Де брати мотивацію працювати, якщо нічого не хочеться?

Мотивація є ключовим елементом будь-якої професійної діяльності, однак нам не завжди вдається зберігати високий рівень мотивації протягом дня, тижня і тим більше ніж місяць.

Я, Ксенія Семенченко, HR People Partner в ALLSTARSIT та гештальт-психолог, ділюсь думками, чому нам не завжди вистачає мотивації рухатися до своїх професійних цілей, як цьому запобігти та яким чином якісна співпраця з HR менеджером може ефективно вплинути на ваші професійні досягнення.

Мотивація — це про бажання, а бажання викликає певну напругу; коли тривалий час ми не отримуємо бажаного, ми починаємо злитися та втомлюватися. Варто розуміти, що рутинні обов’язки — складова кожної роботи. Якою б улюбленою справою ми не займались, завжди буде рутина, яку треба виконувати. Саме на цьому моменті мотивація знижується, бо це нудно, нецікаво, довго.

Рутина і втома — основні чинники, які впливають на нашу мотивацію. Тут допоможе дисципліна і розуміння, що чим би ви не займались, у будь-якій справі існує рутина, яку варто сприймати як частину процесу на шляху до результату.

«Робіть перерви в роботі. Шукайте новий сенс в тому, що ви робите»

Дієва техніка для підвищення мотивації — це усвідомлення того, що ви робите це виключно для себе. У пострадянському суспільстві існує закореніла фраза «працювати на дядю» — і звідси ставлення до роботи викривлене — ніби вона виконується для когось. Але насправді, де б ви не працювали, ви робите це виключно для себе. Бо ви працюєте на своє резюме, розвиваєте власні навички, вкладаєте час у свій професіоналізм, ставитеся до своєї роботи як до власного бізнесу.

Також варто зауважити, що розмова з вашим HR менеджером може стати хорошим бустом професійного росту та розвитку. Недарма в описі вакансії на позицію HR фахівця часто можна зустріти пункт про наявність психологічної освіти. Ваш HR менеджер бачить і розуміє більше, ніж може здаватись, на перший погляд.

У HR менеджера є інформація щодо новин в компанії, планів, чим цікавляться співробітники, тому є можливість впливати на формування L&D програми та залучати працівників. До того ж він володіє інформацією щодо статусу теперішніх та потенційних проєктів, затребуваних технологій та може поділитися цією інформацією з вами. Тому аби stay up to day, важливо комунікувати з вашим HR менеджером.

Розмова з HR експертом може стати важливим кроком для професійного росту та розвитку з кількох причин. По-перше, HR менеджер може надати вам інформацію щодо можливостей для навчання, тренінгів та розвитку навичок, які можуть бути корисними у вашій кар’єрі. По-друге, ця розмова може допомогти визначити ваші кар’єрні цілі та шляхи їх досягнення. Нарешті, вона може допомогти розв’язати питання стосовно вашого розвитку в компанії, що сприяє зміцненню вашого професійного статусу.

Також з HR варто проговорити певні моменти, які надалі можуть позитивно повпливати на ваш професійний ріст та розвиток:

1. Професійні цілі: Розкажіть про свої довгострокові та короткострокові цілі, щоб HR зрозумів план вашого розвитку. Бо за власний розвиток відповідаєте ви, а компанія і HR фахівець може цьому тільки посприяти, але ніяк не буде рухати вас, якщо ви при цьому завмерли на місці.
  2. Здоров’я та баланс: Обговоріть свій стан здоров’я та баланс між роботою та особистим життям, якщо це впливає на вашу продуктивність. Це той самий момент, коли не треба терпіти та тримати в собі. Корисно буде вголос проговорити все, що вас турбує. Так, ми на роботі, але ми люди в першу чергу.
  3. Навчання та розвиток: Поділіться своїми планами щодо навчання та розвитку навичок, які сприятимуть вашій кар’єрі. Або можливо ви б хотіли взяти участь в менторських програмах, або посприяти розвитку молодих спеціалістів. Шукайте нові сенси, нові можливості.
  4. Фідбек та удосконалення: Запитайте про відгук щодо вашої роботи та висловіть інтерес до можливостей вдосконалення. Запитайте відверто і ви отримаєте відповідь. На це здатні не всі, інколи реально слухати критику боляче. Але так ви показуєте свою готовність будувати довготривалі стосунки з компанією, а в стосунках найважливіше — комунікація.
  5. Співпраця та комунікація: Розгляньте ваші взаємодії з командою та можливості для зміцнення комунікаційних навичок. У кожної команди є свої плюси й мінуси. Можливо, все й одразу змінити не вийде, але буде усвідомлення, що відбувається та чи є динаміка.
  6. Кар’єрні амбіції: Обговоріть свої кар’єрні амбіції та можливості для їх реалізації в межах компанії.

Зберігайте ці рекомендації у своєму багажі й не бійтеся відкриватися — це ваша можливість побудувати взаєморозуміння та побудувати ваш кар’єрний шлях.

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

коли не допомагає психологія — допоможе хімія... правильні речовини ...
🍎🫑🥬🧄🍉🍒🫐🧀🥛🍓🍅🥕🌶️🥦🍇🍑

20+ коментарів і єдине що їх об’єднує це або погана комунікація з HR, або просто бажання показати себе.
1. Якщо Ви не бачите як можете рости в рамках компанії і Ви все ще в ній, ну значить «якір» вже закинули. Тут ніхто не допоможе )
2. Спілкуватись про ріст, можна і треба коли ви бачите цю можливість в компанії і дійсно до цього прагнете. Якщо бажаної технології в компанії немає, то дійсно, чим вам HR допоможе. Але запитати про наявність і про можливість попрацювати з бажаною технологією, ну це нормально ( багато хто просто цього не робить).
3. HR не мама, вона дійсно працює на «контору», але якщо HR професіонал своєї справи, то дійсно зможе навести міст між вами і конторою, так, нажаль таких не дуже багато.
4. Бізнес. Ну тут всі перейшли на тотальний хейт, забувши про те що Ви продаєте себе, свої софт і хард скіли. І це нормально в нашій сфері. Тому вкладаючись в себе, Ви вкладаєтесь в «ціну себе», а Ви і є бізнес.
5. Всі ми працюємо за кошти і дійсно це і є найбільша мотивація але є і ті які не знають як рухатись далі, розвиватись, по факту, заробляти більше. От тоді до HR. Ніхто не говорить що ця людина повинна вирішити проблеми за межами компанії. В рамках компанії, повинна. А за рамками тільки ваші рішення.
PS. Поганий досвід співпраці з HR, не привід хейтити всіх. Якщо ти ще не big boss, то HR, це людина яка має свої задачі і можливості, а як ними МОЖНА користуватись, написано в цьому пості.
У мене все, накидуйте ))))

Прийшов і в вільній формі написав те саме що 20 попередніх

Пиши статтю

але є і ті які не знають як рухатись далі, розвиватись, по факту, заробляти більше. От тоді до HR

Ну тобто джуни хомячки з промити мізками

От я такій хомячці (якраз терлася при хр)
Їду до сша
О, а хто тебе везе? (Верх вислуги галері?)
Ніхто, сам їду, шукатиму роботу
Як це?

Ще одна функція чи пунктик у HR
Директор хододильника

Поганяти хомячків що класти, коли виймати

Концтабір якийсь

Дієва техніка для підвищення мотивації — це усвідомлення того, що ви робите це виключно для себе. У пострадянському суспільстві існує закореніла фраза «працювати на дядю» — і звідси ставлення до роботи викривлене — ніби вона виконується для когось. Але насправді, де б ви не працювали, ви робите це виключно для себе. Бо ви працюєте на своє резюме, розвиваєте власні навички, вкладаєте час у свій професіоналізм, ставитеся до своєї роботи як до власного бізнесу.

Психолог ви схоже так собі. Слона ви так не продаси.
Робота вона не дарма від кореня РАБ (на відміну від праці). Було багато різних ідей як переконати робітника виконувати погану і важку роботу. За часів СРСР люди будували БАМ, мешкали в бараках — зате їх годували казками про світле комуністичне майбутнє і що вони страждають на роботі заради щастя дітей.
Ще до цього кріпаків мотивувала церква — адже працьовиті та слухняні потраплять потім до Раю.
А ви кажете «ви робите це виключно для себе» — хуйова мотивація! «Для себе» я можу поспати пів-дня на вихідних, можу подивитися кіно, можу навіть написати пет-проєкт. Але «для себе» я б ніколи не став займатися тою безглуздою, сумною фігнею, якої примушують займатися на роботі.

ви працюєте на своє резюме

— у моєму резюме є по-справжньому інноваційні проєкти якими я можу пишатися. А сапорт гнилого ентерпрайзу — це те, що полюбляють лише роботодавці. Це те саме що на писати в резюме: «Вмію швидко та креативно прибирати гівно».

розвиваєте власні навички

— зараз більше нема дурних ризикувати з інноваціями. Бізнес обирає перевірені технології 2 — 4 років давнини. Сучасне можна вчити хіба що у додаток до роботи (аби скоріше вигоріти), або у стартапі де замість грошей платять опціонами.

