Айтівець працював одночасно в IBM, Meta і Tinder і заробляв $820 000 на рік. Обговорюємо явище «overemployed»
Нещодавно ми в спільноті обговорили термін «overqualified» та що він означає для роботодавців і шукачів роботи. А сьогодні побачили цікавий матеріал від Insider про «overemployed» та пропонуємо розібратись.
У статті досліджується зростаюча тенденція «overemployed», тобто надмірної зайнятості, серед професіоналів, особливо в технологічній галузі, які таємно працюють на кількох роботах одночасно. Журналісти переповідають історію Брайана Роке, який, втративши роботу в Amazon під час пандемії, вирішив одночасно працювати в IBM, Meta і Tinder.
Після втрати роботи в Amazon, Браян Роке отримав роботу в IBM, яка повністю дозволяла йому працювати віддалено. Але страх втратити посаду не відпускав його.
«Мені не подобалося, що моя зайнятість залежить від волі компанії, яка вирішує, приймати мене на роботу чи ні», — поділився програміст з виданням Business Insider.
Менше ніж за рік роботи в IBM до нього зателефонував рекрутер з Meta і запропонував також віддалену роботу. Тоді Роке подумав про ідею поєднати обидві роботи, щоб подвоїти свій дохід і мати гарантію зайнятості.
Після Meta, він отримав оффер від Tinder, на який теж погодився. В результаті він мав три роботи з загальним доходом у $820 000 на рік.
Справи ускладнилися, коли в Meta попросили його приходити в офіс пару днів на тиждень. Іноді він не міг забронювати конференц-зал для приватних дзвінків з Tinder і IBM, що призводило до деяких нервових розмов у офісі Meta, де будь-хто міг його підслухати.
Одного разу він випадково підключив свій ноутбук Tinder до Wi-Fi Meta, і Tinder відразу це помітив. У Tinder поцікавилися, чому він дистанційно підключається до Meta, і він вигадав історію про те, що працює в офісі знайомого.
Зрештою Роке вирішив замінити свою роботу в IBM, Meta і Tinder на одну нову, щоб надати собі час для інших занять і насолоджуватися життям.
З’ясувалось, що існує цілий рух співробітників, які використовують псевдоніми, фальсифікують профілі в LinkedIn та трудові документи, щоб уникнути виявлення роботодавцями. Вони використовують різні стратегії, наприклад, беруть відпустки для адаптації, змінюють роботу за часовими поясами та використовують технічні інструменти, такі як мишки-джогглери та KVM-перемикачі, щоб ефективно керувати кількома посадами.
До речі, редакція DOU також робила бліц з українськими фахівцями, які працюють на кількох роботах, де вони ділились своїми способами поєднання посад.
Як ви вважаєте, які потенційні наслідки «overemployed» для традиційних відносин між роботодавцем і працівником? Як роботодавці сприймають наявність кількох робіт в одного фахівця?
Найкращі коментарі пропустити