«Війна переходить у затяжну позиційну стадію». Обговорюємо інтерв’ю Валерія Залужного
Вчора на The Economist вийшла колонка головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, в якій він попереджає, що війна переходить у затяжну позиційну стадію. За оцінкою Залужного в такій війні в росії більше шансів. Журналісти «Бабеля» порівняли це інтерв’ю з минулорічним, а ми наводимо ключові тези про ситуацію на фронті, потреби армії та мобілізацію.
Про ситуацію на фронті
У 2022 році: Головною задачею, за словами Залужного, було утримати лінію фронту, не втратити позицій та підготуватися до загострення бойових дій взимку чи навесні 2023 року.
У 2023 році: Війна перейшла в позиційну стадію, коли лінія фронту майже не рухається. Така війна для України ― це пастка.
«Це [позиційна війна] принесе користь росії, дозволить їй відновити свою військову міць, що загрожує Збройним силам України та самій державі», ― пояснює Залужний.
Про потреби української армії
У 2022 році: ЗСУ потрібні протиповітряна оборона, танки, бронетранспортери, бойові машини піхоти й боєприпаси.
У 2023 році: Залужний вже не згадує про засоби ППО. Україні досі потрібні ракети й артилерія, але для того щоб змінити позиційну війну на маневрову, потрібно переглянути підходи і тактику.
Серед нагальних потреб головнокомандувач перелічує літаки, дрони, засоби РЕБ та технології розмінування.
Про українські резерви та мобілізацію
У 2022 році: Залужний казав, що треба накопичити резерви ― як людські, так і техніки для тривалих й тяжких боїв у 2023 році.
Він підкреслював, що мобілізація проводиться, але нестачі в людях немає: «У нас достатньо людей. Ще сотні тисяч мені не потрібні».
У 2023 році: Нарощування резервів залишається пріоритетом, але є дві проблеми. Перша ― обмежені можливості навчати солдат в Україні. Друга ― люди, які ухиляються від мобілізації.
Повне інтерв’ю читайте на The Economist.
Найкращі коментарі пропустити