ставитеся до своєї роботи як до власного бізнесу

— більшість девелоперів ФОП — але при цьому погані бізнесмени. Бо отримують «ставку» — а увесь прибуток забирають собі «галери». Єдині, кого можна вважати «бізнесменами» — це «зайчики» які дурять декількох господ відразу.
Отже «працювати на дядю» — це аж ніяк не те саме, що працювати на себе! Якщо ви робити те, що вам до вподоби — ви і так задоволені і мотивовані. Якщо хтось примушує вас робити те, що вам не цікаво — ви не отримаєте від цього задоволення. Хіба що стати якимось мазохістом і отримувати насолоду від власного приниження.
P.S. Я свідомо ніде не згадував гроші — бо вони тут цілком ні до чого. Коли ви більшість часу у житті змушуєте себе робити неприємну роботу і не отримуєте задоволення від цього — то знання що десь там у банку лежать ваші мільйони аж ніяк не робить роботу приємною. Скоріше навпаки: ви починаєте думати — якщо в мене є гроші то навіщо далі робити те, від чого вже нудить?

Розкажіть про свої довгострокові та короткострокові цілі — щоби що? Як це допоможе мої персональним цілям якщо ’компанії’ там немає? Або якщо ціль відкрити свою?

Бо ви працюєте на своє резюме, розвиваєте власні навички, вкладаєте час у свій професіоналізм

Для джуна можливо.
Із рівня мідла це вже не так — ти розвиваєш рівно ті навички які потрібні компанії. Так чудово якщо це співпадає із власним баченням професійного росту та тенденціями ринку. Але якщо це не так?

ставитеся до своєї роботи як до власного бізнесу

Боже, це гірше ніж "ми одна сім’я
Наймана праця це наймана праця і не треба цих рожевих окулярів. Ти виконуєш роботу, тобі за це платять.
А що буде якщо не будуть платити? Правильно ти пошлеш нафіг ще й у суд подаси та на dou обісреш.
А що б зробив якщо це твій бізнес і ти нічого не отримав? Часто вкладаєш ще більше ресурсів і витягуєш свою справу.
Ось і різниця І досі цих рожевих окулярів

Родить ребенка. Если не поможет — еще одного

Надіюсь, що це жарт, а то хтось всерйоз сприйме.

Тому хто статтю писав я так розумію це було

У країні все погано з демографією, треба більше дітей.

Для жінки — це цілком слушна порада. Є цілком логічне пояснення чому жінка «ніколи не замовкає»: бо у природі навколо неї діти і таким чином жінка постійно передає знання. Коли дітей нема — то жінка буде «продувати вуха» чоловіку. Коли діти є — жінка зайнята, зосереджена і не має часу на дурниці.
Це не якийсь сексизм, а наша природа. Деякі чоловіки наприклад ходять у бар аби напитися і побитися: «випустити пар». Бо в них надлишок невикористаної енергії. Якби такий чоловік працював фізично — від би замість бару любив пиво на дивані.

Ваш HR менеджер бачить і розуміє більше, ніж може здаватись, на перший погляд

Як вже писали раніше то HR захищає інтереси компанії тому бути відвертим з HR-ом то більше нашкодить працівнику

How HR Cheats Employees

Интересные мысли, кроме обсуждения своего состояния с hr. Все что вы обсуждаете с hr может быть использовано против вас. С hr можно обсуждать только как вам все нравится в компании, как вы воодушевлены проектом, и какой потрясающий командный дух в вашей команде. Ещё можно обсуждать повышение ЗП, но только когда у вас на руках есть другой оффер. Все остальное лучше не обсуждать.

В текстах від рекрутерів-психологів завжди очікую маніпуляції, у вас поки знайшов типову: «Працюйте так наче це ваш власний бізнес, але будьте задоволені звичайною зарплатою»

наче це ваш власний бізнес, але будьте задоволені

Тоді hr мають бути в розпорядженні не тільки босів

Бо за власний розвиток відповідаєте ви, а компанія і HR фахівець може цьому тільки посприяти, але ніяк не буде рухати вас, якщо ви при цьому завмерли
на місці.

Ну так HR захищає інтерес роботодавця

Кар’єрні амбіції: Обговоріть свої кар’єрні амбіції та можливості для їх реалізації
в межах компанії.

Ой як влучно

Особливо оцей файн прінт

в межах компанії.
Співпраця та комунікація: Розгляньте ваші взаємодії з командою та можливості для зміцнення комунікаційних навичок. У к

Це про на кухні ляси точити?
Звичайно робота нудна після цього

розвиваєте власні
навички

Рутина ж і означає щр навички вже розвинені і відшліфорвані

Перш за все здайте аналіз крові( формула крові та аналіз на феритин ), можливо, ваша апатія і втома має цілком конкретне медикаментозне вирішення.
Також нормальна їжа, здоровий сон та помірний спорт роблять дива.

А потім, після цього, якщо треба, займайтесь мотивацією.

Підписатись на коментарі