Чи готові айтівці ризикувати і створювати власні стартапи?

Опишу свій кейс нижче а далі цікавить ваша думка.
Всім зрозумілі виклики і ризики розвитку свого власного бізнесу, особливо зараз, особливо в Україні.

Я і ще декілька людей задумали робити мобільний застосунок для того щоб:
— розвинути глобальний бізнес з України
— залучати кошти звідусіль та вкладати в економіку
— допомогти відновленню, особливо не популярних туристично регіонів, в пост-ковідну епоху
— дати людям інструмент для заробітку while doing what the love як то кажуть

Яка виникла проблема? Зараз стоїть задача в дуже короткий термін мігрувати на flutter та запуститись на міжнародній платформі і я не можу знайти людей які б хотіли отримати собі такий значущий запис в портфоліо.
Тобто нема людей з експертизою які б долучились до чогось значущого замість пиляння тасочок на аутсорсі.

Скажіть на вашу думку — чи є взагалі люди, які б вклалися в творче завдання заради престижу та перспективи бути першими в зростаючому глобальному стартапі з України чи навіть не пробувати шукати?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

В заголовку:

створювати власні стартапи

Далі по тексту:

мігрувати на flutter
нема людей з експертизою які б долучились до чогось значущого
заради престижу та перспективи

Так «створювати власні стартапи»? Чи працювати на ваш стартап на халяву?)

Могли б в заголовку написать — «шукаєм флаттериста в стартап, оплата престижом та перспективами».

залучати кошти звідусіль та вкладати в економіку
Тобто нема людей з експертизою які б долучились до чогось значущого замість пиляння тасочок на аутсорсі.

Ось ці фахівці, з потрібною вам експертизою, тим й займаються, що вкладають вже зараз гроші в економіку, а ваші слова звучать як спроба обезцінити

Я не зовсім зрозумів. Ви питаєте: чи готові люди ризикувати заради ВЛАСНОГО стартапу та ВЛАСНОГО бізнесу, а потім пишите що є якась команда і що буде дуже престижно мати запис в портфоліо. Агов! Це зовсім різні речі!

Я — готовий, але навіщо мені ви?

Чесно кажучи, з поста не очевидно, навіщо цьому гіпотетичному розробнику ви для того, щоб отримати «такий значущий запис в портфоліо», адже він може реалізувати проєкт і без вас. Я пишу це без жодної пасивної чи активної агресії, скоріше з готовністю почути ваші аргументи.

Наприклад, я можу самостійно реалізувати будь-який застосунок, але моя проблема в тому, що у мене немає капіталу, щоб його просувати, вкладаючись в рекламу. Через це у власних проєктах я був вимушений покладатися на органічний трафік, тобто великою мірою на випадковість: або злетить на алгоритмах App Store, або не злетить.

Якщо до мене хтось прийде і скаже: є гроші на рекламу, від тебе — безкоштовна розробка за частку в бізнесі, тут було б над чим подумати. Правда, дивно, що маючи гроші на просування, хтось не може просто заплатити розробникам. Якщо ж ви хочете зростати, покладаючись на пошукову оптимізацію, то це я і без вас можу зробити.

Плюс хочу вам сказати, що на ринку праці портфоліо де-факто не грає жодної ролі. Це з мого суб’єктивного досвіду. У мене абсолютно різноманітні проєкти є в портфоліо, але це нікого не хвилює, коли таких, як я, умовно сто людей на місце. А коли риночок на піку, розгрібають всіх підряд, хоч є портфоліо, хоч його немає.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
вкладатися в творче завдання заради престижу

Звісно можна, але ваша творчість — це ваша справа, ваш престиж. Ваш комерційний стартап (бізнес з чіткою метою отримання матеріальної вигоди) — це суто ваша творчість, в яку вам потрібно вкладатися та ризикувати.

А не шукати когось, хто з якогось дива задарма вкладеться у вашу комерційно-бізнесову «творчість» або візьме на себе частину ваших ризиків, витрат тощо.

Найбільший, максимальний ризик в комерційному стартапі має бути у власника стартапу, зокрема фінансовий, грошовий, матеріальний, фізичний, репутаційний.

Є 2 своїх проекта/стартапа — SpeakUp AI додаток на флатері, УНебо додаток на флатері, у обох бек на Спрінг Буті (java), зараз над 3м працюємо з друзями. Якщо є конструктивні питання — питайте, відповім по можливості. Чи варто — звісно.

стоїть задача в дуже короткий термін мігрувати на flutter та запуститись на міжнародній платформі і я не можу знайти людей які б хотіли отримати собі такий значущий запис в портфоліо.

Напишіть мені як захочете попрацювати кілька місяців для «знащущого» запису в портфоліо.

Є ідея зробити туристичну агенцію. Задача в короткий термін знайти інвестора, клієнтів, і організувати бізнес процеси.

З моєї сторони я гарантую хороший відгук в лінкедін і знащущий запис в портфоліо.

Цікаво що «не можу знайти людей» — а не " вивчив сам flutter — але роботи багато і зашиваюсь". Що власне само по собі вже багато про що каже щодо якості стартапу — продукт не тому що продукт, а томущо flutter то модно і Google і через це ніби то не треба буде витрати багато зусиль та бабла на маркетинг та розкрутку. Це навіть не — " мені треба зробити безшумний корпус для компьютера". Відповідно усе з самого початку ясно.

Туристична агенція пропонуватиме подорожі через Тису?

То лише для ворогів. Для своїх — Варшава, Відень, Ніцца, Лондон.

Одна з найбільших перешкод щодо відкриття свого стартапу в Україні (неважливо, ІТ чи інша сфера) — відсутність будь-якої підтримки з боку держави.
Держава в цьому випадку постає як репресивний апарат у випадку, якщо стартапер щось зробить не так.

А ти оновив дані у всіх держустановах?

відсутність будь-якої підтримки з боку держави.

Якщо мова про гранти, то чого чиїсь податки мають йти на чийсь приватний бізнес?

Ілону Маску на Теслу дали пів мільярда, щоправда в кредит. А також дали цілу купу державних замовлень на величезні суми. Напевно є певний сенс — коли держава хоче ефективність керування і витрат, то діє саме так і результати насправді є. А коли проектували МКС — спочатку витратили 20 мільярдів доларів, але не отримали навіть проекту тобто просто втратили гроші якіх би вистачило скажімо на новий завод електроніки, натомість не отримали геть нічого взагалі. Потім довелось йти до росіян і по факту придбати наступний «Мир». Надмірна бюрократія має властивість чудово витрачати гроші, при цьому роблячи діяльність яка не надає жодного результату як такого. Бачів таке і в корпоративному світі неодноразово, компанію Nokia це призвело до краху.

Які гранти?
У вас відсрочка є? Ні? Тоді «придатний» і в бусік разміновувати поля.

навіть у мілтек стартапи де можна отримати бронь від мобілізації без зп ніхто не хоче йти. хоча і визнання і реальні результати потім на відео видно

А точно там бронь дають? А якщо пів року пропрацював без зп, а потім вирішив, що все-таки за щось треба інколи їсти, то відразу забирають ТЦК?

Ну в реальності зп якась є, 40-50к грн а після звільнення може тцк покликати, бо для бронювання фактично усе проходиш та оновлюєш дані

Поки є контракт з державою на закупівлю того що компанія робить, стартапом це не може бути

Реально там би відбою не було від бажаючих, якби була точно бронь. Як я знаю навіть на державних оборонних підприємствах які справді щось роблять, точно броні нема — але похід у військомат при влаштуванні точно є. ВЛК — 20 хвилин і 99% гідні до стройової. І потім вже як начальник зуміє відмазати, чи встигне, бо навіть доведеться повертати прямо з нуля, при тому що людину шукали де вона пропала два тижні. Телефон відібрали і не надали можливість навіть подзвонити на роботу і додому, може пощастити що на роботі ти сильно треба і таке зроблять — а як новичок то ні.

Стартапу не дають, щоб буда бронь треба щоб це вже був налагоджений бізнес в якого є контракт МО.

Або мобілізуватись інженером в підрозділ за відновленням без жодних гарантій.

Подивився ваш сайт і скажу, що ідея дуже крута й цікава! Сподіваюсь, у вас вийде.

Виникли відразу ідеї на чому ви можете заробляти: Інтеграція з готелями, ресторанами, службами аренди, сувенірними лавками та просто будь-ким і будь-чим, що можна показувати на маршруті за гроші.
Потенційно ви заробите на цьому куди більше ніж на створювачах маршрутів.

Відразу фіча: слідкувати якимось чином за популярністю і завантаженістю маршрутів. Мало кому хочеться штовхатися з натовпом азіатів чи прийти і дізнатися, що в ресторані нема вільних місць або сервіс аренди пустий.

Коли переростете MVP і дійдете до рівня, що треба буде скейлитись, підтримувати сотні тисяч активних юзерів, потік даних в реальному часі і багато чого ще — звертайтесь, домовимось про колаборацію і створення вам повноцінної крутої потужної системи)

Вам потрібен партнер або два партнера які можуть взяти на себе технічну частину, а ви за це їм маєте дати частку в стартапі. Чим раніша стадія тим більший %, тому що вищі ризики.

Просто на ентузіазмі навряд хтось щось зробить. Ви, принаймні покищо, не Стів Джобс і навіть не Страуструп, аби лише за згадку вашого імені хотілося безкоштовно вкладатися.

Ну і розгляньте варіант самому навчитися і зробити. Флатер(а вам точно саме він треба?) це не рокет саєнс і навіть не квантові обчислення.
Подивіться відеоуроки, почитайте, попрактикуйтеся і зробіть. Зекономите потенційно купу грошей.

Вам ’побавитись’ в мобільну аплікацію або робити бізнес?

Справа в тому, що ваш стартап може бути або занадто нішовим, або просто не на часі, або навіть таким, який технологічно цікавий, але економічно не затребуваний.

Той хто тут таке питає не робить стартап бо зайнятий іншим

Чи готові айтівці ризикувати і створювати власні стартапи?

Власні стартапи так. От ви взяли та принаймні спробували. Але проблема у тому, що цей стартап ваш, тому айтівець не може розглядати його власним.

Я і ще декілька людей задумали робити мобільний застосунок для того щоб:

То шукайте інвесторів. Якщо проект має перспективу, то ця задача цілком реальна. Але якщо ви хочете, щоб розробник інвестував свій час у проект, то... Може хтось і поведеться, але... більшість будуть обходити. Чому? Ну тому що якщо ви не можете залучити інвесторів, то великих перспектив у проекті 99.99% не буде.

Зараз стоїть задача в дуже короткий термін мігрувати на flutter та запуститись на міжнародній платформі і я не можу знайти людей які б хотіли отримати собі такий значущий запис в портфоліо.

Значить для тих, хто це може зробити, зайвий рядок у портфоліо не цікавий.

Скажіть на вашу думку — чи є взагалі люди, які б вклалися в творче завдання заради престижу та перспективи бути першими в зростаючому глобальному стартапі з України чи навіть не пробувати шукати?

Люди є різні, хтось і в MMM вкладався, та прогорів. Але для більшості це все бла-бла-бла, чистий розводняк. Якщо усе так, як ви описуєте, то за вам миє бути черга інвесторів.

очевидний фактор: такі люди є, запропонуйте їм винагороду, яка вище ринку)

Де ви бачили щоб стартап на ранніх стадіях зміг дати винагороду вище ринку?)
Звідки взяти?
І чому фаундер ризикуючи всім має створювати «теплі ванни» розробникам в яких потенційно мільйонні профіти від equity?

в яких потенційно мільйонні профіти від equity?

В Україні? Звісно, перепрошую пана, але тут якнайкраще підходить цитата «In God we trust, all others pay in cash».

Іншими словами — в Україні ніхто обіцянкам про equity не вірить, бо всі прекрасно розуміють, що раптом що, домогтися виконання цих обіцянок юридично майже неможливо.

Тому, погоджуватися на ті ж самі умови, як і в стабільних компаніях, але при цьому мати додаткові ризики втратити роботу або вигорання від специфіки early startup — я б сказав, треба мати дуже вагомі причини, щоб погоджуватися на таке.

— той який з інвестиціями, або той який фінансується власними коштами.

Яка виникла проблема? Зараз стоїть задача в дуже короткий термін мігрувати на flutter та запуститись на міжнародній платформі і я не можу знайти людей які б хотіли отримати собі такий значущий запис в портфоліо.

— запис в портфолі і еквіті — це різні речі.
Те що у вас в статті — це «ви отримаєте неймовірну можлвість отримати досвід» — що люди і так отримують, якщо вони

пиляють тасочки на аутсорсі.
І чому фаундер ризикуючи всім має створювати «теплі ванни» розробникам в яких потенційно мільйонні профіти від equity?

якщо в стартапа і справді потенційно мільйони доларів від еквіті — в них вже давно є інвестори, або власник сам вклав останні кошти, позичив, продав квартиру і машину, щоб запуститись.
а «можливо щось буде» — це інша історія.

майже нікому не цікаво вкладатись зараду престижу чи перспективи, ви повинні надавати дуже чіткий бріф, що отримає розробник, яка частина еквіті і не просто на словах, а контрактом. (так само як і прописати negative side: якщо стратап не стріляє ви наприклад заплатите йому хоча б по 1/2 ринкової ставки, ну або ж під повний ризик самого розробника, але за більшу частку в стартапі)

мені здається, че очевидні речі, які не треба пояснювати, якщо розробник не є — ідейною людиною, яка прийшла разом з вами ліпити стартап, а просто людина з вулиці, яку ви хочите попросити лише

в дуже короткий термін мігрувати на flutter та запуститись на міжнародній платформ

а не будувати партнерство, яке вам коштуватиме чогось

розробникам в яких потенційно мільйонні профіти від equity?

Це неправда навіть для американьских стартапів. Колись читав велике дослідження десь на Форбсі — переважна більшість інженерів «першої команди» не отримує нічого, бо не «доживає» до успішного успіху стартапу, виходу його на біржу, і т.і. Вигоряння, зміна технологічного стеку, менеджменту при зростанні — призводять до звільнень, коли за власним бажанням, коли компанією.
Інколи — отримують невеликі пакети акцій чи якихось «цінних паперів», але ж — більшість стартапів після хайпу «2го року» зникають на 5 році, то ці цінні папери так і залишаються — «почесними грамотами».

Дуже часто. Бо якщо стартап пропонує винагороду менше, то скоріше за усе він ніколи не злетить, бо кваліфікації виконавців буде недостатньо. Також це індикатор того, що в ньому ніхто не бачить перспективи та не хоче вкладатися.

Зробив власний малий бізнес, проінвестував власних коштів десь 20 000 у.о.
Інновації та напрацювання частково вкрали, а можливо і повністю.
Можливість розвитку та вільної творчої діяльності максимально обмежили (фізично, технічно, конкурентно, логістично).

Результат — дякую за безцінний, болісний досвід та руйнування великої кількості власних ілюзій.

Україна, станом на зараз — це небезпечна бізнес-локація в усіх сенсах.
Тут потрібно бути обачним, критично думати, перевіряти та ставити все під сумнів.

Якщо ви — наївний та довірливий інноватор-ентузіаст, то вас в кращому випадку використають, а потім викинуть на смітник (коли від вас вже не буде ніякої користі-вигоди).

Співчуваю, шкода що саме так сталося

Та все нормально. А як по-іншому могло статися з наївним та довірливим інноватором?

На мою думку, стартап дійсно вимагає ризику в плані внутрішньої творчості, а от в зовнішньому світі — потрібно бути дуже обережним та обачним, бо з’їдять, кинуть або рейдернуть.

Тим більше в суспільствах, де не працюють формальні закони та справедливі правила, існують привілеї та тваринні підходи в бізнес-середовищі.
Є виключення звісно, але їх меншість.

Якщо у вас бізнес виходить за суми більше ніж _0 000 у.о. — то в регіонах можуть і ліквідувати фізично. В Києві з цим простіше, особливо в індустріях, які є частиною світових ринків, де крутяться десятки та сотні мільйонів.

Тут потрібно бути обачним, критично думати, перевіряти та ставити все під сумнів.

А у якій країні світу інакше? Усі хочуть обікрасти та знищіти конкурента.
В Україні просто для цього більше можливостей за рахунок коррумпованості суддів + знищіти та обікрасти тебе захоче сама держава.
А так треба бути дуже обережним, особливо в країнах із розвиненою судовою системою. Одна помилка у якомусь контракті або довіришся кому не слід довіряти і ти банкрут.

Такі країни є в ЄС, де працює правова система, відносно чесне конкурентне середовище та справедливе правосуддя. Але загалом з вами погоджуюсь.

У ЄС :-) Це ви так говорите поки не спробували фінтех стартап у ЄС створити. Там доречі як і в Україні перший хто тебе захоче обікрати та знищіти буде держава. Чого тільки Британія варта із останньою виданою банківською ліцензією 100 років тому.

Люди є. Не обов’язково студенти, це можуть бути і айтівці зі стажем.

Тоді друге питання, де шукати?)

Шукати насправді будь-де. Проблема в тому, що не завжди навіть в теорії можна когось знайти для ризикового проекту. Нажаль, специфіка ринку праці, кризи, підйоми, це все більш ніж реально і відчутно всім учасникам ринку.

там же де й інших програмістів.
просто — описати як захоплючі перспективи, так і поточний стан: треба вкластися власним часом і т.д.
ну як частенько на фріланс біржах пишуть:
мега супер бупер проект готовий на 90%! треба трішки доробити.
передплати — НЕ буде, оплата тільки після отримання проектом прибутку!

Стараємось чесно, не готовий на 90% )))

я багато часу провела на спробі запустити свій стартап, але на виході зрозуміла що
моїм фундаментальним блоком були мої власні проблеми. Вони заважали мені бачити
чітко що я хочу, звідки я їду та куда хочу прийти.

Тому дуже багато часу було витрачено на деталі які не мали сенсу в глобальной
картині. Дуже мало часу було витрачено на збір фідбеку. На розуміння що саме
ми робили і чому.

Зараз ці проблеми так чи інакше вдалось заменеджити, тому було б дуже цікаво
спробувати замутити якісь движ знову. Звісно, знаючи навіть що ничого не вийде.
Просто дуже хотілось би, ірраціонально.

Я не знаю що буде завтра, але я точно спробую повернутись до цього всього,
рано чи пізно.

Клас, підтримую вашу інтенцію і глибоку рефлексію.

«що саме ми робили і чому» — до цієї стадії розуміння прям дуже мало хто доходить, вам велика повага

Ринок вже не такий, як у епоху доткомів. Специфіка роботи великих компаній зараз це вже підтримка клауд рішень для бізнесу.

Є але це студенти та без досвіду.
У досвідчених вже цілий карман таких стартапів і вони знають що буде.
Взагалі то так, свої стартапи своя мрія. Ключове слово «свої».

По своєму досвіду робота у стартапі на ранніх етапах навіть краща за свій стартап.
У тебе немає фінансових забов’язань та іншої мутотені із підлизуванням інвесторам, зате:
— Ти працюєш дійсно над цікавими задачами і дійсно створюєш цінність, а не код.
— Ти не просто виконуєш задачі, а впливаєш на життєвий цикл продукту.
— Ти дізнаєшся багато цікавого із бізнес світу та знайомишся із цікавими людьми. Фаундери часто люблять розповідати на мітапах що відбувається із проектом та взагалі у цій сфері. Також тебе часто зовуть на різні мітинги із цікавими людьми.

Згоден повністю, сам отримував такий досвід що зрозуміти як все працює перед запуском свого

Відповідь — ні. Ви спізнились з питанням років на 15. Чому? Бо наразі майже неможливо побудувати успішний інтернет-бізнес якщо ви не серійний фаундер з Silicon Valley, який на короткій нозі з сотнею венчурів і має за плечима декілка невдалих стартів.

Будь яка ніша в інтернет-бізнесі зараз переповнена, а конкуренція серед підприємців надто висока. Тому амбіційні технарі розуміючи це швидше хочуть потрапити в FAANG і отримувати свої six figures будучи найманим працівником, або наскирдувати гроші де-інде і вкласти на фондовому ринку в чергову NVIDIA. Ніж працювати за ідею в стартапі, що має маленький шанс на успіх.

От я теж склоняюсь до таких висновків що це має бути якийсь відчайдух.

Навпаки якщо зараз залучати гроші — то через краудфаундінг. Якщо ви уважно подивитесь на саму Долину то побачите що вони там в першу чергу генерують нові, принципово нові ідеї — а точніше запускають їх в експлуатацію. Умовно ніхто не банально копіює робить свій «Вконтакте». Класична пост радянська стратегія успішного бізнесу — це імплементувати успішну американську ідею не наших теренах. Звісно з новими ідеями в нас якраз то і дуже туго, їм майже нема на чому з’явитись. В Америці в науку і принципові досліди вкладається 720 мільярдів доларів, навіть більше ніж в оборону. Українська наука в занепаді. Тому власне і ідея стартапів зазвичай — таке саме але з перламутровим flutter.
Тим не меньше існує багато сортів пива та пивоварень, купа перукарень тощо. Тобто якісь прості типові проекти насправді можна запускати.

ДОУ форум зазвичай не дуже дружній до стартапів без грошей, це норма(:. Для того щоб отримати хороші відгуки, я думаю вам варто уточнити що ви пропонуєте.

Не зовсім ясно, чи ви пропонуєте престиж і перспективу «бути першим», чи конкретий відсоток в компанії. От тут наприклад є Equity Calculator: foundrs.com
Я уявив що ви з другом робите всю роботу і фінансуєте витрати (крім ЗП), а уявний Флаттер розробник пише код. Розподілення вийшло таке:
Oleksandr 51 %
Oleksandr’s Friend 34 %
Flutter Dev 15 %
От якби ви описали сатуацію і плани конкретніше, в тому числі де інкорпорований стартап і скільки відсотків отримає Флаттер розробник, відгуки були б якіснішими.

Дякую за розгорнуту відповідь. Розглядаємо поділитись equity після релізу і отримання перших данних.
Банально щоб розуміти чи є market fit

А як пов’язаний маркет фіт з тим, що ви маєте ділитись equity на поточному етапі? Якщо є фіт, то ви даєте акції, а якщо немає то не даєте? Так маркет фіт не від флаттериста залежить а від вашої роботи. Чи навпаки: якщо є маркет фіт то не даєте акції, а якщо немає то даєте? Тоді удачі з пошуком =)

В цьому то й суть акцій — ви не знаєте, чи злетить проект і пропонуєте комусь ризикнути своїм часом заради можливого прибутку. У всіх інших випадках ви просто маєте платити за роботу. Зараз же виглядає, що ви зовсім не розумієте, як працює не тільки ринок стартапів, але і ринок взагалі. Мати справу з такими лідерами я б нікому не радив.

Думка зрозуміла. Для мене наразі безсенсовно пропонувати % від умовної оцінки в 12 мільйонів бо поки нема трекшну ніхто не вкладеться.

Думка зрозуміла. Для мене наразі безсенсовно пропонувати % від умовної оцінки в 12 мільйонів бо поки нема трекшну ніхто не вкладеться.

Так ідея участі в стартапі на такому ранньому етапі полягає у дуже великому, але дуже маловірогідному upside. Тобто зараз оцінка 0, людина отримує 15% від нуля що все одно нуль. Але якщо своєю працею перетворить цей нуль на 1,5 млн — чудово! А так виглядає, що ризик 99% вірогідності фейлу ви перекладаєте на розробника, а якщо стане зрозуміло, що абсолютний фейл вже не такий вірогідний, то скажете «наша оцінка 12 мільйонів, от тобі 1% і радій що не поміняли на когось іншого». Звичайно, що на таку очевидно несправедливу пропозицію ніхто не пристане.

У вашого стартапу оцінка 0 та купа операційних витрат. Можна буде щось вже говорити про якісь суми лише коли (якщо!) ви зможете вибудувати прибуткову бізнес-модель.

Залишіть собі 60-70%, а інше віддайте ко-фаундерам, тоді буде якийсь інтерес в людей працювати за безкоштовно.

Розглядаємо поділитись equity після релізу і отримання перших данних

А чому після релізу? Ви ж по суті шукаєте технічного кофаундера.

Зараз стоїть задача в дуже короткий термін мігрувати на flutter та запуститись на міжнародній платформі і я не можу знайти людей

Не совсем понятно с чего вы взяли, что люди должны бесплатно решать проблемы ВАШЕГО бизнеса. Платите деньги людям и все будет хорошо.

а бесплатный осел, который за вид эфемерной морковки будет бесплатно везти ваш воз с поклажей .... это прямо таки плохо попахивает, тем более что Вы с барского плеча обещаете всего-то

такий значущий запис в портфоліо.

даже не % от компании

Так ви про це ніде не написали, отже не має.

Чи готові айтівці ризикувати

Готові, поки не ризикували ні разу.

чи є взагалі люди, які б вклалися в творче завдання заради престижу та перспективи бути першими в зростаючому глобальному стартапі

Є. Молоді, які ще не вляпувались в стартап на таких умовах: місяці вджобування заради долі в прибутку майбутнього «гугла» :)

Тобто нема людей з експертизою

Бувають звісно. Все буває...
Але та сама експертиза зазвичай заважає. Вона ж не тільки у програмуванні, а і в знанні якщо не з власного досвіду, то з досвіду знайомих що результатом буде — «досвід».
А у людини з експертизою він вже є. Якщо така і сидить з якихось причин без роботи, то швидше вибере опанування нової технології, розширення своїх знань, та потратить час на власний пет проєкт — щоб додати до свого портфоліо.

мігрувати на flutter ... отримати собі такий значущий запис в портфоліо.

У кого в портфоліо вже є flutter — то що йому додасть ще один рядок?
Так що треба шукати серед тих у кого ще нема. Тобто людей без експертизи у flutter

Запускаємо велику PR кампанію , тобто це банально — назва продукту яка позитивно впливає як на роботодавців так і загалом на нетворк

В заголовку:

створювати власні стартапи

Далі по тексту:

мігрувати на flutter
нема людей з експертизою які б долучились до чогось значущого
заради престижу та перспективи

Так «створювати власні стартапи»? Чи працювати на ваш стартап на халяву?)

Могли б в заголовку написать — «шукаєм флаттериста в стартап, оплата престижом та перспективами».

Так, шукаємо)
Питання чи варто шукати чи людям таке не треба?

на певно комусь треба. 20 річним сеньйорам без дітей, зі здоровими батьками і без фінансових обтяжень. Тому стартапи і повстають в місьцях консентрації студентів.
Ближче до 30 людина міняє пріоритети, більше ціниться стабільність, опціони і 3 місячний нотіс період.

Спостерігаю і таку і зворотню тенденцію. Тобто люди піля 30 напрацювались на когось і засновують щось своє але ви праві це не дуже стосується розробників в Україні

Ми взагалі в Україні завжди намагаємося обдурити один одного і ще когось з будь яких питань, а також не маємо горизонтів планування — умовно живемо одним днем. Безумовно це наслідки політичної системи і стану суспільства, разом з тим політична система як і економічна теж сама по собі породжується станом суспільства.

люди піля 30 напрацювались на когось і засновують щось своє

Це геть інша ситуація порівняно з тим, що хочете запропонувати ви, а саме, працювати «за ідею» з невизначеними перспективами.

Реалістичні варіанти, як зазначили вище — це або пошук технічного кофаундера, який буде співвласником бізнесу, або лотерея з наймом, будемо відвертими, наївних «20-річних senior’ів».

Это как раз интересный сценарий, когда устаканил свой быт и есть 2-3 часа в день на риск в новом проекте который может выстрелить

Дополнительно к 8 часам на основной работе?

И, затем, основной вопрос даже не в этом, а в степени уверенности в том, что выстрелит, и, если выстрелит, то не «опрокинут» ли разработчика.

Так стартапи зазвичай на такі речі надають опціони. По суті ви кажете людині якім чином думаєте монетізувати — що зробили і потім ви або хтось інший хто придбає компанію, через поглинення чи IPO — виплатить відповідний процент власникам опціону. По факту це робота в кредит з прийняттям яттям на себе як усіх ризиків, так і можливість зірвати банк в разі успіху тому що замість ставки отримаєш — долю.
Власне я цікавився — насправді в Україні є усе законодавство щодо опціонів і інших форм векселів.

1) Людям потрібні кошти шоб хоча-б їжу купувати собі
2) Ви нічого не написали про частку в стартапі, чи чому ваш стартап буде успішним, а не провалиться. При чому те, що у вас немає грошей, щоб заплатити за роботу, довіри вже не вселяє

Зараз це виглядає так, що «я хочу створити власний стартап, для цього треба зробити Х роботи, за яку я не заплачу, частки ви не отримаєте, ризики не отримати взагалі нічого надвисокі, зате є престиж і перспективи»

Досі дивуєтесь, що нікого не можете знайти?)

Зі свого досвіду — я заробив Х тисяч долярів працюючи як програміст і отримав невеличкий грант в довоєнні часи. З цих коштів оплатив дизайн і частину розробки, сам вклавши сікстільйон одиниць власної праці.
Були up to 6 людей, яким я пропонував / самі хотіли попрацювати безкоштовно, з цього не вийшло взагалі нічого, ну і це логічно, бо як тільки для людини випадає можливість піти працювати за ріл гроші, а не міфічний «престиж і перспективи» — вона уходить.

Тому ваш пост я сприймаю в кращому разі як наївність, без образ.

Пришел сюда написать этот коммент, а он тут уже есть

Я не зовсім зрозумів. Ви питаєте: чи готові люди ризикувати заради ВЛАСНОГО стартапу та ВЛАСНОГО бізнесу, а потім пишите що є якась команда і що буде дуже престижно мати запис в портфоліо. Агов! Це зовсім різні речі!

Я — готовий, але навіщо мені ви?

Гарне питання. Тому що ви приходитие не з нуля, а вже є сотні lessons learned та вкладені фінанси в розвиток бренду, користувачі, відгуки, локальний та міжнародний досвід.

чи є взагалі люди, які б вклалися в творче завдання заради престижу та перспективи бути першими в зростаючому глобальному стартапі

Заради престижу? перспективи?
Де гроші тут?
Є план коли і скільки грошей буде?

«Ви нам не підходите»)))

План звісно є, але ви ж розумієте що це гіпотези.
Ось треба перевірити гіпотезу. Якщо стріляє — даємо долі, прауюємо далі.
Якщо ні — досвід , престиж.

все це правильно було декілька років назад, коли ДОУ був форумом 20 річних сіньйорів. Час іде і це вже не ваша цільова аудиторія.

Якщо ні — досвід , престиж.

А що то за престиж, про котрий ви постійно згадуєте? Це стартап від умновного NASA, чи що? :)

Софтверні стартапи переоцінені.

Цього літа пробував запустити невеликий saas для автоматизації лінкедину — виявляється таке вже є, і немало, і взагалі воно виявляється напівлегально — як на то пішло. Потрачено кошти, нерви і купу годин, краще б в біткоін вклав по 30к

зате здобув безцінний досвід, а з бетховеном досвід буде негативним)

Так, пройшов час «переоцінки» софта але загально оцінки все одно достатньо високі

простий тест:
якщо дуже впевнені в успіху своєї ідеї...
продайте квартиру — будуть гроші в оборот... для чого ділитися з інвесторами? )

Так а хто сказав що він впевнений? Це завжди ризик, і якщо він ризикує своєю єдиною квартирою, то у інвестора з десяток таких квартир і він легко може ризикнути однією із них якщо інвестиція може принести 2-3 квартири.

Головне аби бізнес план був з цифрами, а не ось це «творче завдання», «перспективи», «перстиж»

Хто казав що нема плану? і нема своїх вкладань? і то і то присутнє
Є гіпотеза — перевіряємо, якщо ловим клюшку — роздаємо долі і го

Є гіпотеза — перевіряємо, якщо ловим клюшку — роздаємо долі і го

Ви ж розумієте що ви шукаєте спеціаліста який вам щось зробить і нічого не отримає?

Роздайте долі до перевірки гіпотези.
Типу «шукаєм технічного кофаундера який зробить флатер апку....опціони/доля 10%».

А ви хочете нічого не заплатити, нічого не зобов’язатись якщо вистрілить (хоча вже зрозуміло що з таким «СЕО» не злетить)

Роздайте долі до перевірки гіпотези.
Типу «шукаєм технічного кофаундера який зробить флатер апку....опціони/доля 10%».

на dou навіть така пропозиція виклече зневагу, бо розробник же працює за долю потенційно дірки від бублика, доки бізнесмен нічого не вкладає окрім ідеї

— розвинути глобальний бізнес з України
— залучати кошти звідусіль та вкладати в економіку
— допомогти відновленню, особливо не популярних туристично регіонів, в пост-ковідну епоху
— дати людям інструмент для заробітку

це гумор...
m.youtube.com/watch?v=TgfpRKIlGaw

якщо трохи серйозніше...
бізнес — це цифри... видатки, доходи, графік робіт

звісно, буває люди щось роблять і заради престижу, але для чого мішати це з бізнесом 🤔

Посміявся, іноді відчуваю себе Бендером. Або з стільців або з Футурами але це вже просто старість)

А навіщо мішати з бізнесом — бо одне може перетворитись на інше або навпаки.

Чесно кажучи, з поста не очевидно, навіщо цьому гіпотетичному розробнику ви для того, щоб отримати «такий значущий запис в портфоліо», адже він може реалізувати проєкт і без вас. Я пишу це без жодної пасивної чи активної агресії, скоріше з готовністю почути ваші аргументи.

Наприклад, я можу самостійно реалізувати будь-який застосунок, але моя проблема в тому, що у мене немає капіталу, щоб його просувати, вкладаючись в рекламу. Через це у власних проєктах я був вимушений покладатися на органічний трафік, тобто великою мірою на випадковість: або злетить на алгоритмах App Store, або не злетить.

Якщо до мене хтось прийде і скаже: є гроші на рекламу, від тебе — безкоштовна розробка за частку в бізнесі, тут було б над чим подумати. Правда, дивно, що маючи гроші на просування, хтось не може просто заплатити розробникам. Якщо ж ви хочете зростати, покладаючись на пошукову оптимізацію, то це я і без вас можу зробити.

Плюс хочу вам сказати, що на ринку праці портфоліо де-факто не грає жодної ролі. Це з мого суб’єктивного досвіду. У мене абсолютно різноманітні проєкти є в портфоліо, але це нікого не хвилює, коли таких, як я, умовно сто людей на місце. А коли риночок на піку, розгрібають всіх підряд, хоч є портфоліо, хоч його немає.

Дякую за розгорнутий коментар.
Вкладаємо свої в PR та Маркетинг і тут велика задача — або ми інвестуємо як ви вірно підмітили в дистрибуцію в висококонкурентньому середовищі, або беремо всі бюджети і віддаємо розробнику робити продукт який ніхто не бачить і не використовує.

Нажаль завжди є якісь trade-offs

Я думаю, якщо ви дасте більше конкретики, у вас будуть значно більші шанси знайти партнера. Я бачу, що продукт у вас вже є. І тут постає низка запитань.

1. Якщо в App Store вже є апки під iOS та Android, чому ви хочете переписати проєкт на Flutter?

2. Скільки у вас завантажень та скільки ви вкладаєте в маркетинг? За даними Sensor Tower, кожна з апок tTravel (як під iOS, так і під Android) має менше 5 тисяч завантажень на місяць. Судячи з цього показника, рекламна кампанія ще не почалася або провалилася.

3. Якщо ж рекламна кампанія почалася, важливо розуміти, в яку суму вам обходиться одне завантаження і чи відбивається ця вартість платними підписками. Це вкрай важлива інформація, тому що багато проєктів банально не можуть відбити вартість завантаження, яка на американському ринку в середньому перевищує 5 доларів, тоді як підписку в середньому оформлюють 6% американських та 5% західноєвропейських користувачів. Тобто на американському ринку для того, щоб вийти в плюс, потрібно встановити вартість підписки від 99 доларів ((100 * 5 / (100 * 0.06)) / 0.85 = 98), і це один з найкращих ринків. Якою є статистика вашого проєкту і на яких розрахунках ви базуєтесь, коли вважаєте, що зможете вийти в плюс?

4. І останнє запитання, але воно дуже важливе. Sensor Tower показує, що в TOP-3 країн, звідки завантажують ваш застосунок на iOS — Росія! А в TOP-3 країн, звідки завантажують на Android — Білорусь! Я правильно розумію, що ви працюєте на ринках Росії та Білорусі? В App Store можна заборонити дистрибуцію своїх програм в окремих країнах, але все вказує на те, що ви цього не зробили.

Буду тільки радий, якщо я помиляюся в питаннях дохідності, а також дистрибуції в Росії та Білорусі. Тож чекатиму на вашу відповідь.

Спочатку саме важливе. Взагалі не працюємо ні в рашці ні в білорашці навіть російської мови в застосунку немає.
Колись давно запускали веб прототип і тоді купував навіть Казахстан але такого вже багато років немає.

П.С. Зайшов у ваш Sensor Tower — Топ-1 Ukraine, Top-2 Poland
Де ви знайшли рашу? Чи це спеціально на форумі написати, люди ж не полізуть перевіряти?

1. Flutter — performance, зручність розробки, потреби в анімації та красивостях.
2. Рекламна компанія ще не починалась, поки підтримуємо тільки соц мережі.
3. N/A

Додаю скріншоти з Sensor Tower.

Це версія під iOS. 3 місце — Росія.
ibb.co/8rXR6vv

Це версія під Android. 3 місце — Білорусь.
ibb.co/G00c5ff

Провів додаткове дослідження, і воно підтверджує, що tTravel дистрибутиться в Росії та Білорусі як під iOS, так і під Android.

На Sensor Tower на сторінці кожної програми є список країн. Якщо ви заборонили дистрибуцію в якійсь країні, біля неї буде значок Inactive. Наприклад, Readdle забороняє завантажувати свої програми в Росії та Білорусі, і на сторінці їхніх програм ми бачимо саме такий значок біля цих країн (скріншот).

А тепер порівняймо з tTravel. У випадку tTravel бачимо зовсім протилежне. І Росія, і Білорусь в списку країн не мають значка Inactive. Скріншоти: tTravel під iOS, tTravel під Android.

Висновок: Росія і Білорусь входять в TOP-3 країн дистрибуції (Росія #3 на iOS, Білорусь #3 на Android), а присутність на цих ринках триває.

П.С. Зайшов у ваш Sensor Tower — Топ-1 Ukraine, Top-2 Poland
Де ви знайшли рашу

Вам ж написати що ТОП 3.
На 3 місці у вас хто?)

А какие доли предлагают?

Ну тобі ж написали

значущий запис в портфоліо

Що тобі ще треба, невдячний? 😂

Всмысле, я чета недопонял может ... Какое ещё портфолио и зачем оно мне?

Работать в нашей компании большая честь©

Восьми циліндровий турбодизельний портфоліо, шо не зрозуміло?

Пропоную 50%. Зараз у нас прибуток 0 тому тобі 50% від 0. Згоден?

Після запуску в діалозі визначимо. Нема сенсу ділити долі до репрезентатианої аналітики з інших ринків ніж Україна

тобто розробник має відпрацювати конкретні години свого життя, які вже точно не повернеш, не знаючи напевно навіть своєї долі.
тобто це як ?

не знаючи напевно навіть своєї долі.

як не знає, доля 0 не залежно від того злетить чи ні)

Це ж і є ризик в стартапах. Працюєте на когось безкоштовно. Вам не платять ні копійки. Можливо, скажуть дякую (і то не факт), якщо ви добре працювали.

Це називається інноваційне управління ризиками. Знайти тих, що готовий взяти на себе свідомий ризик безкоштовної, невдячної праці на когось заради вигоди та інтересів когось.

Якщо топік можна ще так сяк захищати, мовляв автор не сформулював гарно свою думку або просто не надав достатньо інформації про умови, то фраза "Після запуску в діалозі визначимо«© це червоний прапор. Прапорище просто, з сиреною і блимавками. Сигнал кидати все і бігти з контори на максимальній швидкості. Працювати за обіцянку, а точніше навіть за відсутність обіцянки, в стилі «ти там греби, а я ще подумаю чого ти заслужив» це стовідсоткове кидалово, навіть можна не роздумувати. Добре коли люди самостійно вскриваються публічно, це врятує час якогось наївного розробника.

Вам же фактично продають поняття «ризик» як можливість.
Безкоштовна праця — ризик. Бути посланим — ризик. Не отримати нічого — знову ж таки ризик. Стільки ризиків одночасно.
Безкоштовні ризики всім бажаючим.

Звертайтесь, допоможу

Стати фаундером стартапу який завезе сюди іноземні гроші, якщо ти чоловік із України не реально. Забудьте.
1. Ризик що тебе призовуть або розфігаче ракетою
2. Ти не виїздний. Для участі у акселераторах або залучення грошей фондів присутність онсайт must have! Причому тебе можуть попросити прилетіти через пів світу щоб пару хвилин потеревенити із важливим дядькою просто на завтра і ти повинен завжди сидіти на чемоданах
Але долучитись у якості когось до стартапу звісно можливо. На ранніх етапах там взагалі досить цікаво і багато ризиків. Якщо стерпиш усі овертайми, хаотичні виплати ЗП то можеш нормально виграти

ну приміром, у нього геніальна ідея...
теоретично таке можливо ?

ідея притягує гроші ? 🤔
причому взагалі війна... цікаво ж! 🤔
інвестори вже поспішають!

ну приміром, у нього геніальна ідея...

Хош безкоштовних лафхак як за вечір зібрати штук 30 геніальних ідей? Без балди. Реально крутих, опрацьованих ідей
Прикидаєшся інвестором і йдеш на demo day. Усі ідеї твої.
От тільки що ти з ними робити будеш?
Мабуть ідеї нічого не коштують раз народ так легко їх роздає.

можна ще дешевше — не злазячи з дивану, скачати книжку з ідеями... або двадцять книжок з ідеями )

хоча... я б не став казати, що ідеї зовсім нічого не коштують...
усе, що нас оточує, спочатку було ідеєю у чиїйсь голові 🙃

Мабуть ідея без експертизи і без грошей нічого не коштує. Якщо б я десь почув про ідею нового електромобіля, чи суперкомп’ютера , я б з нею все одно нічого б не зміг зробити.

я б з нею все одно нічого б не зміг зробити

так проблема в ідеї, чи в тобі ? 🤔

есть еще самый главный момент — юридические тонкости
у вас запросто отожмут бизнес, если он оформлен тут а без выезда оформить как положено там ...

Розумію всі ці обмеження тому навіть більш цінно що ви пишете що вам досить цікаво

залучати кошти звідусіль та вкладати в економіку

Ось ці фахівці, з потрібною вам експертизою, тим й займаються, що вкладають вже зараз гроші в економіку, а ваші слова звучать як спроба обезцінити

Нічого такого не планував, пост абсолютно без наїзду.

Участь в стартапах — це «стильно, молодіжно» ©, часто дає можливість обирати самостійно стек технологій (ну може не кардинально, однак знаючи загальний напрямок компанії, часто можна сміливо самостійно обрати фреймворк для тієї мови програмування що вже використовується).

Однак якщо стартап ще на етапі розвитку і досі не було IPO, то це буквально робота за їжу (чи навіть гірше — за досвід) із лише примарним варіантом винагороди у майбутньому (воно ще й прописано максимально не на користь працівника).

Я б сказав зі свого досвіду, це має бути хтось desperate аби приєднатися на початку свого кар’єрного шляху заради реального досвіду, або ж це має бути side-project додатково до основної, стабільної і нудної роботи, котру вже знаєте як свої п’ять пальців і виконуєте «одним мізинцем».

Upd: Якщо ж питання націлене саме на самостійне створення власних стартапів, то це має бути спершу бізнес-ідея. Звісно, якщо вона є, тоді на підставі неї можна пиляти власний продукт, це можна робити у вільний час, довести до чогось сформульованого, тоді можна оформлювати юридичну особу десь у безпечній локації і наймати людей. Тут основна проблема, що бізнес-ідею мають на так багато людей.

Добре що в нас є пропрацьована бізнес модель

Да, но нет.

Там автор — талантливый и опытный маркетолог, а «бесплатный программист» — совладелец.

А не «у меня есть идея, почему никто не хочет мне бесплатно ее реализовать?»

Дивна інтерпретація. Ви ж не в курсі ні талантів ні роботи яка вже пророблена.

Дело в том, что это *вы* продаете идею, и это *ваша* забота сделать так чтобы она звучала чуть интереснее чем банальное «ищу работника работать на халяву».
С таким постом как у вас, веселье в комментариях было гарантировано.

Простіше та дешевше заплатити за роботу, хай навіть початківцю-двом з Flutter, ніж шукати хто зробить безкоштовно за можливість додати у портфоліо

Для прикладу, ось проєкт з відкритим кодом github.com/u8views/go-u8views, за дизайн та верстку я платив бо тоді є відповідальність за зроблену роботу й прогнозований час запуску

Це дійсно простіше якщо є великі бюджетні кошти.

Підписатись на коментарі