В Японії нестача айтівців — компанії активно наймають іноземців. Як вам можливість попрацювати з цим ринком?

Попри масштабні скорочення в технологічній галузі, Японія відчуває нестачу айтівців. Про це повідомляє Bloomberg.

Минулого року рекрутинг в Японії був досить конкурентним, компанії планують розширяти штат та збільшувати зарплати. Дослідники підкреслюють і те, що японці змушені наймати іноземців — їхня кількість в жовтні 2023-го вперше перевищила два мільйони.

Спільното, як вам ідея попрацювати на аутсорсі на японську компанію? Чи може вже маєте такий досвід?

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Як показують реалії найбільшою перепоною для роботи на цьому ринку є одна невеличка річка Тиса 😂

Якщо не заставлять робити харакірі у випадку багу на проді — то норм :)

І працювати по 12 годин на день? Ну нафіг. Всі ці Кореї, Японії, Китаї — хай азіати самі там гребують.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

не помню случая, чтобы они обращались за техпомощью, не разобравшись в доках программы.
Среди всех моих пользователей они лучшие

Працював в 2019 на проекті з японським замовником, ні до ні після не бачив настільки гарно пропрацьованої документації. Це були добре структуровані кілька доків, де навіть маленький абзац реквайрментів мав своє айді, який ми просто тегали в автотестах, і таким чином потім в репорті бачили покриття по продукту.

Буде круто, якщо напишете про цей досвід статтю в вигляді: якщо робити так, то це дасть отакі плюси та такі мінуси.

Да. Так оно и должно быть. Вместе с кодом пишется дока вордовская в которой на псевдоязыке со ссылками на каждую линию кода происходит описание бизнеса.

Майже так, тільки не вордівська дока, а пишуться спеціального формату коменти, які після чого експортуються спеціальною тулзою в доку, що пов’язана метаданими з самим кодом.

Ще років 5 тому чув про це та тоді почав вивчати тему чого так. Передивився купу відео на каналах:
— Life Where I’m From
— Abroad in Japan
— Asian Boss
— Sora the Troll
— Takashii from Japan
— The Japan Reporter
— Mrs Eats

Також довгий час дивився Chepolinko та Tori, намагався дивитись Шамова, але то людина, що в хмарах літає. А ще нещодавно почав дивитись pan Gaijin. Цікаво дізнаватись про деякі побутові речі.

Як висновок, вирішив у майбутньому (якщо живим залишусь) самотужки вивчити японську до N5 чи який там треба та поїхати вчитись у школу японської в Японії. Провчитись там рік-два, подивитись на країну, спробувати зрозуміти культуру та самих японців. Але жити там довгостроково? Скоріш за все ні.

Їхати щоб заробити грошей теж нема сенсу, судячи з цін та зарплат. Але, якщо, раптом, мені там сподобається, звикну з усіма правилами та дадуть робочу візу, то не думаю, що помру через переробки на роботі не в шарашкіній конторі.

Самотужки вивчити японську до N5.
...
Але жити там довгостроково? Скоріш за все ні.
...
Їхати щоб заробити грошей теж нема сенсу

План надiйний як швeйцарьский годинник.

Та нi, то я просто заздрю що можна витратити дeкiлька рокiв бeз якоїсь пeрспeктиви, просто так, для душi.

Це враження, новий досвід, нові знайомства. Це те, що я згадуватиму в старості. Це те, з чого складається життя.

А ще досвід 14 року, коли залишив власний дім, роботу, коли платив «ополченцям» за те, щоб перетнути лінію фронту, коли інші «ополченці» приходили до дому, шукаючи мене дав зрозуміти, що будь які мрії та плани — це в кращому випадку 50/50, тобто ніякої надійності.

Я не те що критикую, але так, трохи токсично мій меседж вигляда, сорі.

Воно просто вибивається з загальних шаблонів, особливо в такі часи, коли хочеться впевненості якоїсь в майбутньому. Але у кожного своє життя і цілі/мрії. Можу тільки удачі побажати.

Дякую)

Ні, абсолютно не токсичний, зрозумілий меседж. Просто я вирішив пояснити що спонукає мене до таких думок, бажань, планів. Бо так, розумію, що трохи не влажу в шаблони)

Я так просто розумію, що людина чайлдфрі. Це значно розширює горизонти і фінансові можливості за будь-яких доходів.

Студентську візу в Японію, наскільки я зрозумів, неможливо розширити на дітей, але можливо при робочій. Тож, ви майже вгадали, просто, на зараз я вільний і не поспішаю в найближчі 10 років.

самотужки вивчити японську до N5 чи який там треба та поїхати вчитись у школу японської в Японії

Завкафедрою іноземних мов в моєму навчальному закладі сказав, що вчив ціле життя японську однак володіє мовою за мірками японців на рівні 4-річної дитини. Звісно, це лише його досвід. Бажаю досягнути того що хочете.

Звучить обнадійливо :D

Дякую. N5 — це аналог A1 у англійській, тож думаю, що зможу вивчитись самотужки до цього рівня, а далі вже в навчальному закладі викладачі, сподіваюсь, допоможуть.

Звучить обнадійливо :D

Насправді намагався допомогти з реалістичними очікуваннями.

В мене схильність до іноземних мов, зараз вчу німецьку і без мовного середовища прогрес дуже невеликий. Щоправда, вчу тільки в додатках duolingo + clozemaster і виконую щодня всього лише базову норму, рідко коли більше. Коли був нещодавно коротко в Німеччині, то потрапив в піццерії на жінку що не розмовляла англійською. Ото мого словникового запасу вистачило щоб зробити замовлення на всю сім’ю. Звісно без ніякої граматичної коректності. Принесли — виявилося що все правильно. Треба набагато більше зусиль щоб результат був значно відчутнішим.

У мене брат вже пʼяту мову вчить)

Дякую, в мене нема рожевих окулярів на очах і прекрасно розумію, що в мене піде рік-два на N5, якщо не більше.

Доречі, довго були проблеми з англійською, поки не знайшов десь матеріал про те, що в англійській насправді є певний порядок слів і всі ті уроки одразу встали на місце.

Часова зона ламає всі можливості працювати там віддалено. а жити в Японії та ну нафіг це ж місцини де людей набито як шпротів в банці. і де тобі прийдеться жити в конурі 5кв.м)

набито як шпротів в банці. і де тобі прийдеться жити в конурі 5кв.м)

Тю, в Києві живуть же люди і ок. :-)

В деяких країнах Азії і справді є певна «маломірність» в житлі, автомобілях та і в багатьох інших речах.
В Києві ж смарт квартира і авто одноіменної марки smart — це якось не по-божескі. Хоча перенаселення тут явно є, але в якому мегаполісі цього немає.

Знущаєтесь, чи що...

Працював з японцями на прямому контракті 2021-2023. Було чудово. Але це був стартап з СЕО британцем, СТО бельгійцем, і ще кількома девелоперами не з Японії. Японці здебільшого займались бізнес стороною, продавали, займались співпрацею з клієнтами, рекламою і тп. Жодних проблем чи роботи по 12 годин на день не було. Дуже тепло і лампово, незважаючи на те, що нікого з них я ірл так і не побачив

japan-dev.com/...​-robotics-c-python-h2vg59

Senior Software Engineer for Industrial Robotics (C++, Python)
8,000,000 — 14,000,000 JPY /yr GROSS (4,41k USD/mo — 7,75k USD/mo)

По грошах це так само, як працювати на українського аутсорсера.
Взагалі не погано, якщо немає вакансій взагалі, але якщо є, то ринок Японії це десь 4-та лінія, після ринку США, Західної Європи та України.

Та і навіщо їм Україна, якщо поруч є Філіппіни, Лол.

В Японії ІТ вважається непристижною роботою, навіть японці з їх ставленнням до праці вважають ІТ ноулайфом. Нібито працюєш, а навіть той вільний час, що залишається, ти просто лежиш і дивишся в стелю, бо не залишається ментального ресурсу навіть на життя. Тому самі японці туди не дуже прагнуть.
Натомість в Україні IT вважається елітною роботою.

Саме так. В цілому в ІТ престижно працювати, але якщо ти менеджер))) Або людина «творча» Один знайомий казав місцевим дівчатам що ітшник, вони морозились)) А коли почав казати що він 2D-дизайнер, то в них прямо інтерес прокидався))) Бо творча людина, цікаво же. Не якись душніла-программіст.

Культура працювати «до усрачки» і шеймінгу від японців, якщо ти йдеш додому після 8 годин роботи — те що треба.
А якщо це тупо аутсорс в Україні, то яка різниця куда аутсорсити софт (США чи Японія)?

Завдяки японцям та їх

Культура працювати «до усрачки» і

ті, хто цю культуру доволі часто свідомо ігнорують + інколи насміхаються, зараз мають можливість:
— користуватися автомобілями Toyota, Honda, Suzuki, Nissan;
— купувати побутову техніку Sony, Panasoniс, Toshiba, Nikon, Canon;
— отримувати багато чого іншого японського, менш помітного, але не менше важливого.

завдяки дитячій праці люді можуть дешевше користуватись продукцією Apple

ніякі потреблядські блага не можуть виправдовувати рабську культуру, завдяки їй люди частіше приймають рішення про самогубство, і це не кажучи про все інше

ніякі потреблядські блага не можуть виправдовувати

Українське (і не лише) суспільство постійно та регулярно оновлює свої айфони з 1 по 15 останні 15 років. Думаю, більшість користувачів навіть не цікавиться як і хто їх виробляє. Але при цьому чекають на нову модель наступного року.

Тому на ці декларативні історії про

рабську культуру

покупцям кінцевої продукції або плювати, або їм байдуже.

покупцям кінцевої продукції або плювати, або їм байдуже.

ну то віддавайте свою дитину працювати на заводи з 10ти років, для вас, я бачу, це ж норма, зате блага будуть у суспільства, нова компанія там відкриється з новими девайсами корисними для людства. Чи «єта другое»?

В Японії діти з 10 років працюють на заводах? Це хто вам таке розказав?

а у Applе є там заводи?
я так бачу, шо по суті у вас сказати нема чого і ви просто тепер намагаєтесь з’їхати з теми.

Ця тема про японців та Японію. Наче ж так? Подумайте хто відхилився від теми: я чи ви?

завдяки дитячій праці люді можуть дешевше користуватись продукцією Apple

Це ж наче ви почали з дитячої праці, Apple та рабської праці. Який стосунок це має до Японії та японців?

ніякі потреблядські блага не можуть виправдовувати рабську культуру

Але ви, теоретично, це ж купуєте? Чи не так?

Ця тема про японців та Японію. Наче ж так? Подумайте хто відхилився від теми. Я чи ви?

це був більше крайній випадок рабської культури для гіперболізації, ви почали її розкручувати і зациклюватись тільки на ній

то ж повернемось до початку

Культура працювати «до усрачки» і шеймінгу від японців, якщо ти йдеш додому після 8 годин роботи — те що треба.
ніякі потреблядські блага не можуть виправдовувати рабську культуру, завдяки їй люди частіше приймають рішення про самогубство, і це не кажучи про все інше

якщо є шо по факту нормально відповісти, будь ласка. а якщо ні, то не витрачайте мій і свій час, дякую

Важко щось відповісти тому, хто ставить в один ряд Китай та Японію.

Потрібно спочатку усвідомити суттєву відмінність та різницю (її основи) між Made in China та Made in Japan.

Але між тім слово кароші є в японській мові, а не в китайській, й поняття, яке воно означає, описали японці, а не китайці.

Це добре, що таке слово ввели в японській мові. Тобто, вони усвідомили проблему та зафіксували її.

Якщо подивитися на те, що робили китайці, наприклад, в автомобільній індустрії до 2000 року — це важко було назвати «працею» в японському значенні цього слова. Якась профанація на тему «автомобіль».

Японці дійсно працювали. А китайці імітували працю. Це видно по китайським авто 1990х в порівнянні з японськими.

так і думав, по суті нічого не буде, двійка вам
раджу вам ознайомитись з культурою роботи у Японії (можна через фільми/аніме/інтервью/блогерів з японії/тощо бо такого ДУЖЕ багато), бо виглядає так, шо у вас рожеві окуляри.

з останнього бачив, наприклад, бачив — Zom 100: Bucket List of the Dead, непогано перші 10 хвилин висміюють/показують будні офісних працівників у Японії

Навіщо мені дивитися аніме або фільми, якщо беру в руки два радіоприймача:
— японський Panasonic
— китайський КIPO

І мені все зрозуміло. Величезна різниця в культурі праці та якості.
Вам досвідчений майстер з ремонту побутової техніки може сказати те саме.

Навіщо дивитися аніме, щоб побачити предмети та результати праці в будь-якому хорошому ТЦ або класному магазині, де є реальні товари Made in Japan?

Навіщо дивитися аніме, щоб побачити предмети та результати праці в будь-якому хорошому ТЦ

ну так би і сказали — вам тільки результат важливий. а те як воно зроблено і скільки життів це погубило вам вже не цікаво.

навіщо я тут людині взагалі щось про переробки тут розказую, суіциди, культуру праці, якщо йому тільки потреблядство цікаве.
Думаю на цьому можна тоді завешрити

Був недавно в Токіо. Біля 7 ранку в будні дні громадський транспорт переповнений людьми в ділових костюмах. Така сам картина о 9-10 вечора. Курс місцевої валюти доволі низький, що добре для туриста, але для того хто там заробляє мабуть не дуже. Ну якщо аусторсити чи працювати там віддалено- часові пояси сильно відрізняються.

Саме так. Як локація для відпустки виглядає як одне з топ місць у світі. А в плані життя там серед усіх азійських країн для експата мабуть одне з найгірших.

Чому? У плані віз та імміграції це одна з найлегших країн з G7.

Японці мають унікальну культуру праці з точки зору якості, відповідальності та традицій.
Люблять та вміють працювати.
Українці, не лише в ІТ, можуть багато чого для себе запозичити від японців та японського ставлення до власного професійного покликання.

20 Japanese Businesses Making The Most Expensive Products In The World
www.youtube.com/watch?v=1CIUhyNtTfg

Люблять та вміють працювати.

саме тому у них в культурі так багато говорять про постійні переробки, депрессії від цього та неможливості під соціальним тиском піти з роботи, суіцідів.
Вас так послухати — ну просто мурахи людства, які кайфують бути рабами

Ви в своєму житті хоча би одного японця бачили?
Спілкувалися, бачили японців в побуті або в праці?

які кайфують бути рабами

Через таких як ви, в суспільстві формується хибні уявлення про цілі народи, зокрема японців.

І працювати по 12 годин на день? Ну нафіг. Всі ці Кореї, Японії, Китаї — хай азіати самі там гребують.

Не «работать», а жопочасы насиживать. Главное раньше начальника домой не уйти (кстати, за овертаймы никто не заплатит)

Видел я где-то упоминания, что в среднем производительность труда японца — это 50%-60% от производительности труда американца на аналогичной должности.

Японська і англійська кардинально різні мови, з трохи різним набором звуків. З цим бувають трабли.

Я був в афігі коли манги почав читати (вже в англійському перекладі, але із збереженою орігінальною версткою) Тут вже культурний шок настає.

Вся японська фонетика є в укр мові

Підозрюю немає мови, у якій є звуки, які не можна більш-менш точно відтворити українською фонетикою. Гадаю у нас дуже древня, тому і досконала мова, хоча і не легка.

Ви на приколі? З найочевиднішого, половини звуків англійської немає в українській, θ та ð як найяскравіші приклади.

+ довгі чи короткі голосні («шіт» трішки відрізняється від «шііт»)
+ носові звуки (привіт полякам, в них вони збереглися)
+ купа інших звуків в мовах, які просто так не вивчиш, якщо вона не твоя рідна (www.britannica.com/topic/click-languages)

Навіть чеська мова: в українській мові немає ані фірмового чеського звуку ř, ані довгих голосних ...

Ну, наприклад ウ [ɯ], немає. Так само як і жодного з варіантів вимову японського r.

Воно подібне до нашого у, нескладно う виговорити.

А r взагалі це аж три звуки, то як л, то як р, то щось посередині.

Але особисто мені куди легше дається це сказати ніж наприклад американське R

Не пробували вимовити чеське ř?

Працюю з Японцями років 6ть вже )
Також відвідуав Японію рази 3-4+... ех.. були ж часи...😭

З ними треба звикнути працювати.
Є своя ієрархія
Люблять дуже сильно на колах сидіти і все оговорити, але після цього треба буде ще тиждень чекати поки затвердять щось.
Овертайм для них то норма.

Дуже нагадує роботу з великими компаніями США)

Якщо не заставлять робити харакірі у випадку багу на проді — то норм :)

Як в анекдоті про баскетбольний матч Японія-Вірменія: японський тренер зробив собі харакірі, вірменський тренер — хачапурі)

Це грузинська випічка :-)

Сорі, переплутав) перехвилювався трошки

Як показують реалії найбільшою перепоною для роботи на цьому ринку є одна невеличка річка Тиса 😂

Японія з іншого боку. Перепоною є мордор.

Якщо перебереться через Тису — далі справа техніки 😅

З Європи в Японію літають над самі знаєте чим. Сяде літак по тех причинам десь в Красносранску, і зацапають вас.

Ото не треба цієї політруковської фігні — з українськими аусвайсами народ виїжджав в ЄС з ТОТ ...

Тільки всі мовчать, що там треба пройти фільтрацію. Зараз чув вони там і телеграм перевіряють — причому навіть видалені повідомлення читають — от вже Пашка Дуров, хароший руській.

