через закриті кордони? Ну так кілька постійних учасників наших емігрантських дискусій скористалися корупційною недосконалістю системи і мігрували — можна у них в особистих повідомленнях запитати як це їм вдалося, раптом там нічого складного. Просто щоб скористатися цією можливістю, потрібно дещо більше ніж просто можливість, потрібне і раціональне обгрунтування навіщо мігрувати.

іпотека дотнавчання не має ніякого відношення

Іпотека до навчання має пряме відношення. Щоб навчатися в школі, потрібно жити поруч з школою, отже потрібно або орендувати, або купувати житло. Щоб купити житло за всю суму, потрібно багато грошей, яких в українських РПЗ, навіть досвічених. немає. Отже, доведеться або платити за оренду, або платити за іпотеку. І там і там доведеться купу грошей віддавати чужому дядькові.

Ти дуууже перебільшуєш.

Гугл каже що 1,5 мільярда, де ж тут перебільшення?

Але так, звісно, набагато легше :)

Правильно, в тому і справа, що не мігрувати легше ніж мігрувати, і що парадоксально це справедливо навіть в умовах найбільшої війни на планеті за останні 80 років.

По-перше, це і факталогічно неправда. Наприклад, в районі де я живу знаходяться 2 школи із топ-20 по місцевому ЗНО, і найкраща за рейтингом гімназія. Це не враховуючи що 20 хвилин їхати на транспорті до технічного вуза із топ-100 найкращих вузів в світі.
По-друге, а в чому саме перевага освіти в цих топ-ліцеях крім олімпійської медальки на стіні? Те що їх випускники будуть мати непогані можливості переїхати в ті самі країни, з якоби гіршою освітою? Чи працювати віддалено через галерні прокладки на компанії із тих країн де в основному і працюють випускники із цих самих нікому невідомих шкіл без переможців міжнародних олімпіад? А якщо дитині не цікаво программування і робота в айті аутсорсінгу, то куди їй засунити той диплом із ліцея в топ-20 по зно?

в районі де я живу знаходяться 2 школи із топ-20 по місцевому ЗНО, і найкраща за рейтингом гімназія. Це не враховуючи що 20 хвилин їхати на транспорті до технічного вуза із топ-100 найкращих вузів в світі.

Ви плутаєте емігранта, який мігрував давно, і емігранта, який вирішить емігрувати зараз. Емігрант, який мігрував давно, скористався шансом коли проценти за іпотекою були невеликі і взяв іпотеку поруч з школою з топ-20 по місцевому ЗНО. Тепер, навіть якщо він не встиг доплатити іпотеку до кінця, щомісячні платежі по іпотеці в основному ідуть в його net worth. Для свіжоспечених емігрантів левову частку платежів по іпотеці складатимуть проценти банку, тож свіжоспеченому емігранту для того щоб навчати дітей у тих же топ школах доведеться добряче платити чужому дяді — банку або орендодавцю. Це я і мав на увазі, коли казав, що навчання у топ школах емігрантам-жебракам обійдеться надто дорого.

в чому саме перевага освіти в цих топ-ліцеях крім олімпійської медальки на стіні? Те що їх випускники будуть мати непогані можливості переїхати в ті самі країни, з якоби гіршою освітою?

Саме так. А точніше в тому, що для того щоб дати дитині в школі навики, які зроблять дитину конкурентноздатною на ринку праці в ельфіях після закінчення школи, батьку дитини, який має в столиці України житло, потрібно витратити значно менші кошти ніж якби він намагався дати ті ж навики в ельфії, за умови, що він мігрує зараз з теперішньою ситуацією високих процентних платежів по іпотеці.

А якщо дитині не цікаво программування і робота в айті аутсорсінгу, то куди їй засунити той диплом із ліцея в топ-20 по зно?

Ну так в ліцеї для того й навчаються вирішувати алгоритмічні задачки, щоб не в аутсорсінгу працювати, а їхати в США у маанги, Цитаделі та річки Гудзон і гребти гроші лопатою.

ну тобто я правильно зрозумів що перевага української освіти в тому, що РПЗ нікуди не мігрує із своїй квартири в мурашнику куплену без іпотеки, а сподівається що його дитина зможе потрапити в топ 1% по рівню знань в своїй країні і зможе поїхати жити за кордон і будувати життя з нуля в США влаштувавшись в одну із топ тех компаній?
Хороший план, головне дуже реалістичний.

Ну, в принципі майже так. Ще кошти, які заощаджені за дванадцять років навчання у школі, оскільки їх не довелося віддавати чужому дяді за оренду житла біля топ школи за кордоном чи теперішні величезні платежі за процентами іпотеки банку на житло біля тієї ж топ школи, можна спробувати витратити на те, щоб будувати життя в США не зовсім з нуля.

кошти, які заощаджені за дванадцять років навчання у школі

Та ти заощадиш за двадцять років не просто на школі, а й на власному житті. Не вважаєш, що це трохи дорожче, ніж просто трошки грошей?

Так а де ж тут заощадження на власному житті, як виявилося, що рівень життя в столиці України в досвіченого РПЗ навіть під час війни нічим не гірший ніж в еміграції, хіба що

є складність злітати відпочити біля теплого моря, хоча з іншого боку, ось ці 10 днів короткої відпустки біля теплого моря це тільки щоб дужче пошкодувати, що не вдається жити так цілий рік

.
Краще жилося б хіба біля моря або океану, температура води в якому протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія, але ніде на узбережжях таких морів немає жодної школи, яка може похвалитися хоча б одним призером міжнародних олімпіад з інформатики, фізики чи математики. Ну хіба що в Сінгапурі, та й то біля таких шкіл у Сінгапурі занадто дороге житло, щоб емігрант-жебрак зміг його собі дозволити, плюс на доу кажуть що в Сінгапурі вода в морі недостатньо чиста.

Так ти замість життя тільки скиглиш та шукаєш ідеальне місце на землі не відриваючи зад від дивану. Ти впевнений, що твої діти встигнуть повчитися в тіх школах, поки ти обираєш та «готуєшся» до переїзду?

це покоління яке грає у ігри на ютубі

Не зрозумів про яки ігри мова, чи це якийсь мем?

Ну типу можно взяти гру і грати на компі самому, а є ті хто дивляться летсплеї на ютубі. От і Свіатослав багато років дивиться відео та інтервʼю якихсь рандомних олімпіадників та 300к+ сироїдів але з дивану не йде.

Я хотів би переїхати на берег моря або океану, температура води в якому протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія, не заради того, щоб діти вчилися в тамтешніх школах, а заради моря або океану, температура води в якому протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія. І не переїжджаю якраз через те, що в Києві фізико-математичні ліцеї кращі, ніж школи у тих місцях. Тож у школах якраз діти прекрасно встигнуть повчитися, поки я «готуюся» до переїзду. Для мене важливо, щоб переїзд не позначився негативно на їх освіті, і з тих відомостей, які я маю, скрізь де температура води в морі або океану протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія, школи гірші ніж ліцеї з топ-20 рейтингу ЗНО у Києві.

І не переїжджаю якраз через те, що в Києві фізико-математичні ліцеї кращі, ніж школи у тих місцях.

Тобі ж вже відповіли вище —

з громадянином країни в якій є офіс того ж Гугла чи Амазон, куди можна потрапити на стажування відразу після школи

До нас на проект взяли РПЗ, яка під час універу стажувалась в Амазоні, зразу ж після універу вирішила, що це фігня, і пішла в інший big tech. Універ, по американських мірках, дууже посередній.

І з іншого боку випускники «топових» українських шкіл і університетів місяцями-роками задрочують літкод, сисдиз, чекають виготовлення візи і т.д, щоб потрапити в біг тех в штатах. А до того веслають на різних софтсервах де сапортять гівно мамонта і деградують.

Тому так, в хорошого американського школяра звичайної американської школи в рази більше шансів попасти в якийсь амазон чим в українського олімпіадника. Тому певні конкретні школи може то і кращі, але можливостей вони дають на порядок менше, ніж звичайні американські школи.

Не знаю впринципі навіщо взагалі відповідаю, зараз буде мантра про 26 градусів і т.д, але хай буде.

А оце дійсно для мене відкриття. Я думав що ті хлопці яких брали на стажування самостійно задачі на літкоді вчили, щоб пройти інтерв’ю на стажування, а виходить що для того щоб українському студенту потрапити на стажування, потрібно літкодні задачі рівня хард як горішки лускати, а студентку американського вузу беруть за красиві очі.
Ну гаразд, а до Вас у компанію також ту дівчину на співбесіді нічого не питали і просто взяли?

Ну гаразд, а до Вас у компанію також ту дівчину на співбесіді нічого не питали і просто взяли?

Я її не співбесідував, але дивлячись на її онбординг, вона дуже ок себе показує.

а студентку американського вузу беруть за красиві очі

Звісно ні. Студентка американського вузу має мати головну на плечах, але студентці американського вузу не треба допомагати з документами і т.д і т.п. Інтерншип в Штатах дуже добре налагоджений, я часто бачу на лінкедіні людей, які ще під час навчання працювали в доволі великих компаніях по світових мірках.

Тут ж треба зрозуміти, що релокувати українця в США для компанії ще той гемор, і якщо ти дійсно не рокстар, ніхто не буде тобою заморочуватись.

Щоб захайрити місцевого — просто треба бути толковим. Літкод, звісно, теж треба знати.

А враховуючи, що здібні американські випускники за плечами мають стажування в Гуглах, амазонах і т.д, а українські олімпіадники — софтсерви і циклуми.. Ну тут ніби все очевидно.

Та про що мова — я зі своїми 5 роками досвіду на українських галерах відчуваю себе дураком на фоні місцевих розробників з умовними двома роками досвіду.

Літкод, звісно, теж треба знати.

Так отож. І це єдине, чим шкільна освіта допоможе в становленні кар’єри РПЗ. Якщо в школі не було мотивації вирішувати алгоритмічні задачки (а найкраще таку мотивацію дитині дають олімпіадники однокласники), то взагалі немає різниці, в якій школі навчатися.

враховуючи, що здібні американські випускники за плечами мають стажування в Гуглах, амазонах і т.д, а українські олімпіадники — софтсерви і циклуми

Виглядає так що доцільніше взяти користь зі шкільної освіти в Україні, щоб ще в школі навчитися вирішувати алгоритмічні задачки, а на останній клас заїхати в США, щоб вступити в університет і стажуватися в гуглах та амазонах.

Еммм, ну богом літкоду бути не потрібно. Лускати medium задачки за 45 хвилин — олімпіадником бути не треба. По фаанг темах ходить поширена думка, що достатньо вільно розв’язувати medium задачки і забити на хард, питають його не так часто, щоб інвестувати час.

імхо, бачу 0 переваг укр освіти перед американською. В американських школах тебе вчать бути лідером, брати ініціативи, відповідальність і т.д, це дуже видно, коли працюєш з їх фрешградами, які ніби-но тільки випустились, а вже драйвять певний функціонал. В той же час, якщо в джирі не розпишеш таску від А до Я, україснький джун її не візьметься робити.

богом літкоду бути не потрібно. Лускати medium задачки за 45 хвилин — олімпіадником бути не треба

Ви, як і інші самомотивовані люди, недооцінююте важливість мотивації для людей немотивованих.
Я наведу три історії дописувачів з доу.
Історія перша — C++ розробник з 20-річним стажем, нещодавно заїжджав до США, проходив співбесіди. Офера, на який його родина в США змогла б вижити, він не отримав, і несолене сьорбнувши, повернувся в Європу. За його словами, резюме в маанги навіть не намагався надсилати, оскільки в нього мало вирішених задач на літкоді.
Історія друга — архітект у Києві, випускник ФІОТа з червоним дипломом, зарплата 8к. Роками грозився на доу, що ось як візьме сабатікал і як навчиться вирішувати задачки на літкоді, та як переїде в США, та як отримає офер на 300к. І це ще в нього дітей немає, яким потрібно час приділяти.
Історія третя — я. Роками дивлюся серіали та переписуюся на доу, за літкод так і не взявся.
Що спільне у всіх трьох — великий досвід в розробці ПЗ, мрії гребти гроші лопатою в США, та примусити себе взятися за літкод у дорослому віці не вистачає мотивації.
Якби нас трьох помістили в дитинстві у клас з олімпіадниками, то чисто зі змагального духу ми б навчилися ті злополучні задачки вирішувати, і зараз би в США гребли гроші лопатою.

В американських школах тебе вчать бути лідером, брати ініціативи, відповідальність і т.д, це дуже видно, коли працюєш з їх фрешградами, які ніби-но тільки випустились, а вже драйвять певний функціонал

Ви ж не вчились в американській школі, то звідки знаєте, що це заслуга саме школи? Я підозрюю, що тут справа у культурі суспільства, коли дітей змалечку вчать відповідальності — спершу підлітки працюють нянями, сидять з дітьми сусідів, потім у макдаках заообляють собі на кишенькові — все життя якась відповідальність. Ну і кредит, взятий на навчання в університеті, сам себе не виплатить, та і оренда дорога, от фрешгард і лізе зі шкіри на роботі. В такому стилі життя є і певні недоліки — великий тиск матеріальної відповідальності на людину, звідси такі високі доходи психологів у США.

У нас діти євреїв так навчені
А інші навчені бути виконавцями

Так є ж купа історій де люди проходили інтерв’ю у фаанги, чому ти дивишся тільки не приклади невдач?

З двох причин.
1. Є люди самомотивовані, і люди, яким потрібна додаткова мотивація. Ці купа історій про самомотивованих людей. Оскільки я не самомотивований, то не бачу причин вважати, що мої діти в дорослому житті будуть самомотивовані.
2. У дорослому житті можна значно веселіше проводити час, ніж у дитинстві, оскільки дорослий може робити все що захоче, а дитина обмежена тим, що дозволяють батьки. Тому доцільніше витратити час на отримання навику розв’язання алгоритмічних задач в дитинстві, щоб дорогоцінний дорослий час витрачати на всілякі дорослі розваги.

Ну якісь історії людей кому ліньки :)

Моя дружина навчалась в звичайній київській школі, де дають червоні дипломи просто за те що ти більшість часу ходив в школу з середнім віком вчителів в 70+. Закінчила прикладну математику в КПІ та який маркетинговий факультет.

Приїхали в США вона працювала бізнес аналітиком в медичній компанії. За рік підготовки згадала програмування з університету і вивчила літкод. Пройшла в ФААНГ, та вже тут 5 років і працює синйор інженером.

Тому ці всі фокуси на топ школи, топ міста, топ океан просто звучать як відмазки:)

Ну так, для самомотивованих людей ніяких фокусів не потрібно. Та оскільки я не самомотивований, то не можу сподіватися, що мої діти в дорослому житті будуть самомотивовані.
До речі, саме у випадку Вашої дружини міг мати місце ефект подібний до

у класі з олімпіадниками мотивація бути кращим (або не гіршим) за тих, з ким бачиться щодня

, адже Ви олімпіадник.

Так, любимо сісти разом перед сном і розвʼязати пару олімпіадних задачок.

Так отож.
Була б у мене дружина олімпіадниця, може б і я б розв’язував.

Я наведу три історії дописувачів з доу.

:) На доу всі архітекти з 100500 нанотисяч в секунду, а по факту сидять в ератах і софтсервах і дебажать гавно мамонта.

Ви ж не вчились в американській школі, то звідки знаєте, що це заслуга саме школи? Я підозрюю, що тут справа у культурі суспільства

Може й так, школа — частина цієї культури. Про що й вище йшла мова — чим раніше людина переїде в США, тим краще для неї, якщо людину цікавлять фаанги і т.д.

В такому стилі життя є і певні недоліки — великий тиск матеріальної відповідальності на людину,

Згідний. Я цілком розумію людей, які шукають чим халявніші проекти, де за 1-2 год закінчуєш роботу і далі займаєшся своїми справами і не паришся.

Ми ж вели розмову про фаанги саме в першу чергу. Хочеш попасти в фаанг — прийдеться прийняти правила гри, або продовжувати придумувати відмазки.

До речі, на рахунок українських олімпіадників — дуже розчарую, але в світі існують китайські олімпіадники, які марять штатами, виграти конкуренцію в них в українського олімпіадника з софтсерву — шанси близькі до нуля.

що там в в фаангах жирно насипають ?

ебажать гавно мамонта

Так а в фаангах не дебажать гавно мамонта ?

що там в в фаангах жирно насипають ?

www.levels.fyi — беремо дані по зп в Гуглах і по зп в рогах і копита і бачимо різницю. Я, якщо що не в ФААНГу, але статистика відкрита для всіх.

Так а в фаангах не дебажать гавно мамонта ?

Мабуть, теж дебажать. Але дебажити гівно мамонта в Гуглі і в ераті — різні речі.

Один знайомий, довго готувавсь і бігав по інтервью, і в решті решт отримав офер в амазон в Лондон, витримав рік там, втік в ноунейм контору, щасливий

Амазон — це фаанг з натяжкою.

Ну ще розповідали, як один в гуглі в США працює, грошей взагалі впритик

Дядь, маанг — це прото абревіатура і Амазон там є, з якою натяжкою.

Фаанг було придумано фінансистами в контексті швидкого зростання акцій що частково співпадало з тим де було добре працювати. І амазон заслужено там був.

В айті контексті то все перекрутилось в «топ компанії» де він попадає чисто через історичний контекст, а так то просто віза светшоп в якому є інколи прикольні команди.

Так їм не потрібно вигравати конкуренцію з китайськими, адже в маангах працює три сотні тисяч інженерів, а всього сукупна кількість учасників міжнародних олімпіад з інформатики, фізики та математики за останні сорок років з усіх країн менше 120 тисяч.
Це неолімпіадникам доводиться вступати у нерівну конкретну приречену на невдачу боротьбу з олімпіадниками всіх країн.

Та які там олімпіадники трошки на задачках піднатаскався, та й погнав

Якби це було б так легко змусити себе трохи піднатаскуватися на задачах, то ми з Джоном Доу уже б гребли гроші лопатою у маангах в штатах. Он в цій же темі відписувався дописувач, що натаскувався-натаскувався, а так і не натаскався і офер не отримав.

Знову ж таки піднатаскатись на задачках і попасти в маанг і гребти гроші лопатою це не зовсім еквівалентно

Ну так, у європурських маангах платять майже так як і на галерах, заради грошей потрібно якось у американорічії в маанги та їх еквіваленти пробиватися.
Стверджують бувалі дописувачі, що літкод в американорічії на співбесідах складніший ніж в європурії. Це нагадує мені вступ до КПІ — і на РТФ і на ФІОТ, потрібно було здавати математику, та на ФІОТ конкурс був більший, тож і задачі давали складніші.

Он в цій же темі відписувався дописувач, що натаскувався-натаскувався, а так і не натаскався і офер не отримав.

А ще були випадки, як в морі 26 гопдусів за шкалою цельсія акула зїла людину. Не думаю що вартр так ризикувати.

За його словами, резюме в маанги навіть не намагався надсилати, оскільки в нього мало вирішених задач на літкоді.

Оце дарма, минулого року я розсилав резюме та рiшав задачки паралельно. Тут завалив, до наступного iнтерв’ю багаж буде трохи бiльший.

От бачите, а якби зайняли призове місце на міжнародній олімпіаді з інформатики, то не завалили б.
Ну а взагалі з Вами згоден, теж здивувався, чому той розробник не спробував подати резюме в маанги — ну що він втрачає?

тому шо піздити не мішки повертати.

Ну так і на співбесідах його б навряд чи попросили

мішки повертати

, і навіть червоно-чорні дерева маркером на дошці, подейкують, зараз уже ніде повертати не просять.

Чим раніше дитина потрапить в американську школу тим краще

Підозрюю, що не всі американські школи однаково корисні, особливо беруть сумніви щодо корисності шкіл у бідних районах, в яких можуть собі дозволити жити РПЗ без розв’язаних задач на літкоді та без грінки.

Вони корисніше українських районних хоч у рейтинг по ЗНО не входять

Досвідченому РПЗ потрібно порівнювати школи за кордоном, в яких він матиме можливість навчати дітей, не з районними школами в Україні, а зі столичними фізико-математичними ліцеями з топ-20 рейтингу ЗНО, які мають призерів міжнародних олімпіад з фізики, математики та інформатики.

Скільки ваших дітей закінчили українські школи і скільки в америці ?

1 закінчив в Україні школу і універ, ще один до 8 класу вчився у а+ на ib програмі а зараз другий рік хайскул, ще два у елементарі. Ще у мене в конторі постійно інтерни американські, можу бачити рівень. А у вас який досвід ?

навчання в сша школах, нема досвіду

Я закінчив українську щколу і малий вчитьсч в американській. І це — небо і земля.

І як там ? якщо можна пару пунктів де небо і земля ?

Відношення між вчителями і учнями
Шкілька програма
Ситуація з булінгом
Спортивні секції
Харчування

ну мені здається що той час коли ми ходили в школи і зараз то трохи різне, для коретного порівняння треба було б ходити в школи і в амеріці в той час.
Але мені важко сказати у мене діти ходять в приватну в Києві там звісно все топчик

Я б в бік державної школи тепер навіть не дивився якби в Україні жив... до переїзду, я ж думав що норм :)

Ну чесно кажучи у мене тітка працює вчителем, то так дивлюсь одним оком обстановочка у них нічого, в держ школі, і зпишки у них більш меньш.

Але звісно якщо ми всі тут базарим про те що б діти заробляли по мільйону долларів в секунду то треба трошки більше робити

Шкрла в США це не про заробіток. Це про гармонійний ррзвиток дитини в не перевантажування її непотребои.
А для міліону в секунду, треьа долатково займатись будь де.

А які девайсі учням безплатно роздають у школі вашій тітки ? У районній американській у хай скул видають макбук ейр на м1, а елемениарі та мідл апйпед. Та ще підписки на офіс, Фотошоп, фьюжен360, для навчання мовам якийсь сервіс типу дуолінгво і навіть підписка на фітнес клуб:) модем з 5г дають ? І що по меню безплатних сніданків та ланчів, є авокадо, наприклад ? Як далеко зупинка шкільного автобуса від дома і чи можливо щоб забирали від двері якщо наприклад ногу зламав на спорті ? Безбарьєрне середовище ? Ліфт є у школі ? Гуртки теніс, гольф, фехтування є у школі ? Це тікі інфраструктура звичайної школи з району, про програму окрема тема.

Планшети даюьь пільговим категоріям, ну 5г модем не знаю, він мабуть тут не потрібен))

Так і шо там по програмі епік? Мердж сорт в першому класі по пам’яті пишуть ?

Так давайте порівнювати apples vs apples, далі дійдемо і до merge sort. Поки я зʼясував що вашій тітці дуже добре, зп така що може припинила вимагати з батьків гроші «на штори», а планшети дають тікі пільговикам (а як електронні підручники та щоденники інші юзають незрозуміло). В американській школі ще вчать не відповідати тільки на частину листа, це частина leadership course, це дуже потім помітно у порівняннні з сироїдами

зп така що може припинила вимагати з батьків гроші «на штори»

Ого ніфігасобі в штати переїхали а токсичності так тільки більше стає, може там вже і так добре ?)

Це результат навчання у кращий український школі регіону і конкурентне середовище на олімпіадах.

Так що там шторам зараз у державних школах, до війни збирали постійно, зараз вже ні ?

Це результат навчання у кращий український школі регіону і конкурентне середовище на олімпіадах.

Така глибока травма ? били кожен день?)
Навіть штати таке вилікувати не можуть ? А казали медицина гарна

Битися доводилося з 6 по 9 клас досить часто

От типовий приклад результату навчання в Україні,— невміння вести дискусію, постійні стрибки та спроби дитячіх образ, родич-корупціонер та підгорівша дупа. Потрачено

Хромбук можуть дати
Сніданки дуге не здорові
Але мавренята їх ідять
І товщають як на дріжждах

Ситуація з булінгом

Так а я не зрозумів як школа впливає булістів, їх вчителі в США пиздять першими ? )

Приклад з реального життя, хлопця ізолювали на кілька тижнів від занять з класом.

Приклад з реального життя, хлопця ізолювали на кілька тижнів від занять з класом.

Я б був би радий якби одного мого вчителя ізолювали від навчання з класом ))

ps: і це був ліцей, а не державна школа

Приклад з реального життя,

я теж бачив як це вірішується, допомогає швидко і надовго

Учителів теж булять.
І не дають кастомізувати програму якщо навіть є здібні учні.

Он знайома розказала протнейтів амеріканз малим.

Батьки настукали що це таке нам розказали

Розсадити дітей що розмовляють вчитель нк може.
Зауваження не може

Можна пісьна показувати і вчителю заборонено щост робити

Елітна школа
Fort Mill, SC

Міша, це піз##ж, воно дуже швидко вирішується:
— таймаут та детеншен
— батьки в школу
— виключення зі школи, спачатку не на довго, якщо не допоможе — назавжди, в цому випадку дитина іде в приватну школу яка згодиться її приняти, або хоум скулінг.
— в крайніх випадках — копів можуть визвати

Міша, це не перший випадок коли розповюджуєш відверту брехню, якщо тебе тут так погано, що тебе тут тремає? Їдь у рідний совок, якщо у тебе за ним така ностальгія.

Я хз
Спитав те саме дружину
Каже прінципал за більший зальот так.
Дрібніші нічого не зробиш
Конкретні приклади від знайомих учителів

Хоч розпитаю конкретніше

Мені зовсім ге подобається ідея виьрат на приватну школу

дитина іде в приватну школу яка згодиться її приняти, або хоум скулінг.

Ну так

в крайніх випадках — копів можуть визвати

Ця частина лише після 11 років. Хоча до дитячої папочки додадуть раніше.

makcuk значить коли говорить

Чим раніше дитина потрапить в американську школу тим краще

має на увазі що чим раніше почнеш

пісьна

показувати вчителю тим краще

Хз, в нас розсаджують дітей без проблем.
Нормально такожьпишуть ноут батькам, і кілька ноутів — привіт до принципала, а далі — санкції

Харчування є але ніяке
В дорожчих школах краще наркотики
І булінг..

Не правда по харчуванню. Малий вчився в двох школах, харчування не ресторанне, але порівняно з тим що в нас в школі подавали — небо і земля. Така собі пузата хата на мінімалках.
Про наркотики — не вкурсі, не пробував.
Про булінг, питання вирішують.

Овочі свіжі в ассортименті
Макарони відварені
Омлет натуральний
Чай з цукром

Охххх, Єта родіна, синок! ©

Хз, саме меню нічого не скаже, поки не зкушиуєш. Порівняно з гівняною кавою, стрьомною сосискою і пюре еа воді що ьуло в нас в школі, то в малого супер їжа. Я хз як воно смакує в сучасній школі в Україні, може щось стало краще

Ось меню з різних шкіл мого дістрикту

laketravis.nutrislice.com/menu

до речі, можна повихвалятися :))
Школа в яку ходить дочка минулого року увійшла в топ-30 серед всіх шкіл швеції в рейтингу найкращих шкільних столових Näsbyparksskolan, Täby
whiteguidejunior.com/...​22-har-ar-nomineringarna
А перемогла в номінаціі школа куди вона раніше ходіла в початкових класах :)
Не ЗНО звичайно, але хоч щось :)
Хоча по ЗНО здається теж на 30 місці в рейтингу минулого року.

Бгг, та ні. Але в меню завжди на вибір одна звичайна і одна веганська опція. Але здається так у всіх школах

Ці «алгоритмічні задачки» у всякому випадку легкі і середні, за великим рахунком основа CS — основні структури даних і основні алгоритми. Які вивчаються в нормальних універах на відповідних курсах про алгоритми. Для цього треба нормально вчитися в нормальному універі і все буде ок з літкодом на начальні позиції. Для цього олімпіади взагалі не потрібні.
До того ж є літкод щоб вчорашній студент міг сісти і потренувати техніку їх написання. Ставати для цього олімпіадним задротом рівня міжнародних призерів — пуста трата часу.

за великим рахунком основа CS — основні структури даних і основні алгоритми. Які вивчаються в нормальних універах на відповідних курсах про алгоритми. Для цього треба нормально вчитися в нормальному універі і все буде ок з літкодом на начальні позиції.

Ну он Джон Доу закінчив ФІОТ з червоним дипломом, а алгоритмічні задачки на достатньому для влаштування в маанги рівні вирішувати не вміє.

є літкод щоб вчорашній студент міг сісти і потренувати техніку їх написання

Так тут і корінь проблеми. Не можуть дорослі люди, які, здавалося б, розуміють усі бенефіти, які їх очікують після тренування в розв’язанні цих задачок, узяти, сісти і навчитися — ну не вистачає мотивації і все. А от у дитини в класі з олімпіадниками мотивація бути кращим (або не гіршим) за тих, хто ким бачиться щодня. Так, для якоїсь дитини, яка не виявляє ознак бажання завжди бути кращим, оточення олімпіадників не допоможе. Ну як не допоможе, то можна буде з чистою совістю переселятися на Філіппіни чи кудись іще де вода в морі >=26 весь рік.

У мене часто запитують, чому я не пишу «тепле море», а пишу «море або океан, температура води в яких протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія». Бо хтось і 21 градус вважає теплим морем, хоча це насправді холодне море — недаремно в олімпійському басейні 26 градусів.
Так от, після Вашого запитання мені тепер доведеться писати «море або океан, температура води в яких протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія і не піднімається вище 40 градусів за шкалою Цельсія і не містить отруйних речовин». Тож якщо вулканічний гейзер цим критеріям задовольняє, то підійде.

А басейн ще працює?
В ньому важче плавати доречі
26 градусів гірше охолоджує тіло ніж звичайні 21

А стояти біля бортику краще:)

Ну так я і кажу — обирай без прив‘язки до шкіл, бо ти, якщо/коли переїдеш, будеш вже на пенсії. То ж зважай краще на медицину, безпеку та низьку вартість життя

Якщо медицина зараз вже майже скрізь у світі на рівні, і країн з низькою вартістю життя ще й досі чимало, то з безпекою набагато важче.
Перерахую країни з завжди теплим морем (>=26 за шкалою Цельсія) за спільними ознаками щодо безпеки.
1. Країни Африки або Латинської Америки. Щось мене беруть великі сумніви, що в державній школі у будь якій африканській чи латмноамериканській країні між північним і південним тропіком білявій дівчинці буде безпечно. Ще більше беруть сумніви, що в такій країні білявій дівчинці буде безпечно самій гуляти на вулиці, як в Комфорттауні.
В таких країнах може бути приватна школа і закрите котеджне містечко з автоматниками по периметру, та ціни на навчання у приватних школах у бідних країнах Сергій уже скидав — 70к на рік для двох дітей, після цього така перевага як «низька вартість життя» зникає.
2. Країни Південно-Східної Азії.
Та те ж саме.
3. Всілякі острівні країни між південним та північним тропіком.
Або вартість життя космічна, або те ж саме.
4. Північна Австралія. Купа отруйних плазунів, комах і солоноводні крокодили.

А ЄС підійде?
Piscina Natural da Ponta da Ferraria — там водичка під час відпливу в дeяких місцях і до +50 може бути)

Там і не відплив жарко.

І на тому ж острові є ще пару місць де круглий рік вода як в джакузі. Є і кипляча навіть.

Тільки водичка в тих джакузі трішки сірководнем пахне) А ще там є долина з гейзерами -де в землю заривають бідони з м’ясом і овочами і вони там тушкуються. А сам острів чудовий, хороше місце для відпочинку.

Дивно, як це я пропустив таку перлину під час своїх пошуків. Я, звісно, перевіряв всі заморські території всіх країн ЄС, і Азорські острови теж перевіряв. Біля їх головного острова, Сан-Мігель, де розташоване чудо природи, про яке Ви пишете, згідно з тих сайтів, на яких я дивлюся темперетуру води в океані, зараз темперетура води в океані 24.2 градуса, взимку і весною 16 градусів — словом до «температура води в океані не опускається нижче двадцяти шести градусів за шкалою Цельсія» цьому острову далекувато.
Це і взимку в Piscina Natural da Ponta da Ferraria вода 50 градусів?

Це як хочу жити в селі бо змивати не треба ;)
І головне, чи врахані зовнішні умови в яких вчиться твоя дитина зараз. Я гадаю коли дитина проаналізує логіку тата ,а дитина 100 відсотків це зробить, не ображайся на її реакцію.

Це як хочу жити в селі бо змивати не треба ;)

Маєте на увазі, що в морській воді з температурою не нижче 26 градусів за шкалою Цельсія не треба плавати в гідрокостюмі, а в Дніпрі треба?

чи врахані зовнішні умови в яких вчиться твоя дитина зараз.

Звісно враховані. Зараз моя донька вчиться в четвертому класі у найближчій до нашого помешкання школі з математичним ухилом, її подруга, донька нашої куми, також вчилася в цій же школі і вступила в п’ятий клас в найближчий до нашого помешкання технічний ліцей, що знаходиться на 55му місці в рейтингу ЗНО, набравши максимум балів. Донька надихнулася її прикладом і також планує вступити в п’ятий клас в цей же ліцей. З того що кума розповіла, як там побудовано навчальний процес, і з результатів учнів того ліцею на олімпіадах я бачу, що там до сьомого класу цілком реально підтягти рівень знань для вступу у фізико-математичний ліцей з топ-20 рейтингу ЗНО, який знаходиться дещо далі від нашого помешкання — той ліцей має призерів міжнародних призерів з математики, і на доу була стаття про те, як випускниця того ліцею під час навчання в університеті влаштувалася на стажування в Гугл.
І тут я забираю дитину з України, і везу в якусь теплу країну, не уявляючи, яку якість освіти вона там отримає. Звісно вона проаналізує логіку тата, який заради того щоб купатися в теплій водичці знехтував її освітою.

Скажи честно, ты просто гонишь про океан, 26 градусов, олимпиады или ты реально как заведенный по этому упарываешься каждый день?

Постійно бачу таких людей у реальністі, просто в Україні не досліджують аутизм певною мірою і багато людей про яких ми думаємо «заморочені або гіперфокусовані» у реальності на спектрі, тому не отримують нейрокорекцію

Я дійсно хотів би жити з родиною на березі моря або океану, температура води в якому не опускається нижче двадцяти шести градусів за шкалою Цельсія, і я дійсно побоююся, що при переїзді в таке місце постраждає якість освіти дітей, причому більше побоююся навіть не за якість освіти, а за вияви расизму до моїх дітей з боку мешканців тих країн. Віддалене навчання не розглядаю, бо мали негативний досвід під час епідемії.
Олімпіади використовую у якості універсального критерію порівняння якості освіти шкіл в різних країнах.

Олімпіади використовую у якості універсального критерію порівняння якості освіти шкіл в різних країнах.

В цьому основна фундаментальна помилка, яка і приводить тебе не туди куди треба. Олімпіади взагалі далекий від реальності критерій.
1) В початковій школі ти не знаєш чим захоче займатися дитина коли виросте.
2) Ти не знаєш чи стане твоя дитина займатися олімпіадами, і тим більше олімпіадами саме з інформатики
3) Топ-ліцеї справді мають дуже серйозну конкуренцію. Як я вже казав я вчився в схожому ліцеї рівнем попростіше — і ця конкуренція відчувалася у всьому, і я помічав що ті діти які не займалися олімпіадами мали довольно сильний психологічний тиск на собі, демотивуючий до навчання. Тому що вся увага в школі, основний фокус вчителів був сконцентрований на олімпіадах і олімпіадниках. Про них всі розмовляли, ставили в приклад. І якщо твоя дитина не одна із них, то це може вплинути і на її самооцінку і на мотивацію навчатися. Краще бути в 20% найкращих учнів в звичайній хорошій школі, ніж в 20% найгірших в топ-ліцеї. Іти туди варто коли дійсно помітно, що дитина набагато швидше опановує програму в звичайній школі і що у неї є та сама жага і самомотивація до навчання.
4) якщо навчання в топ-ліцеях для тебе це шлях дитині переїхати в штати, то накраще що ти можеш для неї зробити — переїхати в штати чим раніше тим краще. Всі ці розповіді що не можна поселитися поблизу хорошої школи — булшіт. Тобі не потрібна школа з міжнародними призерами, тільки якщо твоя дитина вже не олімпієц і подає серйозні сподівання.
Навчання в школі дає основний старт для успішного життя в суспільстві — вільна мова, зв’язки-знайомства в країні, розуміння місцевої ментальности, неписаних правил, розуміння як що влаштовано і працює, розвинуті софт-скіли, з чим у нас традиційно погано в український системі освіти.
Гораздо легче підтягнути літкод, якщо людина вчиться на программіста, ніж підтягнути софт-скіли, англійську і розуміння місцевого контексту відбитому задроту міжнар-олімпіаднику, який і на батьківщині частіше за все не дуже вписаний в суспільство, а тут все нове і на погано знайомій мові.
Як я писав, я ніколи не був олімпіадником з інформатики і до кінця школи в принципі не вмів программувати, тільки в універі навчився. Але в мене є 100 зроблених задач на літкоді різної складності, які я просто зробив «під настрій» за 6 років, ніколи не готуючись всерйоз до співбесід з літкодом. Тому нема нічого непідвласного для людини з інтеллектом щоб опанувати той літкод. Для того щоб навчитися вільно спілкуватися англійською в мене набагато більше часу пішло.
А бути повністю вписаним в західне суспільство мені мабуть вже взагалі не буде доступним, на відміну від моїх дітей. Занадто висока цивілізаційна різниця між людьми які виросли в Україні і в західних країнах.

Але якщо чесно, я сприймаю тебе як Кожаева, який точно нікуди не поїде — це очевидно із твого mindset, тому це просто типу порозмовляти ні про що.

В початковій школі ти не знаєш чим захоче займатися дитина коли виросте.

Олімпіадна підготовка в дитинстві не завадить дитині займатися іншими видами діяльності, коли дитина виросте, а якщо дитина вирішить будувати кар’єру в галузі розробки ПЗ, то отримані в шкільні під час підготовки до міжнародних олімпіад з інформатики навики дитині стануть у великій нагоді.
Як я вже писав, є чотири види професій, до яких можна підготуватися в дитинстві — спортсмени, музиканти, художники та РПЗ. По тому як дитина займається піаніно, я не думаю, що вона буде займатися цим професійно. Професійний спорт дуже шкідливий. В образотворчому мистецтві у дитини талант наче і є, та не вистачає терпіння, як і для піаніно. Тож залишається ще спробувати олімпіадне програмування.

Ти не знаєш чи стане твоя дитина займатися олімпіадами, і тим більше олімпіадами саме з інформатики

Ну тоді просто протиратиме 12 років у школі штани, як мільярди людей у всьому світі, і візьметься за свою професійну реалізацію вже в дорослому віці, як мільярди людей, не маючи конкурентних переваг, які дають тренування в шкільні роки. Я теж так живу, і оскільки мені ліньки вирішувати олімпіадні задачки зараз, вирішив дати дитині таку нагоду в дитинстві — раптом прокотить.

Топ-ліцеї справді мають дуже серйозну конкуренцію

Так, саме заради такої конкуренції я і хочу влаштувати дитину в топ-ліцей.

діти які не займалися олімпіадами мали довольно сильний психологічний тиск на собі, демотивуючий до навчання

В мене на попередній роботі працював РПЗ, який один семестр провчився в УФМЛ, а потім повернувся вчитися до себе в Прилуки. Якщо дитина ліцей не тягтиме, візьму з нього приклад.

вся увага в школі, основний фокус вчителів був сконцентрований на олімпіадах і олімпіадниках. Про них всі розмовляли, ставили в приклад

Так, через це я і вважаю, що знаходження в такому середовищі змотивує дитину до оімпіадного програмування.

І якщо твоя дитина не одна із них, то це може вплинути і на її самооцінку і на мотивацію навчатися

Якщо дитина не стане однією з них, переведу її назад в звичайну школу. До речі, з самооцінкою в того РПЗ, про якого я писав, усе було більш ніж добре — рідко коли можна зустріти людину з настільки рощвиненим почуттям власного достоїнства.

Краще бути в 20% найкращих учнів в звичайній хорошій школі, ніж в 20% найгірших в топ-ліцеї.

В принципі, навіть згоден з цим. Я очікую що дитина в ліцеї буде в топ 1%.

Іти туди варто коли дійсно помітно, що дитина набагато швидше опановує програму в звичайній школі і що у неї є та сама жага і самомотивація до навчання.

Я думав над цим і прийшов до висновку, що іти потрібно тоді, коли дитина найкраща у навчанні серед свого оточення (а особливо якщо не тільки у навчанні). Тоді є сенс підняти планку і подивитися, чи стане вона найкращою серед найкращих.

якщо навчання в топ-ліцеях для тебе це шлях дитині переїхати в штати

Штати не є метою для мене. В штатах найвищі зарплати в РПЗ, і я прихильник ідеї заробити гроші в штатах на життя біля моря >=26 Ц цілий рік. Ще штати класні таким благословенним місцем як південно-східна Флорида, де океан >=26 Ц 9 місяців — один з доу дописувачів умудрився гребти гроші лопатою, працюючи віддалено на нетфлікс, і жити а південно-східній Флориді.

розповіді що не можна поселитися поблизу хорошої школи — булшіт

Я б не сказав. Он пише дописувач, що в якомусь Богом забутому містечку зі школами з рейтингом 7 витрати на життя 8к на місяць — це вся зарплата українського досвіченого РПЗ. Якщо переїхати в штати не по гінці, то більше і не буде.

Навчання в школі дає основний старт для успішного життя в суспільстві — вільна мова, зв’язки-знайомства в країні, розуміння місцевої ментальности, неписаних правил, розуміння як що влаштовано і працює, розвинуті софт-скіли

Ми тут у цій же гілці спілкуватися з РПЗ з пінтересту, і він погодився, що життя в штатах доволі стресове, бо все заточено на «вджобування», і він розуміє людей, які шукають ненапряжні проекти з завантаженням 1-2 години на день. Кар’єру РПЗ в штатах можна розглядати як кар’єру професійного спортсмена — підготуватися до кар’єри з дитинства, швидко заробити грошей, поки запал не згас — і відпочивати. Можливо, стати тренером — вчити наступні покоління олімпіадному програмуванню і мотивувати своїм прикладом, живучи в трьохповерховому будинку з фонтанчиками, гроші на який зароблено за кілька років кар’єри РПЗ.
А багато років виживати на жебрацьку заробітну плату не вміючого в літкод українського РПЗ лише заради софтскілів не хотілося б.
Можливо якщо спроможуся перемогти лінь і таки взятися за той злополучний літкод та переїхати в штати не на жебрацьку зарплату, а на добрячу, то так і бути, пожертвую олімпіадництвом заради софт скілів. Ну якщо зарплата дозволить, то може й олімпіадництвом жертвувати не доведеться.

та не вистачає терпіння,

це маст хев фіча для програміста. Вміння терпіливо сидіти годинами за компом і фокусуватися над однією задачою.

то отримані в шкільні під час підготовки до міжнародних олімпіад з інформатики навики дитині стануть у великій нагоді.

Це звичайно так. Але і навики презентацій стануть в нагоді, і навики командної роботи, і навички проектного планування і навички лідерства, і навички публічних виступів — все це стане в нагоді, але цьому традиційно не вміють ефективно вчити в українській системі освіти і навіть в топ-ліцеях.
Якщо задача стати топ науковцем в компьютер сайнс, розробляти нові алгоритми, працювати на краю технологічного прогрессу в тих же маангах чи інших великих технологічних гігантів — це одне, олімпіади і дуже адвансед рівень ще зі школи — маст хев. Якщо ж ціль просто пройти співбесіду і працювати в маангах — це можна досягнути без всяких міжнар олімпіад — десятки тисяч працівників маангів без всякого олімпіадного бекграунда в підтвердження.

один з доу дописувачів умудрився гребти гроші лопатою, працюючи віддалено на нетфлікс, і жити а південно-східній Флориді.

Ну так той дописувач гребе чайною ложкою в порівнянні з Мессі у Флориді, який гребе десятками мілліонів в рік.
Так може треба вибирати місця для життя, щоб в 800 метрах від будинку був футбольний клуб, в якому більше всього ігроків виграли лігу чемпіонів чи кубок світу?

це маст хев фіча для програміста. Вміння терпіливо сидіти годинами за компом і фокусуватися над однією задачою.

Так, згоден. З іншого боку, в 10 років навряд чи може бути таке терпіння, щоб годинами за компом і фокусуватися над однією задачею, так що з тим же піаніно і малюванням потрібно буде ще пізніше спробувати, може терплячості і додасться, ну а зараз не сильно навантажувати — заняття раз в тиждень буде досить.

і навики презентацій стануть в нагоді, і навики командної роботи, і навички проектного планування і навички лідерства, і навички публічних виступів

Виглядає так, що оце усе значно легше опанувати, ніж навик розв’язання алгоритмічних задачок.

Якщо ж ціль просто пройти співбесіду і працювати в маангах — це можна досягнути без всяких міжнар олімпіад — десятки тисяч працівників маангів без всякого олімпіадного бекграунда в підтвердження.

Та можна. Тільки от я так і не досяг.

той дописувач гребе чайною ложкою в порівнянні з Мессі у Флориді, який гребе десятками мілліонів в рік

Так там професійний спорт, він для здоров’я шкідливий.

Так ти і не намагався. Навіть квиток не купив.

Так там професійний спорт, він для здоров’я шкідливий.

Підготовка для призових місць на міжнар нічим не краще.

Так ти і не намагався.

Згоден, поки що не намагався.

Навіть квиток не купив.

Ну, у мене на 16 лютого 2022го були куплені квитки на літак для всієї родини до Праги і заброньований готель у Празі — мій роботодавець постарався. Та потрібно було з’їздити зробити аналізи на коронавірус — як назло, зараз є аналізи за 200 метрів від дому, а тоді не було. А я якраз додивлявся перший сезон чи то Зірвиголови, чи то Залізного кулака, і мені ліньки було поїхати і здати ті злополучні аналізи, то я узяв і не скористався квитком. Чи Ви маєте на увазі під

Навіть квиток не купив.

що я навіть не почав вирішувати задачі на літкоді?

Підготовка для призових місць на міжнар нічим не краще.

Ну наскільки мені відомо, в професійному спорті неможливо досягти успіху без вживання стероїдів, тривале вживання яких шкідливо впливає на організм. Не чув, щоб олімпіадники-міжнародники по фізиці, математиці або інформатиці вживали стероїди.

200 метрів від дому, а тоді не було

Виходить, аналізи, цілодобово доступні не всім. Оставуні нам жосстко брехали :)

Не чув, щоб олімпіадники-міжнародники по фізиці, математиці або інформатиці вживали стероїди

Інода, нашій психіці, можна завдати набагато більшої шкоди ніж тілу, і для цього непотрібні спец речовини.

иходить, аналізи, цілодобово доступні не всім. Оставуні нам жосстко брехали :)

Ну, заради справедливості, я тоді вподобайки коментарям про аналізи не ставив. Насправді аналізи були доступні і поруч зі мною, та конкретно тих на коронавірус із сертифікатом який дозволяв подорожувати, тоді не було.

Інода, нашій психіці, можна завдати набагато більшої шкоди ніж тілу, і для цього непотрібні спец речовини.

Не впевнений, що олімпіадна підготовка завдає якоїсь шкоди психіці. Звісно, диплому психіатра я не маю, та з мого дилетантського погляду всі призери міжнародних олімпіад з якими я мав нагоду спілкуватися, справляли враження психічно здорових людей. Щоправда, і виборка у мене нерепрезентативна, оскільки призерів міжнародних олімпіад з якими я мав нагоду спілкуватися, можна перерахувати на пальцях однієї руки, та й то більшість із них на доу.
Можливо, Ви маєте статистично більш вагомі дані про шкоду, завдану псіхіці призерів міжнародних олімпіад з інформатики, фізики та математики, ніж та нерепрезентативна вибірка, якою володію я?

Я завсно не маю репрезентативної вибірки, та і серед кола моїх друзів нема призерів міжнародних олімпіад. Але людину зламати психологічно досить легко в юному віці. Почитай наприклад історію Бояна Кркіча. Дуже великі надії подавав хлопець, але в 17-18 психологічно зламався від надмірних очікувань.

Так то ж футболіст, з олімпіадами з інформатики, фізики і математики все інакше.
Та і чесно кажучи не знайшов у вікіпедії нічого про його психологічні проблеми

М... яка різниця чи футболіст чи олімпіадник з точки зору психології? Хлопець в 17 просто психологічно зламався від того що від нього чекали стати другим Мессі. Йому ж не ногу зламали.

www.google.com/...​ryeru-boyana-krkicha.html

Значить ще треба селитися так, щоб не далі 800м від будинку було до психолога :)

Все від пологового будинку до цвинтаря має бути в радіусі 800м

Значить ще треба селитися так, щоб не далі 800м від будинку було до психолога :)

* дурки

А я якраз додивлявся перший сезон чи то Зірвиголови, чи то Залізного кулака, і мені ліньки було поїхати і здати ті злополучні аналізи, то я узяв і не скористався квитком.

Priorities xD

що я навіть не почав вирішувати задачі на літкоді?

мав на увазі чувака із анекдота який жалівся богу що в лотерею досі не виграв.

Не чув, щоб олімпіадники-міжнародники по фізиці, математиці або інформатиці вживали стероїди.

а нейромодулятори? А я чув ;-)

мав на увазі чувака із анекдота який жалівся богу що в лотерею досі не виграв.

Ні, ну тут порівняння з лотереєю некоректне, тут відома чітка послідовність дій щоб гарантовано досягти успіху.

а нейромодулятори?

Ага, так он воно що! А я завжди думав, що на відміну від професійного спорту у олімпіадах з інформатики, математики та фізики все тримається лише на наполегливій праці і таланті.

Ні, ну тут порівняння з лотереєю некоректне, тут відома чітка послідовність дій щоб гарантовано досягти успіху.

Ну так ти хоч на одну співбесіду ходив? Тобі треба не гарантовано вигравати, а один раз виграти.

А я завжди думав, що на відміну від професійного спорту у олімпіадах з інформатики, математики та фізики все тримається лише на наполегливій праці і таланті.

В спорті теж, але без стимуляторів мало хто обходиться.

Ну так ти хоч на одну співбесіду ходив?

А, тепер зрозуміло чому порівняння з лотереєю.
Не ходив, оскільки це не зовсім тривіально — потрібно спершу написати статей, взяти участь у конференціях, хакатонах та провести іншу підготовчу роботу для візи О1, а вже потім іти на співбесіду. Ну а писати ці всі статті потрібно починати, коли вже літкод прокачаний, щоб відразу ж після приїзду влаштуватися на 540к, а не проїдати накопичення, поки літкод вивчається.
З більш простого способу потрапити на співбесіду було в лінкедіні кілька запрошень на співбесіду в Амазон, та не в штати, а в Ірландію, а там вода значно холодніша за 26 градусів цілий рік. Я ще тоді запитав у рекрутера, чи можна віддалено — працюю на ірландський Амазон, а живу десь на Філіпінах, та сказали, що так не можна.

Це тому що ти настрочив під 3к коментів, 1к з яких про водичку 26 градусів :-) спробуй так — вирішуєш задачку — тролиш нас на доу :-)

Дякую, спробую, так може прокотити.
До речі, 3к це не всі мої коментарі на доу. Я колись написав значно більше коментарів на доу, та це побачила дружина і примусила мене всі їх видалити.

Я колись написав значно більше коментарів на доу, та це побачила дружина і примусила мене всі їх видалити.

wat? :D

Якщо звернете увагу, перший коментар на доу у мене 4 січня 2021го, та зареєстрований я значно раніше. До 4го січня 2021го я також активно дописував, та видалив усі ті коментарі.

Ну признайся, что троллишь тут всех. Как жена можете заставить удалить комментарии?))) И зачем?

Ну признайся, что троллишь тут всех.

Не зізнаюся. Колись на іншому форумі, на який я уже давно не заходжу, мене навчили, що хороший троль ніколи не зізнається, що він троль. Та я не зізнаюся не тому, що я троль, а тому, що я не тролю.

Как жена можете заставить удалить комментарии?

Поставити вимогу щоб видалив коментарі і не давати заснути поки вимогу не буде виконано.

И зачем?

Вирішила почитати, що я тут на доу пишу, кілька коментарів їй не сподобалося, почала читати всі мої коментарі, і час від часу знаходила коментарі, які їй не подобалися. Оскільки коментарів було настрочено дуже багато, зібрати список коментарів, які їй не сподобалися і які потрібно видалити, потребувало б дуже багато часу, тож була поставлена вимога видалити всі коментарі і більше не писати на доу коментарі, які їй можуть не сподобатися.

більше не писати на доу коментарі, які їй можуть не сподобатися.

а откуда ты знаешь, понравится ли ей твой новый комментарий? или ты сначала что то типа пулл реквеста делаешь и ждешь approve?

Ну, скажемо так, за 15 років життя разом я вже приблизно здогадуюсь, що саме в коментарі їй може не сподобатися настільки, що доведеться його видаляти. Але, звісно, на сто відсотків я бути впевненим не можу. Кожен свій коментар я не показую перед тим як написати, оскільки їх дуже багато і це дружині тільки сидіти і читати кожен коментар. Якщо дружина вирішить їх перечитати і якісь із них їй не сподобаються, доведеться їх знову видаляти.

Якщо дружина вирішить їх перечитати і якісь із них їй не сподобаються, доведеться їх знову видаляти.

🦌

Ппц. А що буде, якщо ти сам вирішиш за себе, які тобі коментарі публікувати?

Помре від недосипання вочевидь, тортури як у Ґуантанамо

Ну в принципі, я сам і вирішую які коментарі публікувати. Якщо опублікую коментар, який дружині не сподобається, то вона попросить видалити цей коментар або всі коментарі, якщо їх було багато, і не даватиме заснути, поки я це не зроблю.

Якщо опублікую коментар, який дружині не сподобається, то вона попросить видалити цей коментар або всі коментарі, якщо їх було багато, і не даватиме заснути, поки я це не зроблю.

Дружина працює?

Ні, за 15 років нашого подружнього життя та і взагалі працювала лише кілька місяців після закінчення університету — підлеглою одногрупниці. Працювати в тій організації дружині не сподобалося, тому пішла через кілька місяців.

Ні, за 15 років нашого подружнього життя та і взагалі працювала лише кілька місяців після закінчення університету — підлеглою одногрупниці. Працювати в тій організації дружині не сподобалося, тому пішла через кілька місяців.

То може треба нарешті піти працювати? :-) І магічним чином проблема коментів вирішиться сама собою :-)

Працювати зараз не вийде. Я за літо спробував обидва приватні садочки з закритою територією для прогулянок на території мого житлового комплексу. У першому садочку дітей вкладають спати в підвалі, щоб не будити дітей під час повітряної тривоги. Під час тихої години приміщеннях, де діти перебувають не під час сну, проводиться кварцування. Син не хотів спати і репетував, не даючи іншим дітям спати, тож на тиху годину його віддавали нам. В другому садочку син спав під час тихої години, але щоразу коли ми його до садочка вранці приносили, плакав і казав що не хоче до садочка. Та і зараз коли бува проходимо повз той садочок, каже що не хоче в садочок. З середини вересня нас беруть у державний садочок, та там мені не подобається те, що ворота на територію садочка весь час відкриті. Причина цього в тому, що на території садочка бомбосховище, в якому під час повітряних тривог ховаються мешканці довколишніх будинків, тож директор садочка не має права обмежити доступ до цього бомбосховища. Відкриті ворота, на мою думку, погані тим, що син може просто-напросто втекти через них. Мій молодший брат у дитинстві втікав з дитячого садочка.

Працювати зараз не вийде. Я за літо спробував обидва приватні садочки з закритою територією для прогулянок на території мого житлового комплексу. У першому садочку дітей вкладають спати в підвалі, щоб не будити дітей під час повітряної тривоги. Під час тихої години приміщеннях, де діти перебувають не під час сну, проводиться кварцування. Син не хотів спати і репетував, не даючи іншим дітям спати, тож на тиху годину його віддавали нам. В другому садочку син спав під час тихої години, але щоразу коли ми його до садочка вранці приносили, плакав і казав що не хоче до садочка. Та і зараз коли бува проходимо повз той садочок, каже що не хоче в садочок. З середини вересня нас беруть у державний садочок, та там мені не подобається те, що ворота на територію садочка весь час відкриті. Причина цього в тому, що на території садочка бомбосховище, в якому під час повітряних тривог ховаються мешканці довколишніх будинків, тож директор садочка не має права обмежити доступ до цього бомбосховища. Відкриті ворота, на мою думку, погані тим, що син може просто-напросто втекти через них. Мій молодший брат у дитинстві втікав з дитячого садочка.

Розумієш у чому справа =) ibати мозок людям це зашквар =) ibaти мозок тому хто годує родину — у неї на це немає ніяких прав =)

Наскільки мені відомо, годування родини ніяким чином не дає правового імунітету від ibaння мозку.

Часто буває, що у жінок емоції перемагають здоровий ґлузд. Хоча взагалі у чоловіків таке теж буває.

Розумієш у чому справа =) ibати мозок людям це зашквар =) ibaти мозок тому хто годує родину — у неї на це немає ніяких прав =)

Тоді якщо на неї ці правила не розпоширюються — навчись покерфейс вмикати нарешті )

Так покерфейс від заважання спати ніяк не врятує. Заснув такий з покерфейсом — а тут раз і розбудили.

Так покерфейс від заважання спати ніяк не врятує. Заснув такий з покерфейсом — а тут раз і розбудили.

Пойди в другую комнату спать и закрой дверь на ключ )

У нас двері всередині квартири без ключів.

Ну то замки можна легко викрутити і викинути

Ну то замки можна легко викрутити і викинути

Эпоксидная смола))

Можна залити клей всередину замочної скважини. Або ту ж смолу.

Можна залити клей всередину замочної скважини. Або ту ж смолу.

🤦

Вся ця іллюстрація не повна без попередньої цитати:

тож виходить, що для РПЗ з дітьми столиця України — найкраще (і найбезпечніше) місце у світі для проживання

Так з огляду на вищесказане такий висновок виглядає ще більш парадоксальним.

Треба скрінити цей комент поки не зник :)

Насправді якщо коментарів, які не сподобаються, багато, то зникне не лише цей коментар, а і взагалі усі :)

Я б таку дружину відправив назад, до мами

Мені це не вдасться — я всі квартири, які купив, записав на дружину.

Ну так залишіть їй ти квартири, хай радується. Я взагалі все майно та спадок відписав на дружину та дитину, бо мені вже нічого не потрібно, крім зранку дивитись на океан, попиваючи каву :) доки я ще цікавий моїй найближчій родині — в мене буде приємна компанія. Через 30 років я буду в будинку для літніх людей, з такими ж дідами, ловити лобстерів на самодур :) а повар з Генуї, що його оплатила наша пенсія, приготує тих лобстерів на ланч. Все досить просто

Маєте на увазі залишити дружину одну справлятися з дітьми, а самому втекти і досхочу пектися у пляжного волейбольчика, крутити сальто, відвідувати заняття зі змішаних бойових мистецтв, грати на гітарці, дивитися фантастичні фільми і серіали та писати на доу поки дружина не може сам дати дітям ради? Я не настільки жорстокий.

Діти мають тенденцію зростати :)
Чому всі в Україні сприймають дітей, як якийсь тягар? Це так тупо

ну в якомусь сенсі це таки тягар враховуючи сучасне життя з його темпом і очікуваннями :)

Ну тут як сказати. Діти це звісно велика радість, та це і водночас важка праця. Коли ця праця розділена на двох, то радості більше ніж тягаря, а от коли праця скинута на одного, то тягар заважає насолодитися радістю.

ловити лобстерів на самодур :)

Це був low-kick по усім європурам

в мене є 100 зроблених задач на літкоді різної складності, які я просто зробив «під настрій» за 6 років

Ну так от звідки цей «настрій» береться? В мене коли з’являється «настрій», то я або на доу пишу, або фільми/серіали дивлюся.
Ще коли доводилося їздити в офіс на метро, то в метро на телефоні в CPPdroid вирішив кілька задачок з літкоду, та оскільки тоді переїзд не планувався, а тут на співбесідах літкод не питали, став читати те, що питають на співбесідах тут. Потім як влаштувався в організацію, офер якої мені не стали перебивати, коли їздив у метро, читав те, що потрібно було знати для роботи в цій організації. Ну а коли почалася віддалена робота, взагалі перестав займатися вивченням того, що не потрібно безпосередньо в роботі для вирішення поточних задач. Виглядає так, що для того щоб зайнятися літкодом, доведеться себе примушувати робити, те, чим займатися не хочеться, а це складно.

Виглядає так, що для того щоб зайнятися літкодом, доведеться себе примушувати робити, те, чим займатися не хочеться, а це складно.

Просто роби це для задоволення — важливий шлях, а не ціль. Хакни свій мнв таким чином.

У мене ідентичний з твоїм випадок, я не можу щось робити (літкод, книжки, сисдіз, інше) — якщо є ціль «фанг». Єдиний спосіб це робити для задоволення. Тоді є прогрес.

Скажемо так, певне задоволення розв’язання алгоритмічних задачок дійсно приносить, та задоволення від дискусій на доу та перегляду фільмів/серіалів значно вище.

Скажемо так, певне задоволення розв’язання алгоритмічних задачок дійсно приносить, та задоволення від дискусій на доу та перегляду фільмів/серіалів значно вище.

Мозок завжди буде шукати дешеву винагороду — солодке замість каші, подивитись котиків, фільми, прон. Можеш зробити наступний лайфхак — ти кажеш собі «зараз я до 15:00 вирішую задачі, а потім незалежно від результату — о 15:01 вмикаю нетфлікс і дивлюсь його 2 години». Важливо саме так — увімкнути і не наібати свій мозок. Кілька ітерацій і вирішувати задачі буде значно легше.

Мозок завжди буде шукати дешеву винагороду

тут є нюанс, а саме — амплітуда розхитування допамінової качельки

(научпоп книзя як праймер на тему

Dopamine Nation: Finding Balance in the Age of Indulgence
by Dr. Anna Lembke)

чим вона вища (я спрощую, там і нюанси "піку"/"фону" і естранюанси монструозних речей типу кокаїну і багато чого ще) тим більше людина «вклеїлася» в пастку і важче стати хазяїном своїх вчинків (наскільки ним непросвітлені можуть стати)

коли довго не тішиш себе сильним кайфом, знов офигіваєшь від краси циану і маженти у вечернім небі, але життя стає дійсно «нуднішим»

знизити амплітуду поки 2х-3х геть нелегко, потім фізіологія буде більш сприятлива для цього (як бажання буде)

Так не прокотить. Якщо я до 15 не подивлюся фільмів, то після 15 точно не подивлюся, бо прийдуть дружина з сином з прогулянки.

Так не прокотить. Якщо я до 15 не подивлюся фільмів, то після 15 точно не подивлюся, бо прийдуть дружина з сином з прогулянки.

Що і треба було довести, ти не хочеш займатись літкодом, лише шукаєш відмазки =) хотів би — написав «до 15 не можу, тому буду вирішувати задачі до 14:00 і потім кінцо!»

Ну так попрацювати теж іноді хотілося б. Це як у тій відомій приказці про якість, швидкість і ціну — виберіть будь які два, так і тут — робота, фільми/серіали/доу, літкод.

доведеться себе примушувати робити, те, чим займатися не хочеться, а це складно.

— це називається дисципліна, ось це і треба в першу чергу тренувати з дитинства, щоб потім не жалітися, що не хочеться те чи це, а просто йти до своєї цілі.

Виглядає так що один з найефективніших способів відтренувати дисципліну — навчання в ліцеї з топ-20 рейтингу ЗНО у одному класі з призерами міжнародних олімпіад з інформатики, математики та фізики — яскравими прикладами дисциплінованих дітей.

Хтось писав що велика кількість китайчат в класі сильно допомагає розвивати дисципліну, так як вони дуже старанні, дисципліновані та мотивовані.

так, наш мізк має структури, які сприяють цьому, три особи які щось роблять по-своєму вже стають помітними і ми починаємо переконуватися в тому, що так треба робити, шість вже дуже сильний ефект мають, тисяча на суді Лінча мають ефект який мало хто зможе перебороти в собі (можна у Сапольского в Behave почитати)

Зазвичай я запам’ятовую різні точки зору на процес навчання, які висловлюють на доу, та такого допису не пригадую, дякую.

— це називається дисципліна, ось це і треба в першу чергу тренувати з дитинства, щоб потім не жалітися, що не хочеться те чи це, а просто йти до своєї цілі.

Як казав мій шкільний воєнрук — «чугунньiй зад»

Ну так от звідки цей «настрій» береться?

так він не часто береться :) я ж написав — за 6 років.
Але от як раз про це зайшла мова, зайшов на літкод подивитися скільки там в мене задачок нарішано і заодно вирішив ще 2 хард задачки під настрій.

В мене коли з’являється «настрій», то я або на доу пишу, або фільми/серіали дивлюся.

Саме тому і впевнений що ти нікуди не поідеш, бо в тебе нема на це мотивації.
Тому можеш вже заспокоїться і прийняти реальність, живучі в своє задоволення в комфорт-тауні, і перестати мріяти про якісь ідеальні місця. Не тому що їх нема, а тому що ти будеш вишукувати неідальні аспекті в будь-якому райському місці, тільки щоб ніхера не робити і нікуди не їхати.

Не тому що їх нема, а тому що ти будеш вишукувати неідальні аспекті в будь-якому райському місці, тільки щоб ніхера не робити і нікуди не їхати

Схоже на це. Думав негативна мотивація допоможе, прочитаю на доу: «Та ти не зможеш», у мене підгорить: «Як це не зможу, та ось я, ану давайте сюди той літкод» та щось теж не допомогло.

тому що нема мотивації, та й не зрозуміло чого вона у тебе має бути ?
Навіщо воно тобі ?

Літкод мені потрібен щоб поселитися з родиною поруч з морем або океаном, температура води в якому протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія. Згідно з наявних у мене на даний момент даних в усіх місцях на планеті, які задовольняють даному критерію, дуже погана якість безкоштовної освіти, а платна освіта дуже дорога — 35к на рік, тобто 70к на двох дітей на рік. Я сподіваюся, що отримання навиків розв’язання алгоритмічних задач дозволить мені настільки збільшити свою заробітну плату, що 70к на рік на освіту для дітей не будуть для мене суттєвою сумою.

Літкод мені потрібен щоб поселитися з родиною поруч з морем або океаном, температура води в якому протягом року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія

Не зрозумів а як літкод в цьому допомагає ?

Я сподіваюся, що отримання навиків розв’язання алгоритмічних задач дозволить мені настільки збільшити свою заробітну плату,

Та впринципі не дозволить

а як літкод в цьому допомагає ?

Ну так як тим РПЗ, які влаштувалися в маанги на більш ніж 540к на рік і гребуть гроші лопатою. Влаштуюся кудись на 540к і зможу дозволити школу для двох дітей на 70к. Ну якщо буде умова працювати тільки на території штатів, то поселюся в південно-східній Флориді — там вода в океані >=26 Ц 9 місяців на рік і 3 зимові місяці між 23 і 25 — це звісно не >=26 цілий рік, та краще ніж у найтеплішій країні Європи.

Та впринципі не дозволить

Маєте на увазі, що там де платять більше 540к, дозволяють працювати лише на території штатів, а у Флориді 3 місяці вода в океані холодніша 26?

Влаштуюся кудись на 540к

Влаштуєсся ти на 150к спочатку + бонуси, але потім буде левел-ап швидко

Ну он РПЗ зі славетної статті сходу на 380к зайшов.

ти впевнений що тебе відділяє від 380к тільки вміння вирішувати задачи з літкоду?

Впевнений, що мене відділяє від 380к не лише вміння вирішувати задачі з літкоду. Наскільки я розумію, це в певному сенсі обов’язкова, та недостатня вимога. Скажемо так, я читав на доу, що в штатах є компанії, які також гарно платять і літкод не запитують, та так іще важче. Для тих компаній які літкод запитують, хоча б зрозуміло що вчити, а для тих які не запитують, невідомо що вчити, поки не вдасться потрапити на співбесіду. І навіть коли вдасться, то не факт що під час наступної співбесіди в цю ж компанію запитають те ж саме.

Ну он РПЗ зі славетної статті сходу на 380к зайшов.

Це виключення з правил і не відображує картину загалом =) на 380к літкоду, нажаль, вже недостатньо =)

Так, недостатньо, але обов’язково, тож без літкоду немає сенсу й рипатися.
Ну точніше сказати не в усіх компаніях де платять 380к літкод обов’язковий, та в тих де не обов’язковий, ще важче — взагалі можуть що завгодно запитати, тож потрібно вчити значно більше.

Так, недостатньо, але обов’язково, тож без літкоду немає сенсу й рипатися.
Ну точніше сказати не в усіх компаніях де платять 380к літкод обов’язковий, та в тих де не обов’язковий, ще важче — взагалі можуть що завгодно запитати, тож потрібно вчити значно більше.

Я не кажу що ти не зможеш отримувати 380к
Я впевнений ти біля моря де температура води цілий рік не нижче 26 градусів — зможеш і 500к знайти. Не обов’язково фанг.

Я кажу що перший офер дай боже на 200к буде ;-)

Тут спершу потрібно літкод вивчити. До речі, ви не розібралися, оплата адвокатам для візи О1 в ті 15к входила?

Думаю там дрібна контора з адвокатом чи щось таке

А це не в них ще процент від заробітної плати потрібно платити? Пам’ятаю статтю про РПЗ, який ухопив жирний офер, якщо пам’ять не зраджує, у Страйпі, і здається він вчився на курсах, для вступу до яких уже потрібно вміти вирішувати алгоритмічні задачки, і після влаштування на роботу потрібно певний час тим курсам процент із зарплати платити.

Як пишуть на одному сайті з орбіти доу — «за щоку»

Я розумію, що з них ще податки потрібно заплатити. Та навіть якщо на податки віддати половину цих 380к, залишається 190к — виглядає як цілком достатня сума для життя з родиною на березі моря або океану, температура води в якому протягом всього року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія. Ну і писав один з дописувачів, що йому в нетфліксі пропонували 540к (це без усіляких акцій, все живими грошима) — мабуть після податків на руки буде якраз 380к, або й більше — такої суми точно має вистачити на веселе та безтурботне життя родиною на березі моря або океану, температура води в якому протягом всього року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія.

190 чистими можна без літкоду робити

Що ж, в такому випадку варто спробувати найближчим часом приїхати в Бока Ратон і влаштуватися на 190к чистими — в якійсь із сусідніх тем писали, що 15к на місяць на родину в цьому прекрасному місті має вистачити. Цікаво, скільки це має бути у Флориді до сплати податків, щоб знати, на яку суму погоджуватися?

Те що їх можна побити без літ коду, не значить, що тебе на цю роботу візьмуть :) тимбільше безьпривязки до локації. Тимбільше ти не маєш плану скільки ти будеш дедактити де жити і на якому авто їздити, а це все може впливати на податки.

Ех, а щастя було так близько! Знову зірвалося (

Спочатку треба побувати там, зараз велика хвиля відтоку назад починається з південних штатів включаючи Флоріду. Не всі зможуть там жити, я б не зміг. Стаття на тему archive.ph/GOIVf

Стаття на тему

В статті ні слова про Флориду. Я вже згадував, що був у відрядженні на південному сході Флориди 3 тижні в кінці березня на початку квітня 7 років тому, і поки що з усіх місць на планеті де мені вдалося побувати (а в штатах крім Флориди я ще був у долині, в Сан Франциско, в Колорадо) на південному сході Флориди мені сподобалося найбільше.

велика хвиля відтоку назад починається з південних штатів включаючи Флоріду. Не всі зможуть там жити, я б не зміг

Чому не змогли б?

Так кажу що схоже і про Флоріду.

Бо в той період що були там гарна погода, потім починається 5-6 місяців коли майже не виходиш з дому через спеку. Треба приїхати в червні-липні :)

Чому не змогли б?

Літня погода, шкільна система, специфіка місцевого менталітету, зростаючі ризики штормів (раджу глянути скільки коштує страховка в рік і які тренди), купа всяких комах для яких це ідеальні умови плодиться.

Так шо, всі назад в ненавистну «коміфорнію»? :)

В нас в сина попередньо діагностували астму, тому вибір регіонів зменшується. Скоріш за все в фіолетовий регіон як Orange County або East side в Сіетл. Але періодично вкидується ідея в сім’ї побудувати щось в Португалії :)

В нас в сина попередньо діагностували астму, тому вибір регіонів зменшується. Скоріш за все в фіолетовий регіон як Orange County або East side в Сіетл. Але періодично вкидується ідея в сім’ї побудувати щось в Португалії :)

О, вже визначились де жити через астму? Для мене це так само критично як для Святослава водичка 26 градусів. У мене не астма (сподіваюсь), але цього року я підтвердив свою гіпотезу стосовно повітря на півночі Німеччини. Виїхав з сильною обструкцією, 2 ночі у Хорватії — легені чисті, жодних ліків. Далі 12 днів спав спокійно. Повернувся додому — у першу же ніч прокидався 4 рази, усе повернулося взад :-( провести наступні 10 років у пошуку місця де я зможу жити і вільно дихати — нема часу вже. Треба один раз влучити у ціль.

Юг ДЕ пробовал? Мю на высоте в 600 метров находится и воздух здесь очень даже неплохой.

Ещё нет
Я целился в один из ваших фаангов
Но пока не взяли =) отправили на дообучение

Ну от одна з цих трьох локацій, буде залежить від світової економічної ситуації та що там буде з роботою.

Але періодично вкидується ідея в сім’ї побудувати щось в Португалії :)

Ти соціалізмом заразився через цей топік? :-)

Так я ж тільки за соціалізм, головне, щоб мене не стосувався :)