Де навчатись, щоб свічнутись з ІТ в електрику

Доброго здоров’я!
Я в ІТ з 2015 року, але зрозумів що хочу працювати руками. Зацікавила мене професія електрика (ремонти робити по квартирах) з наведення товариша, який працює прорабом. Проблема полягає в тому, щоб мене взяли навіть безкоштовно на ремонт квартири, потрібний папірець з ПТУ, а мені 30 років і я дипломований педагог. Для мене було шоком, що прорабам потрібен саме диплом (він потрібен для галочки, не більше), а не якісь курси (яких я так і не знайшов), а витрачати півтора роки на навчання не дуже хочеться.
У зв’язку із цим питання. Може є якась спрощена програма у бурситеті якраз для таких як я, а не школярів після 9/11 класу?
Буду вдячний будь-яким порадам та думкам.

3.і. більш важкі професії не потягну через брак здоров’я, хоча ще дивлюсь на гіпсокартонщика, але вагаюсь.

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Багатьох забрали на фронт, мали б зменшити вимоги. Бо доробляли в цьому році ремонт і багатьох майстрів ми так утратили.

Блін, я навіть не міг уявити, що у всіх цих косячних майстрів були дипломи відповідні.

потрібний папірець з ПТУ

сам спитав сам відповів

Зацікавила мене професія електрика (ремонти робити по квартирах) з наведення товариша, який працює прорабом.

фіговий в тебе товариш, електрика це одна з найдешевших робіт при ремонті. Тупо стіни шпаклювати і малювати вже дорожче.

Проблема полягає в тому, щоб мене взяли навіть безкоштовно на ремонт квартири, потрібний папірець з ПТУ, а мені 30 років і я дипломований педагог.

Йди в сантехніки, робити опалення і воду/каналізацію. Для цього нормальні фірми (tece, rehau) проводять безплатні курси (як і в нас в ІТ), робота технічно проста і не вимагає допусків як в електриці. При використанні нормального інструменту (який можна взяти в оренду) є багато захисту від дурня.

більш важкі професії не потягну через брак здоров’я

Тобто електриком штробити стіни відбійним молотком, крутити дроти під стелею сили будуть?

дякую за відповідь!

Для цього нормальні фірми (tece, rehau) проводять безплатні курси

ось тут можна більше подробниць? А то я не знайшов інфи...

Тобто електриком штробити стіни відбійним молотком, крутити дроти під стелею сили будуть?

на скільки мені відомо, штроби зараз робляться спеціальною пилкою+пилосос, а щодо вбивання саморізів у стелю/стіну, використовується пістолет від хілті. Я цю штуку тримав в руках — просто космос)

ось тут можна більше подробниць? А то я не знайшов інфи...

Мені важко таке гуглити бо в мене локація польща.
Заходите на
www.tece.com/ua, шукаєте контакти, пишиье їм що хотіли б пройти курси підвищення кваліфікації з їхніми технологіями, які є варіанти. Те саме робите з їхніми конкурентами.
Шукаєте роботу сантехніка у ± великій будевельній компанії, пів року там попрацюєте «джуном» і багато навчитесь. Шукайте роботу в компаніях які є партнерами отих великих tece/rehau.

Перед тим кілька тижнів вчите теорію, дивитесь ютуб
www.google.com/...​Vaw1HkxNWdjNYYEGmd98I-Jsc

P.S. я не сантехнік, а програміст)

Спробуйте якось на досузі 50 метрів кабелю протягнути в гофру, а потім ту гофру з проводом правильно закріпити під потолком, щоб відчути усі радощі роботи по електриці.
І штроборіз то круто, але все рівно то нелегко і пилюкою дихати потрібно.
І на вартість отого пістолету від хілті ще гляньте))))))))))))))
ПС: я, якщо що, до війни якось мріяв про власне меблеве виробництво. Ну там якісь кухні та шкафи с ДСП пиляти. Приблизно прикинувши розмір інвестицій які потрібні для цього та те, що буду мати на виході, зрозумів що мені й на галері непогано платять))))))

І на вартість отого пістолету від хілті ще гляньте))))))))))))))

це так, але він того коштує. З хілті та ходулями один дюбель виходить приблизно 15сек, а якщо штробити та лазити туди-сюди — 3 хвилини. До того ж самі прораби дещо еволюціонували. Зараз в них є такі інструменти, що відчуваєш себе на космічному кораблі.

Приблизно прикинувши розмір інвестицій які потрібні для цього

не підмажеш не поїдеш)

штроби зараз робляться спеціальною пилкою+пилосос

Але сам штроборез по стінам не їздить — його треба тягати руцями, часто — над собою.

використовується пістолет від хілті

Дрібні дюрки під дюбелі — то як раз не дуже проблема, малий акумуляторний перфоратор справляється;

крутити дроти під стелею

А оце проблема. Ні, навіть ПРОБЛЕМА. Спробуйте просто для себе хвилин 15 попрацювати в позиції «руки над головою». Навіть без особливих фізичних навантажень — купіть на базарі метр дроту і зачищайте його, скручуйте, кусайте тощо. Чомусь воно дуже складно. Можливо і взагалі після цього передумаєте йти в електрики.

так в мене вже є досвід, я прокладав десь, приблизно, 800 метрів кабелю і норм було)

Бачив я кілька квартир в живу, де «дешеву» електрику закрили венеціанською штукатуркою або італійською дорогою плиткою. І там по всій квартирі переноски і тимчасові проводи по стінам. Також таку картину можна досить часто(!) побачити на фото обяв про продаж квартир з ремонтом.

де «дешеву» електрику

Я не про те щоб робити дешево чи мало точок а про те в загальній ціні ремонту електрика займає дуже мало.

Вітаю! Я вже мабуть професійній електрик, бо близько 15 років віддав цій справі. Навчання почалось десь у 2000 році з шабашок. Мене туди часто звали і за не складну роботу я отримував 40-60 грн на день (тоді це було багато). Потім потрапив до бригади електриків яка виконувала монтаж в офісних центрах, вони робили все від підводу з трансформатора до монтажу вимикачів і розеток. Там я пів року різав штроби і уважно спостерігав за профі, а потім підєднав декілька не складних щитків і почалось карьєрне зростання. За декілька років я через практику зрозумів майже всі тонкощі в цій (насправді складній) професії. Далі я уважно перечитав ПУЕ, ПТБ, ПТБЕ і пішов в центр сертифікації за корочкою. Але на екзамен тебе повинна направити фірма і внести оплату на безготівковому рахунку. Дали 3 групу до 1000в. Це був мій перший і останній візит в центр сертифікації. Далі навчанням я займався самостійно а питання по сертифікатах вирішуала будівельна фірма, я тільки ставив підпис в протоколі і отримував нові записи до посвідчення. Далі були заводи, фабрики, склади... Я за вісім років був на більшості Пив заводів, тютюновіх фабрик та на харчових складах по всій Україні. Потім якось зіштовхувся з СКС і почав займатись відеоспостереженням. Далі глибше занурився в ЛВС. Знов книги і курси... далі були сертифікати від Dahua Hickvision Cisco. Далі мене потягнуло до UNIX-like систем. Зацікавили сервера і збереження данних. Короче я свічнувся на сис_адміна. Працював у середній компанії (300-500 активних користувачів), фірма була не айтішна і займалась торгівельною діяльністю, тому їхні мережі були у жахливому стані. За деякий час я перебудував всю мережу, перейшли на оптику між корінним маршрутизатором і кінцевими комутаторами, отримали чітку архітектуру і надійну та швидку сітку на 1ГБіт. Після 23 року звільнився. Порада для вас — якщо є бажання вивчайте тему, читайте книги в ютубі можна подивитися і зрозуміти практичну частину праці. А далі шукайте будівельну фірму і йдіть туди працювати на посаду електрика. Вас там перевірять на практиці і потім зроблять необхідні посвідчення. Жодного диплома по електриці я не маю і ніхто його не питав, а от за практичні знання питають усі.

Ага, починати «июнем» на фірмі, а далі зростати. Тричі дякую, це саме те що мені потрібно.
Якщо можете, скажіть, будь ласка, чому вирішили полишити цю справу?

Це було для мене досить логічне зростання. Я перейшов від монтажу кабелів на офісі до налаштування кінцевих приладів, потім більш заглибився в цю тему. В фінансовому плані я теж виріс і досить суттєво. Зараз я дивлюсь на електромонтаж як на міцний фундамент, я завжди зможу повернутись ще й зможу проекти переберати. А в Айті мені ще є куди рости, далі буде вхід в автоматизацію моїх рутинних завдань. Можливо що через деякий час я подамся в промислову автоматизацію, бо там програмування та купа дротів і механіки сходяться в одній професії.

Можливо що через деякий час я подамся в промислову автоматизацію, бо там програмування та купа дротів і механіки сходяться в одній професії.

Я останні 10 років приблизно пропрацював в цій темі на феросплавних заводах і рудніках в Грузії і в Штатах. Не один десяток закінчених проектів. Точно можу сказати, що в Україні цей ринок дуже обмежений, давно поділений і більшість спеців бовтаються по інших країнах колишнього совка.

Для мене цей напрямок цікавий. Я трохи попрацював у STEP7 в 14 році на харчових виробництвах. Мова LAD одразу здалася простою та логічною (бо в релейці я шарив досить непогано). Зараз я знаходжусь у Європі і тут є чималий попит на SPS-Programmirung. А нещодавно я глянув на TIA-Portal і всі його оновлення мені теж подобаються. Можливо що через деякий час я знов свічнусь і буду працювати в індустрії 4.0 автоматизація виробництва і робототехніка виглядають досить цікавими. Хоча є велика ймовірність того що шлях мене заведе в бік DevOps і там теж є багато цікавого.

Ну STEP7 це як PLC5 у АВ )) Сива давнина )) Хоча я бачив цілком робочі системи навіть на Automax )) В Штатах в ця сфера дуже статична, ніхто не бажає нічого міняти поки працює. TIA Portal у Сіменса, звісно, гарна річь, але тут усе впирається в ліцензії. Так само як і у Allen Bradley, і, по ітогу, як ті миші, що плакали колоись але і далі їли кактус, обираєш довбанутий CCW + Micro800 + Weintek. Бо увесь софт безкоштовний. Ну і, нажаль, Україні мало контор, що мають такі ліцензії.
По любому бажаю успіху в переході. З особистого досвіду, це дісно надихає, коли ти усе робиш від самого початку, від ідеї, потім розробка архітектури, усі схеми (електричні, гідравлічні, пневматика), підбір PLC, HMI, датчиків, усієї обв’язки, набивки шафи, сам збираєшь, монтуеш, програмуєш PLC і операторську SCADA, потім «в полях» це усе розгортаєш, і бачиш реальний живий результат наочно. Це не в офісі штани в обтяжку протирати )) А потім, тобі ще й кажуть, що завдяки отій «фігні» шо ти придумав і зробив, завод заробив півляма баксів )) Відчуваеш себе живим.

ХЗ як зараз, раніше конкуренція була дуже велика. Мій дід мав вищу освіту по цьому напрямку тому працював інженером на заводі + вписався до бригади яка робила ремонти різних бутиків. Малий тоді був тому у фінансові справи не влазив, але по спогадам жили вони десь на рівні мідла. І дід казав ще що приватних замовлень не багато тому на одних ремонтах вигрібати не реально та і сумно було б тому і ходив на фулл тайм роботу

Ну то якщо пан хоче в електрику то навіщо там прораб?
Ще й якісь страждання з дипломом. Нащо воно треба?
Купіть необхідний інсьрумент, платну об’яву на олікс, можливо інстаграм та лендінг пейдж.
Якщо є час та натхення то ще канал на ютубі. Тількі шоб не в шльопанцях посеред пилу, а в спецовці і гарне освітлення з розумним поглядом.
І шукайте собі замовлення самостійно, нащо тих прорабів годувати.

І шукайте собі замовлення самостійно, нащо тих прорабів годувати.

На практиці все трохи складніше. Найбільш жирні великі замовлення — це як раз ремонти/будівництво під ключ, а в таких випадках ніхто не наймає окремо сантехніків, окремо електриків і все таке. Якщо «йти своїм шляхом», то доведеться буквально підбирати крихти зі столу...

Норм штука, я сам дивлюсь на прайси ремонтників та офігеваю кожного разу.
Меблярі що на віярі ДСП/МДФ замовляють по-моєму давно нас всіх обійшли по бабкам.

Это вы еще не смотрели водопровод/отопление или плиточников.

щодо плиточників дивився, але це дійсно важко. Особливо якщо кліент купив полотно 1,5*3,5 метри вартістю 1к долярів і його треби на стіну прибити... + хороший плиткоріз коштує від 8к. Короче, не моє))

Особливо якщо кліент купив полотно 1,5*3,5 метри вартістю 1к долярів і його треби на стіну прибити

Ті хто ставлять великоформатну плитку (більше 90×90), беруть в рази більше і мають спеціальні інструменти.

В мене звичайну плитку ставив один плиточник, а тих кілька великоформатних інший.

я теж думаю про те щоб переїхати в Штати або Канаду елекртиком))))). Айті це весело, але...

Там на це потрібна ліцензія + податки плати. У нас сумніваюсь що приватні електрики які отримують гроші налом хоч щось платять. Тому це ще питання де більше заробляють

а не якісь курси (яких я так і не знайшов),

Як би глупо не звучало — курси перекваліфікації від центру зайтяності.

більш важкі професії не потягну через брак здоров’я,

Не можу сказати, що електрик — така вже й «легка» професія, саме фізично.

тобто я привильно зрозумів, що на такого роду навчання можна потрапити лише через цей центр? Просто я вже багато часу витратив на пошук курсів для дорослих у ПТУ, але знайшов лише один і той в Харкові...

Більш, ніж впевнений, що є приватні курси по електричній справі. Ще можна підійти у найближче ПТУ з подібним напрямком і спитати напряму — «Хочу бути електриком, чи є у вас можливість навчання дорослих? Цікавлять саме знання та корочка, а не відмазка від армії». Паралельно читати книжки, переглядати адекватні відео в Ютубі, ну і практику ніхто не відміняв — зібрати щиток (хоч і з найдешевшої комплектухи), замінити в квартирі вимикачі/розетки тощо.

Нажаль зараз центри зайнятості такі курси не проводять. І це єдина альтернатива 1,5 року в в ПТУ/колледжі.

Це та сама криза IT-сектора в Україні, про яку всі говорять?

Підписатись на коментарі