Ждуни звичайно без проблем проходять, а от хто хоч якось мінімально підтримував українську армію, я би не був так впевнений.

Не літає. Для евро авіаліній возлушний простір мордору закритий. А летають через Норвегію та північний полюс

З ОАЕ в Індію з пересадкою.

Японія від України наче далеко, але якщо туди доїхати то мордор все одне близько...

Японія — співвідносна по розміру населення країна, з набагато сильнішою економікою, зі складним географічним розположенням і серйозним мілітаристським минулим. Є і простіші цілі. Тут майже без шансів на якісь вагомі здобутки.

Як віддалено виходити на Японію, Upwork?

Дуже хочу поїхати до Японії туристом на 2-3 тижні, але працювати ні-ні. Вірю стереотипам про перепрацювання, малі відпустки і ідолопоклонництво перед начальством, тим більше японський кінематограф їх підтверджує.

В японських компаніях саме так, в міжнародних в Японії все більш сучасно. Спілкувалися з японцями в Токіо. Ті казали, що зараз працюють в міжнародній компанії і в чисто японську вже ніколи не підуть.

Працював 1.5 року на японського клієнта віддалено. Дуже цікаві і специфічні люди. Проект був сумішшю легасі і дуже крутих сучасних підходів. Проштовхнути зміни в існуючий код було майже нереально, а нове дописувалось більш-менш швидко. Також була парочка «авторитетів», з якими всі мали радитись по глобальним питанням і деяким фічам. До речі, вони всі дуже націлені на внутрішній ринок, дуже мало англомовних.

Мало того, що вони досі не оговталися від кризи нерухомості ( uk.wikipedia.org/...​чене_десятиліття_(Японія ) і тому там великих грошей нема і не буде, то там іще є потужне «no go» особисто для мене — у теплі місяці просто кишма від тарганів та інших комах, а у холодні немає центрального опалення.
Дивлюся цю одеситку www.youtube.com/@ToriChyanChannel , більше бо дівчина приємна і цікаво розповідає, але короткий висновок — точно не для мене!

Спільното, як вам ідея попрацювати на аутсорсі на японську компанію?

Ну... якби автор зробив би хоча невеличне дослідження, як саме шукати роботу в Японії... А так який сенс обговорювати, коли це суто гіпотетично?

зі свого досвіду, якщо брати апворк то по менталітету як нейтів американці, рекомендую!

Блохери ютуба говорили що там є аналог фопів з податками 5% та дешевим життям.
Тому це непогана ідея придивитися як мінімум.

та дешевим життям.

местное недорогое жилье в реальности имеет ряд нюансов. смотреть надо и реально оценивать.
к примеру — отопление.
спойлер: во многих местах его по факту нет и в этих скворечниках в комнатах зимой запросто и +10 и пониже

дешевим життям

А это точно про Японию было?

Порівняно з Західною Європою, Північною Америкою і Австралією\НЗ воно там дійсно дешеве.

Не дорожче, ніж в Західній Європі. Середня ЗП у них десь близко $2500

Там недорого, окрім нерухомості, бо ставка по іпотеці 0.5-1% зазвичай

Було б дуже цікаво, але дистанційно вони аж дуже рідко розглядають кандидатів через корпоративну культуру.
Хочу в Японію і відвідати всі дамби і вести альбом марок з них

Конішуа гаядзіни.

До повномасштабки серйозно обдумував варіант релокнутися туди на якийсь час і навіть починав вчити мову.

Але проклята русня...

Аутсорс нецікаво. Цікаво тільки якщо буде перспектива пожити там, але наскільки я розумію це щось на грані фантастики, бо для іноземців там дуже багато культурних бар’єрів.

було б офігенно, але живим мене вже звідси не випустять, так що хіба в мріях ))

Україна майбутнього матиме морський кордон із Японією?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

При можливості, на норм вакансію та не занижену зп, без вагань поїхав би пожити от просто заради цікавості до такої країни. Рік другий було б прикольно. Але останні роки так задрочили переїздами що лише у мріях я туди поїду :-)

Не встиг релізнути до дедлайну і шмальнув харакірі. Ось і нестача 🤷‍♂️

Ага щас, сепуку це для самураїв, це великий привілей. Простим японцям в залежності на скільки провинився, від просто голову відітнуть до розп’яття. Гаядзинів же, взагалі варитимуть в котлі живцем.

Там вже так давно не роблять, максимум, це відріжуть палець.
І це не жарт і не метафора, навіть є інфраструктура по виготовленню і продажу накладних пальців:
uk.wikipedia.org/wiki/Юбіцуме
withnews.jp/...​0000W03j10101qq000014227A
bunshun.jp/...​articles/photo/66721?pn=2

На баржі
Офшлр
За 12 миль в нейтральних водах

всі знають як там працюють і які там перепрацювання, коли я побачу фото японця без 3 мішків під очима тоді подумаю

Народ каже, що зараз вони банально сидять в офісах просто і валяють там дурня, доки не піде бос з роботи бо підти раніше за кемпая вважається ганьбою. Та для більшості народу по факту вже звичайна американьский культура бізнесу ну тобто або нічого або аврал, бо часи з 70-80 дуже сильно змінились та культурний вплив дуже суттєвий ну і банально через податки виробництво з Японії по переводили де інде — Корея, Малайзія тощо. Реально робоча культура 996 в сьогоднішньому світі це про Китай, а не по Японію. Молодь замість йти кудись там влаштовуватись на завод чи в офіс, швидше намагається робити бізнес бо зарплатня молодим традиційно мала — а при цьому жити доволі дорого і сенсу витрачати час на найману роботу не дуже.

en.wikipedia.org/...​e:Deaths_from_Karoshi.png
В Україні як завжди жопа, але чомусь немає стереотипу що ми супер работящі.
А ось в США роботою в яких всі так жахають ніяких смертей від переробок немає, а Японія на одному рівні з Польщею.
Тож можливо там і є овертайми, але ти від них помреш з меншою вірогідністю ніж в Україні.

То мабуть ЗСУ включено.

Включено звичайно, але це до війни дослідження ще було.

Це якась нісенітниця, ця карта, це смерті спричинені захворюваннями серцево-судинної системи. В Україні, як відомо, це основна причина смертей, тому логічно, що Україна в лідерах, але навряд чи це, через те, що українці багато працюють. Погана медицина, відсутність культури фізичних вправ, релігія замість науки і т.д., ось причини.

P.S. Піду побігаю

Дивно що США в цьому сенсі краще ніж Канада себе почувають. Можливо канадскій статистиці підсирає міграція з Індії.

Я гадаю що питання у різниці в кліматі

Тут вже була Мапа Програміста? Я хочу щось почути про Япопурів.

Тут вже була Мапа Програміста?
була

був

Че по деньгам? Если такая же печаль как была год назад, смысл отрицательный, разве что любишь местную культуру.

Скорее всего не очень. Если в моем детстве Япония еще считалась дорогой страной, то сейчас туда берлинские айтишнички катаются и нормально себя чувствуют, разве что перелет долгий и дорогой.

Йена очень сильно упала, все стало дешевле для держателей ойро и бакса

як вам ідея попрацювати на аутсорсі на японську компанію?

А що сталось? Хітачі вже продала глобал? :)

сад каменів і квітуча сакура — це до офіс-менеджера :)

Япония вводит визы для номадов на 6 мес в этом году, достойная альтернатива, если задача — пожить в Японии. Правда мин доход для украинцев может быть великоват — annual income of at least 10 million Japanese Yen

— Работать — мало денег, много работы
— Нужны поручители для жилья и банка
— Языковой барьер
— Летом жарко. Нет не так — очень жарко

Но страна потрясающая, даже если ездить каждый год — каждый раз будеш находить новые интересные локации, блюда и развлечения

Тут щось нелогічно.

Работать — мало денег, много работы

Тобто, по цій «номад» візі ти забов’язаний працювати саме в Японії? Це якась неправильна номад віза.

Для громадян України вона недоступна, бо немає безвізу

Надо быть готовым к местной специфике, судя по сумме информации она примерно такая:

— очень не любят тех, кто строго положенное время
надо овертаймить — это правило, причем серьезно овертаймить
— больших отпусков не принято брать
— очень не любят тех, кто менял много компаний
— очень не любят тех, кто открыто спорит с только начальниками, но и вообще спорит в толпе. есть такое даже понятие как «потеря лица» ...

Багато штампів, мало справжньої інформації

Втрата обличчя взагалі не в тему

Якщо вивiзуть звiдси, то можна :)

Я б попрацював суто для отримання цікавого досвіду. Потім можна козиряти перед кимось, що у тебе є японські колеги, хех

так наче є в Україні офіси вайберу

тут топік про японські компанії, Rakuten Viber наче японська

Підписатись на коментарі