Чи вдається вам зараз заощаджувати? Як?

У звʼязку з тим, що Національний банк переходить до режиму керованої гнучкості обмінного курсу, виникає питання: у яких валютних пропорціях найвигідніше зберігати свої заощадження?

Як зазначає НБУ, багато чого залежить від мети заощаджень: якщо ви відкладаєте гроші на покупки в Україні, то хорошим вибором для цього є саме гривня. Тим паче, що процентний дохід від вкладень у гривневі активи перевищує аналогічний показник у доларах чи євро.

Як вплинуло на вас рішення НБУ?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Інвестую в дрони, приціли, допомогу військовим. Кажуть, що збереже мою квартиру і родину, тож наче вигідна інвестиція.

якщо ви відкладаєте гроші на покупки в Україні, то хорошим вибором для цього є саме гривня.

Вірю! Я повірив!

Давайте одразу вже опитування «як айтішники заощаджують», потім статтю з інфографікою красивою, а далі все в твіттер, де обговорюватимуть крис-айтішників що заощаджують під час війни.

Покупаю яйца не по 17грн за штуку, а по 42 за десяток :)

Всі свої гроші вкладаю і роблю з командою біонічний протез для постраждалих. Наразі шукаємо інвестиції versibionics.com

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Водопровідну воду почну очищувати заморозкою, замість того, щоб фільтрувати.
Дауншіфтінг все моє. Зменшуйте кількість залежностєй від навколишнього середовища — це збільшить (мабуть) ваші шанси на успіх. Дуже залежних лехко контролювати.

Як вплинуло на вас рішення НБУ?

Ніяк. Я майже всі ФОП бакси вже злив по фіксованим курсам, зараз такі залишки лишились що ні на що не впливає.

процентний дохід від вкладень у гривневі активи перевищує аналогічний показник у доларах чи євро

Та не може бути! Ні, дякую.

у яких валютних пропорціях найвигідніше зберігати свої заощадження?

Переходжу в сторону 100% євро. Купувати за доларовий кеш в Україні нерухомість чи авто не збираюсь, в США їхати теж, для іншого долари непридатні.

легко. Найкращі розваги безкоштовні, а саме бігати чи на своєму велосипеді кататись кудись.
А ще коли нема жінок у житті то взагалі.
Навіть не знаю де ті гроші можна дівати.

А якщо велосипед не купувати, а сп***ити, то взагалі лафа

Найкращі розваги безкоштовні,

Мабуть ти хотів сказати що можна розважатися не тратячи багато грошей?

Ну думаю що ти віддав би перевагу дідусевій лодці в місцевому ставку перед яхтою з басейном, водним мотоциклом і гарними дівчатами на борту десь в Середземному морі. Чи віддав би перевагу матчу місцевих футбольних команд перед фіналом ЛЧ. Да на гарний велосипед доведеться раскошелитись на 1000+ баксів щоб реально получати задоволення від їзди.

Так що бабло завжди гарантує більш якісний відпочинок, при інших рівних. А так, можна і без бабла розважатися, тільки не треба казати що це «найкращі розваги».

спочатку здалося що не закрив статтю там де про брехню на інтервью

Чи вдається вам зараз заощаджувати? Як?

Дивне питання до людей які заробляють х5-15 від середньої ЗП в Україні

Ну так і витрати в х5-15 вищі ніж в середньому по Україні. Не ксяомі за 200 баксів а айфончик якийсь 2022 року, не HP 2010 року перемотаний ізолентою, а макбук 2022 року, не однушка в панельці, а двушка-трьошка з дизайнерським ремонтом в новенькому ЖК, відпочинок не на дачі а в Іспанії якісь, чи на Карибах (до 2021).

Так это получается вопрос расходов, а не зарплат маленьких

не однушка в панельці, а двушка-трьошка з дизайнерським ремонтом в новенькому ЖК

Я б куплівлю квартири або ремонт не записував у витрати.
Це й інвестиція, навіть в Україні незважаючи на війну ціни тримаються.

Це й інвестиція, навіть в Україні незважаючи на війну ціни тримаються.

Primary residence не рахується, як інвестиція

Primary residence не рахується, як інвестиція

Чому? Ти ж тоді не витрачаєш на оренду або на виплату кредиту.

Майже ніяк.
Індексації ЗП з початку повномасштабки небуло і навряд буде найближчим часом, отож купівельна спроможність падає пропорційно з інфляцією.
Всі «вільні» гроші йдуть на волонтерку і допомогу знайомим/родичам.

Веслаю на двох роботах сумарно 12к, заощаджую 10к. Просто не витрачай багато і заощадиш. А ще ж курс готівки зараз в обмінках підріс. Взимку купував в банках, продавав в обмінках 37.4 vs 40.40. Якісь 2к в місяць заробляв зверху

Мені здається нормальний коментар. Заощаджує за рахунок того, що багато заробляє, чому б ні. Насправді, існує тільки три варіанти заощаджувати більше. Менше витрачати, більше заробляти, або і те і те.

Хах, я здається тебе знаю, але палити не буду😀. Я третій теж хотів, але овертаймити може прийдеться

Числюся на 6 роботах
Теж 20к
Нічого не відкладаю
Від зарплатні до зарплатні

Може спробувати заробляти не в гривні? *тікає*

Я думав і над таким коментом
Але написав ближче до правди

Навіщо вам гривня в Польщі?(:

Мій кейс доволі простий — до виїзду з України я працював розробником на ФОП, як мабуть 99% девів в Україні, потім виїхав в Польщу. В Україні завдяки ФОП та Remote можна брати 2 чи 2 з половиною чи дехто навіть 3 фулл тайм проєкти.

Не повірите, вона конвертується ще в долар і злотий :)

так стоп ти заробляєш 12к з них платиш податки 600 баксів, живеш з мамою?

купувати в банках можна було $2600 на місяць. Продавши по 40.40 навару вийде ~$200 на місяць. Звідки 2к? Чекаю на кул сторі

А яка тут кул сторі? З одного 200, а з 8 банків вже 1600. Десь 70к в оборот заганяеш з врахуванням, що депозит мав ще 3 місяці полежати. Ось і вся сторі. — коли більше , коли менше. 27% дохідність річних на долар на пустому місці в кризу☝️

Только время нужно на это, снимать, конвертировать, по обменкам ходить

Всі свої гроші вкладаю і роблю з командою біонічний протез для постраждалих. Наразі шукаємо інвестиції versibionics.com

У нас інший протез, функціонально складніший і інший підхід у реалізації. Вони молодці і респект команді. Звісно ми хочемо свою компанію, ми вже віддали три роки и більше 60к своїх заощаджень. У нас автоматичне поворотне зап’ястя у дві осі, вібро/термо відгук, модульні пальці. А у майбутнього ми хочемо контролювати імпульсами кожен палець.

Я знаю про то що більшим подобається палка хваталка замість пальців. Функціонал протезів не йде з часом. Ось і висновок того від пацієнтів, що краще для них. Але вони ще не користувалися зручним протезом, колись ми це покажемо, а зараз пускай це буде слова. У нас буде система налаштування сенсорів під сміну культі (при кейсах що травмована рука всихає або схудла) У команді у Юрія є медична освіта, та друзі і партнери лікарі.
Дуже приємно вести діалог, з людиною що ставить гарні питання і ще шарить цю тему )

дуже дякую, будемо намагатися!!! якщо цікаво слідкуйте на ютьюб каналі versibionics або лінкедин www.linkedin.com/in/serg-tomuz-4a806965

Оффтоп коментар: Колись був захід Visa + CEO Monobank, TA Ventures, Fedoriv etc. Серед інших учасників була команда з протезом руки. Зауважу, що я не памятаю хто саме, тому не повязую їх з esper bionics. Вони довго розповідали, як просунулися, як все гарно, зручно. Коли презентація закінчилася, і дівчина, яка на собі презентувала девайс, «пішла в тінь», вона переклала якийсь предмет, який тримала протезом, в живу руку і вже нею поклала предмет на стіл. Це був дрібний момент, який краще всієї презентації розказав, що ніфіга там не зручно і не комфортно, і роботи на довгі роки.

Хто, як і я, інвестує в ЗСУ — прошу звернути увагу сюди dou.ua/forums/topic/40604
та стати постійним донатором на користь звʼязку повітряних сил.
Кожного місяця з Вашую допомогою Я передаю обладнання, софт, інструменти, засоби спец звʼязку, кабелі та все що потрібно для покращення звʼязку, а значить реагування, у повітряних силах (авіація, ППО)
Дякую

-

Щось коментарі зі статистикою dou по донатам не сходяться

Та чому) мій середній імпакт в донейшн як раз 100-200 баксів/міс. Все як по статистиці доу.

Покупаю яйца не по 17грн за штуку, а по 42 за десяток :)

А где автор блога на Blogger про финансовую независимость, который якобы живет на 7к гривен в месяц, умудряясь еще и оплачивать за эти деньги коммуналку? Пусть поделится своими волшебными методиками, а то я попробовал как-то и понял, что это физически невозможно.

Почему невозможно. Если счётчики на все и ничем не пользоваться, то вполне возможно на мивине протянуть.

так, але мова йде про састейнабл. пару років на мівіні навіть в молодості безслідно не пройдуть

Так ми ж не знаємо на чому він там сидить) Це тільки моє припущення. Може він вирощує трюфєля і ананаси у себе на городі та полює на диких куропаток.

Для тих людей, що на мінімалку живуть, це реальність яка роками їм знищує і фізичне, і ментальне здоровʼя

Жити — неможливо. Виживати — мабуть, можливо

Средняя пенсия меньше 7к, а минимальная около 50$, так что... На 7к можно жировать 😎

Всё в валюту. У нас летом курс низкий, а зимой — высокий. Сейчас — осень. Делаем выводы.
Ну а еще следующий год — выборный в штатах, а там электорату надо будет вбросить низкие цены на бензин, а для этого опять поднимут ставку ФРС и доллар опять подорожает к остальным валютам.

Сейчас в штатах минимальнейшая безработица, можно немного и повысить

Да конечно, только тысячами сокращают и закрываются бизнесы. А так конечно минимальная. ФРС же прямо сказали, что будут повышать ставку чтоб меньше зарабатывали и меньше тратили, соответственно.

Я столько воя не видел в англоговорящем сегменте линкедина. Ни до ковида, ни во время

Не вдається навіть донатити, навіть собі купити те, що треба.

У багатих дві валюти, у бідних одна.
У багатих є (бонди, долар,золото, акції) і гривня, у бідних лише гривня.
Багаті захищені від інфляції грівні (якщо вправно трейдять всіми варіантами першої валюти )
Бідні ні.
Як бідному стати багатим?
Захіститися від інфляції. Купити валюти першого роду і навчитися торгувати нею. Купувати червоні свічки — що складно, й продавати зелені — що не менш складно.
Що там ще дешевеньке на ведмежому ринку і значно дорожчає на бичачому?

Це ще одна окрема робота, а мені подобається бути девелопером.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Так, вiдкладаю. Крiпта та рахунок ФОП з якого не знимав валюту з початку вiйни.
Сподiваюсь зроблять нормальний курс для виводу з ФОП доларiв. Цi iгри в депозит щоб зняти бакси менi не подобаються. Хоча й тримати на рахунку теж небезпечно.

Конвертація в гривню потрібна, коли за валюту з фоп рахунка захочеться щось придбати.

Вже можна купувати без депозитів (з якимось обмеженням)

Чи вдається вам зараз заощаджувати?

— так, але трохи менше(на себе/сімью більше витрачаю зараз. + трохи донати.

Як?

— так само як і до війни.

Які відкладення? Лише інвестиції, в ТРО, НГУ та й все що звязано з ЗСУ і оборонцями завдяки яким можемо працювати та жити в Україні!

До речі досить вигідна стратегія, якщо брати в борг у гривні, а отримувати дохід в валюті.

Не вигідна, бо банки не дурні, там відсотки такі шо перекриють усі падіння. Я перед війною брав для ремонту не вистачало трохи, я манав знову, я потім у товариша позичив та закрив це лайно.

Моя перша машина була куплена в кредит. Я взяв 180 тисяч по курсу 8 в борг у банку, а віддавав вже по 23 через рік чи півтора. Тому машина мені стала майже на половину дешевшою.
Все залежить від амплітуди коливань курсу.

так, тут би ще вгадати, коли буде той самий «великий ппц»

Вже всі знають що у нас кожні 5-7 років срака.

Інвестую в дрони, приціли, допомогу військовим. Кажуть, що збереже мою квартиру і родину, тож наче вигідна інвестиція.

Зуб НБУ дает, что гривна хороший выбор?

якщо ви відкладаєте гроші на покупки в Україні, то хорошим вибором для цього є саме гривня.

Вірю! Я повірив!

Давайте одразу вже опитування «як айтішники заощаджують», потім статтю з інфографікою красивою, а далі все в твіттер, де обговорюватимуть крис-айтішників що заощаджують під час війни.

Там вже на Українській Правді новий відос вийшов з представником IT-еліти нації. Цікаво, чи знайшли де той дебіл працює вже, чи ще ні?

А скиньте лінк, не читаю УП, не бачив(:

Думаю що мали на увазі оцього «чорта». Десь починаючи з цього часу, він каже я «айтішник, мнє всьо пох#$»

youtu.be/VNpMJr6SUyo?t=1143

Не схожий мені на айтішника, хіба що може якийсь криптоінвестор. Або ж мої стереотипи застаріли(:

У найближчому театральному училищі. Це ж Упячка, найчесніші та найпрофесійніші журналісти. Цікаво, а хоча б поліцейські справжні, чи теж із секс-шопу?

Упячка, найчесніші та найпрофесійніші журналісти.

ну в сенсі? Гонгадзе що, дарма загинув?(((

Гонгадзе убили 17 вересня 2000 року. Майже чверть століття тому. З того часу дуже багато води утекло. Наприклад, їх купив Томаш Фіала.

Долар стане купити важче
Біля обмінників чергуватимуть бусіки

Купив і одразу заніс. Клієнто орієнтованість

Цілуйте рельси дєвушкі на дємбель їдуть дєдушкі

Підписатись на коментарі