8 Технік з Посібника Прокрастинатора Які Таки Працюють

Привіт, мене звуть Дар’я, я працюю в компанії ApexTech, і в цій статті хочу розказати про все, що я вивчила і зрозуміла про прокрастинацію та способи боротьби з нею.

Моя психологиня каже, що прокрастинації не існує. Свята жінка:)

Річ у тому, що за почуттям «лінь» ховається більш глибоке і чесне почуття — страх, невизначеність, відсутність мотивації, глибинні переконання, і т.п.

А це означає що саме розуміння причин та контексту, у якому виникає відкладання справ, є важливим кроком до подолання цієї тенденції.

Простіше — коли ми знаходимо причину прокрастинації, ми прибираємо причину, зникає прокрастинація, іноді навіть просто зрозуміти причину достатньо аби подолати прокрастинацію.

Але, по-перше, знайти причини — це до психолога, тут стаття не допоможе.

По-друге, психотерапія об’ємний процес, який звісно вартий кожної затраченої на нього хвилини, але іноді немає часу чекати вирішення всіх обставин та причин прокрастинації, і треба діяти вже зараз. Гарна новина, що і причини можна обійти техніками та методиками. І от всі, що я вивчила за життя, точніше ті що працюють для мене я опишу тут.

№ 1 Перший, достатньо відомий, і мій улюблений метод — робити або нічого зовсім, або поставлену задачу. Я відвожу час для виконання конкретних завдань. Це час, коли переді мною стоїть два варіанти: можу сидіти й тупити в стіну, або ж використати час для виконання завдання. Мене вистачає на 5 хвилин нічогонероблення максимум.

№ 2 Другий, кастомізований метод «Помідора». Цей метод полягає в тому, щоб робити справи протягом 25 хвилин, а потім робити коротку перерву на 5 хвилин. Але в моєму випадку краще працює 45 хвилин роботи, 5 перерви.

Така робота в «помідорах» допомагає зберігати концентрацію та підвищувати продуктивність. Я використовую таймер, щоб контролювати час. Важливо, поки йде таймер повертаємося до першого методу, або задача, або нічого зовсім.

№ 3 Трелло це звісно круто, але мені подобається всі задачі записувати в зошит А4 формату і ставити жирнючу галочку поряд з виконаними завданнями. Дуже люблю саме галочки проставляти. Раджу і вам знайти свої «галочки» — спосіб що мотивує відмітити завдання як виконане. + Коли я бачу, що вже виконала кілька завдань, це стає додатковою мотивацією продовжувати працювати над іншими.

№ 4 Ненавиджу тих хто навчив людей наче «мотивація то фігня», «мотивації не треба, треба дисципліна». Це не правда, мотивація то важливий аспект, саме її відсутність стає причиною прокрастинації, вся гра в тому щоб навчитись себе мотивувати.

Раніше для мене типовим підходом було використання методу «кнута і пряника» — накладання штрафів на себе за невиконання завдань або винагородження за їх успішне завершення. Точніше в моєму випадку «кнута і кнута». Щось не зробила — отримуй ментальний ляпас — отака собі «мотивація».

Однак останнім часом я розумію, що такий підхід контрпродуктивний.

Покарання себе за неуспішний день або недоліки в роботі тільки підриває мою внутрішню мотивацію та знижує самооцінку. Замість того, щоб накладати суворі штрафи, я намагаюся підходити до своїх невдач з розумінням та терпимістю.

Тобто, краще хвалити себе за успіхи, обіцяти винагороду за успішне виконання задач, і підтримувати себе коли щось не виходить. Що б ви сказали найкращому другу, який поділився з вами переживаннями за провалену задачу?

№ 5 Одним із цінних відкриттів у моїй боротьбі з прокрастинацією стала пріоритизація завдань. «Так» чомусь, водночас «ні» іншим речам. Справжній виклик полягає у тому, щоб віддати перевагу тому, що дасть найбільший результат. І про це можна книгу окрему написати, таку як, наприклад: The 80/20 Principle: The Secret to Achieving More with Less by Richard Koch

№ 6 Ще однією цінною складовою в боротьбі з прокрастинацією є управління енергією. Чекайте, не йдіть, це не про езотерику, скоріше про кількість ресурсу на виконання завдань.

Я прирівнюю свою енергію до пального в автомобілі. Навіть якщо натиснути на газ, якщо немає достатньо пального, машина не поїде. Так само і в роботі та повсякденних справах: навіть якщо є бажання зробити багато, за нестачею енергії, результат може бути зворотній, тобто замість результату, погано виконаний таск, демотивація і вигоряння.

Енергія — це необхідний ресурс для виконання завдань, але вона не безмежна.

Планування та раціональне використання своєї енергії найкращі союзники у боротьбі з прокрастинацією.

Управління енергією — це не лише про планування роботи, але й про відпочинок. Планування часу для відновлення та релаксу є так само важливим, як і планування робочих завдань. Справжній баланс полягає в тому, щоб вміло відводити час і для продуктивної праці, і для відпочинку.

№ 7 Найкрутіша історія, яка також стала основою мого само-менеджменту «The 20 Mile March» «20-мильний Марш» — концепт, який був розроблений Джимом Коллінзом у його книзі «Great by Choice».

У 1911 році Руал Амундсен та Роберт Фалькон Скотт очолили похід кожен з наміром стати першими, хто досягне Південного полюса.

Команда Руал Амундсена вирішила, що проходитиме 15-20 миль на день не залежно від обставин, якщо погода, краща, то команда пройде відстань 15-20 миль бистріше і матиме більше часу на відпочинок.

Команда Роберта спиралася на погодні умови, щоб визначити відстань яку пройде за день.

Результат: вся команда Руал Амундсена досягла Південного полюса і повернулася, а вся команда Роберта Фалькон Скотт загинула.

Спираючись на цю історію я вирішила, що для своїх цілей буду йти однакову відстань кожного дня.

№ 8 І на останок, мабуть, уся прокрастинація для мене зводиться до балансу між миттєвою винагородою й інвестицією в довгостроково щасливе життя. Коли ми постійно кажемо «так» миттєвим задоволенням — довгостроково наше життя стає мізерним (наркоманія — мабуть, найяскравіший приклад), коли ми кажемо «так» тільки довгостроковим результатам нехтуючи повсякденними радощами наше сьогодення стає сумним та сірим.

Тож усім бажаю успіхів у пошуку балансу між миттєвим задоволенням і довгостроковим результатом!

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Прокрастинація на мою думку неминуча, якщо виконана робота не виправдовує потенційну винагороду

Але, по-перше, знайти причини — це до психолога, тут стаття не допоможе.

А без психолога не обійтись щоб зрозуміти чого я не хочу робити роботу?)

Зі свого досвіду, завдання лінь почати якщо або
1. Завдання важке, такого раніше не робив і хз з чого почати. В цьому випадку розбити завдання на менші і більш зрозумілі. Під час «розбиття» велика частина роьоти вже буде зроблена. Тому такий собі обман себе самого — я роботу не буду робити, а тільки розібю на менші завдання.
2. Завдання виглядає дуже легким, тому є впевненсть що зроблю пізніше за 5 хв. Тут треба зачтавити себе його зробити, бо якщо воно легке то краще зробити а тоді відпочивати.
3. Завдання призводить до чогось негативного, наприклад треба розробити архітектуру і тоді презентнути мудаку менеджеру. Так як я не хочу спілкуватись з менеджером-мудаком, то і архітектуру розробляти не хочеться. Тут теж допомагає розбивати на менші завдання.

А може ще бути перфекціонізм.
Мені от саме все це зрозуміти допомагає
психолог. Але, звісно, що є люди й самі можуть))

Підписатись на коментарі