👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Тема ні про що, тому що все залежить від конкретного провайдера, способу підключення та технічної бази провайдера.
У когось оптика заходить в квартиру, як, наприклад, у мене, і медіаковертер на 12В. У сусіда навпроти — ковертер оптики в RJ45 на 220. У сусідньому під’ізді оптика до щитка і далі кабелем у квартири.
Наш провайдер тримав 10-12 годин у нас,інший провайдер на районі, оптика — падала відразу, бо не було резервного живлення на вузлі.
І ще багато цікавих та важливих нюансів.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Друзі, плануємо підготувати для вас відео, як українські айтівці підготувалися до вимкнень електроенергії 🎥🏡

Якщо готові стати одним з героїв нашого відео та розповісти, що та як (генератори, ДБЖ, електростанції, супутниковий інтернет) ви облаштували вдома для безперебійної роботи — пишіть мені в телеграм @d_honcharuk 📩

Відключення були годин по 6 максимум. Інтернет не відключався. Провайдер підготувався заздалегідь.

Були проблеми. В провайдера є проміжні точки, якісь комутатори. Там акумулятори також сідали.
Але мій провайдер десь до лютого порішав ці проблеми. Можливо закупив акумулятори або якісь генератори. Одним словом інтернет вже не пропадав. А в листопаді і грудні було досить важко. Причому, так получалося, що коли в мене є світло то інету нема бо десь в іншому районі немає і там сіли акуми. А коли в мене нема світла то інет був (а мій роутер був на акумах )

Коли були 4-годинні відключення, провайдер протягував лише 3.5 години.
Але під кінець блекаутів світло у селі зникло на тиждень бо попадали стовпи, а от інтернет був...

Краще розшукайте користувачів цього інтернету і спитайте у них, як було на практиці. Чув як про приклади, коли GPON тух, так і у мене, наприклад, звичайний езернет весь 2022 не працював, а потім провайдер різко щось зробив, що навіть незважаючи на проміжні свічі по будинку, інтернет тримався більше доби без електрики.

Повинно бути не просто оптоволокно, а саме технологія gpon. Бо саме там від клієнта до провайдера тільки пасивні спліттери

Ой не факт. Треба запитувати чи дійсно саме GPON. Знайомий так вже ошпарився — виявилось що оптика йде від сусіднього будинку, в якому ще світло частіше відключали аніж у нього.
Хоча це було того року коли усі намагались щось швиденько на лохах наварити. Може ситуація змінилось

Навіть у такого сумнівного провайдера як Воля за роки до повномасштабки був стандарт що ДБЖ на обладнанні повинні тримати добу, а потім підганяють причеп-генератор, тому сподіваюсь у інших провайдерів буде не гірше:)

По факту його не має. Без світла немає жодного провайдера в будинку, в т.ч. і Волі

Комент був про обладнання у провайдера, не в будинку, це тоді покривало кейси коли десь чи всюди світло є, а у приміщенні провайдера — ні.
Коли з оптикою, то і обладнання в будинку зазвичай немає, крім пасивних спліттерів

Користувачам від того не легше, що у провайдера заживлені центральні вузли, якщо до користувачів не доходить. Воля ж наче не володіє якимись загальними вузлами, через які й інші провайдери працюють?

Користувачам від того не легше, що у провайдера заживлені центральні вузли, якщо до користувачів не доходить. Воля ж наче не володіє якимись загальними вузлами, через які й інші провайдери працюють?

У провайдерів з оптикою доходить, все що треба це юзеру заживити своє обладнання в квартирі. Воля була просто прикладом, що навіть стрьомні провайдери нормально резервують живлення

Воля ж наче не володіє якимись загальними вузлами

Доречі цікаве питання, сама по собі Воля — ні, але її викупив магістральний провайдер Датагруп, тому не здивуюсь якщо у них можуть зʼявитися спільні приміщення з обладнанням

Оптика краще тут тільки тим, що окреме волокно може бути значно довшим без підсилювача — до 3 км на типових зараз модемах, наскільки знаю. На Ethernet це до 100м, на DOCSIS ще менше через поверхові підсилювачі. Тому менше вузлів концентрації і їх легче високоякісно живити (наприклад, на умовну Оболонь 3 вузла — можна тримати по великому батарейному блоку і по генератору на кожний).
(Модем тут — конвертер клієнта, SFP модуль свіча, що завгодно)

Але який провайдер як це виконає — непередбачувано. Тому — тільки дивитись на конкретного провайдера в конкретному місці.

(І не забувати, що клієнтський бік теж вимагає електроживлення)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

При полном блэкауте (весь город без электричества) интернет по оптике работал стабильно, при том, что не работало больше вообще ничего, — даже радио. Но это длилось относительно недолго. Что будет при отключении на сутки и больше — неизвестно.

Тема ні про що, тому що все залежить від конкретного провайдера, способу підключення та технічної бази провайдера.
У когось оптика заходить в квартиру, як, наприклад, у мене, і медіаковертер на 12В. У сусіда навпроти — ковертер оптики в RJ45 на 220. У сусідньому під’ізді оптика до щитка і далі кабелем у квартири.
Наш провайдер тримав 10-12 годин у нас,інший провайдер на районі, оптика — падала відразу, бо не було резервного живлення на вузлі.
І ще багато цікавих та важливих нюансів.

Сумніваюсь що вам допоможуть відгуки. Треба йти до провайдера і питати. Якщо він говорить що буде працювати, то тут хз. Чекати поки світло виключать і то, навіть тоді, не факт що все буде саме так. Світло може пропасти на різних «етапах підключення». Так наприклад, у вас світло є, а десь далеко на західній уже тиждень немає. А саме там проходить важливий провід.

Старлінки теж не дають 100% стабільність.
Тому рекомендую переїхати ближче до місця, де коворкінг має і оптику, і старлінк і генератор. Бо за вашими коментарями ви шукаєте рожевого поні серед сірих крокодилів, чи навпаки.
Незрозуміло що і не зрозуміло для чого

Старлінки теж не дають 100% стабільність.

Власні спостереження за майже півтора року експлуатації: іноді (один-два рази на день) бувають пропадання інтернету секунд на 30, в хмарну погоду — частіше. Один раз був момент коли інет ну дуууже гальмив протягом майже доби. Але потім так само «раптово» відновився.

скоріш за все старлінк має перевагу, але більша абонплата і я не виключаю, що вона збільшиться цієї осені-зими, тому зараз роздумую над оптимальним варіантом.

Порахуйте, скільки коштуватиме Starlink та абонплата, порівняйте з потенційними втратами у випадку втрати (соррі за повторення) роботи, купіть Старлінк і не переймайтеся.

P.S. Користуюсь Starlink з літа 2022-го, вистачає на RDP без проблем.

плюс генератор до Старлінка

Генератор треба до системи безперебійного живлення, бо старлінк споживає ну нехай 50 Вт, і вижирати моторесурс маленького генератора лише на старлінк — неоптимально.

Власну реалізацію (в деталях та зі схемами) описував, наприклад, тут: dou.ua/...​on-for-blackouts/#2684517

так отож, до старлінка потрібно ще невеличку електростанцію

Порахуйте, скільки коштуватиме Starlink та абонплата, порівняйте з потенційними втратами у випадку втрати (соррі за повторення) роботи, купіть Старлінк і не переймайтеся.

і ? чекаю порахнку

і ? чекаю порахнку

На OLX Starlink десь 500 доларів одноразово, абонплата — хай навіть 100 доларів у місяць. Потенційні втрати == місячний дохід айтішника, тобто 3000+ доларів у місяць...

і ти сидиш такий у всіх темінь тиждень, а в тебе інет :)
моя думка, не на хуторі чи в криївці, то можна і старлінк,
якщо є gpon то для чого платити більше,
до 6ти годин без е.е. можна перебитися, а більше 6ти годин регулярно, то і старлінк не врятує, бо решта інфраструктури ляже трупом

пан забув добавити в кошторис таку дрібницю, як вартість міні-електростанції, для якої потрібно приміщення, а для антени видимість неба в досить широкому секторі, не кожен балкон допоможе

Напр. в мене минулого сезону щоб вийти на стандап 15 хв раз в день, і вистачало спочатку одного ББЖ і ноута та пакета КС (4 ГБ), коли було 3 год. блекаутів, потім коли по 6 год. блекаути, то ще плюс два ББЖ і ще один пакет КС ( ще +4 ГБ).
Надалі налаштував клієнт віддалений десктоп, але блекаути закінчилися і потреба мати стабільний інет пропала.

Тобто при блекаутах і роботі в основному офлайн вистачало моб. інету.

Як буде далі х.з. (читав що збираютьс лайф штрафанути, бо не гарантує 3 доби чи тиждень безперебійної роботи базових станцій)

Загальний кошторис біля 4 Кгрн: 4 нових батареї до ББЖ (самі ББЖ були куплені ще до того як) і різні приблуди із аліекспрес.

fi202x.blogspot.com/2023/02/6.html

з.і.
жінка була категорично проти під жпон «портити ремонт», тому викручувався так

і як запасний варіант розглядав аренду кімнати (1.5..2К грн в місяць) в пішій доступності, але в з іншим графіком відключень

я думаю, що тягнуло інет з базових станцій, які були в досяжності, але не на аккумах, а від силової лінії під напругою

Ще ж можна зовнішню точку доступу 4G і будь-яка БС в радіусі до 15км ваша, і їсть вона лише 4-7вт 12в та коштує відносно копійки, хоч при наявності GPON навряд чи знадобиться, хоча хто знає який там в провайдера аплінк і що в нього з резервом.

Ще ж можна зовнішню точку доступу 4G і будь-яка БС в радіусі до 15км ваша,

Коли починається блекаут — всі масово переходять на мобільний інтернет і він «чомусь» закінчується, перевірено у минулому році.

не факт, ти просто під"єднуєшся до базової станції в районі міста, який не у відключці

перевірено у минулому році.

Перевірено на зовнішній точці доступа? То «закінчується» у тих хто на телефонах сидить чи на юзб свистки ловлять. Поки батарейка на БС не опуститься нижче рівня, коли вона переходить в режим економії на 2G і голосовий зв’язок, то якийсь інтернет буде, та і на основні таки генератор підключають.

не зовсім так, наскільки я пам"ятаю, обмеження LTE біля 160..180 одночасно підключених абонентів на БС

обмеження LTE біля 160..180

ну це ж на соту і в LTE гугл каже що до 200, але хз

А в чому різниця для БС — обслуговувати свисток чи точку доступа із здоровезною зовнішньою антенною? Проблема ж не в рівні сигналу, а саме у одночасному навантаженні на БС, через яке «виїдається» загальний канал.

алгоритм може вибрати точку доступу із здоровенною антеною, або свисток з точки зору QoS

А в чому різниця для БС — обслуговувати свисток чи точку доступа із здоровезною зовнішньою антенною?

Велика, і з фізичної точки зору, і точки зору алгоритмів QoS на БС.
Це в ідеальному світі нема інтерференцій перешкод, втрат, колізій і т.д. і поки не всі ломляться в інтернет воно перекривається повторними відправками і всякими алгоритмами корекції з надлишковими даними і на це витрачається пропускна здатність каналу з загальним доступом.
Алгоритми БС завжди люблять надійних абонентів і їх краще обслуговує, поганих мінімально, бо затрати на них можуть бути навіть більшими, чим від надійного клієнта з 10мбіт, хоча поганому абоненту доходить реально 100кбіт, а все інше витрачається на повторні відправки, корекцію, при чому поганий абонент може псувати чужий фрейм, навіть у кращого клієнта. Фізично на соту там десь умовно гігабіт, так що навіть якщо на соті висить 200 це все ще прийнятна швидкість, та і реально же в однин момент всі 200 весь канал не використовують.
В будь-якому випадку краще буде, питання на скільки youtu.be/mp9zXqDShYU?t=534

апдейт до попереднтох відповіді.
дружина додумалася відмовитися від стаціонарного телефону із точкою ADSL
а я думав, що цей альтернативний канал існував

і ти сидиш такий у всіх темінь тиждень, а в тебе інет :)

У мене ще й blackout штори, якщо що;

якщо є gpon то для чого платити більше,

Якщо є _стабільний_ gpon;

а більше 6ти годин регулярно, то і старлінк не врятує, бо решта інфраструктури ляже трупом

Котельні/водоканали у приорітеті в плані заживлення — може бути таке, що світла пару діб не буде, але вода та тепло — буде;

пан забув добавити в кошторис таку дрібницю, як вартість міні-електростанції

Тут згоден, але потенційні збитки все одно вищі;

для якої потрібно приміщення

Виніс на вулицю на дві години — забив акуми — заніс;

не кожен балкон допоможе

Я взагалі не впевнений, що хоч якійсь балкон допоможе. Треба виносити антену на дах.

Отже потрібно ще купувати хату, хоча би десь піж Козятином/Жмеринкою, і машину (наші люди на таксі в булочну не їздять)

до речі, мені родичі підкидали ідею зробити собі «кіберсело», але я почекаю, коли ідея піде в маси і лідери ринку переймуться на тільки дномсіті

тільки ще потрібно дворецького, бо доглядати то все плюс один фултайм

Ще бажано три фази, бункер і прямий вихід на Женевське озеро.

Уся описана някота розміщується у звичайній двокімнатній квартирі звичайного багатоповерхового будинку. Машини не маю.

ага і при відключеному ліфті тягати генератор на вулицю, ляпота

Кіловатний інверторник — до 10 кг, в іншій руці каністра з паливом. Якщо генератор більших розмірів — домовлятися з головою ОСББ та ховати його в підвал. Або взагалі купити генератор на весь будинок — хоча б телефони/ліхтарі буде чим заряджати.

це ж просмердіти всю квартиру бензином

На балконі тримати можна. Краще нюхати бензин, аніж сидіти в темряві.

можна який електробайк чи електросамокат як бюджетний варіант 2 в 1

ну, «хто хоче працювати — знаходить можливості, хто не хоче — шукає причини» :P
моб.інет найменш надійна фігня і лягає першим (модем із сімкою використовувався мною тільки кілька разів коли ел.енергія була, але провайдер оптики лежав)
оптика gpon — використовував в 90% випадків, ~200 грн/міс
старлінк — десь 10% відсотків (коли оптика таки лягала після кількох відключень підряд), на паузу не ставив, так що це 75$/місяць. Чи воно того варте — ну хз, кілька разів пригодився.
P.S.
macbook pro m1 — чудова автономність
невелика bluetti (~500$ + трансформатор 110-220В) — юзав доки не поставив інвертор; 3kva інвертор/2.2kAh LiFePo (~1600$) — юзаю постійно, сонячні батареї не ставив; генератор 3,5kva (~500$) — юзав нечасто. Є ще один резервний 4.5 kva (~600$), який так і валяється в коробці не розпакований, сподіваюсь і не пригодиться.
P.P.S.
так, це все не в квартирі

Мені тільки дай щось порахувати))
Стартові вкладення:
500$ старлінк
1000$ ecoflow delta 2, ємності якраз приблизно на робочий день старлінка і девайсів
500$ генератор

Обслуговування за місяць:
75$ старлінк
20 * 1.5$ = 30$ бензин для генератора при умові вмикання на годину раз в робочий день щоб повністю зарядити екофлоу і девайси
50$ / 100 * 20 = 10$ ТО генератора при умові його проведення кожні 100 мотогодин

Якщо відключення будуть ~4 місяці, то:
Стартові вкладення розмазуються по 2000$ / 4 = 500$ на місяць плюс щомісячні витрати 115$, виходить 615$ на місяць — тобто джун і навіть не кожний мідл потягне, але в цілому не космічні затрати:)

Ну а далі можна гратися з параметрами, типу взяти Ecoflow delta max за 2000$ і заряджати його раз в два дні або живити холодильник з котлом бонусом, купити інверторний генератор замість звичайного і витрачати менше бензину, докупити зовнішні батареї до екофлоу замість генератора і сидіти на них тиждень, etc

Так отож, я прикинув, що регулярно маслати в місяць біля франкліна при разовій інвестиції в ціну хати біля Козятина

бо старлінк споживає ну нехай 50 Вт,
«Станція Starlink споживає 60-70 Вт, що є поліпшенням проти 80-100 Вт, які вона споживала лише рік тому.»

Майже влучив. Навіть 100 Вт при умові, що генератор розрахований на 800-900 — марнотратство з точки зору моторесурса, який складає сотні (ну хай навіть одиниці тисяч для фірмових) годин.

тому потрібен «посередник» який «швидко» заряжається від генератора і «повільно» віддає старлінку

Тільки LiFePO4, іх можна швидко заряджати від мережі, якщо світло таки будуть давати хоча б на дві години. Свинцева батарея на декілька днів, навіть ну в дуууже економному режимі — це під 10 кВт*г, або десяток акумів по 12В, 100 А*год. Технічно реально, але це вже не для квартири сетап — треба мати окрему акумуляторну.

мені одна батарея обійшлась в 10-11к грн

Наче ціна 4-х LiFePO4 банок не набагато і більша, але заморочитись треба + доставка.
www.nkon.nl/...​80ah-lifepo4-b-grade.html

Майже влучив.

А два-три роки тому це було 130вт. Навіть зараз в магазинах деякі пишуть що 120вт. 20вт ноут і 120вт праска для інтернету :)
allo.ua/...​ellite-dish-kit-v2_2.html

Ну якщо максимально позитивний, то ок) Живу в приватному будинку. У мене було оптиволокно до відключень і воно заходить прямо в приватний будинок. По факту стоїть два роутера один для оптики і один wifi та ethernet. Бачу що є сплітери на стовпах і походу вони пасивні, оскільки підчас відключень світла все працювало як треба. Купив собі bluetti на 550 ват. Піллючаються до нього обидва роутера і разом вони їдять 6-10 ват. Тобто такого сетапу вистачить годин на 50. Якщо заморочиться то можна підключатися не через розетку і блоки живлення, а напраяму через DC дирку. Так виходить 2-4 вата. Тобто набагато ефективніше. Можна навіть ноут заряджати, оскільки він здохне скоріше, а ніж роутери. У мене мак на М1. 10 Годин роботи з компіляціями переживає.

З цікавих спецефектів можу відмітити, що інколи міг пропадати інет на декілька хвилин. Підозрюю що це повязано з тим що вимикалось світло десь далі по лінії. При цьому це не залежало від того чи є в мене світло чи ні.

Було 2 години без — 4 зі світлом, було 4 години без — 2 зі світлом. Інколи на довше

Питайте у провайдера напряму. В мене їх зараз два, у одного акумулятор на вузол на кілька годин, після чого обіцяють запуск генератора (але майстер повинен зреагувати, виїхати та запустити, це все час). Інший говорить, що має генератор на район — але, знову ж таки, запуск/перезапуск займає якийсь час. Якщо у вас всього 2-4 години, то, мабуть, генератор вони не запускають, це дійсно мало.

добре вам, в нас по декілька діб не було :(

мабуть поставив ДБЖ на вузлах. Хоч так.

В нас провайдер поставив ДБЖ і генератори — витримує відчутно довше.
Передмістя Києва.

так, оптика.
вже й не пам’ятаю точно, може 12+, а може й більше доби тримає.

працівники провайдера паливо періодично підвозять і заправляють генератори.

Цікаво, що вам дасть інформація, про те, що за сотні км від вас якийсь провадер має дбж, а інший немає?
Тим більше, що поки немає відключень — ви реальну ситуацію знати не будете, яу і всі інші

Тому на основі відгуків думаю, що оптимально брати як бекап, старлінк чи супутниковий датагруп.

Як тобі допоможуть відгуки людей не то що з іншого міста, навіть з іншого кварталу у місті?🤦‍♂️ У всіх зовсім різні умови.
Старлінк бери.

Знаєте, на цьому етапі хочеться послати вас за кораблем, щоб не їб@ли мізки людям тупими постами та коментарями. Хочу не знати що, не знати де, не знаю як, але щоб працювало.
Дитя та й годі.
Треба вже дорослішати.
Успіхів вам та стабільного інтернету

Підписатись на коментарі