Великий SQL-практикум українською для дата-аналітиків
Новачкам та світчерам підготуватися!
Я записав та виклав у вільний доступ курс SQL-практикум українською для дата-аналітиків (відео за посиланням на YouTube). Дивіться, вчіться, тренуйтесь та пишіть у коментарях під відео, якщо щось не зрозуміло — обов’язково всім відповім!
Як я дійшов до того, аби витратити 100 годин свого часу на запис некомерційного курсу?
Насправді, дуже просто.
По-перше, я сам свого часу стикнувся із відсутністю навчальних матеріалів українською. Дякувати YouTube, DataCamp, Coursera, серії книжок O’Reilly та ін., майже все необхідне можна було знайти англійською. Проте складна профлітература іноземною мовою може стати бар’єром на перших кроках у навчанні. Зрозуміло, що англійська — маст хев для дата-аналітика, як і, в принципі, для будь-якої професії в IT. Але й так само впевнений, що її можна й треба підтягнути в процесі опанування інших скілів.
По-друге, це мій маленький вклад у розвиток українського YouTube. В Україні є круті спеціалісти, здатні знімати корисний контент. Тож, своїм досвідом я хотів би надихнути якомога більшу кількість активних айтівців створювати навчальний контент українською.
По-третє... Вибачте, але мені завжди подобалось викладати:)
Чому саме SQL?
- Бо це найбільш затребуваний інструмент, який повсякчас зустрічається у вакансіях дата-аналітиків.
- Більшість існуючих курсів з SQL орієнтовані на вивчення теорії. Що не погано, але... часто відірвано від реальності. На мою думку, новачкам у дата-аналітиці потрібно отримати знання для розробки декількох власних PET-проектів, навчитися самостійно формувати запитання до даних, оцінювати якість даних і можливість зробити коректні висновки, порівняти різні підходи до аналізу інформації.
- SQL — інструмент, який можна опанувати протягом короткого терміну, якщо мати структуру навчання та вчасно підкріпляти вивчений матеріал практикою.
Чого очікувати від практикуму?
Курс складається з 22 уроків (загалом — 4 години) та орієнтований на початківців. Фокус зроблено на практичних вправах та корисних інструментах зі світу реальних проектів. Я приділив увагу теоретичному мінімуму, без якого неможливо рухатись далі. Це Реляційні Бази Даних, Типи Даних, Джойни та інше. Вони презентуються в блокнотах Notion. Але більша частина курсу — це вирішення задач та практичних вправ, в тому числі й огляд задач з технічних співбесід. Курс також містить інструкції щодо встановлення необхідного програмного забезпечення (pgAdmin, DBeaver) та огляд SQL-тренажерів для підготовки до технічних співбесід. А наприкінці курсу ви знайдете приклад презентації проекту на gitHub для потенційних роботодавців.
Буду вдячний коментарям та поширенню курсу серед тих, хто мріє зробити перші кроки в напрямку DATA)
25 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів