Українськи оператори мобільного зв’язку заробляють на фішингових розсилках з РФ

Подібні розсилки отримаю не перший раз і не перший рік війни. Але оператори не роблять нічого щоб їх блочити, ну бо звісно що мають з цього всього гроші, тай нафіга паритись. Скільки не репортив — зеро результату.

Ось типова відповідь ботів.Цікаво яка інфа їм ще потрібна. Номер є, мережа є, контент є.. не має тільки мабудь розміру моїх труханів. Зразу видно що оператор не хоче нічого робити та просто кормить булшітом.

Але насправді реалізувати фільтрацію цього всього з автоматичним блокування номерів розсилок, так отриманням координат ферм для подальшого також автоматичного залучення поліції та віськових может зробити кожен джун.
Але чомусь «імениті СТО» цих компаній ні на що не здатні, вже 9 років як.

Київстар он зовсм ломанули та злили усі данні.. тому що а нафіга паритись.. головне ціни підвищувати та й усе.

Як на мене то оператори повинні нести кримінальну відповідальність за массове росповсюдження подібних речей. Як вважаєте?

PS: omnicell.ua/#rec73090102 (не палимся)

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Це військомат клікрейт тестує

А почему автор решил что это от русни?

реалізувати фільтрацію цього всього

По какому принципу?

отриманням координат ферм

Получил координаты с точностью «где-то в ЖК на 1000 квартир». Что дальше?

автоматичного залучення поліції та віськових

Ага, сразу с ракетным ударом

В тебе погані признаки

Коли подібні речі слались тут у Польщі, і поліція знайшла в Катовицях якусь смердючу квартиру з маленькою фермою смартфонів (от натурально фотка — тридцять штук чи більше різних гівноандроідів на підвіконні), то накрила шайку українців і білорусів. Ані одного русачка.

Але то таке, таких тіпчиків реально є стільки, шо я впевнений, шо то франшиза. Трафік фішінгових есемесок ані сильно не зменшивсь, таких підприємливих тіпчиків тут є і є. І більшість якраз українці.

Більш того, не так давно було розслідування телефонного шахрайського спаму, який заїбав усіх, і завдяки GDPR вдалось добрацця до замовників... із Запоріжжя. Вони втюхали в польські кол-центри дофіга. Дякую, дуже дякую.

Так шо не всьо іпсо, де можуть бути й просто підприємливі українчики.

Первый же запрос в гугле «Почта Украины» (если предположить что это гуглила русня) выдаёт всю информацию правильно, со ссылкой на укрпошту. Учитывая что ссылка в сообщении сделана по всем правилам фишинга, это определённо гуглили. Большинство таких рассылок/звонков делается прямо с Украины. Точно так же как в первые дни войны мародёрствовали вполне свои же сограждане

Ого, розслідування гідне бути згадане у підручниках.

Настане час, люди відкриють Wiki і дізнаються, що у найбільших операторів зв’язку в Україні:
або є російські власники
або були російські власники

Росіяни приймали участь у створенні цих операторів, побудові мереж, їх розвитку тощо.
Там довгий час був російський менеджмент.

І нарешті перестанемо дивуватись дрібницям типу спаму/фішингу тощо.

Але ж це RCS чат, оператор наче не заробляє на ньому.
І я не впевнений чи можуть вони контролювати зміст таких повідомлень

omnicell.ua
Могут спокойно. Нету протоколов которые идут через оператора и не контролятся.
Это банально просто передача меседжей по сети интернет на сервак прова специализированый не более. Это как сказать что админ сервака в кантре никого не может забанить

Це якщо вони використовують цю платформу для розсилки, але я думаю може бути просто якийсь скрипт.
І той же Гугл пише що йде через їх сервери (та можливо через сервери іншого RCS провайдера)

Допустим.
1) Почему всеравно не заблокировали абонента и не передали данные в полицию?
2) Залил еще один скрин, там обычное смс. но тоже как то никто его не фильтрует. хотя явно тоже не але.

Тому що
1) однієї скарги явно недостатньо
2) лайфсел не може заблокувати абонента тримоб
3) я чесно не впевнений хто там що бачить, але є підозра що лайфсел ніякої інформації взагалі не отримав і все пройшло через Google RPC сервери (бо використовуючи додаток повідомлення від Гугл я думаю у них обробляється цей профіль)
4) писати заяву до поліції це явно не їх справа. Навіть при банківському шахрайстві до поліції відправляють постраждалого писати заяву, а не банк це робить
5) Вам там на кожному з скрінів є повідомлення про спам, чим це не влаштовує?)
6) явно що ці номери баняться з часом, але і постійно змінюються. Короче це боротьба щита та меча, але у будь якому випадку оператор лише через певний час зможе заблокувати таких абонентів

1) вполне достаточно если действия мошеннические. Одного убийства или кражи достаточно что бы вам дали срок уж поверьте.
2) может. Он может забловировать ему работу со своей сетью и выставить вопросы тому же тримобу
3) снова таки их проблемы как провайдера.
4) это не заява в полицию а работа вместе с полицией для отлова уродов разных. И по закону оператор обязан сотрудничать с полицией и предоставлять им нужную инфу, в том числе и быть заявителем.
5) далеко не везде оно есть и далеко не каждый пенсионер знает что такое спам. да и не только пенсионер.
6) оно должно не со временем а после первой же отсылки. Если не могут — отключение функции до окнчания войны.

1) гарне порівняння спаму та вбивства (яке ще треба довести у суді, а тут достатньо простої скарги)
2) кожного абонента так перевіряти? Уявляєте скільки на це ресурсів потрібно? Причому якщо не помиляюсь RCS повідомлення мають end-to-end шифрування. І як ви собі це уявляєте?
3) вони і блокують з часом
4) поліція має отримати заяву, щоб почати роботу
5) тут згоден, але по факту з цим наскільки можуть борються
6) як, якщо оператор не має доступу до тексту повідомлення?

1) это не спам, это мошенничество с целью выявления целей для убийства.
2) да каждого.. в чем проблема это ж не ручная работа.. или скрипт устанет.
2) ну пусть шлют через свои сервера или пишут тому же гуглу и обьясняют ситуацию а не сидят на жопе в стиле «нам все по***»
3) блокировать нада до а не после смысла уже нет
4) не должна. Вы еще скажите что армия должна заяву получить что бы работать против вторжения. Задача кибербезопасности все это мониторить сами и гасит ьв зародыше а не ждаь пока кто то прийдет и пожалуються. значит не выполняют обязанности значит нужно штрафовать или перенабирать людей туда. а командующих снимать до конца жизни с гос должностей.
5) никто с этим не бореться от слова совсем. расскажите кто и как тут бореться?
6) есть хуева туча вариантов фильтрации только по хедерам даже не касается текста сообщения если что. https трафик тоже шифруется.. но провайдер отлично видит когда вы делаете херню. блокчейн тоже вроде как анонимный, хотя прослеживание движения денег там 100%. вопрос желания, технологий и возможностей достаточно

+ если система юзается для поддержки войск рф и никак ее типа нельзя контролить значит такая система должна быть отключена принудительно на территории Украины до окончания войны.

Як звичайне шахрайство стало користуватись для підтримки рф?
Чи ви думаєте що у нас шахраїв нема?

А, і забанити все що не можемо контролювати — точно не вийде. Так ми будемо сидіти без 99% сервісів у кам’яному віці

потому что в теле сообщения написано «Пошта України», а не «УкрПошта». Локальный такое не напишет а только иностранец.

с чего вдруг мы будем сидеть в каменном веке? какие такие важные функции RCS юзатют кроме гавно рекламы?

Ну тобто саме цю систему ми бачимо, а інші не будемо? А як вирішуємо які системи що ми не можемо контролювати банимо, а які ні?

З використанням мобільного інтернету агенти рф відправляють відео і фото військових об’єктів. Банимо мобільній інтернет?

А потім вони перейдуть на старлінк, банимо і його?

Якщо все ж таки ми залишаємо інтернет, то треба банити усі ресурси куди ці фото та відео можуть викласти?
Ой, тоді залишаємось без телеграм/вайбер/хмарних сховищ і тд?

А мені ще спам приходив у WhatsApp. Його теж банимо, ми ж не можемо його контролювати?

те системы которые базовые должны иметь фильтрацию автоматическую. то что ты поставил сам себе телегу и там тебе что то прислали — это уже твоя ответсвенность.

даже https трафик при желании они могут снифать.

Якщо ти не встановлював на свій телефон ніяких лівих сертифікатів від оператору «задля кращої безпеки», то не можуть, бо він зашифрований. Ну а якщо встановлював, то треба бентежитись через те що тов. майор тепер не може спати, не почитавши на ніч твої перемовини у чатах, а спам то вже таке у такому випадку — другорядне.

могут, было бы желание фильтровать фишинг и спам. но они получают за это бабки а посему им пох. Вот смотри на татйл поста.. а видишь тут хотя бы одного их представителя банально что бы сросить «а че произошло, может можем помочь?» — нет? и я не вижу. а знаешь почему? а потому что похер.

Ну и такой момент.. обычно когда вот такое приходит и ты отсылаешь это оператору то хотел бы в ответе увидеть:
— спасибо, номер залочен
— данные абонента переданы в полицию вместе с координатами отправки для дальнейшей поимки.

А не:
здравствуйте с вами говорит бот, нам вообще все по***

Я не думаю що у оператора першої лінії підтримки є можливість блокувати по одній лише скарзі.
+ 091 це взагалі тримоб, до чого тут lifecell?

при том что я абонент lifecell и их задача делать так что бы я такого не видел. а в тримоб они уже сами могут позвонить и решить вопрос. уж точно не я.

Раніше було гірше бо оператори автоматично підписували на платні послуги

Я поставив всі дзвінки та sms з України на mute й читаю раз в тиждень-два
Всі кому треба знають де швидко відповідаю

так и счас так есть. отправил одно смс а тебе сразу выписали 10 за в разы дороже.

Підписатись на коментарі