Який краще тип акумулятора використовувати: AGM або GEL?

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, який краще тип акамулятора (GEL або AGM) використовувати для заряду ноута, телефонів, оптоволокна?

Поділіться вашими прикладами. Дякую

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Вибачте за офтоп, а підкажіть будь ласка чи є якийсь інструмент для пайки 18600 елементів, щось готове вже? Бо я боюсь паяльником перегріти елементи.

Можна ще ніж, або скальпель, зачищаєте місце пайки, залужуєте і паяєте без перегріву.

Зрозуміло, а що стосовно флюсу з припоєм?

Я паяв звичайним припоєм і звичайною каніфоллю. Залуджував маленьку площадку десь 2×2 мм, достатню щоб прижати провід і ляпнути припой на неї

Дякую, запишу, бо 100% згодиться.

Літій-іонні батареї бамбічєскі і з вогником ставляться до таких розваг. прошу пана таки купіть собі точковий зварювальний апарат, ціліше будете ...

Не переймайтесь, обовʼязково куплю та буду використовувати, але цей спосіб також варто знати, як на мене)

Готові хіба що апарати точкового зварювання, а якщо батарей лише декілька, то можна взяти тримач і підпаюватись до нього (заодно міняти батареї буде легко)

Так, а можете дати якісь рекомендації по ним? Я знаходив тільки різні DoCreate (наприклад такий: www.amazon.com/...​hi&sr=1-73&ts_id=13400551) і ноунейми та не знаю що та який можна взяти, а які слід уникати.

Ого, така маленька! А якої товщини стрічку він може приварити?

0.12mm точно бере — я робив 10AHх12v збірку легко ... Думаю і товстішу візьме ...Там є режими зварювання — якщо хороший контакт і невелика відстань між «точками» то 10мм «пропалює» ... Як я розумію вся фішка в короткочасності імпульса ...

Цікаво. Дякую за інформацію. Трохи почитав інструкцію, там сказано, що треба пів секунди для зварювання та є купа режимів. Тож треба буде спочатку накупить різних стрічок, та потренуватись із різними режимами.

Узагалі думав, що такі апарати бувають тільки промислових розмірів, а виявилось, що ні. Кіберпанк уже вдома :D

Та ні воно трохи більше за середньостатистичний повербанк 🤣

Минулий рік:
котел — volt Polska 1000VA + 60 Ah AGM
Холодильники (2) — так же, але тут в притик і прийшлося влупити дві смарт розетки і просто підтримувати штани
Роутери — дбж від системи відеоспостереження та 2×10Ah agm
Ноутбук мій тримає 5h але є і Delta mini де якщо що «можна перехопити пару Wh»
Зараз для роутерів зібрав собі 12ah літій з кастомним зарядником і lifepo4 3kWh плюс volt Polska

любой, устройствам абы энергия шла, а там хоть с мускульной тяги

Минулу зиму пересидів на звичайних кислотних Ca/Ca. При торішніх графіках встигав заряджати. Досі живі. 2×100Аг

Гелеві звичайно краще підходять для глибоких циклів, але справжні гелеві акумулятори, а не те що ними називають неграмотні продавці — це про промобладнання типу погрузчиків чи резервних батарей базових станцій мобільних операторів, вони коштують стільки ж або дорожче за LiFePO4 збірки аналогічної ємності.

Під роутери і подібну стаціонарну малоспоживаючу техніку, беріть AGM і ДБЖ під монтаж на DIN-рейку, у Mean Well є чималий вибір. Це економічно вигідніше, закриє проблему на 3-5 років, має мінімум ризиків типу пожежобезпеки і зрозуміло потенційним нащадкам. LiFePO4 потребує більше заморочок під настройки буферного режиму, мало які ДБЖ вміють з ними штатно працювати.

Під живлення ноута чи більш важкого робочого місця — якщо очікуються активні віялові відключення, LiFePO4, якщо про всяк випадок, і не критично що час зарядки буде 10+ годин, або хочеться набрати максимально можливу ємність за фіксовану ціну, то AGM.

Если гелиевые заряжать/разряжать высоким током — отслоится гель их можно будет сдать только на переработку. Гелиевые как и LFP требуют BMS, но клиентам часто про это не говорят.

Так что выбор стоит делать между AGM(500 циклов), LFP(~3000 циклов, зависит от версии технологии), LTO (15000 циклов).

Перед зарядом великим струмом треба ще глибоко розрядити, а AGM цього не любить, на відміну від гелю.
З іншого боку, якщо скажімо брати систему з запасом на кількаденний блекаут раз на рік, то у режимі віялових відключень по 4 години буде невеликий розряд і можливість його поповнити і для AGM. LiFePO4 виграє або для великих розрядних струмів, або з планами що війна буде років на 10, або якщо перекриття будинку не витримують бажаної кількості свинцю, але для відносно рідких випадків економічно це не вигідно.

До речі, хтось вже утилізовував LiFePO4? Якщо свинцевий акумулятор самовивозом заберуть без проблем, то, гіпотетично, куди дівати літій, коли закінчиться строк експлуатації? Всередині купа міді з алюмінієм, але чи за те хтось береться?

куди дівати літій, коли закінчиться строк експлуатації?

Туда же куда солевые цинковые батарейки. Уровень токсичности у них одинаковый.

якщо про всяк випадок, і не критично що час зарядки буде 10+ годин,

то ліпше 3+ комплекти, 1 в роботі, 2+ на заряді/резерві

Bluetti EB3A покриє потреби і заряжається за півтори години

а вам скільки треба?

Ну якось зовсім не густо, як за такий бюджет.
Ну за 8к коллега купив тяговий свинцево-кислотний 180 Autopart = 2160 Вт*годин.

По перше це свинцево-кислотний, ви не будете його розряжати в нуль, як можете розряжати блуетті.
По друге — час зарядки
По третє — сам по собі акумулятор ви не підключити до девайсів, ну тобто підключити можна, якщо 12В, але щоб заряджати теж треба пристрій.
Та й естетична складова не та.

Чому просто не купити декілька повербанків на 30к мАч на 65+W і ними заряджати ноутбук і телефон і навіть роутери чи конвертери оптоволокна? Заряджатись повербанки будуть швидше і користуватись ними зручніше. Термін експлуатації теж буде довшим.

Romoss 60000mah за 2к (~200вт*год), дешеве рішення і з реальною ємністю. Я взяв 4 штуки і перевіряв тестером FNIRSI FNB58. Реальна ємність плюс мінус 5% від заявленої.

Минулий блекаут використовував стареньку авто-батарею Веста на 60АГ (зараз таку можна взяти за 2000 грн). Остаточна ємність була ~15АГ. В кінці блекаута ємність дійшла до 45 АГ чого вистачало вже на день роботи потужного ігрового ноутбука. Але є нюанси з доливом води (в мене літр пішов), та періодично кипятити до 16В щоб уникнути сульфатації, бо це Ca/Ca. . Маю сумарно 60+60+100 = 2,5 кВт*г., вистачало на 4 дні автономної роботи.
Можна взяти малосурьмяністі, вони ще трошки дешевші та їм вистачає і 15В що дає більшість зарядок

Проблема із будь-якими свинцевими акумами — у довгому часі іх заряджання (ідеально 0.1С, тобто струмом в амперах, що дорівнє десятій частині ємності у ампер-годинах, тобто — 10 годин). Якщо світла більше немає, ніж є — вони просто не встигатимуть заряджатися, хоч GEL, хоч AGM, проходив минулого року особисто.

Тому приєднаюсь до інших дописувачів і пораджу LiFePO4, тим більш — судячи із списку пристроїв — великих навантажень не очікується.

На автомобілі акумулятор заряджаєця і 0.3с, і може і більше, все залежить від ступеня розряду. Минулу зиму заряджав старий дешевий авто-акум 0.2с сотні циклів, і він себе прекрасно почуває на 70-80% в свої 5 років. А зараз купив потужнішу зарядку і даю 20А в 60Аг батарею.

А електроліт не кипить при таких струмах?

Якщо напруга при цьому не перевищує 14.5В, то не кипить. Ну бульбашки може пускати, але на автомобілі точно такий самий процес.

Цікаво. Шкода, що мій окремий зарядник здох, а то б купив би якийсь акум-доходягу та й погрався б.

Якщо не стягуєто ліфепо, то агм — вдома немає додаткових плюсів від гелю, тільки мінуси.

LiFePo4. Дорожче, але не боїться розрядів, заряджається високими струмам, довговічний.

для заряду ноута, телефонів, оптоволокна?

ну це більше на домашні умови схоже

Є такі моделі, що заряджаються і на холоді.
Auto-Heating Lithium Battery.
www.amazon.com/...​f-Grid/dp/B0BGS16NF7?th=1

Вам для холода нужна LTO, работает до −50С, нормальный режим от −20С до +70С. Зарядка токами 2С (зарядить можно за полчаса), разряд токами 4С. Но весит всего в 2 раза легче свинцовой.

www.aliexpress.com/item/32962154891.html

Та я взяв GeL два по 200 mha, поки норм, вони все таки на балконі стоять

І... їх немає нових акумуляторів на ринку: все що є лотерея 😅 Не дивлячись на те чим вам там клянуться продавці. Всі нові акуми цього класу законтрактовані на роки — максимум що вам світить «розбірка» чи «відбраковка» просто тримайте це на думці коли будете купляти... А взагалі там треба порядно самому вникати в тему коли купляєте...

Ну так я теж бачив це відео, хоча це було ясно і без нього ...

Підписатись на коментарі