В Україні пропонують спростити бронювання від мобілізації для чоловіків із високими зарплатами. Обговорюємо (UPD)
В Україні пропонують спростити процедуру бронювання від мобілізації для чоловіків, які отримують високі офіційні зарплати й сплачують більше податків. Відповідні зміни до законодавства Верховна Рада може розглянути разом із законопроєктом про вдосконалення мобілізації, пише Forbes.
UPD: Як повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат Ярослав Железняк, в Офісі президента вже відмовилися від такої ідеї.
Нагадаємо, які зміни пропонували:
— Автоматичне бронювання від мобілізації у разі, якщо фізособи сплачують мінімально визначену суму ПДФО на місяць. На нараді в Офісі президента звучав поріг у 6000 грн. Це означає близько 33 400 грн окладу (26 900 грн зарплати на руки, оскільки найманий працівник також сплачує 1,5% військового збору). Ще 22% від розміру окладу має сплатити роботодавець у якості єдиного соціального внеску.
— Ще одна умова для бронювання — поріг офіційної зарплати (оклад) від 35 000 грн, що майже відповідає першому варіанту. Третій параметр, що обговорювався: на бронювання може розраховувати співробітник, за якого роботодавець платить близько 14 500 грн ЄСВ (відповідає окладу 66 000 грн).
— Принцип може бути розповсюджений на ФОП (чіткі критерії для цієї групи поки невідомі).
— Для спеціального податкового режиму «Дія.City» для IT-індустрії (має близько 700 компаній-резидентів з 54 000 працівників. Вони можуть обирати між податком на прибуток у 18% та податком на виведений капітал у 9%) йдеться про мінімальний поріг зарплати в еквіваленті $3200.
— Бронювання здійснюється через синхронізацію державних реєстрів. Йдеться про «Оберіг» (зареєстровані військовозобовʼязані) та інформацію про сплату податків. Якщо військовозобовʼязаний сплачує ПДФО у потрібному обсязі і в нього все в порядку з документами, у «Оберіг» генерується QR-код про бронювання. Він діє 45 днів.
Для того щоб нова система запрацювала, потрібно ухвалити мобілізаційний закон, привести до ладу необхідні реєстри та змінити низку законодавчих норм. Наприклад, потрібно внести зміни до Податкового кодексу, оскільки зараз звітність за ПДФО подається до Податкової служби раз на квартал, а не раз на місяць.
Спільното, що думаєте про такі нововведення і чи варто їх запроваджувати саме зараз?
Найкращі коментарі пропустити