До чого може призвести порушення вимог спрощеної системи оподаткування для ФОП
До найбільш поширених порушень вимог спрощеної системи оподаткування відносяться такі:
- перевищення обсягу доходу визначеного для конкретної групи спрощеної системи,
- перевищення кількості найманих працівників,
- здійснення видів діяльності (код КВЕД) не зареєстрованих у реєстрі платників єдиного податку або ж, здійснення діяльності що є забороненою для платників єдиного податку.
Саме з такими порушеннями найчастіше стикаються підприємці платники єдиного податку. Наслідки здійснення таких порушень для ФОП єдині: або перехід на іншу групу спрощеної системи оподатку (у разі здійснення переліміту обсягу доходу для 1 або 2 групи ЄП) або відмова від спрощеної системи оподаткування, тобто, реєстрація платником загальної системи оподаткування. Такі порушення можуть виявитися ФОП самостійно або ж, у разі перевірки, при наявних порушеннях анулювати статус платника єдиного податку може податковий орган.
Загальна система оподаткування є вигідною далеко не для всіх підприємців, тому порушення вимог спрощеної системи часто стає досить проблемним моментом у підприємницькій діяльності. Підприємці на загальній системі оподаткування мають складніший бухгалтерський облік, сплачують податки із чистого прибутку, а саме 41,5 %, тоді як на 3 групі ФОП сплачує 5% від доходу та ЄСВ тощо.
Наразі, при подачі річних звітів у багатьох ФОП ми відслідковуємо порушення щодо перевищення лімітів обсягів доходу ФОП на 3 групі. Це відбувається у зв’язку з тим, що протягом 2023 року ФОП мали право бути платниками особливої ставки на 3 групі — 2 %, а після її відміни мали б правильно розрахувати ліміт свого доходу до кінця року. Наслідком переліміту є перехід на загальну систему оподаткування. При цьому порушенні, крім того, що ФОП має перейти на загальну систему оподаткування потрібно буде ще й сплатити 15% єдиного податку із суми переліміту. Після порушення суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів.
Тож будьте уважними і не порушуйте вимог спрощеної системи оподаткування.
3 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів