Apple Scary Fast: нові процесори М3 та колір Space Black

31 жовтня, 2:35 ночі, Apple Event під назвою «Scary Fast» закінчився, а я сідаю за написання обіцяного короткого переказу в стилі «подивився за вас», щоб ви не марнували час у ранці.

Якщо дуже коротко, то все, що я припустив у пості про анонс самого івента тиждень тому, підтвердилося точно до останньої літери. Apple почали з того, що всі й очікували, а саме з лінійки нових процесорів — М3. Лінійка складається з трьох представників — М3, М3 PRO та M3 MAX. З реально цікавого, на відміну від попереднього покоління, яке було зроблено за 5-нм техпроцесом, нова лінійка каменів від інженерів з Купертіно виконана вже за 3-нм техпроцесом, а це означає більше потужності за менше споживання енергії.

Дуже багато уваги було віддано графічному ядру нових чіпсетів та абсолютно новій архітектурі GPU, зокрема обіцяють трасування променів на апаратному рівні та динамічне кешування. Трішки про цифри: М3 — 8 ядер CPU, 10 ядер GPU та 24 ГБ пам’яті, М3 PRO — 12 ядер CPU, 18 ядер GPU та 36 ГБ пам’яті, M3 MAX — 16 ядер CPU, 40 ядер GPU і, я не можу повірити, що це пишу — 128 ГБ пам’яті. Після каменів перейшли до нових MacBook Pro, які тепер оснащені цими процесорами лінійки M3.

З приємного зазначу, що екрани Liquid Retina XDR стали ще яскравішими і з’явився новий колір ноутбуків — Space Black, який дуже непогано виглядає. Можна вже оформлювати попереднє замовлення, модельний ряд складається з 14 і 16 дюймових пристроїв, час від батарейки обіцяють до 22 годин. Ще з приємного, 14-дюймова модель подешевшала, раніше ціни починалися від $1999, а тепер будуть від $1599. На 16-дюймові ціни не змінилися, на жаль. Другим пристроєм, який отримає нові чіпсети, став iMac. Так, так, той самий різнокольоровий 24-дюймовий моноблок. Але тут взагалі без змін, навіть ціни залишилися такими ж — від $1299, та і нових кольорів не завезли.

Звичайно ж, всю презентацію показували з десяток різноманітних графіків та порівнянь, як із «звичайними PC» (ну ми то знаємо, що тут мається на увазі), так і з минулими поколіннями процесорів лінійок М на Apple Silicon. Так, наприклад, MacBook Pro з M3 MAX може бути до 2.5 разів швидше, ніж MacBook Pro з M1 MAX. Підсумувати можу думкою, що для більшості користувачів MacBook Pro з M1 все ще вистачатиме за очі і оновлюватися особливо сенсу не бачу. А тим, хто все ще сидить на MacBook з intel або «звичайних PC», з урахуванням 14-дюймової модельки, що подешевшала, зараз відмінна вхідна точка для переходу на Apple Silicon.

А ви що думаєте про івент та нові процесори?
Мій канал @Zatishna_Galera

👍ПодобаєтьсяСподобалось13
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
я сідаю за написання обіцяного короткого переказу в стилі «подивився за вас», щоб ви не марнували час у ранці.

Хомячки вдячні

Чи не створює Apple активним поновленням свого заліза ситуацію коли ноути минулого покоління достатньо потужні і суттєво не відстають від нового, а коштують менше?
А чи потужність макбука про скажімо 2018 року на сьогодні вже недостатня?

зазвичай до «переваг» епплової техніки відносять «потім я її продам і не особо втрачу в грошах»
якщо навіть зараз ейри м1 з 8г озу коштують більше тищі баксів. це не те здешевшання, якого я би очікував.

Потрібно оновлюватися через один)

Так а навіщо? Air на M2 топовий $1399, а PRO але з М3 $1599 з такою ж кількістю памʼяті.

pro гроб, а хочеться максимальна мобільність і легкість

но там экран лучше в 14

Так, но що поробиш. Компактність для мене переважає. До того ж, 120гц на ноуті не так помітні як на телефоні.

Маю М1 Мах і боюся що хрін я його зможу норм продати щоб «не дорого» оновитись. Хібащо за $1500-2000 (з $3700 початкової ціни), бо навіщо платити більше, якщо можна буде взяти трохи більш ніж базовий M3 за ті ж $2000, і по можливостям він буде як мій М1 Мах, але новіший, більш яскравий, і енергоефективний. Напевно прийдеться юзати його ще 2-3 роки, а потім просто покласти до шафи як попередній на Intel, бо продавати за $500-700 буде тупо шкода...

Або М5 за повну ціну або м3 за пів ціни.

Ну з виходом М5 я М1 все одно за якусь там тисячу продати зможу) Тож думаю тут питання аля витратити $2500 раз у 2 роки, чи 3500-4000 раз у 4 років. Все ж другий варіант сильно краще

А якщо ще брати не останню модель а попередню то буде по ціні ще краще. Брати м5 коли м6 викатили.

Техніку купують під потреби, а не під подальшу продаж)
Досить дивна аксіома.

Якщо це робочий інструмент то без різниці за скільки продати. Він має окупити себе десятки разів. Інакше немає сенсу міняти.

Та то і так зрозуміло, питання у «скільки разів». Якщо продати зі втратою в n, окупиться умовно 50 разів, а якщо в 2n, то всього лише 25. Все одно питання у кількості разів :D

Можливо вам і не треба продавати.
Я свій МПро13м1 не буду продавати.
Хай лежить як резерв.
Наїдку від продажу не густо буде, а якщо новинка гегне то буду чесатись там де не свербить)

так а нащо? хіба м1 тим більше макс на щось не вистачає? я на стоковому м1 про, всього вдосталь.

На веб вистачає, а під мобайл білди і з максом по 2 хвилини, хз що б там було з м1 про. Поки чекаєш, фокус втрачається :) Звичайно М3 з умовним 60% покращення не зменшить час білду на 60%, але все одно покращить. Але звичайно все одно сенсу оновлюватись поки дуже мало

Підписатись на коментарі