State of CSS 2023: любов і ненависть до Bootstrap, застій в CSS-in-JS і браузерна сумісність, що досі є проблемою
Усі статті, обговорення, новини про Front-end — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!
На початку вересня були опубліковані результати цьогорічного глобального опитування State of CSS 2023, у якому DOU також закликало брати участь.
В опитуванні можна було пропускати питання, тому, окрім кількості в абсолютних числах, у статистиці вказана у відсотках кількість відповідей відносно всіх учасників опитування і серед тих, хто відповів на поточне питання.
Усього в опитуванні взяло участь понад 9 тисяч розробників з усього світу. 1.6% (147) учасників опитування вказали, що вони громадяни України. Це 11 показник серед країн.
Серед тих, хто дав відповідь на питання про освіту: 20.4% — не мають взагалі вищої освіти, 16.7% — мають вищу освіту з нерелевантної галузі. Схоже, що питання світчерства й актуальності освіти проблемне не тільки в нас.
Лише 10.9% серед тих, хто вказали стать — жінки. Це гірший показник, ніж показало опитування DOU за спеціалізацією Front-End, де жінки становили 15%.
Стосовно можливостей CSS, то очікувано найбільше використовуються CSS-змінні (custom properties). Навіть стосовно найпопулярніший фіч можна помітити, що використання нових можливостей збільшується з часом досить повільно. На сайті можна детально ознайомитися з інформацією про те, як багато розробників знають про конкретну фічу і скільки з них її використовують. Узагалі, спостерігається досить низька обізнаність розробників про велику кількість можливостей CSS.
Цікавою є інформація у розділі frameworks. Bootstrap усе ще залишається фаворитом за впізнаваністю і використанням (про нього знають 99.7% і використовують 80.3%), проте в нього найменший показник зацікавленості: задоволеність цим фреймворком з кожним роком зменшується. Другий за популярністю — Tailwind CSS. Хоч його використовує менше учасників опитування, але він має значно більший інтерес у вивченні, і велика кількість розробників висловила бажання скористатися Tailwind CSS повторно, на відміну від Bootstrap.
Очікувано, що з розвитком нативних css-фіч, використання CSS-in-JS підходів зупинило своє зростання. Найпопулярнішими інструментами в цій галузі залишаються Styled Components і CSS Modules.
У секції pre- i post-процесорів ніяких несподіванок: 72% з тих, хто відповіли на питання, постійно використовують SASS/SCSS, 45.8% — PostCSS, 14.3% — Less. 15.1% відповіли, що не використовують жодного pre-/post- процесора взагалі.
Серед браузерів, які використовуються під час розробки, 81.6% припадає на Chrome. Firefox, хоч і відстає, проте також є дуже популярним — 56.8% (у цьому питанні можна було обрати кілька варіантів). Трохи неочікувано, спадкоємець Internet Explorer — Edge — випередив Safari. Ними послуговуються 23% і 18.8% відсотків фронтендерів.
Ще із цікавих результатів:
- Приблизно половина спеціалістів більше часу витрачають на написання JS-коду ніж CSS. 16.5% — пишуть JS і CSS порівну, а 32% — пишуть більше CSS.
- Навіть у 2023 році найбільшим болем тих, хто пише CSS, є браузерна сумісність.
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів