Через повномасштабне вторгнення Україна стала військовою лабораторією майбутнього — TIME
Повномасштабне вторгнення росії вплинуло на розвиток технологій в Україні, зокрема ШІ. Світові техногіганти вважають, що наша держава — найкраще місце для випробування інновацій. Адже тут їх можна протестувати в реальних умовах. Про це пише у своєму матеріалі американський TIME.
Які техногіганти допомагають Україні
Palantir. Програмне забезпечення компанії використовує штучний інтелект, щоб аналізувати супутникові зображення, записи БПЛА та дані з відкритих джерел. Продуктами Palantir користуються Міністерство економіки, оборони, освіти та інші українські відомства. Їх застосовують для розвідки на полі бою, розмінування, збору доказів воєнних злочинів та боротьби з корупцією.
Clearview AI. ПЗ для розпізнавання обличчя від компанії користуються понад 1,5 тис. українських чиновників. Вони допомогли ідентифікувати понад 230 тис. росіян на території нашої держави.
Microsoft, Amazon, Google. Ці компанії надали нам кібер та хмарні сервіси, щоб перемістити важливі урядові дані в хмару та захиститися від російських кібератак.
У Києві також відкрили свої магазини невеликі американські та європейські компанії, багато з яких зосереджені на роботі з БПЛА. Через це дехто називає нашу столицю «miltech-долиною».
Проте тестування технологій на полі бою матиме глобальні наслідки. Коли війна ведеться за допомогою програмного забезпечення та ШІ, технологічні компанії матимуть величезну владу як незалежні гравці. І ті, хто готовий діяти швидко, нехтувати правовими та етичними нормами, можуть зробити найбільший прорив. Тому представники нацбезпеки хвилюються, що ці нові інструменти можуть потрапити до рук супротивників.
Україна створює «військову лабораторію»
З одного боку виглядає, що війна зайшла у глухий кут, зазначає TIME. Адже обидві сторони використовують зброю минулого століття: танки, артилерію. І хоч дехто вважає, що новітні технології мало вплинуть на воєнні дії, Україна та її партнери в приватному секторі налаштовані грати у довгу гру. Тому створюють «військову лабораторію майбутнього».
Україна стала важливим гравцем на арені технологій світу. На Web Summit 2023 свої стенди розмістили 25 українських стартапів. Хоча ще 2 роки тому замість потужного павільйону була маленька кутова будка.
Також наша держава є прикладом розвитку воєнних технологій для інших країн. Аналізуючи досвід нашої держави, Тайвань звернувся до виробників комерційних безпілотників та створив власну програму БПЛА.
Як на вашу думку, чи стає Україна передовою країною в ніші військових технологій? Чи бачите ви ці зміни зараз і як до цього ставитеся?
6 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.