Azure IoT Central: перші кроки
У цій статті я розповім про свої перші кроки з Azure IoT та використання Azure IoT Central для підключення IoT-пристроїв і базової роботи з ними. У майбутньому ви зможете підключати різні ІoТ та реалізовувати будь-які рішення для автоматизації виробництва та дистанційного керування. Опанування Azure IoT надає можливості значної економії.
Для підключення я використовуватиму MXCHIP AZ3166 і отримуватиму з нього дані в Azure IoT Central і надсилатиму команди управління на пристрій. Почнімо ж. Що таке Azure IoT Central?
Azure IoT Central — це хмарна служба від Microsoft, що надає інструменти для спрощення розробки, розгортання та керування рішеннями IoT. Вона дозволяє легко підключати пристрої, збирати дані, моніторити та аналізувати інформацію, а також здійснювати управління пристроями із централізованого вебінтерфейсу.
MXCHIP AZ3166 — це платформа для розробки Інтернету речей (IoT), створена компанією MXCHIP (Shanghai MXCHIP Information Technology Co., Ltd). Вона є компактним пристроєм, спеціально розробленим для прототипування та розробки проєктів IoT.
Для розробки нашого рішення ми будемо використовувати напрацювання та приклади від компанії Microsoft. Яка люб’язно надала нам код для наших експериментів. Його можна взяти ось тут.
Після клонування необхідно встановити компоненти, виконавши скрипт. Скрипт все зробить за вас:
getting-started\tools\get-toolchain.bat
Для доступу до Azure IoT Central вам необхідний аккаунт в Azure, ви повинні перейти за посиланням і тоді побачите меню:
Натискаємо кнопку Build app, вибираємо назву програми та посилання на неї, а також тариф та білінг-інформацію (ваша підписка та регіон).
Застосунок стоворено та підготовлено, тепер нам треба додати туди наш пристрій. Натискаємо кнопку new, переходимо в меню створення пристрою.
Заповнюємо необхідні дані та створюємо пристрої. Переходимо на шаблон нового пристрою та натискаємо Connect.
Копіюємо дані, ID scope, Device IT та Primary key, тому що вони нам знадобляться для підключення нашого IoT-пристрою.
Тепер приступимо до підключення нашого пристрою до хмари. Нам необхідні, звичайно, мережа Wi-Fi та налаштування нашого IoT Central, які ми додамо в конфігурацію:
getting-started\MXChip\AZ3166\app\azure_config.h
Відкриваємо файл і редагуємо наступні рядки та додаємо доступ до нашої мережі Wi-Fi:
Додаємо доступ до Azure IoT Central:
Усе готово! Ми можемо перезабрати наш образ і завантажити його на MXCHIP, для цього виконуємо команду:
getting-started\MXChip\AZ3166\tools\rebuild.bat
І чекаємо на створення образу:
після компіляції ми отримаємо образ у форматі bin:
getting-started\MXChip\AZ3166\build\app\mxchip_azure_iot.bin
Підключаємо MXChip до вашого ноутбука чи ПК, і ми побачимо цей пристрій як додатковий диск. Копіюємо mxchip_azure_iot.bin
на цей диск, пристрій автоматично перезавантажиться та оновить свою прошивку з нашого пристрою.
Після цього ми можемо зайти на наш IoT Central та побачити перші результати нашої роботи:
Спробуємо передати команди на пристрій, переходимо в меню Commands і пробуємо надіслати текст:
Результати ми побачимо на екрані:

У цій статті ми розглянули перші кроки в роботі з Azure IoT Central, використовуючи пристрій MXCHIP AZ3166. Ми почали з реєстрації в Azure IoT Central, потім налаштували пристрій MXCHIP AZ3166 для підключення до хмари. Погралися з передачею даних на пристрій.
Сподіваюся, це був корисний матеріал для новачків, які хотіли б зайнятися Azure IoT. Також у нас є канал про Azure в телеграм: доєднуйтесь до спільноти.
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів