На чорта люди вчаться на магістра

Вже не вперше маю позиції з вимогою «рік досвід роботи, освіта — бакалавр або вище» від замовника.

І купа резюме «магістр» з 0 досвідом роботи.

Зрозуміло, що навчання = відсрочка від «почесного обовязку». І роботодавцю менш боязко брати тих хто не служив взагалі (бо менша ймовірність мобілізації).

І якщо це єдина мотивація, то при цінах (мирного часу) — може краще білий білет зробити або ще щось чим рік-два вчитись не працюючи. // проконсультуйтесь з юристом щоб лишитись в рамках закону).

Звісно, якщо роботи не має — то не має. Але що завгодно в рєзюме звучить краще ніж нічого.

UPD: Років надцять тому в держконторах (типу Укртелеком) була вимога «спеціаліст», але тепер в більшості з них теж «бакалавр»

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

До войны тоже считал, что диплом не нужен. Сейчас нахожусь в Канаде и с женой (оба в ИТ) столкнулись с суровой реальностью:
— 90% ИТ вакансий требуют диплом (BS or MS or PhD degree in Computer Science)
— Эти же компании требуют именно диплом в области ИТ (у жены аэронавигация, и она задолбалась обьяснять, почему работает в ИТ, а не в авиации)
— При подачи на Permanent Residence (типа пмж) диплом магистра даёт ощутимо лучший бал чем диплом бакалавра (отсутствие диплома очень сильно бьёт на возможность получения Permanent Residence) как у основного подавателя, так и у его супруга/супруги
— Укр. ИТ диплом отлично автоматически подтверждается и признаётся Канадой.
— Диплом магистра открывает сразу двери на поступление на PhD

Мой вывод — никогда не знаешь, что будет завтра. И если есть возможность, я всем советую получить диплом магистра в той области, по которой вы хотите работать.

А начорта лікарям освіта? На ютубі ж стільки інфлюенсерів з медичної сфери.
Взнав що тобі треба і відразу рятуєш людей замість того, щоб роками штани просиджувати.

Мені дуже болить від інтелектуальної деградації образу типового сучасного спеціаліста в області програмної інженерії.

За вийнятком BigTech, звісно.

Може людям просто подобається вчитися, ви не думали? Я б до пенсії в інстик ходила, там і цікаво і весело було.
Чи всі мають торопитися завершити навчання поскоріше і йти на роботу?

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Тому що роботодавці хочуть бачити Master’s Degree.
Ваша позиція/мотивація щодо дипломів їм не цікава.

Питання про період 24.02.2022 — **.09.2023 є риторічним.

Образование (бакалаврат, магистратура) это 50% учебы, 50% — построение нетворкинга и коммунникационных скилов.
Магистратура — потенциальный задел на phd и плюшка в мире западного рынка. Не все, кстати, планируют сразу же после MD идти получать это самое phd, но нередко у людей чуть в старшем возрасте возникает желание получить дополнительно степень или второе/дополнительное образование и/или развить свой коммерческий опыт (особенно настоящий r&d) в phd. Короче, по сути обычная инвестиция в будущие opportunities.

вопрос может не в тем, но, у нас можно поступить на магистра в кпи на что-то программиское, имея строительного бакалавра?

но уже через год, уже и прием документов, и экзамены давно закончились, учебный год начался

спасиб, да вот почитал, про то что в других странах оно надо, возможно время получить, неизвестно сколько мы еще тут будем)

Скоріше за все можна, але академрізниця (необхідність здавати екзамени по відсутніх у Вашому дипломі предметах) буде колосальна, навіть якщо там немає формального порогу, це буде кілька десятків предметів. Той ще квест.

А вы примерно понимаете, как это происходит?

это мне дают обходной лист, и я иду к каждому преподу и беру задание?

osvita.ua/vnz/69458

Схоже що все ж таки загальна спеціальність має співпадати, тому перевестись не вдасться.

Для відстрочки же...

Дивлюся зараз фільм Ларрі Краун (2011). Там початок сюжету в тому, що героя Тома Генкса, який працював краще за всіх, звільняють, бо компанії треба звільнити частину працівників, а у нього немає освіти і тому він перший на звільнення.

Ну от «лавочка прикрыта» скоро буде.

Поки що це тільки на рівні пропозиції. До того ж, пропонують прикрити тільки для другої і далі вищої освіти.

ну багато хто вже має магістра в 22-23 рочки, та й до 25, якщо не служив ПОКИ що не беруть. Так що все попереду, але важлива тенденція

Ціково, я диплом спеціаліста ще отримував, та цю степінь наче вже скасували.

це тепер за документами, як магістр (в Україні)

В нас виникає таке питання, тому що в нас рівень освіти нижче плінтуса. Окрім деяких винятків, студенти не вчаться, просто чекають на диплом. Викладачі роблять вигляд, що вчать, а студенти роблять вигляд, що вчаться.
Насправді, освіта є дуже важливою. Магістри отримують універсальні навички які допомагають створювати щось нове, а не лише механічно виконувати якусь роботу де тобі дали інструкції.
Якщо говорити про нашого магістра, то це або намагатися вступити в один з декількох топових універів як УКУ. Або просто отримати диплом магістра з розрахунку, що колись захочеш працювати закордоном і там спитають

В нас виникає таке питання, тому що в нас рівень освіти нижче плінтуса.

Питання дуже навіть валідне, американці задаються такими ж:
www.eevblog.com/...​ender-me-as-unemployable

Життя скінченне, і без конкретних цифр і розрахунків, наприклад, не очевидно, що відрізання 2 років на магістратуру чи 4 на аспірантуру варте відповідного зменшення тривалості кар’єри. Тим більше, якщо додати саму вартість навчання за контрактом.

На жаль, подібний економічний аналіз власного життя у нас зовсім не практикується, а то і вважається аморальним...

Життя скінченне, і без конкретних цифр і розрахунків, наприклад, не очевидно, що відрізання 2 років на магістратуру чи 4 на аспірантуру варте відповідного зменшення тривалості кар’єри.

Якщо ви зібралися вмирати в 40 років, то ті 2-4 роки дійсно грають роль. Але в розвинених країнах де очікувана тривалість життя досить висока, почати кар’єру в 25 чи 30 не дуже впливає на широку картину життя, тому там більш поширене явище типу gap year ніж у нас, наприклад.
Ну і як варіант, деяким людям дійсно подобається те чим вони займаються і вони йдуть вчитися щоб краще розуміти предмет. Не у всіх мотивація здобувати вищу освіту в тому щоб потім отримувати якнайбільше кілобаксів на рік.
Але звісно якщо ви хочете FIRE, то там інша стратегія.

Ну і як варіант, деяким людям дійсно подобається те чим вони займаються і вони йдуть вчитися щоб краще розуміти предмет.

Одне іншому не протирічить — фундаментальні знання і широту огляду забезпечує саме бакалавріат, магістратура — це вже вузька заточка по саме науковій діяльності і викладанню.

не знаю наскільки цьому можна довіряти www.zmescience.com/...​nd-the-world-infographic але підозрюю, що американцям під задоволенням від життя саме карьєру і подають, в європі під ним точно не карєру мають на увазі
цікаво, що майже вся планета більше зацікавлена в інших речах
ну і пріоритети українців теж цікаві

Дивно що в раші пріоритет це здоров’я

Тому що це дуже легко і безкоштовно. В чому взагалі може бути недолік?

У мене освіта лінгвіста. Можу поєднати з реальним фахом і піти на магістратуру «Комп’ютерна лінгвістика». Профіт. Шкода тільки, що тепер без вйськового квитка ніде не беруть.

Та же ситуация, но на 99% уверена, что этот диплом никому из моих работодателей или стран, куда я чисто теоретически захочу переехать по номад визе, не понадобится.

Та же ситуация, но на 99% уверена, что этот диплом никому из моих работодателей или стран, куда я чисто теоретически захочу переехать по номад визе, не понадобится.

ровно до тех пор, пока аудиторі не затребуют список докторов философии и магистров, которіе работают в конторое, чтобі инвесторі/клиенті имели больше уважения/доверия к конторе.

Кастомеры постоянно хотят какие-то специфические скиллы или сертификации, получить их все анриал. Имея «лишний» год я лучше потрачу его на питон или сети подтяну, вероятность, что это понадобится И принесёт мне больше денег, намного выше.

Кастомеры постоянно хотят какие-то специфические скиллы или сертификации

Магистр — єто не специфический скил, єто просто образование.

Имея «лишний» год я лучше потрачу его на питон или сети подтяну,

Одно другому не мешает

Как раз мешает) или мсье научился себя клонировать?

Как раз мешает) или мсье научился себя клонировать?

Welcome to the real world, Neo!
А еще можно успевать работать и заниматься петпроджектами.

А потом по врачам и психологам ходить? Нет, спасибо.
Для меня здоровье и work/life balance важней очередной бумажки, которая вполне вероятно, не пригодится вовсе.

Для меня здоровье и work/life balance важней очередной бумажки, которая вполне вероятно, не пригодится вовсе.

А потом на єкзамен приходят студенті, которіе не могут назвать 3 не-ООП язіка, не знают что такое МНК, не умеют в єлементарную многозадачность, не знают про маляра Шлёмиэля....

Диплом теж всього цього не гарантує.

Та що там, навіть шкільний атестат гарантує приблизно нічого, спробуйте, наприклад, попитати в своїй студетській групі, скільки зможе вивести формулу коренів квадратного рівняння, або намалювати формулу азотної кислоти. Особиста статистика — не більше 10% пам’ятають подібні, напрямую не релевантні спеціальності знання.

Диплом теж всього цього не гарантує.

Совершенно верно, если есть диплом — то єто совершенно не гарантия того, что есть знания
Однако, если есть сентенция "нафига мне та учеба?"/"нафига мне тот диплом" — то тут уже сомнений біть не может.

скільки зможе вивести формулу коренів квадратного рівняння

Вообще-то далеко не каждый математик сможет «вывести формулу корней квадратного уравнения». не «знать, как решать», а именно «вывести».

Особиста статистика — не більше 10% пам’ятають

Совершенно с вами согласен. из тех кто учил — не более 10% помнят
Из тех, кто не учил — не более 0% помнят.

Я звалив з школи раніше, пішов на молодшого спеціаліста, потім на бакалавра і помітив що половина інформації, яку я отримую — це тупо повторення, часто без якогось поглиблення щоб дізнатись щось нове.
Тому коли на горизонті замаячила магістратура я просто подивився розклад у магістрів, побачив що предмети все ті ж самі і вирішив, що мені не треба витрачати ще час та купу грошей аби послухати все це третій раз

аби послухати все це третій раз

А нащо слухати? Старшекурсники зазвичай вже працюють, тільки на сесії кому треба заносять.

Я теж працював і це ще більше мотивувало не залишатись на магістра)

О то це університет по підготовці корупціонерів? 😂

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

диплом магістра як мінімум допоможе ставити знаки запитання в кінці питань

не знаю нашо освіта взагалі. Якщо є питання то сідаю і вивчаю, а освіта до лампочки.
Я не з тих, які не вміють самі вчитись.

не знаю нашо освіта взагалі. Якщо є питання то сідаю і вивчаю, а освіта до лампочки.

В цьому рядку прекрасно все.

Особисто я пішов у магістратуру «по інерції», бо якось навчання раптово закінчилося (пару останніх місяців забрав карантин), та й повноцінного захисту диплому не було (курсову ставили «автоматом» за виступ на конференції). Відчував бажання продовжити спілкуватися з одногрупниками, не байдикувати, ну і тези про «неповну вищу» теж мали вплив.
Одночасно з магістратурою попав на курси, потім на роботу — поєднувати було норм. Чув думку, що найгірше — це закінчити універ і ще не мати роботи, тож магістратура виправляла цю «лажу».

У кожному семестрі був принаймні один предмет, який, я вважаю, виявився корисним. Нарешті, організували який-неякий випускний — тобто я таки отримав відчуття завершеності і досягнень.

Для того щоб отримати диплом магістра.

Років надцять тому в держконторах (типу Укртелеком) була вимога «спеціаліст», але тепер в більшості з них теж «бакалавр»

Але ж років надцять тому не було поділу на «спеціаліст» /«бакалавр»
Бакалаврів тоді не було 🤔

двадцять років тому вже було якщо памятаю добре
болонський процес чи як там воно

Там мутная история поэтому все помнят по разному, в году 2012 (-+2) бакалавра приравняли к специалисту. И с тех пор есть бакалавр и магистр, которые теперь по факту мало чем отличаются, но в целом магистр лучше, но и то, и то позволяет быть software engineer вместо просто developer по западным меркам

А чи не спеціаліста прирівняли до магістра? Тобто тепер усі хто отримав диплом спеца рахуються як магістри

Нет, бакалавра к специалисту, а специалист изначально был почти магистр, поэтому условно это все одно и тоже и от этого путаница. Возможно, если вуз не 5й степени аккредитации, то по другому получится, но мне кажется что нет

Нет, бакалавра к специалисту

Google
Законом України «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 року № 1556-VII(підпункт 2 пункт 2 розділу XV) встановлено, що вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра

прочитай не только один пункт, а полностью и будет то что я написал, кроме того что специалист изначально был почти магистр, мне казалось это было сделано заранее, а не все вместе

насправді, праві обидвоє.
спеціалістів, які випускались до певного року (зокрема й отримували освіту у Радянській Україні) прирівняли до бакалаврів свого часу.

в часи, коли мали «перехідний період» із бакалавром, спеціалістом та магістром, останніх двох прирівняли між собою. На рік 2009-2011 обираючи «спеціаліста» можна було писати дипломну російською, магістра ж лише українською (принаймі для магістрів одразу були вимоги про написання виключно українською).

зараз маємо молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і далі за списком.

Google каже, що почали 19.06.1999
Лише не знаю яка градація в тих, хто до цього часу отримав дипломи.
Магістратура то тепер 5 років навчання?
Але ж 5 років і у СРСР вчились (?)

СССР — приравняли к специалисту и к магистру.

Отримав диплом магiстра у 2000. Ну в нас у 10му семестрi, коли люди зазвичай роблять нiфiга тобто пишуть дипломну роботу, ще були пари 3 днi в недiлю. Ну й диплом писати паралельно.

Отримав диплом магiстра у 2000

Це вже після введення «Болонського»

ну так. Рiзниця у одному додатковому семестрi з парами

подаешься на вакансию в линкедине через 10 минут после ее промоушен — 4 магистра, 4 бакалавра, ноль без дипломов.
Через 30 минут — 100+ штук, соотношение гдето 1 к 8 и парочка без диплома.
Опыт 25+ лет, магистр, просмотры резюме — два за 200+ подач.
как думаете, какие шансы без магистра?

Такі самі. Більше впливає стиль написання резюме. Я не знаю нікого, хто б дивився на освіту.

автоматическая система. просто не показывает «никому» все остальное. ибо через два часа — 200+ предложений.

рік досвід роботи, освіта — бакалавр або вище" від замовника.

Рік досвіду і бакалавр
Або 5 років і пофігу
Це бюрократія така

А чому ні?
Я пішов на магістра бо платили стипендію як третину ЗП коди пішов на галеру (100$ стипендія, перші місяці на галері є мав 300$ до податків).

Вчитись не треба було, якось догріб, паралельно працюючи.

Зараз що стипендія далеко не 100, що й її отримання набагато важче. Та й оплата праці набагато вища.

Зараз що стипендія далеко не 100

Ну зараз студентьский очного не для диплому)

1) Можливість потрапити на стажування у топ компанії. Вони неоохоче беруть студентів початкових курсів укр вузів, а з магістратури доволі легко попасти.
2) Можливість взяти участь в ACM ICPC впродовж ще двох сезонів.

Бо блеат, аспірантури не завжди вистачає! (щоб матаном заробляти)

Навіть якщо займатись чимось реально матаноємким, як саме аспірантура тут допоможе? По відчуттям, навпаки, на кандмінімумі за спеціальність відчував що знання стали більш тунельними, все що не по прямій темі дисертації забулось.

Та багато чого забулось, але досвід здобувати та обробляти інформацію якісно — мабуть ні.

досвід здобувати та обробляти інформацію

Можливо в різних місцях по-різному, але у мене наприклад не було курсів по оформленню презентацій, тренінгів по софт-скіллам, техврайтінгу, діловим перепискам і бізнес-орієнтованій англійській. Будувати гістограми у Екселі чи грепати сурси я б не назвав навиками, які потребують багатьох років вищої освіти. Функціональна грамотність, вміння читати і розуміти складні тексти, слідувати інструкціям і документації, та теж у явному вигляді не тренується, хоча на заході це вважають ключовими навичками, які мають розвиватись ще у школі.

Якщо ж під цим розуміти широту освіти і знання «що така штука існує», і звідки можна починати детальніше, то тут згоден, але знову ж таки, оглядова база і фундаментальні знання, це більше про наш бакалавріат, магістратура вже заглиблюється у спеціалізацію і підготовку, специфічну для майбутніх викладачів і науковців, аспірантура то взагалі донедавна не була повноцінною освітньою ступінню.

Бо near 100% мам не хотели чтобы детей забрали в армию. До 2013 года был обязательный призыв с 18 до 27 лет, 5 из которых были заняты

Бо магістратура — це спосіб на два роки продовжити дитинство, з перспективою пролонгації ще на 4 аспірантурою.

Особливо актуально за межами ІТ, обравши спеціальність за покликом душі і вже в процесі зіткнувшись з реаліями ринку праці.

Ну і війна у нас іде з 2014, з відповідними мобілізаціями, теж фактор.

До войны тоже считал, что диплом не нужен. Сейчас нахожусь в Канаде и с женой (оба в ИТ) столкнулись с суровой реальностью:
— Эти же компании требуют именно диплом в области ИТ (у жены аэронавигация, и она задолбалась обьяснять, почему работает в ИТ, а не в авиации)
— При подачи на Permanent Residence (типа пмж) диплом магистра даёт ощутимо лучший бал чем диплом бакалавра (отсутствие диплома очень сильно бьёт на возможность получения Permanent Residence) как у основного подавателя, так и у его супруга/супруги
— Укр. ИТ диплом отлично автоматически подтверждается и признаётся Канадой.
— Диплом магистра открывает сразу двери на поступление на PhD

Мой вывод — никогда не знаешь, что будет завтра. И если есть возможность, я всем советую получить диплом магистра в той области, по которой вы хотите работать.

так, питання — нащо MS якщо BS — достатньо. Ну попрацювали — поступили на заочку або взяли тривалий лів і отримали — але вже з досвідом роботи або розумінням де працюватимете з тим

Буває у вимогах до проекту вказано, що працівник(и) must have/nice to have MS чи навіть PhD.

банально, легче доучуватись на магістра паралельно працюючи (так робило 90% людей коли я вчився), ніж кидати після бакалавра сподіваючись що потім повернешься і довчишься на магістра — хінт, ні не повернешься, бо буде ліньки і не зрозуміло навіщо. Тому що в Україні той магістр і правда нафіг не упав. А ось коли появиться ситуація де він буде потрібен — вже не буде часу займатися цим питанням.

В якихось ми дуже різних Канадах.

Бачив в одиничних вакансіях такі вимоги. І взагалі, найшов роботу без іт диплому в рази швидше, ніж друг магістр з іт дипломом.

Це тру, за виключенням партнера, диплом партнера мало впливає на загальну картину.

Коли торгуєшся за зарплату диплом на справді буде вагомою картою для канадських роботодавців. Маючи двох кандидатів із бакалавратом і магістратурою — магістр отримуватиме більше, бо він витратив більше зусиль. Звісно знання будуть грати велику роль, але почути в Канаді overqualified дуже просто

Реальний кейс. Я і друг, якого я зареферив, однаковий ± досвід, однакові тайтли і т.д. В мене бакалавр туриста, в нього — магістр прикладної математики, працюємо в одній компанії — зп чомусь більша у мене.

то через реферальні нарахування

зп чомусь більша у мене

Хіба зп іншої людини не таємниця? 🤔
Чи то він (друг) сам сказав скільки в нього?

Ох вже ті язики не прив’язані 😂

бо в Канаді вищу освіту отримати важко, тому і ціниться диплом і грошей більше тому у кого є диплом)))це всіх там стосується, не тільки айтішників

Не знаю, про що ви говорите, бо в айті в Канаді нікому ті дипломи не здалися, так само як і в нас. Так, в описах вакансій така вимога фігурує, але по факту нікого ваш диплом, як і його наявність, не цікавить. При отриманні PR він дає певну перевагу, але і тут без нього можна обійтись.

навчання = відсрочка від «почесного обовязку».

Восени можуть контору прикрити. Є багато інсайдів і коментарів юристів що 40-річні студенти це перші хто може піти під посилення мобілізації.
Взагалі я дуже шкодую що не отримав нормальну вишку (у мене в школі було тільки дев’ять класів і єдиний шлях це в технікум. На програміста — але в технікум)
Зараз дуже не вистачає багатьох фундаментальних знань, які я б міг здобути. Була б така можливість реально пішов би роки 4 провчився як слід.

що 40-річні студенти це перші

Логічно, адже не складно перевірити, хто вчиться, а хто просто поступив «щоб не забрали»

Зараз дуже не вистачає багатьох фундаментальних знань

Ці знання можна ж отримати прослухавши певні курси MIT та схожі?
Чи все ж таки то не працює так?

Ці знання можна ж отримати прослухавши певні курси MIT та схожі

Можна. Але починаєш вчити один курс, чіпляє іншу суміжну дисципліну, а вона ще одну. І так сніжним кормом. Ти так звісно можеш вийти на повноцінну програму, але це виявиться повноцінною університетською програмою. І ти щоб скласти цю програму вже витратиш багато часу + час на навчання.
Університет нормальний це зробить ефективніше

Університет нормальний це зробить ефективніше

дуже спірно. Універ вам дасть купу непторібного з загальної програми.

Зараз дуже не вистачає багатьох фундаментальних знань, які я б міг здобути. Була б така можливість реально пішов би роки 4 провчився як слід

не знаю чему можно было там получить, за 4 года. Я после прослушивания 3м курса CCNA от Cisco понял что институт это гиблое дело

не знаю чему можно было там получить, за 4 года. Я после прослушивания 3м курса CCNA от Cisco понял что институт это гиблое дело

Почитайте на досуге
librebook.me/profession

>> 40-річні студенти це перші
— це зрозуміло, вікова група 40+ з освітою за пороха голосували

Якщо переїдеш за кордон, то з дипломом магістра зарплата буде вищою, незалежно від твоїх знань.

Це не всюди так працює і скоріше залежить від компанії, а на від країни.

Не всюди, але маючи диплом, ти не маєш проблем.

Не маючи магістра теж не маєш проблем :) якщо ми про зп. Інше діло іміграція. Тут так, магістр часто перевага.

Мене про диплом при працевлаштуванні ніколи ніде не питали.
Може бо я не подавався в корпорейт корпорейтович, але я і не хочу туди подаватись.

Бо платити за гуртожиток потрібно значно менше, ніж за квартиру. А якщо ще в гуртожитку живуть студенти не лише технічних спеціальностей, а і якихось гуманітарних — лінгвістики, наприклад, то можна ще плюс два роки виходити ввечері в коридор гуртожитка та грати на гітарі в сподіванні на те, що якійсь гарненькій студентці пісні сподобаються.

Може людям просто подобається вчитися, ви не думали? Я б до пенсії в інстик ходила, там і цікаво і весело було.
Чи всі мають торопитися завершити навчання поскоріше і йти на роботу?

стопудово. Весело, цікаво. А які там тьолочки, мммм...

зі: жодний сексизм не був присутнім під час написання цього коменту)

Ну і навчання на магістра ніяк не пов‘язано з тим, що у людей нема досвіду роботи. Ми вранці вчилися, ввечері працювали — і те, і те. Тобто, досвіду нема не через навчання, а через шось інше.

Не знаю, мені було важко, дуже багато часу треба було приділяти навчанню, більше ніж 8 годин на день. Ще й контекст щосеместру міняється, то абстрактна алгебра, то функан. В цілому не впевнений, чи пішов би я знову на іншу спеціальність ще на 6 років, якби запропонували.

Так, відсрочка від служби та два роки напотусить. Мені пощастило з крутезною групою на магістратурі, наприклад. Отримав диплом з відзнакою, взагалі не зрозуміло нащо воно треба — навіть ковбасу не поріжеш бо це папірець а не ламінована дощечка.

А начорта лікарям освіта? На ютубі ж стільки інфлюенсерів з медичної сфери.
Взнав що тобі треба і відразу рятуєш людей замість того, щоб роками штани просиджувати.

Мені дуже болить від інтелектуальної деградації образу типового сучасного спеціаліста в області програмної інженерії.

За вийнятком BigTech, звісно.

медична мафія — то окрема тема. Наприклад хто несе відповідальність за ваше здоровя? ви. А чому тоді ви не маєте право вільно купувати собі ліки без рецепту? або самі зварганити — скільки разів приходиш в аптеку а вони такі «препарат на переєєстрації»

Так а хто вам забороняє самим собі щось зварганити? Люди так і роблять — купляють інгредієнти і варганять за рекомендацією сусідки. Про наркоманів взагалі мовчу, ці товариші ще ті фармакологи.

Зварганити вдома антибіотик?

Людина питає: «Чому ви не маєте право». Права і можливості — трохи різні речі. Напевно, в людини медична мафія винна, що він не може зварганити собі вдома антибіотик.

Ні, не треба, благаю! Це таке вонідло!

а чому б ні? на хлібі вирощувати пеніцилові гриби.
або є й інші варіанти антибіотиків з рослин — www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC88925
як дєди лікували.

1. Людина не може розбиратись у всьому. Рецепт гарантує що це порекомендував спеціаліст, а не тіктокер.
2. Ліки які ви приймаєте не завжди вбивають тільки вас. Наприклад деякі речовини протипоказані при вагітності, а безконтрольний прийом антибіотиків загрожує всьому людству знову знизити очікувану тривалість життя до років 30-40.

нащо виходити з постулату, що людина (ну тобто я) зовсім ідіот,
речі, які нас доведено вбивають, (міцний алкоголь, тютюн) дозволені.
речі, які нас можуть вилікувати часто — густо продаються за рецептом.
рецепт- це не рекомендативна річ, це дозвіл.
людина дійсно не може розбиратись в усьому, але ступінь її компетентності стосовно свого здоров’я (за яке вона у кінцевому підсумку несе відповідальність) мабуть вирішувати може тільки вона сама.
Це дуже нагадує ситуацію з продажем короткостволів, мовляв людина не може сама прийняти рішення і захистити себе , за неї це зробить поліція. ну тобто у всіх людей не руки а лапки, і за себе вони що в медицині що в безпеці подбати не можуть.

У вас питання до лікарів та поліції були? А тепер уявіть людину яка не бачить нащо стріляє, не дочитує інструкцію. (і формально все це так) Інша річ — щоб рецепт був доступен 24/7 і без 500 грн. Та здав стрелкову підготовку і по цій корочці — купив що схотів знімок скинув на вайбер в участок. Але чомусь ніхто не за (51% від виборців не набирається

Ті ж антибіотіки — я купив 2 (2 і 4 покоління) повний курс. Буде +40 видушу всю пачку з діазоліном. А куча народу купить одну пластинку і кине як температура впаде. Потім подарить вам резистентного мікроба. Але так, до лікаря хер попадеш — на вересень запис. Тому поки купити можна

У вас питання до лікарів та поліції були?

звичайно були, убільшості українців вони були, і перші, і другі часто наражають на небезпеку під виглядом компетенції.

Інша річ — щоб рецепт був доступен 24/7 і без 500 грн

як щодо випадку, коли вам його просто не дадуть тому що вважають що вам ті ліки не потрібні.

Та здав стрелкову підготовку і по цій корочці — купив що схотів

я писав про короткоствол, який ви не можете придбати навіть після курсів. до того ж свою умовну помпу ви маєте носити в чохлі та розряжденою, чи вона вам допоможе при самообороні на вулиці.

Ті ж антибіотіки — я купив 2 (2 і 4 покоління) повний курс

ви тільки підтверджуєте мої слова та й вчиняєте по суті так само — про всяк випадок купили антибіотики і як свідома людина будете їх пити при потребі не питаючи не у кого дозволу.
а припустимо у Польщі ви антибіотики без рецепту не купите ( навіть фурацилін) ви і вітаміни в ампулах не купите —тільки по рецепту.

Але так, до лікаря хер попадеш — на вересень запис

—ну тобто ви і самі розумієте, що на інших людей покладатися у такому питанні — то така собі ідея.

Потім подарить вам резистентного мікроба.

—я думаю, що людство цього не омине у будь-якому випадку.

про всяк випадок купили антибіотики

Без рецепту антибіотики не продають. А з рецептом- тільки зазначена кількість. Це якщо по закону вже десь з рік як.

І якщо ви маєте вихід на медмафію і можете вільно купити- звісно вам той порядок ок. Бо резистентність мікроби набудуть пізніше- а щодо тих громадян хто подохне/інвалідизується — вам пох

Ті ж антибіотіки — я купив 2 (2 і 4 покоління) повний курс. Буде +40 видушу всю пачку з діазоліном.

Отличная идея, бро! Дави температуру антибиотиками!
Еще можно закинутся фталазолом с сульфатом магния, для пущей надежности!

Ну, тракторист або вчитель або будівельник можуть бути військовими без освіти, тому ЧОМУ лікарі — тіктокери не можуть бути ??

можуть можуть. паталогоанатом з тобою відос запіліт

пожалуй, лучше предоставлю тебе такую возможность в качестве клиента патологоанатома.

так це єдина спеціалізація де якарізниця. в іншіх не треба тіктокера, якщо цікавить результат лікування

тому ЧОМУ лікарі — тіктокери не можуть бути

Дохтор Комаровський
І лікар і ютьюббер.

На чорта люди вчаться на магістра

Усі пішли, і я пішов

І купа резюме «магістр» з 0 досвідом роботи.

Це не пов’язані моменти, бо якраз на магістратурі простіше всього суміщати навчання та роботу.

1) Бо батьки сказали — «Бакалавр — это незаконченное высшее. Я ж 5 лет на специалиста учился и ты должен»
2) Відтягнути на 1,5-2 роки до реального життя
3) В описі вакансій (не для ІТ) на 6700грн/місяць з WORK.ua треба диплом магістра та англійська на С2
Якщо М у паспорті:
4) Щоб не вмирати у військовий час (ну або вмерти через 1,5-2 роки)
5) Щоб не згаяти в неволі в мирний час 1,5 року, а лише 1 рік (магістри служать 1 рік, якщо що, а усі інші — 1,5). Ну або просто відтягнути старт цього процесу на 1,5-2 роки

А щодо вашого питання — в описі вакансій з’явилося таке лайно, бо ІТ-шників забагато (більше ніж проектів). Треба якось відсіювати. І диплом магістра — не найгірше з фільтрів. Через 3-5 років війни, коли на ринку буде 1,5 проекти, буде ще й фільтр за знаком зодіаку та розміром пісюна.

Ну й додам, що є напів міфічна категорія магістрів, які вчаться заради знань і їм цікаво
та ВИШі типу УКУ та КШЕ, які чомусь вчать/або там цікаво.
Але це не точно та треба перевіряти

Ну й додам, що є напів міфічна категорія магістрів, які вчаться заради знань і їм цікаво

Я учусь на магистра. Не скажу что все предметы интересные и весёлые, но в принципе неплохо.
причем магистратура не по основной специальности.

Так то приємне (не мобілізують) + корисне (цікаво, та й нові знання не зайві)

Так то приємне (не мобілізують)

Сильно зависит от

корисне (цікаво, та й нові знання не зайві)

А вот это да. Но надо нормальную магистратуру.
тут правильно уже замечали, что у нас образование не ценится из-за его низкого качества.

+500, а зараз, у зв’язку з масовим приходом «магістр-від-мобілізації» освіта ще менше цінуватиметься.

Мабуть щоб працювати у великих технологічних компаніях типу NVidia, Tesla, Porsche, Amazon, Google, you name it. Це лише декілька прикладів, де працюють мої колишні одногрупники-магістри :)

на магістра то ладно — раз вже почав то не кидати ж.
а занафіг люди взагалі вчаться? формочки клепати чи, там, плугіни на бітрікс ставити — це й «старший товаріщ» на роботі показати може. Кому здалися ті матьоші з економіками? Ще й роботодавці вимагають і дисримінують.

а занафіг люди взагалі вчаться? формочки клепати чи, там, плугіни на бітрікс ставити — це й «старший товаріщ» на роботі показати може. Кому здалися ті матьоші з економіками?

Это настолько толсто, что я даже заплакал

І роботодавцю менш боязко брати тих хто не служив взагалі (бо менша ймовірність мобілізації).

:D

Підписатись на коментарі