Чи думаєте ви про свої пенсійні накопичення?

За інформацією від Opendatabot, середня пенсія за третій квартал 2023 року складає 5350,33 гривні (або ж 146 доларів). Зараз такий (або вищий) рівень пенсії отримують 3,57 мільйона осіб, це трохи більше третини всіх пенсіонерів.

У нашому матеріалі за 2020 рік IT-спеціалісти розповідали про різні варіанти забезпечення свого фінансового майбутнього. Зокрема про купівлю цінних паперів в індексному фонді та нерухомість для того, аби пустити в оренду в майбутньому; відкриття рахунків для пенсійного накопичення у страховій компанії; вкладання грошей в недержавний пенсійний фонд. Звісно, війна могла змінити ці плани. Втім, і зараз є айтівці, які планують піти на пенсію в 35-45 років, дотримуючись принципу FIRE (Financial Independence, Retire Early).

Розкажіть, а ви думаєте про свої пенсійні накопичення зараз? Чи це наразі неактуально?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

план на пенсію — підтримувати проект на java 8 поки не помреш

Про державну пенсію — ахаха, дуже хороший жарт, звичайно не думаю.

Так-то рано чи пізно буду організувати якесь нормальне пасивне джерело доходу. Якщо не організую — ну сам собі злобний буратіно, часу та можливостей було вдосталь.

101-річний все ще практикуючий лікар відповідає на запитання:
youtu.be/...​y02ak?si=N1yNCPqYymsPl_Ui

Став лойс якщо теж бачиш себе в майбутньому 90-річним дідом підтримуючим 70-річне легасі.

А якщо серйозно, то досить давно зустрів таку думку, як повністю підтримую: «Ти живий поки ти потрібний» і робота, як не дивно, це чи не найдієвіший спосіб прожити довше та тримати себе в кращій формі.
Тому думаю, що буду намагатися працювати до останнього дня.

Я думал об этом, поэтому уволился с укр места работы, и буду выходить на работу как гражданин ЕС. Как у фопа в Украине у меня будет пенсия-минималка, поэтому смысла в этом нету. Плюс, деньги полученые в Украине нельзя нормально вывести, кроме как окольными путями. Почему то я должен в европейских банках доказывать что я не олень за свои копейки которые я вывел через крипту, ибо других способов как вывести из Украины свою зарплату я не знаю. Если власть хочет чтоб все уволились и вышли на работу в других странах, то они пока все делают правильно. Молодцы. Все ребята из Украины и рашки, которые воровали и воруют почему-то спокойно легализируют свои миллиарды в ЕС. В ЕС тоже коррупция только на другом уровне и в других формах. Простые люди должны доказывать свой источник дохода, если хочешь купить что то за 100к долларов типо жилья. А если ты миллионер, то добрые европейцы позаботятся о том чтоб ты мог легально потратить свои миллионы. Вы еще расскажите про санкции. Все время с 2015 и до сих пор работают прокладки которые спокойно туда-сюда торгуют с рашкой. Всем рассказывают сказки про санкции. Если б они реально хотели эти санкции соблюдать то все эти компании давно бы перестали существовать, но они существуют и преуспевают. А власть ЕС закрывает на них глаза, хотя знают про существование этих фирм. В это время «хорошие» русские не переживают по поводу того что они убивают украинцев, их беспокоит то что Лейс в магазине подорожал на 30 рублей, некоторые интернет сервисы перестли работать и надо их обходить через Турцию, Казахстан, и то что некоторые товары трудно достать и дольше их ждать, и они делают круглые глаза и не понимают а почему так происходит, они хотят и убивать людей, взрывать дома, окупировать территории и при этом кайфовать, наслаждаться жизнью, и не интересоваться политикой. А добрые европейцы сострадают бедным россиянам и всячески пытаются им помочь обойти санкции, чтоб «бедные» русские могли купить себе игру в стиме. Они специально для этого в разных интернет сервисах ввели внутрисервисную валюту которую можно спокойно пополнить с картой Казахстана или любой другой не российской, ну а тиньков до сих пор работает в большинстве западных сервисов. Поэтому ребят, если у вас еще есть возможность поехать в нормальную страну типо США, Австралии, то лучше туда и езжайте подальше от лицемеров из ЕС и там в тех странах собирайте свою пенсию. Не думайте что в ЕС нормальная власть. У них шкурные интересы, они хотят на всем заработать, в том числе на мигрантах. Если у вас есть крутая квалификация и вы идеально знаете язык той страны, то на хорошее место вас не возьмут, вам они предложат уборку, стройку, завод. И так как вы мигрант то и зарплату вам будут платить меньше потому что знают что у вас нет особо выбора.

дожити до пенсійного віку це вже буде перемога, мені і грошей не треба.
актуально для людей призовного віку проживаючих в Україні...

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Так, дивився пенсійний калькулятор, рахував.
Досить не ок все, пахати треба буде більше і то що у нас супер ака KiwiSaver майже всі компанії платять по мінімуму (3%) не допомагає. Про перформанс наших пенсійних фондів я промовчу бо те позор

Іноді думаю , що з такими подіями навколо фіг я до пенсії доживу xD

Не хвилюйтесь, може відмінять ту пенсію :)

з такими подіями тре навпаки переживати, а раптом доживете :)

І жівиє будут завідовать мйортвим

Мабуть і те і те, настрій дивний, то жарт усім украм ткскзть

Мабуть паганий

Тут би дожити до наступного року, які пенсії?
Не кажучи вже про вихід клієнтів з українського ІТ.

Думаю. Але придумати нічого путнього не можу :)
Мої плани:
План А. Станеться чудо і якись з моїх хоббі проєктів перетвориться на прибутковий бізнес.
План Б. Буду працювати програмістом поки зможу. Надіюсь, що зможу довго
План В. Я вже збудував свій будинок і посадив в саду десяток горіхів. За 20 років вони будуть нормально родити. Якщо ціни на горіхи збережуться на відносному рівні як зараз то урожаю горіхів має стати на те щоб жити. Принаймі це буде більше ніж державна пенсія.

Бонусний план. Може з тьох моїх дітей хтось буде заробляти достатньо щоб мені з дружиною підкинути на прожиття. Або хоча б скинуться

Горіх фундук чи дерево волоський (який треба лущити)?

А ще у гуглі є таке знущання з пенсіонерів як голосовий пошук. От тільки у літніх людей швидкість говоріння зовсім не та що у молоді. Тому пошук голосом аж ніяк не хоче розпізнавати запити від моєї мами.
Хочете собі на пенсію заробити? Забезпечте інших пенсіонерів такими додатками, у яких вони зможуть працювати.

А скажіть, програмісти гугл, як літнім людям користуватися пошуком?
Це дуже велика аудіторія потенційних покупців.

Вони не можуть набрати на звичайній клавіатурі текст запиту. Їм потрібна або інша клавіатура, або інша віртуальна клавіатура. Або навіть спеціальна версія операційної системи для людей похилого віку.

Або навіть спеціальна версія операційної системи для людей похилого віку.

Операційна система це не про UI а про абстракцію над реальним обладнанням для програм.

А так — голосовий пошук мабуть найкращій варіант. ML моделі розпізнання мови постійно покращуються, але такі речі як локальні діалектизми (а у випадку української мови і русизми) і різні акценти думаю ще будуть доволі важкими в розпізнанні якийсь час.
ML вміє розпізнавати те на чому його вчили, для покращення розпізнання мови людей похилого віку треба більше зразків їх вимови.

Кошти які мав би відправляти на ЄСВ відправляю собі в НПФ, також оформив пенсійне страхування.

І як воно? За три роки акції дуже виросли. Вже мабуть можете не працювати? (Заздрю по білому)

Выросло так же как и VOO, например
Ничего особенного же

В нас на роботу приймають до 55 років, потім ви самі повинні шукати дохід. Люди без пенсії та без роботи. Тому про «пенсію» та дохід треба думати чим раніше тим краще, звісно не державну

В 55 лет нанимают не на работу, а покупают экспертизу как консультанта? Это я к чему, если человек 20+ лет в IT, то он может решать проблемы, которые нельзя решить технологически, тоесть то что недоступно 17 летним архитекторам.

Ще є 11 років заробити перший мільон доларів США, і продавати потім експертизу

Кстати, а был хоть один случай в украинском IT чтобы человеку (не джуну) отказали в трудоустройстве из-за возраста? Вроде пока с возрастом у сеньоров только количество звездочек растёт, как у коньяка.

Оффициально же не откажут по возрасту, просто после собеседований с молодой командой 23-летних сеньоров и 17 летних архитекторов дадут фидбек ейчару что мы хотим посмотреть когото еще и выберут того кто по их мнению лучше впишется в команду.
Работал с командами со штатов где средний возраст девелопера был 50-55 лет,
рано или поздно мы тоже к такому прийдем.

Работал с командами со штатов где средний возраст девелопера был 50-55 лет,
рано или поздно мы тоже к такому прийдем.

Може навіть швидше, ніж ви думаєте! Бо 17-річні програмісти без вищої освіти — аж ніяк не можуть бути інженерами. До кризи їх брали на галери як «баласт» — щоб пере-продавати як спеціалістів. Зараз, коли роботи не вистачає навіть для синьйорів, ніхто не буде навіть запрошувати таких діточок на співбесіду.
Якщо до кризи щоб потрапити на співбесіду джуну треба було мати хоч би рік досвіду — то тепер на джунів будуть запрошувати тільки колишніх мідлів + 3 роки досвіду + диплом. Отже до 20 років — ВУЗ + 3 роки практики = 23-літні джуни замість синьорів. До мідла теж буде не 1-2 роки як раніше — а 3-5 років, як у будь-яких інших професіях. Ну і до синьора менше ніж за 10 років ніхто не доросте. Отже мінімальний вік ІТ синьора має бути десь 35 — 40 років.

Маючи десятки різних інших нейтральних відмов — кращий кандидат, англійська, раптова відмова клієнта, вакансія он-холд і т.п. це потрібно бути абсолютно відбитим, щоб вказувати реальну причину таку як вік, стать, фізичний стан і т.д., якщо навіть відмовляють через це

В Україні розробників такого віку практично не існує. Тоді не було потреби на ринку. Програмуванням займалися лише ентузіасти. Та невелика кількість програмістів не має проблем з працевлаштуванням зараз

Коли це " тоді"? Можна подумати, що всі програмісти починають займатись програмуванням виключно зі шкільної скам’ї

Радіо86 чув?

Радио-86РК, если быть более точным

Электроника МК-52 и 100 ячеек памяти для программы. А паять я не умею, у меня руки из жопы.

Не чув, і шо з того? Я взагалі не програміст. Але 20 років тому верстав сайти в блокноті))

Можна подумати, що всі програмісти починають займатись програмуванням виключно зі шкільної скам’ї

Це завжди актуально
. Як інвестує Геннадій з 2017 по DCA
youtu.be/05o8HhaRYGs

Фондовий ринок США пережив 2 світові війни вже.

не думаю
живу сьогоднішнім днем, чого і всім бажаю

Я думал об этом, поэтому уволился с укр места работы, и буду выходить на работу как гражданин ЕС. Как у фопа в Украине у меня будет пенсия-минималка, поэтому смысла в этом нету. Плюс, деньги полученые в Украине нельзя нормально вывести, кроме как окольными путями. Почему то я должен в европейских банках доказывать что я не олень за свои копейки которые я вывел через крипту, ибо других способов как вывести из Украины свою зарплату я не знаю. Если власть хочет чтоб все уволились и вышли на работу в других странах, то они пока все делают правильно. Молодцы. Все ребята из Украины и рашки, которые воровали и воруют почему-то спокойно легализируют свои миллиарды в ЕС. В ЕС тоже коррупция только на другом уровне и в других формах. Простые люди должны доказывать свой источник дохода, если хочешь купить что то за 100к долларов типо жилья. А если ты миллионер, то добрые европейцы позаботятся о том чтоб ты мог легально потратить свои миллионы. Вы еще расскажите про санкции. Все время с 2015 и до сих пор работают прокладки которые спокойно туда-сюда торгуют с рашкой. Всем рассказывают сказки про санкции. Если б они реально хотели эти санкции соблюдать то все эти компании давно бы перестали существовать, но они существуют и преуспевают. А власть ЕС закрывает на них глаза, хотя знают про существование этих фирм. В это время «хорошие» русские не переживают по поводу того что они убивают украинцев, их беспокоит то что Лейс в магазине подорожал на 30 рублей, некоторые интернет сервисы перестли работать и надо их обходить через Турцию, Казахстан, и то что некоторые товары трудно достать и дольше их ждать, и они делают круглые глаза и не понимают а почему так происходит, они хотят и убивать людей, взрывать дома, окупировать территории и при этом кайфовать, наслаждаться жизнью, и не интересоваться политикой. А добрые европейцы сострадают бедным россиянам и всячески пытаются им помочь обойти санкции, чтоб «бедные» русские могли купить себе игру в стиме. Они специально для этого в разных интернет сервисах ввели внутрисервисную валюту которую можно спокойно пополнить с картой Казахстана или любой другой не российской, ну а тиньков до сих пор работает в большинстве западных сервисов. Поэтому ребят, если у вас еще есть возможность поехать в нормальную страну типо США, Австралии, то лучше туда и езжайте подальше от лицемеров из ЕС и там в тех странах собирайте свою пенсию. Не думайте что в ЕС нормальная власть. У них шкурные интересы, они хотят на всем заработать, в том числе на мигрантах. Если у вас есть крутая квалификация и вы идеально знаете язык той страны, то на хорошее место вас не возьмут, вам они предложат уборку, стройку, завод. И так как вы мигрант то и зарплату вам будут платить меньше потому что знают что у вас нет особо выбора.

если не будет то тогда тем более мне оно не надо

Мої дідусі/бабусі та прадідусі/прабабусі доживали до 80+ років, у батьків також здоров’я непогане, тому я (з генетичної точки зору) серйозно розглядаю перспективу того, що й сам проживу 80+ років, при цьому десь вже після 60 не хотілося б працювати фул-тайм. Отже виходить, до 60 треба зібрати стільки активів, щоб вистачило на 20+ років життя, коли можна займатися чим хочеш і не думати про те, чи приносить це гроші.

Звичайно робота це зараз основне джерело накопичення вільних грошей. Окрім цього ще крипта почала рости в останні дні, що не може не радувати, і я сподіваюся у наступні десятиріччя ще буде багато періодів шаленого росту з надприбутками. Ще нещодавно запустив ютуб-канал, який сподіваюся рано чи пізно дійде до стадії монетизації і буде приносити декілька сотень $ на місяць, а якщо справи зовсім гарно підуть — то й декілька тисяч. І на період «після війни» розглядаю варіант з інвестиціями у нерухомість, можливо навіть не в Україні.

Коротше, планів багато, тепер головне дбати про власне здоров’я і не померти занадто рано.

Я тобі умний вєщь скажу, токо ти не обіжайся

Ти не рощитуй особо на перегляди в ютуб після 60. Компанії Гугль як такій всього то якісь 25 років. Там же й крипта, тільки гірше. Роса на сонці. Але мріяти звісно, не шкідливо :)

Нерухомість і дбати про здоров’я лайк, і не померти тобі зарано

Лайк від підписника твого каналу ))

працювати до 60 ?) я б вже у свої 29 виходив на пенсію ))))

Почекай, скоро відкриється друге дихання)

план на пенсію — підтримувати проект на java 8 поки не помреш

років через 20 программіст на 8 джаві будуть найбільш оплачуванні, як зараз на коболі.

Про що ви?) Років через 10 ШІ всіх програмістів переможе на ізі )))

Я вперше таку заяву почув ще десь в середині 90х, і теж було через 10 років. Потім десь на початку 2010-их я чув що через 10 років вже не потрібні будуть водії автобусів і їх всіх замінить автопілот.
Так що на наш вік ще вистачить копатися у всьому цьому корпоративному гівні мамонта.

Кожен турок помре, проте не кожен турок живе по-справжньому :)

дадада, я це всім туркам розказую. Хай не забувають свою назву. А то дядя ердік думає перейменувались і всі забули зразу 😅

А років через 40 java 11 стане широковживаним стандартом

На пенсію? Це ж план А для java програмістів

Ффу, доу сильно шкодить економіці країни запускаючи п’ятничні теми на початку тижня :D

Почему в стране, где так много людей не рассчитывают на пенсию(а судя по статистике ВОЗ у нас просто не доживут до нее), эта система и налог все еще в силе? Почему не сделать ее добровольной или убрать вообще? Или кому-то все таки нужно оплачивать «великие» научные достижения?

Як в тому анекдоті (майже) «...Вітаю панове, здається, у нашого офісу простих рішень відтепер новий голова» :) «Прибрати взагалі» — це як? заморити голодом кілька десятків мільонів громадян? Пенсійна система на сьогодні солідарна — пенсіонери фінансуються за рахунок поточних виплат в ПФ тих хто працює, а не за рахунок якихось власних накопичень.

як варіант, годувати їх за донати. хай якісь прикольні номери на ютубі роблять, і монобанку створюють.

армія якось так живе, здається? ну.

армія так живе на 3% приблизно.
Але мабуть в найкращих світі ліцеях із топ-20 про зно не вчать відсоткам.

Ну можна як і усі інши реформи профінансувати із бюджета, і потихеньку згортати усю цю інфраструктуру пенсійну, яка зараз займається збором надходжень. Ви з однієї сторони праві, тут рахувати треба, з іншої сторони виходу все одно немає, з таким віковим графіком який зараз в Україні, коли песнії перестануть платити, або їх перестане вистачати для життя (вже?) це просто питання часу. Хоча можна й просто підіймати пенсійний вік до тих пір, пока під нього буде попадати все менше людей, а вже потім відмінити, коли в пенсійному забезпеченні вже не буде ніякого сенсу.

Звичайно, можна. Але де знайдеться політична воля?
Останні 20 рочків вона була відсутня.
Сьогодні зустрів статтю, що в Україна в топ 5 найгірших податкових систем світу. Вирішив подивитись в перспективі. Так от, ми там в топ 5 з 2008 року. Так, що про те що «можна» — годі й гадати.
От була гарна ідея замінити всі міністерства скриптами, але ж хто цим буде займатися, коли можно доїти бюджетні кошти, гранти, кредити від західних партнерів.

Ну можна як і усі інши реформи профінансувати із бюджета, і потихеньку згортати усю цю інфраструктуру пенсійну, яка зараз займається збором надходжень

Ти колись цікавився які країни не мають державних пенсій взагалі? Варто поцікавитись, перелік доволі красномовний: Чад, Афганістан, Сомалі і так далі... Всі інші так чи інакше не дадуть сдохнути пенсіонерам з голоду — тобто ідея взагалі не мати пенсійного навантаження на бюджет не дуже реалістична.

Що можна робити — це відходити від чисто солідарної системи до міксу з солідарної та накопичувальної з поступовим зміщенням «ваги» в бік останньої. Але на це потрібні роки, точніше десятиліття — бо населення на разі дуже неосвічене в питаннях персональних фінансів (цього не викладають в школах, на відміну від європейських країн), тобто потрібні титанічні скоординовані зусилля щоб навчити людей планувати фінанси на десятиліття вперед, плюс ці десятиліття очевидно потрібні, щоб власне щось накопичити так щоб його вистачило на підтримку штанів.

В ідеальному світі, якщо почати реформи зараз, десь років через 30 гіпотетично можливо мати ситуацію, коли накопичувальна «індивідуальна» пенсія складає умовних 70%, а державна тільки 30% (тільки щоб взагалі ласти не склеїв, а спочатку помучився).

І тут постає наступне питання: можеш згадатати бодай якусь реформу в Україні, яка б «пережила» 6-7 змін уряду й не була за цей час спотворена чи згорнута? Я ні... Ну і друге чисто практичне питання — як там з довірою до державних чи приватних фінустанов в Україні? З цим все гаразд? Та фіг там, на сьогодні потрібно буди дуже відважною людиною, щоб в Україні довірити якійсь установі свої пожиттєві збереження. Бо кинуть, і ніхто тебе не захистить.

Отже, в теорії що робити (і скільки на це часу потрібно) нібито цілком зрозуміло, але виглядає поки що ненауковою фантастикою (і це ще війна цілком «за дужками»)...

Круто, сидим пердим, затыкаем рты за предложения, ничего не делаем, даем системе сожрать пенсионеров, ведь судя из кол-во пенсий, большая часть едва ли достигает прожиточного минимума. Очевидно я не бюрократ и это не моя работа, а вот кривость системы видно издалека. Это я еще не затрагиваю тему, а где деньги, погибших людей не доживших до пенсии(которых большинство).
Ты уже в ловушке потерянных ресурсов и нет смысла спекулировать на тему времени и доверия, ты уже доверил эти деньги, ты уже их платишь, вопрос в том хочешь ли ты их увидеть в конце или нет.

ты уже доверил эти деньги

«Доверил» — єто когда добровольно.

Про это я и написал в первом комментарии.

Очевидно я не бюрократ и это не моя работа, а вот кривость системы видно издалека.

Це ж майже бородатий анекдот:
---
— Сова, ти мудра, допоможи: нас всі в лісі жеруть, це ж капєц, не життя а «пекельні борошна». Що робити?
— А ви, миші, станьте їжаками.
— Вау, круть! Емм... чекай. А як, власне, це зробити?
— А я знаю? Я стратег а не тактик Я не бюрократ і це не моя робота, але кривість системи видно здалеку
---

Мова не йде про те, що ніхто крім доу експертів не розуміють того тупика, в якому опинилась пенсійна система. Це давно відома проблема, розмови про яку йдуть багато років. Також приблизно зрозуміло що можна спробувати з цим робити (принаймні, що робили інші). Проблема в обмеженнях, які роблять «просто» складну проблему майже безнадійною в даному конкретному випадку.

Лошадку будуть заганяти поки не впада і не здохне, але тоді з неї ще можна здерти шкіру, перемолоти на фарш та кістну муку.

У нас уже пенсий не хватает на прожиточный минимум и будет(имхо) хуже т.к. будущее поколение на столько мизерное, что не сможет содержать столько ртов.

Є земельна рента, є прогрес технологій, при бажанні, знайти джерела фінансування ПФ не проблема. Проблема не в тому, що всього всім не вистачає, а в перерозподілі того що є.

Очень круто делать вид, что мы отдаем налог на сбережения, чтобы получать его в старости, а по факту выходит, что текущее поколение кормит текущих пенсионеров и тогда вопрос куда делись деньги? Ну, морить голодом я как бы не собирался, но и работать за 100 я тоже не умею, почему-то 30 лет назад то поколение не подумало про эту проблему и выходит, что будущая экономика составляет около 6% от населения(с статей на dou) и кто тогда будет виноват, комментатор с dou предложивший идею?

У тебя есть представитель депутат в Верховном Совете, он должен подать законопроект, Совет рассмотрит, примет и дело в шляпе.

Действуй, по результатам отпиши пж.

Недра у страны чьи? за них и кормить, было бы желание поделиться у властьпридержащих

Страна солидарности, если ты похож на барана, то ты баран, и на тебе презумпция виновности барана. И твоя задача доказать, что ты не баран.

Одразу видно, молода людина.
Твою ініціативу піднімають і хоронять вже останні двадцять років.

відклав 30к євро в золоті на евтаназію.
Не розумію шо ви купуєте шо в вас вічно грошей нема. Гречка — 300 грн в місяць, все решта ну 5к грн і комуналка 2к, непідйомна сума?

відклав 30к євро в золоті на евтаназію

Балон азоту 2-3к гривень, маска для дихання ще хай сотня, якраз державної пенсії вистачить:)
Плюс можна знайти все на місці і не треба заморочуватись з виїздом в країну де проводять такі процедури

дякую за ідею, розгляну в перспективі.

готель Дружба не обовʼязковий, але весь сетап відно www.researchgate.net/...​n-the-face_fig8_253647263

Тільки ж редуктор на балон не забудьте, бо якщо підключити маску напряму до high-pressure tank — ну... результату мабуть теж досягнете, але так робити не треба.

Ну там звичайний дайверський регулятор накручено, це і є первинний редуктор, а другий у масці який вже подає повітря під тиском середи (незбалансована мембрана)

Ааа. Я по дайверських не дуже, мені більше звичайна газова «жабка» знайома. Ну або кисневий.

Отож, перед самогубством краще пройти сертифікацію хоч advanced open water diver або краще tdi enriched air and decompression procedures :) може після цього і подихати не буде бажання

той випадок, коли наголос в слові має значення: я так і не зрозумів якого бажання не буде :)

Вірьовки заборонили? Або так, exit bag, як в наступому коментарі.

я не експерт, але вивчу і це питання. Якщо так просто то зекономлю 30к

Не слушайте их: им лишь бы тратить. Натрия нитрит 200 грн/кг. Обычному человеку хватит 30 грамм за глаза. Это даже дешевле веревки.

Ой нє... Широкодоступна хімія гарантує хіба що ті самі «пекельні борошна» замість результату. Маю добряче інформації з даного питання, але із зрозумілих причин викладати тут не буду.

Я теж міг би багато способів написати, включно і з відносно доступними речовинами. Але боюсь забанять.

Взагалі, тут навіть з банальним чадним газом величезна кількість можливих ідей. Хто шукає — той знайде ;)

Сумніваюсь що це безболісно, на відміну від інертних газів, і взагалі на дах залізти безкоштовно:)

Корвалол 4-5 флаконов в зависимости от массы тела и вы медленно засыпаете и не просыпаетесь никогда, стоимость будет дешевле хорошей веревки

Теоретично-то воно так, тому що _та сама діюча речовина_ там дійсно є. Тільки в перерахунку на потрібну для задачі дозу (десь від 10 г) потрібно жахнути з півлітра корвалола. Простіше випарити зайву рідину.

Это то что уже сработало, человек на кладбище и не жаловался в процессе, лег и не проснулся

Це не дуже порада, якщо хочеться саме безболісної смерті. Економити на цьому не варто.

Тому не треба вигадувати велосипед і використовувати ті ж препарати, що використовуються при евтаназії чи медикаментозній смертній карі — барбітурати внутрішньовенно. Якщо настроїти повільне введення, то можна ще й кайфонути перед смертю.

Найбільш гуманний спосіб придумали французи ще у 18ст, за 30к можна сусіда попросити я думаю, він і подсобить. Вся ця хімія тільки забруднює довкілля

Ну додати метоклопраміду 4 таблетки і грам парацетамолу за годину до ну або замість парацетамолу щось трохи міцнішого, якщо вже больовий поріг занизький. А так то у нас в країні вкрай обмаль варіантів на безболісний відхід. То й же ваш варіант нереально практично реалізувати.

Ну додати метоклопраміду

Хотів написати «або церукалу», а потім подивився — це одне й те саме. І все ж я проти хімії у цих справах, особливо загальнодоступної.

Якраз у нас в країні все реально, маючи лишніх пару тисяч баксів. Береш перший телеграм канал, який «написаний на паркані» і любой карпіз за ваши дєньгі.

Тим більше в ветеринарці, яка трохи менше контролюється, всі ці речовини широко використовуються. Тому і самому не важко розчехлитись, якщо уже хочеться зекономити.

Мені якось хімія здається найбільш оптимальним варіантом, який випробуваний уже тисячу разів. Тим більше я бачив як це працює, коли усипляли невиліковного кота моїх батьків.

маючи лишніх пару тисяч баксів

За пару тисяч баксів я собі куплю (цілком законно і легально!) 40-літровий балон аргону, нормальний TIG зварювальний апарат із усією обв’язкою, навчуся варити... то може і перехочеться використовувати той аргон за темою, яку ми тут обговорюємо. «Газовий» метод так само широко використовується, безболісний і безвідмовний.

шо ви купуєте шо в вас вічно грошей нема

донатики, хтивки, й гречка

від зп до зп, ще позичати доводиться

Задача зараз більше пережити війну та обрати країну для постійного проживання, тобто проблеми виживання тут і зараз

Тут ще є нюанс, що країна, яку ви обрали, може не обрати вас :)

Якщо змогти виїхати до закінчення війни то більшість країн приймуть)

Щось мені підказує, що як тільки зроблять реєстр призовників — так відразу усюди буде потрібна валідація через Дію. Так само як було з Ковідними сертифікатами.
Чоловік (а згодом і жінка) 18 — 60 років має на першу вимогу показати і Дії інформацію про реєстрацію у військовому реєстрі. Нема реєстрації? Затримують і везуть у військомат.
Далі банки будуть вимагати цю інформацію аби «актуалізувати данні». Не надав інформацію? Просто блокують усі картки та рахунки.
Далі у зв’язку з важким фінансовим станом (на 3-4 році війни) просто приймуть постанову що якщо клієнт банку більше року не виходив на зв’язок — то його активи держава конфіскує на військові потреби. Це дозволить державі забирати гроші і майно людей, які загинули на війні, яки виїхали і не повернулися, які переховуються від мобілізації.

Звучить правдоподібно. Я вже давно почав задумуватись, що треба буде якось через ФоП дружини працювати. І великих сум на своїх рахунках зараз не накопичую. Треба буде і машину напевно переписать))

Хочу напам’ятати, що під час продажу нерухомості, яка у власності більше 3 років, немає податку (5% + 1.5%). Коли робите договір дарування, наприклад на дружину, то ці 3 роки починаються спочатку вже для неї, як для навого власника. Тому якщо маєте плани, навіть не прямо зараз, а колись залежно від ситуації, продавати, то має сенс вже зробити ресет цього каунтера.

Ще якщо під час продажу ви будете жити и працювати закордоном тривалий час, то податкова може вирішити, що ви вже нерезидент і напахувати не 5+1.5, а 18+1.5 (ПДФО). Через 3 роки цього вже немає і відсоток сплачюєте як і резиденти і тому у нагоді також буде зміна власника нерухомісті 3+ роки назад.

Для дружини при купівлі буде податок 1% у будь-якому разі. Не 6.5%, звісно, але все ж

1% мито буде дійсно у будь-якому разі під час продажу, а от додаткові 6.5% перші 3 роки від зміни власника (19.5% коли це нерезидент), навіть якщо це не продаж, а дарування.

Принаймні, це як як зрозумів податковий кодекс.

Саме так. Принаймні, було пару років тому :)

Вангую хвилЬКУ емiграцiї заможних айтiшних «половинок»-трактористок.

хай спробують заблокувати мою карту payoneer

Заблокують у банкоматі, теж мені проблема

а я не збираюсь її в банкомати сувать.
є багато варіантів — від простої привязки до apple/google pay до виводу через крипту або через money bus («бусики з готівкою»)

є багато варіантів — від простої привязки до apple/google pay

Ну, єто нужно будет чтобі апл/гугл пей у нас продолжал работать. Віключить его — дело двух минут.

до виводу через крипту

разве что у перекупов

бо через money bus («бусики з готівкою»)

А вот и они

приветствую тебя, обнал за 25%!

дівчина/жінка/подруга зʼїздять до Польщі не за 25% — вирішать заманити працююче чоловіче населення — просто стрельнуть собі в ногу — і думаю так і зроблять

Те що призов стане жорсткішим, це вже очевидно по тому які новини.

Але забирати майно, рахунки. Нащо державі гемор з тими копійками коли тут мільярди $ дарують

Але забирати майно, рахунки. Нащо державі гемор з тими копійками коли тут мільярди $ дарують

Як кажуть у мудрому єврейському анекдоті «Так буде не завжди».
Якщо вже робити по-совісті так взагалі має бути так: хочеш бути громадянином України — іди воювати. Не хочеш — громадянство скасовують, усе майно забирають — і їдь куди хочеш.
Натомість якщо якісь войовничі африканські дикуни готові воювати за Україну — їм громадянство і конфісковане житло і майно втікачів.

Громадянство немає відношення до права власності майном. Якщо майном в Украхні володіє громадянин німеччини, то йому також запропонують воювати, чи втратити майно?

Звісно якщо накинуть якусь кримінальну статтю з конфіскацією, то викон служба все зробить, але це трохи інші обставини.

А майно з якого?) Я заплатив за нього і податки також, з таким відношенням до приватної власності діла не буде.

Тобто зараз твоє життя належить державі — і це ок. Тебе відправлять на штурм — проте власність твоя комусь залишиться, не відберуть.
Я б краще навпаки — усю власність віддав, аби тільки випустили почати життя в новій країні.

Тобто зараз твоє життя належить державі — і це ок.

Ця норма десятиліттями в законах, і держава очікує, що людина, яка десятиліттями є громадянином Україні, погоджується з нею.

власність твоя

Також в законах десятиліттями, і людина очікує, що держава погоджується з цією нормою.

Навіщо все віддавати, вирішується одним гонораром досвідченого розробника.

Бобрику, ти трохи забув, що приватна власність це одна з західних цінностей, за які і йде війна.

Як вам ідея, що війна з точки зору еліт йде за можливість продовжувати грабувати цю конкретну країну, чи з швейцарії не видно?)

Ціль війни була вказана ще 8 березня 2022:
NATO says Russia’s war must not escalate beyond Ukraine
www.reuters.com/...​eyond-ukraine-2022-03-08

Перепрошую, Бівер, я мав на увазі звичайно ж укр еліти. Ширше визначення: за збереження «статуса кво», який (сюрприз) завжди вигідний тим хто нагорі, ато хз що там буде, якщо сильно потрясе.

Щось подібне росіяни говорять, що війна потрібна, щоб грабувати Україну.
То ви з ними?

Нерозумно заперечувати факти крадіжок через корупційні схеми. Те, що росіяни використовують цю проблему у власних цілях, не робить цю проблему неправдою. Не зустрічаючись з проблемою особисто, по різних причинах, дуже зручно заперечувати її існування. Але це заперечення сильно шкодить тим, хто особисто зустрічається з проблемою.

Конституція зараз «на паузі», ЄС, НАТО та «західні цінності» будуть тільки після перемоги.
А зараз ми вчимося у своїх ворогів як треба воювати «до останнього солдата». Отже приватна власність та навіть право людини на життя — «не на часі».
Як казала одна мудра людина «Головна задача аби війна не поширилася з території України».

хочеш бути громадянином України — іди воювати. Не хочеш — громадянство скасовують, усе майно забирають — і їдь куди хочеш.

А це має стосуватися тільки придатних чоловіків 18-60? Чи пенсіонерів, жінок, дітей і всіх інвалідів, що не воюють, «по-совісті» теж мали б позбавити громадянства і майна?
Якщо ж не чіпати ці категорії, то і не буде чого конфісковувати, бо так звані втікачі просто передадуть своє майно дружинам/батькам/дітям.

Цікаве питання. Формально усі громадяни мають рівні права. Отже

А це має стосуватися тільки придатних чоловіків 18-60?

вже суперечить цьому принципу.
Також діти до повноліття не є повноцінними громадянами. Якщо слідувати духу закону та загальній логіці: аби стати громадянином людина має на це спочатку погодитися! Тобто громадянство не може бути примусовим — це ж не рабство. Але з іншого боку зараз дитина не може просто відмовитися і залишитися без громадянства.
Що до літніх людей: знову з точки зору права людина звільняється від обов’язків не через вік, а через стан здоров’я. Бо закон каже що держава має піклуватися про громадян і не дозволяє піддавати їх ризику чи шкідливому для здоров’я впливу. Через це, наприклад, держава має допомагати інвалідам у будь-якому віці і надавати їм можливість гідно жити і робити усе як інші громадяни.
Це я кажу про сучасне розуміння держави як «сервісу» для людей — на відміну від минулого століття, коли держава фактично була господарем своїх громадян. А де залишилася монархія громадяни і досі формально «власність» монарха.
Отже питання не просте: є «дух» закону, є буква закону, є права людини, є мораль ... і з іншого боку є війна яка руйнує усі правила і яку важко поєднати і з законом, і з мораллю і з людяністю взагалі.

щоб народитися, потрібно дати згоду, ніхто ж не питає, чи хочеш ти жити і страждати.

Є алгоритм — як народитися у родині багатого швейцарського бізнесмена*

Крок 1. Народжуєшся.
Крок 2. Зростаєш до віку, у якому вже однозначно можеш зрозуміти — народився ти у родині багатого швейцарського бізнесмена, чи ні.
Якщо так — Живеш багате щасливе життя у заможній родині швейцарського бізнесмена.
Якщо ні — шукаєш підходящу мотузяку... і переходиш на Крок 1.

*при умові, що реінкарнація працює.

на відміну від минулого століття, коли держава фактично була господарем своїх громадян

помінялось менше, ніж ти думаєш, і держави, переважно, розуміють фразу «людський капітал» буквально. з цих холопів можна збирати податки, запрягати їх в впк (простий приклад, віриш, що маск/безос запустили б ракету БЕЗ контролю з боку уряду?), і так далі.

Формально усі громадяни мають рівні права

Ну формально вбивця й жертва теж мають рівні права, але один помре раніше, а інший харчуватиметься за твій кошт

У державних органів теж є права й обов’язки єсішо

Не хочеш — громадянство скасовують,

Лол, так легко не буде=)

Тому зараз треба інвестувати в пошук дружини/дівчини, якщо ще немає :)

На жаль дружин / дівчат теж можуть відправити на війну — якщо не цього року, то десь на 3-4 рік війни.
Доречи — це буде цікавий прецедент з точки зору Конституції. Виходить що коли людина набувала громадянства — на той час держава не мала права послати її на смерть. А потім закон міняється — виходить держава змінює умови договору. Відповідно у такому разі людина має аби погодитися на нові умови — або мати право відмовитися від громадянства!
І взагалі: якщо розглядати сучасне право де держава не хазяїн своїх громадян — а лише сервіс який їх обслуговує (найняті народом менеджери) то людина повинна мати змогу «розірвати договір» з державою, яка її не влаштовує! Так само як і держава!
Наприклад якийсь радикальний ісламіст мріє про шаріат — але народився десь у переважно католицький державі. Якщо він «автоматично» стає громадянином — то логічно що нічого доброго з цього не вийде — краще надати йому допомогу переселитися у державу яка йому підійде.
Якби Україна за державний рахунок кожному ватнику придбала б житло у Параші і допомогла з переїздом та зміною громадянства — це обійшлося б значно дешевше, ніж війна.

На жаль дружин / дівчат теж можуть відправити на війну

Этого не будет, только если она не медик. Это жизнь мужчины ничего не стоит, а если визжащих и брыкающихся женщин начнуть ломать и бить посреди улицы в массовом порядке, это будет слишком большой репутационный удар по государству, такого никто не допустит. Кроме того свойство быстро заканчиваться имеют в основном штурмовики/держатели окопов. В этом качестве польза от средней женщины примерно нулевая.

Кроме того свойство быстро заканчиваться имеют в основном штурмовики/держатели окопов. В этом качестве польза от средней женщины примерно нулевая.

Гадаєте від «колобка» типу мене, чи від 50-річного алкаша, чи від наркомана більше користі в окопі ніж від стрункої, спортивної дівчини?
Насправді користь однакова: бо сучасна піхота не може перебігти мінне поле і зайняти ворожий окоп (як у кіно про 2 світову). Вона може тільки сидіти під постійним вогнем арти, мінометів, бомбочок з дронів, авіа-нальотів та снайперів. Із розваг — постріляти у бік ворога. Який теж не дурний аби виставляти свою пику як мішень чи іти в лобову атаку на міни та кулемети.
Отже робота піхоти в окопах — просто тримати місце та працювати «гарматним м’ясом». На таку роль підійде будь-хто, кого зловлять. І навіть вчити не треба багато чому: який сенс кілька місяців вчити мобіків якщо середній строк їх життя на «нулі» 2-3 тижні.

Гадаєте від «колобка» типу мене, чи від 50-річного алкаша, чи від наркомана більше користі в окопі ніж від стрункої, спортивної дівчини?

Верно, старый больной мужик будет молчать в тряпочку, и давить на спусковой крючок на своем калаше, заставляя тратить на себя снаряды. А если сбрыкнет, то получит лопатой по горбу, в лучшем случае. В случае же со стройной спортивной девушкой, после прилета парочки снарядов, и созерцания двухсотых друзей/подруг в своем окопе, которых и похоронить то не получится, у нее начнется истерика, которая сразу передасться тем кто рядом. И лопатой по горбу ее не будут, и что по хуже тоже. Потому как пускать на мясо женщин — никто не будет, после такого мясника завалят свои же побратимы. И потом, лозунг — «защита женщин и детей», тоже по мокрому месту пойдет. Кого тогда получится окопные сидельцы защищают, если в окопе все, кроме власти? Так окоп может еще и в обратную сторону начать стрелять. Если в окопе в одни мужики, то им проще умереть. А если рядом бабы, и не дай бог красивые и с мокрыми глазами как у кота из шрека... надо защищать. Это не социально навязанное правило, а биологическая прошивка, и если на нее как следует наступить, то всё посыпется.

старый больной мужик будет молчать в тряпочку, и давить на спусковой крючок на своем калаше, заставляя тратить на себя снаряды.

це йому за 60+?

це йому за 60+?

Чуть за 40.

А жінка в скільки років стає «старухою»?

А жінка в скільки років стає «старухою»?

Понятия не имею. Я думаю вопрос не ко мне.

це буде цікавий прецедент

Не буде. Жінок держава має право відправити на війну, в законах немає винятків. Ці винятки робляться штучно під кожну війну окремо.

І зараз така війна де не треба мати фізичну силу кожному, фпв чи мавік чи крило ганяти, птрк керувати або навіть рахувати у кропиві установки та передавати на гармати, жінки великий ресурс і тре чесно признати у масі не формують великих податків, але ж популісти поки сцуть

фпв чи мавік чи крило ганяти, птрк керувати або навіть рахувати у кропиві установки та передавати на гармати,

Для єтого нужно уметь, пройти (длительное) обучение.
а вот копать окопі и блиндажи, в принципе окапываться, таскать оборудование, боеприпасы, разгружать/загружать, тянать раненых ну и в принципе «стойко переносить все тягости и невзгоды военной службы» — нужна физическая сила и выносливость.
Средняя женщина может в лучше случае потянуть «выносливость», но и то — далеко не каждая.

ви сексіст чи що ? зайдить у рандомний фітнесклуб на районі і подивиться що можуть жінки, чи у парк, де матуся тягне 7-мі річну дитину на собі до зупинки чи авто. наши берегіні все можуть

ви сексіст чи що ? зайдить у рандомний фітнесклуб на районі і подивиться що можуть жінки, чи у парк, де матуся тягне 7-мі річну дитину на собі до зупинки чи авто. наши берегіні все можуть

То, что вы описали (как я и говорил) скорее о выносливости, причем не особо длительной

Я сподіваюсь зараз фемдвіж України вам доведе що нема задач які жинкіня не може виконати і усі мобілізуються як приклад

Я сподіваюсь

Мне глубоко безразлично на что там надеется унылый тролль.

Хто ви сьогодні, панове, жвавий кацап або похмурий троль, choose your destiny

«похмурий» != «унылый», изучайте терминологию

Дякую за уроки кацапської, дуже вчасно

Дякую за уроки кацапської, дуже вчасно

Не за что , приходите еще
В любой случае єто біл урок не руского, но украинского
если уж умничать — то умно, а не тупо
А то ві так скоро до спалахуйки договоритесь.

Як там у вас кажуть — «паучі сваю жену щі варить» чи щось таке, дуже дякую

Як там у вас кажуть — «паучі сваю жену щі варить» чи щось таке, дуже дякую

Не за что. всегда рад помочь малограмотным и скудоумным.

Ну да, всіж пам’ятають як всіх, хто без ковід сертифікатів, насильно пакували і везли в лікарню колоти. Боже, ну що ви за чуш пишете...

Чомусь найбільшу зраду і найбільш апокаліптичні прогнози розганяє той, хто виїхав. Це така форма заспокоєння, щоб запевнити себе, що зробив все правильно?

Можливо це сприйняття ситуації через яке людина і поїхала. Щоб його не читати потрібно ввести блокування поїхавших та залишившихся песимістично налаштованих відвідувачів доу.

Ні — треба кожен день по усіх каналах показувати комбатів, які кажуть що солдати на нулі закінчуються, що вони не готові гинути за усіх ухилянтів — тому потрібна масова мобілізація, «бусіки незламності», облави, побиття та кулемети за спинами аби не тікали.

Можливо це сприйняття ситуації через яке людина і поїхала.

Мені, який усе життя уникав навіть лайок, не кажучи про бійки, якого накрива панічна атаки при виді крові, дуже «приємно» було чути кожен день що усе одно кожного чоловіка знайдуть, зловлять — і відправлять у пекло. Не тому що він зупинить ворога — а просто щоб він не думав що він кращій за героїв, які вже віддали життя.

Бобер, видихай. Ти уже виїхав, насолоджуйся життям, чи в тебе Стокгольмський синдром?

Це скоріше «Провина вцілілих»:
uk.wikipedia.org/wiki/Провина_вцілілих

Уцілілі люди не можуть зрозуміти, чому вижили саме вони, сумніваються, що заслужили на це, вважають, що заслуговують якогось покарання за те, що начебто втекли, страждають від відчуття засудження з боку тих, хто залишилися в більш небезпечних точках.

Не просто выехал, а сначала поднасрал обороноспособности страны, выбрав Зе

Це така форма заспокоєння, щоб запевнити себе, що зробив все правильно?

Мабуть так і є. Коли я більше року чекав — мене заспокоювали новини про «2-3 тижні», «Крим до осені», «Великий наступ» і т.і.

101-річний все ще практикуючий лікар відповідає на запитання:
youtu.be/...​y02ak?si=N1yNCPqYymsPl_Ui

Став лойс якщо теж бачиш себе в майбутньому 90-річним дідом підтримуючим 70-річне легасі.

А якщо серйозно, то досить давно зустрів таку думку, як повністю підтримую: «Ти живий поки ти потрібний» і робота, як не дивно, це чи не найдієвіший спосіб прожити довше та тримати себе в кращій формі.
Тому думаю, що буду намагатися працювати до останнього дня.

«Ти живий поки ти потрібний» і робота, як не дивно, це чи не найдієвіший спосіб прожити довше та тримати себе в кращій формі.

Смішно читати таке про роботу програмістів. Ви коли не будь цікавилися що сталося з програмами, які ви писали 2-3 роки тому? Я впевнений що 80% коду, який я пишу сьогодні через 2-3 роки вже буде у смітнику. І скільки людей за ці 2-3 роки скористаються функціоналом, який я зробив? Ну добре якщо сотня. А може що десяток людей спробують, не зрозуміють як воно працює і навіщо — і на цьому усе закінчиться.
І це я не кажу про геймдев! Скільки розробників ігор можуть сказати що їх робота потрібна чи робить багато людей щасливими?
Невже справді хтось з девелоперів мріяв би у свої 60 років вивчати якийсь черговий новий модний жабаскріпт фреймвок замість сидіти у кріслі-гойдалці та дивитись улюблений серіал?

Ви коли не будь цікавилися що сталося з програмами, які ви писали 2-3 роки тому?

Чесно кажучи, мені абсолютно п_о_х_е_р на життєвий цикл більшості програм які я писав у аутсорсі. Хтось закрився, хтось працює і що?
Є буквально декілька проектів за які я ± переживав і які дійсно були цікаві.
Як і моїм колишнім роботодавцям, а особливо клієнтам, пофіг на мене. Фразу «Just a business» не вчора вигадали.

Я відчуваю свою значущість прямо тут і прямо зараз, роблячи роботу, отримуючи за неї гроші, допомагаючи колегам та отримуючи фідбек.

Я у 60 років мрію мати роботу, мрію аби за мене билися рекрутери, аби мене запрошували на подкасти і конференції по всьому світу, аби мій досвід був цікавий, а моя порада і моя робота цінною.
Я віддаю собі належне, що для цього мені в тому числі доведеться все життя вчитись, включно з вивченням жабаскрипт фреймворків.
Якщо при цьому 90+% проектів над якими я працював раніше закриються, мене це абсолютно влаштує.

Чи ти бачив кладовище проектів Гугла? Чи Гугл як контора і окремі люди, сильно рефлексують з приводу цього?

P.S. Як не дивно, але майже всі проекти над якими я працював, живуть і квітнуть і генерують ревеню своїм клієнтам, а деякими з них навіть ти міг користуватися, якщо, наприклад, їздив на тачках від VAG або Daimler. Або відвідував лікарні в США або користовувався громадським транспортом в Стокгольмі.
Решта вузьконаправлений ентерпрайз, долю якого важко чекнути.

Я у 60 років мрію мати роботу, мрію аби за мене билися рекрутери, аби мене запрошували на подкасти і конференції по всьому світу, аби мій досвід був цікавий, а моя порада і моя робота цінною.
Я віддаю собі належне, що для цього мені в тому числі доведеться все життя вчитись, включно з вивченням жабаскрипт фреймворків.
Якщо при цьому 90+% проектів над якими я працював раніше закриються, мене це абсолютно влаштує.

Ось як виглядає айтішник-мазохіст)

Тю, та мазохізм часто є акомпанементом внутрішньої жаги до розвитку і визнання. Десь перебрав, потім пролікувався трохи — і далі, до наступного серцевого нападу. Рок-н-ролл фо лайф і все таке.

Звісно, тоді трохи складніше дійти до життя у формі нескінченних ретритів та щорічного вирощування картоплі — але деяким людям воно нафіг не треба, і вони це відстрілюють, і це нормально.

Можливо, у покоління айтішників вже формується невеликий клуб якщо не 27, то 47/57 — ну, типу, коли замість вєщєства з нової партії від елітного бариги внутрішньовенно колеться новий js-фреймворк або новий інструмент для бігдати/оркестрації.

Я впевнений що 80% коду, який я пишу сьогодні через 2-3 роки вже буде у смітнику.

Счастливчик. А меня до сих пор типает, что я могу случайно своим г-нокодом воспользоваться

Точно знаю, що мій код працював за десять років після першої версії :-)

Так це багато де так

Ви коли не будь цікавилися що сталося з хлібом, які ви пекли 2-3 тижні тому? Я впевнений що 80% хліба, який я печу сьогодні через 2-3 тижні вже буде у смітнику. Або в каналізації
Ви коли не будь цікавилися що сталося з програмами, які ви писали 2-3 роки тому? Я впевнений що 80% коду, який я пишу сьогодні через 2-3 роки вже буде у смітнику. І скільки людей за ці 2-3 роки скористаються функціоналом, який я зробив?

программу, которую я (ну, не в одиночку, конечно) писал в 1998 году — используют до сих пор
Ту, что я писал в 2003 — используют до сих пор (там вообще смешно получилось, у меня внутри была зашита валидация даты «не более 2015 года», кажется. И однажды она сработала :) )
То, что я писал в 2005 году — скорее всего испольщуется (но тут я не уверен, туда так просто доступа нету)
То, что я писал где-то в 2012 году — до сих пор используется
то что я писал.... ну тоже лет 10 назад — всё еще испольщуется
Первые 4 примера уже скорее всего значительно мутировали и были доработаны — но ядро осталось
5я программа используется в четко том виде, в котором была написана

а, и еще с десяток — но это «клоны» 1-3 варианта, там я не уверен — но не исключено что работают до сих пор.

Вам є чим гордитися. В мене десь така ж картина. Ми з вами будуємо піраміди на віки, а ті, для кого 3-5-річної давнини фреймворк — це вже страшенне легасі і лайно мамонта, — вони по суті насипають мандали з кольорового піску, котрі за годину здуває вітерець. І те, що їм за це платять — по суті узаконене шахрайство.

Поруч з цим треба мати міцне здоров’я, щоб здійснити цю мету. Альцгеймер перекреслить всі ці фантазії. Тому варто вже зараз почати займатися спортом та покращити харчування, щоб мозок був здоровий. Тобто треба зменшити кілкість червоного м’яса, різних трансжирів та взагалі їжі з консервантами і пальмовою олією. Ще мінус алкоголь і плюс спорт. Є навіть цілі книжки про здоров’я мозку. А ще є така штука як генетика — якщо родичі були хворі і не доживали навіть до 80 ніколи, то на жаль і у вас шанси невисокі.
Ще той дядько відмітив що одружений 66 років:) Його дружина практикуючий психіатр. І він любить проводити час з дружиною, також має дітей та онуків. Тобто він і без роботи потрібний, є для кого жити і працювати, є підтримка родини та мотивація. Ну і у відповідях на питання він зауважив, що завжди багато часу проводив з родиною і шукав підтримки в родині.

Серед програмістів не рідкість токсики, або сильний-незалежний, розлучення в анамнезі і ненависть до жінок. Тобто шанси мати міцну підтримуючу родину та дожити з дружиною до старості мінімальні, а це точно не покращує якість життя в похилому віці. Навіть не дивлячись на те, що програмісти мають інтелектуальну професію.
Були десь дослідженя, що чоловіки у шлюбі живуть довше, ніж одинаки.

А ще є така штука як генетика — якщо родичі були хворі і не доживали навіть до 80 ніколи, то на жаль і у вас шанси невисокі.

Дивився колись фільм про Амосова. У нього була погана генетіка але він прожив довге життя. Так, що харчування, фізкультура і відсутність шкідливих звичок роблять свою справу

Щоб зрозуміти яка генетика, треба досліджувати 7 поколінь

Само собою.
Займайтесь спортом, не будьте алкашом чи наріком, створюйте міцні традиційні сім’ї, працюйте і буде вам щастя й довголіття.

Якщо русня все не зіпсує, звісно.

Ну не обов’язково традиційні, але бажано міцні, так. Думаю головний поінт в тому щоб просто максимально знизити рівень стресу. Мати приємну стабільність в особистому житті = мати менший стрес.

Жити в сім’ї в якій «не прикольно» десятиліттями точно не корисно для здоров’я і ментального стану. Не розводитися і терпіти тільки тому що «традиції» чи фінансова залежність — в цьому точно нема нічого хорошого.

Я не навчаюсь в інстаграмі у психологинь, тому тут ви мабуть в курсі цього.
Але питання таке, ви скільки років вже в вашому «традиційному» шлюбі?

У мене нема соцмереж, крім твітера в якому політота чуть меньше ніж повністю і доу з тракторними темами. Так що свій досвід мені не пришивай.
Те що люди зараз часто розлучаються тоді, коли можна було б попрацювати над стосунками і вирішити проблеми — можливо. Але до чого тут «традиційність»? Якщо люди будуть із якихось традиційних міркувань продовжувати жити в шлюбі так само не працюючи над стосунками і не виріщуюючи проблеми — ну будуть сидіти ненавідити один одного роками і з’їдати себе ментально із середини через такі стосунки. Кому від цього краще?

в традиційних шлюбах є установка на цінність шлюбу, тому проблеми частіше будуть вирішувати (успішно чи ні — інше питання).

В сенсі а нащо їх вирішувати, можна ж показушно бути сім’єю а по факту розводить пасивну агресію та токсичність. Установка на цінність шлюбу виконана, шолюдиподумають — все добре подумають, що ще паритись.

В нетрадиційних таких установок немає

Пане, і ви мене звинувачуєте в тому що я нападаю на придумані твердження?

тут же чисто питання цінностей — шлюб для людини, чи людина для шлюба.
Ось наприклад аналогія, в «традиційній» державі Північна корея дуже добре справляються з тим, щоб люди із цій держави не виїзжали, а продовжували б «працювали на розбудову країни». І звичайно що держава, із якої люди не розбігаються як таракани сильніше і краще ніж навпаки, правда ж? Правда?
А для самих людей це точно краще?
Ти ходів би жити в такій традиційній державі?

ви впевнені, що умовно кажучі, в тому що ви називаєте «традиційними» шлюбами пропорція щасливих сімей вище, ніж відсоток нерозлучених шлюбів які ви називаєте нетрадиційними?
Чи ви ведете все до того, що всі що розлучилися — нетрадиційні, а що не розлучилися — традиційні? :)

Так, на довгому періоді часу (ми ж у темі про пенсію)

Щасливих чи тих хто виглядають щасливими?

Звідки інфа?

Нетрадиційних шлюбів на пенсії (65+) ви навряд чи знайдете.

Де саме, у якій країні? Да і не настільки давно вони стали законними, щоб мати вибірку, співставну з «традиційними» шлюбами.

Яка принципова різниця у «традиційних» та «нетрадиційних» шлюбах, що може зумовлювати твої фантазії про «орієнтацію на збереження» та «установку на цінність шлюба»?

Нетрадиційних шлюбів на пенсії (65+) ви навряд чи знайдете.

Я ось прочитав ваш коммент нижче

До нетрадиційних форм належать

Незареєстроване співжиття
Свідомо бездітний шлюб
Відкритий шлюб
Позашлюбний секс
Свингерство
Інтимна дружба
гомосексуальність
Груповий шлюб, жилі спільноти та колективні сім’ї

Так я не зрозумів які розлучення ми тут обговорюємо? Більшість із перерахованого ніколи і не створюють офіційний шлюб.

В цьому ж і різниця — в традиційних шлюбах є установка на цінність шлюбу, тому проблеми частіше будуть вирішувати
В нетрадиційних таких установок немає

Звідки інфа?

«Та яка ***ня, в книзі написано!!» 😁

> що на фронті, переважно, люди з традиційних сімей, «охмурені» традиційними «попами»
Це ти про русню яка воюює проти злого заходу який покушається на традиційні цінності, які пропагує рпц та прєзідент?
Чи ета другое?

> бути такими маргіналами.
> Без пенсії, без сім’ї, без дітей.
> п’ють аперолі на пляжах Португалій
Слухай, серйозно, це ж чудово прожите життя, що ти хочеш цим аргументом довести?

Мене це завжди дивувало:
— З одного боку 10+ років займатися сексом з одним партнером не може не набриднути.
— З іншого боку:

Не розводитися і терпіти тільки тому що «традиції» чи фінансова залежність — в цьому точно нема нічого хорошого.

При тому що діти живуть з батьками щонайменше 18 років, а деякі і потім раді жити у рідній родині. У чому різниця: муж мав секс на стороні — зрада, родині кінець! Син приводив подружку поки батьків не було — ок, «молодість, гормони, самі такими були».
Виходить що більшість сімей розпадаюся саме через прив’язку до сексу! Якщо з самого початку відкинути ці «табу» — то можна жити з людиною, з якою вам комфортно жити разом, спілкуватися і усе інше. А не терпіти вродливу стерву тільки заради сексу чи не шпигувати один за одним вишукуючи зраду. Секс — окремо, кохання — окремо, і побут — теж окремо.

Ну дык отношения — это не только секс, это в первую очередь общая реальность. А проблемы возникают тогда, когда она разваливается. Другое дело, что делать, когда общая реальность разваливается, тут каждый решает сам. Кто-то разводится, кто-то переводит семью в формат совместного проживания, когда вроде живут вместе, но каждый сам по себе. Зависит от того, что люди хотят и какие есть внешние ограничения.

З одного боку 10+ років займатися сексом з одним партнером не може не набриднути.

Я канєшно вибачаюся, але ви самі пробували?

У мене секс був тільки за гроші. Відповідно мені цікаво було обирати різних дівчат. Це як замовляти у ресторані одну страву кожен раз чи спробувати різні.

Тобто коли мене галера продає за гроші як ресурс — ще й ставить погонича аби я не волинів — це не огидно?
Коли людина ходить на масаж бо це покращую здоров’я — не огидно?
Коли лікар робить масаж простати чи колоноскопію — теж не огидно?
А от здоровий секс (навіть без збочень і насильства) за згодою сторін — чомусь має бути огидно. А за гроші — ще й протизаконно!
Хоча за той самий секс законна дружина відбере усю зарплатню — що вийде набагато дорожче.
Ніхто не купує живу людину — якби це було можливо то достатньо було б один раз придбати рабиню яка б ще й по хазяйству працювала!
З «жрицями кохання» я купую дуже приємну послугу. Як масаж — тільки краще!

Не огидніше підписування пейрола для джаваскріптерів

Тож я б обговорював смак устриць з тим, хто їх їв.

Немає ніякої різниці у «міцності» між традиційними та нетрадиційними сімʼями. Зараз «нетрадиційні» сімʼї менш розповсюджені, і тому створюються людьми, так скажімо, більш нонконформними, тому і статистика по розлученням дещо нерепрезентативна.

Ну так само, як і у вас немає доказів того, що відсоток розлучень зумовлений «нетрадиційністю», а не іншими факторами, але дуже хочеться обґрунтувати гомофобію якоюсь статистикою.

Тоді питання:
— яка саме «нетрадиційність» ще може бути? Чи ви маєте на увазі типу з роздільним бюджетом, чайлдфрі тощо?
— який відсоток таких сімей у порівнянні з нетрадиційними по гендерному складу?

Боже мій
Пане, ви риторично запитали мене
> Ми зараз говоримо про традиційність в термінах 19 століття?
І одразу
> Незареєстроване співжиття
Бабах, скрєпа прилетіла
> Свідомо бездітний шлюб
Інша скрєпа
> Позашлюбний секс
Гоосподу бооогу помолімся!
> гомосексуальність
а цікаво, зареєстрований шлюб з дітьми, але двох дівчаток — і одразу гооосподу богу помооолімся

Так а по суті є що відповісти?
А то традиційний шлюб, ні не традиційний як в 19 сторіччі, а все таки традиційний як в 19 сторіччі, от список скрєп.
І при цьому я не наївний, я вірю що якщо скрєпна сім’я назовні виглядає нормально, то і в сімейному житті у них все комфортно.
Б-же мій, а кажуть що у раші РПЦ головного мозку.

Так це церковні люди будують життя на існванні невидимих друзів, це тут треба сходити до психотерапевта.

Тим більше смішно чути пропаганду скрєпної сім’ї в контексті гомосексуалізму та педерастії всередини церкви. Якщо попів свята книга не втримує від гріха, то що казати про звичайних прихожан.
Що я казав про наївність стосовно зовнішніх атрибутів? ;-)

У вас із аргументів — лише власні фантазії та узагальнення на тему моральних принципів та цінностей людей

І з цього списку
— Незарєстроване співжиття == звичайний шлюб
— Свідомо бездітний шлюб — ну ок, +1

Все інше — гендерно «нетрадиційні» сімʼї.

Тому

Чому ви у терміні нетрадиційні бачите лише гомосексуальні — це не до мене питання.

Саме до тебе питання

Стверджувати що якщо сім’я не розлучена значить у них все добре це ахаха, боже мій яка свята наївність. Ви ще скажіть що якщо людина на людях виглядає пристойно, то вона і в приватному житті високоморальна лапочка. Посміємось разом.

Так навпаки, стверджувати що публічна поведінка людини чи сімейства відповідає тому що вона робить приватно — це і є моральна незрілість.

Так ваш аргумент стосовно не-міцності нетрадиційних сімей зводиться до цього. Якщо подали на розлучення значить не міцна була сім’я. Не подали — значить все нормально, бо зовнішні атрибти в порядку.
Якщо ж вам норм щоб люди в шлюбі страждали але не розводились — це ще пробивання дна поглибше аніж наївність щодо зовнішніх атрибутів.

Тоді нащо ви пишете, що нетрадиційні сім’ї не міцні бо у них багато розлучень.
З цього люди роблять висновок, що продовження думки — традиційні сім’ї міцні бо у них розлучень менше. А якщо міцні — то вони краще ж, чи не так? (інакше навіщо про це писати, якщо сім’ї міцні але людям там не комфортно).

Тоді ви придумуєте якусь свою дихотомію «традиційна — нетрадиційна» сім’я. Інакше кажучи,

> Це ви самі вигадали і самі нападаєте на свою думку

Будь ласка почитайте що таке як виглядали справжні традиційні сім’ї, хоча б українські. Спойлер — сім’я по любові це дуже «нетрадиційний» винахід, і українці в порівнянні з світовою практикою були відносно феміністичними, бо там хоча б можна було гарбуза винести якщо парубок не подобався. А що якщо підходящого кандидата в ваших 3.5 селах не було?

Звичайно, взагалі-то коли кажуть про традиційне шось, мають саме про досвід прєдків коли трава була зеленішою а шлюби міцнішими.
Якщо вашим традиціям років 50 то це не традиції, там лише два-три покоління помінялось щоб щось передать. Ну і тим більше, кажете про «традиції» бідної поцсовкової України, «традиції» що виникли в совєцкьому совку чи про що? Дуже хороший контекст, ага.

Короче, шо власне визначення нетрадиційної сім’ї і власне визначення традиційної сім’ї і все разом в суб’єктивній дихотомії.
> Це ви самі вигадали і самі нападаєте на свою думку [2]
Хто б казав :-)

Хто каже? Ви і ваші гуру в твітері?

Ну пане, ви ж самі в сусудньому пості перерахували список гоосподу богу помолімся скрєп родом з 19 сторіччя. А потім божитесь що нєнєнє, ета другоє. Хоча до недавнього часу тисячоліттями домінуючим видом шлюбу був саме скрєпний.

То що є «традиційним» шлюбом?

У традиційних сім’ях людям у певні моменти може бути не комфортно. Звичайно, такі моменти треба вирішувати, а не жити з ними.
Я казав, що нетрадиційні такі моменти просто не будуть переживати, у їхню суть закладено те, що поки прикольно — доти й разом,

Ви ж розумієте, що це не більше, ніж ваші фантазії? І всі інші висновки ви будуєте на цих скрєпних припущеннях?

По факту, люди усюди ті самі, орієнтація не є свідомим вибором людини, то чому і яким чином має змінюватися відношення до партнера і до шлюбу?

> гомосексуальність не була темою моїх коментарів

> До нетрадиційних форм належать
> ...
> гомосексуальність

:facepalm:

А до чого тут соціологія.
Я розумію, скрєпи бохнакажет. Але в даному випадку нетрадиційне звучить радше як як (голосом баби з села) «ой лишенько, що люди подумають, вони ж осудять, не треба цього робити».

95% «нетрадиційних» сімей — це сімʼї одностатеві. Чого тебе так тригерить гомосексуальність, що ти усюди на неї вказуєш, замість відповідей по темі — я хз.

Бо ти сам це написав у списку «нетрадиційних» сімей.
Там з того, що не стосується одностатевих відносин, лише «пари, які свідомо не заводять дітей». Все інше — або «традиційні», або одностатеві.

Мене дивує, що замість дискусії по суті ти завжди акцентуєш згадку гомосексуальності, і акцентуєш те, що ти там щось десь вказав. Зміст моїх коментарів абсолютно не міняється від того, пишу я прямо «одностатеві» , чи використовую евфемізм «нетрадиційні». Чого тебе це так задіває, я хз.

Чого ти скрізь її хочеш притягнути — я хз.

Ти скажи краще, чого ти ігноруєш факт, що «нетрадиційні сімʼї», за твоїм же визначенням, це на 95% і є одностатеві, але ти старанно уникаєш цього факту.

І прямо вказав, що це не основний, не головний і взагалі фокус не на них. Але ти продовжуєш марні спроби накинути гомофобію, адже інших контраргументів не маєш.

Та я зрозумів, що ти там десь щось вказав, мені просто пофіг. Досить вже усюди бачити гомосексуальність. Твою гомофобність я згадав в одному повідомленні, інші мої повідомлення про інше. Але щоб це зрозуміти, їх треба прочитати. Я так розумію, це для тебе неможливо, якщо у там є згадування гомосексуальності, бо твоя увага одразу перемикається на це.

Ні, там багато варіантів. Свінгери цілком можуть мати сім’ю з дітьми, але це не традиційна сім’я. Відкриті стосунки, коли кожен у шлюбі може мати додаткових партнерів — це не традиційна сім’я, незалежно, є діти, чи немає. І так далі.

І який відсоток таких сімей відносно до одностатевих?

Тому що термін нетрадиційна сім’я значно ширший за термін одностатева сім’я, хоча й включає їх. Може ти це зрозумієш, але я хз.

І що? Сенс моїх коментів абсолютно не змінюється від того, як я називаю такі сімʼї. Але ж ти окрім гомосексуальності нічого не бачиш, і одразу починаєш на це вказувати. Подумай про це.

Від того, що термін ширший, нічого не зміниться, але тобі, щоб це зрозуміти, потрібно прочитати і інші слова, окрім гомосексуальності.

Тому що це не факт, а твоя вигадка. Свінгерів, свідомих чайлдфрі чи так званих «відкритих» шлюбів куди більше

Пруфи?

Мені абсолютно всерівно хто, з ким, як і куди любиться, мій поінт був про те, що в моєму уявленні, для дійсно повноцінної сім’ї бажано мати дітей, а традиційній сім’ї дещо простіше завести дитину з фізіологічних причин.

Нетрадиційні пари звісно можуть всиновити дитину і це добре, але таких одиниці, до того ж в Україні нетрадиційні пари не мають такої можливості, наскільки мені відомо.

Окрім того, є дослідження які показують однозначно позитивний вплив на дитину, яка росте в повній традиційній сім’ї.
Який саме вплив на дітей чинять нетрадиційні сім’ї, мені невідомо чи є дослідження про це.

Окрім того, є дослідження які показують однозначно позитивний вплив на дитину, яка росте в повній традиційній сім’ї.

