Збираю бюджетний ПК, треба поради

Вітаю всіх, хто читає цей топік.

Нещодавно у мене згорів комп’ютер, і тепер я хочу зібрати новий та бюджетний. Зі старої системи зберіглася лише відеокарта GTX 1050 Ti.

Я вперше збираю комп’ютер, і мій бюджет на збірку становить 16 000₴ - 17 000₴ (450$), не більше.

Я провів пошук в Інтернеті, щоб правильно вибрати комплектуючі, і ось що у мене вийшло:

• Відеокарта: GTX 1050 Ti (планую в майбутньому замінити на RTX 3060).
  • Процесор: AMD Ryzen 5 5600X.
  • Материнська плата: Gigabyte B550M DS3H.
  • Оперативна пам’ять: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2×8 ГБ, 3600 МГц, CL16.
  • Блок живлення: Deepcool PK650D.
  • Охолодження процесора: Deepcool AG500 BK ARGB.

Щодо корпусу, я поки не визначився. Шукаю бюджетний варіант до 2000₴.

Буду дуже вдячний за ваші поради.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Кулер або даунгрейдни, або бери щось без ргб, але нормальне. В бюджеті названого є навіть бюджетні ноктуа або залман.
hard.rozetka.com.ua/ua/364767915/p364767915
hard.rozetka.com.ua/...​performawhite/p332108716
Блок живлення: за такі гроші є і сілвер, і навіть один голд.
hard.rozetka.com.ua/...​hieftec_bbs_600s/p1148682
Оперативу з ОЛХ з тестом, за ті самі гроші буде 32, якщо для роботи то не завадить www.olx.ua/...​gb-ddr4-3200-IDTn9jO.html
Рязань — нарікань не маю, як знайдеш гроші — докинь на Х3Д версію, якщо знайдеш десь в Україні, якщо ціль — ігри
Забув харди/ссд в калькуляцію.
Корпус бери або бу, або щось таке, hard.rozetka.com.ua/...​/vinga_legend/p278579323, вертушка в подарунок в бюджетному білді зайва не буде. Або по хардкору, відкритий стенд з фанерки з смітника. Щось типу такого з дерева, при наявності лобзика від діда і прямих рук, як раз зекономиш на оперативу. www.amazon.com/...​um-Graphics/dp/B0B5D5WT62
Або ось варіант для естетів www.justmeasuringup.com/computer-case

Якщо скажеш ціль збірки — рекомендації стануть точніше. Бо комп для роботи і комп для ігор — то 2 різні компи в цьому бюджеті.
Якщо для роботи — економ на корпусі/кулері/БЖ, став оперативу та ссд невеликий з хардом під помийку з файлами
Якщо для ігор — знайди х3д проц, лишай оперативу 16, на здачу ссд на всі гроші.

Памяти маловато. По личному опыту — для комфортной работы — надо 24, а лучше 32Гб.

Материнську плату візьми іншу. Може бути конфлікт з процесором. І, здається незручні на ній сата роз’єми.

MSI GTX 1050 Ti у наявності (потім заміню на RTX 3060)
AMD Ryzen 5 3600.
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS.
G.Skill Ripjaws V DDR4 3600Mhz CL16.
Deepcool 700W PK700D.
Patriot 240GB 6Gb/s SATA3 у наявності (потім заміню на M.2).
TOSHIBA 2TB у наявності.
Arctic Freezer A35 CO.

1. Посмотри на б/у
2. Не экономь на памяти. На процессоре — можно, на памяти — никогда

ARGB

3. Это вообще что такое? Какой нафиг бюджетный комп, когда ты собираешься втыкать бессмысленные светодиоды в вентилятор?

я в же підібрав.

MSI GTX 1050 Ti у наявності (потім заміню на RTX 3060)
AMD Ryzen 5 3600.
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS.
G.Skill Ripjaws V DDR4 3600Mhz CL16.
Deepcool 700W PK700D.
Patriot 240GB 6Gb/s SATA3 у наявності (потім заміню на M.2).
TOSHIBA 2TB у наявності.
Arctic Freezer A35 CO.

Deepcool 700W PK700D.

А нащо аж 700 ват і такий дорогий? Відеокарти що 1050 що 3060 не потребують такої потужності.
А корпус реально можна б.у взяти і не паритись, це просто коробка з кнопкою, на барахолкі за 100грн купив який небуть і не паришся, на зекономлені гроші купити більше пам"яті чи докласти до відеокарти.

Я вибрав блок живлення через бренд Deepcool, знайомі його радили.
Може підкажеш якусь іншу модель?
Щодо оперативної пам’яті, я шукав інформацію про ОЗП, багато хто радив G.Skill і Crucial, тому що AMD не з усіма брендами добре працює.

В мене Aerocool KCAS-500 500W, проблем немає, а йому вже 6 років і він не випускається, але думаю в багатьох брендів є як вдалі моделі так і не дуже. Він в мене тягне гтх1060 і працював безперебійно місяцями при макс. навантаженні, 500 ват вистачає. Вибирав по відгуках на розеткі. Я взагалі більше про те що для такого конфіга немає сенсу брати настільки потужний і дорогий БЖ.
По оперативі я навіть не чув такі бренди, але це може я відстав від життя або то щось задротське, я завжди вибирав Kingston або Samsung і не парився, головне щоб процесор і мат плата підтримувала частоти які в ОЗП, вцілому не думаю що якісь наворочені геймерські ОЗП щось суттєво добавлять, особливо при не дуже потужній відеокарті і процесорі. Про сумісність з AMD не чув, я завжди вибирав інтел. Тому я зекономив би і тут, взяв би Kingston/Samsung і на ті гроші вибрав кращу відеокарту, це дасть більше ФПС в іграх. Та ж rtx4060 і потужніша і менше енергії споживає, що не потребує великого і гучного БЖ.

Памяти легко подкинуть попозже, потому что 4 слота на мамке, а вот проц «подкинуть» уже сложно.

Есть комп, которому 10 лет, там стоит amd phenom 2 и основные тормоза происходят из-за того, что сраный хром сожрал всю раму (4Гб) и начал бездуховно свопиться. Разработка, компиляция, ютубчик через сторонние клиенты — всё ок, скорости проца хватает, а вот оперативы — нет. Это во-первых.
Во-вторых, не на каждой мамке 4 слота.
В-третьих, сейчас инфляция и всё оверпрайс. 2-3 поколения назад — это самый бюджетный топчик.

Ну вот легко подкинуть оперативу у меня такой же феном старый, легко подкинул до 8гб, а вот проц ты хрень поменяешь если он уже старый, разве что с рук бу уг какое-то, ну и часто за ним придется менять мать, память и может даже кулер, тот самый феном топовый дешманом норм не охлаждается. Я как раз к такому феному купил дешевую память ддр2 когда она еще не стала экзотикой и не подскочила в цене. И еще на этом же феноме решарпер убивал наглухо в вижул студио, автокомплит уже тупил безбожно.

Так что на проце экномить не стоить, а памяти изи подкинуть потом. Я уже так много раз делал, щас на компе 32Гб основном, хотя брал с 16, в 21-ом. А вот дешевый проц потом и продать разве что в оч дешево, потому что надо менять а не добавлять.

Насчет хрома — вкладки закрой, сайты пишут сингл пейдж апликейшен, это значит только одну страничку в барузере открыть и все ;-)

Насчет хрома — вкладки закрой, сайты пишут сингл пейдж апликейшен, это значит только одну страничку в барузере открыть и все

Там просто хром нужно заставить работать в сигнл приложении, в фф это легко делает, а в хроме что-то не получилось

що це за комп з 4 гб? Феному 2 вже років 15+. У мене стара система була 2600k з 16 гб, так їй 12 років. Коли 4 гб взагалі ставили, тим більше для розробки?

У мене феном 2 стартував з 4 Гб і це було тоді дофіга. Тоді далеко не кожна материнка 16 підтримувала, навіть якщо слотів вистачало. Пізніше з часом докину до 6 і потім до 8. Модулі на 4Гб длр2 зявились лише в кінці і вони були дуже дорогі.

Я думаю R5 3600 мені підійде, з часом можна буде перестрибнути на R5 5600X або R7 5800X.

Тогда уж 5600G, если что из него всегда можно будет сделать хоум сервер :D

Ryzen 9 легко подкинется в любой момент. Вот только к тому времени проще будет продать за пачку мивины то что останется и собарть с нуля.

Имхо, собирать надо сразу оптимально, и менять только видеокарту по мере дешевения бу. Главное не покупать 2К и 4К мониторы.

Ну я про то что память оч легко подкидывается, типа щас купил с 8Гб по бедному а через пару месяцев подкопил и качнул до 32-х, даже в пару заходов, просто к примеру, потоу что найти мамку с двумя слотами это надо постараться, добавляя память не надо продавать старую, сама процедура в обчный писюк занимает 5 минут...Я так делал неск раз уже.

Насчет того что собирать сразу оптимально я соглсен.

Видяшку подкидывать тоже с нюансами, потянет ли блок ХХ70-ю или ХХ60-ю версию, не будет ли ботлнеком процессор. Ну разве что переход на тот самый левел но просто поколение постарше, но это надо реально неск лет. Я переходил с 1060 Ti на 4060Ti но перед этим успел поменять и проц и память и оперативу :-)
Видяшку докупить это типа купить мощный комп но без видяшки и потом ее докупить, типа на встроеное посидеть неск месяцев и дособирать на какуюнить 70-60-ю версию.

8гиг ни на что не хватит. Надо если брать то 16 Гб и потом купить ещё одну 16. B450 ATX все на 4 слота. БП от 650вт потянет все. Даже 550 потянет. Там райзен с ссд не больше 100вт сожрут. Другое дело что 1050 это не видеокарта, она конечно лучше чем встройка в 5м поколении райзенов, но не сильно. Но возможно она просто уже есть. Знакомому собирали похожее. Только процессор был 5600g и видеокарта 3070 ti. Для fhd это оптимально.

Ну 8 то для пирмер больше, хотя вот жене на ноуте хватает ))))
Блок 650 хорошая вещь, да, но вот апргрейдиться на нем до какого-то мощного проца и видяшки ХХ70 уже может быть впритык или даже не желательно, с 550 уже не получится, а брать на дешевый комп 750 для перспективы как-то не оч, уже проще память купить.

Вобщем я одно время заморачивался с этим и не раз апгрейдился оно получается что память легко подкинуть, если вдруг не хватило на один модуль :-) но в целом получается что покупка с перспекитвой апгрейда не оч хорошая вещь и сумарно получается дороже, проще брать сбалансированый и потом просто собирать на игровой комп через неск лет если с деньгами не оч сейчас.

БП все равно года 3-5 и под замену. Если это не какой то топ от сисоника. Он поплывет от времени так или иначе. Конечно современные интелы жрут по 300вт. Но имхо какой апгред. Это на старте уже старое железо. Его только на свалку потом. Даже если добавить ядер и кеша купив 5800×3d это будет мёртвому припарка. Ябы свой х3д уже сейчас с радостью заменил на i5 14gen.

Ну кстати мой блок работает реально с 2009-го, чифтек на 650, правда разок таки паяли :-)

Для яких задач?

Я сам віднедавна фанатію від міні-ПК. Наприклад на вінді: hard.rozetka.com.ua/ua/368474646/p368474646

Якщо лінукс не лякає, треба просто для інтернет серфінгу, простого кодингу без необхідності збирати великі проекти, то серйозно можеш глянути на варіант купити собі новенький Raspberry Pi 5.
www.raspberrypi.com/products/raspberry-pi-5

uamper.com/...​n6w4avMDwVuxoCywgQAvD_BwE

Просто докупити до нього корпс з кулером і маєш досить потужну машину розміром з телефон і купу можливостей для експериментів.

В 10к грн можна вкластись із усим.

купити собі новенький Raspberry Pi 5

Або купити Latte Panda там повноцінну вінду можна поставити бо класичні інтели стоять, а не арм-ки.
www.dfrobot.com/category-186.html

Ого, оце прям дуже цікава фігня, не бачив її ще.
Цікаво, наскільки добре на ній можна буде крутити різні АІ/МЛ проекти.

В мене дубові старі альфа версіі де проц атом 4 треди та 4Гб оперативи, для домашнього сервака на убунті з головою, ходю по ссш, накидав туди докерів крутяться пет проджекти, деплою через доке компоуз, 5 ват всього, тобто електроенергію не накрутить.

Також там плата ардуіно вбудована але я то взагалі не знаю що і як користуватись бо не для цього брав.

Якщо комусь хочеться дешеві залізяки поколупати свої серваки то рекомендс.
Дуже пободаються.

наскільки добре на ній можна буде крутити різні АІ/МЛ проекти

не робив такого, нажаль нічого не можу сказати.

Якась у всіх цих компактих компів незбалансована ціна.

Моделі із позорними 2 GB RAM, та мінімально прийнятними 4 GB, відрізняються по ціні на $50+. Але ж це є вартість комплекту хороших модулів 2×8 GB від Kingston чи Corsair.

Хтось знатно о...їв продавати дві найдешевші мікросхеми по 1 GB за ціною двох брендових модулів по 8 GB (в яких мікросхеми ще й на недешевих багатошарових PCB розпаяні).

Хтось знатно о...їв

Ну то вже не до мене точно )))

Я з 2 Гб не брав звісно, з 4Гб брав, але то альфа вони ж старі вже давно і вийшло декілька нових поколінь. Я убунту поставив їй 4Гб цілком норм, особливо з урахуванням того що я ходжу по ссш. Якщо з лінксом на ти можна підшаманти щоб тянуло менше оперативи, в мене при старті використовє 700мб памяті, коли запускаю три докери то вже до 2.5-3Гб підтягується.

Та ні, я це не вам, а взагалі.
Тим більше така фігня зкрізь, навіть на ринку ARM-напівфабрикатів.

Така компактність мені не треба. :P
Здебільшого, комп’ютер мені потрібен для роботи з 3D графікою та розробки ігор на Unity. Також, я граю не в дуже вимогливі ігри, а саме:
CS:GO, PUBG, Dark Souls 3, GTA V.
У мене є монітор із роздільною здатністю Full HD і частотою оновлення 144 Гц, хотілося б і такий самий FPS.

Имхо памяти мало. За всю жизнь G.Skill Ripjaws единственная память котоаря у меня сдохла спустя пару месяцев работы с родным XMP без разгонов.

Надо что-бы чипы били самсунг, надо смотреть конкретные планки которые продаются на данный момент, брать серийны номер и искать или на сайте вендорв или в гугле. Конечно если не хочется проблем с памятью то нужен интел, или поискать амд рейди память. У меня лучше всех работает дешевый Geil Orion AMD Edition (дома от r5 2600 до r7 5800xld, 5 разных амд). Но отдать должное на старенькой асус strix b350 материнке минимум проблем замечено. Так что мать асус (tuf m-ка отличный бюджетный вырик), память с самсунг чипами, и если получится amd ready.

ps: B550 нужен только если нужна сетевая карта 2.5г и еще парочка бесполезных фич. А так можно и на B450 (TUF Gaming B450-Plus II) посмотреть, под эти процессоры разницы нет.

Якщо лінукс не лякає, треба просто для інтернет серфінгу, простого кодингу без необхідності збирати великі проекти, то серйозно можеш глянути на варіант купити собі новенький Raspberry Pi 5.
www.raspberrypi.com/products/raspberry-pi-5

Да, только цена учитывая спрос, будет ближе к 200$ наверное. И после нескольких красноглазых ночей, возможно заработает аппаратное ускорение видео в браузере, возможно даже в 4К, и если повезет то аж на 60ghz мониторе. На 4й таких радостей к сожалению нет.

Малинка даже 5 тормозит и пропускает кадры в видео ютьюба 1080р

Підписатись на коментарі