Test Engineering Notes Vol. 10. Про важливість Unit-тестів, перфоманс вебу та E2E-тестування в Microsoft
Вітаю, друзі!
Якщо ви бачите цей дайджест вперше, будемо знайомитися. Мене звати Олександр Романов. Я працюю в автоматизації вже більше 12 років, постійно читаю та вивчаю щось нове. Знаннями ділюся у своєму каналі — Test Engineering Notes та подкасті Testing Minutes.
Новорічні свята пройшли вельми швидко. А тому треба продовжувати працювати. Бо користувачі завжди чекають нових релізів, та ще й без багів.
Зробити щоденну робочу рутину менш одноманітною допоможе дайджест цікавих статей зі світу тестування та інженерії.
TLDR, або Що у випуску
- історії розробників, що повірили в силу модульних тестів (але це не точно);
- як тестувати Kubernetes-кластер та що таке синтетичні тести;
- метрики перфомансу для вебзастосунків та як їх вимірювати;
- безпека в стартапах та чи можна її покращити;
- наскільки швидко можна прочитати Excel-файл в Python;
- чи можна робити коміти без Гіта;
- як Apple будує iCloud, а Meta — інфраструктуру для Threads.
Новини
Цього місяця ми з Артемом Григоренком стартували третій сезон подкасту Testing Minutes.
Встигли поговорити про:
Далі буде ще цікавіше!
Тестування
- When To Unit, E2E, And Integration Test — девелоперський стрімер @ThePrimeTimeagen розбирає та коментує статтю про те, коли які тести слід писати.
- Nine Reasons Testing Becomes a Bottleneck — список причин, чому всі вважають тестуванням повільним та блокуючим для всього процесу.
- 3 questions that will make you a phenomenal rubber duck — додаткові питання, які допоможуть вам там вашим девелоперам краще дебажити.
- Знайшов в одному з мануалів Microsoft декілька вкрай цікавих статей про рівні тестування (Unit vs Integration vs System vs E2E Testing) та методи E2E-тестів (E2E Testing Methods). Не сказав би, що погоджуюсь з тим, що вони пишуть.
- Getting started with Web Performance — мабуть найкраща стаття про метрики перфомансу для вебзастосунків
- The Top Accessibility Errors Found in 2023 — для тих, хто цікавиться темою тестування доступності, знайшов підбірку найбільших багів за минулий рік.
- Keeping Tests Valuable: Social Testing at the Heart of Software! — цікава розповідь розробника про те, які бувають види модульних тестів та коли слід який з них застосовувати (багато практичних прикладів).
- The day I started believing in Unit Tests — історія про те, як розробник спочатку не вірив у цінність Unit-тестів, а потім повірив.
Автоматизація
- Ultimate PACT Guide: Implement Contract Tests within 5 minutes — швидкий гайд в контрактне тестування за допомогою PACT.
- Testing Kubernetes Clusters: A Practical Guide — кейс тестування цих ваших подів у Kubernetes.
- Synthetic Tests In a Nutshell🐿️ What You Need To Know About Synthetic Testing — що таке синтетичне тестування та нащо воно взагалі?
- API Acceptance Test Journey in Microservice Architecture using WireMock — практичний кейс використання моків для сервісів.
- Easiest way to understand How Appium works — іноді (завжди) корисно знати, як працюють інструменті всередені.
Безпека
- Scaling vulnerability management across thousands of services and more than 150 million findings — практичний кейс автоматичного сканування GitHub-репозиторіів на вразливості.
- Security testing your APIs — Broken Function Level Authorization — Bas Dijkstra повертається із серією блог-постів про різні вебвразливості зі списку OWASP.
- Security at Startup — історія про те, чому ми часто «забиваємо» на безпеку в стартапах та як цьому запобігти.
Python
- Fastest Way to Read Excel in Python — порівняння декількох бібліотек для роботи з Excel у Python. Хто переможе та з яким рахунком?
- Performance Analysis of Python’s dict() and {} - дуже ретельний розбір того, який код виконується за різних способів створення словників в Python. Для тих, хто полюбляє хардкор та байткод.
Інструменти та ресурси
- Learning about debuggers — підбірка статей про те, як працюють дебаггери.
- Machine Learning Engineering Open Book — чергова безкоштовна книжка про Machine Learning.
- 100+ resources to become a great engineering leader — величезна підбірка блогів та ресурсів для лідів та тих, хто трохи вище.
Інженерні цікавинки
- Committing without git — чим можна робити коміти без Git?
- why lowercase letters save data — чи правда, що слова в lowercase-форматі займають менше пам’яті?
- Fallacy #1: The network is reliable — існує як мінімум десять упереджень про розподілені системи. У цьому пості розповідається про одне з них — те, що мережа завжди надійна.
Практичні кейси
- How we built it: Smart Retries — як в Stripe розробили «розумні» ретраї (не в тестах!)
- End-to-end Tracing — навіщо взагалі існує tracing та як його додавали в Canva
- How Apple built iCloud to store billions of databases — розповідь про те, які бази даних використовує Apple для iCloud
- How Meta built the infrastructure for Threads — для тих, кому цікава тема інфраструктури великих систем — кейс компанії Meta при побудові Threads (хтось ним користується?)
Дякую за увагу! Діліться найкращими статтями та відео у коментарях!
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів