Термінал Warp: перші враження від тест-інженера
Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті
Усім привіт.
Сьогодні я хотів би розповісти про термінал, яким користуюся на Ubuntu щодня. Ні, це не Terminator. Це — Warp.
Я побачив його у колеги, але не зміг одразу спробувати — спочатку цей термінал був доступний тільки для користувачів OSX. Але не так давно розробники також зробили реліз й на Linux-платформах. Я отримав бета-версію трохи раніше, тому хочу поділитись своїми враженнями від користування.
Зміни в сталому середовищі
Здається, термінал уже винайшли давно. Якщо бути точним, то з початку
Хоча з тих пір термінал постійно покращували, але докорінних змін так одразу й не згадаєш. Тим паче змінювалась скоріш оболонка — bash, zsh, fish. А саму аплікацію змінювали рідко. Особисто я одразу змінив дефолтний термінал Ubuntu на більш сучасний Terminator. Але й він не такий вже й новий — аж 2007 року!
Але коли я натрапив на Warp-термінал, побачив, що все-таки можливо зробити цей інструмент сучасним та ще більше зручним.
Warp термінал очима інженера
Коротко про основні «фішки» Warp, які я знайшов.
Перше, що помічаєш — це те, наскільки термінал швидкий (знаючи його вбудовану функціональність). Причина цього: Warp написаний на Rust.
Warp можна використовувати з різними оболонками — zsh, bash, fish. Мої налаштування в zsh почали працювати одразу. Є купа вбудованих тем для терміналу. (Але зрештою таке є й в інших інструментах).
У Warp зробили просунуту взаємодію з командами. Можна, наприклад, ввімкнути copy-on-select або одним кліком відкривати потрібну теку. Або ж навіть відкрити README.md в сусідній панелі та одразу звідти запускати білд команди.
Є також цікава фіча — синхронізація панелей та табів. Наприклад, коли вам треба оновити софт чи перевірити статус на декількох віддалених машинах, можна вводити команду в одному вікні — й вона буде набиратись також в інших вікнах.
Warp також запам’ятовує ваші команди та робить досить розумний автокомпліт та автокорекцію (може навіть трохи краще, ніж zsh-autosuggestions). Для кожного результати команди можна фільтрувати та шукати по тексту (наприклад коли у вас є великий лог-файл).
Для кожної утиліти командного рядка можна зручно подивитись, що робить той чи інший ключ. (Нема потреби згадувати, що робить той чи інший ключ).
Термінал зберігає ваші сесії (набір табів). Тож можна навіть налаштувати окремі сесії для роботи чи домашніх проєктів. Можна налаштувати нотифікацію (pop-up) про завершення команди. Дуже допомагає, коли треба виконати довгу таску.
Є купа шоркатів, які авжеж можна модифікувати на свій смак. Наприклад, перемикатися між табами за допомогою Ctrl+<N>.
Про Warp AI
У термінал також вбудований ШІ (як же ж без нього!).
Натиснувши #, можна словами описати, що ви хочете зробити, а вбудований Warp AI спробує знайти відповідну команду для вас. (У безкоштовній версії надається 100 запитів на день)
Під капотом Warp просто робить запит до OpenAI API. (Але ніяких своїх токенів шарити не треба).
Альтернативно можна обрати будь-який output команди та запитати в Warp AI, як пофіксити проблему чи показати повний мануал зі встановлення якоїсь утиліти.
Про workflow
Є функція запису своїх кастомних наборів команд, які потім можна швидко знайти (за назвою) та застовувати через Ctrl+Shift+P. Це команди називаються workflow у Warp. (Дуже допомагає працювати з багатьма віддаленими нодами, деплоїти їх, працювати з логами та іншим).
Плюс можна робити параметри для команд (з описами та значеннями за замовчуванням). Під час запуску команди можна ці параметри модифікувати. Ці workflow можна створювати в окремій табі (або просто через контекстне меню) — та поширити з колегами. Дуже допоможе будувати власну базу знань та корисних команд.
Пошук у командах можна виконувати як в локальній історії, так й у ворфлоу. Можна навіть шукати в бібліотеці готових workflow (Ctrl+Shift+R)
Застереження
- Свою локальну LLM поки використовувати не можна.
- Сам термінал не open-source. То ж ваші команди можуть збиратись. (Телеметрію та аналітику можна відключити в налаштуваннях).
- Як і з будь-якими LLM, треба бути обережним з розкриттям інформації з NDA.
Звичайно, частину з функцій, я певен, можна налаштувати й у звичайному терміналі. Workflow можна замінити купою баш скриптів з параметрами. ШІ можна використовувати в окремому браузері.
А можна Github Copilot та ChatGPT не використовувати. Але чи треба?)
Я користуюся Warp кожного дня — й він суттєво підвищує мою продуктивність у командному рядку. Буду дуже радий, якщо цей термінал допоможе й вам.
21 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів