Яка є альтернатива Польщі?

Живу в Польщі вже деякий час, і з одного боку купа плюсів, але щось постійно муляє:

— Паскудна погода з півроку, помірне літо мені подобається, але зима — це суцільний депресняк;

— Поляки все ж не так і рідко зверхньо ставляться до українців — перший час я це не відчував, але чим далі, тим більше помічаю;

— Консервативність поглядів аж до верхівки влади, що видно з прийнятих законів — це з новим урядом може змінитися, але поки неясно;

— Скажений ріст цін, в першу чергу на нерухомість — з поточними темпами Варшава за кілька років пережене Прагу, а хотілося б щось купити.

Отож останні кілька місяців пройшли в роздумах про те, куди би можна було гіпотетично переїхати, де мінуси мінімізувати, а плюси зберегти, бо плюсів у Польщі достатньо:

— ФОП з адекватним оподаткуванням — 12% (плюс інші відрахування, але все одно в моєму випадку це виходить менше 18%);

— Простота легалізації — відкрити ФОП, почати отримувати туди доходи і податися на основі цього на карту побиту виглядає досить прямолінійним процесом;

— ЄС, Шенген, НАТО;

— Якісний і в міру доступний сервіс (сюди багато що можна включити — скажімо, поштомати, доставка їжі, таксі);

— Адекватний громадський транспорт (принаймні у Варшаві);

— Поріг входу в місцеву мову.

Я думав про велику кількість країн, наразі в моєму особистому топі Болгарія — словʼянська мова, має бути тепліше, та й Чорне море це вам не Балтійське, ЄС/НАТО плюс в березні має увійти в Шенген, ціни на нерухомість за моїми оцінками більш як в півтора рази нижчі за польські (порівнював Варшаву з Софією та Варною), словʼянська мова, «едноличен търговец» ніби виглядає адекватною версією самозайнятості. З питань — поки не побачив, чи можливо взагалі туди так просто переїхати і легалізуватися на основі самозайнятості, плюс країна все ж помітно менша за Польщу — місцевий ринок айті ну такий собі.

Отож, питання: хто які країни розглядає як варіант релокації з/замість Польщі — можливо, в когось є досвід інших країн з перспективи порівняння з Польщею.

👍ПодобаєтьсяСподобалось13
До обраногоВ обраному14
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

TL;DR: «В Польщі зима й поляки, відмовте мене хтось від переїзду до Болгарії»

Ті хто в Польщі, вам не муляють такі речі як ембарго на українську сільгосп продукцію, блокування нашого транспорту?
Мені б муляло жити в країні яка постійно ножичком в спину тикає

Напишу за свій досвід життя у Вроцлавi(2 роки)
Із плюсів, відносно невеликі податки(JDG аналог фоп), легко знайти школу садок для дітей, також є приватні школи, але ціни в них різні, медицина добра(за два роки були як і в приватних так і в державних лікарнях — задоволений, зробили маленьку операцію в державній безкоштовно), роботу можна знайти як тут так і віддалено по всій Європі(якщо у вас є англійська). Для тих хто хоче відкривати свій бізнес, Польща підходить дуже добре. Інфраструктура — є все що хочеш. Якщо любите подорожувати на авто, то Вроцлав супер, Дрезден, Прага, Берлін — недалеко на авто + 1-2 години на авто і ви у горах. Ryanair літає з Вроцлава — по всій Європі. Дуже гарний центр міста. Також із плюсів(для мене) — дуже багато Українців тут, якщо ви не знаєте мови то тут можливо знайти майже любого спеціаліста який знає Українську.
Тепер мінуси які я бачу, за останні 2-3 роки ціни на житло виросли в декілька разів, квартира 85 м2 в непоганому районі Вроцлава буде коштувати 170-220к$, ціни на ореду також ростуть, і тут ти розумієш, що 200-250к за квартиру в Польщі? камон.
Присутній булінг у школах та садках, це не просто слова(якщо що то поляк не винуватий), а також школи дуже слабкі(до 3 класу це ще просто садок а не школа), і тому ми віддали дитину до приватної школи. Якщо ви хочете тут жити то мову треба вчити(але в підсвідомості ти розумієш що нахера воно потрібна комусь ця польска — крім Польщі). Погода — влітку тут ок, але зимою це просто декілька місяців депресії(снігу майже нема, дощі та сірість). Доволі довго чекати на внж(карту побиту). Також як мінус — це кордон с рашкою.

Польща дуже хороший варіант(на данний момент), але питання все ще стоїть — в якій країні жити(і крім США я для себе не бачу кращих варіантів).

Тут вже є один коментар про Болгарію, додам і від себе, також про місто Варна.
Перед цим півтора місяці жив у Польщі і півтора роки в Німеччині. Отже:

1 Болгарія дуже нагадує Україну, тільки менш розвинуту, відчуття ніби сів в машину часу і перемістився десь на 10-15 років назад.

2 Болгарські топові міста — це Софія, Пловдів, Варна та Бургас. Всі інші міста невеличкі і там бідно. Варто додати, що у Пловдіві є великий циганський район Столипіно, це може когось налякати, можете погуглити. Варна на 350 тис людей, Бургас поменший, більш курортний але там є нафтопереробний завод Лукойл.

3 Я раніше довго жив в Севастополі, Варна нагадує мені це місто, є шось від Криму. Місто на пагорбах, Чорне море, клімат як в Криму, тепло взимку, за півтори місяці мороз днем був десь разів 5, найчастіше за все температура вдень +6-8, часто буває і +10-12, сонця багато і це радує.

4 Головний плюс країни, що інтеграція в місцеве життя максимально швидке і безболісне. Багато людей 45+ знає російську мову, бо колись її вивчали у школі. Хочете піти до лікаря — записуєтесь і через 2-3 дні ви вже там, вартість першого прийому 20-30 євро. Треба здати аналізи — так само швидко і доступно. Болгарську важко сприймати на слух, але по дефолту ви будете розуміти 70% з тексту, який бачите. Багато слів похожих на українську та російську мови. Багато молоді знає англійську. В цілому, ви відчуєте себе ніби в Україні але з якимось своїм вайбом.

5 Щоб отримати тимчасовий захист (закрила) потрібно зняти житло в довгострокову аренду (6 міс і більше) і в місцевому поліцейському відділенні вам зроблять документи за 15 хвилин.

6 Болгарія це про неспішний темп життя, нікому до вас немає діла, ніхто вам не шле листи (знову ж таки в порівнянні з Німеччиною), все можна вирішити, є відчуття свободи та безпеки, Болгарія дуже безпечна країна за статистикою і за фактом (у Варні).

7 В Болгарії дешево. Різниця десь в 2 рази від Німеччини. З Польщею відповідно буде в 1,5 рази. Я довго не міг звикнути, що купляю торбу продуктів і чек такий маленький.

8 Попередній автор писав про 800-900 євро за житло. Не знаю, я зняв чудову двокімнатну квартиру в центрі за 450 євро. В зимовий час ще десь 80 євро піде на комуналку. Обігрівання частіше за все кондиціонером.

9 Варна чудова з квітня по жовтень, поки тут тепло. Дуже багато туристів, закладів, фестивалей. Місто живе. Є відкритий басейн і дуже багато свіжою риби.

10 Дороги як на мене хороші, є власний аеропорт, можна полетіти в Німеччину, Австрію, Італію, Стамбул і т.д. Місто місцями виглядає файно, місцями має нереставровані будинки. За межами центру — як в спальних районах Києва, радянські панельки. Громадський транспорт на 70-80% складається з нових автобусів.

11 Зимою тут трохи депресивно в плані того, що в місті нічого не відбувається. Місто чекає на туристів і зараз дрімає.

12 Болгари не заробляють багато, 800-1000 євро десь середня зп. Відповідно на місцевому ринку круту роботу буде важко знайти. Якшо ви працюєте віддаленно — вам ця країна підходить.

13 В перспективі можна відкрити аналог ФОПу і зробити ВНЖ, податки в Болгарії найменші в Європі, десь від 10% до 15%.

14 Тут дуже гарна природа, гори, море, ну ви розумієте)

В цілому, Болгарія — це файний вибір, в першу чергу через те, що все подібно до України і ви розумієте як що тут робити, тому що все логічно. Країна в Євросоюзі і частково вже в Шенгені (по повітрю та морю). Єдине, що відчувається застій, все супер повільно і різниця з Польщею, яка рухається вперед величезними кроками буде помітна (в благоустрої, транспорті, подіях і т.д.). В мене є враження, що розвиток Болгарії ще попереду, бо поки що це дуже недооцінена країна.

Стосовно повторної еміграції, я б тричі подумала, та поїхала пожити спочатку в нову країну на місяць, чи більше, щоб побачити та перевірити. Якщо вам більш -менш комфортно у країні, де ви зараз живете і немає якихось дійсно красних флангів, то кращі не куди не їхати. По-перше, в новій країні будуть мінуси, про які ви навіть не здогадуєтися. По-друге, переїзд це дорого, та дуже нервово. В новій країні ви витратити приблизно пів року, чи рік, щоб почати нормально жити, а не розбиратися як працює місцева лікарня, садочки, податкова...
На нашому прикладі можу розказати, як ми переїхали з Нідерландів до Австрії (Клагенфурт).

Що дуже не подобалося в Нідерландах, то клімат. Ми жили поблизу моря, то вітра дуже сильні (під час ураганів і будинки могло пошкодити, паркани валяло). І ось ций вітер просто завжди, сирий, та продуває до кісток.
Другий недолік, то велика вартість садочків, та продльонок. Якщо двоє працює, то можна сплачувати легко 1000+ євро за садок, та 500 євро за продльнку. У нас двоє діток, і хоча на другого знижки, то таке...
Третій недолік, то страховка. Кожного місяця ми додатково платили за страхування, воно купується окремо. Це приблизно 300 євро за двох, діти безкоштовно, але при цьому перші 800 євро за рік за обслуговування (окрім сімейного лікаря ) Ти сплачуєш самостійно. Взагалі таке було відчуття, що ну дуже дорого ми платимо, але мало отримаємо. Ну і оскільки у нас було вже громадянство і можливість повернутися, ми вирішили спробувати
Що подається в Австрії :
Дуже гарна природа, найкраще, що бачила в житті
Дуже гарний клімат, багато сонця взимку і повна відсутність вітру;
Гори в полу часі їзди на машині, то значить, що зимою завжди можна знайти сніг;
Страхування є безкоштовним (платиться з податків), Але при бажанні можна зробити приватне. Це вийшло 170 євро на родину. Приватне дозволяє 29 разів безкоштовно відвідати спеціаліста, обирати спеціаліста та набагато менше чекати. Багато лікарів з державними страховками не працюють, особливо дитячі;
Дитячий садок коштує 70 євро (державний) і десь 300 приватний, але частина компенсується;
Дешевший бензин та парковки;
Дуже багато міст куди поїхати, та теж набагато дешевше. Ще завжди знижки на дітей, в Нідерландах такого немає

Але мінуси є

Нам тут дуже не комфортно, через відсутність англійською у місцевих;
Багато бюрократії, в Нідерландах все он лайн, то супер;
Набагато гірша інфраструктура. Часто перебігаєш вулицю з візочком, бо ідеш хвилин 20 і немає ані світлофора, ані зебри. Взагалі дуже часто бачу Харків чи Кривий Ріг. Дороги жахливі, особливо в місті;
Багато топлять дровами, тож часто повітря таке собі, також часто якийсь місцевий Хімзавод смердить. В Нідерландах дизельні автомобілі мають набагато вищі податки, тож там їх немає. В Австрії сморід вдовз узбіччя це жесть. У Нідерландах повітря ідеальне, чи може все здуває вітер;
Якщо можливо завжди використовується готівка. Гадаю, щоб менше платити податків;
Ринку ІТ місцевого майже нема, зарплатня на відсотків 30 менша ніж в НЛ, ціни на продукти ті ж самі, на арену та нерухомість дешевше.

Що здивувало, що мігрантів з Африки, Сірії, Турції ... Майже немає. Якщо їдемо до великого торгового центру, максимум можна зустріти лише п’ять "темненьких). Але думаю у Відні чи Зальцбурзі все інакше. Кажуть, що тут дуже дуже багато італійців та словенців. Поблизу з Словенією є села, де 80%, то словенці є словенські школи та садки. Але візуально я їх від австрійців не відокремлюю, тож не скажу наскільки їх багато.
Стосовно людей, то і голландці і австрійці досить доброзичливі, намагаються допомогли, австрійці як правило жестами, бо англійською не розмовляють) голландцям пофігу звідки ви, ніколи за майже 6 років не відчула поганого ставлення від місцевих.
Тож думайте, ідеальної країни не існує. Чи воно вам потрібно отой морок з переїздом.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Побував кілька днів в Бреслау, краще зрозумів, чому туди так валять (в тому числі айтішники).
Різниці з Харковом до 2022 практично не помітив. Так що, кому Харків чи Київ був норм, відчувають там себе як риба у воді. Мову достатньо знати на рівні замовлення в кафе, плюс шанс 50% (майже як зі слоном), що співрозмовник буде знати українську.
От не хоче це місто бути польським: було німецьким, стало українським.

Коли я в 2022 там 1.5 місяці пожив, одразу після України різниця так не кидалася в очі, після Німеччини з’явилося вже підзабуте почуття, коли повертаєшся з відпустки в Харків і на тиждень накриває від оточуючого.

Якщо жити в цeнтрi — то нe Харкiв :)

Мову достатньо знати на рівні замовлення в кафе

Та в кафe англiйcької чи українскої вистачить.
Був в Познанi на вихiдних, в цeнтрi здалось що полякiв майжe нeма, всюди росiйсько-українська, навiть бiльшe нiж у Вроцлавi.

> Бреслау
щось мeнi здається у полякiв око будe сiпатись, як у мeнe, коли кажуть Днiпропeтровськ, замiсть Днiпро.

> Бреслау
щось мeнi здається у полякiв око будe сiпатись, як у мeнe, коли кажуть Днiпропeтровськ, замiсть Днiпро.

Що поробиш, коли німцям кажеш, що їдеш у Вроцлав, вони якось довше розуміють, про що мова.

В принципi пам’ятки вони самi нe зносять. Наткнувся якось — t.ly/jzVQb

у полякiв око будe сiпатись

так це ж відповідь полякам на питання «чий Львів»

Різниці з Харковом до 2022 практично не помітив

— ахахха.
Так, майже один в один. Ще на київ схоже і на тернопіль(ніт).

Cпальнi райони трохи схожi — Gaj, Nowy Dwór, Kozanów
Там дe стара (70-80-тi?) висотна забудова.

Скажімо так.
У Вро з Ха 80% compatibility rate, у мого поточного місця проживання — 10%.
Тому, вже звикнувши жити тут, для мене 80% — майже те саме.

www.tokfm.pl/...​cy-ruszyli-na-zakupy.html
Поляки валять в Іспанію, скуповують там нерухомість. бо бояться бути мобілізованими і що все майно знищать або в тюрму посадять.

От і добре, може житло подешевшає :)

От і добре, може житло подешевшає :)

Такі самі статті про поляків були і в 2022 і в 2023 році, відтоді житло тільки подорожчало. як і у всьому цивілізованому світі.
схоже це не житло (а також їжа, електроніка, авто та ін.) дорожчає, а гроші втрачають вартість після друку під час корони.
Хоча водночас злотий суттєво укріпився щодо дол/євро і зараз найдорожчий за останні 2 роки, що знову таки ж не дуже логічно бо за злоті хату в Іспанії не купиш.
Коротше або ті статті дуже перебільшені, або обсяги такі що не впливають на загальний ринок нерухомості і валюти, А от наприклад додаткові 3-5 млн біженців з України на цей ринок таки вплинуть, особливо на ренту.

P.S. ну хоч з’явиться багато файного житла від поляків для місцевих окупасів, не тільки ж в кацапські нори заселятися)
P.S.S. Іспанія разом з Польщею в ЄС, НАТО і Європолі. В разі чого поляків звідти «спердолятимуть на войне» аж гай шумітиме

на реддіті поляки заливаються копіумом що в разі чого нато і сша їх врятують

Там досить велика база США і вони поки що не валять звідти як з Афгану, і хоч цивільні поляки мастять лижі, але професійна армія все ж є і вона не до шашликів готується, хоч і травень близько.

в польші не так давно також посили відповідальність в мобілізаційних законах, вони вже подивились на україну тому в цьому плані гайки вже підтягнули

ще один «повертатель ухилянтів» намалювався
standard.sk/...​m-zakonom/?source=rssfeed

для тебе — Україна)
якщо без приколів, то ЄС це ще далеко не весь світ

Це Словаччина? її теж викреслимо з нашого списку на переїзд з Польщі =)

Це Словаччина? її теж викреслимо з нашого списку на переїзд з Польщі =)

Викреслюйте тоді все ЄС і НАТО (в якому «несподівано» навіть Албанія чи Канада), бо вже кілько разів в тому числі польською владою було заявлено що рішення про повернення військовозобов’язаних має бути прийнято спільно всіма країнами.
Що лишилося? ЛАТАМ, Азія, Кариби, мікро-острови в океані.
Ян Матош вопрошає бо сам в Україні і мабуть злорадствує з цього, але хай не переймається, там вже камери по всій країні для відлову «ухилянтів» і перегляд непридатних. Може в нього 3+ дітей чи він аспірант, але скоріше за все і це скоро теж «пофіксять», йдемо за Парагвайський сценарієм.

«камери по всій країні» — ото залякане, бідний.

Ян Матош вопрошає бо сам в Україні і мабуть злорадствує з цього

Так я в Україні. але злорадствувати то навіщо? цікаво же просто куда їхати якщо вийде

Якщо легалізація, то Польща топ. Просто знайти житло, відкрити фоп, отримати карту тощо.
Ціни приємні, особливо на продукти харчування.

У Польщі все дуже просто і зрозуміло. Але є великий мінус — кордон з Україною та Білорусю. Я зараз не впевнений чи варто обирати країни східніше Німеччини, якщо нема планів переїзду через 3-5 років кудись далі.

ЮВА

і хто конкретно? Індонезія чи Філіппіни? бо там всюди або територіальні суперечки з Китаєм на межі війни чи диктатура як в Бірмі

відкрити ФОП,
почати отримувати туди доходи
податися на основі цього на карту побиту

А як це виглядає, це все треба встигнути, поки не вичерпаються безвізові дні?

Навіщо? На штампі, поки очікуєте карту, можна проживати в Польщі

Ну я мав на увазi треба встигнути отримати цей штамп.

А для цього потрібно:
1. Зареєструвати JDG, почати працювати (українцям, як я розумію, можна відкрити JDG, навіть якщо вони заїхали по безвізу)
2. Отримати хоча б одну зарплату (а краще декілька)
3. Лише тоді звертатися по карту побиту, на підставі працюючого JDG. Як я розумію, на звернення за картою (щоб прийняли справу на розгляд та поставили печатку в паспорт), також є черга.

А безвізу всього 90 днів.

Відкрити пару днів
Отримати хоч зразу
Подаватися якщо поштою то хоч одразу, якщо ні, то там вже треба ловити дати

Цілком реально і не важко встигнути

Без статусу укр не потрібна річна декларація?

Вона і раніше була бажана, але не обов’язкова. Завжди можна перший раз бізнес план написати

Польська булка з російського зерна нормально смакує? Чекаю як прибіжуть укоПоляки розповісти про круті податки

www.pravda.com.ua/news/2024/02/27/7443995

По офіційній статистиці єс і польші з України в Польшу заімпортовано в сотні разі більше зерна ніж з россії(і зараз українці що роздувають тему імпорта з рашки зерна, виглядають як не дуже адекватні союзники) не довіряти цим цифрам приводів не має, враховуючи ту підтримку що єс і польша безповоротно надає Україні і як в цілому підтримує лінію на скорочення економічних звʼязків з росією. Те що ткача загребли з дронами десь на кордоні над залізницею доволі зрозуміла реакція, було б дивно якби сталось інакше.
В цілому ці дії виглядають чим далі тим провокативніше і дивніше, навіть якщо хтось в єс не спішить рвати звʼязки з росіянами це не справа українців вчити їх як жити поки ми залежні від їх допомоги.

По офіційній статистиці

Польща є нетто-експортером зерна. Про який імпорт з росії взагалі йде мова, навіщо воно їм?
www.statista.com/...​ected-agri-food-products — Cereal grains

Польща є нетто-експортером зерна. Про який імпорт з росії взагалі йде мова, навіщо воно їм?

Ем, так такий же аргумент і для українського зерна працює, ні?

m.youtube.com/watch?v=MjCjWQN22ew

Послухайте тут починаючи з 13:30 і досить вже той «марафон» ретранслювати

t.me/DeepStateUA/18934

🇵🇱🤬Польські фермери повторили провокацію на кордоні — невідомі висипали 8 вагонів з зерном

🌾 В мережі на сторінці Facebook члена проросійської партії «Конфередація» з’явились відео з розсипаною кукурудзою поруч з вантажними вагонами у Куявсько-Поморському воєводстві.

👮 За словами місцевих ЗМІ, на місце інциденту вже приїхали представники місцевої влади та поліції.

😐 Аналогічна ситуація трапилась вчора на залізничній колії в Дорогуську:

«5 тонн української сої висипалися з вагона на запасну колію в Дорогуську Люблінського воєводства. Поліція з’ясовує обставини цієї події», — йдеться в новині польського ЗМІ RMF FM.

Добавив тему про Іспанію

dou.ua/forums/topic/47675

Бо тут повідомлення губляться та й тема вже велика

у Німеччині можуть легалізувати каннабіс. Дивлюся прямий репортаж з Бундестагу. Міністр здоров’я підтримує

Ще один.
Грошей і снарядів не дамо, а от м’ясо забирайте
ukrrain.com/...​nciv_prizovnogo_viku.html

1-2 мільярди загиблих безпосередньо через ядерні вибухи та катаклізми ними спричинені плюс 5-7 мільярдів загиблих через 10-річну ядерну зиму, малий льодовиковий період, голод та онкозахворювання? Ти точно певен?

Во время второй мировой химическое оружие практически не использовалось, не смотря на огромные запасы у большинства сторон. Как раз по причине не желания ответки. Откуда такая уверенность что 3-я мировая будет ядерная?

Ні, просто настрій такий. Сидимо тут у концтаборі поки інший світ живе нормальним життям і зазиває нас йти помирати. Моя свідомість дає цьому зеркальну відповідь
Але підозрюю що третя світова не буде такою, як пишуть фантасти.
— Потужність ядерної зброї, особливо радіоактивна складова прям сильно переоцінені. Радіус теплового ураження значно більший радіоактивного
— Сумніваюсь що її взагалі хтось використає. На ядерну державу безпосередньо ядерна держава не нападатиме. Те що напад на НАТО це обов’язково ядерна відповідь це звучить навіть смішно

Думає що як третя світова почнеться, то дозволять виїхати :)

Навіщо? На шашлик пустять скоріш.

Ми вимагаємо рівних умов. Чому ми живемо в стресі і з ризиком отримати безпілотник у вікно а вони ні?
Атомна війна урівняє шанси.

з таким майндсетом «якщо ми в гівні живемо, то всі повинні» вам в рашку треба їхати

цікаво чи хтось знайшов першоджерело, я бачив це на російськомовних сумнівних ресурсах (і українськомовних таких самих), максимум було посилання на вебтіві оон, прослухав там все і не почув нічого «цитованого», але там був блок відповіді французькою яку я не потягнув

>>Пане Леклерк, чи могли б Ви відповісти на запитання Юрія про біженців, на три запитання, які він поставив про біженців?

Так, звичайно, і я можу зробити це своєю мовою. Я дійсно згадав про біженців-українців, які перебувають в основному в країнах-членах Європейського Союзу, в Молдові, в інших країнах, але також, звичайно, українські біженці перебувають в Російській Федерації. Але спосіб, у який УВКБ ООН може працювати в Російській Федерації, відрізняється від способу роботи в країнах Бразилії. У нас є офіс у Москві, ми можемо відвідувати частину колективних центрів, які приймають українських біженців у Російській Федерації, але нас підтримують компетентні органи, в тому числі Комісія з прав людини. І у нас є цифри, які ми відтворюємо, як і з усіма державами, оскільки джерелами є дані національної статистики, і значна кількість, близько 1,5 мільйона осіб, зареєстрована.
Знову ж таки, ми не маємо можливості систематично відвідувати всі колективні центри чи регіони, де проживають ці українські біженці. Ми маємо доступ до програм, які реалізуються не Організацією Об’єднаних Націй, а російською федеральною владою, яка реєструє ці групи населення і надає їм допомогу, освіту та інші послуги, необхідні для них після двох років. Ви також згадали про закон про мобілізацію в Україні, і, звичайно, це важлива тема для українських біженців і українців загалом, яких ми також нещодавно відвідали безпосередньо в Україні.
Цей закон був предметом багатьох дискусій у парламенті та суспільстві. Звичайно, Україна вже два роки зазнає нападу з боку Російської Федерації, і вона має законне право захищати себе і мобілізувати солдатів для захисту своєї території. В Україні існують закони, які закріплюють, зокрема, право на відмову від військової служби з міркувань совісті, хоча на практиці часто буває важко реалізувати це право на відмову від військової служби з міркувань совісті. Але те, що ми бачили, принаймні протягом перших двох років, — це бажання багатьох українських чоловіків покинути території, де вони жили, часто як робітники.

>>Щодо останнього пункту, ви говорите, що необхідно буде перевірити, чи надається притулок і тимчасовий захист людям, які потенційно можуть бути мобілізовані, чи надається дозвіл на їхнє перебування, тобто чи не є міжнародним зобов’язанням не дозволяти повернення в країну людей, які потенційно можуть бути відправлені відразу на фронт без їхньої згоди?

Мобілізація солдатів, коли на державу нападають, є частиною законів, які повністю відповідають міжнародному праву, і зобов’язання, яке буде покладено на українських біженців брати участь у війні, де на Україну напали, є легітимним, і це жодним чином не є переслідуванням за статтею 1 Женевської конвенції, ніж просити чоловіків, оскільки в даний момент мова йде про чоловіків, брати участь у війні з метою законної оборони, що не суперечить міжнародному праву і не буде переслідуванням, тому це не відповідає умовам, що надаються статусом біженця. Але, звичайно, свідома відмова з чітко визначених причин, часто релігійних, дозволяє утриматися від обов’язку бути на фронті і здійснювати інші види діяльності, які повинні бути організовані. Але це заперечення совісті, переважно з релігійних причин.

дякую!

спробую імхо висловити навіяне цим діалогом і іншими речами

оптика розгляду — готовність країни примусово використати чужинця (для україни звісно громадянина) у війні яка точиться

шкала — 1-10 (10 макс) і до неї світлофор 0-3.3 3.34-6.66 6.67-10 (червоний), для зручності візуалізації %)

перед гарячою війною
україна — 4
росія — 4-5
польша — 2
німеччина та інша західна європа — 1

по двох роках війни
україна додала три пункти
росія додала один-два
польша додала пункт і регулярне витягування скшипчака на світло підказує, що може й два (і готова додати ще)
німеччина поки що вперто стоїть на своїй позиції

чи тисне відповідь Леклєрка на додання пунктів переліченими країнами — думаю ні, вона цілком в стилі оон і нейтральної дипломатії взагалі

це все інтуіційне імхо, без жодного бажання жонглювати «аргументами», просто на підставі спостережень

при збільшенні небезпеки звісно додання пунктів буде прискорюватися

ну і індивідуальні модифікатори звісно справа індивідуальна

скшипчака

Його витягують з початку війни :)

необхідно буде перевірити, чи надається притулок і тимчасовий захист людям, які потенційно можуть бути мобілізовані

Тут починається найцікавіше — практична реалізація.
Поки бачу 2 шляхи:
1:
— видача/продовження тимчасового захисту за наявності підстав на відстрочку (непридатність, троє дітей, інвалідність)
— синхронізація баз набувачів статусу тимчасового захисту з базою "Оберіг«.в тому числі для перевірки документів з попереднього пункту
Або 2:
— депортація «ухилянтів» за прямими запитами України (на підставі чого?) (Ще можлива реадмісія, але вона здається тільки для громадянин третіх країн або осіб без громадянства застосовується).

Виглядає на те що це можливо тільки якщо приймаюча сторона буде ДУЖЕ в цьому зацікавлена.

Не буде ні першого ні другого.

Не дуже люблю вихваляти нашого президента, але зробив досить сильний політичний піар хід конем. Подимимось що з цього вийде. Можна було б ще тих фермерів під Андріївку звозити щоб на власні очі побачили як путін «наводить порядок»

Якесь звернення до Поляків учора було. Викликає Дуду на «стрелку» на кордоні 24-го лютого. Може дійсно це трохи зніме напруженість, головне щоб якісь предметні рішення були потім.

Ну з Порохом то пройшло, «стадіон так стадіон».
А з поляками хз яка з того користь)

Довбнів що на таке ведуться усюди вистачає. Он у Польші набралось щоб кордони блокувати.
Просто там влада яка ХЗ що з ними робити, а наші якраз специ по таким. Тому цілком можливо що акція спланована та узгоджена

Ну походу Туск на стадіон не повівся
Але
«Ми внесемо до списку критичної інфраструктури КПП на кордоні з Україною та прилеглі ділянки автотрас і залізничних шляхів», — сказав Туск, додавши, що це справа «кількох найближчих годин».
І на тому норм.

Там ’дивним’ чином співпало розмороження 137 мільярдів допомоги від Брюселю для Польщі. Тому наші ’керманичі’ тут ні до чого.

Це все піар для внутрішнього плоретаріату. Польські міністри не давали згоди на переговори на кордоні. Обговорення відбудуться у Варшаві, їх не цікавлять екстравагантні селфі з місця подій

Польща залишається дружньої країною для більшості українців, однак позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком. Крім того, з 79% до 33% знизилася частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою.

Польський міністр підтвердив, що поляки програють конкуренцію українцям в Німеччині, і тому блокують в’їзд

Він також заявив, що повідомлення про те, що українське зерно залишається в Польщі, незважаючи на ембарго, не підтвердилися, але разом з тим українська продукція витісняє польську на німецькому ринку.

www.eurointegration.com.ua/news/2024/02/21/7180085

Країни ЄС працюють над программою переводу аграрки своєї на стандартни виробництва нейтральні до зміни клімата і не тільки — так заний «Зелений лад». Зі сторони України уже хтось заявив репортерам, що такі самі вимоги до України зроблять неконкуреними товари аграрки вироблені в Україні — тому їм хотілось би відмовитись від стандарів Європи на виробництво в обмін на дотації, які Європа вкладає у підвищення цих стандартів. Це багато про що говорить вже.. мало того що в європі це всі аграрії називають нечесною конкуренцією зі сторони України вже зараз, так не здивуюсь що і надалі це будет розглядатись чимось подібним до відмови України від вимог реформувати правосуддя і боротьби з корупцією в обмін на фінансування від ЄС.
www.reuters.com/...​v-source-says-2024-02-13

хтось заявив

хтось десь, срала-мазала, все як завжди у меншовартісних

цілком зрозуміло чому людина коментуючи таку гнилу позицію захотілася залишится аннонімною. Враховуючи історію коммунікації з західними партнерами останні роки, кількість звинувачень і вимог України мене мало дивує така нахабність. Але дивно що ти не чув про цю новину, он змі на яке ти сам посилаєшся її репостить www.eurointegration.com.ua/news/2024/02/13/7179507

І ще момент. Проблеми экспорту аграрки в ЄС українська влада коментує з притаманним нахабством і маніпуляціями: «ми веземо зовсім трошки; ми веземо транзитом, а ви не пропускаєте; ми тут на війні, а ви там за цю паритесь фігню(ваших фермерів), це питання політики, а не экономіки, ви виступаєте на стороні московії і т.д. і т.д.» це все є провокативним фактором для західного суспільства зі зрозумілими причинами і невиправданним стилем (невмінням) коммунікації Зеленського особисто і його команди що вже було не раз і до цього. це провокує обидві сторони серед людей і в мірі не меншій ніж той чувак на тракторі з радянським флагом.
Скоріше за все якби було прозоро розглянуте питання, пояснені його причини для українців, і визнані створені проблеми перед європейцями, було би менше хейту так точно, можливо знайшли б і шляхи вирішення якийсь. Інший момент залежність України економічна від Європи та США, провокуючи агресивною коммунікацією і зростання напруги у відносинах між людьми, Україна відвертає від себе західних партнерів вже зараз даючи відчутну підтримку різним праворадикальним настроям у суспільстві, як ми бачимо, а ті прийдучи до влади одразу починають гнути лінію про відмову війскової пітримки, перегляду єкономічної пітримки і т.д.
Ті хто живуть в Україні сприймають війну зовсім по іншому ніж на заході — це зрозуміло наче всім, відносно невелика кількість людей може думати стратегічно чим це може обернутися для європейців, але для пересічних людей на заході часто питання того, що Україна боронить там когось закінчується одразу там де може бути піти якийсь негатив особистим інтересам які відчутні одразу, навідміну від того що станется пізніше — це ще одна велика омана українського народу спроба на словах апелювати до всих навкруги війною і якимось меморандумами. Вони бачать, що життя іде своєю чергою в тилу в Україні і часто будь-які апеляції розбиваються елементарними прикладами коррупційних скандалів, черг з тралами нових авто на кордоні на в’їзд в Україну, часто буденним життям загалом(люди відповічивають в буковелі, ходять по кафе та ресторанам, працюють і часто живуть далі взагалі не помічаючи того що за пару сотень км відбувається..).
Цікаво буде подивитись коли зараз Гетьманцев і ко почнуть крутити податки різко вверх через нестачу допомоги, чи так само самоствержденно і самосвідомо українці в тилу будуть робити висновки і скорочувати споживання, чи і далі будуть перекладати відповідальність за це на відсутність допомоги і звинувачувати Європу що не дала вивезти тіх 5% зерна що йшло через Польшу.

Проблеми экспорту аграрки в ЄС українська влада коментує з притаманним нахабством і маніпуляціями: «ми веземо зовсім трошки; ми веземо транзитом, а ви не пропускаєте; ми тут на війні, а ви там за цю паритесь фігню(ваших фермерів), це питання політики, а не экономіки, ви виступаєте на стороні московії і т.д. і т.д.»

А можна лінки на нахабні заяви?

www.eurointegration.com.ua/news/2023/09/19/7169763
«І тривожно бачити, як дехто в Європі грає в солідарність у політичному театрі, перетворюючи постачання зерна на трилер», — сказав президент.
«Може здатися, що вони грають власну роль, але насправді вони допомагають підготувати сцену для московського актора», — додав він.

Зеленський регулярно називає це питання політичним(не зрозуміло на що натякаючи) і майже кожного разу поляки йому прямо кажуть не лізти не в своє діло, так казали при Моравецькому, так кажуть і при Туску.
www.polsatnews.pl/...​w-gryn-w-gosciu-wydarzen
Не зрозуміло чого він продовжує повторювати цю мантру и вигрібати цей хейт кожен раз — не маючи нічого конкретного на увазі.

Я дивився те звернення.
Ян мою думку то одне з небагатьох звернень, де боневтік не бикував, а казав що давайте розмовляти, вказуючи на те, що той срач нікому не треба. Я прям здивований.
А так, почитав польські фейсбуки, так поляки ржуть з того усього цирку, постять мемасики та вказують рольникам що вони самі за голосували за піс, а тепер чомусь претензії до України мають, а не до улюбленої партії.

Це все суб’єктивне сприйннятя — а то до чого обєктивно ми прийшли зараз у відношеннях з європейцями аналізував цікаво Портніков, розбираючи результати опитування людей у Європі. www.youtube.com/...​atch?v=1174IOuNg_I&t=598s

storage1b.censor.net/...​67e3c80c4a4e/original.jpg
Фото дня я рахую, можна на меми розбирати. половина кабміну разом з прем’ємором проводять зустріч на кордоні з поляками.
іноді здається що президент і його оточення не просто не вміють в політику, а ще і мізків мають менше ніж у самих притрушених ролніков на іншій стороні кордону.
Зате сразу стає зрозуміло, з такою кількістью вільного часу у нас проблеми всі виконавчої влади вирішені здається.

Коротше чергова маячня від меншовартісних. Невідомо хто невідомо де нібито комусь сказав, тому давайте заблокуємо увесь транзит з України.

Хто конкретно експортує українське зерно?
Це великий приватний бізнес, конкретні його керівники.

Зерно те один з векторів протесту. А ще вони протестують проти українських фур як таких. Тому що вони нібито не підлягають ЕС-регуляціям по обов’язковому відпочинку водіїв та мін. оплати, що надає їм конкурентну перевагу.

все життя їздили а тут різко почали не підлягати

Вчора тут втирали, що «фермери» протестують через продаж зерна в польщі. ЩО тепер будуть розказувати?
І як на рахунок «стандартів» зерна? Німці купують нестандартне зерно і нічого їм не стається?
Залишилося знайти обхідні шляхи в Німеччину і проблема вирішена

Залишилося знайти обхідні шляхи в Німеччину і проблема вирішена

Обхідні шляхи існують і активно використовуються — морські перевезення. Але через те, що рашка вже розбомбила/заблокувала/захопила десь з половину портової інфраструктури, доводиться покладатися на європейські сусідів. І як тільки ці сусіди повністю відмовляться співпрацювати з Україною, то у рашки з’явиться ще більший стимул заблокувати або добити рештки портової інфраструктури

Коли Польща вступала в ЄС, німецька продукція теж програла польській. Що поробиш?

Думаю, що українська продукція в свій час теж програє якісь продукції з БНР.

Цензура на DOU 🙃

Добрий день! Ваш топік відхилено, оскільки він може викликати неконструктивні дискусії та привабити ботів.

пн, 12 лют. 2024 р. о 12:56 DOU пише:
Юра додав(-ла) топік ЯКЩО НЕ ЕКСПОРТУВАТИ ЗЕРНО (Топік очікує на модерацію)

Воно подешевшає в Україні 🙂

Впадуть ціни на хліб 🥖

Впадуть ціни на комбікорм... відповідно, на м’ясо-молочні вироби 🐷🐂🐑🐄🦃🐤🐔🐔🍖🧀🥩🍼☕🥛🍦🥚

У населення з’явиться можливість менше витрачати на їжу, і більше витрачати на оборону 💪

Випадкові люди у сільському господарстві збанкрутують😟

Більш досвідчені та розумні аграрії викрутяться... замість кукурудзи та пшениці будуть сіяти щось інше 🍉🍓🍅🥕🍆🌶️🥦🫛🫘🌰🍇🍋🍎🍐🍑🥝🫐🍒🫑🥒🥬🧄🫚🍉

Частина полів, раніше зайнятих під зернові, залишаться незасіяними, заросте різноманітними рослинами... що покращить родючість грунту, біорізноманіття, та екологічну ситуацію 🐺🦊🦝🫎🐎🐁🐒🐘🦌🐗🐇🐇🐝🐜🐇🐿️🦫🦔🦘🦢🐸🐢🐟🐠🐛🦋🐌🐞🦂🥀🌸🌺🌹🪴🌼🌴🌳🌲🌿🍄🪺🌳🌳🌿

Можна буде купляти менше нафтопродуктів, їздити на самог...... на етанолі, як у Бразилії...

і т.д. 🙂

яких ботів? в більшості дискусійних топіків коменти заборонені для «ботів», але навіть це уже не зупиняє очевидну повісточку. Минулого року за слово «переговори» тут можна було в табло отримати одразу, а зараз син посейдона максимально викладається щоб хоч трохи розігнати патріотичну позицію. Як на мене уже нема сенсу вимикати коментарі для не підтверджених акаунтів, і забороняти такі статті як у вас, адже неконструктивні дискусії уже розганяють і підтверджені юзери, можливо насправді вам відмовили через надмірну кількість емоджі🙂

Впадуть доходи аграріїв, зменшаться майбутні врожаї та інвестиції в оптимізацію виробництва.
Хтось (як МХП) інвестує в переробку, але це все одно незначний відсоток від загального врожаю. Власне експорт потрібен щоб формувати капітал, який з часом дає змогу розвиватись в переробку. Моментально це не робиться.

Щодо етанолу, трейдери (вог, окко) лобіюють НЕ використання етанолу в паливі. В ЄС в паливо домішують етанол (5 чи 10%), в нас теж можна але поки нема такої норми. Заправкам простіше імпортувати і продавати з націнкою.

Щодо етанолу, трейдери (вог, окко) лобіюють НЕ використання етанолу в паливі.

Але ж воно там наче як є, ні?

розвиватись в переробку

що не є панацеєю, бо поляки вимагають заборони також і імпорту продуктів переробки з України

докладно про блокаду польського кордону 🤔
www.bbc.com/...​ian/articles/cx7lxxw45w2o

На одному з плакатів, які польські фермери розвісили на своїх прапорах, був скандальний напис про президента РФ Владіміра Путіна, через що був змушений реагувати міністр внутрішніх справ.

Про це повідомила газета Wyborcza, пише «Європейська правда».

На скандальному плакаті було написано: «Путін, наведи порядок і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими урядовцями». Поруч з ним був прикріплений прапор СРСР.

Штірліц ще не був на стільки близький до провалу

Ну звісно. Покинатовп поводить себе як кремлівські агенти ніхто цього не помічає. Як тільки хтось з натовпу пише на лобі «Я кремлівський агент» усі такі «ой божечки»

Та я не виправдовую всю цю блокаду, мене це бісить.
Але флаг та банер і в поляків викликали нерозуміння.

кацапська імперська (до цього радянська) пропаганда професійно промиває мізки мільйонам не лише в самій рашці, але і по всьому світу.

Без практичного, регулярного та системного викриття її брехливості, злочинності, лицемірності та підлості — деякі купуються на декорації стабільності та порядку.

тільки з цього,
а все інше блокування кордонів і розсипання зерна їм норм

я так розумію що основне питання топіку глядячи на останні події вирішується набагато легше

не, ще почекаємо чи переведуть бараки в Освенцимі в робочій стан :)

Вертаючись до початкової теми розмови, що ви думаєте про міграцію до Норвегії?

Зараз читаю dou.ua/...​articles/relocate-norway

dou.ua/forums/topic/39102

Доволі специфічна країна.
Ринок не великий, але є помітний дефіцит спеціалістів. Розробників шукають довго. Інші спеціальності за словами норвежців «не настільки сексі». В компанії запросто може не бути QA. Продукти — в основному місцевий ринок, видавництва etc. Наче є офіс Амазона в Осло. Доволі люблять сучасні технології, але є й мамонти. Місцеві спеціалісти — дуже різні: можуть бути як ахєрітєльні специ, так і абсолютно дерев’яні довбні. Люблять працювати багато років в одній компанії. Природа — шикарна, погода — гімно, люди — в основному хороші. Здебільшого знають англ, але є й такі, що 2 слова зв’язати не можуть. Вибір продуктів харчування — дуже поганий, ціни високі. В Осло дуже багато арабів, циган, на диво доволі багато жебраків. На вулицях доволі брудно — повно недопалків, жуйок, сміття. Географічно віддалено від континенту (тому й високі ціни на продукти) — якщо любите подорожувати на авто, то фактично тільки по країні + Швеція, або пароми. Державні школи безкоштовні. Вартість нерухомості не те щоб захмарна, якщо хочете cabin — взагалі до 100К євро можна купити. Іпотеки є, даунпеймент від 15-25%. До ремоуту відносяться добре, але треба й в офісі бувати, соціалізація — важливо! До українців відносяться нормально — зі співчуттям та цікавістю. Щодо расизму якось чув цікаву фразу «I’m not a racist, I hate everyone equally». Люди здаються закритими, але вони просто вміють в особисті кордони та в цілому дуже не проти спілкування. Якщо знайдете точку контакту — можна будувати довгострокові відносини.

Виглядає як generic опис купи країн.

Вартість нерухомості не те щоб захмарна

Дуже смішно)

Виглядає як generic опис купи країн.

Додам. Мова — норвезька. Тепер для пана достатньо specific?

Дуже смішно)

Дуже смішно — це ціни на нерухомість в Польщі. А в Норвегії ціни — звичайні для західної та північної Європи.

Дуже смішно — це ціни на нерухомість в Польщі

Що ти маєш на увазі?

В Польщі зараз невиправдано високі ціни на нерухомість.

Можливо, простір якось натякає або підказує щось в умовній локації?

Імхо, якщо виникають якісь регулярні труднощі або перешкоди на ринках, бізнес-процесах, угодах, то їх можна розглянути як індикатор чогось іншого.

Як мінімум, добре подумати, проаналізувати та подивитися на ситуацію під іншим кутом.

А чого смішно?

Я на вихідних ходив дивитись на квартиру за 330к$, 75м2 у Вроцлаві. Нічого особливого, новобудова 22 рік з норм ремонтом, будинок на 4 поверхи.

Погуглив ціну нерухомості в Осло, не дуже то і відрізняється)

В Польщі ціни на норм квартири дуже дорогі.

В Норвегії останнім часом просіла крона, а ціни, як я розумію, ще не встигли полізти вверх. Ви не просили, але для пошуку нерухомості рекомендую www.finn.no

ходив дивитись на квартиру за 330к$, 75м2

Це скільки галер у тебе? Тут навіть двух не вистачить щоб на таке дивитись.

Знайома живе у Вроцлаві, у гарній новобудові 2022 року, 4 поверхи.
Каже ремонт дуже гарний.. але звукоізоляція просто жахлива. Вентиляція жахлива (чутно і звуки і запахи сусідів). Сусіди галасливі, і поліція не приїжджає на виклики.
Але школа гарна поруч, це для них плюс.

і поліція не приїжджає на виклики.

У Польщі поліція працює як в Україні?)

Сусідів у багатоповерхівці не чути лише тоді якщо вони дуже тихі чи їх нема вдома :)
Хоча якщо перший чи останній поверх, або таунхаус, то буде краще.

Сусідів у багатоповерхівці не чути лише тоді якщо вони дуже тихі чи їх нема вдома :)

Или когда в доме хорошая звукоизоляция :) - Я не слышу соседей ни с низу, ни с верху, ни с боку, от слова совсем. Несмотря на наличие у большей части из них них маленьких детей.

Дом каркасно-монолитный?
Не совсем понимаю как можно сделать бюджетную хорошую звукоизоляцию от соседей сверху и снизу. Перекрытия ж все равно бетонные. Потолок как правило застройщик оставляет как есть, а на полу максимум тонкие подложки под пол или стяжку.
ПС. У меня в паре комнат была сделана звукоизоляция потолка при ремонте (не застройщик). Подвесы, мин вата 100 мм, 2 слоя тяжелого гипсокартона и мембрана специальная.
Соседей сбоку не слышал и без доп изоляции, хотя стены газобетон.

У меня в паре комнат была сделана звукоизоляция потолка

Я не експерт, але чув, що якщо звукоізоляція *у вас*, то сусіди чути вас не будуть. Щоб ви не чули їх, треба щоб звукоізоляція була в них на підлозі.

Якщо від ударного шуму о підлогу (взуття чи падаючі речі), то так, у сусідів зверху воно набагато краще, якщо вони звісно на це погодяться.
А наприклад від повітряного шуму як музика, галас, то некритично де, але критична товщина та кількість шарів. І ота тоненька підкладка у сусідів зверху чи навіть 2см мінвати під стяжкою не врятують. Щоб розуміти, у кінотеатрі у стінах 40 чи 60 см тільки мінвати.

Дом каркасно-монолитный?

Konstrukcja budynku — żelbetowa z wypełnieniem ceramicznym

Не совсем понимаю как можно сделать бюджетную хорошую звукоизоляцию от соседей сверху и снизу.

Понятия не имею как застройщик этого добился, но я никакой дополнительной звукоизоляции не делал. Соседей не слышу вообще — ни детей, ни стралки/вытяжки/другую технику, ничего. Слышно разве что если соседи сверху какую-то тяжелую мебель уронят, ну и перфоратором если ктото долбить начинает то очень слышно. :)

żelbetowa z wypełnieniem ceramicznym

железобетон с керамическим наполнением. Пустоты и наполнитель уменьшают передачу шума, но все равно по бетону проходит ударный шум.

Наверняка еще под стяжкой есть рулонное покрытие, может еще быть минеральная вата. Зависит от толщины стяжки, бюджета и что там придумал девелопер.
Если соседи относительно тихие (не дерутся с воплями и не включают музыку на полную), то слышно не будет. От дискотеки не спасет (это аналогично перфоратору пойдет по всем стенам и перекрытиям).

поліція не приїжджає на виклики.

А в яких країнах приїжджає на таке?

В Осло дуже багато арабів, циган, на диво доволі багато жебраків. На вулицях доволі брудно — повно недопалків, жуйок, сміття.

Ось цього я і хочу уникнути.
І погода виглядає фіговою, хз як вони так довго живуть з такою погодою

Таку ситуацію бачив саме в Осло. Можливо якщо виїхати в Drammen, Ski або Vestby, то буде краще. Знаю тіпа, який в Осло на роботу їздить з Fredrikstad. Каже — 1 година 20 хв. Я стільки з Воскресенки колись на Шулявку в офіс їздив. Дороги і публічний транспорт в Норвегіі непогані — можна й так. Є й інші міста, Берген, Ставангер, але там і роботи менше.

Та хз. В мене діти ще до школи не ходять, наступного року в зерувку. Тому ще є час відносно легко переїхати.
І реально є проблема що українці нижча раса. І не так через шовінізм поляків а через останні 20 років, коли приїзжали в основному бідні українці на найпроствшу роботу.

Думав купляти житло, кеш назбирав, але віддавати 250-300к$ за 3к квартиру щоб мені через рік сказали спердляти не дуже хочеться.

ІМХО, кредитні програми дуже розігнали ціни на нерухомість. В той час як в Німеччині ціни падають, в Польщі ростуть на 15% в рік, а відносно бакса/євро так всі 25%.

Мене більше лякає не сама ціна в абсолютних величинах, а її неорганічність — є стійке передчуття, що зараз я можу купити за ± пікову ціну, а потім вартість піде вниз і це буде друга по дурості інвестиція в нерухомість у моєму житті (з двох :) ). Котлован в Києві від УкрБуда який будувався років 7 і був зданий вже під час війни це звісно не переб’є, але близько.

є стійке передчуття, що зараз я можу купити за ± пікову ціну,

Та от і в мене таке відчуття.
А тут ще й москалі просуваються.

Я бы однозначно не спешил вкладывать все средства в недвижимость во времена геополитической нестабильности в прифронтовой стране.
Имхо геополитические риски в данный момент превалируют над риском дальнейшего роста цен.
В крайнем случае, если уж так хочется обзавестись собственным жильем и есть интересный вариант то взять максимально возможную ипотеку, а кэш придержать.

не спешил вкладывать все средства в недвижимость

а што делать со средствами? условный счет в европейском банке или интерактив брокерс — тоже легко может стать мусорным во времена геополитической нестабильности

Не существует 100% безопасных вариантов, но существуют варианты с разной степенью риска.
Поэтому диверсификация активов, в том числе географическая, рулит.

а кто просил 100% безопасный?
и диверсификация — это ж все равно недвижка?
потому шо в кэше/бумагах/крипте — ненадёжно.

и диверсификация — это ж все равно недвижка?

С чего вдруг? Диверсификация подразумевает в том числе наличие в портфеле разных классов активов.

потому шо в кэше/бумагах/крипте — ненадёжно.

Утверждать что недвижимость надёжнее каких-либо из пречисленных активов, всё равно что заявлять «блондинки красивее чем брюнетки» :)

а что, по блондинкам есть более другое мнение??? )

PS: я понял что по существу от вас ответа не дождесся

Тільки в бетон, тільки хардкор

однозначно не спешил вкладывать все средства в недвижимость во времена геополитической нестабильности

Прям всі до копійки може і не варто, але у що вкладати незрозуміло теж — золото малоліквідне і збиткове на короткій дистанції, валюти мають властивість знецінюватися або зникати, акції і біток взагалі як гра в казіно. От люди бачать що навколо них тстоять будинки які пережили вже по кілька воєн і економічних турбулентностей і вкладають в них. Тим паче що житло може бути активом (оренда)

Имхо геополитические риски в данный момент превалируют над риском дальнейшего роста цен.

Тут є свої за і проти.
По суті, десь треба жити) орендне житло має багато обмежень.
Але пів року/рік можна почекати.

В крайнем случае, если уж так хочется обзавестись собственным жильем и есть интересный вариант то взять максимально возможную ипотеку, а кэш придержать.

Ставки в Польщі високі, це буде ~8% річних.
Якщо взяти 200к$, то платіж по % буде 1300$ в місяць. Тобто на рівні з орендою якщо не більше.

З іншої сторони це дозволить зафіксувати ціну і в будь який час погасити кредит.

не в будь-який час, а через 3-5 років і зі штрафом (залежить від банку)

Полно банков в которых можно погаcить хоть через месяц и без всякого штрафа.

Згідно з законами через 3 роки без штрафу в будь-якому банку. Фактично навіть наступного дня в 90% банків. Їх (банки) свого часу сильно за то нагнули.

Я розмовляв з рієлтором, у неї також було відчуття, що бере по піковим цінам і 4500PLN за квадрат то дуже дорого. Зараз 12000-13000. Якщо не введуть кредит 0% то рости по 20% в рік не буде але і вниз також не буде.
1. Будують дуже мало. На первинному ринку у Вро, норм варіанти тільки на 2-гу половину 25-го року.
2. З цього року жорсткіше будівельні норми, а значить здорожчення житла.
3. Дефіцит ділянок в норм локаціях. Тут землю як в Києві не подеребаниш і свічок не набудуєшь. Здебільшого земля приватна, і власники не поспішають її продавати.
4. Інфляція, здорожчення матеріалів і т.д.
Попит все ще перевищує пропозицію, тому може буде невелика корекція і то на не дуже хороші варіанти, а загалом великого вниз небуде.
Але це якщо звичано не буде форс-мажора. Хоча як показує практика навіть в Києві ціни не дуже впали після віййни.

Як вам ціна 21000PLN за метр? :)))

Це в якому місті? Для якогось Свіноуйсьце чи Сопота 21000 за метр це доволі адекватна ціна на старий житловий фонд, а для нормальних новобудов це навіть дешево.

21000 за метр це доволі адекватна ціна на старий житловий фонд

В жодній точці Польщі це не може бути адекватною ціною на старий житловий фонд. В Сопоті за таку ціну будуть хороші нові забудови в центрі.

В Сопоті
нові забудови
в центрі

взагалі існують?

Зважаючи на розмір Сопота, скоріше треба питати, де там не центр.

Дорожче можуть бути хіба помешкання на першій береговій лінії, але це не можна назвати стандартним житловим фондом.

Я би собі, певно, щось таке розглядав www.otodom.pl/...​stylowa-iwestycja-ID4pgGz

Я би собі, певно, щось таке розглядав

Недурно. 600к$ + ремонт 🥲🥲

Нууууу... Я не сказав, що купив би. Тільки розглядав 😄

Також не до кінця розумію про які 12-13К йде мова. Подивився ціну в будинку, де зараз мешкаю, ціна 22-28К (Краків). Коли придивлявся на купівлю трохи в іншій локації, там 22-25К. Мова про ± новий житловий фонд.

з такими цінами Польща обжене Чехію скоро)

В моєму випадку 22К це під ремонт, 28 з ремонтом.
Дякую за лінк, гляну)

за 300к у штатах будинок купити можна ) наприклад
www.zillow.com/...​-FL-32780/104085995_zpid

з двору буде гарний від на запуски space x :))

українці нижча раса

А ти прям на собі це відчув? Мені здається таке ставлення до тих хто сам себе так поводить, за багатьох співвітчизників закордоном просто соромно.

в Польщі ростуть на 15% в рік,

Звучить як хороша інвестиція ))

А ти прям на собі це відчув?

На собі то таке. Мені, наприклад, дуже не хотілося б, щоб це відчувала на собі дитина десь в школі.

Як україномовна (суржикомовна) дитина відчував постійні неформальні утиски, навчаючись в 1990-х в Україні в російськомовній школі русифікованого українського міста.
Деякі сусіди просто за українську мову називали бандерівцем. Припускаю, що деякі приховано думають приблизно те саме і зараз.

Шовіністи, імперіалісти, ностальгісти або безграмотні (історично, релігійно, національно) тупаки присутні в будь-якому суспільстві / країні. Десь їх більше, десь їх менше.

Якщо ви та ваша родина — адекватні та виховані, поважаєте місцеві закони, правила, традиції та звички — то все, теоретично, має бути норм.

Як варіант, можна задати собі тестове запитання — чи є якась користь та позитив місцевій громаді від мене (як іноземця) та моєї життєдіяльності? Як мінімум, непотрібно привносити негатив, створювати проблеми та завдавати шкоди.

Підтримую, так як в Україні булили і притісняли ніяким полякам не снилося

таке ставлення до тих хто сам себе так поводить, за багатьох співвітчизників закордоном просто соромно.

Так я про те і говорю.
Якщо ти зустрів нетверезе бидло, ще й за рулем, і в 9 з 10 випадків це певна національність.
То напевно ти будеш упереджено ставитись до всіх в кого така національність.
Це реально проблема. Якщо дитина поза чергою лізе на гірку, то в переважній більшості це буде українець (ще й російськомовний)

Думав купляти житло, кеш назбирав, але віддавати 250-300к$ за 3к квартиру щоб мені через рік сказали спердляти не дуже хочеться.

А ти не дивився на малі містечка? Просто там цінник більш адекватний на житло, тим більше тобі на ремоуті все ріно де жити.

малі містечка

Можна і відносно великі, тільки не з так званого топ-4 міст)
Вроцлав добряче так розігріли мігранти по цінам

Poznań та Szczecin ціни виглядають не так страшно, але все одно перебір. Хтось є звідти, як там взагалі?

Не жив там, але знайомі живуть, подобається.
Я сам був як турист, маленьке комфортне місто

А ти не дивився на малі містечка? Просто там цінник більш адекватний на житло, тим більше тобі на ремоуті все ріно де жити.

Вроцлав мені подобається бо центр як у Львові з П’яною Вишнею, та й родичі тут, є багато приватних шкіл.
В мене навіть гугл карта є де найкращі нанесені і радіус 30 хв пішки=) колись зашарю на Доу (після того як житло куплю).

Подивлюсь що по школах в сусідніх містах.

Upd: глянув на Познань.
Ціни ± ті самі (може на 10-20% нижчі).
www.otodom.pl/...​apartament-ogrody-ID4oeI2

Та ні, Познань то дорого
Он наприклад на Кошалін глянь. Там навіть університет якийсь є.
www.otodom.pl/...​3317369;15.98012934396355
В принципі за півмільйона щось більш-менш пристойне можна знайти
З плюсів Кошаліна — поруч море. З мінусів — це балтійське море.
І такіх невеликих містечок повно по всій Польщі.
Хоча, якщо подобається Вроцлав, то треба брать.
Але ціни якісь прямо занадто там вже.

Маленькие города в Польше в большинстве своем радуют глаз ухоженностью и производят приятное впечатление, но по сравнению с крупными городами в них будет хуже медицина и образование, гораздо беднее культурная жизнь, в разы меньше интересных событий/активностей/развлечений, очень ограниченное (как количественно так и качественно) предложение доп занятий для детей, рынок труда печальный (а обычно не все в семье айтишники работающие удаленно), детям придется уехать в другой город для поступления в приличный универ...

1. Купка проросійських найманців блокує фури на кількох перетинах кордону.
2. Польський уряд не реагує. Українці в Польщі не реагують. Українці в Україні чекають, поки зміниться польський уряд.
3. Проросійські найманці кажуть «ага!» і розширюють блокування.
4. Вже новий польський уряд не реагує, українці в Польщі роблять вигляд, що дивляться не в той бік, українці в Україні починають сеанс меншовартості «а може, ви самі винні».
5. Проросійські найманці починають блокувати й пасажирські перевезення, гуманітарні вантажі, а також залізницю, нищать вантажі.
ВИ ЗНАХОДИТЕСЬ ТУТ.
6. Проросійські найманці починають різати шини/шарпати/кидати каміння, когось з українців поранено.
7. Українці кажуть «так, всьо», виходять з транспортних засобів і дають проросійським найманцям тягла середнього ступеню важкості з елементами образи дією та сексуального насильства.
8. З усіх проросійських та антиукраїнських (в Польщі це вже ж не завжди одне й те ж) майданчиків починає лунати «Невдячні скурвисини наших б’ють! Геть їх всіх, і постачання зброї, і транзит».

Ну наші вже самі блокують кордон.
Якщо не зарадити то на штурм Варшави підуть не у разі окупації рашкою, а добровільно.

Ти зациклений на Україні і думаєш що ці протести тільки на кордоні і тільки проти українців.

Під Вроцлавом тупо дорогу перекрили, для всіх авто.
Бо там вимоги не тільки не возити с/г продукцію з України, але й відміна якихось зелених законів з Європи, більші дотації і т.п.

Найрозумніше що Україна могла б зробити це зробити те що вони хочуть з тими митами і дозволами щоб не бути ціллю тих протестів.
Зеля сам каже що там менше 5% возиться через польський кордон.

Я думаю то прикриття, або сайд ефект. Бо найрадикальніші дії все ж на кордоні.
Основна ціль вже ж Україна. Може і експорту там 5%, але дуже багато критичного імпорту, у тому числі і військового призначення. А як ми бачимо що ціль протестантів повністю зупинити рух через кордон, а не блокада конкретних видів вантажу

Що би не робила Україна це не допоможе. Вони будуть висувати нові вимоги. ЦЕ як переговори з терористами.
найкраще було би якби наші зараз запропонували якусь стратегічну угоду Румунії. Типу ви гарантуєте, що ніколи не будете таке робити , а ми гарантуємо щось вигідне для вас. Наприклад, безперешкодний доступ до наших ринків. А полякам повністю закрити цей доступ і послати на***. Треба змиритися, що поляки для нас втрачені як союзник і друг. Вони тільки притворялися

Основна проблема, як на мене, у військовій логістиці. Не знаю чи можна швидко розгорнути потужний хаб у Румунії. Крім того кордон проходить по місцевості із дуже складним ланшафтом.

так. тут знову штати протупили. чомусь вони не побачили справжню сутність поляків.

Ти зациклений на Україні і думаєш що ці протести тільки на кордоні і тільки проти українців.

Тому що основна ціль — це Україна і українці

Немає тут «не все однозначно» — тут усе чітко і однозначно — шакалята захотіли поживитися

Найрозумніше що Україна могла б зробити це зробити те що вони хочуть з тими митами і дозволами

Так вони ж вимагають не дотримання Україною якихось там європейських норм чи стандартів. А вимагають повної заборони імпорту з України зернових та продуктів із них, ріпаку, рослинної олії, цукру, фруктів, насіння та ще купи аграрної продукції.

Зеля сам каже що там менше 5% возиться через польський кордон.

Не знаю, що саме там з поляками, але в 2021 році більше 25% експорту аграрки йшло в ЄС. Зараз, мабуть, ще більше.

Це не найманці. Це радикальні поляки які завжди ненавиділи українців і завжди любили росію.
Вони просто дибіли. В кожній країні є дебіли.
Дивує позиція влади і більшості польського народу. Вони мовчки це підтримують. Я думаю, що причина в таємному бажанні вернути «креси». Вони таки не змирилися і будуть робити спробу вернути галичину і волинь

Це радикальні поляки які завжди ненавиділи українців і завжди любили росію.

Радикальні поляки. Завжди любили Росію. Ту, яка приймала участь в розділі Польщі в 179х році (й звільнення від «опіки» якої святкується як свято незалежості), яка у другій світовій допомогла Гітлеру розірвати Польщу, яка можливо вбила Леха Качинського з купою не останніх в Польщі людей. Ти б хоч елементарний фактчекінг робив, ну крінжатіна жеж...

я ці факти знаю краще за тебе. Саме тому в них були ці всі події, що дибіли починали якусь хуйню, а «влада» і «інтелігенція» ніяк не реагували.
Ось наприклад, перед 1939 поляки вважали гітлера класним чуваком, брали приклад, запрошували його на важливі події. Він у них був як путін для багатьох українців до 2014 — «міцний господарник, який переміг олігархів». А потім трошки здивувалися в 1939.
Зараз роблять те саме. Почалося як розкрутка пропутінської партії а тепер виходить з під контролю. Влада вже мало що може зробити.

Почалося як розкрутка пропутінської партії а тепер виходить з під контролю. Влада вже мало що може зробити.

Як називається ця партія? Здивуй мене власними знаннями місцевої політики (від твого знання історії я ще досі клавіатуру відмиваю — так орав чайкою, що всю заляпав кавою)

Конфедерація свободи й незалежності — партія яка почала блокування в жовтні виключно з популістською метою.
І ось тобі гітлер головний гість в польщі www.ar25.org/...​ya-grobu-pilsudskogo.html

Це не патрія, це коаліція правих партій. Які на початку війни трохи пересрались між собою, бо не всі початкові учасники коаліції настільки ж відбиті як той Корвін-Як-Його-Там. Поки вони топлять за якісь праві ідеї (навіть якщо вони більше схожі на якісний тріп) в них ще є певна аудиторія (хоча на цьому полі вони бодаються з мастодонтами з ПіС). Почнуть форсити ізоляціоністські ідеї чи відверто підмахувати пігдогам — будуть мати своїх пару клоунів в Сеймі, і то буде їх практичним потолком.

влада може суто законно арештовувати порушників які блокують залізницю, наприклад, може пильно перевірити рахунки та витрати і базуючись на євронормах заблокувати рахунки деяким фермерам, виписувати штрафи за порушення дорожнього руху, зазначити що ділянка дороги є дорогою для авто і якщо там є трактор — ннна штраф і так далі.
але ще питання, де наш консул на кордоні з купою юристів місцевих які будуть віялові позови штампувати і документувати усе це ?

Влада може публічно пообіцяти «фермерам» і видати відповідні акти про «порушення транзитних правил» , щоб заспокоїти тих хто переживає про продаж транзитного зерна. І почати реально ловити порушників. Якби це було реальним приводом то рішається легко.
Але польська влада не хоче нічого з тим робити, бо вони підтримують блокаду україни. Як і польський народ. В їх головах українці гірші за них і не можуть торгувати в європі.
А хто захищає поляків в цій історії той бажає поразки для українського народу

Своя сорочка ближче до тіла. А «та у нас війна» то теж вже всім набридло, благо вже є цікавіші війни.

На одному з плакатів, які польські фермери розвісили на своїх прапорах, був скандальний напис про президента РФ Владіміра Путіна, через що був змушений реагувати міністр внутрішніх справ.

Про це повідомила газета Wyborcza, пише «Європейська правда».

На скандальному плакаті було написано: «Путін, наведи порядок і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими урядовцями». Поруч з ним був прикріплений прапор СРСР.

Радикальні поляки, як і більшість істориків-ботанів, чомусь не задають собі одне важливе, фундаментальне питання — чому Франція та Великобританія (по легенді союзники Польщі) в 1939 році оголосили війну Німеччині, яка окупувала Польщу із заходу.

Але при цьому Франція та Великобританія чомусь не оголосили війну СРСР, який так само нахабно окупував Польщу зі сходу. Це крім окупації частини Фінляндії, примусової окупації Латвії, Литви та Естонії.

По суті, з 1939 до 1941 Німеччина та СРСР були військовими партнерами та союзниками. Але британці та французи (до 1940) воювали в 1939-41 виключно з Німеччиною.

Невже вони не помічали масштабних окупацій та злочинів чєрвоних совєтів в 1939-41 роках?

Мені от цікаво, як зараз почуваються українці, які переїхали до Польщі вже давно.

Так само як і Українці, які живуть в Україні і якимось чином не потрапили під вплив телемарафону та сприймають війну як трагедію, а не ура-патріотичне шоу «вболівай за наших»
Тобто що тут підари, що там підари. Підари — вони усюди.

українці в Україні починають сеанс меншовартості «а може, ми самі винні».

Ну я особисто сам винуватий бо не звалив вчасно звідси. Це чітко розумію

Судячи по чергам в ДП документ активно роблять загранпаспорти для повернення в Україну.

я так розумію є тільки дві країни в світі це Польша і Україна, або туди або назад

Скоріш за все вони не в захваті від кількості наших співгромадян які теж приїхали до Польші)))
А загалом, нібито почуваються добре

Фігово, їхав обїздом 10 км бо селюки перекрили дорогу тракторами

оце роздивлялись Польщу як одну з країн в яку потенційно можно переїхати. Але тепер — ніт

Ну а я пам’ятаю ще з уроків історії які Поляки нам «друзі». Тому теперешня ситуація не дивує — це повинно було початись
Більш розчарований у ЄС в цілому бо відбувається те, що вже неможливо назвати мирним протестом, направленим на Українських перевізників. Cьогодні зупинили бляха поїзд і висипають зерно прям на колії!!!! що завдає вже шкоди вже безпеці України (читай безпеці ЄС)

безпеці України (читай безпеці ЄС)

— телемарафон turn on

Ні, тут ніякого телемарафону немає.
Інтереси безпеки ЄС навпаки вважаю такими, що cуперечать інтересам безпеки України (довго пояснювати, але зради ніякої нема).
В інтересах ЄС затягти війну щоб підготуватись до можливого вторгнення. Але дії протестувальників цьому заважають

Яка велика втрата для Польщі..
Передумаєш, дай знати

та ну, банальщіна, очікувано, придумай щось цікавіше, я знаю ти можеш

Щє роздивляємося, але список тепер коротший)

Яка є альтернатива Польщі?

Румунія і Болгарія

чим Румунія та Болгарія кращі Польщі?

Як мінімум клімат кращий =)

Свого часу пожив у Вроцлаві 2.5 року — у період з жовтня до квітня сонце досить рідко світить.

Cірість, дощ та відчуття безнадійності — візитна картка Вроцлава у цей період часу

В Празі те саме. Мені здається в більшій частині Європи так ((

Найкраще, що можуть зробити українці в польщі це виїхати звідти в іншу країну. Той хто залишиться повністю знецінює жертву всіх військових і цивільних.
Поляки виявилися гімном. Швидше за все вони завжди гімном і були.

Пане Роман, для повноти розкажіть ще що у вас у Франківську думають про ухилянтів з Донбасу чи Харкова, які у вас у Франківську зараз живуть.

Я особисто думаю тільки хороше.
Якісь негативні відгуки чув декілька раз від вічно ниючих пенсіонерів.
Єдина проблема це дехто з них російськомовний. Я не можу цього зрозуміти і не бачу причини щоб не почати перехід на українську. Але все таки не бачу приводу для негативного ставлення.

Єдина проблема це дехто з них російськомовний. Я не можу цього зрозуміти і не бачу причини щоб не почати перехід на українську.

І це ви ще позитивно до них відноситесь.
Я, як вихідець зі сходу, надивився на оту вашу західну гостинність свого часу.
Порляки по суті такі самі.
Хто норм відноситься, в когось підгорає.
Але, чесно кажучи, на початку війни поляки приймали українців без вимоги грошей та без команди зверху. Селили, годували, возили та таке інше.
В той час коли у вас у Франківську дерли грощі за аренду житла та влаштовували облави на ухилянтів. Бо чого ж це вони приїхали, а ми що тут воювати повинні.
Якщо глянути на ті подіїї початку війни то тут очевидно хто лайно — українці чи поляки.

не можу цього зрозуміти і не бачу причини щоб не почати перехід на українську.

Тому що вони російськомовні. Тому що в Україні жило близько 20% етнічних росіян.
Давайте так, якщо завтра всі перейдуть на мову, що змініться? Ваш прогноз по пунктах?
— успіхі на фронті
— корупція
— допомога заходу
щось ще?
Ну і якщо згадати, що руський язик то мова ворога, то треба згадати, що і польська то мова ворога і німецька. І взагалі це саме із за поляків ми перебігли до союзу з московією.

а ще з Німеччини в іншу країну, з Угорщини в іншу країну
і так далі
спасибі вам за безцінні поради

Німеччина нормальна країна. Які проблеми?
А Угорщина з самого початку показувала свою сутність (на відміну від поляків). Туди адекватні люди взагалі не мали їхати з самого початку. ЦЕ все одно що в росію тіати від війни.

О боже, розовий світ поні розвалюється на очах. Відкрию секрет, у світі існує багато несправедливості, і людей які живуть своє найкраще життя, поки ви там героїчно щось жертвуєте, але від цього вони навіть не стають поганими людьми — це просто звичайні, пересічні громадяни, які вам нічого не зобовʼязані.

Так кто ж им мешает жить то? Пусть живут, но нахиба рекетом заниматься на границе? Или в Польше запретили честную конкуренцию?

А що в Польщі вже відмінили право на мирний протест? Чи це просто неправильний протест?

Мирный протест закончился в тот момент когда распломбировали вагон с зерном и высыпали его.

честную конкуренцию

Це коли продукція яка мала б їхати транзитом (безкоштовному, а не 500$ з фури як раніше) насправді барижиться на польському ринку?

Конкуренция не на польском а на европейском рынке

Ну ок. А в чому проблема? наші продають дешевше, відповідно польський покупець платить менше за сировину і відповідно може продавати вироблений товар дешевше.
Тобто, наш товар робить добре для 99% поляків. і погано для 1% чуваків які не вміють у конкуренцію.

А в чому проблема?

В регуляції. Українське зерно чому дешевше? Бо воно регуляціям ЄС не повинно відповідати, якщо іде транзитом.
А ще в домовленостях, які таким чином порушуються.
Це те саме, що питати, чим погана контрабанда — покупцеві зрештою ж ціна вийде вигідніша.

Ок. А чому не штрафують конкретного поляка який купив зерно в українця? Це важко розслідувати?
І звідки інфа що регуляціям не відповідає? Вам польський п***ьож більш правдивим виглядає?
Це з тої самої опери що і «Роскомнадзор» блокує неякісні товари коли їм щось не подобалося

польський п***ьож

Справа в тому що не тільки Польща, більшість країн-сусідів так чи інакше проти безконтрольного ввезення і продажу. Польща просто як найбільший транзитер найбільше це відчула.
www.ukr.net/...​s/economics/99505349.html

І звідки інфа що регуляціям не відповідає?

Ну а власне звідки інформація, що відповідає?) Зерно йде транзитом за межі ЄС, навіщо збільшувати його ціну сертифікаціями за правилами ЄС, якщо воно не буде там продаватися?

це якийсь перепис меншовартісних.
хіба не існує нормальних способів вирішити проблему без блокування кордону?
вислідити фуру яка продала зерно в польщі замість транзиту дуже легко. технічно це просто. то чому не відслідковувати і не штрафувати або конфісковувати транспорт?
чому польські «фермери» не вимагають цього від свого уряду? чому уряд не зробить це щоб вирішити проблему?
чи наші носять пшеницю по зернині і никають глибоко в кишенях?
очевидно що справа не у зерні. і «фермери» не куплені. тоді які причини?

очевидно що справа не у зерні. і «фермери» не куплені. тоді які причини?

Причина в імперськості і зазіханні на наші землі?
У Румунів теж такі причини? І у Словаків?
glavcom.ua/...​ojit-u-cherzi-973852.html
А Угорщина он пропускає — не імперці?

Останнім часом коли чую про «землі», починає просто нудити, це ж треба так національну ідею соборності було споганити тупим косплеєм опрічніни і сталінщини. Чи як ще сприймати різних диких які обіцяють з подєльніками зі зброєю «зачищати» мирні українські міста де на їх думку «інакомислящіє»

В Угорців так. В них імперські зазіхання. І вони не пропускають , нормального транзиту через цю країну немає.
Словаків я поки не розумію. В них якась мафіозно-ватна більшість зараз при владі. Вони мабуть просто хочуть намутити бабла. Якоїсь емпатії в них до нас немає.
А румуни поки тримаються. Це фактчино останній нормальний сусід. Якщо будуть розумні то отримають довготривалу вигоду від нормальної підтримки. Таке не забувається. Ні хороше від румунів ні погане від поляків.

А румуни поки тримаються.

fakty.com.ua/...​i-z-uryadom-provalilisya

Вибачаюсь, але більше не хочу гаяти час на цю теми. Ви та ще пара персонажів елементарним пошуком не користуєтеся, сподіваюся це не зі злого наміру

вислідити фуру яка продала зерно в польщі замість транзиту дуже легко. технічно це просто.

Лол. Це ж майже як в тому бородатому анекдоті: «Панове, здається в нашого Офісу Простих Рішень відсьогодні новий голова...» :)

ну так. виправдати свого польського пана це обовязок кожного холопа.

Основа финансовая конечно же, но приправленная польским шовинизмом и подогретая запоребриком.
Судя с ютубных срачей, они вообще против всех товаров с Украины, потому что: — «украинские олигархи используют рабский труд, чтобы производить дешевые товары»
— в Польше работают фермеры, а в Украине только агроолигархи. (раскулачивание прям)
— украинская продукция некачественная, с химией и поляки не будут ее жрать
— Украина не соответствует зеленым законам ЕС, и не платит такие же налоги, а значит финансовая нагрузка меньше
— В Польше высокие кредитные ставки для бизнеса (блин они вообще видели Украинские?)
При этом контраргументы, что Украинский бизнес и фермеры и так несут огромные потери из-за войны их не интересуют, потому что поляки тут не при чем, а то что Украина не при чем к их налогам опять же им побую.
Говорят что не все украинский фермеры несут убытки, и большинство полей не заминировано и безопасны, но арендовать ферму в Украине не хотят.
В общем, правда тут такова:
Раньше дешевым поставщиком продукции и услуг в ЕС была Польша, теперь их может потеснить Украина- у них бомбит, вкупе с недолюбливаем украинцев выливается в пограничный терроризм.
В реальности они бы хотели так: забрать все трудоспособное население себе, и чтобы Украина ничего не продавала в ЕС.

в пограничный терроризм
они бы хотели так: забрать все трудоспособное население себе

Ви не пробували писати тексти для russia today, россия24 та вести24? Спробуйте, у вас є певні «таланти».

Про монополії та змови на українському аграрному секторі відомо давно, ще з часів Януковича.
Більшість малих та середніх фермерів в Україні не мають власних фур для експорту зерна та агропродукції.

Українське зерно чому дешевше? Бо воно регуляціям ЄС не повинно відповідати, якщо іде транзитом.

Регуляції тут ні до чого. Українське дешевше, бо:
— родючі чорноземи
— хороші для врожайності погодні умови
— дешева робоча сила

А в Польщі, на тій непотрібній землі і з їх кліматом, без купи добрив і хімікатів ($$$) аграрка була б взагалі нерентабельною

дешева робоча сила

this
Вам це подобається?

Ні, не подобається. Але маємо те, що маємо.

Тільки не забувайте, що саме через

дешева робоча сила

ця сила останні років 10 масово їде до Польщі працювати вже на їх аграрку, теж за дешево. І тут польська аграрка від цього в виграші, бо це їх конкурентна перевага порівняно з іншими країнами ЄС.

останні років 10 масово їде до Польщі працювати вже на їх аграрку, теж за дешево

То, може, тоді

Українське дешевше, бо:
...
— дешева робоча сила

це неправда?

хороші для врожайності погодні умови

А чим глобально відрізняються погодні умови Польщі та України, що це робить поляків неконкурентноспроможними? Прям цікаво.

В Україні банально більше сонця впродовж року. upload.wikimedia.org/...​pe_sunshine_hours_map.png
globalsolaratlas.info/map (шар Global horizontal irradiation)

Врожай пшениці, наприклад, сильно залежить від кількості сонячних днів.

польський покупець платить менше

Він сьогодні заплатить меньше а завтра поїде шукати заробітку в іншу країну, бо польські виробництва не витримають такої хитрої «конкуренції»

Поїде — то поїде, він так їздив усі 90ті-2000ті, і забирав роботу у німців, французів і британців, які не ремствували особливо і не кричали, що геть поляків, які забирають наші робочі місця.

Поїде — то поїде,

Ну так вони і не хочуть їхати, а не «імпєрія і отета всьо»

А мінуси в чому? Чи дехто не вміє в конкуренцію, і вимагає собі преференцій коштом споживача?

А мінуси в чому? Чи дехто не вміє в конкуренцію, і вимагає собі преференцій коштом споживача?

Мінуси в тому що в Україні є купка людей яка користуючись війною жере як не в себе, ось тут на «польських лохах» вирішили підзаробити, скориставшись преференціями,. Але по зомбамарафону скажуть що то кляті польські імперці винні , мріють собі ще святої земельки української відхопити.

Так це поляки купують, чи не поляки? Для поляків, чи не для поляків?
Преференції — це коли тобі дають гроші, а коли з тебе не деруть три шкури, то це не преференції, а рівність.
По факту польський агробізнес з купою преференцій програє в конкурентній боротьбі українському агробізнесу, у якого немає ніяких преференцій.

Рафал перелогінься. Чи ти Ванька?

Рафал перелогінься. Чи ти Ванька?

Так а самі вірете в оце все лайно про «східні креси»? (Доречі розпитайте наші західні регіони, здивуєтесь скільки мріють саме про це,«. Чи проста так наказали писати? Не здається дивним що суто економічну тему роздули до «поляки імперці»?
Може ті хто так кажуть відволікають вас від своїх волохатих лап?

А це теж імперці? Чи ето другоє?
«Прем’єр Румунії пропонує заборонити українську агропродукцію ще на 30 днів»
www.pravda.com.ua/news/2023/09/18/7420339

Це не життя звичайних людей. Це відродження імперіалізму. Дибіли почали а всі решту мовчки тішаться що скоро буде шанс відхватити кусок. А «інтелектуали» чомусь мовчать, не розповідають помилки історії.
Не можу лочекатися коли Трамп розвалить нато і ці уйобки охуїють коли бойові буряти будуть під варшавою.

А що якщо не будуть? Всі говорять що рашка неадеквати кончені, то чому вони не можуть вчинити щось неочікуване,неадекватне,бред повний і наприклад — зупинитись на досягнутому? Тільки не баньте, будь-ласка. Реально цікаво, поясніть хтось.

Вам з 1992 року розповідали, що Рашка нападе на Україну. Ви такі — ахахахха, тупиє біндєравци, Вілікая Расєя будєт нападатьт, ахахха, акупацию нужна ісчьо заслужить. Навіть 23 лютого 2022 року таке було. На певний момент ви свої чорні роти прикрили навесні 2022, але зараз знову пащекуєте.

ну справедливості ради — 30 років між цими датами, мало хто не втомиться «чекАти» і не почне думати, що то брехня, нє?

Поляки виявилися гімном.

Штати не дають гроші — гімно. Німеччина не дає Тауруси — гімно. Іспанія облизує пігдогів, куди не плюнь попадеш в расєяніна (в районі Аліканте одним плювком можна накрити кілька одразу) — гімно. Угрорщина — та боже збав, гірше гімна. Словаччина — вже теж гімно, Фіцо не дасть збрегати. Турція — підмахує пуйлу, допомагають обходити санкції, нє-нє-нє. Ізраіль — хто завгодно але точно не друг, Австрія — розсадник ГРУ, історично в дьосна з гебнею лупляться на найвищому рівні... Швейцарія не те що не дає, а не дозволяє навіть купувати — нейтральне півгімно. Еквадор, навіть ****й Еквадор (без образ) — і той цінує бананотрейдерів вище за справедливість (отже, бананогімно). «Агласітє вєсь спісак, пажалста...» ©

До речі, коли віддавали зброю в промислових масштабах, та прихистили хулліон біженців (та перш за все організували логістику) — були хороші? Так це говорить про тебе більше, ніж про поляків (ваш кеп)

Так співпало. В штатах почалася революція бидла саме в той час коли в нас війна.
Це все трагедія і виходу з цього немає.
Нас ще трохи будуть підтримувати німці і британці. А потім п***а

В штатах почалася революція бидла

О_о
Більше питань не маю.

Ну а у нас в 2019 була революция бидла і що?

Так, гієни і шакалята всі ці поляки, угорці і словаки.

До речі, коли віддавали зброю в промислових масштабах

Хто давав? Коли саме? Ті, хто давав, і зараз дають (Британія, Скандинавія, Німеччина, Франція, Бенілюкс). А шакалята вирішили поправити свій демографічний баланс, а якщо вдасться, то й приєднати шматки території.

Так, гієни і шакалята всі ці поляки, угорці і словаки.

Вже добре. І наступний крок це буде як по Арестовичу, об’єднати дві армії і виставити рахунок заходу? Так? :))))

US DE GB EU NO DK PL NL SE CA

Список не-шакалів

Кеп тобі трохи статистики просив передати www.statista.com/...​id-to-ukraine-by-country (або погугли сам — нещодавно ЄС результати свіжого аудиту військової допомоги представляла, де цифри навіть трохи вищі, але розподіл практично такий самий).

US DE GB EU NO DK PL NL SE CA
Скільки там поляки передали, 3 млрд в 2022, і віддали старе совіцьке, щоб їм дали сучасне натівське? На тобі, небоже, що нам негоже. А як закінчився совіцький спадок, так і допомога закінчилася.

Хто давав? Коли саме? Ті, хто давав, і зараз дають (Британія, Скандинавія, Німеччина, Франція, Бенілюкс).

Першими техніку і боєприпаси давали Прибалтика і Польща.
Це легко загуглити.
А Німеччина відправляла дробовики в той час як Польща танки)

Давали совіцький спадок в обмін на поповнення арсеналів сучасною зброєю.

Тобто якщо я тобі даром віддам старий (але цілком робочий й доволі потужний ноут), а собі куплю новий (в кілька разів дорожчий) — то це буде називатись «обмін»? Орвел від заздрощів би помер, якби раніше не помер.

а собі куплю новий (в кілька разів дорожчий) — то це буде називатись «обмін»

Вони не Україні обмінюють, а собі.

Ці «активи» вже десятки років як були повністю амортизовані, і в будь якому разі поляки і балтійці мали б заміняти їх на нову, сучасну зброю.

Вони не Україні обмінюють, а собі.

Ага, ясна-панятна. Собі, значить, обмінюють. А Україні вони що? Давай, дядь, зроби зусилля та винайди якийсь цікавий новояз — аж цікаво.

Якщо б не ті хто давав саме в перші місяці, то іншим би вже нікому було давати. Поляки винні що у нас навіть совкового брухту на ходу не було?
Щось ти такий «рєзкій», а навіть такої елементарщини не в змозі осягнути, провокатор

Україна встояла повністю на своїх запасах, зброю в товарних кількостях стали постачати вже після відходу русні з-під Києва.

Провокатори — це ті, хто захищає шакалят, які нападають на країну, яка 10 років веде війну з рашкою.

Чувак, треба відразу попереджати що ти місцевий дурник, бо я тут новенький, не відразу розібрався і згаяв купу часу)

Он по крайней мере в Украине находится, в отличие от некоторых «турбопатриотов»

А ты никак свечку держишь где он там находится?)

У меня естоь персональный рейтинг му... скажем тек, мудрецов. И персонажи оттуда — ну, скажем так, я обращаю внимание что они в комментах своих пишут.

Хотя конкретно вот этот клоунятко все больше похож на AI-бота, которым управляет знатный тролль.

Открою секрет: в первую очередь дают то, чем умеют пользоваться. Или в первые дни войны нужно было попросить у рашки перерыв на 5-6 месяцев чтобы украинские военные поехали в Германию леопардами учиться пользоваться?

😲 Протестувальники перекрили залізницю поблизу пункту пропуску «Медика-Шегині» та почали висипати зерно з вагону.

➡️ Сьогодні польські фермери збираються заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною, а також під’їзди до перевантажувальних залізничних станцій та морських портів.

t.me/YaKurkul/12522

Польські протестувальники 18 лютого блокували рух пасажирського поїзду з України, наразі залізничне сполучення з Польщею здійснюється в штатному режимі.

Джерело: «Укрзалізниця»

Дослівно: "18 лютого польські протестувальники заблокували рух пасажирського поїзда № 119 Київ — Хелм. У поїзді перебували 260 пасажирів, абсолютна більшість — жінки та діти. Багато пасажирів мали подальші пересадки та перельоти.

Після втручання польської поліції та залізничників поїзд було розблоковано, він продовжив рух. Дякуємо польським колегам за взаємодію та швидке вирішення питання.

...Укрзалізниця уважно стежить за ситуацією на кордоні з Польщею та здійснює взаємодію з прикордонниками, посольством України в Польщі, Міністерством розвитку громад, територій та інфаструктури і Міністерством закордонних справ.

Укрзалізниця наголошує на неприпустимості блокування руху залізничного транспорту. Вважаємо подібні дії протестувальників обурливими, зважаючи на історію партнерських та економічних відносин між нашими країнами.

Панове, вам не соромно жити в такій країні? До виборів ви розказували, що це просто передвиборчі бздури, і після виборів все налагодиться. Але після виборів ситуація стає ще більш сюрреалістичною — і де протести біженців?

де протести біженців?

Протести біженців проти чого?

Проти блокування кордонів поляками

Не думаю, що біженці мають якісь адекватні важелі впливу, щоб досягти розблокування. А от налаштувати проти українців вже всіх поляків, а не тільки маргіналів, то це запросто.

Зрозуміло, боїтеся втратити свою мігрантську пайку. Зріжуть соціал, де харчуватися будете?

Польща нічого окрім права перебувати і працювати не дає українцям, жодної соціалки.

От падлюки такі, нічого не дають — крім права жити та працювати .... в сучасній, нормальній, правовій державі.

А як же доступ до медицини і до освіти для дітей? Ще є допомога по догляду за дитиною.

це було для всіх іноземців запроваджено дуже давно, а не з 22 року. По догляду за дитиною допог не має, є виплати для всіх батьків, хто має дітей, як для поляків так і для іноземців — в розмірі 800 зл с січня 2024 року, було 500 зл. Медицина — так, доступ до державних установ з чергами на рік чи два роки до профільного спеціаліста)) дошкільна та шкільна освіта безкоштовна була давно безкоштовна для всіх іноземців, а не лише для українців.

По догляду за дитиною допог не має, є виплати для всіх батьків, хто має дітей

Л — логіка :)

Зараз додали нову виплату «на бабцю» чи якось так. 1500 злотих в місяць, платиться перші 3 роки життя дитини, але умова що мати має виходити на роботу хоча б на мінімалку. (Типу дитину лишає на бабцю, тому така назва)

це було для всіх іноземців

Українців практично прирівняли в правах з усіма громадянами ЄС інших країн + доступна майже вся соціалка що і для поляків (крім 800 є ще інші, я вже розписував але комент десь зник). Це по вашому погано? Треба як в Німеччині, заохочувати неробство, щоб не дай Боже виплати не втратити?

Медицина — так, доступ до державних установ з чергами на рік чи два роки до профільного спеціаліста

Що я роблю не так? По ходу підкупаю лікарів, щоб ходити за місяць-два від сили.
Едокрінолог — місяць
Ортопед — півтора-два
Терапевт від 1 до 7
Аналізи — безкоштовно хоч одразу після терапевта
МРТ — 2 тижні, безкоштовно
Рентген — на місці, безкоштовно
УЗІ — в СОР прийняли, на місці, безкоштовно

А навіщо воно біженцям? Вони намагаються отримати роботу та ВНЖ в Польщі. Те, що олігархи з України скуповують продукцію у фермерів за безцінок і везуть продавати до Європи за мутними схемами їм начхати.
Начхати рівно настільки, наскільки Україні начхати на цих самих біженців.
Кожен, хто прорвався через Тису, кинув УСЕ ЩО БУЛО, аби лише жити на свободі.

Держава не дала нічого, а вимагає Ваше життя.

Протести біженців проти протестів поляків мабуть. Але це звучить ніби якийсь «антимайдан» 🤔
Думаю, що і сприйнято це поляками буде так само, як антимайдан

Можливо я відкрию новину, але біженці чи емігранти (хто ким себе вважає), не мають права голосу і впливу на місцевих політиків.

Ну вийти на протест вони можуть, правда?

Так, але протест до кого? До Ради Європи? ООН? НАТО?
Хто цільова аудиторія протесту?

Польський уряд підтримує блокувальників. Блокувальники вже зараз зупинили перевезення зброї до України.
До НАТО, до кого завгодно. Українці по цю сторону кордону розблокувати це не можуть.

Звісно підтримує, це його електорат на місцевих виборах які відбудуться 7 квітня. Як раз село, там де у Туска найбільші проблеми.
Тобто польський уряд відмітаємо, електорат > емігранти
НАТО введе війська?
ООН виразить занепокоєння?

Хіба що Рада Європи може щось робити, але офіси ЄР і ЄС є у всіх країнах, але питання тільки до польських емігрантів :)

І я вже пояснював, поясню ще раз, чому українці не мітингують, як раніше. Держава програла в комунікацію. Причому забила гол в свої ж ворота.

Бо поки держава не почала вставляти палки в колеса емігрантам і натравлювати людей в Україні, всі якось самі збиралися, мітингували. І причому, це ж на рівні Президента дійсно вважають класною комунікацією (бо він сам це особисто робить).
Так, дійсно є образа і на співгромадян, які повторють риторику ЗМІ, і на державу, яка робить все щоб зробити життя в еміграції гірше. Це не дуже справедливо, коли не треба, так ти зрадник чи ще там хтось, а як державі треба, так: допоможіть, діаспора.

Не треба проводити агресивну політику по відношеню, щоб українці хотіли бути українцями, а не поляками/іспанцями/німцями, лише б скоріше відмежуватися від України.

Ну, мені так виглядає. Можливо є інші причини.

. Це не дуже справедливо, коли не треба, так ти зрадник чи ще там хтось, а як державі треба, так: допоможіть, діаспора.

Та ні, ніхто вас не просить — просто констатуємо типову зрадницьку поведінку. Легко бути патріотом до глибини горлянки, а ти побудь патріотом до глибини кишені.

Нагадаю що таке патріотизм, бо люблять ним маніпулювати. І називати всіх патріотами по дефолту.

Патріоти́зм — громадянське почуття, змістом якого є любов до Батьківщини і готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї, відданість своєму народові, гордість за надбання національної культури, особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни, мови, історії, традицій, готовність діяти в інтересах вітчизни та постати на її захист у разі необхідності.

Чогось в мене є таке відчуття, що серед емігрантів патріотів не може бути, чисто через те що емігрувати це діяти в своїх інтересах, а не в інтересах Батьківщини.

А з чого ви взяли що за кордоном зараз більшість емігранти? Як на мене це не вірний термін. Більшість, що виїхали починаючи з 22 року це біженці. І вони можуть бути патріотами.

Бо з цього опису:

готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї (Батьківщини)

дiти/жiнки ладно.

Все індивідуально звісно, але в більшості випадків навряд чи, бо не ставлять інтереси батьківщини вище всього.

2+ років достатній час для адаптації. Так що більшість, думаю, вже емігранти. Десь і результати соц опитування приводили — більшість жінок принайні не планують повертатись

не віддав все майно батьківщині — не патріот! не в окопі — не патріот! строчиш пости замість того щоб працювати на оборонні замовлення — не патріот! формошльопиш без користі для держави — не патріот! не хочеш воювати лопатами — не патріот! вийшов з Авдіївки замість того щоб тримати до останнього подиху — не патріот! попав в оточення і здався в полон — не патріот! все згідно твоєму визначенню.

Який профіт доводити, що ти патріот, чи належати до патріотів.
Кажуть тобі наприклад, що ти не патріот. Так, ок, а що?

Звучить приблизно як «ти не веган». Yep. :)

Бути патріотом, особисто для людини, плюсів немає.

Це схоже більше на інформаційне, медійне шоу та пропаганду «потрібних» повідомлень цільовим суспільствам (як стадам).

От ще момент: запийтайте у пересічного ухилянта у Вроцлаві, чи хотів би він, щоб його позбавили Українського громадянства та надали прихисток у Польщі? Я впевнений, що відповідь у відсотків 90 буде «так». Україна тільки створює проблеми для своїх громадян та приносить лише позбавлення та обмеження.
Чи я не правий і всі ті люди, які стоять в чергах на отримання нового закордонного паспорта (бо хтось хоче позбавити ухилянтів консульских послуг) стоять там просто заради фану?

Маргінали є у всіх країнах.
І якщо вже говорити за сором, ось наприклад в Ужгороді, непоодинокий випадок, коли на початку війни біженцям з Харкова, Києва казали валити назад і захищати там. Чи як на вінничині бізнес робив прайс для біженців більшим, ніж для місцевих, як наприклад мийки, які немісцевим номерам лупили х2 прайс. Я вже мовчу про прайси на оренду. В такій країні не соромно жити?
А протести я також не бачив з цього приводу.

Маргінали є у всіх країнах.

Це не маргінали.

І якщо вже говорити за сором, ось наприклад в Ужгороді, непоодинокий випадок, коли на початку війни біженцям з Харкова, Києва казали валити назад і захищати там. Чи як на вінничині бізнес робив прайс для біженців більшим, ніж для місцевих, як наприклад мийки, які немісцевим номерам лупили х2 прайс. Я вже мовчу про прайси на оренду. В такій країні не соромно жити?

Це заважало військовим діям? Блокування кордону вже зараз призводить до того, що зброя не може надійти до СОУ.

Це заважало військовим діям? Блокування кордону вже зараз призводить до того, що зброя не може надійти до СОУ.

Щось таке було в новинах. Але не думаю що там було щось таке в товарній кількості. В любому випадку є ще кордон з Словаччиною, Угорщиною, Румунією.

«Начало войны» вообще-то было в 2014. И тогда «біженцям з ... казали валити назад і захищати там, я вже мовчу про прайси на оренду» было в Харькове, Днепре и Киеве.

Неприятно навероное было в такой же ситуации оказаться

До виборів ви розказували, що це просто передвиборчі бздури, і після виборів все налагодиться

Так тих виборів в Україні так і не було=)

Я ще тоді писав і зараз те саме напишу,
це Україні треба відкриті кордони, підтримку, відміну мит і квот в торгівлі з Євросоюзом. А це значить що їй і треба йти на уступки. Починаючи від волинської різні (бо це взагалі для України не важливо, більшість українців про це навіть не чули) і закінчуючи митами на с/г продукцію (ІМХО, можна було б домовитись щоб ці мита йшли на якийсь європейський спецрахунок з якого гроші можна тратити тільки на військову допомогу).

Але наші геніальні зе-політики що тоді тільуи посрались з Дудою, що і зараз вже розглядають заборону ввезення польських продуктів

Організатор протестів — член партії, яка топить за дружбу з руснею, і власник транспортної компанії, яка возить товари з рф і білорулі. Поліця, яка приїхала на виклик, коли висипали зерно з фур, відмовилась приймати заяву, посміялась в обличчя водіям і уїхала. Це ти перед такими людьми зібрався каятись?

Поляки не мають жодного права протестувати проти ввезення. Вони віддали цю частину свого суверенітету ЄС, який і погодив ввезення українських товарів. Якщо вони хочуть щось блокувати — хай виходять з ЄС, і блокують, матимуть право.

Питання до ЄС і Польщі.
ЄС мовчить.

Поляки не мають жодного права протестувати проти ввезення
Якщо вони хочуть щось блокувати — хай виходять з ЄС

Самому не смішно?
Це їхня держава, що хочуть те і роблять.

Ні, не смішно. Коли Польща вступила до ЄС, вона підписала зобов’язання і прийняла зверхність ЄС. Коли Британія вирішила, що їй така модель не підходить, і вона хоче встановлювати обмеження на власний розсуд, вона вийшла з ЄС.
Прийняті зобов’язання потрібно виконувати, а не розказувати, що це моя, богом дана країна, і не бюрократам з Брюселя розказувати, що тут робити.

Це їхня держава, що хочуть те і роблять.

Якщо така поведінка буде продовжуватися, Єврокомісія накладе санкції на Польщу.

Якщо така поведінка буде продовжуватися, Єврокомісія накладе санкції на Польщу.

Та я тільки за.
Але чогось вже більше ніж пів року цих проблем на кордоні а ніяких не те що санкцій а навіть розмов про них немає.

Чому ж, Єврокомісія вже не один раз казала, що буде далі, якщо Польща не відступить

www.radiosvoboda.org/...​a-sanktsiyi/32708026.html

Профільна єврокомісарка з транспорту Адіна Велян звинуватила польську владу у недостатній ініціативності щодо владнання ситуації на україно-польському кордоні та «дотриманням там закону».

«Ми з самого початку цього протесту брали участь і намагалися обговорити його з усіма залученими сторонами. Немає доброї волі в пошуку рішення. Це моя сьогоднішня оцінка, і це майже повна відсутність участі польської влади. Кажу це тому, що польська влада має стежити за дотриманням закону на цьому кордоні... Я підтримую право людей протестувати в усьому ЄС, та Україна, яка зараз перебуває у стані війни, не може стати заручницею блокади наших зовнішніх кордонів», — заявила високопосадовиця.

Коли Польща вступила до ЄС, вона підписала зобов’язання і прийняла зверхність ЄС.

Ну так треба підігнати хімарс до кордону. Дати залп і на деякій час дорога буде вільна.
Гарне і просте рішення. Потім будуть наслідки, але є то буде потім. Вирішувати складні питання ми не вміємо. Любимо прости рішення. Щоб не було паніки — не попередимо людей, щоб не було проблем з мобілізацію — закріймо кордони. Сидять люди за кордоном — запропонуємо не давати допомогу, і взагалі добре би їх було депортувати. Байден чому ми не в НАТО?
Так і тут, а давайте розесремося з всіма. На Польщу подаємо до суду, вводимо ембарго, страйки мігрантів по всій Польщі.
Ми зараз знаходимося в шпиталю. І до нас ходить декілька родичів провідувати. Їх можна послати за те що вони носять мало помаранчів з мандаринками, але інших немає.

Так і тут, а давайте розесремося з всіма.

Це Україна почала блокувати кордон, я правильно розумію? Потрібно виконувати законні претензії, правда? Може і русняві претензії треба просто виконати?

Потрібно виконувати законні претензії, правда?

Розумієте, світ трохи складнійше ніж ви собі уявляєте. За вашою логікою требо було плюнити в рожі британцям, США, французам, коли вони не виконали Будапештський договір.
І тепер треба Зеленському встати, назвати Байдена козлом, терпілою і старим куколдом от прям с трибуни ООН, або в Мюнхені. Є закон про ленд-ліз, є можливість президенту допомагати напряму, але гівнюк обрав щось таке робити, щоб підістрати Трампу, хоче вибори виграти.
Як думаєте чому Зеленський мовчить? Чому вони з Кулебою так обережно ці теми обговорюють?

залп

Владімір мабуть не в курсі що роблять з провокаторами... Вперед за рускім кораблем.

marchelloua — доречи гарне українське ім’я.
Взагалі що за мода у патріотів сидіти під ніками? Ви від кого ховаєтесь?

Вони віддали цю частину свого суверенітету ЄС, який і погодив ввезення українських товарів. Якщо вони хочуть щось блокувати — хай виходять з ЄС

Шо ти куриш, дядя?

Організатор протестів — член партії, яка топить за дружбу з руснею....

Почитай інтерв’ю Туска, його коменти до цього. Питання в додатковому миті на с/г продукцію з України, щоб підняти ціни на імпорт з України. Раніше цієї проблеми не було бо були квоти на імпорт в ЄС.

Якби серед поляків не було підтримки цих протестів то їх давно б розігнали і зачмирили як путінських агентів.

Якщо вони програють в конкуренції — то хай думають, що можуть зробити зі своїм неконкурентним бізнесом. А як вони збираються працювати, коли Україна буде в ЄС? Тоді точно ніяких квот чи мит уже не буде.

А як вони збираються працювати, коли Україна буде в ЄС?

У України тоді будуть такі ж вимоги як і до всіх фермерів.

А як вони збираються працювати, коли Україна буде в ЄС?

Коли Польща вступила в ЄС, то сотні тисяч в західній європі втратили роботу. Сільське господарство, вантажні перевезення, будівництво.

Те саме буде і якщо Україна вступить, особливо у всьому повязаному з продовольством. Тому я і не чекаю що Україну приймуть в ЄС без умов типу «ще 10-20 років обмеження на торгівлю, мита і т.п.»

Якщо вони програють в конкуренції — то хай думають, що можуть зробити зі своїм неконкурентним бізнесом.

Вже подумали і вирішили блокувати імпорт.
А треба було думати за них, тоді б були інші варіанти

Коли Польща вступила в ЄС, то сотні тисяч в західній європі втратили роботу. Сільське господарство, вантажні перевезення, будівництво.

Саме так. Тому коли поляки заїкнуться про квоти для України, їм нагадають, що вони від ЄС отримали у свій час більш ніж достатньо.

коли поляки заїкнуться про квоти для України, їм нагадають, що вони від ЄС отримали у свій час більш ніж достатньо

Так вони вже і є ЄС.
Оці заборони с/г імпорту у більшості країн східної Європи
цього літа вже показали що Брюссель не указ)

Угорщина взагалі відкрито підтримує Росію і що, хоч якісь санкції були?

В такому випадку, буде 5 поділ Польщі. Бо щось не доходить, схоже.

Завжди потрібно зберігати в шафах певну кількість суперечливих, смердючих скелетів з історій (переважно брехливих) минулого, якими можна натаскати ненавистю та зневагою одні народи на інші.

Чим більш відсталі (дикі), менш освічені та бідні індивіди — тим легше їх нагодувати пропагандою.

Ну тут дивує реакція нашого міністра закордонних справ.
Ми виглядаємо наче жебраки із протягнутою рукою. Якось країна, яка бореться із потужним агресором повинна бути більш жорсткою.
Поїзд блокувати та зерно висипати це вже злочин. Навіть в Україні якщо зупинитись на перегоні це позбавлення прав автоматично і без розмов. У Польщі на скільки я знаю покарання більш жорсткі.

Типу в нас є великий вибір і ми так просто можемо послати поляків. довели країну до безпомічності а тепер всі хто хоче цим користується. ну і з іншого на 4й рік війни маємо ті самі проблеми з корупцією і тупими рішеннями. у мене фрустрація з цього приводу.

довели країну до безпомічності а тепер всі хто хоче цим користується

а, типовий віктім блеймінг.

а, типовий балабол...Якщо людина щось ляпає без пояснення то або вона зверхній чмошнік або балабол. вибирайте що вам до вподоби.

на 4й рік війни

З якого року рахуєте?

третій. Я чогось думав що вже чотири пройшло, скільки всього трапилось....

Укрхалізниця пише що на деякий час це зупинило рух потяга.
І нічого про затримання та покарання. Значить повторять знов

Кажуть, що оригінальне ім`я нашого міністра закордонних справ Кон Чен Ий. Батьки були з північної Кореї.

Відповім особисто за себе. Те що робить Польща це дуже гидко. І думаю, по закінченню війни, це буде неприємна сторінка в історії цієї війни з боку Польщі.
Але чого не вийду я? Якщо вийде дві каліки це не на що не вплине. Якщо вийти от прям вийти. Це приведе до ще більшого напруження в ставленні до «уходців». Не відомо як на це відреагує влада і суспільство, а перевіряти це на власній шкурі взагалі не хочу.
Проблеми України то наші проблеми, а мої проблеми це тільки мої проблеми. Більш того, от прям зараз уряд України з ніг збився щоб таке придумати, щоб положення мігранта ускладнити.

Панове, вам не соромно жити в такій країні?

Ну а ви, панове? На скількох страйках були в Україні? А забув, неможна розкачувати лодку під час війни. Може ви хоч якійсь відос гнівний записали про яйця по 17?
І взагалі чому анонімно? Агенти кремля полюють?

Те що робить Польща це дуже гидко

Це робить не Польща, це роблять фермери, користуючись фундаментальним правом на протест. Чи, скоріше, зловживаючи цим правом — але потрібно розуміти, що цей протест має певну підтримку серед фермерів (може не його форма, але сутність). Взагалі-то, в половині Європи вони зараз бузять. Влада Польщі абсолютно не в захваті від того що відбувається, але простих рішень цієї проблеми вони не мають.

Це все зрозуміло. Але завжди можна з людьми (фермерами) поговорити десь пряником, десь пістолетом. Ну і для України це не просто зерно, це гроші на війну, це підтримка економіки. Не хочете продавати наше зерно в ЄС — допоможіть продати його десь ще.
Можна ще відправити ТЦК до цих рольників :) У нас це добре працює.

Ну і для України це не просто зерно, це гроші на війну, це підтримка економіки. Не хочете продавати наше зерно в ЄС — допоможіть продати його десь ще.

Сорі, але це маніпуляція — це зерно належить приваним компаніям. Звісно, це експорт, отже податки + надходження валюти, і це все дуже важливо для економіки, але говорити «це гроші на війну» просто некоректно. От ти можеш пояснити чому польский фермер повинен залізти у власну кишеню щоб допомогти заробити пану Веревському і іже з ним? Я ні. Ти розумієш, більшість з тих протестунів в принципі не проти допомоги Україні. Але їх позиція проста: не заважайте мені заробляти, потім я заплачу податки й з них вже велкам допомагати — хоч зброєю, хоч як.

Якби справа дійшла до реальних перемовин про вступ України до ЄС, це питання так само було б дуже й дуже гарячим. Але в випадку планового процесу це б зайняло деякий час, тобто був би час погодити умови, механізми, приготуватись і все таке. Коли ринок просто взяли й відкрили без оцих всих консультацій і т.п. (звісно, робилось це з добрими намірами, ніхто не сперечається), його фактично зламали — й більше за всіх вигрібли саме найближчі сусіди (бо логістика).

Звісно, можна тепер говорити про те, що протести керуються зза поребрику (і цілком ймовірно так воно і є). Але реальність полягає в тому, що для цих протестів було створене потужне підгрунтя, саме тому виникла можливість «качнути» ситуацію.

Ну і ще момент. Зараз вже не згадаю де, але бачив десь в обговоренні цієї проблеми мега саркастичний комент від аборигена (приблизно передаю по пам’яті): «це вони тільки на експорт демпінгують, якщо ж продають всередині країни — тому ж міноборони — то дуже добре вміють продавати вище ринку». Це теж треба брати до уваги імхо : ота вся корупційна багнюка що спливає на поверхню, і за яку потім ніхто не несе відповідальності — вона не тільки в Україні помітна, її бачать також сусіди.

Сорі, але це маніпуляція — це зерно належить приваним компаніям.

Якщо державу ніяк це зерно не стосується, то чому взагалі це питання держави? Ну збанкрутує якійсь олігарх. Але мені здається, що якісь надходження в валюті буде не погано для економки? Може якісь мита, чи податки заплатять. Чи це все йде мимо каси і Україні взагалі від цього ні холодно ні тепло?

Якщо державу ніяк це зерно не стосується, то чому взагалі це питання держави?

Це важлива стаття експорту (одна з ключових), тому й стосується — бо падіння негативно впливає на економіку. Плюс, не варто недооцінювати аграрне лоббі — воно серед найвпливовіших в Україні. Просто казати «це гроші на війну» — це дуже маніпулятивно, адже на війну попаде відносно невелика частина цих грошей, й дуже непрямими шляхами. А може й не на війну, а на виготовлення серіалів за державні кошти — таке теж чомусь відбувається (можливо, тому що в ЗСУ вже все є? /сарказм)

й дуже непрямими шляхами

У бюджет піде
19.5% з ЗП працівників
18% податок на прибуток

Абсолютно прямий і чіткий шлях.

З чого б то. Аграрка у нас звільнена від ПДВ і має максимально поблажливе оподаткування без врахування виручки взагалі.

Просто казати «це гроші на війну» — це дуже маніпулятивно

Ось моя цитата.

Ну і для України це не просто зерно, це гроші на війну, це підтримка економіки.

Як можна побачити, там ще написано про підтримку економіки. І вважаю, коли є дюра в бюджеті, коли залежиш від західної допомоги то кожна своя копійка дуже доречна. Що ви хочете довести?

Сорі, але це маніпуляція — це зерно належить приваним компаніям.

А продукт праці айтішника хіба зазвичай не належить приватним компаніям (наприклад аутсорсерам) прямо перед моментом експорту? То виходить, можна спокійно пресувати галєри, все одно ні айтішник ні економіка країни не постраждає. Ну а що, приватна компанія ж, вірно?

Сорі, але це маніпуляція

Сорі, але маніпулюєте тут саме ви, зміщуючи фокус на тему власників зерна.

Якщо сьогодні не буде збуту аграрної продукції, кому б вона не належала в момент експорту, то всі люди задіяні в її виробництві вже завтра повинні будуть шукати собі роботу деінде.

Сорі, але маніпулюєте тут саме ви, зміщуючи фокус на тему власників зерна.

Дядь, читай уважно, мені лінь розжовувати дорослим людям. Про маніпуляцію мова йшла в контексті вислову «це гроші на війну» — ні, бо це гроші приватних компаній, з яких «на війну» беспосередьно потрапить тільки відносно невелика частина. Це не значить, що ці гроші не потрібні, що точно не потрібно — оті лозунги.

Якщо сьогодні не буде збуту аграрної продукції, кому б вона не належала в момент експорту, то всі люди задіяні в її виробництві вже завтра повинні будуть шукати собі роботу деінде.

Ну от ти собі й відповів на питання, чому польскі фермери підняли кіпіш :)

Ну от ти собі й відповів на питання, чому польскі фермери підняли кіпіш :)

На відміну від українських, у польських рольніків не буде проблем зі збутом в будь-якому сценарії. Проблеми у поляків будуть тільки з цінами, меншими ніж вони хотіли б, але такий він риночок. Трохи менше будуть їсти, переживуть, нехай ще дотацій від ЄС попросять, їм не звикати.

Український експорт не є екзистенційною загрозою для їх аграрки. Зате блокування поляками експорту в Європу таки має шанс добити нашу аграрку. Поляки ще до війни ніби ж нормально вживалися з немалими об’ємами експорту Україна-ЄС, хіба зараз щось принципово змінилося?

Український експорт не є екзистенційною загрозою для їх аграрки. Зате блокування поляками експорту в Європу таки має шанс добити нашу аграрку.

Який в сраку експорт в європу, якщо за даними NIK (Najwyższa Izba Kontroli), цитую «W okresie od marca 2022 r. do marca 2023 r. Ukraina wyeksportowała 10 mln ton do pięciu krajów „przyfrontowych“: Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii i Bułgarii. Do Polski wjechało ponad 4 mln ton zboża i nasion roślin oleistych, z tego tranzytem objęto 0,7 mln ton, a 3,4 mln ton zostało w kraju...». По деяким позиціям зріст імпорту (саме імпорту, а не транзиту в інші країни) склав більше 15 тисяч відсотків відносно довоєнних показників. Візьми 100 рандомних виробників в Україні та запитай їх що буде з їхнім бізнесом, якщо імпорт більш дешевих аналогів зросте на 15 тисяч відсотків — потім поділишся яка частина їхньої відповіді не буде складатись виключно з матюків...

Ukraina wyeksportowała 10 mln ton do pięciu krajów “przyfrontowych”

Це всього третина від загального експорту в ЄС.

Який в сраку експорт в європу

“In terms of volumes, cereals (corn and wheat) and oilseeds (rapeseed and sunflower) had the largest share in Ukrainian exports. From February 2022 to May 2023, a total of 29.5 million tonnes of these four products entered the EU by sea, river, rail and road; as much as 11.3 million tonnes (38.3%) of these were supplied to five Central European countries, including 3.93 million tonnes (13.3%) to Poland.”
Тобто на ЄС за виключенням Польщі припадає 87%. Якщо виключити і інших сусідів, то 62%. Отакий

в сраку експорт в європу

Так все одно заблокують рахунки та арештують майно як ухилянтам. Який сенс щось доказувати?

Ооооо... Так, ТЦК, інтернаціональний легіон для покарання.

Але після виборів ситуація стає ще більш сюрреалістичною — і де протести біженців?

У нас з кожної праски прийнято кричати що біженці — це несправжні українці, бо пороху не нюхали, ракет не бачили, і взагалі, треба б зробити закони, щоб насильно їх повернути. Виходять вони на акції та мітинги — у нас пишуть «ой, та шо вони там з плакатами стоять, патріоти зараз в Бахмуті». Не виходять — теж погано.

То чому ж ці люди перестали виходити на протести? Ну фіг його зна.

Це раз. Два — у нас скрізь наративи про «працюють на панів, піднімають економіку Польші», і тут знову загадка, чому ж люди покидають прекрасну Україну, і платять «страшенні, здирницькі» податки в Європі? Ну нелогічно ж, правда? Ну правда? Ой, чи можливо «страшні» податки Європи, виявились меншими ніж наші...

За останні два роки наша влада, а подекуди (досить часто) і ми самі, створили такі умови, що повертатися в умовно безпечний Львів не хочуть навіть жінки. Бо «нафронт!», бо «щипати гусей», бо «неначасі», бо скрізь «ухилянти».

І людям поступово стає пофіг на Україну, і українців. Так, це погано. Так, це сумно. Так, це страшно. Але можливо треба іноді знімати рожеві окуляри, і задуматись чому ж ми такі класні, а нас ніхто не любить.

Пане, використовуючи такий ваш підхід
А тобі не соромно відсиджуватися в тилу в той час коли на твою країну напав окупант?
Все що можеш — це дорікати українцям які зараз в Польщі?
які ж убогі дорікателі мамкині
Чи ти хочеш щоб до протестів кордону ще додались протести щодо видворення українців з Польщі, як по кремлівській методичці?
Є спецслужби, розвідка, поліція і уряд врешті решт який має діяти

А як вам жити і підтримувати країну, яка вас вважає своєю власністю та кріпаком? Де вам обіцяють заблокувати рахунки, відібрати майно, прострілити коліно, заламати та запхати в бусика? Країну, яка забрала право на вільне пересування, яка дивиться на вас як на ресурс? Як вам живеться в ролі «ресурсу»?
Люди поїхали бо хочуть жити вільно, не в совку і не в КНДР. Люди просто хочуть приймати рішення самі, а не бути рабами у зеленого фюрера.

Та і проти кого біженці мають протестувати? Проти держави яка дала прихисток, роботу, медицину, освіту задарма? Проти країни, яка дозволила знайти роботу та отримати ВНЖ?
Не смішіть моі волохаті ноги.

Забули про «підірвати гранатою»

Класний нік.

Мене ще бісить обмеження на свіфт перекази.

схоже на альтер-его відомого бобра

Може питання прозвучить досить дивно, але хто що скаже про Молдову?
Можливо зараз не найкраще геополітичне положення, але як на мене перспектив більше ніж у України. Типу бери поки дешево.

Не дешево і прям жахливо все там. При цьому діти будуть вчити молдавську і це так собі перспектива. Якщо якийсь час пересидіти поки обираєте країну то ок.

Хм, думав що такі країни просто мають бути дешевими
А Молдавська че ж наче та ж Румунська що в принципі не погано щоб переїхати далі

Там російська усюди. І ватників дофіга. І дешевий газ з рашки. І навіть ПМР є.

Тільки румунську, а не молдавську

Депресивна країна на кордонах України, не в НАТО та Євросоюзі. Що ж може піти не так.
Погоджуюсь з Дмитром — якщо пересидіти трохи.

перспектив більше ніж у України

Перспективи не кращі ніж у Львова/Франківська.

Депресивна країна на кордонах України, не в НАТО та Євросоюзі. Що ж може піти не так.

А ще має бомбу з годинниковим механізмом у вигляді придністров’я.
Поїхати в Молдову, або Грузію, або Вірменію це то саме як люди с Донецька/Луганська, після 2014, переїхали до Харкова. Переїхати туди можна тільки у випадку розвалу рф.

Ну, в Молдавії хоча б на вулицях не ловлять. Поки що.

Зараз так, я про «геополітичне положення» на пeрспeктиву. Бо якщо будe бiда в тих мiстах, то в Молдовi з вeрогiднiстю 99.9% також.

Швейцарія та Австрія та Швеція не в Нато. І мені здається, що вони більш захищені в плані глобальної війни, згадаємо приклад Швейцарії за часи Адольфа.

Цi країни нe граничать с рашeю, та навколо них країни нато.

І мені здається, що вони більш захищені в плані глобальної війни

Звiсно, я з цим i нe спeрeчаюсь, що вони бiльш захищeнi нiж Молдова, чи навiть країни балтiї.

Враховуючи існування рашистського анклаву під назвою ПМР Молдавія то хіба що пересидіти певний час з прицілом на повернення в Україну.
У мене знайомий з Болгарії поїхав до Молдавії через те що там можно спілкуватися російською і немає проблеми з вивченням ще однієї мови. Ну казав що те саме що в Україні.

Тут хтось писав що в Болгарії йому російської і англійської цілком вистачає для усього + сама Болгарська не така щоб незрозуміла

Италия фоп первые 5 лет 5% налога, Румыния упрощенка фоп 5-10(точно не помню)% до миллиона долларов в год оборота. Испания 20% + некоторые фи виза цифрового кочевника — будете платить налог и в Украине и в Испании. Германия, скандинавские, Франция, Ирландия — драконовские налоги около 50% но по прогрессивной шкале это не означает что ваша зарплата умножается на 0.5(где то в снедем от зарплаты откусят 25-35%). Почитайте про прогрессивный налог. По поводу того что вы будете платить налоги в крутых странах но за это вам будет доступна качественная медицина той страны это заблуждение. Во-первых придется покупать страховку, а они бывают разны. Во-вторых там очереди на разные операции, процедуры. Очень большая нагрузка на мад сектор от мигрантов, социальщиков и так далее. По итогу все равно будете покупать частную страховку по медицине, тогда какая вам разница где жить если вы все-равно будете пользоваться частными клиниками. Я от себя рекомендую Австралия, Новая Зеландия, эти страны меньше всего пострадали от того что началось с 2019го года, и там не так сошли с ума по поводу левацтва и всякой культуры лгбт. То же касается стран Южной Америки, да там с безопасностью нюансы, но у них нет никаких внешних конфликтов, если ты живешь там в хорошем районе то в принципе можно жить. Италия был бы хорошим вариантом для удаленщиков если б не проблемы с бюрократией(очень медленная и непонятная и устаревшая) и проблемы с языком(местные мало кто знают англ кроме молодежи, а молодеж уезжает из-за того что мало работы). Еще минус Европы в том что скоро варвары на нее нападут и разграбят, это касается больше стран которые рядом недалеко от рашки — Польша, страны Балтии, Румыния, Болгария, Венгрия, короче страны варшавского договора.

Коли ви кажете про податки ви чомусь оминаєте соц страх. А в Європах це часто більше ніж податки.

Наприклад в Італії це 26%. Тому ви сходу платите 31% а через 5 років 41%. Тому я хз чому ви вважаєте Італію хорошим вибором для удальонщіків. Таке собі задоволення.

Те ж саме про Іспанію. Autobomo вигідно поки не дивитесь на соц виплати. На зп в 5к загальна ставка (з соц страхом) буде десь 32%. Чим вище тим більше буде ефективна ставка податків.

По доброму ще треба враховувати свій вік та розуміти пенсійну систему. Зоб знати чи зможеш отримувати пенсію чи тобі відпрацювати 30 років щонайменше типу. І це одна з найважливіших тема при виборі країни. Франція — не зараховує, і це единий найбільший мінус.

Не знаю, чи є в Італії пенсійна система. Але читав пояснення, чому там медіанний net worth вищий за Німеччину. Тому що німці багато сплачують усе життя у пенсійну кассу, і це не зараховується в net worth. А італійці зберігають усе на власних банківських рахунках.

в Испании виза цифрового это 20% фиксированая ставка, откуда 32% вы нарисовали?

24%, одинаково с Бекхемом. + соц взносы никто не отменяет. и набегает под 29-30%

А гроші на Іспанський рахунок від клієнта можно напряму заводити і взагалі закрити ФОП в іншій країні після отримання Digital nomad?

не только можно, но и нужно. В испании открывает «автономо» некий аналог нашего предпринимателя. и официально работаешь и платишь налоги в Испании.

ага, тобто digital nomad — це віза, а автономо — форма господарювання, типа фопу.
дякую

24% до 600к євро.
А соц.внески (це ж з медициною?) там відсоток чи константа якась?

соц взносы на какой-то сумме останавливаются, какая именно — не скажу.

6.7% от дохода и есть какой-то потолок в год после которого уже не надо платить, но точную сумму не помню

Я от себя рекомендую Австралия, Новая Зеландия, эти страны меньше всего пострадали от того что началось с 2019го года

Вспомнил локдауны в НЗ и Австралии и аж в голос заржал

ну ты дальше смейся, а те кто переболели ковидлой теперь уже получили необратимые процессы и стареют в два раза быстрее чем обычно.

а те кто переболели ковидлой теперь уже получили необратимые процессы и стареют в два раза быстрее чем обычно.

Хаха, а якщо їх покусала чупакабра то в 4 рази

Я би тих хто ходив заразний по вулицях під час ковіду бив палицями по ногах, а тих хто не хотів вакцинуватись без поважної причині — по голові.
Тупо десятки мільйонів людей померли через ковід, в тому числі через пофігізм аутистів які навіть маски не могли нормально носити, десятки мільйонів не отримали вчасно медичну допомогу і померли через інші хвороби, а їм все ще смішно з локдаунів.....

Втрати Швеціїї від ковіду, перевищили втрати США в пропорційному значенні, і доречі рівен вакцинаціїї в Швеціі дуже високий десь під 80%

www.statista.com/...​-per-million-inhabitants
Deaths per million (total)
USA — 3,099.62
Sweden — 1,849.05
Как там с превышением? И как там ситуация в Китае, где после самых жестких локдаунов у людей накрылся иммунитет и потом больницы переполнились от элементарных простуд?

Шведы и норвежцы имеют очень крепкий иммунитет, там с самого детства их учат как прокачивать свою имунку и в больницах там редко прописывают таблетки, они употребляют антибиотики в самую последнюю очередь, у них в доме температура 18-20 градусов, в то же самое время в постсовках в домах топят 22-24. Сами американцы живут в тепличных условиях когда у каждого в доме термостат вытсавляется на 21-22 градуса и они очень любят жрать колеса по любому поводу. Вот вам и результат, но то что они не умерли от ковидлы не означает что они не получили внутри какие-то опасные процессы которые по итогу на них повлияют в будущем. Ковид это созданый вирус в лабе, а это означает что он опасен.

Ковид это созданый вирус в лабе, а это означает что он опасен.

Це тобі рептилоїди розказали?

с таким подходом к жизни вас обдурят на каждом повороте. Если человек думает головой, сразу тебя приписывают к рептилоидам, массонам? Статья про то что ковид вызывает быстрое старение организма вышло много научных работ, если есть время ознакомься.

Румыния упрощенка фоп 5-10

У мене колега з Румунії і коли я йому вихвалявся про 5% українського ФОП, то він сказав що в них ту лавочку вже давно прикрили. Якщо ти ФОП, то в тебе має бути декілька клієнтів і податкова все ретельно перевіряє.

Хорватія та Словенія мають підійти.

А що у них по податкам для ФОПів?

Тут можна дещо знайти на цю тему
Croatia
talentup.io/...​oatia-taxes-and-payrolls
guides.xolo.io/...​roatia-the-complete-guide
Slovenia
talentup.io/...​venia-taxes-and-payrolls
guides.xolo.io/...​-a-freelancer-in-slovenia

Загалом пишете “name of state + self-employed tax or freelance tax or self-employment taxation”

чим приваблює Франція і Чехія?

Франція топ за продкутами (поцікався протестами французьких фермерів) та кліматом, тільки дощі взимку не всім подобаються. Але це залежить від локаціі. Для сім’ї супер, школи тощо на дуже ок рівні і дітей не забирають як в німеччині тощо, якщо не перегинати палку звісно. Чехія за податками та цінами цілком вигідно. Пиво топ. Майкрософт там хайрить на повну. Але я поки Францію обираю.

Чехія за податками та цінами цілком вигідно.

А ціни на житло?)

Дивлячись шо вам потрибно. Можна ділянку взяти і самому побудувати. Ділянка це повністю всі комунікації, дороги, ліхтарі, дерева. А можна старенький будинок взяти та відновити. В парижі дорого, але круто шо можна жити всюди та не відчувати недостатку. Я живу типу у пгт. Тут ашан розміром з київський, МРТ в лікарні та гелікоптер доя швидкої. По Парижу 1.5 години. Квартира це 30-100. Будиночок це 70–200. Але можна все і дешевше і дорожче. Зараз розглядаю можливість купівлі готового будиночку з України по доставці і зборці. Не поспішаю.

проблема в цінах в 2-3 рази дорожчих на то все ніж в Польщі(де крім житла менші податки і ціни на продукти і т.д.)
в чому Чехія виграє в Польщі? (навіть крона зараз стрімко падає по відношенню до злотого)

Якщо ти вирішив то нащо питаєш. Живи в Польщі та насолоджуйся.

я не вирішив) мені просто цікава думка якщо от порівняти Польщу з Чехією — ціни в Чехії вищі — а переваги якісь — є?

У Чехії загалом безпечніше, політики, ніби, не женуть чоловіків українців назад війну (хоча поляки поки що лише на словах) та як я розумію не ембаргують так жорстко товари з України.
Але є і багато мінусів, порівняно з Польщею)

політики, ніби, не женуть чоловіків українців назад війну

Є і такі що женуть...
А є такий що 10 годин на трибуні кричав що всіх треба відправити назад...)

Клоунів від політики і лохторату, який біжить в ту сторону, куди скажуть, в Польщі вистачає, це так.
Все як в Україні.

навіть крона зараз стрімко падає по відношенню до злотого

Хіба це не +, якщо заробляти в $ або €?

А якщо замовник іноземний? Чеський ФОП має конвертувати в крони все одно?

ну всі податки і т.д. в кронах тому наскільки я розумію має конвертувати. скоріш за все буде отримувати з конвертацією в крону одразу... що означає дуже невигідний курс банку.

всі податки і т.д. в кронах

В Польщі всі податки в злотих, але чомусь коли мені переказують євро, я отримую євро 🙂

ну ок. ти отримав євро. далі що? податок платиш в євро?) з якої суми?

ну ок. ти отримав євро. далі що? податок платиш в євро?) з якої суми?

Те саме що і коли на наш ФОП отримуєш валюту.
Сплачуєш податок в злотих від суми по курсу нацбанку.

дітей не забирають як в німеччині

Куди?

Так я серйозно питаю, що ви мали на увазі

Там так і є.
Вже не один випадок був.
То реалії європейського життя.
Бо усіляки там ЛГБТ пари хочуть бути справжніми родинами, то от активно всиновлюють чужих дітей.

А можна якось детальніше, а то я щось все пропустив

Про Германію не скажу, я в Британії трохи жив.
Але суть приблизно та сама.
Там є органи соцопіки які мають право вилучити дитину з родини, якщо вважають що батьки якось неправильно ту дитину виховують.
На практиці школа може пожалітися в поліцію на те, що дитина ходить голодна, брудна, порушує правила, а батьки вихованням не займаються.
І тоді все, можна прощатися.

Ну че, накричав на дитину або ще гірше руку підняв, то все, готуйся забути шо ти був батьком))

Ну вони ж навряд можуть от прямо з нікуа забрати? Це ж реально треба бути неадекватом і прямо пи***здить дитину, щоб таке сталося. Я свічку не тримав, але якось слабо віриться, що дитина відмовиться вдома снідати, прийде «голодна» в школу і вечеряти вже буде в іншій родині.

youtu.be/...​FNgQA?si=zp0MHharzN1KqBos

Ну і схожих випадків у швейцарів, фінляндіі і північних країнах Європи зустрічав не раз.

Ідею зрозумів, але репортаж явно розрахований не на викладення фактів, а на формування певної емоції — страху. Направлено явно на мам, що виїхали з дітьми. Посил — там вас чекає бездушна машина яка забере ваших дітей без будь-якого приводу і тільки тому що «там не розуміють нашу культуру пи***здити дітей», повертайтеся в Україну, тільки тут ви будете у безпеці. Головна героїня виглядає постановочно, говорить про дитину у минулому часі, але доволі спокійно і без очікуваного жаху в голосі. Диктор — класичне СТБ: драма, скандал, прідиханіє. Уххх люблю таке, давно не бачив, дякую.

Це перше шо ютуб показав. Але по чатах зустрічались історіі і друг розповідав як у знайомих в фінляндіі забрали. Але то все шукати треба. Загалом так, ідея така.

Подача матеріалу в тому ж стилі що і про «ухилянтів». Більше залякати тих хто ще не поїхав

Достатньо як наші типові жіночки дати по потилиці коли у дитини щось впало у фастфуді і хтось викличе копів

Нашим типовим жіночкам (і не тільки) би переглянути свої методи виховання та й просто комунікаціі з дітьми, може на них би й не дивилися як на довбаних варварів. Я тут такого вже від співвітчизників надивився, шо ну його нах

У нас малий завжди робить шо хоче і право вибору завжди є. В межах розумного звісно. Але це не те шо я бачив в дитинстві на пляжах, коли дитина то суцільна проблема для батьків, то звісно жах.

Я про варварську поведінку дорослих, коли люблять дати по потилиці та накричати і називають це гордим словом «виховання».

Що для нас нікуа, для них серйозний злочин.
Наприклад, за полапати коллегу на робті можно отримати звіинувачення в секшуал абюз і срок до десяти років.
А діти там то святе і взагалі, супсільство краще батьків знає як їх правильно виховувати.

полапати коллегу на робті

Та і я не вважаю це нормальним

То не нормально, згоден
Але 10 років за це якось занадто.

Якщо це формує нульову толерантність у суспільства до такої форми сексуального насилля та робить робоче місце більш безпечним для жінок, то чому занадто?

Та в Україні якось і без оцих усих толерантностей такого не було.
З іншого боку отой секшуал абюз, який може трапитися навіть між проживаючою разом парою, є дуже потужним засобом маніпуляцій.
Да й взагалі, я більше про те, що на заході закони набагато жорсткіші. І це стосується виховання дітей також.

Після України існування законів та прав у якихось там жінок та дітей може бути шокуючим, це правда.

Питання в тому що це використовується для маніпуляцій, та й усе.

«я б лишив того що посередині» ©

Там на дітей черга, так що не вибирають, беруть що дають.

Але ж дітям треба вчити французьку, яка потрібна тільки у Франції, трохи Канаді та у Африці.

Мій за рік вже ляпоче шо француз. Якщо це вас стримує то Англія, Канада, США. В чому проблема?

Дружина норм, я гірше, бо часу меньше. Але вже трохи дивимось мультики французькою

Ну я розумію що франція та канада то дорого але чим вам африка невгодила? :-) Дешево, одразу стаєш не те шо мідл класс, а прям риіч клас! Круто ж! І сонця багато і житло дешеве!

До речі, там і англомовних країн (бувших колоній) дофіга. Отже, мову не треба вчити)

англомовних країн

А є якісь де біла людина більше тижня протягне?)

Не знаю, не їздив.
Але все життя хочеться в африканські джунглі на екскурсію з’їздити, да щось ніяк.

Раніше ПАР більш-менш притомною була, але там ніби зараз двіж веселіше ніж в Мексиці з перестрілками на вулиці і викраденнями заради викупу)

раніше — це у часи апартеїду ? був там 8 років тому, від університету дали автівку з водієм-бодігардом )

Я певний час розважався переглядом відео з камер інкасаторів в ПАР — там бойовики голлівудські)
m.youtube.com/...​yaWNhIGJhbmsgdmFuIGd1YXJk

у часи апартеїду

Я тоді за Родезію — ото справді загублений африканський рай)

Ще знаходив повну версію, де водій (доречі бувший спецпризначенець) каже «lets deal with it without police» і його напарник починає валити у вікно машини з автомату. Коротше «дикий захід», зато англійська офіційна (тільки акцент жахливий) :))

Нема шкіл з олімпіадниками по версії ЗНО

Франция имхо один из наихудших вариантов в Европе: дорого, небезопасно, ИТ рынок печальный.
Чехия уже лучше, но в сравнении с той же Польшей проигрывает во всём.

Прийшов, ляпнув та пішов. Живи в Польщі і насолоджуйся. Як там із блокадами українських кордонів справи у вас?

Живи в Польщі і насолоджуйся

Спасибо, кэп, так и делаю :)

Зараз такий час, що не факт що він виїзний з України, щоб йому це заважало їздити в Україну чи з України.

Але я поки Францію обираю.

Франція дуже комфортна країна для проживання з сімʼєю. Основні недоліки це французи податки і бюрократія. Ну і ще трохи ціни (точніше співвідношення цін до доходів aka local purchasing power index).

Але перші пару років можна не помічати деякі речі як

школи тощо на дуже ок рівні

Освіта — класна до 12 років (collège), потім стає трохи гірше через nivellement vers le bas www.radiofrance.fr/...​s-eleves-en-maths-8211583 (у приватних школах ні)

Медицина — якість дуже відрізняється від департаменту до департаменту. Від смертей в очікуванні прийому (www.lemonde.fr/...​ignants_6216446_3224.html) до успішних і складних операцій (www.ladepeche.fr/...​ation-a-lyon-11594010.php). В цілому доступна кожному, але треба жити в Île de France щоб не треба було місяцями чекати на рандеву до спеціаліста (і взагалі мати спеціаліста в регіоні).

дітей не забирають

Ну тут є варіанти
www.onpe.gouv.fr/...​ pris,des moins de 18 ans.

І французька бюрократія, яка вірить в те, що ніколи не може помилятися
actu.fr/...​leur-combat_27098549.html

Дивлюсь, ще Угорщина популярна для ремоут спеціалістів. Хтось чекав, що там по податкам та по життю?

треба не чекати, а діяти. будеш на щось чекати — не дочекаєшся

Лайф-хак — в будь-якій країні, що пропонує всякі спец візові програми, треба в першу чергу зайти в гугл-мапс і подивитись на відгуки про їх імміграційні офіси — це покаже реальне ставлення країни до іноземців

www.google.com/...​6s/g/11fxxyzh3d?entry=ttu

Мадярщина в цілому погано ставиться до іноземців. Будуть усміхатися і вставляти палки в колеса. Будуть мурижити з відкриттям банк рахунку, в результаті відкриють але тільки в HUF/EUR, USD ні-ні. Ну і будь-яка взаємодія з інституціями це буде кест і нерви. Інфляція була в топі по Європі. Також ПДВ 23% — тому все дорого. Ще мінус — багато русні (якось вони споріднені через угро-фінську групу)

Польща перша країна, де мені сказали, чого не в армії ))

Тю, мене в ЮК декілька разів теж питали, чому не захищаю батьківщину.
Всім же цікаво.

Розповідав що хворий та мене в армію не беруть, що я ще можу їм відповісти.

Треба було сказати як Арестович. Сказати з хитрим прищуром, що тут на завданні. І що одна правильна людина в тилу коштує бригади на фронті.
Жартую.

Вони там прибацані. Можуть повірити і в свою контррозвідку здати, да ще й медаль отримати за це.

Цікаво, що ЮК піпл роблять в США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії та ще в десятках далеких локаціях від Туманного Альбіону?
ЮК — це ті самі імперіалісти, як кацапи, концептуально, лише кажуть, що їх лайно пахне та виглядає краще.

Цікаво, що ЮК піпл роблять в США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії та ще в десятках далеких локаціях від Туманного Альбіону?

Хто розумніший та амбітніший валить нахрен з того музею. Там майбутнього нема і брексіт тому доказ.

К — це ті самі імперіалісти, як кацапи, концептуально, лише кажуть, що їх лайно пахне та виглядає краще.

Саме так і є.
Взяти хоча б той же британський музей, де вони виставляють напоказ те, що натирили у інших, навіть трупи єгиптян.
Чи хоча б день пам’яті (en.wikipedia.org/wiki/Remembrance_Sunday), який в них національне свято і символом якого є червоний мак, який вони ліплять на решітку радіатора Пряма аналогія з фашистською свастикою чи колорадською стрічкою у рашистів.
А ще самі ж визнають що найбільший розвиток у них був в другій половині 19-го сторіччя, коли вони доїли півсвіту і сумують за тими часами, коли їх діди грабували.

Трохи різниця між «згадують історичні події» в UK і «можем павтаріть» й реально на практиці вже пробують повторити в запоребрику.

А якщо поцікавитися, то Британська Імперія почала занепадати в результаті участі в 2св, на яку могла просто забити, бо це важкодоступна острівна держава, на яку в гітлера толком і не було планів. Але не забила. Потім навіть після війни харчувалися всією країною за картковою системою (не плутати з картками visa/mastercard).

почала вона занепадати ще в результаті 1ї, краще не стало. а можна і в часи splendid isolation зазинути, може якби зменшити градус isolation, то довше було б splendid

Британська Імперія почала занепадати в результаті участі в 2св, на яку могла просто забити

Не могла, бо знаходилась у стані війни з німцями через їх напад на Польщу — uk.wikipedia.org/wiki/Дивна_війна
А тому її важко було ігнорувати, бо німці справно бомбили їх на їхньому острові

Хто розумніший та амбітніший валить нахрен з того музею. Там майбутнього нема і брексіт тому доказ.

А куди валять? де майбутнє є? (хороше)

Можливо, поки що Нова Зеландія принаймні знаходиться подалі від всього цього божевілля. Але туди не надто просто потрапити (це і плюс, і мінус). Але чув що таких хто вважає це ідеальною бекап локацією доволі багато, а місцевість невелика, тому ціни на нерухомість зашкалюють завдяки великій кількості багатіїв котрі купують там «шоб було на всякий».

Комент валідний, хоч це напряму стосується лише відносно сусідньої Антарктики. Хоча з тим божевіллям що коїться в решті світу, наносити щодня крем з найвищим ступенем захисту від ультрафіолету здається найменшим злом.

Та усюди.
Знав одного британця, уїхав в Будапешт врешті.
Австралія, Америка то само собою.
Ще одну історію знаю коли син не залишився доїдати дідівський спадок (там таки є що доїдати, га декілька поколінь вистачить) та поїхав до Сінгапуру.
Кому що більше подобається.
Навзамін в Англію їдуть індуси, турки, араби та ось, нарешті, Українці дочекались черги.

Вчора Британія продовжила ТЗ до вересня 2026 року. Мабуть дійсно з демографією не ок

я думал ЮК это Южная Корея и все сходилось в том что ты описал, они действительно нацики еще те и жесткие расисты, а вот UK наоборот забыли свое славное прошлое и стали слабыми.

Люди усюди різні бувають
От ти, наприклад, один із не багатьох Українців за кордоном що дійсно не придовбується до Українців, які в Україні чому він не в окопах.

Знайомого з Туреччини викинули в 2015, коли він втік туди і сказав, ну ви ж розумієте, у нас війна. Йому тітка в міграційному сервісі так і сказала — ти ж здоровий мужик і маєш захищати свою країну.

викинули

= не дали статус біженця? (TPS тоді не було)
Його взагалі хоч десь дають українцям?

Знайомій з Харькова німці дали статус біженця +/- в тих роках. Через декілька років її таки депортували назад в Україну, бо якось дивно втікати від війни з Харькова, коли там проводять ігри Ліги Чемпіонів. Мається на увазі 2015-2017 роки..

То значить статус біженця був на розгляді. Бо там при подачі ніби відразу виписують депор, але він не застосовується на час розгляду справи.

А мені в Хорватії. Ну там це хоч сказав контужений ветеран югославської війни. А от де там той поляк воював?)

А от де там той поляк воював

На Колчаковських фронтах.
То в основному люмпен-маргінез або старі бабці, у них вираз «na front» зараз став замінником «пішов на х..».
Але більшість розуміє що гнати насильно це той ще треш і якщо так зроблять з українцями, то і з ними теж трішки пізніше.

А які є фоп схеми у Європі по податкам близьким до польського 12%+зус?

Так з ЗУС після 2 років буде виходити десь 18-22% в залежності від зарплати...
А там вже є формати типу Digital Nomad в Іспанії під 24% (але треба все правильно по документам зробити, щоб отримати такий відсоток)

Та і насправді десь в Штатах в Маямі чи Техасі податки також біля 20% для плюс мінус типових зарплат (особливо якщо є жінка і подавати декларацію разом).

Тому Польща і 12% + зус виглядає добре, але тільки в перші 2 роки )))

формати типу Digital Nomad в Іспанії під 24%

Це все тимчасові формати, в довгу життя навколо цього не сплануєш.

Тому Польща і 12% + зус виглядає добре, але тільки в перші 2 роки )))

Читаю здесь постоянно о налоговом рае «Польша»: инкубаторы, авторские права, вот это всё. Если честно, для меня это выглядит как «схэма» в украинском стиле, по которой можно в «цивилизованной» стране в худшем случае сесть — всерьёз и надолго. Даже в Польше

Не то что меня интересует налоговая нагрузка в Польше, но гугл первым линком на запрос «Налоги в Польше» выдаёт например:

taxsummaries.pwc.com/...​/taxes-on-personal-income

Эта уважаемая контора пишет, что подоходный для частных лицв Польше 12% только на первые 120к злотых (это типа прожиточный минимум), всё что вьше — это вполне себе цивилижованные 32%. Ну и соц. «страховка» дополнительно, как я понял

Шото не сходится... Либо врёт Price Waterhouce Coopers, либо на доу куча знатоков тайных схэм оптимизации, либо на доу трутся зубры айти-дела с месячным доходом 500- евро и поэтому они платят действительно 12% а не 20+ как водители автобусов в той же Польше. Либо эти зубры имеют хотя бы 2к в месяц, но у всё что выше 500 уходит «отцу-инкубатору» и не счхитается налогом

Пан просто не розібрався. Не дуже розумно складати думку по першому посиланні в гуглі.

подоходный для частных лицв Польше 12% только на первые 120к злотых (это типа прожиточный минимум), всё что вьше — это вполне себе цивилижованные 32%

Все логічно, це в наймі стандартний податок, ніхто цього і не заперечував ніде.

авторские права

А ті, хто працює над чимось, що потім стає інтелектуальною власністю компанії, на яку вони працюють, можуть претендувати на податкові знижки. Це спеціальний закон в Польщі, все легально, просто компанія повинна цим заморочитися, і далеко не всі це роблять. Умовно кажучи, за той час, який працівники на роботі витрачають на створення продукту (скажімо, 70% від всього робочого часу), сплачується тільки 50% податку. Нормальний варіант для тих, хто хоче бути соціально захищеним. Щоб прикинути податки, можна подивитися, наприклад, калькулятор e-pity.pl/kalkulatory-podatkowe/wynagrodzenia-place — пункт «Koszty autorskie». Коли я був працевлаштований таким чином, з моєю ЗП це могло мені робити знижку близько 6000EUR на рік, але конкретно моя компанія цим дуже довго не заморочувалася. Тому я від них і пішов, власне.

12% + зус

А це податок тих, хто оформлений, як ФОП. Чи для вас і українські 5% — це «схэма»?) Просто раніше не можна було приїхати в Польщу і сказати з порогу: «Відкрийте мені польський ФОП». А після 24 лютого стало можна.

Про інкубатори нічого не скажу, не пробував, але і сенсу в них зараз не бачу для українців.

Там нeсколько систeм налогооблажeния для фопов мeстных, почти всe в IТ работают на Ryczałt, там 12% для разработчиков до 2 миллионов eвро. Схeмы 12/32% и 19% нe пользуются большой популярностью.

Но Philip правильно написал, что помимо фикса 12% eсть eщё константныe выплаты в zus, которыe чeрeз 2.5 года становятся ~650$ в мeсяц (это кромe тeх 12%).

У инкубаторов оптимизировать можно намного лучшe чeм фоп, вот там рeально нeприкрытый уход от налогов (по eвропeйcким мeркам), но никто пока нe прикрываeт лавочку.

Там нeсколько систeм налогооблажeния для фопов мeстных, почти всe в IТ работают на Ryczałt, там 12% для разработчиков до 2 миллионов eвро. Схeмы 12/32% и 19% нe пользуются большой популярностью.

Выделенное умиляет. Действительно, зачем платить 32 если можно 12? Даже опросы проводить не надо...

Стесняюсь спросить — а как на эту популярность смотрят польские фискалы? Типа «ну нет, так нет»?

Есть закон, освобождающий польского ФОПа от уплаты подоходного налога для физлица? ФОП — это же инь и янь налогообложения. Ф от слова «физик», а П — это ж «юрик»! Можно взять за правое ИЛИ левое яйцо — и в СИЗО :-)..

Шутки шутками, но в Германии например (или даже либеральной Швейцарии) никто не освобождён от уплаты подоходного. Возможно, вначале платится корпоративный (если ты в какой-то ипостаси П, см. выше), но остаток облагается стандартным подоходным.

У меня есть подозрение, что очень популярные в польском народе озвученные выше 12% — это корпоративные налоги, а непопулярные 32% это ПДФЛ. Которые тоже придётся платить :-)! Хоть и не хочецца и вообще не популярно всё это. Но в турму ходить тоже непопулярно

Отлично смотрят фискалы, это полностью законная систeма. Как и в Украинe фопы ecть разных групп, так жe и в Польшe, сам выбираeшь что тeбe лучшe. По найму там процeнты совсeм другиe они к фопу (jdg) отношeния нe имeют.

Тeм болee эффeктивная ставка всё равно вышe 12% получаeтся.
Для $5000 в мeсяц:
15% — пeрвыe полгода
16% — потом eщё 2 года
21% — послe 2.5 лeт

Отлично смотрят фискалы, это полностью законная систeма.
Как и в Украинe фопы ecть разных групп, так жe и в Польшe, сам выбираeшь что тeбe лучшe.

Ты ж понимаешь, что айти ФОП в Украине это та самая «схэма». Ухилянство (и тут тоже)! Від соцвненсків. И ПДФЛ тоже, походу.

Так что насчёт легальности и законности я б зарекался. То что сейчас на это закрывают глаза — в любой момент могут прозреть и «попросить» доплатить соптимированное взад

Ты ж понимаешь, что айти ФОП в Украине это та самая «схэма». Ухилянство (и тут тоже)! Від соцвненсків. И ПДФЛ тоже, походу.

Так что насчёт легальности и законности я б зарекался. То что сейчас на это закрывают глаза — в любой момент могут прозреть и «попросить» доплатить соптимированное взад

Для таких як ти 32% і ввели.
Так що плати і не переживай)
А 6-12% залиш ухилянтам)

Та яка це схема, лол?
Ти сидиш вдома, твоя компанія в США, немає можливості працювати інакше.

Если действительно так, то это ФОП, согласен. Другое дело, что в 95% случаев между тобой и компанией в США обычно есть прокладка, в простонародии «галера», укр. юрлицо, которое упорно не хочет взять тебя в штат.

Как и в Украинe фопы ecть разных групп

Никогда не был ФОПом в Украине, но решил для общего развития погуглить. Возьмём за основу укр. википедию.
uk.wikipedia.org/...​Фізична_особа-підприємець

Первое предложение:

Фізична особа — підприємець[1] (ФОП) — фізична особа, яка реалізує здатність до праці шляхом самостійної, на власний ризик, діяльності з метою отримання прибутку.

Можно конечно лезть дальше, в Господарський чи Цивільний кодекс України, но как по мне этой фразы достаточно. 95% укр. айти ФОПы = ухилянти, и не только від податків .-)
Это чисто вопрос политической воли когда их взьмут за яйки. Может даже очень скоро, учитывая финансовое состояние страны

Для $5000 в мeсяц:
15% — пeрвыe полгода
16% — потом eщё 2 года
21% — послe 2.5 лeт

Всё что выше 12% — это zus накапывает? Или там ставка всё таки не 12%?

12 відсотків, а все вище, то зус. Перші пів-року є Ольга на старт, потім ще є льготи, а після 2.5 платиш по повній.

95% укр. айти ФОПы = ухилянти, и не только від податків .-)

Не соглашусь. Среди моих знакомых весьма много фрилансеров, которые самостоятельно ищут заказчиков. Не скажу, что их всего 5%. По моим грубым оценкам их 25% — 33%.

айти ФОПы = ухилянти, и не только від податків .-)
Это чисто вопрос политической воли когда их взьмут за яйки

Лол, тут на доу це писали ще в 2013=)

Давно таких дурниць не читав :-)
ФОП = фізична особа і нема ніяких корпоративних податків. Податок один. І 12/32% вибирають бо: можна подавати спільну декларацію з дружиною/чоловіком, можна списувати витрати (на ryczałt не можна), є досить значна сума вільна від податку. Так що в багатьох випадках то буває вигідніше ніж 12% від доходу (ryczałt).

Выделенное умиляет. Действительно, зачем платить 32 если можно 12? Даже опросы проводить не надо...

якби ти міг відкривати не лише першу статтю в гуглі то дізнався б різницю між 12/32% і 19% по стандартній схемі і 8.5%-15% по ричалту. Тупо чел взагалі не хоче розібратись в чому суть але всім пробує довести що це все розвод і ухиляння від податків... «Уміляють» такі спеціалісти...

Так це просто різні форми оподаткування ФОП, комусь вигідно 12/32 (там якщо дружина не працює, перші 60000 не оподатковуються), комусь 19 (там можна списати витрати).

Чого це одразу схеми? Не всі ж ФОПи айтішники, комусь підходить ричалт, комусь огульна, комусь лінійна. Нічого що спеціально під айтішників 12% і зробили на ричалті? А для тестерів, наприклад, 8.5%. Тобто це законотворці так зробили, це не схема, не ухилення, не «тємка». Це просто така форма співробітництва.

Меня интуитивно напрягает разница 12/32. Это даже больше чем украинские 5/19. При чём разница в пользу высоких доходов.

И всё это в соц. Европе, пусть и не Западной. Чую здесь где-то подвох, но выяснять налоговые тонкости на доу это последнее чем хочется заниматься. Тут те ещё спецы...

Є такий сайт: https://podatki.wtf/

Тут можна подивитися, наприклад, якщо в мене заробіток 6000зл в місяць і пільга (на 2 роки), то разом з ЄСВ на 12/32 буде податок 20%, якщо дружина не працює, то там взагалі подохідний буде за рік тільки 12% від 12000, тобто 1440 зл за рік! Ну, і зус звісно.
По начебто вигідному 12% ричалту вже 26%

І 12/32 це огульна система, просто там 12% до 120000 в рік, і 32 все що вище.
19% це лінійна, але айтішники її не беруть, немає витрат, а її беруть, наприклад, якщо ви торгуєте чимось. Закупаєте по 90, продаєте по 100, але ж ви не хочете платити 12% від 100, бо тоді це в мінус, а ви хочете платити 19% від 10зл прибутку.

Тому ніякого підвоху немає, просто різні системи. Як в Україні: 1, 2, 3 група. Спрощена, загальна.

19% це лінійна, але айтішники її не беруть, немає витрат, а її беруть, наприклад, якщо ви торгуєте чимось.

A... Теперь стало понятно. Сейчас выглядит более менее логично. Ок, спасибо за разъяснения.

Меня просто сбило с пантелику утверждение какого-то айти монстра в топике выше, что мол в Польше флэт 12%. Для него скорее всего да, 120к/год злотых он никогда не зарабатывал. И не будет, судя по всему )

Є такий сайт: https://podatki.wtf/

Смущает немного домен, особенно в таких вопросах как налоги ;-) Кроме того сайт явно не согласуется с твоим текстом выше. Он мне упорно показывает 14-16% податкив, даже если годовой доход сильно выше 120к (и облагается минимум наполовину по ставке 32%).
Левый сайт, твой текст, КМК, описывает ситуацию реалистичней

🥱
Vlad описав 2 системи, інші.
12% flat — це третя, ryczałt (12% + const якщо точніше).
Крім відсотків в цих 3-х системах ще багато відмінностей, але то вже деталі.

12% flat — це третя, ryczałt (12% + const якщо точніше).

Так 12% например на все 500.000 злотых в год или только на первые 120.000? А 380.000 по ставочке 32%?

До 2 миллилнов євро в год 12%
Там якась сумма 9 з чимось мільйонів злотих.
Це Ryczałt

32% після 120 тиш це — Skala podatkowa

Це як ФОП 1-ї, 2-ї та 3-ї груп в Україні. Всі фопи, але різні умови можуть бути.

ну значит Влад сбрехнув трохи. Или нет.
Нет, потому что тот же PwC и многие другие консалтинги называют совсем другие ставкие.

Ладно, надоело мне копаться в этой тупой системе

Ці всі деталі важливі коли вже є конкретна мета. А якщо зараз не стоїть питання вибору, то згоден що нема сенсу голову забивати.

Та де я збрехав? Я ж написав що є різні системи. Ричалт 12% без всяких до 120 і більше.
Але 12% це тільки подохідний, але є досить великий ЗУС, тому реальна ставка може бути і 25+

19% це лінійна, але айтішники її не беруть, немає витрат, ....

Так я описав 2 системи з 3х
12/32 — огульна (і ось тут є ліміт до 120 і після, є 30/60 тисяч неоподаткованого мінімуму)
19% лінійка
І є ще ричалт, це те що юзають всі айтішники, де фіксована ставка в 12% для програміста (для інших видів діяльності інші відсотки).

Того маємо 3 системи: огульна, лінійна, ричалт. Кожен вибирає що йому вигідно в данний момент чи під його вид діяльності. Держава дала інструмент, а який тобі підходить вибирай сам, державі пофіг. Можна навіть змінювати їх.

Смисл йому щось пояснювати, він навіть не відрізняє фоп від емплойнменту)

Он мне упорно показывает 14-16%

Бо він рахує ефективну ставку податку, тобто з соціалкою.
Ось ставка без соціалки: ibb.co/g4fj9nC
Але ж соціалка тут не 100$ чи скільки там в Україні, вона досить висока, тому реальний відсоток з соціалкою на 5000$ перші 2 роки буде 16%
Що можна побачити тут: ibb.co/7VZDqW7

Калькулятори є різні, просто цей найкраще розписує, сума всюди співпадає.
Є чат на 12000 ФОПів (@JDG_PBH) які ведуть їх з 2020 року. Я не дуже розумію чого ви упорно не хочете вірити що податок на прибуток айті ФОПа в Польщі 12%, коли так платять десятки тисяч людей вже 4 роки? Ну такі податки, з Зусом буде всі 20-25%, це навіть багато для східної Європи.

Є чат на 12000 ФОПів (@JDG_PBH) які ведуть їх з 2020 року

А ещё есть форум доу, тут месяцами писали шо можно и достаточно платить 5% фоповских, если живёшь за границей, даже по защите. И фсйо...Некоторые до сих пор пишут, надеюсь не из камеры

Я к тому, что чаты и форумы разные бывают, особо с большим учстием украинских «айтишников». Там ТАКОЕ пишут...

Прогуглил более менее официальные (НЕ украинские!) сайты всяких консалтингов, международных налоговых контор, официальных торговых представительств и миграционных агенств. Везде пишут о 12/32. НИГДЕ о 12 флэт. И мой опыт жизни в Европе и основы логического мышления подсказывают что скорее правы они, а не доушный загал

Так половину цих фопів ведуть бухгалтери чи бухгалтерські фірми. Цим фопам рахують податки спеціальні системи. Ці фопи здають щорічні декларації які перевіряє податкова. Частина цих фопів носить документи інспекторам з легалізації. Частина цих фопів беруть консультації в податковій чи у податкових консультантів. Ви реально думаєте що можете знати краще ніж ці всі люди?

А як ви гуглили що не змогли знайти це?
poradnikprzedsiebiorcy.pl/...​-dostepne-stawki-ryczaltu

У вас якийсь гугл неправильний :)

А ещё есть форум доу, тут месяцами писали шо можно и достаточно платить 5% фоповских, если живёшь за границей, даже по защите.

Це брєд. Таке можна лише в Латвії чи Литві, бо вони прямо про це заявили. Але вести підприємницьку діяльність на території іншої країни не маючи там відкритої товки чи фопа — незаконно. За деяким вийнятком, в Польщі це називається działalność nierejestrowana (www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115) зі своїми нюансами

А ещё есть форум доу, тут месяцами писали шо можно и достаточно платить 5% фоповских, если живёшь за границей, даже по защите. И фсйо...Некоторые до сих пор пишут, надеюсь не из камеры

Разве что если жить в Польше менее полгода в году.

Но есть страны, где не нужно платить налоги с зарубежных доходов, хотя иногда нужна спец виза для этого (дается на разный срок в разных странах, иногда только на год).

Разве что если жить в Польше менее полгода в году.

ну вот, яркий пример, ты начитался доу-бреда на тему налогов за границе и постиишь это дальше. Обходи стороной эти темы здесь. Лучше за мобилизацию, про Зе или За и выбор стула...
Забудь про полгода

Но есть страны, где не нужно платить налоги с зарубежных доходов, хотя иногда нужна спец виза для этого (дается на разный срок в разных странах, иногда только на год).

Если это про ВНЖ сильно обеспеченных людей вроде Коломойского в Швейцарии — то к чему это здесь? Для кого это может быть релевантно? Не вообще, а на доу?

ну вот, яркий пример, ты начитался доу-бреда на тему налогов за границе и постиишь это дальше. Обходи стороной эти темы здесь. Лучше за мобилизацию, про Зе или За и выбор стула...
Забудь про полгода

В 2022 году мой коллега приехал в Польшу и прожил там меньше полгода и уехал в Канаду. В это время работал через укр ФОП, ничего в Польше не платил и не нужно, потому что не был налоговым нерезидентом. Так что можно поменять несколько стран и сэкономить год европейских налогов. Вполне себе экономия для транзитера.

Если это про ВНЖ сильно обеспеченных людей вроде Коломойского в Швейцарии — то к чему это здесь? Для кого это может быть релевантно? Не вообще, а на доу?

Это номад визы (не нужно платить налоги с зарубежных доходов или они почти 0) и спец налоговые режимы (налог сильно меньше чем обычный) для тех кто получает доходы из-за границы (удаленная работа и фриланс). Выбор стран рядом ограничен: Эстония, Португалия, Грузия, Черногория.

У меня такие коллеги также есть на этой и были на предыдущей работе. Достаточно много в Португалии, пару в Эстонии и один в Черногории.
Лично мне оно в данный момент не надо, но оно есть и достаточно известно.

В это время работал через укр ФОП, ничего в Польше не платил и не нужно, потому что не был налоговым нерезидентом.

Кто сказал, что «платить не нужно»? Он сам так решил или налоговых консультантесс на доу начитался?
Если он в Польше затримввся — судя по тексту не на три безвизовых месяца, а дольше — он же не нелегалом был? Если нелегалом, то как его выпустили из Шенгена в Канаду? Если легально, то наверное подал заяву на тимчасовый захист, так?
Подпись под этой заявой делает заявителя автоматически налоговым резидентом страны. Может не на весь год, а на время пребывания, но платить только фоповские в Украине это в худшем случае уголовная статья. Почти везде в Евопре, по слухам только в Литве нет, но там тоже надо проверять.

Это всё если мы обсуждаем вопрос в «нормальной» юридической плоскости. Если же в обсуждение в плане «возьмеёт ли меня за жопу налоговая Польши/Германии/Канады, если я буду ныкать мои доходы от ФОПа в Украине? Я знаю, что это crime, но вычислят ли?» — то та другая дискуссия. С удовольствием почитал бы...

У меня такие коллеги также есть на этой и были на предыдущей работе. Достаточно много в Португалии, пару в Эстонии и один в Черногории.
Лично мне оно в данный момент не надо, но оно есть и достаточно известно.

В третий раз советую поменьше ориентироваться в этих вопросах на всякие укр. форумы, особенно свеже релокнувшихся погромистов-ФОПовцев.

Это если хочется оставаться в более-менее в легальной плоскости, например потому что хочешь задержаться в стране. Если же хочется больше эмоций, типа no risk no fun, catch me if у can, то тогда — да. Кладезь информации по налоговым вопросам тут — это самое то. Касается и «номадных виз» где никому ничего не надо платить

Кто сказал, что «платить не нужно»? Он сам так решил или налоговых консультантесс на доу начитался?
Если он в Польше затримввся — судя по тексту не на три безвизовых месяца, а дольше — он же не нелегалом был? Если нелегалом, то как его выпустили из Шенгена в Канаду? Если легально, то наверное подал заяву на тимчасовый захист, так?

Видимо исходил из налогового кодекса Польши, где есть понятие налогового нерезидента, который платит налоги только с доходов на территории Польши. Там были такие критерии как проживание в течение полугода, владение недвижимостью и жизненные интересы семьи. Конкретно он не пользовался банками, садиками, школами, жил в отеле.

Даже была брошюрка официальная довоенная от польской налоговой (или министерства финансов?) где разбирались разные кейсы кто резидент а кто нет. И там один из кейсов был фрилансер который жил несколько месяцев в Польше.

Возможно откуда взялось это мнение про налоги в Польше. В 2022 летом министр финансов Польши заявил что зарубежные доходы украинцев не облагаются в Польше, правда осенью уже кто-то другой официальный сказал, что это не так.
Такое мнение просто было в первый год и подкреплялось заявлениями отдельных гос лиц.

Это если хочется оставаться в более-менее в легальной плоскости, например потому что хочешь задержаться в стране. Если же хочется больше эмоций, типа no risk no fun, catch me if у can, то тогда — да. Кладезь информации по налоговым вопросам тут — это самое то. Касается и «номадных виз» где никому ничего не надо платить

Это вообще не про укр ФОП, это как раз скорее без него. Что имея например португальскую спец или черногорскую номад визу, можешь получать деньги на счет в банке в этой стране и платить МЕНЬШЕ стандартных. Например в Португалии все еще платится медицина/социал и выходит далеко не 0, но например 20 вместо 40%
Такие штуки однозначно есть и люди ими пользовались, в той же Португалии и Грузии подобные льготные режимы были до войны.

Что имея например португальскую спец или черногорскую номад визу, можешь получать деньги на счет в банке в этой стране и платить МЕНЬШЕ стандартных

Ну МЕНЬШЕ это не НОЛЬ и даже не почти НОЛЬ. Не знаю, шо там с Португалией или Черногорией, не рассматривал

Мне кажется в Португалии точно будешь неслабо так платить, неважно номад ты или оседлый. Если доход хотя бы 5ка зелени в месяц. Там это верхние 5-10%, плюс развитой социализмЪ, дермократия (= много нищебродов с правом голоса) и Юг, расслабон, fiesta . Никто не даст тебе платить «почти ноль» с таких доходов. Не надейся

В названной Эстонии кстати за вывод девидентов это 20%

В названной Эстонии кстати за вывод девидентов это 20%

Вивід це одне... а потім прихід теж оподатковується) якщо ти не в Естонії)

Ну МЕНЬШЕ это не НОЛЬ и даже не почти НОЛЬ. Не знаю, шо там с Португалией или Черногорией, не рассматривал

Возможно в Грузии и Черногории это почти ноль, вопрос в другом что там не каждому захочется жить, да еще долго.

Мне кажется в Португалии точно будешь неслабо так платить, неважно номад ты или оседлый.

В Португалии именно налог с зарубежных доходов был 0, но надо платить соц взнос порядка 20%

Кроме того оно было ограничено во времени, не пожизненно. И пишут, что сейчас стали слабо выдавать. В Черногории оно тоже ограничено во времени, как бы не один раз на год.

Лично я не надеюсь, мне эти страны не подходят, но тем не менее некоторым моим коллегам вполне ок.

Возможно в Грузии и Черногории это почти ноль, вопрос в другом что там не каждому захочется жить, да еще долго.

Возможно. Проблема с обеими странами, что это не ЕС. Некоторые заказчики не согласны работать с не-резидентами ЕС. У меня сейчас такой. А так я б поехал в Дубай или ту же Грузию. Наверное :-)

В Португалии именно налог с зарубежных доходов был 0, но надо платить соц взнос порядка 20%

Кроме того оно было ограничено во времени, не пожизненно. И пишут, что сейчас стали слабо выдавать. В Черногории оно тоже ограничено во времени, как бы не один раз на год.

Да, в Португалии 20% похоже. И вроде как действительно прикрывают лавочку — подозреваю из-за господствующих соц. настроени, о которых писал. Не популярно...

И это при том, что 20% это никак не мало, как по мне. Такие налоги можно платить во многих странах Европы, если зарплата средненькая

Тут ще таке питання, а якщо ти був більше пів року в кількох країнах або купив там нерухомість і всюди став резидентом, то що, потім їм всім платити податки?
Я розумію про уникнення подвійного оподаткування, але по перше не у всіх є такі домовленості-договори, по друге не всі податки враховуються для виключення (наприклад український військовий збір всерівно треба платити бо його нема в інших країнах).
Чи достатньо платити податок там де ці кошти заробляються і все (якщо не подаватися на номад)?

якщо ти був більше пів року в кількох країнах

На протязі календарного року бути понад пів року в кількох країнах?
Поділіться секретом — цікаво як воно робиться.

в деякіх країнах, наприклад в Німеччині, достатньо мати житло (арендоване чи власне, яке не здане іншим особам), щоб бути налоговим резидентом. І неважливо, скільки днів людина реально знаходилась в Нимеччині

Тут ще таке питання, а якщо ти був більше пів року в кількох країнах або купив там нерухомість і всюди став резидентом, то що, потім їм всім платити податки?
Я розумію про уникнення подвійного оподаткування...

1. Покупка недвиги почти не делает тебя нигде налоговым резидентом. Налог на недвигу платишь конечно, но подоходный — нет. Всё это валидно, если ты не проживаешь в этой недвиге
2. Первый абзац показывает, что ты не понимаешь смысл двойного налогообложения, как утверждаешь во втором. Ты не один такой, здесь почти все оптимизаторы-любители и консультантессы.

«Уникнення подвійного оподаткування» это всегда значит что ты платишь по месту жительства. Точка. Но если уплачены налоги в другой стране, то они учитываются (= отнимаются).

Напр. насчитали тебе где-то в Испании на твой годовой доход через укр. ФОП 30%, ты заплатил 5% Украине, может ещё военн. сбор. Уплаченноие вычитается из твоего налогового бремени и ты платишь ~23% подоходного Испании.

ты не понимаешь смысл двойного налогообложения, как утверждаешь во втором. Ты не один такой, здесь почти все оптимизаторы-любители

Так я того і питаю як зробити законно і правильно, а не по-оптимізаторськи.
Ось приміром такий кейсь-задачка:
1. Я громадянин України, відповідно є її резидентом
2. Продив 180+ днів в Польщі і став там резидентом теж
3. Купив нерухомість + відкрив рахунок в Німеччині — теж став резидентом
4. Поїхав працювати в Нідерланди + паралельно маю проект наприклад зі США онлайн.

Увага, шановний знаток, питання.
Чи повинен я подавати декларації у всі країни які вважають мене своїм податковим резидентом? Якщо у них податки вищі то я всім маю доплатити? А якщо не подав — і не доплатив — то присяду на кічу, де саме, у всіх 4х країнах одночасно?

Ось приміром такий кейсь-задачка:

Ну совсем фантазийное не надо предлагать... Но попробую выложить пару мыслей, чтобы понятны были принципы. Как я их понимаю, без гарантии правильности

1. Я громадянин України, відповідно є її резидентом

Податковим резидентом? Ніт. Ты там не живёшь, поэтому ты не платишь там налоги. Отдельно можно рассмотреть вопрос «есть бизнес в Украине», но это пока не в моих планах. Подоходный ты в Украине не платишь. Крапка

2. Продив 180+ днів в Польщі і став там резидентом теж

Ты «громадянин світу» чи хто? Чи «громадянин України», см. выше? Под каким соусом, с каким паспортом 180+ дніе в Польше? Заяву в Польше на ТЗ подавал?

В момент подписи этой заявы (а не через 180 дней, как любят здесь писать}) ты (само)фиксируешься как налоговый режидент Польши. Как минимум на этот год, в следующем можешь поменять «юрисдикцию». Особо если ты не аннулировал свой захист в Польше до истечения 180 дней и не уехал доказуемо в другую страну — но тогда ты резидент там. И это не страна-5%, есть подозрение ;-)

3. Купив нерухомість + відкрив рахунок в Німеччині — теж став резидентом

Ніт. Уже писал выше. Максимум ты платишь налоги за недвигу и, если сдаешь, налоги с этого дохода. Германии. И то не факт, наверное можно опадаткувати эти доходы в Польше.

4. Поїхав працювати в Нідерланди + паралельно маю проект наприклад зі США онлайн.

Ты как работаешь в Нідерландах по найму или как фрилансер? Удалённо или на месте? Если фрилансер, то как польский, украинский (а так можно???), голландский? На твоих инвойсах налоговый номер указан, какой страны?
Это важно.
Если ты уже пожил в Польше 180+ дней то на Голландию остаётся меньше, в этом календарном году, прально?
Работа в США, удалённая — оподатковуется в Польше.
Ты польский резидент.

В этой (бредовой) налоговой загадке один тонкий момент — это занятость в Голландии. Мало вводных.

Как я их понимаю, без гарантии правильности

Ото ж бо і воно, найгірше в цьому всьому що податкові різних країн можуть трактувати буквально кожен пункт по іншому.
Ось дивись:

Податковим резидентом? Ніт. Ты там не живёшь, поэтому ты не платишь там налоги.

А Україна вважає по іншому і прямо заявляє що всі громадяни лишаються її податковими резидентами і мають далі подавати декларацію і сплачувати податки. sud.ua/...​kie-trebovaniya-i-shtrafy

Максимум ты платишь налоги за недвигу

Але в умовах набуття податкового резидента вказано наявність нерухомості як такої, а не тільки місця проживання. А також там є такі цікаві умови як місце проживання твоїх близьких родичів і взагалі таке розмите поняття як «центр життєвих інтересів»
І так по кожному пункту.

Я це все до чого — звісно весело називати всіх недалекими податковими ухилянтами, але альтернатива цьому це до скону платити всім до кого ти «погостювати» заїзджав.

Ото ж бо і воно, найгірше в цьому всьому що податкові різних країн можуть трактувати буквально кожен пункт по іншому.

Это не так. Могут быть серъёзные отличия между разными странами в плане оподаткування налогово-подданых внутри страны, но практически нет разногласий в международных принципах оподаткування.

Принципа два, больше мне пока в голову не приходит:
1. налоги платятся по МЕСТУ/СТРАНЕ ЖИТЕЛЬСТВА. Не стране паспорта (USA — исключение), не стране откуда бабло приходит, не стране где недвига есть, не стране где заправляешься, бо дешевле и т.д.

Потому шо налоги это не пОдать барину какому, шоб он тебя не сёк, а твой посильный вклад в поддержание ОКРУЖАЮЩЕЙ ТЕБЯ ИНФРАСТРУКТУРЫ И СЕРВИСОВ. Поэтому место жительства в первую очередь

2. Если по каким-то причинам налоги платятся в двух юрисдикциях, то идёт «взаиморасчёт», без удваивания

Этих принципов придерживается весь «сифилизованный» мир, включая Украину. Этими принципами пронизаны все двухсторонние соглашения об избежании двойного налогооблажения. Украина заключила их много с кем, почитай любое...

Поэтому то что пишет сайт реномированный сайт sud.ua приведённый тобой — это бред. Примерно такой же как творчество местных девочек налоговых консулантесс.

И то что это бред, легко доказывается тыканием в солгашение Украины с той же Польшей. Или любо другое подобное.

Але в умовах набуття податкового резидента вказано наявність нерухомості як такої, а не тільки місця проживання. А також там є такі цікаві умови як місце проживання твоїх близьких родичів і взагалі таке розмите поняття як «центр життєвих інтересів»
І так по кожному пункту.

Это где такие умови и питання? В каких странах или документах?

Усі країни можуть нарахувати тобі податки тому, що їм так захотілося. А ти будеш потім судитися, якщо не згоден. Все просто. Тому в ідеалі треба консультуватись із фінансовими консультантами конкретних країн, які підкажуть із досвіду як в їх країнах діє податкова, які там правила

Покупка недвиги почти не делает тебя нигде налоговым резидентом.

Так робить чи не робить?
І як встановити де конкретно проживає лсоба, якщо наприклад нерухомість у 3х різних країнах і ніде не прописана?

Зазвичай (крім екзотичних варіантів) фіскальне резиденство встановлюється за правилом 183 днів. Якщо прожив 183 дні в якійсь країні — то там і фіскальний резидент.
Якщо нерухомість в іншій країні і немає договору про уникнення подвійного оподаткування — податки на дохід з нерухомості а іноді і на саму нерухомість (property tax, wealth tax) платяться і там де нерухомість знаходиться фізично і там де людина податковий резидент (навіть якщо це сумарно більше 100% податку).

Якщо ж людина не прожила 183 в жодній країні то фіскальне резиденство визначають по «центру інтересів» — країна де, наприклад, діти ходять в школу, проживають родичі (дружина, батьки), де знаходиться основне місце роботи, або місце проживання найбільшу кількість днів в році.

Якщо ж людина без сімʼї, дітей, родичів, роботи, власного житла, власної машини (бо її доведеться зареєструвати на якусь адресу в якійсь країні) і без рахунків в банках (бо банк захоче фіксовану адресу) живе рівно по 60 днів (щоб неможливо було визначити де більше) то тут то там в різних країнах (наприклад громадянин ЄС подорожує країнами ЄС протягом року) то фіскальну резиденцію встановити буде важко або неможливо.

Точніше важко або неможливо буде її змінити. Бо щоб змінити фіскальну резиденцію треба надати докази що людина стала фіскальним резидентом іншої країни. І якщо ці докази не надати або надати їх недостатньо то в теорії всі країни де людина прожила якийсь час можуть вимагати з неї податки і вважати фіскальним резидентом (навіть якщо сумарна ставка податків всіх країн буде більше 100%, 200% або навіть 300% доходу) бо кожна країна сама визначає кого вважати фіскальним резидентом. Наприклад США вимагають податки з своїх громадян незалежно від того живуть вони в США чи ні. А Швейцарія стягує податки з чоловіків швейцарців, що живуть поза межами Швейцарії (Military Service Exemption Tax)

Дякую за детальне пояснення — воно найбільш точне з того що зустрічав.

податки на дохід з нерухомості а іноді і на саму нерухомість (property tax, wealth tax) платяться і там де нерухомість знаходиться фізично і там де людина податковий резидент (навіть якщо це сумарно більше 100% податку).

Тобто всі країни які вважатимуть мене своїм податковим резидентом захочуть податок зі здачи в аренду квартири в іншій країні в повному обсязі, не зважаючи на вже сплачені податки? Договори про уникнення подвійного оподаткування тут не застосовуються?

Ну і найголовніше питання — якщо не звітувати у всі країни самостійно, і якщо робота знаходиться в країні проживання, чи можуть інші країни дізнатися про мої прибутки?
Я так розумію CRS подає тільки надходження на рахунки у вигляді сумми не деталізуючи звідки саме ці кошти ? (наприклад це може бути просто покладена готівка привезена з України, або родичі щось переказали, не обов’язково саме робота/рента)

Тобто всі країни які вважатимуть мене своїм податковим резидентом захочуть податок зі здачи в аренду квартири в іншій країні в повному обсязі, не зважаючи на вже сплачені податки? Договори про уникнення подвійного оподаткування тут не застосовуються?

Застосовуються і залежать від договору. Наприклад Франко-Швейцарський договір визначає що податки на нерухомість сплачуються у країні де знаходиться нерухомість але ці доходи обидві країни використовують для визначення ефективної ставки оподаткування. Що це означає на практиці:

Уявімо людина має, наприклад, 30k EUR прибуток на нерухомість у Франції і 300k CHF доходу у Швейцарії. Обидві країни будуть використовувати «worldwide income/revenu mondial/weltweites Einkommen/глобальні доходи» для визначення ставки оподаткування тобто 345k EUR у видатку Франції і 328k CHF у випадку Швейцарії.

Тоді податки які заплатить людина (1 неодружена, без дітей і без декларованої релігії) будуть:
— У Франції 30k EUR x (38.5% (податкова ставка на дохід в 345k EUR) + 7.5% (солідарний податок для нерезидентів)) = 13.5k EUR податку
— У Швейцарії (Цюріх) 300k CHF x 26.5% = 79.5k CHF податку. (а при відсутності доходів у Франції було б 300k x 25.5% = 76.5k CHF податку).

Тому навіть наявність договору про уникнення подвійного оподаткування не означає що доходи в одній країні не будуть впливати на податки в іншій. Це означає що база оподаткування буде лише з доходів в кожній країні, а от ставка оподаткування вже визначена міжнародними доходами.

Ну і найголовніше питання — якщо не звітувати у всі країни самостійно, і якщо робота знаходиться в країні проживання, чи можуть інші країни дізнатися про мої прибутки?

Це приховування доходів і зловмисне надання недостовірної інформації. Залежності від суми і везіння від штрафу до вʼязниці.

Я так розумію CRS подає тільки надходження на рахунки у вигляді сумми не деталізуючи звідки саме ці кошти

Коли спілкуєшся з податковою в Європі це не вони мають довести походження коштів, а той хто їх задекларував (чи не задекларував а вони десь знайшлись). Підозра про неповні чи недостовірні дані може привести до фіскальної перевірки. Під час перевірки можна наводити різні аргументи і документи (наприклад адміністративна фобія www.europe1.fr/...​ative-n-existe-pas-675582) але практика показує що це не допомагає fr.wikipedia.org/wiki/Affaire_Balkany

Це приховування доходів і зловмисне надання недостовірної інформації. Залежності від суми і везіння від штрафу до вʼязниці.

Ок, а як тоді напевне дізнатися які країни в данний момент вважають тебе своїм податковим резидентом?

Там де раніше декларували податки і не сповістили про зміну фіскальної адреси.

Там де раніше декларували податки і не сповістили про зміну фіскальної адреси.

Втрати статусу захисту буде достатньо (з повідомленням про виїзд), чи треба ще якісь листи в податкову писати?
ФОПів ніяких ніде не було, тільки праця по найму.
І чи можливо позбутися податкового резиденства України, якщо там нічого не маю, крім власне громадянства?

чи можливо позбутися податкового резиденства України, якщо там нічого не маю, крім власне громадянства?

Можливо але тільки вернувшись в Україну і пройшовши спеціальну процедуру включно зі зняттям з обліку у військоматі.

Хорошо допустим я работаю на украинском ФОП на 5%. Это условия моей галеры допустим. Хочу показать этот доход в Европе и уплатить налог (по идее разницу между ставкой в стране пребывания и тем, что уже уплатил в Украине). Как это сделать, если переводы запрещены НБУ?

Я впевнений що правила будуть абсолютно різні в різних країнах Європи і краще звернутися до податкового спеціаліста.

dou.ua/forums/topic/44177

Как, вообще запрещены? Или лимитированы? Это запрет легко проверить?

Я так думаю, в большинстве стран ЕС можно объяснить ситуацию. Тебе скорее всего предложат растянуть выплату по времени, небольшие платежи, главное — регулярность. Будут капать проценты на долг, но они невысокие.

Если б я был иезуитом-фискалом я б предложил тебе метнуться на неньку, привезти кешем 😉

Для дохода ФОП никакие вычеты не применяются. Это только для одинаковых налогов могут быть вычеты (подоходный, дивиденды и т.д.). Поэтому, если будет большое желание показывать Укр. доходы в Европе — то нужно будет либо платить подоходный со всей суммы (+соцстрахи) либо бодаться с Европейской налоговой и доказывать, что как ФОП ты самозанятый и платить должен только в одной из стран соглашения. Но еще нужно доказать, что это Украина — если не докажешь — то тоже весь налог в Европе нужно будет уплатить.
А как будешь платить, с учетом, что в Украине платежи заграницу запрещены — их не интересует. Бред, но как есть...

2. Первый абзац показывает, что ты не понимаешь смысл двойного налогообложения, как утверждаешь во втором.

Зачем это кому-то говорить, и затем самому в этом же посте показывать свое незнание?

Напр. насчитали тебе где-то в Испании на твой годовой доход через укр. ФОП 30%, ты заплатил 5% Украине, может ещё военн. сбор. Уплаченноие вычитается из твоего налогового бремени и ты платишь ~23% подоходного Испании.

Какой еще военный сбор к доходу ФОП? Откуда это берется?
Плюс доход ФОПа — это не подоходный налог и он в Испании не вычитается. Доход ФОП — это доход самозанятого лица и он платится только в одной из стран. В какой именно — определяется по договору об избежании двойного налогообложения между странами. И никакие вычеты, зачеты и т.п. для такого рода дохода не предусматриваются.

Ещё один знатiк нарисовался, блин...

Какой еще военный сбор к доходу ФОП? Откуда это берется?

Может это и лишняя сущность в этом контексте, наверное особо напрягает недалёких, не будем показывать пальцами... Просто имелась в виду сумма налогоподобных платежей сделанных в другой стране, неважно как они называются. В Украине платится помимо подоходного ещё кое-что, разные категории — разные мзды, не ВАЖНО как это называют. С точки зрения иностранной налоговой — это налоги

Доход ФОП — это доход самозанятого лица и он платится только в одной из стран

1. Перечитай этот бред, можно пару раз. 2. Подумай. Признай свою наглую недалекость в этих вопросах.

Если по п. 2 выходит нет, см. п. 1. Loop until...

Та заспокійся вже писати ті дурниці.
Ну не розумієш ти як можна легально оптимізовувати податки, так не всі такі лохи щоб 40% заробленого віддавати.

Інкубатор + Umowa o Dzieło дають 6% до 240к злт. Після того 26%.
Це з особистого досвіду.
Якщо є непрацююча дружина, то можна і 480к 6% мати. Це теоретично, бо в мене працює, і тому 6% вийшло десь на перших 300к.
ZUS опціонально, на сім’ю для мед страховки до 200 злт.

JDG 12% до 3кк євро + ZUS. Чистими на руки буде 82-84%. + можна компенсовувати VAT на бензині, техніці, меблях.

Umowa o Prace, 12% перших 120к, потім 32%. На практиці для інженерів мінімум на 50% йде авторська знижка. Тому вийде 9% на перших 180к, потім ~28%.
+ великий ZUS.

В третий раз советую

Щоб щось радити треба хоч в мінімально розбиратись або мати досвід, а в тебе навіть з елементарним гуглінням проблеми

Прогуглил более менее официальные сайты всяких консалтингов, везде пишут о 12/32. НИГДЕ о 12 флэт. И мой опыт жизни в Европе и основы логического мышления подсказывают
Польше не платил и не нужно

А він рахунок в польському банку відкривав? Там в умові на підпис є пункт, що визнаєш себе податковим резидентом Польщі

в умові на підпис є пункт, що визнаєш себе податковим резидентом Польщі

Що правда таке є?

В Чeхiї точно є, алe cам обираєшь що поставити. В Польщi нe пам’ятаю, трeба в доках глянути. Алe казали що є i якщо вказати «так», то банкiвський мeнeджeр запeвняв що в Україну автоматом данi по обмiну нe пiдуть, хоча я б нe довiряв словам простого клeрка.

якщо ти вказуєш що податковий резидент не України — то дані не підуть в Україну про тебе...

Так, я самe про цe.
Алe всe одно слова банкiвського спiвробiтника, то нe якась офiцiйна позицiя податкової Польщi чи хто там займається обмiном данными мiж країнами.

Що правда таке є?

Ну так, а ви не читаючи все підписуєте, чи не відкривали рахунків в ЄС?

чи не відкривали рахунків в ЄС?

Не відкривав..

А він рахунок в польському банку відкривав? Там в умові на підпис є пункт, що визнаєш себе податковим резидентом Польщі

Скоріш за все, не відкривав. А також прожив кілька місяців у готелі.

Хотя перечитал твои выкладки выше, опять не сходится.

Для $5000 в мeсяц
15% — пeрвыe полгода
16% — потом eщё 2 года
21% — послe 2.5 лeт

5к$ в месяц это сильно больше 120к злотых в год. Примерно в два раза больше. Значит, по твоей логике, вторая половина облагается по 32%.
Считаем:120к по 12% и 120к по 32% . То есть сходимся ровно посредине, (12+32)/2 = 22%. А никак не 15-16 как ты нарисовал выше

Як в Україні існує ЄСВ, так і в Польщі є сплати в ZUS. Їх розмір залежить від обраної системи оподаткуваня, розміру доходу та пільг.

Для 5К$ на системі 12% повна сплата в ZUS щось біля 500$.Але перші півроку з відкриття 100$, далі десь 250$.
Тобто ці обов’язкові до сплати суми доволі вагомі і ефективна ставка вище ніж 12%.

ZUS пока не очень интересует. Мы с подоходным не разобрались, а это львиная доля всех отчислений.

Мне кажется не разобрались, но здесь много уверенных в 12%, flat

Потому что можно верить или не верить в 12% flat, но тысячи ит-шников так платят на практике и годовой pit (налоговую декларацию) уже сдавали (в прошлом году).

Из серии не верю в Сатурн, вот пока на космичнском корабле не привезёте и лично глазами не увижу, значит сомнительно это всё.

но здесь много уверенных в 12%

Бо так каже закон б***ь :)
Я вже не витримую. Вам шашечки чи їхати?

Можно линк на закон? Я переведу сам

а лучше не подозревать, а разобраться. ваши подозрения в отношении Польши ошибочны.
в Польше нет специальной схемы ФОП для ИТ. и есть определенные бизнесы где 12-32 выгоднее. потому что в разных схемах налоговых есть нюансы. как то возможность уменьшать налоговую базу при покупках. и вот если ты на схеме 12% то там с этим не разгонишься.

Выделенное умиляет. Действительно, зачем платить 32 если можно 12?

Тому що 32% з можливістю відраховувати витрати може бути вигідніше за 12% зі всього обороту — залежить від того що за діяльність, які кости (ваш кеп). Кодеркам вигідний флет рейт, виробникам матеріальної продукції, реселлерам і т.д. зазвичай набагато вигідніше загальна система...

Опять похоже на бред. Начинает утомлять потихоньку...

Это только Польша додумалась взымать подоходный со всего оборота?
Ты точно айтишник?

Ось мій скрін з програми для бух обліку: ibb.co/VJSgKJB
Тобто це програма яка рахує податки. Чи вона теж бреше? :)

15% то в мене за партнерку, там на кожен вид діяльності свій податок. На програмування 12, на мануальне тестування 8.5, на партнерку ось 15. І так як в мене ричалт, то я плачу як в Україні на спрощенній системі податок від доходу, а не прибутку. Ну в мене і витрат немає, мені це вигідно. Торгував би я ковбасою, взяв би лінійну систему, платив би 19%, але від прибутку

Тобто це програма яка рахує податки. Чи вона теж бреше? :)

1. Это типо доказ того шо поляки облагают подоходным оборот? Не, не катит
2. Не видно это 120+ или до того. Независимо от того это оборот или прибыль

2. Я не сиджу на огульній, тому в мене немає таких лімітів. В мене ліміт 2млн євро.

Забий, немає сенсу щось доводити баранам якщо воно їм не треба. Вони тут не для цього.

Чехія 12-13% (все в сумі включаючи медстраховку і соціалку)

Без ТЗ фоп не відкрити, та і діл чомусь мені у підтримці сказав, що виплати не зможе робити у Чехії.

А якось аргументували, чому не зможе? У них є десь перелік країн з якими вони працюють?

Тільки ФОП відкривають на час ТЗ, якщо не помиляюсь. А ТЗ можуть не дати якщо був в іншій країні.

тз точно не дадуть якщо був в іншій країні...

Ось так, всі звільнюють, а Німеччина наймає:
www.golem.de/...​tschland-2402-182128.html
(текст німецькою, +7,28% за рік, 326.150 єнтвіклеров)

Кажуть, программери з USA ломляться в Берлін, в англомовні команди, їм нібито подобається фіча бути медично застрахованими навіть у разі звільнення.

ха, але це все було учора, сьгодні вже інша стаття «безробіття серед ентвіклеров дуже зросло»:
www.golem.de/...​estiegen-2402-182169.html

Власне, я зараз задумався про можливість релокації, промоніторив різні локації, і принаймні по андроїду вакансій у Берліні наразі найбільше у Європі.

Намагався у Берліні щось знайти на 80+к, щось не знайшов нічого. Але я був у кінці року. Може з січня найм норм став.

На 80к там нормальні компанії мідлів наймають 🤔 Кудись не туди дивишся.

Taras Zavorotnii, 7 березня 2016 21:36

В Украине у программистов зарплата $3000-$5000, а налоги 4%

— На Украине
...
Не вполне понятно как (и зачем) разговаривать с человеком, живущем в воображаемом мире

Taras Zavorotnii, 6 січня 2016

Релокация в Польшу (через Oświadczenie), воссоединение с семьей

Український Малороський пацанчик за 8 років став польським паном?) Сам знаєш, куди рушати)

Так мне норм, это тебя что-то не устраивает, ты и рушай. Смотри только в Болгарии не охуей от того, как там к украинцам относятся. Лучше в Канаду

З останнього інтервʼю Путіна:

Росія не має територіальних претензій до Польщі, Латвії чи когось ще. Відправлення військ Москва може розглянути у разі нападу

Звучить як: «Полякам приготуватися», якщо чесно. Здається, пора їхати. Але куди? Так і неясно.

Я вже ФБ группу створив Переїзд українців з Польщі в Іспанію (www.facebook.com/groups/1297047277657089) :D

Просто кожен день в Іспанських группах хтось новий пише пост «а от ми збираємось їхати з Польщі в Іспанію» і хтось пожартував що пора створювати групу для всіх них :)

Ем, тому що люди постять однакові питання саме в ФБ группах? о_О

От чесно, слухав розбір цього ІПСО і зловив себе на не дуже хорошій думці «скоріше би»
А то «ви щіт європи», «давайте в окопи — батьківщіну захищати», а ми там вам щось підкинемо можливо, будемо блокувати кордони та висипати зерно із фур (це ж ще мирна акція у вас називається?) .... І ви ж не забудьте нам дякувати і союзниками називати.

Які нах союзники. Союзник? Тоді в автомат у зуби і на схід.

Чесно, я сам проти усього цього і вважаю що гарячі війни треба зупиняти, а не вигравати. Виграються вони вже на геополітичній арені укріпленням боєздатності армій, розвитком ОПК та розширенням географії союзників.

Але як усі ці співчуваючі та ура патріотичні задовбали.

Скоріше «shit Європи», зважаючи на внутрішню політику держави та зовнішнє ставлення.

У слові щит помилка зроблена спеціально :-)
Радий що помітив

А як іншим знати є помилка чи ні, якщо по телемарафону 24/7 говорять про «щит Європи» у контексті «shield», і ті свято у це вірять, з аґресією, якщо раптом щось не так, як їм «обіцяли»?

Мушу допомагати :)

я слышу о чем говорят местные в польше в румынии, они перепуганы, они так и говорят если на нас путин нападет мы не будем защищаться уедем в другие страны. И они из-за этого страха начинают злиться на украинцев, они подсознательно злые потому что сами воевать не хотят, отсюда и их желание отправить всех украинцев на фронт чтоб они убили побольше россиян чтоб полякам румынам и прибалтам не воевать а дальше наслаждаться жизнью.

Якщо вони силою видадуть українців, то відкриється прецедент і якщо вони

уедем в другие страны.

то їх так сама відправлять назад боронити вже Польщу.

Додам свіжого від себе:
— в Польщі жив 8 місяців і мені її вистачило (зокрема через проблеми описані в пості)
— потім пожив в Словаччині (все класно, але нерухомість коштує космічно)
— тепер живу в Іспанії, купив квартиру

Самостійно без знання місцевої мови та звичаїв власників житла — щось купити або орендувати навіть не те що складно, а скоріше неможливо.

Ми зараз з парнерами запускаємо сервіс, яких допоможе уникнути коммунікаційного аду для наших співгромадян, та вмовити власника здати/продати житло, навіть не маючи місцевого контракту на роботу. Працюємо во Валенсії та Кастейону, якщо потрібна допомога — звертайтесь:
— wa.me/380965473362
— t.me/ 380965473362

Самостійно без знання місцевої мови та звичаїв власників житла — щось купити або орендувати навіть не те що складно, а скоріше неможливо.

Чисто на Станіславському — не вірю від слова ваапще ))) Звісно, треба витратити не один місяць на аналіз і оприділитися з територією, типом житла, і т.п. де бажаєш усе це провернути. Зарані обговорити усе з хестором (контактів навіть україномовних хесторів повно в мережі) і домовитися з банком. А ліпше мати рахунки в ЄС заздалегідь. Потім приїхати на по безвізу, 90 діб повністю досить часу для того, щоб знайти потрібне місце і житло.

Ми зараз з парнерами запускаємо сервіс, яких допоможе уникнути коммунікаційного аду для наших співгромадян

Ви хоча б текст своєї реклами міняли, шоб не так очі муляло по всьому ДОУ ))) Достатньо адекватиних ТГ груп, навіть айтішних по Іспанії, щоб не вестись на цю рекламу

не вірю від слова ваапще

Добре, якщо вийде через гугл-транслейт купити — давайте разом знімемо документальне кіно :)

А ліпше мати рахунки в ЄС заздалегідь

Абсолютно вірно, але внесення грошей через касу банку різних країн виливається в дуже різні процедури. І якраз це іспанські хестори скоріше за все знати не будуть, бо вони знають тільки роботу місцевих банків.

треба витратити не один місяць

Так, кілька місяців на пошуки + кілька років на вивчення мови. Не впевнений, що в перерахунку на вартість години вийде дешевше, ніж скористатися послугами людей, що прожили в країні на 10-20 років більше, ніж ми з вами разом узяті.

адекватиних ТГ груп, навіть айтішних по Іспанії

Уже є в группі на майже 3к людей — проблеми у людей точно як я описав в комменті.
Зробив комент тут, щоб його могли прочитати не тільки ті люди, що вже є в ТГ групі (тим більше в ТГ сипляться тисячі повідомлень по десятку чатів — встежити нереально)

Тобто усі тисячі кацапів в Аліканте та інших містечках пройшли такий важкий шлях як ви описуєте ? Чи просто скористалися як в усіх країнах realty agent і він їм все зробив ? Типово такий агент пиляє бонус з агентом продавця, тому і ще безкоштовно

Конкретно Аліканте — це друге підмосков’я і там на дверях закладів через раз російський прапор. Якщо брати якийсь інший регіон від Кастейона до Гірони — то ви звісно можете відкопати 1 десь зі 100 ріелторів україномовного (чи англомовного), який вам з радістю запропонує варіанти його іммобілярія, а варіантів буде аж півтори штуки в заданому місті.

Я розумію, що вам треба продавати свої послуги, бо у меркадоні хамони безплатно не дають, але на такому мачурному ринку як купівля житла на морі не може бути великих проблем для іноземця. Англійці масово купують, німці, тобто англомовні агенти як мінімум мають бути

тобто англомовні агенти як мінімум мають бути

Звісно, ми теж так думали, але за місяць пошуків з десятком локацій на довжині в 150км вздовж моря нікого корисного не знайшли.

Якщо запит виду «мені будь-яку квартиру в цьому мікромістечку» то хтось буде та щось покаже, але для більш складного не працює.

Бідні люди, які слухають вас у тій ТГ групі...... (рукалице космічного розміру). Але розумію ваш напір, звісно, бізнес, нічого особистого

ти ж казав що приїхав і за тиждень купив... якщо ти зміг то чому хтось не зможе?)

У нас це заняло місяць, а не тиждень и ми наймали декілька людей для перекладу + витрачали десятки годин часу на моніторинг сайтів (і це благо що я в гуглотаблицю додав парсинг лінків автоматичний). В перерахунку на години + затрати на найм вийшло дорожче, ніж ті 5% вартості житла. Все можна, якщо так само упоротися і часу не жаль ;)

моніторинг сайтів

Поділіться тими десятками сайтів з нерухомістю в Іспанії. Усі тут будуть дуже вдячні

Основних сайтів з п’яток від ідеалісти до фотокаси — але там сотні тисяч оголошень. Знати домен сайту та тримати відкриту вкладку translate.google.com не дасть взагалі нічого.

Ви це про Іспанію

Самостійно без знання місцевої мови та звичаїв власників житла

Якщо так, то це схоже на брехню. Достатньо знати англійської мови і звернутися до ріелторів, які надаються послуги на локальному ринку нерухомості.

Можливо, якщо напряму купівля-продаж чи оренда без ріелтора. Але таких оголошень — мало, імхо.

Це схоже що ви ніколи в житті не шукали житло в Іспанії.
Ця країна майже очолює список країн Європи, які не знають англійську.

Є така річь як присяжний перекладач, але це на фінальному етапі, якщо чвоїх мізків не вистачає. А є просто купа звичайних перекладачів, що хоч онлайн, хоч офлайн (але дорожче) будуть раді запропонувати свої послуги. А ще є гугл-транслейт + ватсап, де вирішується 90% усіх питань з любим рієлтором на любій мові. Це вже з особистого досвіду таких пошуків в іншій країні, де з поширеними мовами такі самі складнощі.

Є така річь як присяжний перекладач

Дякую, ми знаємо, у нас мало весілля в Братиславі не відмінилось бо увесь наданий список офіційних перекладачів відмовився з різних причин. На щастя буквально за 18 годин до дати весілля відписалась одна людина і сказала що прийде поперекладає.

В Іспанії навіть на переклад документів з печаткою стоїть майже чер