В Україні хочуть легалізувати вогнепальну зброю. Обговорюємо тези з нового законопроєкту
Депутати невдовзі можуть легалізувати вогнепальну зброю, втім скористатись правом на самозахист зможуть далеко не всі. Про нюанси нового законопроєкту пише Економічна правда, переповідаємо найважливіші тези з матеріалу.
Що саме хочуть змінити:
— Депутати пропонують дозволити легально купувати українцям вогнепальну короткоствольну зброю лише через п’ять років після закінчення воєнного стану. І то лише тим, кому виповнилося 30 років та хто має не менше 5 років досвіду легального володіння іншим видом зброї.
— Довгоствольною нарізною зброєю пропонують дозволити володіти з 25 років після проходження відповідних курсів. Але навіть якщо за таких умов обмеженому колу людей вдасться легально придбати зброю, то до її власника в будь-який час може прийти поліція з перевіркою.
— Автори законопроєкту пропонують майбутнім законним власникам короткоствольної зброї носити її лише вдома, за місцем зберігання, або під час занять із стрільби. Мисливську ж зброю можна буде носити під час полювання в межах мисливських угідь. Інші види — під час участі у спортивних заходах у межах стрілецьких тирів, стрільбищ або стендів.
— Всі згадані вище вимоги не стосуватимуться травматичної вогнепальної зброї, якою можна володіти з 25 років і носити у будь-яких місцях, крім зон, вільних від зброї. (На думку глави Української асоціації власників зброї Георгія Учайкіна, таке формулювання призведе до зростання обігу травматичної зброї, що є негативним явищем для суспільства, адже ризик її застосування значно вищий, ніж вогнепальної через меншу відповідальність.)
— Законопроєкт зобов’язує повідомляти й про переміщення зброї. Якщо власник зброї захоче поїхати з нею в іншу область, то про це обовʼязково повідомляти в Національну поліцію. Вимога стосуватиметься як зброї та її основних частин, так і боєприпасів до неї.
— За носіння власної зареєстрованої зброї пропонується запровадити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до трьох років. Обмеження щодо віку та носіння зброї не стосуються тих, хто отримав зброю як нагороду. Її відповідно до фінальної версії законопроєкту, можна буде отримати з 18 років та носити її у будь-яких місцях, крім зон, вільних від зброї. В Україні є два види таких відзнак: «Іменна вогнепальна зброя» і «Вогнепальна зброя». За оцінками Української асоціації власників зброї, зараз в обігу перебуває близько
Спільното, а що ви думаєте про закон «Про зброю»? Чи він потрібен Україні саме зараз і що у ньому варто прописати?
Найкращі коментарі пропустити