MacBook Air — найкращий ноут для DevOps?

Усі статті, обговорення, новини про DevOps — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | DevOps!

Apple MacBook Air часто розглядається як надійний і потужний ноутбук, що робить його популярним вибором для професіоналів в DevOps. Хоча стверджувати, що це найкращий ноутбук — суб’єктивно, але Air пропонує кілька функцій і переваг, які роблять його дуже привабливим для інженерів. А який ноут в тебе?

00:00 Трохи уваги старому — чистка та заміна батареї

04:12 Ретро Air та історії про FreeBSD

09:05 Мої рекомендації

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Я колись працював у відділі, де на проект був на стеку MS, але тупо усі сиділи на макбуках. Віндова студія через паралел-десктоп запускалась. Я взагалі на ейрі був 2015 — не брав зарядку в офіс. Приходив додому, ще серіалу епізод дивився, потім згадував, що треба на зарядку поставити.

Є і пару ейрів і про

Сучасні ейр наче в принципі й нічо, запустити термінал і редактор вистачає, хром, чого ще більше треба, але єсічес мене бісить порізана швидкість ссд, будьяка маніпуляція з brew перетворюється в чаювання, packer ложить ейр на лопатки теж. Я не знаю що той епл там робить магічного щоб ссд так слабенько перевертався, хоч по параметрам наче має вистачати з головою. Не відчувається як швидкий ссд взагалі

Розмір екрана теж вирішує мені. Назапускаєш пару приблуд і менюбар уже вважай повний на ейр

Загалом я все одно досі працюю на про 16″ 2021 року, хоча пробував працювати на ейр м1.

Ще час від часу люблю і треба всерйоз покодити, то там уже ейр не все витягує, можливо ще одне моє суб’єктивне фе

Пора давно апгрейдитись але поки не здох все одно краще за ейр мені, як здохне візьму знову про 16 чи 14

На лінуксі чи вінді не можу взагалі працювати, занадто геморно й не хо. Хоч особливого пієтєту перед епл не маю — маю сказати, що навіть після зусиль кука перетворити макбук на лайно, макбук все одно найкраща на ринку конячка для роботи (для мене, суб’єктивна думка єсішо). І мабуть єдиний у світі лептоп на якому можна всерйоз працювати без мишки

Так що моє фе — макбук про найкраща тачіла для девопс, останні моделі взагалі космос. Їбуча брова лише вибішує, але якось переживу вже

Як перший ноут для джуні девопса — ну я б сказав так, ейр класний вибір. Але для джуні в принципі будь що unix-like з 8/16гб пам’яті буде класним вибором, навіть щось бу 10річної давнини з лінуксом на борту — і буде коштувати копійки в поріванянні з макбуком.

Не відчувається як швидкий ссд взагалі

В базовій моделі впаяний тільки один чіп

запустити термінал і редактор вистачає

і распберрі пай 4 за 100 баксів

Ой расбері пай распіарене оверпрайсед фуфлішко. Це блін злочин вимагати за той пай таку ціну, коли на ринку бу компів хоч ж жуй.

За ті гроші можна сервер на якомусь зіон в2 надурняк забрати, даром віддадуть аби тільки забрав

Але пойнт да, пай як легкий десктоп цілком тягне базовий набір джуні девопс

так Raspberry ж не для десктопа зроблені, а для всяких Embedded рішень. І якщо з цього боку дивитись, то не так і дорого.
Той же сервер на зеоні буде потужніший за бюджетний ноут, але це ж не значить, що бюджетні ноути то непотрібна фігня)

Це якась скрита реклама макбуків? Для себе вибирав ноут з можливістю встановити Linux, запускати x86 код нативно (без трансляцій, які просаджують продуктивність та енергоефективність), легкий і щоб був довгий час роботи від батареї.

по факту. блекаути тільки так переживає, 8 годин витагяв без проблем з докером періодчиним і постійно запущенною Jetbrains IDE
і це зі 150 циклами на прошці

3-нм ще навіть в продажі немає. З середини цього місяця обіцяють.

А стосовно всього іншого: дуже залежить від задач та оптимізації під них, чи включений wifi, яка яскравість екрану, тощо. Наприклад, є Dell Latitude 9510 на вже неновому Core i7-10810U (14-нм), який на батареї працює 23 години (інші огляди кажуть, що 18 годин — все одно багацько).

А можете поділитись що саме обрали? Вимоги в мене майже такі самі — linux, довгий час роботи від батареї, ну і хороша продуктивність, але не важливо щоб він був легким)

Найважливше — зборка, особливо клавіатура. Я наприклад люблю клавіатуру смачно жмякати й вбивати з любов’ю. Макбук от витримує

можу порадити оце якщо вам не фуфлішко

m.olx.ua/uk/list/q-Dell-latitude

На мій смак найкраща лінійка лептопів під вінду чи лінук, невбиваємі. xps теж кльові як більше макбук стайл хочеться, але буде дорожче і не настільки довговічні. Ще бізнес лептопи леново мені нра. Решта фуфлішка розвалюється за рік в моїх руках )

Собі взяв HP Pavilion Aero 13: Ryzen 5 5600U, 16 GB DDR4, 512 GB SSD, вага 1 кг, працює до 10.5 годин. Мені подобається. Зараз, мабуть, є якісь новіші моделі.

Последние 3 года работаю в режиме: ноут для Chrome и Terminal, все остальное на удаленной машине(в принципе может быть и виртуалка). Air для такого режима идеален.

Але ж мамчині девопси хочуть 5 докерів ганяти локально

А в чому проблема багатьох докерів локально?

А потім вони проди також на власному ноуті будуть розгортати?)

а якась Студія для коду тоже на віртуалці чи в браузері?)

В текущей компании — да все в браузере.

Но даже без этого — Visual Studio Code Remote, или тоже самое от JetBrains. Вообще нет разницы с локальной разработкой.

На віддаленому сервері все
Мак ейр тільки для терміналу

Це якась вимога на проєкті або в конторі чи вам реально так зручно?

Ну взагалі так і має бути
Вимога білдити на ноуті то занадто

Але якщо тобі локально треба хоча б паралелз
Це мінус 8 памяті і мінус 4 cpu
Ейр вже стає не такою гарною ідеєю

Зважаючи на потужність сучасних ноутів за 1-1.5 тисячі я навіть не знаю що там таке треба білдити щоб це було проблемою.

Предположу что любая компания с 5000+ разрабов и монорепой может много чего интересного рассказать про идею сбилдить на ноуте.

Зможете навести якісь приклади щоб було зрозуміліше? Я собі прикинув як би така купа людей працювала і щось не можу уявити що 5000+ людей над однією репою працюють, а не там все вже на шматки поділили.

Ну, регулярный билд включающий 100к-200к файлов например.

Ага
Особливо ноути на 1.5 з дешевим ссд і 8 гб памяті

Ну ось дивися

На минулій роботі під мобайл було 3 ноди на мак міні які білдили мобайл.

А найбільша проблема була в голові архітектора.
Бо при зміні бібліотеки вимагав все прогнати через СЇ. Саме в такому порядку

З півгодини білдилося

А ти кажеш один ейр

А ти кажеш один ейр

Я такого не казав, я казав що сучасні ноути можуть ну дуже багато.

На минулій роботі під мобайл було 3 ноди на мак міні які білдили мобайл.

Ну ок хай навіть у вас 8 образів треба зібрати це не виглядає чимось дуже критичним якщо до прикладу ви качаєте вже збілджені образи в докері.

А найбільша проблема була в голові архітектора.
Бо при зміні бібліотеки вимагав все прогнати через СЇ. Саме в такому порядку

Мені знається це адекватний підхід. Я вже стільки разів стикався з проблемою коли зміна бібліотеки в залежностях ламала код що не дивно це бажання архітектора проганяти повний цикл якщо виникла потреба щось зробити зі списком залежностей.

Комбинация факторов. Сначала даже не столько требование, сколько по другому физически не выйдет — и выглядело это странно.

А потом понимаешь что «локальная разработка» была просто привычка, и рынок уже подогнал соответствующую инфраструктуру для того что бы этот подход можно было юзать не только в «специфичных условиях» текущей компании.

Так что сейчас уже да — я вижу дофига преимуществ такого подхода.

Я працював по такії схемі і мені здалося що це вкрай незручно якщо інтернет з’єднання не ідеальне тому власне і питаю.

Так что сейчас уже да — я вижу дофига преимуществ такого подхода.

Які наприклад?

Интернет само собой нужен. Но если речь о ДевОпс — то что вы девопсите без интернета?

По преимуществам, предположим что нет корпоративных/физических ограничений, и можно юзать или не юзать такую схему.

1. Mac работает сутки от батарейки (без билдов и тп), а если Air то он еще и легкий.
2. Сервера в основном Linux — то лучше и разрабатывать под Linux, а не на Mac.
3. Виртуалки на Mac? x86 эмуляция для докера? Хорошо работает или плохо. Нафига мне об этом думать если я могу через такую же командную строку запустить все это на обычном Linux.
4. Вместо Macbook Pro/Max 64Gb, береться Air 16Gb + нормальная машина с каким нибудь Ryzen 9 и 128Gb памяти

Все это при том что Visual Studio Code Remote или Jetbrains Remote позволяют прозрачно работать с кодом. А всякие докеры и так запускаються через командную строку — большое ли дело что строка не локально а через SSH.

Интернет само собой нужен. Но если речь о ДевОпс — то что вы девопсите без интернета?

Я скоріше про розробку загалом чим окремо про ДевОпс.

По преимуществам, предположим что нет корпоративных/физических ограничений, и можно юзать или не юзать такую схему.

Я мав на увазі що порівняти розробку локально і коли все що вам для роботи потрібно десь на віртуалці хай яка вона там жирна по ресурсах. Що використовувати в якості клієнта то вже питання десяте. Цікавий ваш досвід тому що в мене воно якось не склалося і скоріше я б його назвав негативним проте такі були вимоги і обійти це було ніяк.

У меня был негативный когда я попытался работать через Remote Desktop (хотя у нас куча народу так работает и ок).

Когда я понял что больше SSH мне ничего не надо он резко стал позитивным :)

Якщо я віддалений сервер для ремоуту то вистачить ейра
І кромбука вистачить

Не можу не сказати, що розігруємо MacBook Air на користь Сил Оборони — всі донати учасників — на міні-шарки — dou.ua/forums/topic/46023

MacBook Air 13

Діагональ малувата і невідомо який процесор

Розігруємо за допомогою рандому.

Як Правило виграє троюрідний брат вашої куми

Розігруємо за допомогою рандому.

А хто не вайтішник, той знає що генератор випадкових чисел це функція з довгим періодом

ніколи не вигравав троюрідний брат куми, М2, якщо що))

Я додам до опису відео! Дякую вам!

Тю, а це не стаття а ще й відео треба дивитися?
Де транскрипт тоді?

На відео заміна батареї. Трохи антиреклами, бо у відповідальний момент через проблеми з роз’ємом була майже зірвана презентація.

Apple MacBook Air часто розглядається як надійний і потужний ноутбук, що робить його популярним вибором для професіоналів в DevOps.

Хіба як тонкой клієнт з гарною батареєю
Для онколів і конектц про rdp на віндові сервери.

Дружині , б таке купив
І то мінімум 16 пам’яті і щоб обидва ссд були впаяні.
На найнижчих конфігураціях тільки один

Хіба для джуніора
Доуери ноомально ге погагяєш
І паралелз

Інструмент девопса

Mac book pro max 32 or 64 ram

Intel, AMD з 32 or 64 RAM буде гарною альтернативою?
Скільки ядер на 1 Гб пам’яті є оптимальним?

Ну класичні ноути то і так зрозуміло

Мак ьук ейр то тільки клієнт з батареєю

Комусь вдавалося зробити щоб splashtop
Не крашився на маку виївши 170 гб оперативи?
Режим сумісності не допомогає
Супорт каже що девелопери знають і рішення нема

А скільки?
Все в своп іде?

У мене 2 паралелз було по 8 гбі один докер і починався свопінг

Тепер один паралелз

32 памяті

Я все помічаю
Смикається

На 386 колись робив собі 16 мб памяті замість 4 ;)
Так от мак про макс коли свопінг недалеко

В якому місці він потужний? Автономність — так, все інше так собі. Середнячок. Імхо

У всіх поточних завданнях + монтаж відео. У колеги мак студіо стоїть з утилізацією 0%, тому, мабуть, «потужність» у балансі і як, зазначено, автономності.

DevOps постійно відео монтують? :)

я постійно) і це один з покажників) ну може ще грають? :)

Тоді для професійного монтажу і девопс в тебе мають бути сервери або клауд

А яким боком монтаж відео на ноуті це девопс?

То такий підвид девопса — відеопс 😉

Балабол теоретик якийсь
А як маштабуваме цікаво?

Якщо це відео для кіностудіїї і девопс процеси я б ще зрозумів

Один бородатий дядько монтував відео для ютуба на Samsung Galaxy Tab S9 FE.

Маьуть і светер має і в душ не ходить
Ото справжній девопс

Підписатись на коментарі