Дизайн епохи штучного інтелекту
Привіт, мене звати Андріана, я графічна дизайнерка в компанії TechMagic. Працюю у сфері дизайну та поліграфії вже майже 6 років. За цей час програмне забезпечення та інструменти для роботи змінювалися неодноразово, але особливий ривок відбувся тоді, коли тренди дизайну 2023 року очолив штучний інтелект. Багато хто ще задовго до цього почав використовувати його у своїй роботі. Завдяки ШІ ми перебуваємо на порозі нової епохи, яка переосмислює традиційні підходи до дизайну та відкриває необмежені можливості для творчості.
Саме тому я вирішила виокремити декілька інструментів, які варто почати опановувати, сформувавши свою трійку найкращих для графічного дизайнера та етапи, на яких їх можна застосувати. Інформація корисна не тільки дизайнерам, а й SMM-спеціалістам, маркетологам і тому, хто має бажання створити рекламний креатив та вдало його презентувати.
1. Midjourney
Midjourney залишається лідером для генерації зображень. Якщо порівнювати його з іншими, можливо, уже відомими вам нейромережами для генерування зображень (наприклад, з DALL-E, який ще недостатньо «натренований», щоб працювати зі складними описами зображень, але добре відтворює текстури), то можливостей Midjourney має набагато більше. Звичайно, ще й досі можна стикатися з проблемами в анатомії, формах, тексті, але все це можна виправити вручну.
Розглянемо етапи застосування нейромережі.
Генерація зображення чи ідей для креативу за описом — /imagine prompt
/prompt: Design in the Age of Artificial Intelligence: A Reinventory of Graphic Design —ar 9:4
Допоможуть з генерацією prompt такі ресурси:
1. Prompt Helper містить зібрані та посортовані слова та групи слів, з яких можна створити власний prompt. Ви можете формувати власний опис у цьому середовищі, а потім скопіювати його та перенести в Midjourney, щоб перед генерацією перевірити правильність введення параметрів.
2. Prompt Helper дозволяє додати до вашого опису позначення розміру (—aspect 5:4), стилю (Caravaggio style), специфічні параметри (наприклад, для фотокамер — 360 panorama::3), версії середовища (—version 5.2) чи інше. Усі ці описи можна згрупувати та, зареєструвавшись, зберегти у власні папки.
3. Prompt Builder — ще одне середовище, де зібрано prompts style, parameters та автоматизовано їх для зручності користувача.
Усю документацію від самих розробників, що стосується prompts, parameters, generaly how to use Midjourney, можна знайти за лінком. Хоча рекомендую користуватися і вищезгаданими ресурсами, щоб прискорити процес освоєння Midjourney та його функціоналу.
Генерація зображення за завантаженим зображенням — Upload file/Copy Link/Imagine prompt:(Paste Link)
/imagine prompt:cdn.discordapp.com/...sign-graphics-concept.jpg with woman sitting at the table, v5 —ar 4:5
Ви завантажуєте зображення та додаєте у prompt посилання на нього з коментарем, що потрібно змінити.
Генерація зображення за двома референсами — /blend
Інструмент дозволяє об’єднувати два зображення в одне. Вдосконалити процес можна за допомогою додавання опису того, які саме деталі потрібно скомбінувати. Можливо, доведеться поекспериментувати, але кінцевий результат буде того вартим.
Створення mockup — /image black coffee packaging mockups, minimal style, black background —ar 4:5 —v 5.2
Часто буває важко знайти потрібний мокап для презентації дизайну корпоративного стилю. Midjourney дозволить створити зображення, придатне для накладання вашого дизайну.
Генерація опису за завантаженим зображенням
- an artist’s palette on top of a wooden table, in the style of light navy and bronze, colorful absurdism, post-punk diy, shaped canvas, lyco art, old master, use of precious materials —ar 125:83
- a paint palette sitting on a table next to paint brushes, in the style of found object art, meditative color contrasts, planar art, light navy and dark bronze, colorful absurdism, use of precious materials, staining —ar 125:83
- art palette on the table on the wooden table in art studio, in the style of dark teal and bronze, creative commons attribution, light gray and dark amber, unique and one-of-a-kind pieces, recycled material murals, watercolorist, post-punk diy —ar 125:83
- an artist’s palette on a table with brushes next to other brush colors, in the style of found object inspired, poured, john william waterhouse, shaped canvas, exacting precision, rustic still lifes, marine painter —ar 125:83
Ви можете порівняти отримані результати, щоб розуміти, як Midjourney працює, формує зображення та розуміє описи. Із власного досвіду скажу, що скориставшись одним із описів ви не отримаєте ідентичного зображення до раніше завантаженого. Як і людина, середовище вчиться та вдосконалюється: відповідно, його техніка змінюється — і це помітно у згенерованих результатах.
Adobe Photoshop AI
Adobe Photoshop AI дозволяє замінити різноманітні інструменти програми для генерації фону зображення на основі виділеної області, видалення обʼєкта з фону чи навпаки. Принцип роботи той самий, що в Midjourney, — за описом. Варто зауважити, що Photoshop максимально автоматизував своє середовище та додав ШІ й в інші інструменти. Особливої різниці при використанні ви можете не помітити, але ШІ, цілком імовірно, інтегрований туди (як-от, наприклад, функці Match Font).
Розглянемо етапи використання.
Редагування фото, а саме: додавання елементів або їх видалення. Важливо коротко сформувати запит, адже Photoshop — це не Midjourney і не потребує довгих чітких описів. Вбудований АІ вміє сам аналізувати контент та генерувати елементи відповідно до нього.
У кожному випадку генерування АІ пропонує користувачеві на вибір три варіанти. Натомість кількість спроб, за які генеруються нові варіанти, залишається необмеженою.
Видалення фону з фото не потребує опису, а здійснюється за допомогою кнопки Remove Background.
Функція не передбачає генерації варіантів, а створює самостійно маску, в якій можна пером промалювати контури зображення та зробити їх більш плавними.
Видалення обʼєкта з фото потребує короткого опису та виділення об’єкта за допомогою ласо чи іншого інструменту, аби АІ розумів, із чим йому працювати.
Формування колажів, зокрема на упаковку для зображення складу продукту. Упевнена, що знайдеться людина, яка створювала колажі та витрачала не одну годину на пошуки об’єкта, який потрібно додати до готового зображення, з правильною перспективою та світлом. Цей АІ дозволить виконати завдання всього за декілька хвилин і позбутися рутинної роботи.
Аби продовжити зображення відповідно до виділеного контенту, варто обрати не все зображення, а невелику ділянку разом з полем, куди потрібно продовжувати. АІ генерує варіанти відповідно до виділеної області за загального контенту.
Загалом АІ від Adobe максимально спрощує роботу та не потребує особливого та тривалого вивчення документації.
Adobe Firefly
Adobe Firefly — конкурент Midjourney, який працює за схожим принципом, але з огляду на недавнє введення в експлуатацію поки поступається своєму попереднику. Його функціонал є дещо обмеженим, не можна задати власні параметри, лише обирати із запропонованих. Натомість для пересічного користувача інтерфейс легкий для сприйняття та розуміння. Знаючи продукти Adobe, усі ці моменти можуть змінитися у кращу сторону — думаю, потрібен тільки час.
Етапи використання.
Генерація зображень. Видалення обʼєкта з фону. Додавання ефектів для тексту
Заміна кольорів векторної ілюстрації. Генерування зображення за ескізом (на час написання статті перебувала на етапі розробки). Генерування зображення за 3D-моделлю (на час написання статті перебувала на етапі розробки).
Деякі функції залишаються недоступними на момент написання статті, а питання авторського права досі відкрите.
Оскільки Midjourney може створити зображення у стилі Ван Гога чи навіть сучасного митця, виникає питання у можливості використання даних зображень для комерційних потреб. Натомість Adobe працює над можливістю покращити цей процес та виплачувати авторам, із чиїх робіт черпалося «натхнення», певний відсоток. Але наразі Adobe не дозволяє використовувати згенеровані у beta-версії зображення для комерційних потреб, тільки для особистих.
Не варто припиняти стежити й за іншими сервісами, які можуть замінити деякі стандартні функції вищеперелічених мереж, адже вони теж розвиваються та вдосконалюються.
Таким чином, зараз і Adobe Illustrator має свій ШІ, який спрощує роботу користувачу при зміні кольору на базі Adobe Firefly. Функцію «Генеративна зміна кольору» можна знайти в пункті «Редагувати кольори» → меню «Редагування».
На запит Autumn palette ми отримати 4 підбірки на вибір. Окрім того, серед стандартних темплейтів, що пропонуються у вікні «Генерації зміни кольору», можна підібрати інші варіанти. Цей чудова функція для художників, дизайнерів чи маркетологів, що дозволяє знаходити ідеї для графічних елементів бренду та коригувати їх відповідно до потреб.
Висновки
Перед нами відчинені двері до безмежних можливостей і змін. Та не варто забувати, що всупереч перевагам ШІ усі середовища вдосконалюватимуться, будуть складнішими для звичайного користувача (як це було, наприклад, з Photoshop, коли ми мали можливість послуговуватися безкоштовними пробними версіями, але після вдалого «натренування» програми у нас залишився доступ тільки до платної версії, яку пересічному користувачеві важко освоїти сповна) та зрештою не зможуть замінити людину чи витіснити окремі професії. Швидше вони стануть новими інструментами для покращення роботи або дадуть поштовх новим професіям.
Звичайно, залишається відкритим питання авторського права на подібні роботи, але, гадаю, із часом світ зможе адаптувати закони під нові реалії чи навпаки.
Не забувайте: людина — це незамінний ресурс, а людська креативність є неповторною!
9 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів