В Україні поки не скасували заочну та вечірню форми навчання (виправлено). А як навчалися ви?

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який із 2024 року скасовує заочну та вечірню форми навчання у закладах вищої освіти. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Оновлено: Член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук згодом зазначив, що в ухваленому документі немає норми про скасування заочної та вечірньої форм навчання. Річ у тім, що перед другим читанням із законопроєкту прибрали цю норму. Питання скасування заочної та вечірньої форм навчання обговорюватимуть в окремому законопроєкті.

Раніше ми писали про найважливіші нововведення, які передбачає цей законопроєкт. Також на сайті МОН повідомили, що студенти, які зараз здобувають освіту за вечірньою та заочною формами навчання, зможуть закінчити свої програми в такому ж форматі.

Спільното, як вважаєте: це нововведення позитивне чи негативне? А як навчалися ви?

Як ви здобували освіту у вишах?

84%
13%
1%
2%
307 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ще трохи апдейту: це тупий клікбейт і продукт журнашлюх — називати заміну заочки та вечірки дистанційною формою навчання. Дистанційна — це те, що існує в ЄС і така заміна — частина процесу гармонізації законодавства із ЄС

Закінчила технікум на стаціонарі, вищу освіту здобувала на заочній формі навчання при цьому паралельно вже працювала, та мала можливість на практиці використовувати знання. Не бачу сенсу стільки часу витрачати на навчання на денній формі, тим паче більша половина предметів йде просто для загального розвитку і житті не пригодиться, оскільки програма зазвичай застаріла і не відповідає реаліям.

Бакалавр — була заочна. Магістр — денна

Исключительно самообучение. Я слишком ленивый и тупой, чтобы получить официальное образование.

На заочку зазвичай не за знаннями йдуть. Тому не розумію взагалі навіщо вона була. Дуже круто, що покращення в дії ☺️😉

Не треба узагальнювати. Є помітний прошарок тих, хто пішов на заочку, власне, за знаннями, бо не зміг поступити на бюджет на денне відділення, а контракт на заочці значно дешевший, ніж на стаціонарі.

Ще сильно залежить від ВУЗу. У моєму на заочці 100% групи 100% предметів здавались за гроші.
Навіть раз приколовся не заплатив за сесію і прийшов . Сидів усюди один, але закрив сесію більш менш нормально.
Потім не розуміючи нафіг мені це щастя кинув. Поступив ще в один — там таж фігня.
Тепер хизуюсь що в мене два незакінчених вищі.

Працював із студентами-заочниками різних вишів Києва. Жоден з них (звісно, з їх слів) не здавав профілюючи предмети за гроші. За непрофілюючи хтось щось платив.

Можливо у столиці трохи більше порядку. Я суджу по досвіду Дніпра. У двох топ вузах був. У третьому великому Вузі знайомі кажуть та ж фігня

Подекуди так і стаціонар здається. Це вже питання не до форми навчання, а до совісті викладачів і ректорів

Якесь пояснення є до цього «покращення»? Бо я не розумію чим не вгодила заочка, косити від армії вона і раніше не дозволяла...

Можливо, задля забеспечення навантаження викладачів.

При обучении на заочной форме (есть такая смешная штука, КЗоТ назвается) работодатель обязан предоставить оплачивамый отпуск на врема сдачи экзаменов, и в некоторых случаях даже оплатить проезд к месту сдачи этих самых экзаменов. Для «дистанционного» обучения такой нормы нет.

без поняття чим їм заочка не вгодила. вчився і очно, і заочно, можу порівняти: при бажанні можна нормально навчитися і на заочному, а при іншому бажанні можна вийти повним нулем з очного.

Поки є інплан, то можна і на денній

Хоч і навчалася на денній формі, розумію важливість отримання навичок та досвіду деінде, за такої форми навчання це досить складно. Як на мене, рішення трешове, особливо враховуючи нашу «диджиталізацію». Є звісно різні спеціальності, медицина, наприклад — тут заочною формою не обійтися, але все інше.. ну камон) плюс сучасні обставини в країні не відповідають даному рішенню(

Заочну та вечірню форми навчання не скасували. Виправіть новину, будь ласка. В ухваленому документі цю норму прибрали. Це підтвердив і депутат на якого ви посилаєтесь

Особисто я зараз вчуся на денній формі — але далі збирався вчитися на заочній формі, для наступних спеціальностей
(дякую блін)

DOU маніпулює заголовками.
Замість заочки/вечірки буде дистанційна форма навчання

Спочатку, до 3-го курсу, денна. Активне вивчення Java та інструментів розробки. У кінці 3-го курсу влаштувався на першу роботу і перевівся на заочну форму. У моєму потоці так зробили відсотків 60 людей.

Підписатись на коментарі