U4U в Штати після Польщі? Плюси, мінуси, підводні камені

Вхідні дані — я, дружина і маленька дитина. Зараз живемо в Польщі, але думаємо куди їхати далі...)

Було багато варіантів, про які думали — і Іспанія, і Лондон, і навіть Аргентина :)

Останній час думаємо як один з варіантів — U4U.

Благо в Нью-Йорку є родичі, які можуть бути U4U спонсорами. Плюс перший час, поки не знайдемо локальну роботу — буде можливість пожити у них.

Як я розумію U4U видається на 2 роки від в’їзду. Тобто якщо умовно зробити зараз всі доки і заїхати в травні в Штати — то буде право знаходитись до травня 2026. Відповідно навіть якщо будуть якісь нюанси після виборів і програму не продовжать — буде час підготуватись до виїзду кудись ще :)

Тому ми в якійсь мірі дивимось на програму, як можливість і мені і дружині (вона вільно володіє англійською) попрацювати на локальних американських роботах, здобути американський досвід і навчити трохи дитину англійської прямо в середовищі.

А далі, навіть якщо не вийде залишитись, цей досвід, знайомства, контакти можуть бути корисними в житті далі.

Звісно про головний нюанс Нью Йорку — дуже дорогу аренду я знаю. Але з іншого боку якщо будемо працювати і я і дружина, а дитину на перший час можна буде залишати з родичами (вони вже на пенсії і наче не проти, а потім може садок знайдемо) — то наче проблем з цим не має бути.

Цікаво дізнатись — хто ще розглядав для себе U4U, чи може навіть переїхав:

* складність знаходження роботи в Нью Йорку і які лайфхаки — як краще то робити :)

* медстраховка — як я розумію поки ми не знайшли локальну роботу, зможемо оформити державний medicaid, а потім вже будемо мати корпоративну страховку.

* якщо вирішимо залишитись після U4U — які є варіанти? Як я розумію це або знайти компанію, яка подасть на грін карту, або пробувати оформлювати talent візу O1? Звісно обидва варіанти не прості, але все ж

* які ще можуть бути нюанси, про що ми забули подумати?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Чи реально виїхати з Польщі по ю4ю якщо є кредит тут?? Перевіряють якось поляки, хто знае?

Чи реально ви виїхати з Польщі по ю4ю якщо тут є кредит?? Перевіряють якось?

якщо вирішимо залишитись після U4U — які є варіанти?

Після 2 років можна перевестись у звичайні біженці а після цього вже на грін карту. Саме головне не сидіти на субсидіях бо через це не дадуть грінку чи громадянство.

Теоретично скоро, ті хто самі перші приїхали по u4u мають вже переводитись у біженці, може вони дадуть більше інфи.

Як ви можете перевестись у звичайні біженці? Asylum дають, коли є переслідування з боку власного уряду і документована загроза життю людини через її активну діяльність. Жодної інформації про те, що всім, хто приїхав по U4U, даватимуть автоматично статус біженця, нема і 99%, що ніхто цього не робитиме. Подивіться список країн, які зараз під TPS—деякі з них там років з десять, як не більше. TPS i asylum то зовсім різне і я б автору не радила навіть сподіватись на такий варіант.

Мені про таку можливість росповідав знайомий який більше тямить у таких питаннях)
Можу його більше роспитати і відписати потім

Так, буде цікаво.
Все ж з того, що я чув asylum набагато простіше отримати зараз росіянам та білорусам.
Особливо якщо є задокументовані факти їх протестів проти уряда, кримінальних справ, визнання «інагентом» і т.д.

Українцям це набагато складніше. Хоча умовному Арестовичу, проти якого є багато задокументованих погроз не від уряду, а від звичайних людей, думаю це реально.
З іншого боку десь натрапляв на інформацію, що людина в Канаді змогла отримати статус біженця додав інформацію про методи, як саме у нас відбувається насильна мобілізація — «бусифікація», погрози, побиття, утримання декілька днів в стінах ТЦК і т.д.
Плюс на цю тему виходили статті New York Times (здається) і ще якісь.
Тобто теоретично це може бути причиною для отримання притулку і в Штатах. А от як насправді — питання.

Я б спамом пройшовся по всіх великих галерах щоб знайти нову роботу так щоб при переїзді не міняти проект і щоб хтось порішав легалізацію.

Якщо ціль просто попасти в штати і там пожити рік або два, то це напевно найпростіший спосіб.
До ковіду лідери ринку це дуже активно пропонували лідам і сініорам і навіть деяких людей хайрили з умовою що ти їдеш мінімум на рік в штати.

Не по U4U, але може буде корисно. У Штатах півтора роки на візі J-1/J-2. Під цю візу є EAD. Чоловік з купою років досвіду, в Україні та Європі, з нормальною англійською не зміг ні разу пройти до технічного інтерв’ю. Все закінчується на етапі HR і питання, чи є грін-карта або громадянство. На EAD ніхто не хоче навіть дивитись. Коли EAD був дійсний рік, казали, що замало. Дуже складно, треба знайомства. Стосовно страхівки. Не знаю, як зараз по U4U, але якщо нема страхівки від роботодавця (це найкращий варіант), ви йдете на health insurance marketplace і там можете обрати страхівку. Ціна залежатиме від ваших доходів. Може бути й до тисячі на сім’ю на місяць, а може й дешевше. У вас є дитина — поцікавтесь цінами на садок і в принципі наявністю місць. У хороших садках у великому місті будуть waiting lists. В НЙ садок буде 2к+ на місяць. Рівень школи дуже залежить від зіпкоду. Поцікавтесь, які школи в тому районі, де живуть ваші родичі. Рейтинг можна глянути на GreatSchools. Безкоштовний kindergarten починається з 5 років. Щодо можливості зміни статусу: по приїзді з U4U ви перейдете на TPS. На TPS можна зараз перебувати до квітня 2025, можливо його продовжать, а може й ні, то невідомо. З цього статусу ви можете перейти на F-1 (навчання, не дає права роботи партнеру), O-1 (потрібен офер), EB1, EB2, EB2 NIW, EB3 — ці візи складні, бажано мати іміграційного адвоката, друга і третя категорія (крім NIW) потребує офера, перша ні. Врахуйте, що USCIS має великий backlog. Якщо ви подасте, наприклад, на EB2, то це в середньому 9 місяців до розгляду першої петиції (хіба ви подасте на premium processing, тоді до 40 днів), далі треба чекати своєї черги до року, щоб подати I-485 adjustment of status, а далі ще півтора-два роки, поки дадуть грін-карту. Весь цей час не можна покидати країну, хіба що отримати advance parole (ще кілька місяців і ще гроші, і не факт, що дадуть). Ну і H1B ще є, якщо пощастить знайти компанію, готову проспонсорувати. В будь-якому разі, досвід життя в Штатах — дуже цікавий, особливо дати дитині можливість вивчити мову в середовищі, кудись поїхати, побувати в різних місцях, музеях, і так далі. Але дати собі тут раду непросто. І до того треба бути готовими, щоб не їхати в рожевих окулярах. Моя програма скоро закінчується і що робити далі невідомо. Можливо, коли є родичі для підстраховки, то простіше, але то не наш варіант. Наразі продовжуємо обоє шукати роботу, але розглядаємо паралельно різні варіанти.

Насколько уточнений: TPS давали тем кто заехал до августа, тем кто заезжает сейчас его не дают. O-1 можно делать без офера — офер нужен чтобы по ней заехать. Для человека который уже в Штатах этот нюанс не релевантен

Ну і H1B ще є, якщо пощастить знайти компанію, готову проспонсорувати

А укр. галери вже не возять так? Чи вони взагалі по іншій візі возили?

Вони по L1 возили. Мабуть і зараз возять. Там, якщо правильно пам’ятаю, потрібно спершу рік пропрацювати на компанію, перш ніж компанія зможе по ній перевезти. На візі L1 не можна міняти роботодавця, тому заробітні плати на цій візі зазвичай значно нижчі за маангівські — куди гребець дінеться з підводного човна, це не на +500 стрибати. А, ще якщо звільнять, то підстав для перебування вже не буде і потрібно повертатися, тож на цій візі бажано інтенсивно веслати, а не серіали в робочий час дивитися.
До речі, цікаво чому маанги перевозять по H1B яка дозволяє стрибати на +500 а не по L1, де прикований ланцюгом до весла. Мабуть через те що тоді не зможуть брати найкращих — навіщо витрачати тисячі годин на літкодиво, якщо з тими ж умовами галера перевезе.
А, здається вгадав ще одну причину чому маанги по H1B перевозять а не по L1. По H1B не потрібно працювати на цей маанг рік за кордоном, можна швидше перевезти. Але ж по H1B там теж близько півроку очікування на рішення. Мабуть, тих хто на маанги в різних країнах працюють, якщо вони гарно попросять, перевозять по L1. Цікаво, як вони при цьому, ринкову американсько-маангівську зарплату дають, чи теж як галери, занижену, бо куди гребець з підводного човна дінеться.

Ну наче там на +/- терпимі гроші перевозили. Була лінка де можна було подивитись зп. , то в Калі там на 120-150к возили.

П.С. Колега брата сусідки поїхав девопсом так, а потім вже там перебіжав на норм гроші в продуктову компанію. На жаль, не пам’ятаю деталей. Можливо нова компанія зробила нову L1 вже на себе.

Інша компанія не зможе зробити L1 в Штатах — для неї треба мінімум рік попрацювати в іншій локації.
Перебіжати можна тільки коли компанія з L1 подала на грінку і ти її отримав... а це роки 4 сумарно

Інша компанія не зможе зробити L1 в Штатах — для неї треба мінімум рік попрацювати в іншій локації.
Перебіжати можна тільки коли компанія з L1 подала на грінку і ти її отримав... а це роки 4 сумарно

Я чесно не пам’ятаю деталей, але там трохи темна історія була, бо колега трохи стрімався коли все це розповідав. Можливо він відразу вмовив взяти його на H1B, чи друга компанія взіла його на H1B.

H1B

там теж треба чекати довго, як i по EB*

ну і H1B лотерея

Оставлю вам ссылки на группы в Facebook, поищите по теме посты. facebook.com/groups/uniting4ukraine
facebook.com/groups/379967989226626 Не хочу писать негатив, но я сделала вывод, что нужно минимум 20’000 только на первое время на семью. Снять квартиру, нужна оплата 2-3 месяца плюс депозит сразу, учитывается плюс кредитная история, которой у вас нет. Возможно через поручителя. С работой достаточно сложно, не хотят рекрутеры брать с этим разрешением на работу, это не виза. Но некоторые писали, что у них получилось найти высококвалифицированную работу по специальности. И сейчас как раз кризис и у американцев с работой, большая конкуренция, сокращения. Попробуйте уже сейчас поискать работу удаленно, хотя бы поймете какие шансы. Страховку вы возможно и не получите бесплатную, её отменили с сентября. Но говорят вроде бы в некоторых штатах есть. Те кому дорого в Нью Йорк, советовали Нью Джерси. Остаться, никакой гарантии. Сейчас сделали возможность всем с U4U перейти на пароль TPS, он вроде бы более такой обкатанный, другие беженцы годами на нем находятся легально в США, его продлевают. Грин карта, только или по работе, или выиграть наверное) Вообщем удачи, читайте думайте) Если есть деньги, поехать, пожить посмотреть, почему нет)

Дякую!
Так, по квартирі у нас би було простіше — і пожити у родичів, або вони би були поручителями.
Але так — все інше супер актуальне — буде про що подумати і почитати :)

TPS тільки для тих хто приїхав до Серпня 2023, що буде в наступному році — невідомо.

Може буде корисно. Підписаний в телезі на канал — ️IT_4_Ukrainians_USA_chat. То там чуваки обговорюють все шо є по U4U(спонсор, іміграційні питання, податки, житло і тд) і сидять там люди які їхали по цьому.

За умови, що на перший час буде де зупинитись, думаю що варто спробувати. Якщо вдастся зачипитись, буде добре, якщо ні, то повернетесь до Польші. Єдина перепона, це робота. Без референсу знайти її просто неможливо, якщо хтось може з цим допомогти, то все буде чудово.

Якщо не подобаєтся Нью-Йорк, то можна придивитися до Північної Кароліни. Там і аренда дешевше, і IT розвинене.
Є дві великі агломерації Charlotte та Raleigh — Durham — Chappel Hill (Research Triangle).
Перша, у свою чергу, сфокусована більше на банківську сферу, а друга на IT та науку.

Triangle area зазвичай входить в топ-10 місць для роботи в IT:
www.indeed.com/...​-job/best-tech-job-cities

Можна працювати і віддалено, так як часовий пояс матчиться з тим же Нью-Йорком.
Але і в Research Triangle є робота:
www.workinthetriangle.com/search/software

Щодо пошуку роботи, то як писали вже у цьому топіку, що можуть бути проблеми.
U4U не є міграційною візою, а також не дає автоматично ворк перміт, його треба робити окремо. Тому, зрозуміло, чому реукрутери можуть бути не зацікавлені. Навіщо вас брати, якщо через 2 роки ви можете поїхати, а ще купа волокіти з незрозумілими документами та формами.
Якщо я не помилиюсь, то U4U дає право на роботу на 90 днів (форма I-94 по прибуттю), а потім все одно потрібен ворк перміт.

Але у цілому ви праві, у будь-якому випадку, це цікавий досвід, а якщо соподобається то можна буде спробувати змінити статус чи податися вже на робочу візу.

Та перестаньте вже рекламувати NC! Шарлот скоро лусне! (Жарт якщо що)

Доречі, якщо збираєшься жити у родичів і є дитина, то глянь до якої школи їх адреса приписана, і якщо рейтинг школи низький, то навряд чи ти захочеш віддавати туди дитину, коли побачиш, що там робиться і хто інші учні. Прийдеться переїзжати до кращої школи, а там нєдвіга буде типу 5к за однокімнатну якщо мова про НЙ

після U4U — які є варіанти?

Є вже 2 великі теми на доу, нащо третя?

медстраховка — як я розумію поки ми не знайшли локальну роботу, зможемо оформити державний medicaid, а потім вже будемо мати корпоративну
страховку

На сімю з дитиною
Ото твої й гроші

залишати з родичами

Якщо родичі оформлятб спонсорство і дуже хочеться то їдь

Але попереджаю
Дуже багато атомних електростанція
Кщо ескалюється ...

Вжеж обговорювали: в фаанг чи шось таке по ю4ю не візьмуть, бо вона тимчасова тамй взагалі вони хз що то таке і розбиратися не хочуть.
Відповідно буде не сама гарна робота, якої буде насилу вистачати від зп до зп і то в режимі економії. І то,це треба ще зуміти її отримаьи.
Що буде з людьми, які сидять там по ю4ю через декілька років невідомо, але в америці вже відкатані схеми бана усяких там віз та депортації тих, хто порушує візове законодавство.
Тобто треба буде шукати роботу з спонорстаом робочої візи, але кому воно зараз треба, бо народ он пачками звільняють.
Ну хіба що свідомо на рік-два з’їздити, подивитись як люди живуть. Але хз що з роботою. Люди кажуть що звільняють масово і роботу по півроку шукають.

найс вы выборку сделали))откуда инфа что фаанг не берет по u4u?))
я знаю минимум как 2 человека которых взяли в Гугл и Адобе по u4u, и сам нашел работу на нормальные деньги)

найс вы выборку сделали))откуда инфа что фаанг не берет по u4u?))
я знаю минимум как 2 человека которых взяли в Гугл и Адобе по u4u, и сам нашел работу на нормальные деньги)

Сказав якийсь анонім))))

Дякую за відповідь — цікаво більше від вас деталей :)
Як давно шукали роботу (в 2022, чи вже в 2023?), як швидко отримали постійний ворк авторізейшен, як швидко знайшли саму роботу?
І чи обіцяла компанія займатись вашою подальшою легалізацією? Наприклад через подачу на грін карту або H1B ?

Хай би доу такі ю4ю саксес сторі дослідило

могу в личку написать, а так вам чатик тут кидали

IT_4_Ukrainians_USA_chat

там все есть

Ти перший на доу хто напичав що взяли
10 чоловік до того писали що важко з пошуком

Нью-Йорк дуже специфічне місто, можливо подивіться якісь блоги на YouTube про нього щоб краще розуміти як там все виглядає?
Не хочу звучати як сноб, в кожного свої критерії вибору. Але я б там не знаю чи навіть з доплатою жила б. В Нью-Йорку є класні місця, як наприклад район Tribeca чи острів Рузвельта, але в більшості це постійний шум, бруд, безхатьки які живуть на станціях метро і випорожняються в вагонах, кримінал і т.д. І сильний оверпрайс на все, включно з житлом. Хоча з іншого боку, там ви в центрі світу і навколо постійно буде відбуватись щось цікаве.

Дякую, в Нью Йорку був раніше, і якщо чесно мені не все сподобалось :)
Але родичі як раз живуть на Рузвельт айленд, тому і ми будемо орієнтуватись на нього в пошуку. З того що я бачив по фото і чув від них, цей район щось типу оболонської набережної в Києві.

Звісно є опція взагалі поїхати кудись в Маямі — там і податки менше, і аренда в півтора-два рази дешевше, і клімат краще :)
З іншого боку в Нью Йорку наче більше можливостей має бути по роботі — і для мене і для дружини...)

Коли я був в Каліфорнії- там напевно навіть більше сподобалось (крім Сан Франциско з його безхатьками), але там також дуже дорого і нема в кого жити на перший момент пошуку роботи...

Рекрутери дуже скучніють коли дізнаються про Ю4Ю. Так що з роботою може бути проблеми. Плюс тут процес найму складніший, більше кроків, складніші технічні інтервʼю.

Дякую, так, також чув про це...
Цікаво якщо хтось напряму стикався з труднощами пошуку саме по U4U — почитати )

Знакомый по U4U четвёртый месяц ищет работу, разговор с рекрутерами прекращается после того как говоришь что U4U, разрешение на работу надо ждать отдельно, заморачиваться дальше мало кто хочет, у них с лейофами очереди стоят из кандидатов. Из того что еще слышал можно получать пособие по безработице это около 600$

Из того что я слышал, то разрешение на работу делается за 3-4 недели сейчас.
И дальше можно подаваться на любую позицию (как я понял).
Другой вопрос, что не все хотят брать человека, которому через условно 22 месяца надо будет уехать...
Вот интересны реальные кейсы на эту тему от того, у кого получилось. И у того пока не очень...

Так было раньше. Сейчас, работать можно сразу, но только 3 месяца — за это время нужно успеть получить нормальное разрешение. И не редко пишут что этот процесс затягивается на более долгие сроки

Спасибо!
Да, только что посмотрел, что полноценный EAD делается в 80% случаев за 3.5 месяца.
А сделать надо за 3 месяца. Теперь понимаю почему не хотят работодатели с ним заморачиваться 😐

Не через це. Можеш сказати що в тебе вже є EAD, ніякої різниці. Їх цікавить категорія. І там є список допустимих, U4U (c11) — туди не входить

Ось відео про схожий кейс www.youtube.com/watch?v=GSLRsniha5I
З Вроцлава в Сакраменто.

В ютубі повно відео-оглядів про реальне життя в США без прикрас.
Американець Peter Santenello знімає чудові відео-блоги про таку Америку, яку не знають навіть самі американці. www.youtube.com/@PeterSantenello

Дякую за відео!
Буду дивитись )

Американець Peter Santenello знімає чудові відео-блоги про таку Америку, яку не знають навіть самі американці. www.youtube.com/@PeterSantenello

Лайк! Давно дивлюсь його вiдео, рекомендую

Найскладніше в релокації з Польщі до США це виїхти з України.

Розумію. Сам минулого року стикнувся з цією проблемою і тоді було набагато легше.
А зараз за рік дуже сильно обмежили всі легальні способи, які були :(((

Підписатись на коментарі