Викидайте дослідження на помийку. Традиційно діти росли не в традиційних сім’ях з мами-тата, а з купою братів-сестер та дядьок-тіток.
І взагалі, мода коли два закредитованих пердолі заводять іграшку шоб гіперопікатись — вона дуже і дуже нова. Навіть я застав час коли діти більше часу проводили самостійно (чи відносно самостійно) на вулиці. Б-же бережи совкове планування районів, бо ніякого західного лайна з play-dates, пішов під балкон «вася виходь» і побігли гратись.
І шо цікаво, деякі дівчата гуляли з їх меншими браттями та сестрами, що власне є справжнім традиційним способом спихування дітей батьками :-)

Ви сплутали тепле з м’яким.
Склад сім’ї це одне,
соціальна взаємодія з іншими дітьми та дорслими це інше,
способи проведення вільного часу дітьми(вулиця, гуртки, комп ігри, репетитори, спорт і т.д.) це ще інше,
участь братів-сестер у догляді молодших це ще інше,
рівень залученості батьків(спихувати чи гіперопікати) це взагалі інакше.

Все вищеописане ніяк не стосується того, росте дитина в повній традиційній сім’ї чи в чомусь інакшому.

Стосується, бо коли дитину парентять в сім’ї то теоретично можна говорити про вплив гендерного розподілу парентящих батьків. Якщо дитина багато спілкується з іншими дітьми та людьми то вплив сім’ї розмивається.
Уявіть, якщо є традиційна сім’я мама-тато, але у дитини авторитети мама — бабуся — старша сестра. По факту виходить що вона росте у гомосексуанльній шведській сім’ї бо всі особи що впливають на виховання — жінки.

“That said, researchers noted several factors that could play a part in the correlation, such as people with lesser financial means who have underlying health conditions may not be considered marriage material.”

А ще є така штука як генетика — якщо родичі були хворі і не доживали навіть до 80 ніколи, то на жаль і у вас шанси невисокі.

Я після цього року точно знаю, що часом до одного місця генетика.
В тестя батько прожив 86 років (за пів року до того як ми почали зустрічатись), а мати 87 (її я застав іще при тямі). Сам тесть помер в лютому і не дожив до 63, а минулого тижня помер і його старший брат, у 68.5. При тому брат взагалі був до пенсії директором...

Поруч з генетикою звісно грає дуже велику роль стиль життя. Їжа, любов до випивки, стресова робота (бути директором — дуже стресово). Ще дуже важливо ходити вчасно до лікаря і не запускати хвороби. Важливо піклуватись про себе і не переносити мікроінсульти і інфаркти на ногах. Це якраз проблема керівників.
Генетика вирішує які в нас будуть хвороби, які схильності. Наприклад, якщо в людини хворі нирки то дуже висока вірогідність що така ж проблема буде в дітей або найближчих родичів, племінників, онуків. Багато хвороб передаються спадково. Саме тому важливо наприклад знати, які хвороби були в родині партнера, коли плануєш вагітність.

за умови, що вона хоча б не викликає відрази і не несе шкідливих чинників здоров"ю

Дарма ржака, отримувати в 70 років пару тисяч гривень гарантованих багато коштує

Fire таке собі, не розумію цю ідею з тз життя довжиною в 70-80 років. Ну ретайред ішо далі ще 40 років робити?? Чос повний, у 99% навіть на те наскирдувати не вийде реалістично просто досить капіталу

Про пенсію в принципі турбуюсь таксяк, але я не зможу бути пенсом. Коли не зможу вставати, сам себе задушу

Я постійно чую про це сам себе задушу. Деякі говорили що після 40 закінчать свій життєвий шлях. В результаті ще не доводилося чути про самогубства через пенсійний вік. Я не можу второпати що це за такий гумор. Тіло постаріє та душа ні. Жити буде хотілося на пенсії хоч і хворому не менше. Не треба таке розказувати. Ніхто собі віку не вкорочує через старість і ви не будете. Ви правильно думаєте що на пенсії ті 140 доларів вкрай корисні будуть, тож думайте як наскирдувати на старість і жити поки відміряно а не надіятися що задушите себе. Швидше за все і рука не підніметься і жити хотітиметься і буде питання не навіщо а на що.

про самогубства через пенсійний вік

При чому тут песійний вік до цього:

Коли не зможу вставати, сам себе задушу

?
Одна справа коли ти освідомлюєш що робиться навколо, інша коли у стані напівовоча лежиш цілими днями і чекаєш коли принесуть їсти та й про інші твої потреби подбають

Так я не про самогубство, та упасібоже

Просто я маю на увазі, що післе деюре пенсії для мене нічо не зміниться — буду й далі працювати й жити поки здоров’яголоварукиногиє, хоч до 100 років

А як там вже потім розвалюватимусь від старості, то куди вже там далі жити, краще витратитись вже на якісь щасливі речовини, ніж на якусь сідєлку, нмсд :)

Жити буде хотілося на пенсії хоч і хворому не менше.

Я би так не сказав. В своєму селі від старих людей, які приходили до мого діда тільки те і чув як всі жаліються на життя і очікують смерті. Думаєш просто так багато хто збирає собі «на похорони»? Це щоб померти спокійно і менше своїх родичів напрягати.

42% двадцятирічних юнаків в Україні не доживають до 65 років, тобто помирають в період працездатного віку. Це дані на 2021-й, вони не враховують вплив війни. Вона погіршить ситуацію. Для жінок цей показник складає 19%.

Держава вирішила зменшити гендерну статеву різницю по зарплатні

У більшості країн Європи пенсійний вік сягає 67 років (про рівень життя ні слова — прим.). Вони кожен рік збільшують пенсійний вік на три місяці. Нам (себто, державі — прим.) потрібно усвідомити цю необхідність і рухатись у цьому напрямку.

Соціально-демографічний портрет виборців
Порівняння явки на виборах у вікових групах 14′ й 19′
Чи гендерно статево чутлива система соціального захисту в Україні?

Невирішення гендерних проблем у системі соціального захисту України може мати серйозні наслідки для жінок та чоловіків, які потребують соціальної підтримки. Ось деякі з них:
  • Посилення гендерних нерівностей: це призводить до збільшення різниці між чоловіками та жінками у доступі до соціальної підтримки та інших соціальних послуг та може збільшити вже існуючі гендерні нерівності у пенсійній системі, ринку праці та доступі до освіти та медичних послуг.
  • Соціальне виключення: жінки та чоловіки, які не отримують достатньої соціальної підтримки, можуть бути виключені з суспільства та мати обмежені можливості для розвитку та самореалізації. Це може призвести до збільшення відсотка бідності.
  • Зниження якості життя: невирішення гендерних проблем може призвести до зниження якості життя тих, хто потребує соціальної підтримки, зокрема, жінок, які мають дітей або доглядають за членами сім’ї, що потребують догляду. Недостатня підтримка може призвести до стомлювання та вигорання, що може вплинути на фізичне та психічне здоров’я.

via ЮрФем

5350,33

Чтоб получать такой доход, достаточно положить депозит примерно в 100x — 535 тыс грн.
Можно скирдовать за пару месяцев, и почувствовать как это быть средним пенсом.

Надійніше інвестувати цю суму в акції, щоб отримувати дивіденди бо сприймаю депозит як подарунок своїх грошей банку

інвестувати цю суму в акції

так а це подарунок своїх грошей компанії, яка також може збанкрутувати або акції через якогось неадеквата по типу Ілони Маска впадуть))

Вообще я наверное неправильно посчитал, пенсия же имеет свойство расти.
С дивидендами, они обычно 3-5%. Тоесть для 5350.33, надо сумма в 4 раза больше базовая (2 млн)

Iнвестував в нерухомicть з 14 року (ахахаха) в Харковi (три рази ахахаха).
До початку вiйни майже дiйшов до рiвня пассивного доходу з оренди рiвня «хочу працюю, а хочу нi».

Зараз крiпта, готiвка та рахунок ФОП з баксом, який вийняти доволi тяжко без втрат.
Коротше пенсiя така собi. Туманна.

рахунок ФОП з баксом, який вийняти доволi тяжко без втрат

при закритті ФОП можна вивести на валютний фіз особи + коміссія банка (0.5% у знайомих було — не так вже й багато)

Вывести, не меняя по курсу 36.6?

це в якому банку?
а можна кожного місяця відкривати і закривати (або в різних банках навіть) ?
щоб отримати назад свою зп

ніт, ФОП — раз на рік тільки можна відкривати, тобто з наступного кожного року

точно в Кредо, але думаю то у всіх так

Пенсія в Україні та чоловік 18-60 це антоніми

дожити до пенсійного віку це вже буде перемога, мені і грошей не треба.
актуально для людей призовного віку проживаючих в Україні...

Це все про накопичення в гривні

Сміятися чи ні

Про державну пенсію — ахаха, дуже хороший жарт, звичайно не думаю.

Так-то рано чи пізно буду організувати якесь нормальне пасивне джерело доходу. Якщо не організую — ну сам собі злобний буратіно, часу та можливостей було вдосталь.

Бажано трьошку переплановану в декілька однушок))

ахаха чувак в польщі 25 кімнат зробив з квартирки, по 6м2, такий собі міні хочтел лол

Вже декілька років накопичую сам, через західні компанії такі як Граве та Метлайф, якась копійчина буде на старості, на державу взагалі не розраховую

Щиро сподіваюсь, що хтось з моїх дітей піде в ІТшники і буде на старості допомагати батькам, як я зараз ))

Діти вам дуже віддячать за таке ставлення.

Якщо в той час IT буде ще актуально....

Та смисл не так в ІТ, а в тому щоб дати дітям хорошу освіту і старт в дорослому житті.

Хоча дивлячить на захід, розумієш що в майбутньому діти не зможуть ще й батьків утримувати...

аби діти могли самих себе утримувати...

Нет смысла думать о несуществующих вещах.

Їх не буде якщо сам собі не заробиш на пенсію.
Зараз з року в рік дефіцит ПФ росте і на нього мало надії.

До війни про пенсію думати не хотілось, а зараз тим більше. Були плани вкладати в нерухомість

загули як трембіти. Зараз щоб вкладати в нерухомість в Україні треба повністю змінити мислення, забути про здоровий глузд і навчитися працювати в дуже нових і нестабільних умовах

Навесні записував подкаст на цю тему, досить активне обговорення було, хто пропустив — раджу ознайомитись.
dou.ua/forums/topic/43037

Підписатись на коментарі