Експериментальна біонічна рука успішно злилася з кістками, нервами та м’язами жінки
Автопереклад, але цікаво. www.science.org/....1126/scirobotics.adf7360
У ході експериментального дослідження жінка з Нідерландів отримувала новаторську біонічну руку. Ця рука успішно злилася з кістками, нервами та м’язами.
Остеоінтеграція дозволила штучній кінцівці злитися з кістками руки
У новому дослідженні, опублікованому в журналі Science Robotics, вчені описали історію жінки на ім’я Карін, яка втратила праву руку через нещасний випадок на фермі понад 20 років тому.Наступні роки вона страждала від болісного фантомного болю, а стандартний протез здавався їй громіздким і не дозволяв займатися повсякденними справами.
Декілька років тому Карін стала однією з перших пацієнток, що беруть участь у проекті DeTOP — міжнародному дослідженні, яке займається розробкою біонічних кінцівок наступного покоління.
Команда вчених, хірургів та інженерів розробила нову форму людино-машинного інтерфейсу, що дозволяє з’єднати протез безпосередньо зі скелетом людини та зв’язати його з нервами та м’язами через мережу імплантованих електродів.
Нейром’язово-скелетний імплантат дозволяє подумки керувати протезною рукою, піднімати предмети та ворушити пальцями за своїм бажанням.
Кістка та титан
Найскладнішим завданням, за словами вчених, виявилося поєднання кістки зі штучною рукою. У цьому їм допоміг титан.Титан — не просто міцний метал, він також має властивості, що дозволяють йому зв’язуватися з кістковою речовиною та створювати міцні механічні сполуки. Завдяки титану протез успішно злився з променевою і ліктьовою кістками, а також двома кістками передпліччя.
Результати випробування виявилися вкрай успішними: згідно з дослідженням, тепер Карін може виконувати 80% дій, пов’язаних із повсякденним життям, у яких раніше воно було обмежене.
За кілька років використання протезу пацієнтка навчилася повертати дверні ручки, готувати їжу, лагодити електроніку і займатися іншими звичайними справами.
За словами самої жінки, її фантомні болі ослабли і стали виявлятися набагато рідше.
Карін — одна із трьох пацієнтів, які беруть участь у проекті DeTOP. Двох інших пацієнтів поки що тільки слід дослідити, але вчені вже сповнені захоплення та надії. Вони вірять, що в найближчому майбутньому цей вид біонічних протезів стане доступним усім, хто його потребує.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів