Який Linux вибрати: Manjaro Linux або Linux Mint?

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Добридень!
Потрібна ваша допомога та порада у виборі Linux.

Раніше користувався такими дистрибутивами Ubuntu, Linux Mint Mate, Manjaro Linux XFCE, зараз користуюся Windows 11.

Хочу перейти на Лінукс, поставити другою системою, так як всі веб розробники використовують Linux для розробки і Docker, та й як набридло використовувати піратський софтом.

Мій вибір впав на два Linux дистрибутива, це Linux Mint Cinnamon та Manjaro Linux(KDE, Gnome)

Чому Linux Mint Cinnamon

+ Тут база Ubuntu , тобто всі програми з Ubuntu йдуть + Docker йде.

— З мінусів дизайн, як вікна прості як мені здається, кнопки, меню і так далі

Manjaro Linux(KDE, Gnome)

Щодо Manjaro Linux.
+ Тут схиляюся до KDE, тому що він красивий і гнучко налаштовуватися,
— не хочеться возитися а з іншої строни не хочеться возитися з купою налаштуваннями.

Що мені важливо від Linux

1. Стабільність, просто не хочеться постійно встановлювати заново систему

2. Масштабування щоб було 125% так як користуюся ноутом і дуже дрібно коли коштує 100%

3. Робота з Docker`oм та phpStrom або VS Code

4. Напевно хочеться привабливий режим як на мак ос

Хочеться почути ваші поради та пропозиції

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Бубунта то не лінукс. Маю досвід з Manjaro близько 2х років, класна іграшка, але потребує часу і розуміння шо робиш, не для новачків, якшо ж юзер з досвідом то буде цікаво.... Для себе я віддаю перевагу Fedora Workstation — прекрасний дистрибутив для роботи.

Особисто для мене «лінуксовода» Бубунта то не лінукс....Маю досвід з Manjaro більше року, прекрасний дистрибутив, правда при умові шо руки ростуть звідки треба і не ставиш оновлення щодня, достатньо стабільний. А взагалі мені подобається Fedora Workstation (він на основі centos) і мені особисто найбільше подобається як робоча станція.

2. Масштабування щоб було 125% так як користуюся ноутом і дуже дрібно коли коштує 100%
4. Напевно хочеться привабливий режим як на мак ос

Підзбирай та купи Mac///

Свій вибір залишив на Ubuntu.
1. його всі розробники чомусь використовують
2. сервера на убутнту працює простіше буде розібратися.
Поки що подобається, хоча до цього три був на Мінт і 2 дні на Манжаро

В мене лінукс мінт цінамон, вже четвертий год стоїть на десктопі та ноуті, горя не знаю. Систему один раз відновлював коли випадково видалив пакет з драйверами на відео та не зміг заролбечити.

Працюю, граю в ігри через стім, пишу музику в Bitwig, горя не знаю.

Інші дистри пробував ото 4 год тому, жоден з них з коробки не підчепив мою звукову, тільки мінт то зробив, його й залишив.

надо было начинать с lspci -nn Не может быть, чтоб не было драйвера под какой-то чип, потом копаться в логах pipewire / pulseaudio, и пробовать где/что работает. Много дистров мигрировало на pipewire, с ним были проблемы, пока не допилили со временем

Я вирішив не починати, а просто обрав дистрибутив де звук працював з коробки, без пердолінгу.

Кілька років користуюся Manjaro KDE. Іноді бувають якісь помилки, але в основному працює ок

Хочу перейти на Лінукс, поставити другою системою, так як всі веб розробники використовують Linux для розробки і Docker, та й як набридло використовувати піратський софтом.

Весьма сомнительные утверждения

За останній час Manjaro мав декілька факапів, через що я б не став його рекомендувати його.

Якщо кратко, то якщо у вас є комп’ютер з nvidia або ігровий ноут с дискретною графікою то рекомендую подивитись на Pop OS.

Також Fedora KDE Spin є досить непоганою альтернативою убунти, але Linux Mint також ок.

в мануалах арча довольно много расписано, если есть ноут с 2 карточками. Их можно заставить нормально работать, но много головняка с поиском рабочей версии дров нвидии и важно чтоб X сервер стартовал с задержкой, то что он может стартануть не на той карточке, которая используется по дефолту. В целом с гибридной графикой да много головняка и дело не в дистрибутиве. Popos у вас просто мог отключать одну карту и использовать другую как основную всегда, а это не очень ок для энергосбережения

У nvidia есть проблема с тем, что карточка не уходит в сон при неиспользовании. В драйвере был механизм который это включает но его поддержка зависит от конкретного ноутбука.

Самый простой вариант это supergfxctl который позволяет вручную переключать графику между гибридным режимом и только интеграшкой но при этом требуется каждый раз перелогиниваться.

В гибридном режиме можно сидеть только под интеграшкой, но дискретка все равно будет кушать 5-7 ватт + nvidia optimus.
Также у моего знакомого есть ноут с дискреткой от amd но там все еще печальнее вплане управления питанием.

я просто избавился от ноута с гибридной графикой, то что очень много нервов отобрал поиск решения заставить это нормально работать, и не знаешь, будет оно работать нормально после обновления системы или нет. Задрало проходить квест — версия ядра с норм kms / версия дров нвидии / сопутствующего display manager (sddm и др)

Сейчас появился еще один сюрприз — вебкамеры в ноутах с Intel и гетерогенные процессоры. После перехода на IPU6 заводится только после танцов с бубном. Недавно мой знакомый наткнулся на подобную проблему после покупки свежего Thinkpad’а.

По цім пунктам підкину ідею з openSUSE. В них є гроші і вони витрачають їх на тестування компонентів перед тим як вони стають доступні для оновлення. Під час інсталляції можливо вибрати KDE.
В KDE без проблем можливо вибрати масштабування 125% незалежно від того який дістрибутив ви оберете.

проблема з масштабування була. Я також її отримував на Ubuntu. Здається це було щось повʼязане з переходом від xorg до wayland. Також на Ubuntu в останньому оновлені знову появилась проблема коли не можна розшарити свій екран. Комусь щастить і він не зустрічає проблем, але вони є.

Якщо ви стикались з такими проблемами, то я вам пропоную спробувати світ ентерпрайзного лінуксу. Там, можливо, не приділяють багато уваги зовнішньому вигляду, как в Ubuntu, але в функціональному сенсі це дуже стабільні системи (наскільки взагалі Linux може бути стабільним на вашому залізі. Бажано мате щось з цього списку: catalog.redhat.com/hardware)

debian/gentoo

бомжаро залиште любителям пожерти з лопати (мейнтейнери косячать з безпекою, пакетник тупіше ніж в будь-якому дистрибутиві
мінт це убунта з нескучними шпалерами

до чого цей тред — невідомо

що тонко? тобі норм, коли мейнтейнери дистрибутива радять перевести годинник назад у відповідь на прохання оновити ссл сертифікат?

і чим же дебіан такий складний, що необхідно ставити його форки з непотребом?

чи якась мода на рагульство пішла, чи я вже старий

говносборки с нескучными обоями и красивым скином DE все решают и шоб инсталлятор играл музло при установке мышкой. Народ хочет аналог ZverDVD с пачкой уже крякнутого софта

і стілером чи майнером впридачу, чого бути дріб’язковим

manjaro (arch) это всегда самый свежий софт, ядро. Ничего там сложного нет, я с 0 арч ставил по мануалам, там все просто ставится, зато появляется понимание, как устроен линукс изнутри и как оживить мертвую систему. Кде/гном можно ставится одной командой, что туда, что туда. Но как известно, в самом свежем софте могут быть баги и пару раз за несколько лет arch посыпался, что пришлось с флешки /chroot нуться и откатывать пакеты. Либо ставить btrfs со снапшотами. В убунте могут быть протухшие пакеты и проблемно найти драйвер на какой-нибудь экзотический wifi. Нужно мануально компилить deb и пересобиратать тоже. В AUR, можно найти практически все что угодно. Ну и арч надо полностью обновлять, лучше не обновлять, как в убунте, 1 пакет и работать дальше, часто плохо прописаны зависимости в пакетах. Если надо система поставить в 1 клик и не париться то однозначно убунта/дебиан и нескучные обои.
Не ставь системы *LTS — там крайне протухшие ядра и таким же софтом. Свежайшие ядра всегда отличаются намного лучшей поддержкой железа.
У меня всегда 2 кернела стоит — один дефолтный с маинстрима, stable, и другое -lts на всякий пожарный

linux mint xfce
Поділюсь приколом.
Налаштовував доступ/синхронізацію з OneDrive
Чомусь стандартний пакет з «рідного», чи як воно зветься, репозиторію не працює, отже знайшов на форумі пораду — брати з іншого репозиторію.
Налаштував, УРА, все працює.
Наступнього дня вмикаю ноут, а панель на екрані «перетворилась» на «А-ля MacOS», ну тобто стардартна щезла (до того, що клавіша Windows на клавіатурі не викликає нічого взагалі, ну і на додачу апплети для вимикання, рестарту, батареї, мережі теж пішли у країну втрачених речей) :-))))
Звісно пододавав все, що потрібно, але бляха... не має ж воно отак робитись....

Чи це пов"язано з налаштуванням OneDrive, чи просто фази місяця — не знаю....

Для своего старичка 6600K именно его и выбрал (21 XFCE). Естественно, не стоит говорить о том что это мега-порезанный дистрибутив, потребляет он с запущенным браузером как и вин10

Для своего старичка

Так я теж обрав тому що то старенький Dell latitude E6440 з i5-2... Та 4 RAM
Але ок працює

Linux Mint Cinnamon та Manjaro Linux

Рекомендую саме Linux Mint Cinnamon. Він універсальний: підійде як новачкам, так і професіоналам. Manjaro для новачків не підійде.

З мінусів дизайн, як вікна прості як мені здається, кнопки, меню і так далі

Там є купа тем, аплетів, десклетів, розширень, налаштування анімацій і т.д. Хочете, можете зробити вигляд як Windows XP, хочете — як macOS (але як на мене, то у macOS жахливий UI та UX). Офіційний репозиторій: cinnamon-spices.linuxmint.com/themes Якщо його мало, то є ще неофіційні теми. Просто погугліть.

Это все попса уровня zver-cd. Чистая Kubuntu или OpenSuse (на btrfs) или fedora (что бы быть ближе к redhat). Настоящий красноглазый уровень это Арч. Иначе как советовали ниже, WSL2 решает все задачи.

нету там ничего красноглазого, в мануалах очень подробно расписано, просто берешь копипастишь команды для установки оттуда и все

Ага, совсем нет. Вот прямо с инсталятора которого нет. Где ты должен всю систему поставить сам через chroot и пакетный менеджер. А там только сетевой менеджер предлагает на выбор 8 реализаций. А так да, дока у них топ, никто не спорит, 10 красных глаз из 10.

Пока ты читаешь мануалы и просто бездумно копипастишь команды — мы работаем и зарабатываем :)

поверь, я достаточно зарабатываю больше чем медиана зарплат по доу) у меня 2 рабочих станции с линуксами, на котором более 10 лет сижу. Так что троллинг с «бездумным копипастом команд» не удался. Вот макоебов я очень много видел, которые хардкодят скрипты под дефолтный zsh и которые не работают под башем с круглыми глазами «шо это такое»

phpStrom

Це ж jetbrains?
Хороші рузькі , сховалися в чехії
Що українців допомагає знищувати

А як же

dou.ua/...​rums/topic/41613/#2551274

Александр Токарь12 January 07:32
Не когда в жизни не поставлю эту херню, не навижу москалей и рашистов и их ит

В постановці задачі ще ворожий софт

Робота з Docker`oм та phpStrom або VS Code

При тому що рік тому клявся що не використовуватимеш

всі веб розробники використовують Linux для розробки і Docker, та й як набридло використовувати піратський софтом

Шо шо?

Які такі всі?

Ти чув про докер десктоп,
WSL2
Чи макбук ?
А грошей же нема навіть 20 долярів на віндоіндовз хоум

Напевно хочеться привабливий режим як на мак ос
зараз користуюся Windows 11.

Галера досі змушує піратський софт?
Віндовз від 20 до 100 доларів
А якщо є ліцензія на віжуал студіо то там штук 5 ліцензій включено

Linux працює швидше, зручніше і запускає докер без віртуальної машини (на відміну від Windows чи macOS).

Ну прод версія на ноуті не житиме
Сервер з лінукс додатково до ноуту теж ніхто не забороняв

Хочеться отримати максимум від свого заліза.

Ну от вчора поставив убунту на ноут 10 літньої давності.
По приколу
Замість купувати ейр якиц сусідній темі
Батарея тримає пару годин
Маленький. Все ввийшло

Все гарно
Тільки мені треба openvpn
Він не так гарно підтримцється на лінукс як на мак чи віндовз
Подумаю куди ще мені таке треба.
І чи готовий морочитися з обхідними шляхами
Якщо автор думає про красиві кнопки
То отакі сюрпризи сумісності можуть зняти рожеві окуляри

Дивно таке чути, бо у openvpn є плагін для network-manager, і він чудово інтегрується з системою та відображається в списку мереж, а не висить як щось окреме в треї Windows.

Я не копав глибоко
Офіційний мануал прочитав двічі і не взяв зходу

Ніби openvpn3 треба

Тільки мені треба openvpn

Ставиш networkmanager-openvpn плагін і можна підключатись до VPN напряму з налаштувань мережі.

Якщо дуже треба, то є такий самий пакет для інтеграції Wireguard.

Ну прод версія на ноуті не житиме

Іноді треба для роботи піднімати dev-стек в minikube/kind, особливо якщо сервіси заточені на клауд та треба додатково піднімати емулятори S3,SQS,тощо.

Те 5% потери производительности виртуальной машины не стоит того что бы переходить с Windows/Mac на linux. Особенно с учетом как паршиво линукс работает с памятью на десктопах и в целом на ноуте.

паршиво линукс работает с памятью на десктопах

что значит паршиво?

Залежить від задач. Окрім сирої продуктивності, є час запуску, є споживання пам’яті, є швидкість обміну файлами з хостом. Спробуйте запустити докер і прокинути йому локальну директорію з Windows — швидкість падає на порядок. Так як WSL2 — це віртуальна машина, вона не може настільки легко забирати/віддавати пам’ять, як звичайний процес в Linux. Тому не розумію, навіщо зайвий прошарок з Windows/macOS, якщо ви все одно працюєте з Linux.

Windows потрібен для розробки під Windows, macOS для розробки під macOS/iOS. Все інше — Linux.

А грошей же нема навіть 20 долярів на віндоіндовз хоум

А разве хомка поддерживает wsl?
Да и стоит она 5 399,00 ₴ / 139$, а про — 200$/8k uah

Да, поддерживает без проблем

коли коштує 100%

пекельні борошна детектед )

Розпочинати краще з того дистрибутиву на котрий найбільше інструкцій. Це Ubuntu. Якщо цікава KDE тоді ставити KUbuntu.
Менше часу буде витрачатись на пошук вирішення проблем. Інші дистрибутиви не мають якихось реальних переваг, якщо більшість часу сидіти в IDE і браузері.

На Fedora, Arch та Gentoo значно більше «інструкцій» тобто ліпша документація. Canonical нині Microsoft просто зробили кращій маркетинг на масс маркет. Тоді як Red Hat нині IBM вирішили підти в корпоративний серверний сегмент. Переваги насправді є, та їх не так і мало. Ubuntu зазвичай доволі застарілий по софту, не завжди все добре з драйверами, що стосується сучасних відеокарт то це стосується мало не усього ядра Linux, виняток нажаль лише Intel. Та з Ubuntu запросто можете накрити HDD наприклад. Apt/DEB як на мене меньше зручний за DNF/RPM по усіх питаннях. Ubuntu навіть не Debian. Та є і переваги серверна версія легка, не жере пам’ять та CPU на саму себе, чудово підходить для контейнера при чому це не Alphine без glibc це нормальне ядро і нормальний пакетний менеджер і т.д. Тобто як не дивно Ubuntu якраз чудовий серверний дістрибутив, хоча саме RedHat себе так позиціонували.

Fedora
А як же

dou.ua/...​rums/topic/41613/#2551274

Александр Токарь12 January 07:32
Не когда в жизни не поставлю эту херню, не навижу москалей и рашистов и их ит

это тупо выбирать дистр по DE. Можно хоть в голую серверную убунту установить sddm
и сделать apt install ubuntu-gnome-desktop (kde-plasma-desktop, i3-wm). При старте sddm спросит, какую DE ему запускать, можете хоть все возможные DE поставить и пробовать по очереди

готова KUbuntu працює стабільніше ніж чиста Ubuntu на котру окремо поставити KDE. Хоча це може мені так не щастило

KDE, Mate, Gnome, XFCE, Docker, phpStrom або VS Code, whatever else доступне і там, і там.

Навіть якщо розглядати не Docker, а локальну роботу, для багатьох мов здебільшого використовуються менеджери версій чи віртуальні середовища: venv, renv, rvm, nvm, leiningen тощо. Доступні в усіх ОС. Хіба що в якомусь старому Ubuntu LTS окрема бібліотека виявиться не тієї версії, й доведеться щось придумувати.

VS Code, JetBrains працює з WSL. І не треба нічого ставити.

Windows 10-11 не дуже дружелюбний до GRUB від чужеродних ОС і буде намагатися перезаписати MBR. Тобто тримати Linux & WIndows на одному диску навряд чи получиться без періодичного ремонтування завантажувача через лайв-сд.

Manjaro vs Mint — це два різні світи. Arch vs Ubuntu. pacman + abs у різних іпостасях vs старий дебіанівський apt-get. Вони не ліпші й не гірші. Вони просто різні. Читайте документацію про переваги й вади. Хтось сидить на Ubuntu LTS і радіє стабільності. Хтось — на Manjaro, і йому нічого не муляє. Хтось використовує Ubuntu LTS умовно «для роботи» й Arch/Manjaro — «для душі». Комусь хочеться поєднати ці два світи, і народжується rhino, такий собі умовно кажучи «debian sid» у світі Ubuntu. ПРи тому, що сам Ubuntu тягає пакети з debian sid/testing. Хтось не заморочується й ставить Debian stable чи поєднує stable/testing, прибиваючи цвяхами версії важливих пакетів, і теж щасливий. Хтось ставить Slackware тощо...

я сижу на arch, на другом ноуте debian sid, недавно дебиан затащил забагованный grub, система тупо не грузилось, да пришлось откатывать груб и замораживать пакет

IMHO, apt-get upgrade в sid так же опасен, как и pacman -Syu, и slapt-get upgrade-all.

делаю все время apt dist-upgrade и pacman -Syu, мертвую систему крайне редко получал. На всякий случай всегда под рукой есть загрузочная флешка с knoppix, так что если и помрет после обновлений, то восстановиться можно

Ревнимирование системы в наше время — роскошь. Куда безопаснее сидеть на стейбл и работать по возможности в виртуальных окружениях.

в стейбл не сижу, то что старый софт/ядро, иногда гуглишь багу, а оказывается она давно пофикшена, только фикс в «стейбл» попадет хз когда. А в стейбл затащить пакет из анстейбла нельзя, то что он за собой может потянуть обновление почти всей системы, т.к. скомпилен, например с более новой версией libc

Когда-то я тоже так считал. renv, venv избавили меня от необходимости решать эту проблему. Но это все конечно под задачу индивидуально.

Могу посоветовать EndeavourOS как альтернативу манжаре (ибо Endeavour по сути арч с графическим установщиком. По умолчанию — «крыса» xfce, но можно поставить любой популярный DE или даже тайловый оконній менеджер типа i3 или Sway).

Если же не хочется заморачиваться с установкой, то ИМХО самый простой дуалбут линукса с виндой — Q4OS (на основе дебиана, основные оболочки — KDE Plasma и TDE). Скачиваешь с оффициального сайта q4os.org/downloads1.html Installer for Windows (экзешник, в архиве) и вперед. Причем, один из плюсов в таком варианте установки Q4OS — если не зашло, то можно будет прямо из винды ее (q4os) и удалить. :-)

А так из вариантов

Manjaro Linux або Linux Mint

оба в принципе норм, тут уже выбирать на «на вкус и цвет» как говориться.

Чим убунта не підійшла?
В мене на серверах вона, я туди вобще по ссш ходю...Я постійна система, ну інтерфейс є, доволі простий та зрозумілий, шо там не так? Ставилась уся як вінда — сама накидала дравери при установці і працює.
Іще до цього в нульові так, доводилось іноді поколупатись знатно і то не завжди.
Інтернет завалений відповідямі на усі питання для новачків і не тільки.
Для докеру та веб розробки та НЕ піратський софт підійде будь яка OS.

Та Він тролить
Хоче мак
Вінду вкрав у піратів
І хоче красиво щоб було

на bare metal ставим centos, убунта это для домашних компов и не энтерпрайз. Если для контейнера, то там пофиг что, alpine или убунта (лучше debian slim)

Це точно поради з 2023 року, після дуже ентерпрайзного фінту з депрекейтом 8-ї версії і примусовим переводом на stream?

это был сарказм) жаль была толковая и очень живучая операционка и от самых красных шапок

Для своїх задач перейшов на дебіан, але цікаво, що зараз серед rpm-based зайняло цю нішу? Серед зоопарку клонів центос знайшовся явний фаворит?

Саме у ніші «поставити на VPS на 5-10 років і забути, маючи розумно-низькі ризики для безпеки» явно не варіант.

Типу мати лише оновлення безпеки, з мінімумом ризиків конфліктів пакетів між собою і пакетів з самописними апками, і щоб воно просто працювало роками.

Для десктопу і розробки однозначно краще Ubuntu, де-факто стандартна база для ембеддеду і всіляких пропрієтарних пакетів, debootstrap+chroot дозволяє плодити тестові середовища без повномасштабної контейнеризації/віртуалізації, і за виключенням snapнутих браузерів, система з коробки дозволяє користуватись нутрощами лінуксу, не відволікаючись на збірку з конструктора GUI, але для дрібних серверних задач типу підняти VPN або захостити сайт швидкого приготування на php тягнути цілу убунту здається перебором.

Так, наскільки памʼятаю, у Федори нема розділення по пакетам на секьюріті та фічі, але й переписуванням на відміну від Дебіан не займаються. І назви пакетів зберігають.

Якось оновлював Федору на 6 чи 8 версій і втратив історію браузера)

А що там із опенСюс?

веб розробники використовують Linux для розробки і Docker

Для розробки використовують не ОС, а IDE, всі популярні з яких — кросплатформені. Docker працює на Win 11 під WSL, тому план звучить як перехід заради переходу. Розробляти можна на Win, Lin і Mac з однаковим успіхом.

Да любой. Они все херовые)) Ставь убуеьу и не морось ни себе ни другим голову.

Поставте WSL 2, вам вистачить. Можна на Hyper V поставити що вам треба. Що стосується пакетного менеджера чи Gnome чи KDE або LXDE, XFCE і т.п. то це лише нескінчена тема холіварів та срачів. Що подобається — то і ваше.

Два ноута.
На одному linux mint xfce
на іншому Manjaro xfce

Як на мене «один хрен» 😂

У Manjaro xfce кумарить те, що щодня оновлення.
Але звик 😁

Лінук став дуже «рафінованим», купа клонів один від одного з нєскучними обоями. Різниця лише під капотом там пакет менеджер інший.

Щось не з’являється останнім часом дістро де щось реально особливе, там якась філософія.

Та й craftsmanship власний кудись зник у людей. Всім дай красивий відлизаний лінук. Не про ДОУ, навіть серед колег моїх лише одного знаю серед сотень, що любить поколупатись. Максимум обмежуються якимись ламерськими діодами на пай. Може це моя бульбашка така хз

Тут порадь комусь LFS, то доведеться мабуть відкачувати з коми

Якщо дуже хочеться чогось нового, можна спробувати якусь *BSD поставити, або Haiku, досить ефективно позбавляє думок, що власні філософії і особливості у ОС це щось добре.

Та мене не здивуєш, я вапще фанат crux.nu та nixos :) до речі круксік рекомендую глянути якщо нерівно дихаєш до такого типу близького до LFS — старіший дістро за арч, ми ще в irc колись матюкались на арч що вони пиздять наші білд скріпти :p хоча це більше для задоволення ніж практичний дістро

А то я про genZ більше

На бсд колись сидів, тому й на мак переліз свого часу, а всяку екзотіку типу beos не мав ніколи тяги до того, то вже езотеріка/архаїка для мене, то більше для бумерів мабуть поностальгувати. Але хайку наче прикольна, треба буде поставить пожмякати її

що власні філософії і особливості у ОС це щось добре.

Без драйверів пристроїв, зокрема сучасних відеокарт — уся ця філософія опиняється один на один з реальністю. BTW Через сумісність з MacOS X — у FreeBDS усе доволі добре з цим.

у FreeBDS усе доволі добре з цим

Щось не схоже, під qemu-kvm ніяке віртуальне залізо до робочого десктопу нормально не завелось.

Щоправда, ще гірше у неї з софтом, коли з одного боку, навіть якийсь нещасний git миттю тягне за собою гнутий рантайм, а будь-яке DE так взагалі всі лінуксизми, схоже у якийсь момент там і systemd заїде. З іншого, щось хоч трохи складне, типу tensorflow, буде просто відсутнє у пакетах і неоперабельно зламане у портах. З третього, умудрились зібрати гірше з обох світів, обширну базову систему без довготермінових гарантій стабільності ABI як у Windows чи ядра Linux, з іншого, порти з пакетами поверх цієї бази їдуть роллінгом і мейнтейняться хаотично, хто поверх останного релізу, хто підтримує в пріорітеті старші, хто просто забив. Це реально біль без жодного плюсу.

NixOS та Guix з відносно нового. Але я не пробував, і вже не особливо хочеться. З часом, коли стаєш старіший починаєш вже думати, чи воно тобі треба, чи воно тобі фан, і, як правило, весь цей пердол по налаштуванню після робочого дня програміста видається не дуже цікавим.

То є, з часом задовбує, коли розумієш що витратив два дня хз на шо

Але в процесі прошарюєшся

Ну потім час лікує рани і наступного разу все по новій ))

Всім дай красивий відлизаний лінук

Так.. єто...
Мені для роботи, а для по.... то дівчата :-)

На Manjaro більш свіжі версії пакунків. Для роботи з інтернетом буває важливо. І робіть точки відновлення/бекапи на окремий лінуксовий розділ за допомогою Timeshift на будь якому Linux, бо оновленгя на завжди безпроблемні.

Ставте Kubuntu — для задач вебу буде 100% сумісність з Ubuntu по пакетам, і з коробки все більш-менш працює.

Для чого заморочуватись з дуал бутом під такі тривіальні задачі, WSL2 + Ubuntu прекрасно справиться

Ноут з Linux mint xfce + зовнішній монітор.
Частина на екрані ноута, частина на зовнішньому.
Працювало ок....

Працюю в Ubuntu 22.04 з Cinnamon.
Ніяких проблем

Довгий час працював з

LinuxMint Cinnamon

проста на надiйна система

Той, який стоїть у чувака, який допомагатиме з цим розбиратися. Тільки зверніть увагу на те, як правильно дистрибутиви називаються, просто з поваги до праці розробників.

користуюся Windows 11.

ubuntu.com/...​th-gui-support#1-overview

Як хочеш прям олдскульно з dual-boot, нууууу цей вибір похвалю. Якщо прямо трахатись для навчання бери arch чи debain, якщо працювати з півоберта то краще таки ubuntu з gnome

KDE я б не радив особо для початку, він в принципі краще як десктоп як на мій смак, але більшість софта з інтерфейсом розраховують що в тебе Gnome/GTK

Тоді однозначно wsl2 й убунта

«Не вийшло» в контексті лінукса ділить людей на два типи — тих хто любить потрахатись доки не вийшло, і тих хто хоче запустити редактор, термінал і працювати до 8 годин робочого часу

Став wsl2 й убунту, все інше під твою власну відповідальність :)

Manjaro нібито й є Arch тільки «з людським обличчям».

З чим особисто я стикався на Manjaro — саме під цей дистрибутив не було драйвера під зовнішній WiFi адаптер для десктопу; доводилося компілювати з вихідного коду (дякувати мейнтейнерам, ісходники були в портах)

Підписатись на коментарі