Donatta — розпали бажання донатити більше
Донати стали невіддільною частиною побуту українців, але інтенсивність пожертв стає все меншою. Нещодавнє дослідження DOU показало, що середній донат знизився з $270 до $190.
Водночас українським військовим потрібна постійна підтримка. І для волонтерів та фондів важливим стає питання «Як привернути увагу до зборів?». Наша команда знайшла цікаве вирішення — зробити процес зборів гейміфікованим. Так і з’явився застосунок Donatta.
Мета Donatta — зацікавити користувачів через новий досвід донатів (donation experience), завдяки якому робити пожертви буде зручніше та цікавіше.
Звідки прийшла ідея та як почався проєкт
Ще з минулого року збори займають суттєву частину інфопростору, адже волонтери намагаються залучити всі можливі соціальні канали та звʼязки. Тоді ж виросли і випадки шахрайства, які негативно вплинули на довіру та бажання людей донатити.
Зʼявилась очевидна ідея — зробити сервіс, де збори будуть проходити верифікацію, і кожен зможе побачити їхню історію. Однак виявилось, що такий сервіс на той момент уже існував — Вишибанки. Якщо вже є сервіс із перевіреними зборами, то наступна очевидна ідея — привернути увагу до них і зробити так, щоб людям було цікаво донатити. Тут на допомогу прийшла гейміфікація.
Найпростіша ігрова механіка — це винагороди. Чудовим прикладом був Monobank з їхніми ачівками-котиками.
Також була й інша гіпотеза — якщо у людей заведено вести облік своїх фінансів, а донати — це також фінанси, то їх може зацікавити ведення обліку своїх донатів для розуміння «Скільки та куди я доначу».
Ці гіпотези треба було перевірити та отримати оцінку своїх ідей зі сторони, тобто провести інтервʼю. Для проведення інтервʼю, до речі, рекомендую книгу «Спитай маму» Роберта Фітцпатріка. Вона вчить, як правильно дізнатись думку людини, а не почути те, що ви хочете.
Перші інтервʼю показали, що більшості потенційних користувачів ідеї з гейміфікацією донатів цікаві. Із цього моменту почалася активна робота над Donatta:
1. Дослідження. Як отримувати інформацію про транзакцію донату.
2. Візуалізація. Розробка дизайну та концепції.
3. Колаборації. Партнерство з Вишибанками.
4. Аналіз. Опитування ширшої аудиторії.
5. Реалізація. Розробка мобільних застосунків, перший коміт 14 Листопада 2022.
Цікаво, що опитування ширшої аудиторії, яке проводилось «сарафанним радіо», показало, що 44,7% респондентів отримують задоволення від ачівок. А щодо статистики донатів, тут виявилось, що 29,3% респондентів не зацікавлені в цьому. А всі інші різною мірою зацікавлені або вже ведуть облік донатів самостійно.
В опитування взяли участь 156 людей.
Донат, що гідний винагороди
В середині Donatta лежить проста ігрова механіка: отримуєш ачівки за певні виконані дії. Тобто кожен донат — це шанс отримати віртуальну винагороду.
Трошки про винагороди:
1. Усі винагороди відрізняються за складністю, як в Elder Ring, наприклад.
2. Деякі з них отримають тільки ті, хто буде активно долучатись до зборів.
3. Кількість винагород визначатиме ваше місце в рейтингу донатерів. Тож ви завжди зможете дізнатися, наскільки ви крутий донатер чи донатеса.
Не хвилюйтесь: задоначена сума — не єдиний показник, що впливатиме на ваш рейтинг. Адже малих донатів не буває. 😉
Відстежуй свою донатну статистику
Кожен користувач може побачити свою персональну статистику та аналітику донатів у Donatta. Тут ви матимете змогу відстежувати:
— загальну кількість задоначених коштів;
— розподіл донатів за різними видами зборів («Дрони», «Транспорт», «Обладнання» і т. д.);
— графіки донатів за днями та місяцями.
Також ви зможете бачити ваш середній разовий донат та скільки ви донатите в середньому за місяць. Усе, як в просунутій RPG: стата рухається вгору — ти прокачуєш свій донатний рівень. Якщо ти бачиш червоні стрілочки поряд зі статистикою — твоя русофобія недостатня. Треба піднажати!
Ми чудово розуміємо, наскільки важливо контролювати дані про свої донати. Тож у Donatta ваша персональна аналітика, винагороди та місце в рейтингу недоступні іншим користувачам.
Choose your fighter
Як відомо, є два типи людей: ті, хто донатять на великі фондові збори, та ті, хто віддають перевагу зборам від волонтерів на точкові потреби. У Donatta ви можете знайти обидві категорії зборів. Кожен збір привʼязаний до банки Mono та має посилання на сайт збору або сторінку волонтера. Тож ви можете перевірити їх вручну.
За допомогою фільтрів за категоріями та сортуванню знаходити цікаві збори стане набагато легше.
Перш ніж потрапити в Donatta всі збори від волонтерів проходять процедуру перевірок. Із цим нам допомагають друзі з проєкту Вишибанки. Вони перевіряють історію волонтера, доцільність потреби та мають процес інших перевірок. Детальніше на їхньому сайті.
Тож якщо хочете, щоб на ваш збір можна було донатити у Donatta, подавайте заявку у Вишибанки. Тоді ваш збір зʼявиться на обох платформах — подвійний профіт.
Твої кошти тільки там, де вони потрібні
Усі 100% задоначених коштів йдуть на обрані збори та потреби. Це наша принципова позиція, тому методи оплати через системи з комісіями не розглядаються.
Користувачі Donatta переказують кошти напряму на Monoбанки. Ніяких проміжкових рахунків немає. Завдяки офіційному API від Mono, Donatta має змогу отримувати підтвердження донатів, визначати винагороди та рахувати аналітику.
Що під капотом
Мобільні Android та IOS-застосунки розроблені за допомогою фреймворку Flutter. Архітектура застосунків побудована на Bloc. Для dependency injection використовуємо GetIt + Injectable. Для контролю якості коду використовуємо стандартний linter, а також Dart Code Metrics.
Бекенд побудований на інфраструктурі Firebase + GCP. Логіка реалізована за допомогою TypeScript + Node та виконується у Firebase Functions. Дані користувачів зберігаються у Firestore database.
Процес розробки відбувається згідно з усіма відомими стандартами: feature branch, перевірки на Gitlab CI, код рев’ю, мердж, делівері для тестування через Codemagic.
Безпеку даних користувачів забезпечуємо шляхом:
- налаштованих рулів у Firestore;
- окремого продакшн оточення;
- певні ключі зберігаються у Secret Manager;
- ключі користувачів, за допомогою яких робляться запити до Mono, зашифровані за допомогою інших ключів, які зберігаються локально на мобільних пристроях.
Якщо вас цікавить детальніший огляд технологій та підходів — пишіть у коментарях. Висвітлимо це окремими публікаціями.
Who is Donatta
Donatta — це плід волонтерської роботи великої кількості людей. Попри блекаути, обстріли, навантаження на інших проєктах — вони знайшли час допомогти з розвитком Donatta.
Donatta — це також допомога цих небайдужих людей: Максим Микитин, Нікіта Лавреньов, Марʼян Марко, Назарій Марко, Сергій Мартиненко, Юлія Тищенко, Ярослав Мота, Антон Карячка, Святослав Дюганчук. Слід зазначити, що ми не впоралися б без компанії N-iX. Її експертиза та допомога у вирішенні широкого кола питань допомагає проєкту розвиватись.
Кожен з вас може стати частиною Donatta. Якщо ви маєте досвід роботи з соціальними медіа, маркетингом або розробкою — ми відкриті до ваших порад та допомоги. Donatta — це community-driven-проєкт.
Тож годі чекати — завантажуй Donatta на свій смартфон та донать! Адже D — означає Donatta!
Деталі за посиланням. Стежте за нами в соцмережах: Instagram і LinkedIn.
14 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів