Еміграція в Іспанію

Вітаю.

Поділіться досвідом переїзду в Іспанію.

Перебуваю в Польщі вже 2 роки, в принципі все нормально(якщо не звертати уваги на останні події і куди воно йде).

Є працюча дружина (теж ремоут) і дитина дошкільного віку.

З плюсів Іспанії я бачу

1. клімат, море
  2. можливість купити норм будинок у місті біля моря за 250к$ (кеш є) близько великих міст. В Польщі це буде максмимум 3к квартира.
  3. далеко від Росії
  4. низька середня ЗП (тому можна буде жити вище середнього навіть будучи емігрантом)
  5. Немає історичних суперечностей з Україною
  6. Більшість наших галер там мають офіси тому з роботою проблем не буде навіть без іспанської мови
  7. Треба 15 років щоб була місцева пенсія. Для Польщі це 25.

З мінусів

1. Дуже великі податки і соц платежі. Компанія за тебе платить 36% соц платежів, ти сам ще 4% і від 20% до 45% податку на дохід. Навіть не будучи зайчиком, з 7к$ брутто буде ±3.5к$. Якщо дохід великий, то там ще й прогресивна шкала до 45%. Аналог ФОПа ~25-30% з соц платежами.
  2. Гірше з безпекою? Багато де грати на вікнах.
  3. Витрати на купівлю житла ~10% (7% податок)
  4. Слабі перспективи росту держави, великий % безробіття (що впливає на пункт вище)
  5. Жара влітку. Хз наскільки це мінус якщо можна поставити кондиціонер.
  6. Різні мови у Каталонії, Валенсії та решті Іспанії. ІМХО, дитині прийдеться вчитись на діаелекті у Каталонії/Валенсії.

Манить саме перспектива жити біля моря, і в той жеж час це безпечна і культурна Європа.

Що думаєте? Покритикуйте переїзд, поділіться досвідом ті хто живуть в Іспанії. Які міста порадите? Чи безпечно по вечорах ходити?

І чи ± правильно я рахую податки? Чи є можливості «оптимізнути» податки юзаючи umbrella company (аналоги бізнес інкубвторів в Польщі?)

Корисне з коментів:

Податки.

Найкраща оптимізація для ITшника, якщо significant other не працює — autonomo colaborador, ділиш ЗП на двох та й ок autonomoinfo.com/en, навіть 90К буде 21.84% IRPF, плюс буде йти пенсійний стаж обом.

Свій дохід ділиш навпіл і вбиваєш туди, результат помножуєш на 2. Клієнт платить одному, другий просто отримує зп від першого.

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному9
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Айтішники такі айтішники, всі про цифри і ніхто про емоції.
Але переїзд в іншу країну і адаптація це не лише цифри. Дисклеймер: в основному інформація по Каталонії, так як живу тут найдовше, але підозрюю що по іншим регіонам ситуація ±аналогічна (можливо, за виключенням басків (ноу хейт)).
— в Іспанії дуже доброзичливі люди, гостинні. І в той же час поважають твої кордони. Якщо проявляти зацікавленість до оточуючих то зачасту легко приймають у своє коло спілкування.
— Немає снобізму по відношенні до українців, який вже активно прокачується у Польшах і Німеччинах
— іспанці люблять поговорити, це правда. Вони відкриті. Комусь подобається, комусь ні. Для мене це дуже великий плюс бо людям не пофіг на тебе і ти відчуваєш себе частиною соціуму. Здавалось фігня, але морально це дуже допомагає принаймні при адаптації.
— вони завжди готові допомогти. На вулиці, по дому щось підкрутити (роками собі може не робити але якщо хтось попросить його про допоможу то це святе). Незнайомі, знайомі, без різниці. Як доповнення до пункту вище — відчуваєш себе більш захищеним, бо є якась «колективна відповідальність». Людина людині друг, і це правда.
— іспанці дуже люблять дітей. Все це проявляється по-різному, але для нас це великий плюс бо діти у нас є. У нас у подвір’ї щотижня святкують дні народження батьки з дітьми, приходять по 20-30 людей. Накривають стіл, розвішують кульки і так далі.
— іспанці спортивні. Рідко коли бачу когось із явно зайвою вагою, і зачасту це вихідці з південної Америки у яких це закладено генетично. Гарний клімат, якісні дороги, різноманітна природа, розвинена інфраструктура спорту у комплексі дуже сприяють цьому.
— іспанці не грублять. Так, вони люблять дотримуватись правил, і можуть тебе «одьоргнути» якщо явно робиш щось не те. Але це точно буде не в грубій формі щоб вказати на твою недолугість або показати зверхність. Вони просто не страждають такою фігньою. Також мені дуже імпонує культура алкоголю. Ніхто не напивається «вщент». В основному це келих-два вина, або кілька пив щоб розслабитись і насолодитись компанією.
Це дуже поверхневі фактори, і чим довше живеш тим більш тонко це відчуваєш. Звичайно, мінуси у них також присутні, але особисто для мене вказаних плюсів уже достатньо щоб відчувати себе тут як мінімум комфортно.
Сюди ж купа інших факторів по типу якості їжі про яку вже писали, клімат, природу, відношення вартість/якість життя, культурну спадщину.
Не хочу виглядати зовсім романтиком, але у мене склалось враження що Іспанія більше про людей а не про цифри, якщо не шарахатись і спілкуватись, навіть на ламаному іспансьому у тій же Каталонії то все буде топ.

Тільки на українському ІТ-порталі людина, яка втекла з країни під час війни, викличе у 100 разів більше емпатії, ніж та, яка волонтерить, служить у збройних силах або якимось іншим чином допомагає країні.

Живемо в комунідад Валенсіано з 2021 року. Також сім’я з двох айтішників + дитина. У всьому є свої плюси та мінуси, головне щоб для конкретної сім’ї плюси переважали мінуси.
Відповіді про плюси
1. Клімат, море. Тут обережно. Дуже по-різному все, навіть на відрізку ± 50 км. Ще більша різниця коли відрізок більший. Краще добре вивчити який клімат саме в тій місцевості, куди ви збираєтеся. Бо, наприклад, для мене Валенсія це дуже жорстко влітку, хоча я не так далеко від неї знаходжуся. А краще поїхати кілька місяців пожити і на своїй шкурі перевірити, бо, наприклад +16 тут, де я зараз і +16 в Україні це взагалі різні температури і відчуття.
2. Так. Ціни на купівлю житла не дуже високі і, як резидент і платник податків в Іспанії ти можеш брати іпотеку. Це плюс. Так, податок на купівлю житла (в нашому регіоні) 10%, це мінус, але він незначний з огляду на ціни на нерухомість, просто роздивляючись житло треба тримати ці 10% в голові як шматок ціни. Крім того цей податок можна оформити на виплату в рострочку.
3. Далеко від рашки. Типу так, але ні. Є міста де їх більше ніж іспанців. Торев’єха це пункт намбер ван, куди не треба соватися, щоб їх не бачити, але їх багато по всьому південному узбережжю.
4. Низький рівень зарплат. В приниципі так і, завдяки цьому, ціни на базові продукти, електроенергію та т.ін дешевші ніж в багатьох інших странах ЄС.
5. Так
6. Так ба навіть більше. Іспанські контори також запрошують і їх не дуже колише ваша іспанська аби інгліш був.
7. Так. Там навіть менше можна, бо є різні варіанти пенсій і також з Україну є договір по взаємозаліку стажу, там якось не дуже просто це розрулити, але можливо.

Тепер про мінуси
1. Компанія за мене нічого не платить. Я тут аутономо, це те саме, як я була ФОП в Україні. В мене як у ФОПа є договір про те що я надаю послугу і виставляю інвойс. Моя компанія платить по цьому інвойсу за послугу і все. Я плачу «сегурідад соціаль» це єдиний податок, який не залежить від того, скільки ти заробив. Він взагалі то від 270 до 350 євро на місяць в залежності від річних доходів, але перші три роки ти не платиш повну суму. Стартує десь від 50-70 євро на місяць і протягом трьох років потроху підіймається. Також платимо близько 20% від доходів (воно прогресивне десь від 15% і вгору), але коли подаєш податкову декларацію за рік, то іде перерахунок. Беруть необкладаємий податком мінімум на тебе + на дитину чи дітей, щось там з чогось вичитають, і, в деяких випадках, навіть повертають частину виплачених податків. Мені повертали, але це залежить від доходів
2. Не те щоб з безпекою... Я тут себе відчуваю в безпеці. Просто якщо житло стоїть якийсь час пусте, то його можуть зайняти окупаси і через це ставлять решітки та замки «антиокупас». Якщо ти постійно живеш в домі або квартирі, то окупаси не полізуть. Ну і злодії є, але не більше, як всюди, тобтот решіткі вони більше від окупасів.
3. Відповідь була вище
4. Держава досить розвинута, як на мене. Більш розвинена, ніж в Україні. Але і бюрократія така, що українські бюрократи як малі діти поруч з іспанськими.
5. Жара влітку. Це жопа. Мене не спасають навіть кондиціонери, бо три місяці на рік сиджу майже безвилазно в хаті. Жара вдень, жара вночі. Гори накаляються і вночі неможливо перепочити і подихати. Як айтішники маємо бонус у вигляді можливості працювати звідки завгодно, тому на літо чудовий вихід — змиватися на північ Іспанії, там дуже гарна природа і дуже комфортні температури влітку. Минулого літа так і зробили, плануємо і далі так продовжувати.
6. Так, дитина вчиться на валенсіано, але це не несе за собою якихось великих проблем. 80% спільної лексики з кастейяно (це те, що весь світ називає іспанською). Це як живучи в Україні вивчати додатково ще білоруську, російську або польську. Особливо для дітей, які мови вивчають набагато швидше за дорослих. Єдине, що у басків мова немає взагалі нічого спільного з іншими мовами, що йдуть від латини. Тому, якщо боїтеся мов, то про країну басків триччі подумайте.
Окремим текстом напишу, що подобається в Іспанії, що ні.

У мене самого були трохи рожеві окуляри перед приїздом в Іспанію. Приїхав я сюди через непоганий джоб офер і клімат, до того мене лейофнули, і я ще якраз вибрався закордон, хотів перепочити)
Чисто як тимчасова локація на рік-два місце прикольне — можна потусити в туристичних місцях, море під боком, немає зими, і не сильно дорого.
Як країну для постійного проживання, я б Іспанію розглядав хіба на пенсії. Для людей з мінімальними амбіціями в карʼєрному і фінансовому плані в сфері ІТ тут робити просто нічого — ЗП смішні, різноманітність вибору проектів дуже низька.

Відправив дружину в Іспанію (бо в неї там сестра вже понад 15 років і є де мешкати).

клімат, море

У багатьох Іспанія асоціюється із теплом.
В реальності в Іспанії вологий клімат. Центрального опалення немає. До квартир у середньому підводиться 3-4 кВт потужності електрики. Вартість одного кВт*години 29-35 євроцентів. Кондиціонерами і тим більш радіаторами багато не наопалюєш. Та й не рятує воно. Все одно в квартирі холодно і сиро значну частину року. Багато де на стінах із-за цього пліснява.

можливість купити норм будинок у місті біля моря за 250к$ (кеш є) близько великих міст. В Польщі це буде максмимум 3к квартира.

Ціні в Іспанії в євро. І 250к€ це не будинок, а квартира у невеличкому місті біля моря.

далеко від Росії

В Іспанії одно з найкрупніших російських ком’юніті у всій західної Європі. Громадяни РФ володіють значною кількістю нерухомості. І звісно несуть свою культуру. Є багато магазинів з російськими товарами, вечерні російські школи.

низька середня ЗП (тому можна буде жити вище середнього навіть будучи емігрантом)

В Іспанії не живуть на середню ЗП. Розраховувати, що в Іспанії дешево — буде не зовсім правильним.

Немає історичних суперечностей з Україною

Дивитесь пункт вище.

Дуже великі податки і соц платежі. Компанія за тебе платить 36% соц платежів, ти сам ще 4% і від 20% до 45% податку на дохід. Навіть не будучи зайчиком, з 7к$ брутто буде ±3.5к$. Якщо дохід великий, то там ще й прогресивна шкала до 45%. Аналог ФОПа ~25-30% з соц платежами.

До 47% насправді.
Аналог ФОП-а — це autonomo, котрий теж сплачує податки за прогресивною шкалою.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Я взагалі не уявляю життя не в англомовній країні (привіт Європа). Всі написи незрозумілі і часто не дублюються англійською, всі назви продуктів в магазинах не зрозумілі, половина місцевого населення не знає англійської, а багато із тих хто знають — ті ще націоналісти і принципово на англійську не переходять. Тому користування сферою послуг буде той ще челендж. Хіба що у вас є бажання вчити місцеву мову.

Тому особисто для мене, або англомовна країна, або інтернаціональна яка заточена на туристів, а значить розуміють англійську.

Ладно, якщо мова була би про якусь азіатську країну власними системами письма, а в Іспанії то що незрозумілого?

До того ж, одна додатково вивчена мова — нижче ризик деменції в старості. Плюс саме іспанська мабуть топ мова за параметрами легкості вивчення і того, скільки країн відкривається коли ти її знаеш.

Ладно, якщо мова була би про якусь азіатську країну власними системами письма, а в Іспанії то що незрозумілого?

Все незрозуміло. А в азіатських якраз на англійській дублюється, ну крім Китая чи Японії мабуть. Але вони не туристичні країни, також там буде важко жити.

До того ж, одна додатково вивчена мова — нижче ризик деменції в старості.

Я краще потрачу час і ресурси на вивчення чогось іншого. Та навіть краще англійську досконально вивчу ніж ще одну мову.

До того ж, одна додатково вивчена мова — нижче ризик деменції в старості.

Мені особисто на роботі вистачає навчання, + англійську можна прокачати краще.

Деякі розглядають опцію валити в Південну Америку (з певних гіпотетичних причин), а там англійська нікому не потрібна.
Хоча якщо, теоретично, валити в Африку — то десь в ПАР має бути мовно норм, але там з безпекою проблемно.

там англійська нікому не потрібна.

так а які варіанти не занадто дорогих країн та ще і з англійською? Філіппіни хіба що, але там вже зараз напруга з Китаєм, землетруси і злочинність/бідність рівня Мексики

До того ж, одна додатково вивчена мова — нижче ризик деменції в старості

Після 40 додатково вивчена мова — це в першу чергу втрачений час
Потім можливо відкриті двері кудись)) (до психіатра скоріше за все)

Будь яка активність — це втрачений час.
Але якщо то є мова країни в якій ви плануєте залишитися, то краще не втрачати час та вчити відразу.

Або вибрати країну, де спілкуються мовою ти знаєш

Дивуюсь, що ти англiйську якось вивчив

Це опис України, але ж ми це любимо

Так, тому не заздрю іноземцям які живуть в Україні де з англійською на порядок гірше ніж в Європі. Навіть в Борисполі далеко не всі англійську знають що ганьба.

Але ж ми українську знаємо, так що до нас це не відноситься.

Кто-то может внятно объяснить почему люди бояться учить языки? От этого здоровье ухудшается и длительность жизни падает или как? Или это просто украинские айтишники типа «выучил английский худо-бедно и пусть теперь со мной на нём все говорят»?

Насправді вивчення іноземної мови це доволі цікаве заняття. Та в житті ще стільки багато занять значно цікавіших за вивчення іноземних мов, що люди бояться, що якщо почнуть виділяти час на вивчення іноземної мови, не вистачить часу на інші заняття, значно цікавіші за вивчення іноземних мов.

Я впевнений, що замість вивчення мови той же Donald Trump з радістю би радше залипав у соцмережах (на тому ж ДОУ наприклад) чи займався би ще якоюсь прокрастинацією. І на справді цікаві заняття вивчення мови точно не вплине.

Вивченням мови не вдасться займатися замість прокрастинації, оскільки під час прокрастинації мозок не напружується, а під час вивчення мови напружується, ну принаймні на найважчому початковому етапі вивчення мови, коли не знаєш жодного слова і не знаєш граматики — потім, розуміючи хоча б більше половини слів у цікавих для себе темах та правила побудови речень, уже можна знаходити тією мовою щось цікаве для почитати, і вивчення мови починає конкурувати по часу з прокрастинацією.

Так, вам видніше чим Дональд займається )

Вивчення мови це робота, це зайняття яке не приносить задоволення. А ось в соцмережах ти ментально відпочиваєш.

Це типу бухати і курити кальян, або ще якісь актівіті на тему «як витратити час внікуди»?)
Я в тих людей (що зараз швидко згадав про «вчити мову не має сенсу») не бачив якихось хоббі і тд))
Але, заісно це може бути погана виборка, ofc.

В кожного свої вподобання щодо активностей. Та зазвичай для розробників ПЗ це активності, які не потребують напруженої мозкової діяльності, бо її і на роботі вистачає. Розпиття алкогольних напоїв та куріння кальяну також належать до активностей, які не потребують напруженої мозкової діяльності, та оскільки у розробників ПЗ робота сидяча, щоб компенсувати недостачу руху під час роботи, позаробочі активності мають бути рухливі — прогулянка з дітьми, заняття якимось рухливим видом спорту.

А в тебе які вподобання? Чимсь ще займаєшся окрім роботи?

В робочий час окрім роботи доу читаю і іноді можу подивитися якийсь фільм або серіал — що те, що те не потребує напруженої роботи мозку, на відміну від вивчення іноземної мови на найважчому початковому етапі. В позаробочий час мене повністю бере в оберт трьохрічний син, на 100% часу (раніше він і в робочий час брав в оберт, поки я кілька днів тому не переніс робочий стіл в кімнату, яка замикається зсередини). Ще в суботу виділяю дві години на заняття з акробатики — власне заняття півтори години, та півгодини щоб дійти туди, назад і прийняти душ після заняття.
Минулого літа ще вдавалося раз в два тижні виділити дві години щоб в волейбол спектися, та зараз поки що не вдається.

щоб нормально вивчити мову, треба ею спілкуватися. з натівами чи з іншими інтерессентами. але спілкування з рандомними людьми — це вже «nicht jedermanns Sache» :)

Мало того що це трата часу, так ще й непрактично так як без практики мова забувається. Тому знати ти будеш мову тільки тієї країни, в якій живеш. А вчити нову мову кожен раз як змінюєш країну — таке собі. У мене інші хобі є.

Добре, я ще розумію тих, хто вчить іспанську так як в багатьох країнах на ній розмовляють. А ось інші європейські, особливо скандинавські...

Імхо, основні причини зазвичай дві: лінощі + страхи.

Буває звісно, що обставини не дозволяють, або людина не бачить сфери прямого застосування (відсутній інтерес, який мотивує).

Люди не хочуть всірати свій час на непотрібні речі, он амкриканськи айтішники хочуть щоб усі хто на них працює знав англійську і норм

Кто-то может внятно объяснить почему люди бояться учить языки?

Бо це реально напряжно. Особливо між А2 і С1(коли вже минула радість від перших успіхів але ще не можеш нормально говорити/працювати) це мука в багатьох мовах ще і з тупим заучуванням на пам’ять купи інформації. Тому і рекомендують вчити в дитинстві, бо далі все важче себе змусити.

Якщо тобі таки вийшло виїхати в штати, то вітаю! Зараз туди попасти можна хіба через фанги.
Проте, решта англомовних країн типу ЮК, Канади, Австралії, мені не дуже. Вже краще іспанську вивчу, хоч по латаму зможу вільно подорожувати)

А що не подобається в UK? Ось був там тиждень тому в перший раз в Бірмінгемі та Лондоні, дуже сподобалось, якась Німеччина на максималках.

Ну туризм і еміграція трохи різне. З таким кліматом і співвідношенням доходів та витрат, мені там не дуже комфортно було б

по латаму зможу вільно подорожувати

тоді в компанію до вивченої іспанської (доречі вона в ЛАТАМ відрізняється не тільки акцентом, там і багато слів або інші або інше значення мають) треба прикупити ще револьвер )(

Поки хтось все життя пише

Всі написи незрозумілі

, інший за пару років вивчить мову на ± розмовному рівні і йому то буде вже до лампочки.
Я десь через рік перебування в Німеччині та через місяць після початку роботи перейшов на роботі повністю на дойч, в тому числі на спринт-мітах щотижня, коли буває по годині щось презентую.
Питання було десь в сотні специфічних слів/термінів.

Поки хтось користується ліфтом, інший десь після року в качалці, холодильник на 10тий поверх по сходам тягне

Нє, ліфт — то якщо в Україні лишатися.
А переїздити в англомовну країну — це також накачатися і тягати не холодильник, а пралку, і іншими сходами. Де можуть бути дірки між східцями та не бути перил, але ж «я зі школи качаюся, нащо мені перевчатися холодильник тягати? Та не такі й погані ці сходи, головне в дірки не вступати»

Я в тому плані що звісно ж можна холодильник в ручну на 10ий поверх занести, але ж навіщо якщо є ліфт?

Я якби зрозумів аналогію. Ліфт — це рідна мова, а будь-яка іноземна — це тягання важких незручних предметів сходами.

У мене самого були трохи рожеві окуляри перед приїздом в Іспанію. Приїхав я сюди через непоганий джоб офер і клімат, до того мене лейофнули, і я ще якраз вибрався закордон, хотів перепочити)
Чисто як тимчасова локація на рік-два місце прикольне — можна потусити в туристичних місцях, море під боком, немає зими, і не сильно дорого.
Як країну для постійного проживання, я б Іспанію розглядав хіба на пенсії. Для людей з мінімальними амбіціями в карʼєрному і фінансовому плані в сфері ІТ тут робити просто нічого — ЗП смішні, різноманітність вибору проектів дуже низька.

в карʼєрному і фінансовому плані в сфері ІТ тут робити просто нічого — ЗП смішні, різноманітність вибору проектів дуже низька.

Уже дивно в епоху удальонки чути такі речі

Більш дивно, що хтось до цих пір ведеться на казки про каліфорнійську ЗП на ремоуті з дешевої локації.

Так це від людини залежить — які в неї скіли та як вона вміє себе продати.
В загальному випадку, удальонка дозволяє комбінувати класну локацію (але з поганим локальним ринком роботи) та нормальну роботу з достатньою зп.

Мій поінт був більше в тому, що практично всі цікаві вакансії зараз привʼязані до локації, навіть з ремоутом. Мені самому це не подобається, але ринок зараз на стороні роботодавців.
Виглядає так, що тут хороші рейти мають люди, які вже до переїзду сюди знайшли хорошу роботу, і просто змінили SWIFT/SEPA реквізити для роботодавця. Коли вже звідси шукаєш контракт, то очікувано, прилітають пропозиції на 15 відсотків вище за локальну зп

Хз, я на джині знайшов дві удальонки підряд. Може тому що я не женуюсь за топ запрлатами, і мені сам факт життя в певній локації може додати віртуальні $$$ до зп.
В сенсі, важко уявити яка прибавка до зп заставила би мене поміняти Португалію на наприклад Швецію.

Якщо не секрет, ти шукав ще до 2023 року ?

В 2023 та 2024, останній раз отримав два офери і обирав навіть.

Хз, я на джині знайшов дві удальонки підряд. Може тому що я не женуюсь за топ запрлатами

Так мова вище була про хороші ЗП.
Знайти на умовних 5к$ всюди легко, а от 7к$ і вище це вже проблема. А в 2021 це бцло реально отримати навіть сіньору на галері

пан переїхав до каліхфорнії?

Більшість американських роботодавців має якусь версію політики fair play, тобто база зп розрахована під якийсь дешевий штат та ремоут і для калі має більший коефіцієнт (якщо там хедофіс, наприклад), і якщо людина змінює «прописку» униз, то автоматично і зп скорегують, а вверх тільки якщо компанія офіційно запросила працювати-переїхати у більш дорогий штат.

Більшість тих що бачив індексують як в одну так і в іншу сторону.

Ну тобто жив собі junior qa у арканзасі і раптом переїхав у менло парк і йому автоматично хоба +50к зверху, нічо не треба робити. Класні пацани

Так, в відсотках індексують. Докинуть 5-10%. Є компанії які по всій країні однаково платять, наприклад аірбнб.

у тіх де я працював те що вверх тре було зазделегідь подавати і отримувати апрув, але різниця каліхворнія vs арканзас була не 10 відсотків, а більше

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Виявилось, що ми в іспанський банк вже загнали більше 100к євро о_О

Більша частина грошей мігрувала по IBAN між своїми рахунками, останні поповнення робили вже кешем в касу (кожен раз виходячи за 10к ліміт).

З цікавого про нерухомість, вже про чистенькі новобудови (як всі тут люблять):
Є можливість фіксувати ціну зараз на етапі чи котловану чи наполовину зробили чи майже готово — кому що до душі, вартість 2-3к за метр.

Переуступка майнових прав як мінімум по одній шикарній морській новобудові коштує... 0%. Взагалі вони досить здивувались факту того, що в Україні стрижуть 1-3%. Загалом умови пропонуються дуже лояльні і в разі проблем з оплатою кидати на гроші клієнтів не будуть, в найгіршому випадку перекинуть оплачене в наступну новобудову.

А тепер найцікавіше: поки будівля не готова ви платите 25-30% вартості, а борг в інші 75-70% виникає на моменті «готово, нате ключі». І до цього моменту з’являються опції:
— назбирати гроші самостійно
— покрутити автономо (ФОП), показати податкову історію та заіпотечитись під 3-3,5% різних
— переуступити права*

* ще є найкрутішим варіантом, як на мене, оскільки цінність майна зросте — а борг перед забудовником — ні, тобто це інвестиція з кредитним плечем навіть без можливості взяти цей кредит

Кому треба майже готове і одразу: цінник стартує від 110к євро за новобудову 1-бедрум 54кв.м. (місто Кастейон) з ремонтом та кухнею навіть холодильник/пралка є. Докупити треба ліжко та диван.

останні поповнення робили вже кешем в касу (кожен раз виходячи за 10к ліміт)

А що за банки?

Іспанські новобудови продаються з ремонтом. Якість ремонту в квартирах за 300 тис не відповідає ціні. Погугліть відгуки і фото.

Я за останній тиждень був у вже 2 побудованих квартирах різних новобудов, що саме та чому конкретно там не відповідає?

Радий за вас. Значить у нас різний досвід. Ви потрапили на 20% топ ринку, а я на 20% гіршого дна.
Звертайте увагу на плитку, каналізація і вентиляцію.

А можна конкретніше про те, де ви дно знайшли в новобудовах? Чи то якісь глухі регіони всередині материка? Новобудов тут на пальцях рук перерахувати можна, кожна від 2к за метр з хорошим плануванням та ремонтом

А походження грошей питають і взагалі, як ви гроші в Іспанію перевезли?

Походження — так, як привезли — ні

Природа в Испании красивая, это верно. Вот только значительная часть красивых мест находится в cotos privados de caza — частных охотничьих угодьях, и огорожена колючей проволокой. А значит, наслаждаться этой природой будешь в бинокль, стоя посреди узкой трассы, уворачиваясь от проезжающих фур. В общем, Украина в плане природы ничем не хуже, а в плане доступности территорий — лучше в разы.

а якщо потрапиш на територію — пристрелять чи ні?

Вот что пишут на Реддите:

Spanish here. Those signs matter only to hunters, you can ignore them completely. Be careful during hunting season (fall and part of winter), but that’s for granted.

Может я ошибаюсь, и там таки можно ходить/ездить на велике.

Может я ошибаюсь, и там таки можно ходить/ездить на велике.

Я був в Іспанії досить багато разів. Не зустрічав якісь цікаві місця на приватній території. Про які місця йде мова?

Оці пусті поля, це цікаві місця? Більше схоже на звичайний сільхоз

Наприклад, гори на південь від Толедо:

так це ж чиїсь городи, що там привабливого?

Не городи, а саванна. І особисто мені такі ландшафти дуже подобаються (нагадує Кітцевську пустелю на Харківщині). А на дальному плані — гори. Але у гуглі є фотки з тих гір від велосипедистів, тобто туди якось проїхати можна.

Виглядає як топове місце щоб зупинитись посікати на трассі та й поїхати далі)

Украина в плане природы ничем не хуже, а в плане доступности территорий — лучше в разы.

Особливо коли до річки неможливо підійти бо там суцільно чиїсь паркани 5 метрові

Під Львовом взагалі ціле озеро обнесли по периметру і зробили платним :D

Озёра под городами может и да, но в целом огороженных территорий у нас не так и много, по сравнению с Испанией.

Ше як мінус Іспанія має засуху. І в майбутньому воно не буде ставати краще.

Просто надо строить опреснители.
А не заниматься фигней

Там поруч Атлантичний океан та Гольфстрім. В деяких регіонах бувають такі дощі, що йдуть цілий день.

На півночі Іспанії, на північному сході (з листопада до березня). Ось мапа, імхо, схожа на реальність щодо кількості дощів в Іспанії.
qph.cf2.quoracdn.net/...​581e96c07cf1742c08be49-lq

Ааа, ну скажіть це південному узбережжю і зокрема каталонцям. А то вони там оголосили надзвичайний стан по воді в Барсі і все йде до того що будуть штрафи за те що миєш машину чи в душі стоїш 11 хвилин за день. Водосховища заповнені на 15% вже зараз. А це не літо. Хочуть воду завозити на кораблях...

Все це є. Просто терени гірські нема сенсу зволожувати, а там де землі родючі — все підливається.

Чому мені подобається жити в Іспанії
1. Іспанці по більшості дуже привітні і чуйні. Вони не дуже напрягаються самі, але і не напрягають інших. Найчастіше використовувані слова це «транкіла» — спокійно, «но паса нада» — нічого страшного. Вони вміють жити із задоволенням і я намагаюсь цього також навчитися.
2. Ціни на житло, продукти, дитячі (та дорослі) гуртки та актівіті дуже радують. Фрукти, овочі це не сезонні продукти і можна дозволити собі це їсти цілий рік.
3. Так, я плачу не маленькі налоги, але я бачу, куди вони йдуть. Я бачу всі ці гарні дороги, освітні програми від влади і багато чого іншого.
Про мінуси.
1. Головний мінус це бюрократія. БЮРОКРАТІЯ не з великої букви, а всі букви великі, це щоб передати її рівень.
2. Окупаси, але вже поданий законопроект (і скоріш за все він дуже скоро буде прийнятий), за яким окупасів можна буде виселити протягом 24 годин
3. Іспанці і самі по собі люди шумні, а ще і будують тут так, що коли сусід зверху кашляє, то це відчувається наче тобі над вухом. Я вже звикла, для мене це не дуже велика проблема.
4. Неможлива спека влітку в південних регіонах і дуже великий рівень вологості (сиро в домах, що ти не роби) в північних регіонах з жовтня по травень.

ще до п. 3 плюсів хочу додати

3. Так, я плачу не маленькі налоги, але я бачу, куди вони йдуть. Я бачу всі ці гарні дороги, освітні програми від влади і багато чого іншого.

А ще завдяки цьому я можу розраховувати на нормальну пенсію, а не жити на старості як бомж на 2000 гривень на місяць

а на какую среднюю пенсию можно рассчитывать в Испании?
я тоже так думала про пенсию в Германии, пока не разобралась в особенностях пенсионной системы и вообще демографической ситуации в стране.Если коротко, то сильно рассчитывать на хорошую пенсию не стоит.

Ну прям так чтоб аж на хорошую, то понятно что не стоит расчитывать, но это же все равно будет не 2000 гривень. Я расчитываю на пенсию от 500 евро до 1200 в зависимости от того, удастся ли добавить туда мой стаж в Украине. По закону, они должны учитывать, потому что Украина и Испания подписали документ (не знаю как правильно называется) по взаимозачету. Но на деле с испанским уровнем бюрократии этого бывает очень сложно добиться.

Рядовому українчику ніде не варто розраховувати на пенсію

Неможлива спека — це скільки?

З тої пори, як я живу тут, я перестала розуміти температуру вимірюючи її в градусах. Наприклад, в +16 в Україні я мерзла одягнена у фліс + вітровку, тут в +16 я роздягаюся до футболки. Температура влітку у нас +33-35 в тіні. І здається, що наче нічого такого страшного, але це в тіні, а з тінню тут недуже. А сонце фігачить так, що просто засліплює. Я навіть взимку не можу тут обходитися без сонцезахисних окулярів. Але є ще один момент. В Україні при +33 в тіні вдень, вночі буде +23 і можна перепочити. Тут неможна перепочити протягом трьох місяців майже ні хвилини. 90% території Іспанії це гори та плоскогірря, це камінь. Камінь вдень на сонці накаляється і тому вночі майже так само гаряче, як і вдень. Вдень +33-35, вночі +29+31 і три місяці неможливо перепочити і подихати.

І це в нас, на березі моря (море охолоджує влітку і нагріває взимку). Варто від’їхати у сусіднє місто, яке роташоване на 10 км вглуб від моря, там вже на три градуси вище. А в місті, яке відстоїть від моря вглиб материка на 35 км, вже було +45-47 в той момент, коли в нас було +33.

Вдень +33-35, вночі +29+31

Шикардос! Ідеальна погода, головне шоб вологість була хоча б 60%

але це в тіні, а з тінню тут недуже

Живемо в комунідад Валенсіано з 2021 року. Також сім’я з двох айтішників + дитина. У всьому є свої плюси та мінуси, головне щоб для конкретної сім’ї плюси переважали мінуси.
Відповіді про плюси
1. Клімат, море. Тут обережно. Дуже по-різному все, навіть на відрізку ± 50 км. Ще більша різниця коли відрізок більший. Краще добре вивчити який клімат саме в тій місцевості, куди ви збираєтеся. Бо, наприклад, для мене Валенсія це дуже жорстко влітку, хоча я не так далеко від неї знаходжуся. А краще поїхати кілька місяців пожити і на своїй шкурі перевірити, бо, наприклад +16 тут, де я зараз і +16 в Україні це взагалі різні температури і відчуття.
2. Так. Ціни на купівлю житла не дуже високі і, як резидент і платник податків в Іспанії ти можеш брати іпотеку. Це плюс. Так, податок на купівлю житла (в нашому регіоні) 10%, це мінус, але він незначний з огляду на ціни на нерухомість, просто роздивляючись житло треба тримати ці 10% в голові як шматок ціни. Крім того цей податок можна оформити на виплату в рострочку.
3. Далеко від рашки. Типу так, але ні. Є міста де їх більше ніж іспанців. Торев’єха це пункт намбер ван, куди не треба соватися, щоб їх не бачити, але їх багато по всьому південному узбережжю.
4. Низький рівень зарплат. В приниципі так і, завдяки цьому, ціни на базові продукти, електроенергію та т.ін дешевші ніж в багатьох інших странах ЄС.
5. Так
6. Так ба навіть більше. Іспанські контори також запрошують і їх не дуже колише ваша іспанська аби інгліш був.
7. Так. Там навіть менше можна, бо є різні варіанти пенсій і також з Україну є договір по взаємозаліку стажу, там якось не дуже просто це розрулити, але можливо.

Тепер про мінуси
1. Компанія за мене нічого не платить. Я тут аутономо, це те саме, як я була ФОП в Україні. В мене як у ФОПа є договір про те що я надаю послугу і виставляю інвойс. Моя компанія платить по цьому інвойсу за послугу і все. Я плачу «сегурідад соціаль» це єдиний податок, який не залежить від того, скільки ти заробив. Він взагалі то від 270 до 350 євро на місяць в залежності від річних доходів, але перші три роки ти не платиш повну суму. Стартує десь від 50-70 євро на місяць і протягом трьох років потроху підіймається. Також платимо близько 20% від доходів (воно прогресивне десь від 15% і вгору), але коли подаєш податкову декларацію за рік, то іде перерахунок. Беруть необкладаємий податком мінімум на тебе + на дитину чи дітей, щось там з чогось вичитають, і, в деяких випадках, навіть повертають частину виплачених податків. Мені повертали, але це залежить від доходів
2. Не те щоб з безпекою... Я тут себе відчуваю в безпеці. Просто якщо житло стоїть якийсь час пусте, то його можуть зайняти окупаси і через це ставлять решітки та замки «антиокупас». Якщо ти постійно живеш в домі або квартирі, то окупаси не полізуть. Ну і злодії є, але не більше, як всюди, тобтот решіткі вони більше від окупасів.
3. Відповідь була вище
4. Держава досить розвинута, як на мене. Більш розвинена, ніж в Україні. Але і бюрократія така, що українські бюрократи як малі діти поруч з іспанськими.
5. Жара влітку. Це жопа. Мене не спасають навіть кондиціонери, бо три місяці на рік сиджу майже безвилазно в хаті. Жара вдень, жара вночі. Гори накаляються і вночі неможливо перепочити і подихати. Як айтішники маємо бонус у вигляді можливості працювати звідки завгодно, тому на літо чудовий вихід — змиватися на північ Іспанії, там дуже гарна природа і дуже комфортні температури влітку. Минулого літа так і зробили, плануємо і далі так продовжувати.
6. Так, дитина вчиться на валенсіано, але це не несе за собою якихось великих проблем. 80% спільної лексики з кастейяно (це те, що весь світ називає іспанською). Це як живучи в Україні вивчати додатково ще білоруську, російську або польську. Особливо для дітей, які мови вивчають набагато швидше за дорослих. Єдине, що у басків мова немає взагалі нічого спільного з іншими мовами, що йдуть від латини. Тому, якщо боїтеся мов, то про країну басків триччі подумайте.
Окремим текстом напишу, що подобається в Іспанії, що ні.

на літо чудовий вихід — змиватися на північ Іспанії

Так втрачається єдина перевага Іспанії — тепле море, адже воно тепле лише влітку.
Ну хіба що ще у вересні температура води не нижче двадцяти шести градусів.

Ну хіба що ще у вересні температура води не нижче двадцяти шести градусів.

Ти знову за своє... Людина написала великий відгук з усіма + і — а ти бачиш лише одне — оті 26 градусів.

та що ти хочеш в нього. люди в Україні вже дичіють без 26-ти градусів моря)

Тому що всі ці плюси і мінуси плюс/мінус такі ж як і у всій Європі, навіть більше мінусів ніж плюсів, тому без єдиного плюса Іспанії який дійсно має значення, терпіти всі ті інші мінуси немає сенсу.

Кому як. Для мене в Іспанії плюсів більше, ніж мінусів, у порівнянні з іншими країнами ЄС. В першу чергу я ціную спокійне комфортне життя для мене та моєї родини. Тут, в Іспанії, в мене життя спокійне, комфортне і наповнене позитивом.

Чому, на Вашу думку, емігрант з України буде почувати себе комфортніше в невеличких селищах в Іспанії, ніж в невеликих селищах інших країн Європи — Англії, Швейцарії, Німеччини, Польщі — через те що нерухомість аналогічної якості в Іспанії дешевша, тому за ті ж кошти можна дозволити собі просторіше житло, і, відповідно, вищий рівень комфорту?

Я там трошки вище вже писала, чому саме мені тут комфортно. Тому що іспанці дуже привітні та позитивні люди, тут багато сонця (що додає +100 до позитиву), багато свят і радості кожного дня. Тут люди вміють насолоджуватися життям. Не олігархи, прості люди з мінімальними доходами і насолоджуються вони простими речами. Якщо в інших країнах ЄС вміють правильно напрягатися, то тут вміють правильно НЕ напрягатися. І це не означає що тут я не працюю, або іспанці не працюють. Мені подобається цей позитив, в мене було достатньо стресу і негативу в житті, щоб відчути переваги такого стилю життя.

тут багато сонця

Погоджуюся, дуже вагома перевага.

. Якщо в інших країнах ЄС вміють правильно напрягатися, то тут вміють правильно НЕ напрягатися

Мені також дуже подобається жити не напружуючись. Закінчення одного з моїх улюблених анекдотів:
«-А як же Ви розслабляєтеся?
-А я і не напружуюся!»

Чому, на Вашу думку, емігрант з України буде почувати себе комфортніше в невеличких селищах в Іспанії, ніж в невеликих селищах інших країн Європи — Англії, Швейцарії, Німеччини, Польщі

Тому що там ТЕПЛО. Це називається — гарний ТЕПЛИЙ клімат. До маразму з водою +26 це не має жодного відношення.

не тепло а жарко і тому там будуть норм почуватися тільки люди які люблять жару.
а є багато людей які люблять сніг — а там його НІКОЛИ не буде.

Для цього є С’єрра-Невада)

тоді їм, отим, любителям того білого гівна, нема чого скиглити шо там «жарко», а валити в оті ваші %)

селищах інших країн Європи — Англії, Швейцарії, Німеччини, Польщі
ому що там ТЕПЛО. Це називається — гарний ТЕПЛИЙ клімат.

Чесно кажучи, особисто мені температуру повітря в 16,5 градусів важко назвати теплою.
tur-pogoda.com.ua/spain/santa_pola/january
Найвища денна температура в січні 2024 року склала 21°C. У той час як мінімальна температура вночі опускалася до 8°C. Середні показники денної та нічної температур протягом січня складають 16.5°C і 12.3°C відповідно.
От температура повітря 23,3 градуси уже дещо ближче до тієї температури повітря, яку я б міг би назвати теплою.
tur-pogoda.com.ua/...​ort_lauderdale_fl/january
Найвища денна температура в січні 2024 року склала 28°C. У той час як мінімальна температура вночі опускалася до 14°C. Середні показники денної та нічної температур протягом січня складають 23.3°C і 20.8°C відповідно.

До маразму з водою +26 це не має жодного відношення.

Ну не скажіть. Там де температура води не опускається нижче 26, температура повітря теж рідко коли буде нижчою двадцяти, а в деяких місцях з такою водою навіть і нижче 25 не опускатиметься.
Ось наприклад беру місце, в якому температура води ніколи не опускається нижче 26 (південна півкуля, тому беру літній місяць, оскільки влітку там холодніше):
tur-pogoda.com.ua/seychelles/mahe/july
Найвища денна температура в липні 2023 року склала 27°C. У той час як мінімальна температура вночі опускалася до 25°C. Середні показники денної та нічної температур протягом липня складають 26.0°C і 25.5°C відповідно.
Оце і я називаю

гарний ТЕПЛИЙ клімат

Ну а взагалі я запитав це питання в контексті того, що головну перевагу, теплий клімат, Олена не цінує належним чином, адже влітку їде на північ країни, тому мене і здивувало, чому обирати для переїзду саме іспанське село, а не німецьке, швецьке, польське чи англійське.

Ну а взагалі я запитав це питання в контексті того, що головну перевагу, теплий клімат, Олена не цінує належним чином, адже влітку їде на північ країни, тому мене і здивувало, чому обирати для переїзду саме іспанське село, а не німецьке, швецьке, польське чи англійське.

я про те саме

Спасибі за такий детальний відгук, жара справді виглядає як серйозна проблема

тобтот решіткі вони більше від окупасів

дякую, я там нижче питав, не вас, тепер зрозміло.

решіткі вони більше від окупасів.

але і домушників вистачає, купа відео по типу «спиляли решітку/вибили двері і все винесли поки був тиждень у відряджені».
а решітки на 2-3му поверхах взагалі важко пояснити

так з безпекою там як фартане, знайомого в валенсії недавно відлупили і обібрали мароканці на вулиці в вечері, йшов після якогось міта додому. Попав у лікарню але їх швидко, вроді як знайшли гроші єстєствєнно не повернули але техніку вдалось повернути.

Тому я і не живу в містах типу Валенсії або Барселони. Я живу в невеликому рибальському містечку (25 тис) на березі моря. Тут тихо, спокійно та комфортно. Тут я собі можу дозволити житло з терасою та видом на море. За ті самі гроші у Валенсії мені була б доступна невеличка квартирка в ненайкращому районі.
Незважаючи на те, що містечко невелике, тут є все, все що потрібно для комфортного життя — будь які музичні, спортивні та інші секції та гуртки для дітей та дорослих, лікарня, спортзали, супермаркети та вся необхідна інфраструктура. До двох великих міст (якщо стане нудно) близько 20 км.

Я живу в невеликому рибальському містечку

Що за місто, якщо не секрет? Хочу подивитись на фоточки звідти в гуглі

Табарка це малееееееесенький острів. Ми туди погуляти їздимо. Щоб жити на Табарці, треба бути дуже інтровертним інтровертом 🤣

Табарка

www.whereandwhen.net/...​/illustration/tabarka.jpg

оце?? виглядає як шматок голої скелі непридатної до життя))

Русни много? Какой баланс с нашими?

На південному узбережжі дуже багато. Особливо Торев’єха, Оріуела Коста, Кальпе, Бенідорм. В центрі небагато, на півночі майже нема.

Я конкретно про ваш город спрашивал

В нашому небагато, а ті що є або більш-менш адекватні, або сидять тихо. Про баланс мені важко сказати, в мене нема такої статистики. Якщо судити по тих, кого я зустрічаю, то я б сказала що наших зараз більше, але це неточно.

Імхо, Каталонія прямо кишить кацапнею.

Це так здається. Ось можна офіційною статою погратися: www.ine.es/...​p08/l0/&file=03005.px&L=0
Наприклад в провінції Барселона русні — 16 тисяч на 5.5 млн населення, а Аліканте — 17.5 тисяч на 1.9 млн

скажіть, як дітям жити в невеликому місті, будь ласка. Школи, садки, який рівень, можливо ціни на садки. Також які плани на дітей — будуть вступати в університети місцеві? Де могли б вони працювати в Іспанії — яке ваше бачення?

Ооо, про освітню систему в Іспанії я б взагалі написала окремо великий пост, бо вона мені рілі подобається. Ввечері сяду напишу.

Буду писати про систему освіти в Іспанії, та бити на логічні шматки, бо є що сказати.

Парт 1.

Діти від року до трьох — гвардерія, це типу яслі. Тут я можу прибрехати, бо моя дитина вже шкільного віку. Більшість з гвардерій платні, ціна залежить від регіону та розміру міста. Десь від 300 до 600 євро на місяць.
Від трьох до 6 років — ескуела інфантіль. Необов’язковий ступінь освіти. Є приватні, є державні і їх досить багато. В нашому містечку майже завжди є вільні місця в державні, але так не всюди. Я про ціни на платні заклади нижче розповім окремо одразу по всіх ступенях. В державних батьки платять за обіди, воно також може різнитися по ціні, наприклад в нашій школі це 4.50 на день.
Від 6 до 12 років — колехіо прімарія. Обов’язковий ступінь освіти. Вас не можуть не записати в школу навіть якщо ви нелегально в країні. Ці школи також або державні + платні обіди (можна не обідати), або приватні. Ніхто сторонній не може зайти на територію школи. Навіть батьки. Щоб потрапити на бесіду з вчителем треба записатися. Дітей не випускають зі школи, тільки особисто в руки батькам віддають. Можна бути в школі до 3ї години або до 5ї на вибір батьків.
Від 12 до 16 років — інституто секундарія. Обов’язковий ступінь. Діти приходять та уходять самі, навчання приблизно з 8 до 2ї години дня. Все те саме — приватні та державні. В школі не обідають. Носять з собою перекус.
З 16 до 18 років — два курси (класи) бачиєрато. Це не просто необов’язковий етап, туди ще і не всіх беруть. Ідуть на цей етап тільки ті, що хочуть далі вчитися в університеті і одного бажання замало. Потрібно мати достатньо високі бали.

Про ціни. Приватні заклади у великих містах приблизно 600-800 в місяць і це тільки навчання. Скоріш за все є і дорожче, я пишу про ті, що тут поруч. Ще щось буде за харчування, розвозку (якщо потрібно) та форму. Всі приватні ходять у формі. В маленьких містах (наприклад в нашому) від 150 до 250 євро в місяць в залежності від того, в якому класі дитина.

В приватні, не дивлячись на те, що вони недешеві, часто неможливо попасти, нема місць. Відрізняються від державних тим, що багато предметів викладаються англійською, є басейни на території школи та може ще чимось, чого я не знаю.

а що по Олімпіадам з математики і який світовий рейтинг таких шкіл ?

так, без Олімпіад та рейтингу школа — це не школа

Есть паралельный Бачейрато путь в универ.
Курсы форматиу ( проф курсы)нескольких уровней . После верхнего уровня поступление в универ по другому пути без зно местного.

Вы кстати забыли упомянуть по консентрадо школы, очень много хорошего слышал о них. Те которые полуприватные и с ценой около сотни в месяц

Я про них ничего не знаю, возможно в нашем пуэбло такого нет. Расскажите, плз

Да рассказывать особо нечего — у меня детей нет) Просто хотел добавить что ещё и такой вариант существует.
Называются escuela concertada, стоят денег, но на порядок дешевле частных и английского там тоже обычно больше, чем в государственных.

Парт 2

Що мені подобається в іспанській системі освіти. Тут ніхто не кричить на дітей. Тут ніхто їх не пресує і не задрючує. Наші приїжджають, дивляться зверхньо і пхекають «тут всі тупі». Я вважаю, що тупі, це ті, хто вимагає від 100% дітей бути математиками, фізиками, хіміками і тд. А чого ви не хочете щоб вони на всі на 100% відсотків були музикантами чи художниками? Навіщо світу, щоб всі були геніями точних наук? В наших школах ламають дітей, задовбують оцінками по цих предметах і вирощують засмиканих і нещасних людей. Але згадайте своїх однокласників, всі, кому та математика пхалась через силу, все одно забувають її через кілька місяців після закінчення школи. Тут трохи не так.

В прімарії (6-12 р) дають скоуп знань, який потрібен звичайній середньостатистичній людині в її звичайному житті. Тобто, математика — на рівні обрахувати свій бюджет, відсоток, долі. Ну от те, що ми всі юзаємо в житті незалежно від професії. А от знання, наприклад, про людське тіло — кровообіг, нервову систему і т. ін, про те як те або інше харчування впливає на здоров’я людини і багато чого іншого — на рівні набагато вищому, ніж в Україні. Тут музиці, пластиці і художнім дисциплінам приділяється трошки менше уваги, ніж мовам та математиці, але все одно набагато більше, ніж в Україні. Тут ніхто не гнобить дітей, якщо їм не лізе математика, або, наприклад біологія. Кожному своє. Діти щасливі і не відчувають себе тупими через те, що комусь не лізе математика, а комусь іншому не дано «до ре мі» правильно з себе вичавити. Тому те, що вони по ітогу к 12 рокам знають, набагато краще тримається в голові ніж у тих, кому це в голову силоміць трамбували. А ще вони не женуть коней, в сенсі, вони не проходять одну тему (я зараз про математику), 2-3 уроки і понеслися на іншу тему, а попередня вже вивітрилася. Вони протягом року повертаються і повертаються до попередніх тем і в нові включають елементи попередніх і воно все таким чином дуже гарно відкладається в пам’яті.

В секундарії (12-16) вони вже можуть обирати направлення і другу іноземну мову для вивчення. І тут вже ті, хто має математичні здібності і обрав математику/фізику, вивчають її на рівні, а то і вище рівнем, ніж в українських школах. А ті, що обрали, наприклад, філософію, мови або мистецтва, то українським школам такий рівень навіть не снився. Спеціальні і складні теми дисциплін даються вже тим, хто тими дисциплінами цікавиться, а не всім підряд.

Без закінчення бачиєрато (16-18) дитина не може піти в універ (типу може там якось через профтех, але це довше та складніше). Якщо ви навчаєтеся в комунідаді де є регіональна мова, то, скоріш за все, вас не візьмуть на бачиєрато без прохідного балу по регіональній мові. Тому що в більшості універів регіону навчання ведеться на регіональній мові. Прохідний бал з регіональної мови не повинен будти прям максимальним (тут 10бальна система), достатньо «середнячка».

Парт 3

Регіональні мови та універи
Майже в кожному регіоні (але все ж таки не у всіх) є регіональні мови. Майже всі вони, крім мови басків мають багато спільної лексики з мовою кастейяно (іспанською). Кастейяно це мова центрального регіону Іспанії. Наприклад я, жодного дня не вивчавши мову валенсіано, але маючи рівень іспанської між В1 та В2, на батьківських зборах розуміла, про що йде мова, але не вловлювала ньюансів.

В багатьох школах викладання іде повінстю на регіональній мові (я зараз про комунідад Валенсіано, по інших може відрізнятися), в деяких основна мова кастейяно, а на валенсіано один або два предмети. І предмети не найлегші, може бути математика, або білогія. До прикладу, в нашому містечку сім початкових шкіл (з 6 до 12), чотири з них повністю на валенсіано, 2 кастейяно + вивчення валенсіано як предмету і одна приватна де взагалі більшість предметів англійською викладається. Але валенсіано вчать всі. Вчать так само, як і все інше — не перетворюючи життя дитини на тортури, і по ітогу всі, хто хочуть в універ, справляються норм.

Універ.
Навчання в універі в Іспанії недороге в порівнянні з іншими країнами ЄС і ± однакова вартість незалежно від статусу універу. Цього року цілих два університети Іспанії увійшли в десятку кращих університетів !світу! (тут я одразу пригадую наших, які розповідають про те, які в Іспанії всі тупі). Просто тут в універ не пхаються всі підряд заради корочки, а ідуть тільки ті, кого дійсно цікавить та чи інша наука, тому якість спеціалістів на виході зовсім інша.

Поступити у ВНЗ Іспанії можна і закінчивши 11 класів в Україні, але потрібно буде здавати екзамени. Місцеві діти по закінченні останнього курсу бачиєрато отримують свої бали, відсилають їх в усі універи, які їх цікавлять і потрапляють в той, для якого їх бали є прохідними. В регіонах не всі але дуже багато спеціальностей з викладанням регіональною мовою.
Якщо ваша дитина знає валенсіано, то вона може спокійно вступати також в універи каталунії (Барселона) тому що валенсіано має дуже незначні відмінності від каталано.

І що це за топові іспанські університети? В більшості рейтингів, що я бачив, топ це США, пара британських та один швейцарський.

Один був барселонський, другий вже точно не пам’ятаю чи то Мадрид, чи то Малага. Спробую знайти ту статтю, це вже десь з півроку тому було.

Дивимося на рейтінги універсітетів www.universityguru.com/universities—spain і бачимо, що номер 1 у Іспанії це 152 по the world, якось ви у штангу дали

Так українські універи стартують з 400-600х місць по світу)

Це тому що найкращі випускники фізико-математичних ліцеїв з топ-20 рейтингу ЗНО в цих університетах після закінчення навчання не залишаються з метою наукової діяльності (завдяки якій і формується рейтинг університету), а стають розробниками ПЗ щоб заробити більше грошей.

По співвідношенню «ціна-якість» українські університети в Києві доволі адекватні. В принципі доступ до освіти в Україні є для будь-якого фінансового стану абітурієнта, якщо в нього є хороші знання та серйозні прагнення.

На деякі факультети зараз конкурс фактично відсутній — бери і вчись.
Навіть трієчників беруть!
Раніше трієчники могли розрахувати лише на ПТУ (якщо на бюджет). А зараз доступні навіть університети з іменем.

Це відміняє якось неправдиву інформацію з поста ?

Згодна, в мене дитині 5, переїхали як було 3 тож я додам трошки. Школи бувають паблік, приватні, та полуприватні, в Каталонії школа гарантується з 3 років, не з 6, місця дадуть завжди. Зараз також p2 в Каталонії зробили субсидованим, це гуардерія. В нас полуприватна коштує десь 120 євро + харчування стільки ж скільки в держ.школі. Школа просто супер! Дитина вже пише і читає, це він закінчує P4 зараз, але також згодна, дуже багато вчать всього творчого, при чому це не вигляда як «вчать», а просто займаються чимось, їм всім дуже цікаво. Мова викладання — каталан, але також є іспанська і англійська, я була налаштована скептично до англійської, в мене дитина вже розмовляла, але ні, рівень піднявся, може спілкуватися агллійською з нейтівами спокійно. Знаю що з наступного ступеню вони додають ще одну мову на вибір. Математика теж іде нормально до речі.

Парт 4 (все, все, вже остання 🤣)

Позашкільні заняття.
Я мовчу про великі міста, там цього взагалі повно, але, до прикладу наше невеличке містечко
Комерційні гуртки і секції зазвичай від 5 євро заняття. Від 5 і вниз, не вгору. Чим більше купуєш занятть на місяць, тим дешевше. Так, буває там щось і дорожче, але це або персональні заняття, або щось специфічне.
Є все — мовні школи, музична школа, практично будь-які спортивні секції, танці всіх типів і на будь-який вік. Хіба що от прямо у нас кінно-спортивної нема.
Багато гуртків пропонує мерія міста і не тільки для дітей, але і для дорослих. Наприклад для дорослих є мовні курси, театральні гуртки, кераміка. Вартість 60-70 євро на рік.
Тенісні корти, поля типу футбольних, баскетбольних та ін, а також спортзали можна бронювати онлайн за невеличкий прайс. Хочете з друзями в теніс поганяти — заходите на сайт і бронюєте собі годинку другу.

Якось так :)

ну навіщо Ви так. кажіть, що все погано, окупаси всюди, і в школах також! ;)

Розовые очки спадут через год-два, и всё будет)

Два года в Испании — что плохое я уже должен был увидеть?)
Главное в Каталонии (скорее даже Барсе) не жить и все замечательно

Я бы сказала «главное не соваться в крупные города». Крупные города притягивают всякий сброд, потому что там проще найти жертву, которую можно ограбить, в крупном городе проще затеряться. Небольшие города здесь очень комфортны для жизни. Да, в них нет кучи достопримечательностей, каких-то там ночных клубов и типа того. Но когда мне хочется достопримечательностей или гульнуть, я сажусь и еду куда-нибудь. Например, маршрут поездом Аликанте — Ла Корунья (через всю Испанию с юга на север больше 1000 км), занимает 6 часов. В среднем поезд идет со скоростью ± 250 км/ч, но много отрезков проезжали на 300+

mañana прикольно ровно до того момента когда надо что-то сделать, а местные распиздяи балдеют и отдыхают)

Тут по итогу маньяной все страдают. Мы наняли наших сделать санузел площадью 2 кв. м так они делали почти три месяца. Проще научиться смиряться с маньяной 😉

Теж не для всіх працює, живу в Барселоні, в іспанському районі, і все тут прекрасно, дуже не хочеться їхати за місто

Я тут вже четвертий рік, нічого?

В Валенсії вночі реально стрьомно місцями, особливо напрягають вулиці без світла і це в центрі. В Берліні наприклад у мене такого жопного чувства ні разу не було.

вулиці без світла і це в центрі

Це що якісь чорні райони як в сша?)

Жара влітку. Це жопа.

Просто фігєю від таких відгуів. Це на 100% було прогнозовано. Чого було туди їхати? Я спеціально обирав такий клімат і чітко знав шо і як буде.

Просто фігію від таких відповідей. Чого було туди їхати це моя особиста справа, я свідомо обирала це місце знаючи про всі плюси і мінуси. Не існує на землі ідеального місця, де все б влаштовувало на 100%. Людина спитала відгук про те що подобається, що ні і відгук мій по більшості позитивний тому що я живу там, де мені подобається загалом незважаючи на те, що існують якісь незначні незручності чи неприємності. Обирав спеціально? Ай маладєц какой... Так і напиши людині свій відгук, а не чіпляйся до думки інших

Тому що перш за усе адекватна людина обирає клімат при релокації, бо це первинне, якщо ви збираєтеся там прожити решту життя. А не садочки зі школами і тому подібну хрінь. А якщо вже обрали місцину з якихось інших невідомих причин, в яких ця основоплагаюча річь не була прийнята до уваги, то чого ви іншим втираєте що ваша «невиносима спека» це є незручность? Я читаючи такі «відгуки» увляю що найменш 50+ при вологості 10%. Просто добиває оце усе. От тому і фігєю від таких відгуків.

50+ при вологості 10%.

Якось був на геологічній експозиції де були кімнати в яких змодельований клімат різних кліматичних зон планети.
Там мені суху спеку витримувати було набагато легше ніж вологу і ще здивувало що вологість повітря не завжди залежить від близькості моря.
Так що все це суто індівідуальне і градусами з відсотками важко виміряти.

50 у єгіпті легше ніж 36 у флоріді, це факт

Тільки в першому здохнеш в кілька разів швидше )) Організм обезвожується практично миттєво, і оте «легше», це перші кілька годин і то, якщо виліз з під кондєя. Бо потім вже і очі не стулиш, бо слизова висохла. А не дай боже на скутері при такій вологості проїхатись .... Я достатьно пропрацював в Єгіпті, щоб знати шо кажу.

Тому що перш за усе адекватна людина обирає клімат при релокації, бо це первинне, якщо ви збираєтеся там прожити решту життя.

imgur.com/a/VKZmACx

як резидент і платник податків в Іспанії ти можеш брати іпотеку.

а дадуть її автономо? От в Португалії чув що банк краще дасть іпотеку комусь з «професією» (типу плиточник з зп 1000 євро це набагато секюрніше по стабільності доходу, ніж якись там айтішник що по параграфу приїхав)

Тут те саме. Чекаємо з квітня на можливо перші сукес сторі, коли у людей вже хоча б буде один повний рік на автономо

Треба два. Дві ренти показати. Можна навіть щоб перша була не за повний рік, але їх повинно бути дві.

Так, я ж про те саме — 1 повний рік це і є 2 ренти для більшості

Тут дають. Їм неважливо плиточник, чи девелопер, головне щоб ти міг показати стабільний дохід та треба щоб були мінімум дві річних податкових декларації. Тобто просити іпотеку можна приблизно через два роки.

А як ви вирішили питання довгострокової легалізації? Для аутономо, здається, її немає, чи я щось плутаю?

Поки є тимчасовий захист — живемо по тимчасовому захисту. Ми приїхали ще до війни, тому в нас вже скоро три роки виповниться, як ми в Іспанії, через три роки будемо подаватися на ВНЖ «по осілості». Кажуть, що якщо ти є платником податків, діти ходять в школу, в тебе є житло або довгостроковий договір оренди, то не дуже складно отримати цей тип ВНЖ. Але на собі це твердження ми ще не перевіряли. Будемо все робити через адвокатів.

Для аутономо, здається, її немає

а digital nomad вiзу якщо зробити?

Прочитавши ці всі історії про окупасів я дійшов до висновку що варіант бобра з трейлером — це хороший варіант для Іспанії. так як виходить що приватної власності як такої нема..

То ви ще не читали як в Іспанії швидко та нахабно крадуть особисті речі з автомобільного транспорту. Приглядати в Іспанії потрібно за усім, починаючи з мобільника та велосипеду.

Приглядати в Іспанії потрібно за усім, починаючи з мобільника та велосипеду.

Якщо ви відпочивали в Одесі чи заходили на ХТЗ — то вас це не має лякати.

То ви ще не читали як в Іспанії швидко та нахабно крадуть особисті речі з автомобільного транспорту

Памʼятаю, приїхав на Ланзароте, взяв машину, кудись поїхав по гарним краєвидам. На парковці біля вулкану купа скла. Спочатку не зрозумів, чого парковка покрита дрібним склом. Потім дійшло, що то віконне чи заднє скло бʼють і дістають речі з авто :)

Ну це бородатий анекдот — якщо вас не обікрали в Барсі, то з сами явно шось не так )))

Приглядати в Іспанії потрібно за усім,

можна примотувати до себе скотчем, як в ЛАТАМ роблять)

Імхо, там своє дичини та трешу вистачає, і без скотчу )

В Іспанії цікаво та весело — є нелегали з Африки, є араби, є китайці, є неканонічні кацапи (або прєдавшиє родіну, або работающіє по важному заданію етой самой родіни), є різні релоканти з того ж ЛАТАМ, є екзотичні переселенці з південно-східної Азії.
Це крім того, що в самій Іспанії є своя внутрішня різноманітність та специфіка.

Можна знайти пригоди різноманітні та мультикультурні, як зі знаком «плюс», так і зі знаком «мінус».

варіант бобра з трейлером

йому краще в тому трейлері забарикадуватися і тримати кругову оборону, бо і трейлер викрадуть)

Будь-який сучасний комплекс з охороною та відеонаглядом 24/7. Оренда. А там вже на місці уважно все роздивитися.

Читав що на Тенеріфе не дуже висока злочинність. Особливо у невеликих містечках. Бо камери зараз багато де — а отже якщо краде хтось місцевий — швидко викриють. А якщо не місцевий — то після кожної крадіжкі ноута чи мобіли тікати з острова — завеликий квест. Гопоти я у Іспанії ще не бачив — мабуть тому що люблю невеликі міста, а там переважно пенсіонери, або мамки з дітьми.

Краще питати у місцевих людей. Наприклад, банально підійти (якщо у вас з документами все норм) та поспілкуватися з місцевими поліцейськими. Попитати, що і як із злочинністю в цій місцевості.

Читав, що там з водою не просто. Навiть по фотках помiтно: рослинностi обмаль.

Разом з бобром)
Вночі підчеплять і буде потім нянчити пфриканськиз дітей задарма.

Писали що москалі в Індії викрадають людей аби відправити воювати в Україну.
Сподіваюся що коли Україна почне викрадати своїх громадян у Європі аби відправити на війну (думаю через 2-3 роки, як і обіцяли) — то до островів не скоро доберуться.

нянчити пфриканськиз дітей задарма

Навіть це набагато краще ніж «штурманути посадку». Україна та Парашка змагаються життя чиїх громадян менше коштує: поки що Парашка перемагає. Але якщо брати увесь світ то навіть в Африканських країнах зі снідом та вічною війною так швидко людей не могилизують!

Схоже що Пан фейсбук не читає.
В Європі такі завзяті жінки є, що й самі відвезуть разом з фургноном на війну, та ще й купу лайків за це отримають)
Ніяких зондер команд не треба.

до островів не скоро доберуться.

з острова важче втікти.

а тікати таки доведеться
sud.ua/...​-ministr-oborony-slovakii

Якщо подивитись статистику убивств на 100 000 в Україні і Іспанії, то барикадуватись потрібно якраз таки не в Іспанії.
Має сенс не забувати що бобер все життя прожив в країні з високим рівнем насильницьких злочинів, будь яка європейска країна у порівнянні буде в рази безпечніша.

Варіант з трейлером вже не найліпший! Тепер я знаю що навіть якщо усі гроші закінчаться, депеловерів замінить ШІ і у мене не буде більше можливості заробляти кодінгом — на Тенеріфе я не сконаю навіть без пенсії!
Ось — людина 3 роки живе у печері і годується зі сміттєвих баків.
www.youtube.com/watch?v=aIQswqN7H0U
Життя бомжа? Але українські пенсіонери живуть так само! Тільки у них нема моря і взимку холодно.
Я раніше думав що у Європі усе дуже суворо — уся земля чиясь: поставив намета — оштрафують. А якщо можна у печері жити — то і трейлер десь у бухті ніхто не помітить.
Але хоч трейлер, хоч вілла — усе доведеться ремонтувати та підтримувати самому. Я занадто лінивий — мені краще невелика, але квартира.

приватної власності як такої нема

Це ви про «окупасів»? Відверто кажучи в невеличких селах Іспанії на узбережжі можна знайти повно «заколочених» будинків. На Тенеріфе є цілі вілли з садками стоять занедбані — аж прикро! Я навіть думаю що держава мала б заохочувати власників поселити біженців: за умови що вони нормальні люди і будуть наглядати житло.
В Україні у моєї родини була дача під Харковом. Перший рік усе ховали, закривали двері — усе одно за зиму місцеві зломають і навіть усе металеве (посуд, ложки!) винесуть. Потім вже не закривали — приїздиш а у твоєму будинку вже алкашня якась підселилася. Коли перестали з городу кормитися — продали ту дачу і раді були.
Будинок тільки тоді живий, якщо у ньому є господар. Без господаря усе дуже швидко занепадає. Нема сенсу мати будинок якщо живеш у ньому декілька місяців на рік — краще тоді поселити якогось пенсіонера хай наглядає.

усе доведеться ремонтувати та підтримувати самому
в невеличких селах Іспанії на узбережжі можна знайти повно «заколочених» будинків

ну ті що заколочені нікому не треба.
а ти візьмеш норм квартиру — підеш на море поплавати а вдома у тебе вже будуть жити окупаси і далі тільки в печеру...

Хороші 2 замки (не менше 4 класу) та сигналізація зі сповіщенням. Все буде норм.

живе у печері і годується зі сміттєвих баків.

Бобер, це ж те що треба! саме заради цього ти все життя кодив в Харківській хрущівці!)

«якщо можна у печері жити — то і трейлер десь у бухті ніхто не помітить»

те що дозволено (закривають очі) місцевим, не завжди дозволено тобі, іспанські бомжі облаштовують цілі поселення на тротуарі, але іноземця поліція швидко оформить за таке.
І платні кемпінги для трейлерів і палаток не просто так існують

а що на рахунок каліми? я так розумію що це серйозна проблема там...

Як вже писав 3 роки до втечі провів у самоізоляції — отже добре навчився подорожувати по гугл-мапах і ютюбу. Судячи з цього — каліма таки неприємна проблема яка іноді накриває на 2-3 дні. Є плюс — каліма навіть взимку приносить тепло, але мінус то вітер і багато пилу:
www.youtube.com/watch?v=MjF_-4KoToM
Але хитрий Бобер не дарма багато років подорожував у Криму і знається на мапах. Дивіться де розташоване місто, куди я збираюся Mesa del Mar:
www.google.com/...​0xp5j5?hl=uk-UK&entry=ttu
Каліма дує з Сахари: отже це з південно-східного напрямку на Тенеріфе. А Mesa del Mar розташовано на північно-західній частині острова. Отже сам острів (і вулкан висотою 4км) прикриває цю частину від вітру!
А ще (і це також важливо) моє майбутнє місцепроживання розташовано під горою — біля моря. Тобто гора з південно-східного напрямку:
www.google.com/...​8i4352?hl=uk-UK&entry=ttu
Зазвичай сонце нагріває скелі, тепле повітря підіймається вгору і на заміну йому тягне повітря з моря. Отже у спеку з моря на пляж дме постійний прохолодний бриз! Хто був у Коктебелі і літав на парапланах розуміє як це працює.
Статистика каже що у Mesa del Mar температура повітря впродовж року +16 — +30. Отже спеки, про яку тут пишуть — там точно не буде (особливо біля моря). Доречи температура моря впродовж року +20 — +25. Взимку море тепліше повітря! На гугл-фото написало лютий — люди купаються.

А Mesa del Mar розташовано на північно-західній частині острова.

щось на фото зовсім сумна справа з деревами, як на голій скелі живеш. Той бомж з печери на відео казав що хмара з піску може і 2 місяці над островом висіти

Ми 2 роки живемо в 15 хвилинах їзди від Mesa del Mar і доволі часто туди їздимо (й жили там декілька місяців на Airbnb до війни і 5 років тому). І можу сказати, що там є як купа плюсів так, але і мінусів не менше.

1. Це село, навіть по міркам Тенеріфе — і доволі глухеньке, до найближчого супермаркету 15 хвилин на машині, але дорога жорсткий серпантин і ввечері дуже некомфортно їхати. ну і в цілому це прям глухомань для гіканів з машиною, ну або які нікуди не збираються виїзжати крім як раз в тиждень за закупами. Громадського транспорту один автобус який ходить 5 разів на день десь до 7 вечора. Особисто мені ок, але якщо вам треба хоч щось схоже на цивілізацію — точно не сюди. Ну але це в цілому для багатьох мінус тенеріфе, хоча як на мене супер спірний.
2. Житловий фонд — по суті нормальний лише 1 будинок, підозрюю колишній готель на самій бероговій лінії, решта або трохи або дуже на горі, наприклад будинок номер 1, формально в Меса дель Мар, але до океану набір висоти 500 метрів) Ну і в цілому більшість житлового фонду це маленькі апартаменти 30-50 м2.
3. Туризм — раніше Меса дель Мар і сусідній Ель-Пріс були максимально кайфовими і автентичними місцевими селищами з місцевими рибалками і парою постійних дідуганів туристів. Почути там українську чи недайбоже російську ще 3-4 роки тому був супер квест — зараз це тіпікал Тенеріфе, з купою туристів і русні в т.ч. При цьому сервіс не виріс тому що місцеві свої квартири продали по оверпрайсу а на туристів там сенсу нема нічого робити. До прикладу дуже крутий місцевий ресторанчик з морепродуктами просто закрився. І щоб просто поїсти треба їхати машною або топати кілометр до сусіднього села (правда трек там дуже гарний).
4. Нерухомість. Біль всього Тенерифе і Іспанії за 2 роки +20-30 відсотків на покупку і десь до 50 на оренду. В Меса і села типу нього це прям разюче видно. Якщо ще 3 роки тому там можна було спокійно взяти студію за 60-70 тисяч, то зараз ціни за аналогічні стартують від 120.
5. Пляжі. Вірніше пляж. Він там один і супер гарний, але не супер для купання — доволі багато каміння і часто хвилі. Ще є класний природний басейн, але будь-те готові, що до 30% часу він буде непрацювати, знову ж через хвилі.
6. Каліма — відчувається і там як і на всьому острові, особисто я її відчуваю не особливо, але багато хто жаліється, особливо алергіки. А ще цього літа там був такий трохи аж смог від палаючих лісів.
7. Хвилі. Раз в пару років бувають досить жорсткі шторми — можна загуглити є відео, якраз той район трохи страждає, але знову ж таки по міркам тенеріве (це не Філіпіни).

Ну і з відносних мінусів. Трохи зверху в районі Такоронте часто селять тимчасово припливаючих на човнах африканців. І вони майже щодня тепер їздять в Меса. Особисто мене вони не напрягають, але знайомим було некомфортно коли поряд з ними біля басейну сидить 10-15 чоловіків в худі в +26 і просто втикають навколо.

Тому місце прям дуже специфічне, хоч і з купою плюсів і ним треба прям проникнутися і бути прям супер асоціальним щоб жити там нонстоп) Особисто мені прям норм, але нікому не порекомендував би. Для нонстоп життя на Тенріфе є місця і покраще, хоч останнім часом їх все менше

Величезне спасибі за такий детальний опис. Коли переїду може колись зустрінемось в реалі.
В цілому більшість опису зпівпала з моїм уявленням про це місто:

1. Це село, навіть по міркам Тенеріфе — і доволі глухеньке

Так і планував: раз на 2 дні їздити «наверх» на автобусі у магазин. Якщо він ходить 5 разів на день — то навіть можна не поспішати купувати авто. Може ще схудну та здоров’я поверну — краще куплю велосипед. У молоді роки я проїхав на велосипеді усе Кримське узбережжя: від Феодосії до Євпаторії.

2. Ну і в цілому більшість житлового фонду це маленькі апартаменти 30-50 м2.

У Харкові 50м — це 3х кімнатна совкова квартира! Особисто мене влаштовує і невелика «студія» де з ліжка можна дістати до усього. Але жити у «будинку серед хвиль» — це особливий кайф. Дихати морським повітрям мені завжди допомагало.

3. Туризм — раніше Меса дель Мар і сусідній Ель-Пріс були максимально кайфовими і автентичними місцевими селищами з місцевими рибалками

Учу іспанську як раз бо думав що у такому селі живуть тільки місцеві або пенсіонери — і навіть у магазині англійської не знають. Сподіваюся туристів не дуже багато — не хотілося б займати місце на пляжі о 6 ранку, як десь на ЮБК. Також сподіваюся що рибалки ще залишились і у них можна купити усякі морепродукти. Приготувати я їх і сам в мультиварці зможу.

4. Нерухомість. Біль всього Тенерифе і Іспанії за 2 роки +20-30 відсотків на покупку і десь до 50 на оренду.

А що за ці 2 роки не змінилося?! Враховуючи кількість біженців так навіть у Львові мабуть удвічі недвіга подорожчала. Краще переплатити 30% за райський острів, ніж за Польщу.

5.доволі багато каміння і часто хвилі

Про каміння я вже здогадався з фото. На щастя рецепт відомий ще з Криму — «силіконові» тапки для плавання — опробувані у Лисячій бухті (і ще багато де).
А от хвилі — це саме те, що мене привабило! Море без хвиль — це не цікаве, це як озеро. На жаль хвилі достатні аби нести мою тушу бувають у нас тільки на Чорному морі і не часто (фактично це зветься шторм 3-4 бали). А там океанські хвилі! Може навіть навчусь кататися на дошці (лежачі).

6. Каліма — відчувається і там як і на всьому острові,

Поживемо — подивимось. Сподіваюся що там, де бризки від хвиль і багато вологи у повітрі — пилу не має бути.

часто селять тимчасово припливаючих на човнах африканців

Якщо вони не грабують на вулиці — то не маю нічого проти. У Харкові багато африканців було до війни — навіть о общагах жили. На відміну від арабів — проблем з ними не було.

Для нонстоп життя на Тенріфе є місця і покраще, хоч останнім часом їх все менше

Цікаво б послухати ваш топ-лист. На картах обдивився усе узбережжя: так щоб жити до моря 200 метрів (і не униз!) і був пляж а не скелі — переважно великі міста і ціни на порядок.

А чим Атлантичний океан краще від Середземного моря?
Вищі хвилі та сильніші шторми — це типу плюс?
Велосипед в гірській місцевості — це ще те задоволення на підйомі в гори.

А чим Атлантичний океан краще від Середземного моря?

Середземне море: влітку +26 — +28, але взимку +15 — +18. Фактично купатися можна 6 місяців на рік. Атлантичний океан: влітку +23 — +25, взимку +20 — +22. Логічно що океан не нагрівається і не охолоджується так швидко. Отже купатися можна круглий рік. До того ж океан працює як тепловий акумулятор — не дарма Канари звуть «острів вічної весни».

Вищі хвилі та сильніші шторми — це типу плюс?

Так — плюс для тих, хто любить коли хвиля підхоплює і несе. Кайф тим більший — чим більше зайвих кіло вам доводиться таскати на собі на суші.

Велосипед в гірській місцевості — це ще те задоволення на підйомі в гори.

Так. Але якщо в одну сторону — підйом, то у зворотну — спуск! Колись ми 4 години лізли до Ангарського перевалі — зате потім до Алушти 2 години їхали униз і тільки пригальмовували.
З того що бачу на мапі: на Тенеріфе є «кільцева» траса і вона без значних перепадів. Важко буде тільки піднятися від моря до неї. Ну так на ЮБК так само.
Головне — що нема комарів, скорпіонів, змій — отже можна переночувати під будь-яким кущем.

Зрозуміло. Дякую за детальну відповідь.

Користувався в Іспанії їх місцевими Olx-ами: Wallapop та Milanuncios для пошуку потрібних речей на місцевості.

Особисто мій тір ліст все ж таки подалі від моря і на те є ряд обєктивних і субєктивних причин в плані зручності. Але в цілому по вашим характеристикам на Тенріфе є ще ± 3 гарних споти, якщо не брати південь, мені особисто в пустелі не дуже ок, та й атмосфера там зовсім не іспанська.

1) Сан Маркос — досить приємний пляж, трохи кращий житловий фонд за ± ті самі гроші, що й в Меса дель Мар та і в цілому він трохи більший. Близько до Ікод де Лос Вінос де є все в цілому що з цивілізації потрібно. З мінусів — без авто пересування по решті острову трохи ускладнено бо то далеченько.
2) Гарачіко — стара столиця Тенеріфе яку колись знесло вулканом). Досить приємний маленький пляж який непогано облагодородили цього року. + як на мене найкращі природні басейни на острові. Це маленьке, але містечко тому з цивілізації там ± все є. З мінусів — багатенько туристів останнім часом, але це в цілому мінус острова останній рік-півтори.
3) Сан Андреас — селища поруч з найбільшим штучним пляжем на півночі Тересітас. Пляж дуже гарний на поплавати, але якщо вам треба хвилі — то там це рідкість — стоять хвилерізи. Але це дуже близько до столиці Санта Крузу і там все рівне ± що для Тенеріфе + особливо якщо ви хочете кататися на вело і не жити біля океану на півночі.

Особисто ми пожили фактично по всьому острову і для себе вибрали жити вище, але Меса дель Мар це любов. Якщо ціни там просядуть хоча б до доковідних подивився б там квартиру на придбання, чисто як літню резиденцію))

Ну і стосовно пляжів океанічних з хвильками — то моя любов і обєктивно для таких «розваг» чисто пострибати без сервінгу або на дошці лежачи найкращий пляж Плая Хардін в Пуерто де ла Круз. Але це основний спот туристичний півночі і ціни на житло там вже не дуже приємні

Скiльки ви споживаєте (тон) води на побутовi потреби за мiсяць?
Там є з цим проблеми, якiсь обмеження типу (hosepipe ban) заборона на полив зелених насаджень?

Ось — людина 3 роки живе у печері

Якщо вже жити в печер біля моряі, то на 100 тис замість купівлі квартири можна купити громадянство якогось СтКіттс або Домінікани і перебратися туда

Окупують трейлер поки він сцяти піде під кущ олівковий

В таких випадках потрібен розумний та голосний пес.
Коли хазяїн відійшов, вдома або біля трейлера собака-охоронець, собака-сигналізація.
Окупаси, до речі, часто селяться з собаками.

для Бобра це дуже важко буде, пес потребує уваги більше ніж доросла жінка, наприклад

Та все потребує уваги в тій чи іншій мірі — навіть технічний стан вживаного трейлера чи велосипеда в гірській місцевості.

Саме так! Тому поки більшість часу життя уходить на роботу і сил не залишається — нема сенсу купувати велосипед, чи машину, чи дачу, чи навіть плазму чи приставку.
А от якщо НЕ працювати — тоді часу може вистачити на багато цікавих занять.

Раніше ремонтував (намагався) деяку техніку та побутові речі сам, а потім все ж вирішив, що краще віддати на ТО комусь досвідченому та професійному за гроші.

Інколи це і швидше, і ефективніше. Головне, знайти адекватного майстра. Хоча дрібний ремонт чи заміну можу і сам, навички базові є.

Наткнувся на такий рашкованскький опус. Радий за окупаса, але питання чи це власник бреше про сигналізацію?

"Мы купили квартиру в Испании. Летом в хорошем настроении приехали в свою квартиру отдохнуть, и шикарно отдохнули, еда дешёвая, все супер...Через две недели отпуска на лучшем курорте мира в собственной квартире, мы поехали на пару недель во Францию как туристы, закрыли квартиру на три замка, поставили сигнализацию совмещённую с полицейским участком, оставили даже лампу галогенку в розетке на кухне, которая периодически включалась и выключалась, как будто кто-то в квартире живет...и поехали. Через две недели, после отдыха во Франции мы вернулись, но наша квартира была занята семьёй с детьми, дверь всю поменяли со своими замками на наши стуки в дверь они вызывали полицию и полиция нам объяснила что мы не можем ничего сделать, что мол если вы там не живёте, то другие люди имеют право жить. Откуда узнали "окупасы"(люди которые окупировали квартиру) что эта квартира пустая временно или что мы не испанцы, или что нас не будет в доме около двух недель...нам так и не удалось узнать. Я по утру у подъезда встретил одного из моих окупантов и завел разговор, он меня нах послал, завязалась драка, вызвали полицию, меня в обезьяннике продержали 3 дня, как опасного для общества элемента, а адвокат окупанта пришел через 3 дня и предоставил счет в 12тыс. евро за физические увечья пострадавшего. Оплатив окупанту зубы которые ему выбил не я, а кто-то незадолго до этого, меня вынудили подписать бумагу по которой я обязуюсь держаться в 500м. от моей квартиры пока окупанты там живут и у меня есть право подать в суд и обжаловать действия окупантов по незаконному проникновению в мою квартиру. Но мне сразу сказали что я проиграю это дело- окупанты действовали в рамках закона- заняли жилье в котором никто не живет. Если вы не живёте две недели- этого достаточно чтоб у вас отжали квартиру. Могут и за два дня вашего отсутствия у вас её отжать. Да, Испания это лучший курорт мира, но для туриста- вы офигеете как классно отдыхать в Испании в качестве туриста, но если вы покупаете там недвижимость, ваши яйца вы сами себе зажимаете в тиски.
А то ли ещё будет в будущем...что ещё ждёт владельцев недвижимистью в Испании родом с восточной Европы...Ой, ой, ой!!! Законы быстро меняются. И в Испании законы очень строгие и реально действуют в интересах госсударства и граждан. Вся собственность принадлежащая гражданам других госсударств может в одночасье заморозится и вы не сможете ничего сделать, ни продать, ни сдать, а только жить самому или бесплатно передать в муниципалитет для сдачи другим людям. Уже поступают предложения с горисполкомоав испанских о том что, передавайте в наши руки квартиры свои, мы будем сами их сдавать по дешёвке нуждающимся и гарантируем их сохранность. Т.е. если вы уезжаете надолго, горисполкомы какбы говорят: Если вы не хотите потерять недвижимость, чтоб туда пробрались окупасы, то перед тем как свалите куда-то с квартиры, оставьте нам ключи и мы вашу квартиру за 40% от рыночной аренды будем сдавать, обеспечивая вам возврат квартиры по окончанию контракта с семьей нуждающейся в жилье. Это с другой стороны верняк чтоб не потерять квартиру вообще.
Если у вас шикарная вилла с охраной по периметру, то вы можете в Испании себя более менее уверенно чувствовать, а если у вас квартира и вы не успели её ещё продать, то нужно сдавать на долгосрочный период людям которые там ПОСТОЯННО живут и отпуск даже не ездят, иначе...
Другими словами не советую покупать недвижимость в Испании дешевле 10миллионов евро- у такой недвижимости в нагрузку идёт целае охранное агентство которое вам обеспечит неприкосаемость вашего жилья."

я так розумію потрібно або перевозити батьків в квартиру поруч або селитися декількома сім’ями одразу в один будинок щоб завжди хтось жив. і якщо хтось ламає двері то одразу діяв.

якщо хтось ламає двері то одразу діяв.

Вогонь на ураження?

Зняти, по можливості, на відеокамеру, на диктофон записати погрози + викликати поліції.
Потвори, бандюки та чорти дуже бояться публічності своїх дій.

Ви можете записати на диктофон будь-які ваші приватні розмови з будь-ким, хто до вас щось хоче, погрожує, вимагає тощо.

Лол, запись без разрешения в Испании незаконна

Записувати самого себе (наприклад, в своєму житлі) та свої приватні розмови, до яких вас змушують?

А якщо поставити відеокамеру із записом звуку біля приміщення або одягнути GoPro камеру і ходити з нею? А як же довести наприклад, факт погрози з боку якогось злодія?

Писати інших людей — це неправильно. Але те, що стосується вас та вашого приватного життя та втручання в нього (в різних варіантах) — в чому тут порушення?

У вас є посилання на подібний закон або його роз’яснення?

Основое жилье так отжать нельзя (там где хозяева прописаны). там мнговенное се происходит
а еще сейчас принимается закон по которому от зявки про окупацию до выселения будет 24 максимум.

24 години ? Є посилання ?

там всього лише законопроект який ще потребує купу узгоджень і голосувань. а з такою швидкістю бюрократії окупаси можуть не хвилюватися особливо)

Краще поспілкуватися з місцевими: поліціянтами, ріелторами (ті, які без інтересу), адміністрацією міста (якщо воно маленьке), сусідами по будинку.
Звернутися до місцевих страховиків та охоронних компанії. Думаю, що місцеві розкажуть більш про реальні сценарії для певної місцевості. Проблема там існує, і вона доволі велика, особливо в бюджетному сегменті.

Іспанці мають стародавні традиції піратства, грабунків, окупацій тощо.

Типова історія для збору лайків та трафіку. Якщо там була сигналізація то має бути і договір і скоріш за все страховка. Вони б точно отримали нотифікацію шо хтось зайшов у приміщення і одразу поліцію, яка таких чуваків проганяє. Дуже мутна історія.

Виглядає мутно бо там сигналка мала б врятувати. Цікаво от як діє страховка. Там є такий вид окупаса, що бере квартиру в оренду і через півроку перестає платити. І от питання чи страховка від такого захищає — бо він намалює любий договір оренди для поліції.

Судячи з усього, там є такий вид окупаса, що через 3 дні перестає платити (взяв в оренду на 3 дні, потім передумав виїжджати.

Могла бути сигналка без під’єднання кудись, просто голосно пілікає. Типу така, що встановлюють власноруч.

родом с восточной Европы

Це воно так кацапській йєб*ня назиаа? :)))
Часто від кацапів зустрічаю залякування з приводу окупасів — мабуть статистично вони з ними частіше стикаються бо цілі квартали нерухомості скупили, але то і добре — може нових бажаючих звідти меньше буде.

Імхо, кацапи з кацапстану залякують кацапів, які втекли з кацапстану, що за межами кацапстану небезпечно, жахливо та страшно жити.
Хоча кацапи, які втекли з кацапстану, власне тому і втекли звідти, бо відчували перманентну небезпеку, жахіття та страх за своє життя в кацапстані.

Окупаси (фактично це дрібний кримінал) можуть працювати на кацапів з кацапстану по наводці. Окупасам, умовно, платять гроші за те, що вони окуповують квартиру та нерухомість конкретного кацапа-втікача за кордоном, якого зневажають та переслідують «правільниє, канонічєскіє кацапи» в кацапстані.

кацапи з кацапстану залякують кацапів, які втекли з кацапстану

і майже під кожним відео/статтею від кацапа закордоном купа інших кацапів в коментарях «ой, а шта ета ви уєхалі, вам шта плоха в расєі та жілося?». раби хочуть затягнути рабів-втікачів назад у болото

раби хочуть затягнути рабів-втікачів назад у болото

Щось це мені дуже сильно нагадує, і я не про кацапів 😉

не советую покупать недвижимость в Ис

Або навпаки можна купляти таку халупу, щоб навіть окупасами було гидко селитися туди))

Або просто самому окупасом заселятися

Окупант — це є окупас. От зараз в Україні фактично нашестя окупасів.

Тобто іспанці всередині своєї країни окупанти?
А так це був жарт, звісно

Іспанці окупували все від Мексики (на півночі) до Чилі та Аргентини (на півдні). В них ці «традиції окупації» присутні в історичній пам’яті.
Колись давно, кажуть, що іспанці та португальці ділили світ на сфери впливу.

www.youtube.com/watch?v=6liwplrP510
www.youtube.com/watch?v=9PODJFGjIqQ
www.youtube.com/watch?v=oFZ_Qz91YDo

Це робить інвестиційне житло в Іспанії непривабливим. Протилежний приклад — США, коли навколо купа порожнього житла і при цьому купа бездомних, бо лендлорди не опускають ціни або тримають як інвестицію у розрахунку на зростання цін.

Купа бездомних в Америці чомусь:
а) не хоче працювати;
б) хоче жити в жирних локаціях, а не в безлічі безлюдних містечок та провінціях.

В сучасній Америці є повно закинутих міст та глухій місцевості з тисячами покинутих будинків. Бери, працюй і живи. Але вони, чомусь, обирають намети та картонні коробки в LA, NY, SFO.

Цілком можливо, що депопуляція провінційних регіонів має місце і в Іспанії, і в Італії, і в Франції.
www.youtube.com/watch?v=9TToV9X66Z0
www.youtube.com/watch?v=11TmmFTE-Kw
www.youtube.com/watch?v=F6WmmeLEgpU

А чому не вирішується ситуація з окупасами на законодавчому рівні тоді?

Це ж Іспанія. Там можна на практиці працювати нелегально, жити нелегально. Там багато пофігізму та mañana (тобто, завтра).
Це держава з певними «специфічними» моментами.

Решается прямо сейчас вот. Новый закон

В сучасній Америці є повно закинутих міст
Бери, працюй і живи.

Часто кажуть що ліві не розуміють єкономіку, але приємно бачити що люди правих поглядів не відстають у конкурсі на найтупіший тейк і не дають соціалістам повністю монополізувати ринок дегенеративних ідей.

Ви про гроші для життя? Думаю, що якусь базову соціалочку від сучасної держави в депресивному місті або селі можна вибити. На базові продукти вистачить (на наркотики та бухло навряд). Плюс безкоштовне житло.

Чи ви думаєте проживання в картонній коробці чи наметі посеред вулиці якогось мегаполісу — це краще ніж проживання в порожньому домі, але своєму, десь в провінційному селі або місті?
Звісно, що всюди потрібно думати та шукати, чим там можна займатися.

Ось так живуть деякі люди в сучасній Америці:
www.youtube.com/watch?v=Ir3eJ1t13fk
www.youtube.com/watch?v=0LEoW81mUXU

На базові продукти вистачить (на наркотики та бухло навряд).

Практика доводить що якраз навпаки, на наркотики якраз вистачає завжди, на палку ковбаси може не вистачити.

Чи ви думаєте проживання в картонній коробці чи наметі посеред вулиці якогось мегаполісу — це краще ніж проживання в порожньому домі,

Знову ж таки, не дуже цікаво що я думаю з теплого дивану, а цікавіше що насправді обирають люди, які з таким вибором стикаються. Що вони обирають добре видно на вулицях.

десь в провінційному селі або місті

Провінційне село != депресивно село, депресивне село виглядає ось так
youtu.be/...​si=gew2E1a1ChR0C5nE&t=783
На наркотики там вистачає.

Але я тут не дуже розумію навіщо давати поради американським безхатькам. В сучасній Україні повно покинутих сел та навіть містечок, спробуйте зайнятися переселенням у своїй країні, і потім вже працюючий сценарій зможете пробувати єкспортувати у інші країни, якщо він звичайно спрацює.
Я хоч і не будучі безхатьком, спробував у Канаді переїхати жити з предмістя Торонто, до якоїсь сільскої місцевості, не як не повязанної з містом. (Тобто не село з якого люди їдуть 1.5 години до міста і там працюють, а просто село саме по собі), ну і там стає очевидно, що робити там немає чого, люди в основному не багаті і безробіття видавлює звідти вже інсуючих людей, про нових і казати нічого. Безхатьку там просто нічого робити, у людей які там живуть немає зайвих грошей, немає зайвої роботи, старі але працюючи речі там не викидують. Тобто люди вибирають жити в наметах, ніж помирати у якихось домах у депресивних містах.
Безхатьки це не проблема, це індикатор інших проблем, які вже існують у суспільстві, і простим переселенням ці проблеми не вирішуються.

Дякую вам за коментар. Імхо, проблема не у відсутності (нестачі) житла. Воно є.

Безхатьки своїм способом життя, який, імхо, в 50% пов’язаний з наркотиками, алкоголем, дрібним крадівництвом, створюють проблеми іншим людям своїми наметами на центральних вулицях великих міст. І можна зробити припущення що, їм плювати (побутове нахабство та зневажання інших людей).

Так само окупаси (переважна їх більшість), їм плювати на інших людей — тому вони не лише живуть в чужому, окупованому житлі в привабливих (економічно розвинених), зручних, дорогих локаціях.
Але все там НАВМИСНО руйнують, крадуть, забруднюють, знищують. Це не про бідність та нестачу житла.

ну ок — в якій країні нема таких безхатьків?

В Кракові дуже мало, майже немає. Ну і взагалі-то, якось не бачив неметових містечок с безхатьків у Бельгії, Чехії, Литві. В Торонто та Сан-Франциско якісь наче аномалії.
Ну і кажуть що у Китаї, Північній Корєї так всяких арабських монархіях їх немає.
Вибачте, та чого далеко ходити, в Україні такого немає, а це все ж таки показник.

Є різні безхатьки з різними життєвими долями.
Але ті, хто поважають себе та інших (що важливо) — знайдуть собі роботу в США без проблем.

Ну добре, коли вже всі хто поважають себе та інших без проблем знаходять роботу в США, то й добре, я в США тільки проїздом був, пожив в Канаді, там роботу багато хто знайти не може, живуть у батьків та в коллівінгах по 5 людей, сподіваюсь в США інша ситуація, і це все не аргумент рівня «If you are homeless, just buy a house», а справді якийсь інсайд з власного досвіду.

Колись познайомився з дівчиною зі США. Вона не змогла оплатити собі навчання в США, але хотіла вчитися.
То вона приїхала в ЄС, де є якісна та фінансово доступна для неї (інколи навіть безкоштовна) освіта.

Американці, які дуже хочуть своє житло, купують його навіть в Італії, Сицилії, де порожні будинки продають на 1 євро з певними умовами від місцевої адміністрації.

В ті будинки за 1 євро ще треба вкласти тисяч сто євро. Бачив нещодавно відео на youtube.

Та можна вкласти і 1-2 млн. євро.
Тут питання індивідуальних вимог до власного поняття «комфорт».

Комусь Таврія — машина в задоволення.
А комусь і Kia Sportage мало.

Знайдіть це відео на YouTube. Там стан жахливий і 50-100 тисяч це мінімальний рівень.

www.youtube.com/watch?v=QXwZZFh_7bI
Там різні варіанти.
Але в таких будинках, імхо, створюють базові умови для життя.

Не знаю чи безхатьки в Україні ті, хто кожен день риються у сміттєвих баках. Але вони чи на єдині у нас, хто виконує функцію сортування сміття. Іноді сам виношу їм якісь непотрібні речі і електроніку.

А що тут дивного, по всій Європі сміття сортують переважно люди з вищою освітою))), просто у Данії це частіше за все на їх основний вид заробітку

Імхо, проблема не у відсутності (нестачі) житла. Воно є.

Так, ми тут з вами сходимося, саме тому мене дуже здивував комментар про переїзд до депресивних міст.
Мені тут здається що проблему безхатьків не вирішують саме тому, що її складно вирішити.
Доречі є країни де проблем з ними немає, але зазвичай в тих країнах і нормальні люди не дуже хочуть жити, зате в Сан Франциско и Лос Анжелес черги стоять.
Я в такому випадку себе запитую, може це мені не місце у Сан Франциско, а не цим безхатькам, поки що ціни в СФ на нерухомість тільки ростуть, а значить ринок не відчуває проблему з безхатьками.
Щось мені підказує, що в Іспанії теж ціни не впали, не дивлячись на окупасів.

Щось мені підказує, що в Іспанії теж ціни не впали, не дивлячись на окупасів.

Якщо на поверсі, в під’їзді, в будинку завелися окупаси — то продати важко. Буде демпінг. Бо ніхто не захоче жити на поверсі з безробітними наркоманами чи алкоголіками. Увесь будинок стає непривабливим та небезпечним для життя в ньому.

Ми говоримо про безкоштовне або доступне житло: кімнати, квартири чи будинки. Так от, притомне житло є і в США, і в Іспанії, і в Україні.

Ви ж не очікуєте, що двієчник-трієчник, який ледве закінчив середню школу буде вимагати зарахувати його до Гарварду чи МТІ?

То чому умовний безхатько хоче жити в центрі Лос-Анджелесу або Сан-Франциско?

НАВМИСНО руйнують

це мене найбільше вразило — вигляд квартир після окупасів, натуральні паразити і сарана, нічого спільного зі «знедоленими людьми яким просто ніде жити і треба їх пожаліти»

в наших мовах є тільки слово заздрість, сучасною англійською під впливом робіт психологів розповсюдилося роздільне вживання jealousy та envy, перше є не те, що здоровою емоцією, але близько до того (типу хотів би я мати таке ж, але розумію, що не маю з обєктивних причин і не дуже то й переймаюсь), друга — тяжка заздрість, з ресантіманом і бажанням знищити (чи тільки те, що у когось є, чи і фізічно того, в кого є)
і ось ця друга вона руйнує психіку людини і геть небажана
біда тільки в тому, що вона росте зі страждання і мало хто вміє її розпізнати і самостійно обійти небезпеку, тому 99% тих людей мали навколонульові шанси такими не стати
причому справа не тільки у фізічних обєктах, чорна заздрість до чужого сімейного щастя описана в культурних артефактах з початку писемності
вся ця хня схоже універсальна константа у нас, культура слугує демпфером звісно, але таким собі

тому люди ті без жартів знедолені, нормальна психіка в спіраль ресантиману не дуже то й спішить, треба таки довгий вплив спостерігання «чужого щастя», щоб воно дійшло до точки де вже тільки робота з профі може витягнути людину, а хто цим буде займатися з ними

(власне це один з інструментів, завдяки якому рекрутінг бійців по той бік північного кордону не скоро закінчиться, але це інша тема)

Більшість тих бездомних хворі на голову, або наркомани.
Розберись в питанні спочатку, бо досить легко скотитися до комуняцьких лозунгів по типу «у всьому винні лендлорди»)

Вони хворі на голову через лендлордів! А наркомани бо лендлорди роздають наркотики на вулицях! У всьому винні лендлорди!

Дивився відос про місцевого пана який організував агенство по виселенню таких істот за певну плату. Все було максимально просто — ви йому гроші, він з кєнтами вривається куди скажете і розносить лиця їм. Місцеві копи його знають і теж користуються послугами, а місцеві окупаси бояться і навіть влаштовували мітинг проти нього. Він аля робінгуда який не бере грошей з пристарілих і захищає невинних тварин))

Там може бути така схема: цей пан бере за послуги умовно 3500, 1500 віддає окупасу, а 2000 собі. І всі розходяться.
Загалом цей пан робить (якщо це силові методи) те, за що власника (якщо він зробить аналогічне) може арештувати поліція.

бере за послуги умовно 3500

за такі гроші можна і в аркндованій пожити пару років, не дуже то і хотілося тих квартир ))
я ще дивився про ті квартири які продаються дешево з окупасами всередині. там якась окупаська мафія яка націлена саме на віджати квартиру і тому навіть гроші за викуп у тебе не братимуть — суди в таких випадках будуть дуууукже затягнуті, бо вони усіляко перешкоджатимуть

Зачем непроверенную инфу постить? Он с друзьями выглядит как уголовник — это да. Но он сам же в видео говорит, что они только пугают и телами выдавливают, но никого не бьют. И что если хозяин квартиры сначала обратился в полицию, то к нему можно уже не приходить — ничего он сделать не сможет. И про то что он договаривается с окупасами, чтобы хозяин от них откупился — тоже в видео говорит — потому что так всем проще.

Тілами видавлюють, ага. Для цього вони в масках виносять двері і роблять це вночі. Як ти собі уявляєш шо він на горизонті появляється і всі виходять добровільно ?)) В нього ж були прициденти шо кидались з ножом на нього. І тим більше не поодинокі коли напевно з кулаками. Звісно він тобі на камеру не скаже шо він товче місцевих, але ну камон не будь наївним. Він напевно ше з стволом ходить враховуючи шо його окупаси знають в лице. Єдине шо можливо що чим довше він працює тим більше появилось якихось випадків не на камеру через які ніхто не хоче цому дорогу переходити і тому добровільно лівають. Але якшо так і стало то це не було завжди. За переговори це так він їх також проводить я просто за це не згадав.

випадків не на камеру

ну тоді це прям 100 відсотків кримінал за який господар квартири теж може причепом на нари піти коли доведуть що це він того тіпа наймав

Ще раз — бачив багато закритих будинків на узбережжі Іспанії. Деякі видно що стоять так не перший рік. На усіх ніяких окупасісів не вистачить!
Можливо справді існують якісь шахрайські схеми як кидати іноземців, які купують житло не для себе — але це у першу чергу про житло яке користується попитом!
Я планую з часом купити квартиру — але більшість часу жити у ній самому.

Уже поступают предложения с горисполкомоав испанских о том что, передавайте в наши руки квартиры свои, мы будем сами их сдавать по дешёвке нуждающимся и гарантируем их сохранность.

Доречи я б таке підтримав: на Тенеріфе є цілі вілли з садом на берегу моря. Стоять — розвалюються. Будинок, де ніхто не живе — швидко занепадає. Краще хай живе якась родина біженців — вони і полагодять щось і будуть наглядати.
youtu.be/_4sIwuYJbcg?t=46
www.youtube.com/watch?v=XI-5AMcgUhY

вони і полагодять щось і будуть наглядати.

Вони в 95% можуть лише знищити.

В туристичних точках типу Тенеріфе закинутих будинків немає) Хіба що високо в горах. Всі оці напіврозвалені будинки зазвичай залишилися в спадок дітям від батьків і ті просто не хочуть з ними нічого робити (або не можуть), але як тільки ви захочете зазелитися чи викупити такий будинок чи ділянку одразу набіжить з десяток спадкоємців які захочуть 40-50 к)

У мене питання про номад візу і Іспанію, один з контракторів вирішив туди переїхати і хоче якийсь безстроковий контракт їм показати, certificate of good standing от компанії у штатах, і якийсь «дозвіл на віддалену роботу». Він не українець, вірмен, тому ніякого ТЗ нема звісно. Десь є ресурс для таких номадерів з прикладами папірів ?

Запитай отут t.me/uaitinspain
Там вже були випадки переходу з ТЗ на номада

Іспанія — повна лажа, не треба сюди їхати, будь ласка)

Давай інформативніше)
Є свої плюси та мінуси)

Раджу звернути увагу на смайл і слово «сюди» =))))

І ще нєвынасімая жара )))

а окупаси! а медицина яка погана! податки страшні!

Якщо я вірно зрозумів — то саме біженці і можуть стати окупасами! Обираєш віллу на узбережжі — якщо декілька днів нікого нема — то заселяєшся усією родиною. Як цигани роблять. А якщо прийдуть виселяти то усі оруть, діти ридають, старики помирають — і обов’язково кричить що це помста від агентів Парашки — хай ще ЗМІ знімають як українців утискають.
А якщо ще обрати вілу яка належить москалю чи українському чиновнику — то можна взагалі окопувати зі спокійною совістю!

якщо прийдуть виселяти то усі оруть, діти ридають, старики помирають

У Бобра нарешті з’явилися веселі жарти, от що Тенеріфе з людиною робить))

Жаль що віллу одеського військома арештували, а то могло б пару взводів плавців через Тису заселитися))

ти вже віллу обрав я так розумію?)

ти вже віллу обрав

Світ мінливий, тому краще яхта

Віллу не хочу. Власний будинок — треба постійно щось робити, ремонтувати і т.і.
Я хочу невеличку квартиру — одному багато не треба і прибирати легше.
Але для працьовитих є можливість купити жило під ремонт дуже дешево:
www.youtube.com/watch?v=_nlAkii5Tlw
Якщо це родина біженців і руки не з дупи (а українці, особливо з села, роботи не бояться) — то можна дуже дешево купити сільський будиночок навіть з городом і відремонтувати. Зими тут нема — отже достатньо аби були стіни та дах. Каменю навкруги багато — можна заощадити на цеглі. Ось наприклад така «дача з видом на море» — дешевше ніж на ЮБК!
www.idealista.com/uk/inmueble/95224761

дача з видом на море

в юбк така «дача» коштувала б явно дешевше)
UPD. хоча ні. я помиляюся

Ось наприклад така «дача з видом на море» — дешевше ніж на ЮБК!
www.idealista.com/uk/inmueble/95224761

Щось пещера з відео на ютубі здається зручнішою ніж цей «будинок».

Теж планую переїхати до Іспанії. Порадьте, будь ласка, місто, куди краще переїхати, щоб було чисто та море відносно недалеко

Рекомендую Кастейон / Бенікасімо в залежності від бюджету ;)

Наіщо всім море?)
Життя біля моря то страждання.
Тому що всі більш менш міста курортні.
Та жара літом неймовірна.
А враховуючи що ви будете не відпочивати, а працювати то жара вам скоріше всього буде в мінус.

не зовсім так. в саму спеку температура біля (1-5 км) моря нижча градуси на 3-4, ніж трохи далі від нього (15-20) км. Порівняйте температурні режими Аліканте (біля моря) та Ельче (трохи далі).

Хрін від редьки не солодший)

Меня жара напрягает. Целый день под кондиционером сидеть не будешь. Тем более, что климат потихоньку меняется, становится еще жарче. На север Европы надо ехать: там прохладнее, уровень жизни выше, меньше преступность, социальные гарантии, экономика стабильнее. Но дороже и налоги выше. А на море можно в отпуск ездить или на выходные.

На севере Европы недвижимость стоит в 2-3 раза дороже чем на юге. Т.е. если на юге ещё есть хоть какой-то шанс купить для своей семьи недвижимость, но на севере эти шансы практически равны 0. А люди, в большинстве своём, если планирубт жизнь на долгосрок, то хотят жить в своём, а не съемном, жилье.

На севере Европы недвижимость стоит в 2-3 раза дороже чем на юге. Т.е. если на юге ещё есть хоть какой-то шанс купить для своей семьи недвижимость, но на севере эти шансы практически равны 0.

finn.no та hemnet.se кажуть інше)

Температура між 70 і 100 це чудесна тепла погода. Головне щоб було не менше 50-60% вологості.

70 і 100

якщо вночі то ок, а в день холодно

Цілодобово 80/80 )) градусів/вологість ))

Немає історичних суперечностей з Україною

Кордону спільного нема. А суперечності — вони завжди знайдуться. Українці, наприклад, брали участь в громадянській війні в Іспанії, і в значних кількостях. Певно, є і зараз в Іспанії ті, хто міг би при бажанні до цього факту докопатися.

Певно, є і зараз в Іспанії ті, хто міг би при бажанні до цього факту докопатися.

Щось прям дуже сумніваюся, навіть х-ло цю тему не роздмухує, а він зазвичай за будь-що чипляється

Так це ж тому, що ті українці були (тут фейспалм) в основному на боці комуністів.

А в якому банку Іспанії простіше відкрити рахунок якщо не маєш там ТЗ? Типу як у pko bank polski.

По відгукам наче Santander

Чи можна купити квартиру в Іспанії іноземцю без ТЗ в ЄС / з ТЗ в іншій країні ЄС? Допустим якщо гроші на рахунку в іншому банку, і теж легально заведені.

Может хоть монгол купить
Но деньги нужно будет перегнать в Испанию

Но зачем? Если деньги уже, например, в Немецком банке. Вроде же в ЕС не могут дискреминировать по тому что счёт не локальный, а в другой стране ЕС.

Можуть, оплата лише з іспанського рахунку

А есть, возможно, ссылки на какую-то нормативку? Потому что в ЕС IBAN discrimination вполне себе официально описан (например тут — finance.ec.europa.eu/...​es/iban-discrimination_en или тут — www.centralbank.ie/...​nd-what-can-i-do-about-it), а вот про это непонятное правило про оплату недвижимости Испании только с Испанского счёта что-то нигде официальной информации найти не могу.

Це не про діскрімінацію по IBAN, це про те як відбувається продаж — через чеки

Можуть, оплата лише з іспанського рахунку

неправда — знайомий купив квартиру в Іспанії
сам він на тимч. захисті в Польші платив з рахунку естонского банку — все пройшло ок — робить ремонт от

може ще вплива сумма купляти за 120к і 500к різні суми таки )

Тут хто як хоче так і ... оплату приймає.
Ми взагалі банківські чеки виписували о_О, бо попередня власниця виходила з ідеї що банківський платіж йде 3 дні і воно не дуже всім зручно виходило

Ні, то ти щось не так зрозумів. Є OMF банківські перекази, вони миттєві і не зворотні

Все відбувалось через переклад (гугл/людину) то ж як зрозуміли.
Продавцю треба було отримати гроші в день підписання pre-agreement, вона взагалі замовила готівку. Оскільки ми перед прилітом навпаки всю готівку запхали в банки, то попадати на комісії при знятті не хотіли. Так і зійшлись на чеку. Аналогічно по самій угоді з основною сумою.

а як йому вдалося відкрити там рахунок?) у нього ж польський тз....

відкривати рахунки в банках ЕС можна і не резидентам

питання будуть коли на рахунку зявляются певні сумму (у всих по різному — але в іспанії наче 10к+)
і банку тре показати з відки у вас ті гроші — умовно декларацію укр фоп / деклапацію митну / продаж квартири ітд

в кейсі знайомого естонский рахунок був для його естонскої компанії яка була до війни ще створена

до війни точно можна було отримати рахунки в деяких польских банках

Так если оплата была со счета компании, то и квартира тогда покупалась на компанию, а не на физ лицо. И то что знакомый имеет ТЗ Польши никакого значения не имеет, ведь он как физ лицо в сделке участвовать не мог — только как представитель юр лица (Эстонской компании).

А в чому проблема відкритися в тому ж ZEN, Genomo, etc не відриваючи (_|_) від стула?

Там есть варик нотариусу перевести на счет. Так русня делает.

Придбати можна і за кріпту, і за готівку, і через банківський рахунок нотаріуса. Але офіційно ти приходиш до нотаріуса з банківським чеком, який може бути тільки з іспанського банку

Потрібен місцевий податковий номер NIE, сам захист не обов’язковий. Проте без захисту ви навряд нормально пропишитесь в квартирі чи зможете жити в країні, чисто формально.

Так в свої же квартирі зможе прописатися, якщо зможе купити. Жити зможе по безвізу 90/180 дгів

Формально да, тільки не зрозуміло навіщо.
Була пара з іншої країни, хочуть в ній же продовжити жити й далі та прилітати на неповне літо + по тижню коли в дітей канікули. Для цього прописуватись сенсу немає, тим більше є сенс здавати нерухомість в оренду коли вона не потрібна.

Для цього прописуватись сенсу немає,

Щоб йшов термін 3 роки для подачі на ВНЖ по оседлості як варіант, якщо вони не громадяни ЄС.
А щодо аренди, то з тими окупасами таке враження що треба кожні 48 годин в ту квартиру навідуватися, щоб орендарі коріння там не пустили))

ВНЖ по оседлості

Взагалі то варіант про фізичне проживання в країні (навіть не дуже законно), а прописатись та жити при цьому за межами країни — правювати не повинно.

то з тими окупасами таке враження що треба кожні 48 годин в ту квартиру навідуватися

Достатньо нормальних дверей + сигналки

щоб орендарі коріння там не пустили

Договір оренди є тимчасовий, з нього виселити можна відносно легко, але орендар не може прописатись

Достатньо нормальних дверей + сигналки

Як це допоможе якщо сам пустив їх всередину на оренду а вони перехотіли платити і виїжджати?

Договір оренди є тимчасовий, з нього виселити можна відносно легко

Відносно легко після суду? Який може і 3 роки йти. Дивився відео про тих вишибал деокупасів — вони здебільшого намагаються вмовити/підкупити, силу не можна ні в якому вигляді застосовувати. Цікаво чому за стільки років цей ідіотський закон досі не відмінили

>

Договір оренди є тимчасовий, з нього виселити можна відносно легко
Цікаво чому за стільки років цей ідіотський закон досі не відмінили

Мабуть тому, що цей закон на руку бідним, кого в країні більше ніж власників 2 житлових приміщень і більше. Тому, мабуть, партії не хотять злити цю частину електорату. Чув, що закон було прийнято після 2008 року. Тоді на фоні фінансової кризи багато сімей не змогли платити за аренду і вони були на грані того, щоб бути виселеними. І суспільство закон тогді сприйняли позитивно.

Взагалі то закон 1994 року і з’явився в результаті того, що люди почали влаштовувати самогубства через неможливість платити по кредитам. Плюс по факту було дуже багато порожнього житла, яке стояло та розвалювалось.

«Прописатись» aka padron може зробити навіть okupas, що у вашому розумінні «тимчасовий договір»? airbnb? :)

що у вашому розумінні «тимчасовий договір»

Це інформація від хестора перекладена з іспанської на українську.

В 90%+ тут підписують стандартний договір оренди, в якому законодавство Іспанії так сильно викрутило яйця орендодавцям — що ті більше всього на світі бояться якщо їм орендарі перестануть платити та не захочуть виселятися (аля окупас).

Оцей «алкілер темпораль» (чи якось так) — варіант в якому у орендодавців не так сильно викручені яйця і вони там можуть цей договір розірвати і змусити покинути житло орендарів без судів по три роки. Проте з таким договором орендар не може зробити повноцінну прописку, це щось середнє між туристичною орендою та довгостроковою.

змусити покинути житло орендарів

То по цьому договору можна силою виселяти? Я так розумію основна проблема не в договорах, а в тому що неможна умовно виламати замок і викинути руками окупасів на мороз, бо це як замах на їх життя трактується.

Я деталі не знаю, завтра буде зустріч з хестором — спробую в т.ч. за це попитати.
В Польщі в 2022 році нашим друзям при здачі квартири в оренду додатково дали на підпис бумаженцію щось типу «нам є куди йти жити, тому якщо не будемо платити — можете виселяти одразу». Я не пам’ятаю як вона називалась і не знаю що саме там має відбуватись в контексті замків/фізичної сили, але юридично щось є.

Можете ще розглянути Потругалію. Ще далі від росіїї, безпечніше і люди ще добріші. Простіше з податками та легалізацією, порівняно швидко громадянство. І океан, виглядає крутіше, хоч і холодніше вода.

Можете ще розглянути Потругалію.

А що там з нерухомістю? Читав що самі португальці скаржаться що дуже дорого стало.
І ТЗ незрозуміло чи ще дають, жодної інформації чи продовжували чи ні.

Дають, куди вони дінуться. Відносно дорого, але плюс мінус як в Іспанії

Так в Португалії нереально високі податки, nhr з цього року кенсальнули

Ще далі від росії

Аби такий підхід (подалі від московії) українці активно застосували десь в 15-му або 16-му столітті, то великі географічні відкриття носили би зовсім інші назви.

Там є подвійне громадянство. А в Іспанії для українців немає.

Не знаю наскільки це для нас релевантної, але на форумі США знайшов таке про іспанське громадянство

When you become a naturalized citizen of Spain, renouncing your birth citizenship is typically only a verbal declaration of allegiance to your new country. Despite common misconception, these words don’t actually revoke your birth citizenship (which can be a difficult and expensive process).
The key issue lies in the fact that the country where you gain naturalization may not recognize dual citizenship. For example, Spain doesn’t verify with the U.S. whether someone has truly renounced their American citizenship.

Свіжачок про «поклали купу євро-готівки в банк через касу в Іспанії».

Багато історій є про «поклали готівку — заблокували все нафіг і сказали йти в банк з документами». Іноді навіть без готівки типу «прислали грошей один одному — заблокували».

Ми спеціально відправились в банк, взявши з собою нейтів спікера з десятком років досвіду проживання в Іспанії. Хитрими чи не дуже перемовинами, правильно перекладеними документами та впевненим виглядом ми успішно оформили гроші під історію «то гроші українського ФОПа» і отримали ліміт в розмірі податкової декларації (тобто в рамках тої суми можна совати гроші та нічого не боятись).

Я не впевнений що таке спрацює якщо просто завалитись в якийсь банк з гугл-транслейтом на телефоні, тому кому потріба допомога — welcome. Ці гроші можна використати для купівлі нерухомості, а вона тут коштує часто дешевше ніж в Україні, і точно дешевше ніж в Польщі/Німеччині.

за який рік були «гроші ФОП»?)

Що таке правильно перекладенi документи? Декларацiя за рiк? Завiрена нотарiусом?

Сам документ просто перекладений на іспанську без зайвий печаток, проте:
— гугло не дає це зробити
— ми до нього доклали друк курсів НБУ
— супровідний лист куди дивитись, що на що ділити і т.п.

податкової декларації

Декларація про майновий стан і доходи фізичної особи?
Чи декларація ФОП?

З доходами ФО все ще простіше (аля продаж нерухомості), я специально обрав шлях трохи складніший — ФОП-декларація.

Напевно всі держави (тим більше такі проблемні як Іспанія) та всі банки хочуть, щоб до них приходили гроші з інших економік.

Але їм же потрібно показувати якусь формальну перевірку чогось там (як це вимагають якісь директиви). Тому вони і питають «звідки гроші» та потребують когось з місцевих як референс, що персонаж-іноземець умовно адекватний.

Імхо, це така собі формальність, не більше. Суми, якими оперують умовні 95% українців, для Іспанії та інших держав ЄС — це дрібниці.

Абсолютно згоден, проте я за пару місяців чув ну дуже багато історій типу «поклав собі 400 євро через банкомат і їх заблокували», хоча хотілось до останнього в це не вірити.

поклав собі 400 євро через банкомат і їх заблокували

Це дуже дивно, з того що вдалося знайти, є загальне правило по банках ЄС — до 15к сумма перевіряється тільки банком і не передається в інші держ установи, а до 1к взагалі ніяк не перевіряється, навіть якщо це просто готівка

То ви криптою не переймалися. Блокують аж бігом і за суттєво менші суми на перший погляд.

Та знаю що дивно, це історія від сантехніка що мені крани/бойлери ставив, наш земляк.
Є навіть контакти його в ФБ — можу скинути попитаєте як так.

Є навіть контакти його

Так я вірю що таке може бути, просто дивує що вже до такої дрібноти докопуються(

Не все так просто. Є ще «інші економіки» досить сильні але які знаходяться в списку FATF чи ще десь, в заводити гроші з них проблематично, навіть якщо вони повністю ʼбіліʼ

Чи питали у банку про те як саме привезли готiвку — «покажiть банк переказ чи таможен декларацiю що ви задекларували понад 10к євро налiку на кордонi»?

Я підготував виписки з 4 валютних українських рахунків на англійській, де було зняття через банкомати Іспанії, але їх це не дуже цікавило. Виписки взяли оскільки я вже їх приніс, проте і без них було б нормально.

Дякую за вiдповiдь. А не пам’ятаєте яка комiсiя була при зняттi в банкоматi? I якщо не секрет, з якого укр банку знiмали та банкомат якого iспанського банку використовували бо комicii рiзняться в залежностi вiд банку?

Райф 1,5% + 3 доллара (навіть для євро-рахунку)
Моно 2%

Сантандер по 600 євро ліміт без комісії
Саікса до 1600 євро за комісію щось типу 4 євро — райф туди простіше совати

точно дешевше ніж в Польщі

Можна пруф, якісь конкретні посилання щоб порівняти? Питання без подвійного дна — бо дивився на ідеалісті хоча-б таунхаус, не кажучи вже про одноосібний будинок, то навіть в умовній Жироні ціни за щось більш-менш прийнятне стартують з 300+ кілоєвро, як не ближче до 400...

Жирона досить дорога через своє розміщення біля Франції.
Я жив в Кракові і розумів що з 100к євро мені там дивитись в принципі нема чого, якщо це не хрущ на краю.
В Іспанії за 100к в регіонах Валенсії / Кастейона вибір гіганський.
Ми вчора знайшли новобудову за 110к 1-бедрум з усіма меблями/технікою.
Лінки Іспанія vs Польша зможу зробити ввечері

Жирона досить дорога через своє розміщення біля Франції.

Ні, бо це:
1. Велике місто
2. Гарне для життя (Європа поруч, є аеропорт, 2 години до лижних ресортів, 35 хвилин до пляжів Коста Брава, мало туристів, велосипедна мекка Світу, гарний клімат, найбільший міський парк в Іспанії)
3. Майже сабурб Барни, а отже можна туди на роботу їздити (38 хвилин speed train кожні 15 хвилин)
4. Одна з найбагатших провінцій Іспанії

5. Зупиняються усі AVE/TGV потяги (Париж, Марсель, Ліон, Тулуза менше 6 годин)

Згоден, проте п.4 може в тому числі випливати від розміщення під Францією.
Таке враження у мене склалося коли я походив по Cadaqués та бачив на дверях агенцій нерухомості прапори Франції (аля вони розмовляють їх мовою), думаю це не співпадіння.

Я жив в Кракові і розумів що з 100к євро мені там дивитись в принципі нема чого, якщо це не хрущ на краю
В Іспанії за 100к в регіонах Валенсії / Кастейона вибір гіганський.

Але ж порівнювати ціну в Кракові з цінами «в регіоні Кастейона» — це як порівнювати ціну яблук з ціною апельсинів.

Те що в Польщі нерухомість перегріта — це факт, але сказати що в Іспанії краще — я цього не бачу, принаймні по ідеалісті. В тому регіоні де я б дійсно хотів пожити (Сан Себастьян) нерухомість перегріта набагато сильніше ніж в тому ж Кракові, будинки фактично не по кишені бідному РПЗ... А порівнювати з якимось «селом» — ну так і в Польщі в таких містах ціни будуть геть не краківські...

Імхо, якщо не враховувати клімат та абстрагуватися від політики, то сучасна Польща в більшості сфер краща за сучасну Іспанію.

Є багато інших теплих та адекватних держав — Франція, Італія, Словенія, Хорватія, Румунія тощо.

то сучасна Польща в усьому краща за сучасну Іспанію.

Якщо б не росія то я б погодився.

Це так не працює. Немає якихось ідеальних країни. Так само як в кожній країні є цікаві регіони, і умовно не дуже.

Комусь Франція приваблива. А комусь від Англії блювати хочеться.
Франція — це ж далеко не лише Париж, Ніцца та Марсель. Там сотні міст та містечок.

Так само, Італія. Неаполь та Больцано — це надзвичайно різні міста за сприйняттям.

Хтось отримує задоволення від США. А комусь не подобається і все.

. Там сотні міст та містечок.

Я наприклад Дюнкерк люблю) Тихо-спокійно, порт з маяком прямо в центрі міста, Британія поруч, мігрантів мало)

Це сарказм чи іроня? Я дісно не зрозумів гумору

Я теж не зрозумів, бо бував в усіх країнах того списку крім Румунії о_О

Ну я подивився фільм марсіанин. Вважай, на Марсі пожив.
Бувати і жити — трохи різні речі.

То виходить що автор комменту (Mykhailo Gordienko) встиг пожити в усіх 6 описаних ЄС країнах? Бо де де, а в Польщі я жив і яку сферу він знайшов там кращу ніж в Іспанії — можу тільки вгадувати.

в Польщі я жив і яку сферу він знайшов там кращу ніж в Іспанії — можу тільки вгадувати.

Не блокують рахунок за поповнення готівкою)

Так і мені не блокували ніде крім вайзу, то походу прокляття сантехніків %)

Доречі вайз взагалі жесть видав: каже показати йому рахунок на воду/світло/інтернет/телефон на моє ім’я по місцю моєї реєстрації в Дніпрі. От тільки прописаний я не в своєму майні і яким бісом там має бути рахунок на моє ім’я — невідомо.

Рахунок на когось з родини та документ із підтвердженням родинних зв’язків не підходить?

Не знаю, я попросив райффайзен склепати мені писанину що я маю давно відкритий в них рахунок та прописаний на тій адресі — прокатило

Стандартна практика. Можуть ще банківську виписку, податкові, і ще купу всього запросити.

Стосовно чого, Франції? Це така думка. Вважаю Францію — цікавою країною.

Всі французи, яких особисто зустрічав — справили приємне враження.

Є багато інших теплих та адекватних держав — Франція, Італія, Словенія, Хорватія, Румунія тощо.

зразу видно експерта, який прожив в кожній з наведених країн )

Якщо ви проживете скажімо в Больцано або Комо, то ви навряд будете експертом по Італії.

Це так само як прожити в Харкові, Одесі або Донецьку, і бути експертом по Україні. Це нереально.

Франция адекватная? Это в каком ключе она у Испании выигрывает?

Нічим — ЗП і там і там дно, у фр такси вищі і загалом дорожче

Я згоден що з однієї сторони треба порівнювати міста подібного розміру та кількості населення.
Проте з іншої сторони, мені в маленькому містечку Іспанії жити комфортніше, ніж в тому Кракові.
Порівнювати маленьке містечко під Краковом з маленьким містечком Іспанії я вважаю теж неправильним тому що:
— в Іспанії усюди магістралі і часто по кілька різних в паралелі, а в Польщі навіть до кордону Словаччини ніяк крім огородів чиїх не доїхати, від Кракова до Варшави — теж
— в Іспанії поруч море, в Польщі моря де-факто немає і куди вибиратись з того містечка — не ясно
— в Іспанії в кожному маленькому містечку супермаркети з критими парковками, в Польщі я такого не бачив

Я виходив чисто з оцінки дещо простішої: в Польщі на 100к євро я не розумію що де я міг купити, аби жити хоча б нормально. в Іспанії я на 100к євро можу нормально розгулятися і по площі і по географії.

Проте з іншої сторони, мені в маленькому містечку Іспанії жити комфортніше, ніж в тому Кракові.

Я б тобі повірив, якби це не ти два роки тому розказував (мені ж), що тобі в Польщі погано, бо в макдональдсі англійською не говорять. Нічого так зміна пріоритетів.

Я виходив чисто з оцінки дещо простішої: в Польщі на 100к євро я не розумію що де я міг купити, аби жити хоча б нормально. в Іспанії я на 100к євро можу нормально розгулятися і по площі і по географії.

На отодомі зараз більше 700 домів до 100К євро, і більше 40 тисяч мешкань в цьому діапазоні. Якщо для тебе єдиний критерій це ціна, й катить будь-який бабушатнік — вибирай не хочу...

Мені в Польщі багато чого не подобалось, і в т.ч. що в регіональному центрі ніхто не знає англійську навіть в макдаку. Мене там вистачило на 7 місяців, і не жалкую що поїхав. Мабуть єдине хороше що пам’ятаю в Польщі — податки з ефективною ставкою 15% (в інших країнах дорожче).

Іспанія сумнозвісна тим, що англійську тут не знають (ще більше ніж в Польщі). Проте де де, а якраз в макдаках/кфс/бургеркінгах все нормально, містика :)

На отодомі зараз більше 700 домів до 100К євро

Ок, зараз гляну що там за будинки з басейнами в радіусі 20км від обласних центрів, аж цікаво що за розпродаж такий щедрий.

Ок, зараз гляну що там за будинки з басейнами

Лол, які басейни в польському кліматі ... В принципі, на цьому можна закінчувати з порівнянням цін. Sapienti sat.

На отодомі зараз більше 700 домів до 100К євро

Ну ок, в одному тільки регіоні Валенсія показало 3100 будинків до 100к євро — і?
Оскільки в Іспанії 17 регіонів, то загалом буде мабуть 50 000 будинків — в 70 разів більше ніж в Польщі. От тільки що саме ми сидимо рахуємо?

Ну ок, в одному тільки регіоні Валенсія показало 3100 будинків до 100к євро — і?

Вибери в фільтрах будинки, нові, 3+ бедрум. Скільки залишиться варіантів до 100К? Підкажу, нуль. Ціни стартують з 200К. Те, що там навколо повно напівзакинутих розвалюх що продають по ціні землі, аж ніяк не допомагає знайти нормальне житло (в сенсі воно теж є, але в іншій кількості і за дуже інші гроші)

Добре, вибрав:

www.idealista.com/...​?ordenado-por=precios-asc — ціни від 117 кілоєвро за нові таунхауси 160 кв.м., тобто 730 євро/кв.м.

www.otodom.pl/...​rection=DESC&viewType=map — 312/390k PLN = 72/90k EUR за 50 кв.м., тобто 1440/1800 євро/кв.м.

Я все ще не розумію якими фільтрами можна викрутити ці два сайта щоб раптом нерухомість Іспанії вийшла дорожча за нерухомість Польщі.

Ринок Польщі переглядав пів-року і зрозумів що на 50-70 кілоєвро я купити не можу взагалі нічого нормального навіть під ремонт. І радіус 15-20хв від Кракова навіть не допомагав, бо реально нерухомість було по 11-12к зл = десь 2,5 кілоєвро за метр.

Потім я робив це саме в Словаччині, Братиславі — там взагалі жесть, 5к євро правий берег, 3к євро лівий берег, 2.5к євро за містом поселення.

В решті решт Іспанія, де дно на 0.4к євро, нормальне на 1.0к євро і все вже прямо місто. За 1.8к євро/метр вже починаються мебльовані новобудови в містах з технікою.

www.idealista.com/...​?ordenado-por=precios-asc — ціни від 117 кілоєвро за нові таунхауси 160 кв.м., тобто 730 євро/кв.м.

www.otodom.pl/...​okoju-dla-rodziny-ID4l1Iy
— 560евро/м2 :)

> stan surowy zamknię
— це голі стіни по стандартам України (тобто «коробка»), де пішов далі замовляти електрику/сантехніку/штукатурку (це мінімум 400 євро/кв.м.), проте в ринку Польщі пропозиція все одно хороша.

www.idealista.com/...​39313/inmueble/100639416 — тут треба точно розбиратись що саме з рендерів входить, але я поки ні разу не знайшов новобудову, де в ціну не входила б уся розводка електрики, сантехніки та пофарбовані стіни з чимось на підлозі. Найгірший випадок — треба самостійно плитку в ванній обрати та приліпити за смаком, але стіну вже поштукатурили рівненько.

які басейни в польському кліматі

Так польський клімат це якраз головний недолік Польщі, саме тому

.. В принципі, на цьому можна закінчувати з порівнянням

Тільки не цін а взагалі країн — виграє країна з тепліший кліматом.

Так польський клімат це якраз головний недолік Польщі,

Але до чого це в контексті порівняння цін? Мова в даному треді не йшла про те, «де краще» (бо це чистої води холівар), а тільки про твердження Олега що «в Іспанії нерухомість дешевше».

Як виглядає порівнняння цін здорової людини? Береш об’єктивні критерії які можна порівняти — локалізацію, формат, метраж, рік будови і так далі, і дивишся що там з цінами. Речі, які напряму порівняти неможна — типу наявності басейну біля Валенсії чи наявність помпи тепла біля Кракова — треба як мінімум «виносити за дужки», бо це неможливо напряму порівнювати. От тоді буде про що говорити.

Коли я вибираю параметри, за якими я дивлюсь житло в Польщі — новий будинок (хоча-б terraced чи як їх в Україні називають таунхаус, в ідеалі окремий), *мінімум* 3 спальні (одна для кабінету), недалеко від цивілізації (нормальні школи як мінімум), я не бачу на півдні Іспанії нічого дешевого. Щось притомне стартує від 200 тисяч (буквально лічені варіанти) і швидко забирається далеко за 300+. І це нетто, не кажучі про величезну різницю транзакційної вартості власне процесу (податки, ...).

Як виглядає порівнняння цін здорової людини? Береш об’єктивні критерії які можна порівняти — локалізацію, формат, метраж, рік будови і так далі, і дивишся що там з цінами.

Погоджуюся.
Щоправда, вважаю що наявність особистого басейну це якраз такий критерій, який цілком собі можна порівняти. Щоб мати особистий басейн біля будинку у Польщі потрібно на прибудиноковій території побудувати якесь опалюване приміщення, і в ньому облаштувати басейн, ну або мати настільки великий будинок, що окреме приміщення з басейном є частиною будинку. Ціна будинку з особистим басейном в Польщі буде більша за рахунок опалюваного приміщення навколо басейну.
Ну і не зовсім зрозуміло як порівнювати локалізацію, адже «ближче до великого міста» не автоматично означає «краще локалізація», принаймні так неодноразово писали на доу РПЗ, що проживають в різних Європейських країнах.

Коли я вибираю параметри, за якими я дивлюсь житло в Польщі — новий будинок (хоча-б terraced чи як їх в Україні називають таунхаус, в ідеалі окремий), *мінімум* 3 спальні (одна для кабінету), недалеко від цивілізації (нормальні школи як мінімум), я не бачу на півдні Іспанії нічого дешевого. Щось притомне стартує від 200 тисяч (буквально лічені варіанти) і швидко забирається далеко за 300+.

Цілком адекватні вимоги, я б теж менше трьох спалень не дивився, і наявність хороших шкіл в радіусі 800 метрів навколо помешкання для мене також дуже важлива.
А як визначаєте, нормальні школи поруч з будинком, знайденим на сайті продажу нерухомості, чи не нормальні — по кількості призерів міжнародних олімпіад, які має школа? Бо як по-іншому порівняти, наприклад, якість школи у Кракові і в селі в Іспанії, я не знаю. Інтуїція підказує що якість навчання в школі у Кракові має бути вища за якість навчання в селі в Іспанії, та як це довести, крім як порівняти кількість призерів міжнародних олімпіад з фізики, математики та інформатики в школі у селі в Іспанії і в школі у Кракові, я не знаю, особливо якщо і там і там нуль таких призерів.

Щоб мати особистий басейн біля будинку у Польщі потрібно на прибудиноковій території побудувати якесь опалюване приміщення

Так мова йшла про «навколо Валенсії». Це ж не Канари, там просто зараз температура води у відкритих басейнах — десь градусів 14-15, ніхто в них не купається. Воно звісно там все одно має більше сенсу ніж в Польщі, але місяці 4-5 на рік мінімум від того басейну користі нуль...

В ЄС вистачає країн з термальними джерелами, де тепла вода в басейнах цілий рік. І це не Іспанія :)

Плюс навіть в маленьких містах «холодної Європи» можна знайти хороший басейн чи навіть аквапарк. Було би бажання плавати.

Абсолютно і повністю згоден. Чесно кажучи, мене взагалі дивує що поціновувачі яскравого сонечка та всіляких активностей в теплій воді на свіжому повітрі обирають саме Іспанію, якщо є повно країн (в тому числі іспаномовних) в яких температура води в морі ніколи не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія.

температура води

В Катовіце в басейні воду гріють до +32, так що в тебе занизькі стандарти)

26 це температура води в олімпійському басейні. Стандарти у мене навпаки високі, для мене в басейнах забагато чужих людей на кубічний метр води.

Так польський клімат це якраз головний недолік Польщі,

Але не влітку)

виграє країна з тепліший кліматом.

Знову ж таки не та де +45 влітку як в Мадриді)

Влітку в Польщі все одно вода в морі не прогрівається до 26.

Не всім треба море по дефолту :)
У Флориді температура моря була 26+, але через місяць життя біля нього стає так пофіг на його існування

Біля моря з водою 26+ можна жити так само, як і не біля моря, та не біля моря не вдасться жити так як біля моря 26+.

flood zone A insurance робить життя не таким приємним, якщо той океан вже не треба кожного дня. на типовий будиночок це десь 1500 доларів на рік, плюс home owner insurance ще десь 4.5к, плюс будинок біля океану аппрайзиться дорожче для таксів, тому ще десь 3к податків.

Здається, тепер я розумію, чому у Флориді ціни на будинки не ростуть настільки ж швидко, як в інших цивілізованих місцях. В принципі, саме через це я й досі хотів би знайти будинок у придатному для життя з дружиною та дітьми місці, де вода в морі весь рік >=26Ц, а податку на житло немає. Та поки що кращого за південно-східну Флориду для такої мети місця не знайшов, навіть з урахуванням податків на житло.

Взагалі то у флоріді зараз падіння ринку нерухомості йде, for sale inventory на 35 відсотків більше ніж того року, багато foreclosure

О, дякую, схоже на те, що пора брати.
До речі, цікаво, якщо власник будинку не платитиме за нього податок, держава виставить будинок на продаж, і власника виставлять на вулицю?

краще вже іпотеку не сплатити ніж податки

через місяць життя біля нього стає так пофіг на його існування

Це чудово! Бо означає що у вас немає проблем зі стовбуром та суглобами, зайвої ваги і підвищеного тиску.
Для мене перебування у воді і не у воді — це як стрибати на Місяці чи на Землі. Тому будь-яку нагоду зануритись у воду (навіть не дуже теплу) я використовую щодня.

хм... думаю сам собі... тч якщо схуднути, то вибір країн значно пошириться )

А якщо по методу Парфірія Іванова знову відростити шерсть на тілі, як у мавпи — то можна і в Антарктиду їхати.

Так польський клімат це якраз головний недолік Польщі, саме тому

В мене іноді відчуття що люди приїхали не з України, де на заході той самий клімат :D

Коли кордони були відкриті, мене завжди дивувало, навіщо люди, яким помірний клімат подобається більше ніж тропічний та екваторіальний, взагалі переїжджають з України до країн з таким самим кліматом.

Бо не у всіх, як у вас, упирається в клімат і море ))
Є багато інших плюсів/мінусів країн, а не тільки можливість покупатися у соленій воді

Це так, і до закриття кордонів в України плюсів було значно більше, а мінусів менше, ніж в інших країнах, тож єдиною поважною причиною для переїзду я вважав переїзд до теплішого клімату.

Для кого як, для мене в Україні дуже багато мінусів, а плюсів, окрім податків, не так вже й багато, тому заводив трактор ще давно.

Так що все суб’єктивно. І клімат в Україні я не відносив до мінусу, клімат як клімат, хіба що на півдні поганий, але я того і переїхав з півдня на захід, щоб не помирати влітку від жари, і не страждати від алергії.

Крім малих податків є ще як мінімум п’ять плюсів:
1. Дешеве таксі.
2. Дешеве житло.
3. Цей пункт випливає з попереднього — можливість надати дітям найкращу з можливих при доходах РПЗ шкільну фізико-математичну освіту, поселившись в радіусі 800 метрів від школи з топ-20 рейтингу ЗНО, яка має призерів міжнародних олімпіад з фізики, математики та інформатики — за кордоном житло біля найкращих шкіл, в яких є призери міжнародних олімпіад з точних наук, коштує значно дорожче ніж в Україні, і зачасту емігрантам-розробникам ПЗ недоступне.
4. Скрізь поширена українська мова, тому значно легше спілкуватися з людьми.
5. Цей пункт випливає з попереднього — значно легше знайомитися з жінками.

1. Не користуюсь, або машина, або гт (в Україні воно мертве, тому в ЄС це перевага)
2. Так, але в ЄС/США є низькі відсотки по іпотеці
3. Не маю дітей
4. Не суттєво, мова для побутового рівня вчиться
5. Не цікавить, одружений

Кажу ж, суб’єктивно)

З часів надрукованих трильйонів під час ковіду в США уже не низькі відсотки по іпотеці, та і в Європі вони також значно зросли, принаймні в Німеччині та Польщі.

Медицину, коррупцию, жлобов и королей жизни на дорогах , продажных мусоров и судей мы в рассечет не берем?

Медицина прекрасна — запис до лікаря в той же день, кваліфіковані спеціалісти, дешева стоматологія. На дорогах теж уже дуже давно не помічав якихось проблем, можливо тому що не маю авто і їжджу виключно на таксі, а з пасажирського сидіння такі проблеми менш помітні. З поліцією та суддями взагалі ніколи не стикався і не знаю особисто жодного РПЗ який би стикався.

РПЗ

Як це розшифровується?
Гугл видає «рак підшлункової залози», підозрюю що це щось інше)

Як це розшифровується?
Гугл видає «рак підшлункової залози», підозрюю що це щось інше)

Made my day
Це він так скорочує «розробник програмного забезпечення» , майже мемчик місцевий. Там ще є про топ-20 зно, та 26 градусів цілий рік, від того ж автора))
PS. Забув ще про 800 метрів))

Це він так скорочує «розробник програмного забезпечення» , майже мемчик місцевий. Там ще є про топ-20 зно, та 26 градусів цілий рік, від того ж автора))

Дякую, той весь треш вже бачив неодноразово))

Розробник програмного забезпечення.

Розробник програмного забезпечення.

Від цього, на жаль, недалеко до:

рак підшлункової залози

Поняття гарного клімату, відносно отого вже осточортівшого бреду про море +26, це двє бальшиє разніци, як кажуть в Одесі. Це в першу чергу діапазони сезонних коливання температури/вологості, кількість сонячних днів на рік, роза вітрів, забруднення повітря. Наявнісь поблизу великої кількості солоної води дає пом’якшення і відповідну вологість. А от велика українська ділема «купатися чи не купатися» для людей, що мають мізкі і свідомо обрали клімат, де можна цілорічно (ну майже теж рахується) обходитится футболкою, шортами і шльопками, не стоїть аж ні разу. Майже за два роки життя в 1 км від моря я в нього заходив може 2 рази. Жінка вопще категорично не хоче, син купався разів 5-10. Наявнісь свіжого морського повітря — це додатковий бонус до клімату.

Я шорты снимаю за пару недель до «трех королей» и одеваю обратно к середине февраля.

И это не Андалусия , а Каталония ( которая прям нормально севернее)

Ну в нас тут кацапи і на новий рік в трусах і шльопках лазять )) То не показник. Єдиний невеличкий регіон, де на мене адекватний клімат, як я вже писав, між Аліканте і Картагеною.

Майже за два роки життя в 1 км від моря я в нього заходив може 2 рази.

Це чудово! Бо означає що у вас немає проблем зі
стовбуром та суглобами, зайвої ваги і підвищеного тиску.
Для мене перебування у воді і не у воді — це як стрибати на Місяці чи на Землі. Тому будь-яку нагоду зануритись у воду (навіть не дуже теплу) я використовую щодня.

Бо климат для життя + iншi показники (робота, мотузковi парки, лижи кому що треба) та климат для вiдпустки то двi великi рiзницi.

Так відпустка ж це уособлення того, як би людина хотіла жити — так, як би жила, коли б отримала свободу не працювати.

То й що? Це не значить, що тобi зайде дощовий сезон у якомусь мiсцi, навiть якщо тобi сподобалось у сухий пiд час вiдпустки

Не виключаю що не зайде, хоча потрібно перевірити. Та якщо дощовий сезон припадає лише на період літніх канікул, як у південно-східній Флориді, то оскільки влітку дітям не потрібно ходити до школи, можна буде з дітьми влітку відпочивати в якійсь країні де влітку дощового сезону немає.

Та ну, я б в Єгипті не хотів би жити, але бував там у відпустці. Так само не хотів би жити в Чорногорії, чи Карпатах

в Єгипті

Щоб не дайвинг, я б туди i не потикався. Оцей мiсцевий менталитет щоб усюди спробувати розвести на грошi бiсить.

у нас один дев залип через війну у Дахабі, каже якщо розслабитися, дайвити, палити шмаль та бути своїм то не так і погано ) з позитиву здав усі техно курси що хотів і на вихідних як сапорт пірнає у технодайвцентрі, за це гази на халяву і все таке інше, вже мене побив по годинам (

Ну так, якщо бути готовим до мiсцевих мансiв та не брати в голову, то норм. Там взагалi доволi багато iнструкторiв з екс-совку.

До речi в Дахаб думаю махнути скоро. Як раз дободався з Гармiном, щоб новий дайв компьютер вислали. Усього 3 мiсяцi зайняло вiд отримання мого бракованого до отримання нового xD

гармін це мажорно. а інструкторів так, тусять там роками, але й вати вистачало

Так само не хотів би жити в Чорногорії, чи Карпатах

Цікаво — чим тобі ці місця не догодили?

Їх об’єднує щось спільне, відсутність інфраструктури. Це села, або малі міста (навіть столиця Чорногорії).

відсутність інфраструктури

Згоден. Дякую

А, зрозуміло, є люди які у відпустку їдуть не для того щоб пожити хоча б трішки тим життям, яким би жили, коли б мали стільки грошенят, що не мали необхідності працювати, а для нових вражень.

Відпустка — більше про тимчасову зміну оточення та про перезавантаження. Ще Цой співав «Перемен, требуют наши сердца».. це не тільки про політичний підтекст, це і про підсвідоме бажання шось змінювати.. наприклад саме по цим причинам тягне завести нову жінку, і т.д.)

Я б з задоволенням з’їздив би у відпустку у Токіо, чи Куала-Лумпур, але хрін би я коли там залишився жити добровільно)

Тому відпустка — це контрольований і безпечний спосіб додавати барв в життя, які вимагає організм.

Сінгапур — це майже ідельне місце ))

де де, а якраз в макдаках/кфс/бургеркінгах все нормально

Справді?, змогли сказати Hello?))
Після Іспанії з її «рівнем» англійської на Польщу гріх скаржитися)
Ну і якщо вже не вчити місцеву мову то польська більш інтуїтивно зрозуміла ніж іспанська.
В Іспанії є переваги над Польщею, але це точно не знання англійської і не ціни на житло.
Вам тут не тільки я за це кажу.

Якщо вже обирати за англійську — то треба було в Португалію їхати, хоча там теж наслухався «no speak english» від місцевих

то треба було в Португалію їхати

Нажаль, грошей на Португалію не вистачає.
Я моніторив там ринок — до 100к євро взагалі не бачив варіантів

Нажаль, грошей на Португалію не вистачає.

Але при цьому ціни на аренду такі самі і навіть трошки нижче за Іспанські. Мабуть ті інвестиційні візи так вплинули

від Кракова до Варшави — теж

Там же нормальна дорога, я по ній їхав.

ibb.co/Xkv3NcP

Пару років тому там все в ремонтах було, трохи так собі було їхати — Олег скоріше за все той період застав. Зараз там дійсно відмінна дорога.

Я десь 05.2022 3 рази зганяв Краків — Варшава і назад (6 поїздок тотал) і загалом траса хороша, але останні десь 40км ближче до Кракова був якийсь триндець, я пам’ятаю як пару кілометрів перся за дупою трактора аж доки той не звернув. Ще стрибав на резинових горбах біля приватних будинків (аля ліміт 30км/год). Стартував з osiedle Piastów 9, 31-623 Kraków, Poland — можливо тому мене якось криво вело, не знаю.

Добрався до комп’ютера нормально :)

Я не досліджував ринок Жирони, але давайте накидаю лінки будинків, які особисто перевіряв в цьому місяці:

— www.idealista.com/uk/inmueble/30581307 — таунхаус пішки від моря, 95к з критим паркінгом в вартості та бассейном на всіх, є тенісні корти та невеличке поле для футболу

— www.idealista.com/uk/inmueble/102915519 — будинок з місцем під 2 машини за 97к, свій бассейн, звісно що треба трошки косметику навести

— www.idealista.com/en/inmueble/103596445 — будинок з місцем під 3 машини з гаражем за 135к, свій бассейн, знову ж косметика треба

— www.idealista.com/uk/inmueble/102939561 — будинок з великою землею, місцем під дві машини за 128к з бассейном, сам будинок нещодавно помеблювали, я б бассейн доробив по інженерії

Ну якщо локація підходить, то можна купувати. Я б задовбався дитину в школу щоранку возити в школу, і потім щовечора вивозити погуляти на майданчик

Щоб школа/майданчик з вікна були видні — це до квартир зазвичай, або таунхаусів хоча б.

Коли мова саме про будинок з землею — то хоч Іспанія хоч субурбан США — до школи/майданчика може бути далеко, тут вже як повезе та на що бюджета вистачить.

За цими посиланнями я не бачу нічого, що підійшло би під моє уявлення про прийнятне житло. Якісь старезні бабушатники, які виглядають так що мабуть пам’ятають ще каудільо Франко. Якість власне будови за такими фото зрозуміти важко, але на перший погляд все доволі бюджетно, це якщо дипломатично. Звісно, будь-що з дахом над головою можна вважати придатним, але якщо в тебе настільки занижені вимоги, то відкриваєш отодом, фільтруєш доми від 80 до 90 кв. м, ділянка 350-550 метрів — і отримаєш купу варіантів по всій польщі, де аналогічного рівня бабушатники будуть стартувати від 250 кілозлотих. Бо якщо тобі в принципі пофіг в якій сраці жити, то подивись стан оцього будинку www.otodom.pl/...​ta/dom-80-m-janow-ID4oJkS який би обійшовся в якихось 65К, (і подивись на його стан порівняно з отою рухляддю). За сотку кілоєвро будуть вже сотні варіантів новесеньких будинків по всій країні 23-24 року сдачі. Звісно, в більшості випадків це буде срака світу, але чим отой Нулєс в принципі відрізняється? Тим що морько є?

Я при пошуку нерухомості більше дивлюсь на типу перманентні речі, особливо в чужій країні: тобто розмір ділянки, розмір будинку, наявність басейну, підведену воду/світло, готовий септик чи каналізація і т.п. що додати/змінити вкрай важко. Ще важливий критерій — відсутність сходів, бо я вважаю все що хоча б дворівневе — непридатне до постійного проживання (і той будинок pl я б не дивився).

А все що про поточний стан типу рівності/кольору стін, меблювання чи чогось такого — хвилює мало, бо це легко змінити я вже є контакти людей, що займаються внутрішніми ремонтами відносно не дорого. Квартиру в Києві я теж купував в стані наче бомжі померли, все зніс під корінь, зробив ремонт — і шикарно було, дуже вдала покупка вийшла.

За сотку кілоєвро будуть вже сотні варіантів новесеньких будинків по всій країні 23-24 року сдачі. Звісно, в більшості випадків це буде срака світу, але чим отой Нулєс в принципі відрізняється? Тим що морько є?

Сотка євро за нові будинки з басейнами, близько до магістралей 120км/год, до 20км один аеропорт, ще 70км інший аеропорт? (за моря/порти/острови вже не кажу). Мої знайомі в 2022 році нарешті купили в іпотеку будинок за 150 кілоєвро за 30км від Кракова, але їхати до нього треба городами/лісами ні разу не по магістралям. Він в два поверхи (це мінус), у нього немає бассейну (теж мінус), стоїть на відшибі і з інфраструктури тільки аеропорт недалеко.

Я при пошуку нерухомості більше дивлюсь на типу перманентні речі,

Окупаси це перманентна річ? Мене лякає що в перспективі якщо житло стане непотрібне то його неможливо без ризику захоплення здати в аренду

Це я так розумію квартира з окупасами всередині продається? www.idealista.com/uk/inmueble/102533537

Окупаси як угон авто — у когось перманентна, у когось не дуже.
Але коли ви бачите оголошення без фото всередині — видаляйте нафіг (іконка корзини) бо це не той бізнес, з яким варто возитись.

Свою квартиру просто трошки захистити треба: нормальна вхідна дверь з замком в 3 сторони та антизрізами в четверту, хорошими лічинками та ще можна сигналку зверху (хаб+дачи руху+датчик відкриття дверей). В принципі, я абсолютно все це планував для Львова, де окупасами і не пахне.

Якщо вже заселилися — то є спеціальні сервіси що за пару кілоєвро звільнять житло від них. Щодо оренди: в Україні взагалі-то теж здавши в оренду можна отримати схожі проблеми: люди не платять, не виселяються і поліція не дуже може повпливати (пробували).

Але коли ви бачите оголошення без фото всередині — видаляйте нафіг

Просто стало цікаво чи існують якісь варіанти за умовні 15-20к, щоб пересидіти пару років на ремоуті не витрачаючись на аренду і потім щоб і за пів ціни було не жаль продати коли непотрібно буде. За комфортом не женуся)
А тут прямо в Малазі з «сюрпризом» всередині продається за такі гроші.
Значить проблема розповсюджена, авто теж в різних країнах з різною частотою уганяють, якщо вже цю аналогію брати.

Скоріше ні, дно ринку зараз десь на 30к але треба розуміти що то голі стіни, які ще треба шпаклювати/фарбувати, замовляти кухню, міняти вікна, ставити кондішени. Мені такі варіанти подобаються, бо краще я під себе все куплю/зроблю, аніж буду шукати напівфарбикат «можна жити» і все одно прийдеться вкладатись перероблювати.

щоб пересидіти пару років на ремоуті не витрачаючись на аренду

Це вам ліпше в Туреччину. Зараз ціни дуже впали. Українцям ще досі дають туристік (тфу*3) шоп не зглазить ))

Вибачаюсь за кацапський сайт, але там є геніальна фраза :))

«И выселение было снова отложено, теперь до ноября 2022 года.
„К этому времени в мое дело также вмешался политический подтекст — отметила Гала. — После февраля 2022 года эта семья (у одного из родителей был украинский паспорт) начала лоббировать идею о том, что, живя в этой квартире, они вели свою маленькую войну против русской хозяйки“.»
dzen.ru/a/ZHmZecKkjAqrXzqq

От тобі й відповідь як пересидіти пару років не витрачаючись на аренду, лол :)

Ще важливий критерій — відсутність сходів, бо я вважаю все що хоча б дворівневе — непридатне до постійного проживання (і той будинок pl я б не дивився).

Худнути треба. Я не один рік прожив в штатах в класичному будинку, де усі спальні на другому поверсі. Шикардос!

Ми тиждень орендували будинок в Одесі якось. Десь на третій день, якщо хтось залишив телефон зверху біля ліжка, реакція була «та й біс з ним, буду день без телефона, ввечері подивлюсь»

І шо з вами буде у ваші 30 років? )))))

А потом случайно сломаешь ногу и лестницы проклянешь очень быстро)

А ще прилетять рептілоіди і мы фсе умрьом

Завидую тебе, если у тебя вероятность получить травму в семье примерно равна вероятности прилёта рептилоидов

З електричного матапєда впав в тому році )) Дебільні зелені хрєновіни в Анталії. А в цілому — так воно і має бути в любої нормальної людини

Ще важливий критерій — відсутність сходів, бо я вважаю все що хоча б дворівневе — непридатне до постійного проживання

O_o
А можна детальніше?

Не знаю що додати, житло що собі обираю має бути в 1 рівень, хоч це квартира, хоч будинок. Пару всяких таунхаусів та одну дво-рівневу квартиру нещодавно подивився та тільки зайвий раз переконався в своєму правилі.

непридатне до постійного проживання

Доволі категорична заява, тому було б цікаво прочитати якусь аргументацію, тим паче Ви тут продаєте свої послуги, пов’язані з нерухомістю. Але як ні — то ні.

В даному випадку це мої персональні вподобання, у когось може бути «приватний будинок має бути тільки з каміном в вітальні».

Проте логіка в мене досить математична: на другому поверсі як правильно спальні. За день зі спальні в спільні зони я мігрую більше 10 разів і роблю це в одній площині по коридору. Я не хочу десятки разів робити це по сходах довжиною десь 5м долаючи кожен раз перепад висоти десь в 3м і так 30 днів на місяць та 360 днів на рік.

Всё просто, больше одного этажа нужно только если у тебя маленький участок и нет возможности построить в один этаж. В подавляющем большинстве случаев другой вариант не имеет смысла. Лестница это просто трата метража и лишняя трата денег. Плюс дополнительный геморрой со всем, где она участвует. Начиная с уборки, заканчивая подъёмом вещей на второй этаж. С лестницы всегда можно свалится, особенно если прибухнул до этого. Чем старше становишься тем меньше кайфа лазить по лестницам, а если ещё что-то в области ноги сломаешь, то вообще ну его нафиг.

погоджусь, коли був юний збудував будинок у два поверхи, але з часом придбав одноповерховий і це зручніше. діти у одному крилі, ми з дружиною в іншому, з мінусів більше дах і треба робити інженерні рішення щоб гаряча вода доходила швидко, а у теплому кліматі ще важливо як буде вулиця використовуватися, щоб була велика тераса під дахом не на сонячний бік, сітка від комарів, щоб від басейну легко було піти у туалет — дверцята у третій басрум, наприклад, щоб коли це дозволяє погода можна було готувати на вулиці — вода-каналізація-електрика у зону гриля. лайфстайл має співпадати з будинком

— www.idealista.com/uk/inmueble/102939561 — будинок з великою землею, місцем під дві машини за 128к з бассейном, сам будинок нещодавно помеблювали, я б бассейн доробив по інженерії

Из любопытства посмотрел этот последний вариант.... «Дом» 80м2?? Really?? Малюсенькие окна, мебель вся на выброс, ремонт как в бабушатнике. Вообщем цену в 128к евро надо рассматривать как стоимость земли, а сарай этот сносить и строить нормальный современный дом.

P.S. Я понимаю, что когда бежишь от войны оставив всё нажитое на родине, то любое жилье подойдет, в том числе и это. Но ничего общего с современным комфортным жильем оно не имеет. Поэтому всё вот это вот сравнение оно абсолютно ни о чем.

Можливо пан жартує або сміється з українців.

Якщо подивитися на адресу того будинку (його розташування на карті) — то це будинок в умовній пустелі біля автостради.

Прям «ідеальне місце» для емігранта з точки зору соціалізації та адаптації. Але пан «рекомендує».

Але пан «рекомендує»

Це був список переглянутих мною будинків на минулих тижнях, а не «рекомендації».
Доречі власник останнього будинку намагається розподити клієнтів та на ідеалісті ставив маркер в зону «плая де Нулес», наче будинок стоїть на морі. З’ясувалося пізно, коли моя помічниця вже домовилась про перегляд, тож поїхав дивитись.

это вот сравнение

Это было не сравнение, а список домов которые я посмотрел на прошлых 2 неделях вживую.

мебель вся на выброс, ремонт как в бабушатнике

Есть такая штука как house flipping, специально обученные люди берут так-себе выглядящие объекты и красят/меблируют, делаю стейджинг (тарелочки/винишко) а вуаля продают х2. Есть вам такое — легко, х2 бюджета и там все будет.

Та да, «покрасить плитку в ванной», я помню :D
Никакая покраска, меблировка, а тем более стейджинг не спасут этот сарай.
Более менее современный дом у моря в Испании выглядит как то так:
www.idealista.com/pl/inmueble/102821383
А действительно классный примерно вот так:
casaideal.pl/...​s-hiszpania,148/15169/ODS
Однако РПЗ не покупают такие дома. :)

Сумма х2 поможет привести рассматриваемый сарай к состоянию «можно жить», но никак не поможет хотя бы приблизиться к тому что называется комфортный современный дом.

Я зараз живу в сараї-кузні, в якому «підфарбували» плитку )) www.instagram.com/...​Cl/?igsh=YTVqd2M4Njg4YzV4
Але на фарбу витратили не одну сотню кілоєврів. Так це хоть добротна будівля

Дякую, я аж кайфую коли бачу транформацію гімна в конфетку :)

Найс. Стандартна Airbnb хата готова під здачу.

не поможет хотя бы приблизиться к тому что называется комфортный современный дом

Могу только по-доброму завидовать, я пока не заработал такой капитал, чтобы вставлять 700-1100к евро в одну точку. Интересно сколько людей могут себе позволить такой дом, 0.01% населения Испании?

0.01% населения Испании

Тоже задавался вопросом кто все эти люди разметающие пентхаузы по пару евролямов в Висляных Терассах в Кракове, что однако не отменяет того факта что между сараем и виллой за лям полно адекватных предложений доступных среднему классу. :)

Пздц, какая косметика, большинству этих домов реанимацию вызывать нужно

Я так розумію що металеві решітки на вікнах та високі металеві огорожі пояснюють ціну, в принципі житя зараз не легке і це зараз питання компромісів, але все ж таки я б не хотів осідати в таких районах на постійній основі особливо з дітьми, хоча власне житло сильно спрощує адаптацію до нової країни.

З ним немає сенсу сперечатися, конфлікт інтересів. Чьос на рівні наших дурачків з Теревʼєхи чи Аліканте, які впарюють місцеві халупи

Я так розумію що металеві решітки на вікнах та високі металеві огорожі пояснюють ціну

Скоріше тип забудови та місцевість.
Окремий будинок з територією майже завжди буде з решітками на вікнах та своїм парканом.
Взяти той же комплекс таунхаусів з басейном — там паркани суспільні навколо комплексу і трошки всередині, тобто в решітках особливого сенсу немає.
Є елитні масиви приватних будинків — там знову ж паркан по периметру, але цінник від 500к (у кожного по бассейну).
Такого як субурбан в США без парканів на фронт-ярдах — немає.

Це по всій Іспанії так решітки на будинках? Зазвичай решітки на вікнах це одразу сигнал що там проблеми зі злочинністю.

По суті так, в т.ч. в нульовому комерційному поверсі в різних регіонах.
Взяти навіть Паламос (під Жироною) — туристичне місто де взагалі геть нічого не відбувається, але всюди решітки.

Це по всій Іспанії так решітки на будинках?

Так, теж помітив. При чому часто навіть на другому поверсі будинків і не залежно від району чи навіть міста.. За статистикою аж такої великої злочинності не мало б бути, але мешканці чомусь підстраховуютьмя

Про вартість нерухомості проорав. Ти рівняєш вартість халупи в богом забутому селі в Іспанії, з яким не яким мегаполісом типу Києва

Ну поки ви орете, ми купуємо :D

Вартість нерухомості в тому ж Кастейоні (регіональний центр між іншим) все одно нижче ніж в Кракові (що теж регіональний центр), можемо взяти конкретні параметри та порівняти. Яке саме з цих двох міст Бог забув — я не впевнений, судячи по смаку їжі та клімату+екології — забув він таки польске місто :)

Якщо і порівнювати Краків, то з еквівалентними містами тут, наприклад Влаенсія або Малага. Так от, якість житла тут треш в порівнянні з Польщею, нового житлового фонду мало і воно дороге як для купівлі, так і для оренди.

Можу помилятися, але припускаю, що умовний еквівалент Кракову в Іспанії — це Севілья.
Малазі далеко до Севільї.

Можливо, але не суть. Севілья навряд дешевша за Малагу

Це логічно з точки зору розміру та кількості населення, але у мене після перебування в Кракові та Валенсії відчуття прямо протилежні. Валенсія відчувається якимось скаженим мегаполісом, в якому я напрягаюсь сильніше, ніж в Києві з 4М населення.

Нового житла дійсно мало. Зараз в цілому Кастейоні всього 10 новобудов.
У тому ж Львові 388 новобудови х_х. Скільки в Кракові — не знаю.

Ох ці мегаполіси «типу Києва» xD

На початку війни з того що чув ще діяла фраза «It’s my life savings», особливо коли в березні 2022 не було заборони на вивіз готівки з України, а потім його швиденько назад встановили на 10к. Комусь добряче так хвіртку відчинили на виїзд, а банки в ЄС тихенько весь той кеш прийняли у себе.

часто дешевше ніж в Україні, і точно дешевше ніж в Польщі/Німеччині.

.

Польща дешевше Німеччини і десь співставна з Іспанію. Це якщо нарешті перестати порівнювати великі міста Польщі з іспанськими селами.
Щодо України, це якщо Україною вважати Київ+Львів, але в місті з понад 300к мешканців в якому я колись жив (не було окуповане, але ракети долітають), нерухомість подешевшала в 5-10 разів і почала дешевшати ще до війни (2 кімнатну квартиру в центрі можна купити за 15к).
Покажіть мені такі ціни в Іспанії.
Розумію що треба свої послуги рекламувати, я навіть радий що ви взялися за цю справу, бо дійсно країна зарегульована і не такі прозорі фінансові процеси як в тій же Польщі, але я наприклад намагаюся дізнатися достовірну інформацію від тих хто пожив в різних країнах, а ви свідомо викривляєье цю інформацію(

Розумію що треба свої послуги рекламувати

То послуги приблизно як би сантехнік пішов у пілоти боінга (рукалице)

Звісно звісно :)
От тільки клієнти, що по 2 місяці не могли знайти собі житло та перебивались чорті де, нами були закриті за 2 тижні. Цікавий факт, що один з клієнтів була підписана в Truecaller (кимось) як «$username ріелтор Київ»

це якщо Україною вважати Київ+Львів

Навіть поживши в цих двох містах я не побачив рівень комфорту, хоча б трошки схожий навіть з маленькими містами Іспанії. В Україні при кожному дощу місто перетворюється в болото, бо водовідведення досі не можуть винайти. Треш, що відбувається в маленьких містах України — я навіть коментувати не можу.

Також ці два міста я порівнюю бо маю там нерухомість і коштує вона дофіга дорого як для країни, де йде війна, яка не в ЄС, не в НАТО, не в шенген-зоні, не в євро-зоні. Я досі не розумію, чому я продавши двушку в Києві, можу за ці гроші купити трьошку в Кастейоні (регіональний центр) та ще й недалеко від моря.

Ми звісно можемо зараз залізти на ідеалісту та флетфі щоб порівнювати Київ та Мадрид — тільки не зрозуміло навіщо, бо спільного я них нічого не бачу. Можемо порівняти маленькі міста України та маленькі міста Іспанії, але по якості життя вони дуже далеко один від одного. Тому я не знаю як знайти порівняння чогось в цих двох країнах щоб не викривити параметри.

А, лол, це ріелтор. Тоді все зрозуміло :)

Хитрими чи не дуже перемовинами

А як же може бути по іншому )) легіони кацапні відмили там свої нафтобакси за останні 20 років вклавшись в ту ж недвигу.

для купівлі нерухомості, а вона тут коштує часто дешевше ніж в Україні, і точно дешевше ніж в Польщі/Німеччині.

Буряти крали унітази в Бучі бо для них це велчезна розкіш )) так і тут — комусь сарай часів короля Філіпа ІІ розкішне житло ))

комусь сарай часів короля Філіпа ІІ розкішне житло

За ті самі 120к можна купити 1-бедрум бізнес-класу з усім новим, а можна купити 3-бедрум зі старим (ще й потенційно залишити гроші на косметику). А можна купити якийсь закинутись замок в горах з гектарами землі навколо. Кожному своє.

Я за це і кажу. Нормальна 3+1 до 10 років, не перший не останній поверхи, в адекватному дістрікті буде далеко за 200к. Усе інше — то для лохів шо розвісили вуха

Я в бюджет 200к можу запхати навіть новобудову з 3 спальнями (здача через 2 роки) високого класу з меблями/технікою. Місто Кастейон, свій порт/аеропорт/жд. Куди ще адекватніше — я не знаю, хіба що в перегріту Валенсію де це саме буде десь 300к коштувати.

p.s. з вікна першого поверху до асфальту тротуару зазвичай 4-5 метрів, а на 0 поверсі ніхто не живе все одно, а над останнім зазвичай ще технічний поверх, особливо в забудові 2010+

Я не знайшов цієї чарівної помийки між означеними мною точками. 0 і технічний поверхи дивно навіть згадувати. Житло має бути здане, а не фікція. Ну і свої 4 метра від тротуару нюхайте самі. Користуватися пошуком на сайтах рієлторів мізків мати не треба, це можуть робити навіть 90 річні бабусі і дідусі з альцгеймером

Нормальна 3+1 до 10 років, не перший не останній поверхи, в адекватному дістрікті буде далеко за 200к

Далеко за 200 — це я так розумію 300к, ок, якщо задатись ціллю то можна і дорожче знайти.
Що саме «адекватний дістрікт» — чорт його знає, бо назву міста ви знайти не можете.

Проте бажаю удачі з пошуком на сайтах, ідеаліста — найбільший. Зазвичай після першої сотні відправлених повідомлень чи дзвінків настає розуміння, що банально потрапити на перегляд квартири для покупки — це не так тривіально.

банально потрапити на перегляд квартири для покупки — це не так тривіально.

Бо там нікуди портапляти. Сараї з гівна і палок. Шось хоч трохи адекватне — точно як ви розумієте далеко зв 200к. Шо я не знаходив в межах 150-180к, після перегляду на гугл стрітс виявлялося в глухих їпінях в полі, де навіть паршивого ларька чи кафе в радіусі 10 ки нема. Про ОТ я навіть не згадую.

А як гроші з України вивозили?

Поповнив 4 валютних рахунка в Україні і далі в основному банкоматами (трошки p2p переказами)

Тільки на українському ІТ-порталі людина, яка втекла з країни під час війни, викличе у 100 разів більше емпатії, ніж та, яка волонтерить, служить у збройних силах або якимось іншим чином допомагає країні.

українці завжди по натурі хотіли бути «вільними людьми». саме тому емпатія до такого

Певна емпатія потрібна всім та всюди. Бо хороші, справжні люди, як і падлюки-мерзотники, є всюди.

Наприклад, в мене була емпатія до волонтерки-дівчини з 2013 року. Допомагав дуже багато. Але виявилося в 2022-23, що вона хитра, лицемірна консерва. Але це не означає, що я перестав волонтерити. Допомагаю, кому вважаю за потрібне зараз, враховуючи болісний досвід минулого.

Так само військові. Одні мені затикають рота та зневажають, бо бачте я не в окопі. А декому неофіційно продовжую допомагати, бо розумію, що можу десь бути корисним.

Не бути егоїстом, не засуджувати інших, критично думати по будь-якому питанню — це підходи, інструменти, якими намагаюсь користуватися. Не завжди виходить, але намагаюся.

, в мене була емпатія до волонтерки-дівчини з 2013 року. Допомагав дуже багато. Але виявилося в 2022-23, що вона хитра, лицемірна консерва.

Женився і розвівся?)

Емоційним патріотизмом (без критичного мислення) треба перехворіти, це як соціальний грип. Фінансово допомагав та підтримував її волонтерські збори.

Але потім, коли побачив демонстративні фоточки з відпочинку в Швейцарії в 2023 році, почав думати та аналізувати. На дуру вона несхожа абсолютно, а отже, мій висновок — лицемірна та хитра консерва.

Ох уж ці ваші докори до людей)
Кому і як правильно жити і що робити)
Це тільки в нашій країні є такі токсики, які думають що мають право дорікати всім навколо

Не тільки. Таких людей багато усюди.

дякуємо вам за службу, допомагаємо як можемо

У мене людина, яку відправили на смерть (у тому числі мій родич), викликає у більше співчуття ніж навіть люди, яких у Харкові русня вбила ракетами. Бо ракети від русні — це більше випадкове і невідворотне зло, а коли кращих бійців відправляють штурмувати посадку чи залишають в оточенні щоб їх розстріляли москалі — це справжній злочин!
І влада хоче щоб таким шляхом усі українці стали героями?!
Я звалив, мені досі соромно за це, але я усе більше розумію що це — єдиний правильний вихід. Ця війна — вона вже не про звільнення чи перемогу. Вона — про смерть.
Уявіть таку аналогію: сідають два крутих пацана з ножами пограти у «слабо». Один відрізає собі палець — і каже «а тобі — слабо». Другий відрізає і собі — «не слабо». Потім — решта пальців, ноги, руки ... Програє хто перший здохне, або хто відмовиться різати далі... Добре уявіть собі це божевілля — і замислиться що є перемогою у такій грі? Померти аби довести що тобі «не слабо», або перемогти залишившися калікою? Це як раз той тип гри де перемогти можна тільки не граючи у такі ігри!

ніж та, яка волонтерить, служить у збройних силах або якимось іншим чином допомагає країні

Брехня. Кожна така людина шанована і на ДОУ. Ви як завжди намагаєтеся розколоти суспільство противопоставляючи одну группу громадян іншій.

якимось іншим чином допомагає країні.

Боєць «економічного фронту»?
По темі, еміграція це теми з найбільшою кількістю коментів скільки то Доу існує.
Нажаль жити на межі європи і азії завжди було гірше ніж в центрі/заході європи.

Був в Барселоні десь 4-5 днів кілька років тому. Бачив круту сцену. На одній центральній вулиці, було багато місцевих хлопців які клали на якусь ганчірку і прямо так з землі торгували кросівками і футболками. І як тільки прибігає поліція, ті пацани як Коперфільд все те добро згортають за одну секунду — ганчірки блискавично стають мішками з якими ті хлопці гуляють на плечах типу вони не при справах.

Це так біля всіх популярних туристичних місць (наприклад біля Сагради). В основному торгують сувенірами.

було багато місцевих хлопців

В основному бачив чорношкірих, не думаю що це з місцевих.

В основному торгують сувенірами.

і паралельно наркотою, імхо.

Набережна Барселони — це інколи як нелегальний міні-маркет з сумками, покривалами та футболками. Гуляти там інколи ще те «естетичне» задоволення.

чи правильно я розумію що сувеніри там це просто прикриття?

Важко сказати однозначно. Потрібно знати їх внутрішню кухню. Плюс частина африканців спілкується неєвропейськими мовами (своїми унікальними).

Але доволі дивно, коли люди так швидко зриваються з місця — хоча торгують якимось барахлом.

Наркоти там вистачає. І якось нею там торгують.

ні це не так, деякі з них звісно підкажуть «де взяти», але вцілому ваша теорія булшіт.
Чому тікають? бо незаконна торгівля — це сотні євро штрафу.

Їх можуть не лише затримати, але і обшукати.

А щодо незаконної торгівлі — та їх там десятки регулярно на набережній Барселони. Це не те, щоб вони якось дуже шифрувалися. Ви думаєте те барахло та шмотки, які вони продають, реально комусь потрібні в Барселоні? Як нелегальний персонаж заробляє собі на життя в доволі недешевому місті?

Штрафи кому — нелегалам? Припускаю, що в деяких з них там ні адреси, ні податкового номеру, ні документів, ні постійного житла. Іспанської можуть не знати.

Важко сказати однозначно про всі нюанси та моменти місцевих вистав.

Там окрім факту незаконної торгівлі — вони торгують підробками відомих брендів (фейкові сумки Луї Віттон, і т.п.), що є окремим порушенням (як мінімум як затримають — товар конфіскують)

а за южной частью готеля W Barcelona огромная лежанка геев на парапете, парочки не стесняются там дарить веники и лежать в обнимку

Ви хвалитесь чи жалієтесь? Рекламуєте чи застерігаєте?

Ви хвалитесь чи жалієтесь? Рекламуєте чи застерігаєте?

заздрить

Чи може хтось поділитися досвідом наскільки реально отримати локальну роботу (Senior-level) в Іспанії, Німеччині та й загалом ЄС, якщо немає диплому по ІТ-related спеціальностях? І на скільки взагалі звертають увагу на дипломи якщо йти на фулл-тайм (не контрактор)?

Всім пофіг. Ну хіба що деякі установи вимагають сек’юріті чек і то, там більше про легальність перебування та несудимість.

depends. якщо у вакансії явно написано, що bachelor degree in ..., то потрібен буде диплом. якщо у вакансії не вимагається — то не потрібен

Я десь у 80% вакансій бачив, що просять degree in IT-related, просто хочу розуміти в більшості випадків наскільки це hard requirement в ЄС. Бо в Україні теж часто пишуть, але практично ніколи не питають за диплом.

Якщо компанія вкаже у вакансії, що bachelor degree required — вона не зможе (ну, зможе, але краще не намагатися) найняти іноземця без degree — бо на логічне питання «чого його взяли без в/о коли тут є локальний кандидат з в/о» — відповіді не буде. А інспекція з праці може і збудитися.
Зазвичай у позиціях таки є «Bachelor’s degree in related field such as Computer Science», і якщо є — то його так чи інакше запитають

Які міста порадите?

Досить давно аналізую різні країни для проживання.
Поки що в топі Ов’єдо, і потім Тенеріфе.

Плюси Ов’єдо які я зібрав для себе:
+ Краща якість будинків, з нормальними цегляними стінами, і більше шансів знайти з центральним опаленням (тобто там зимою в хатах має бути тепліше ніж на півдні)
+ більше шансів знайти будинки не колодці. Є райони з нормальними міжбудинковими відстаннями, і тротуарами ширше ніж 50см; майже всюди підземний паркінг
+ Зелений регіон, тобто не буде випаленої пустелі з колючими чагарниками, і вонючими какашками на вулицях
+ розумна відстань від моря — проблеми з вологістю повинні бути менше
+ є публічні баскетбольні площадки, є професійні картодроми навкруги (ці два пункти важливі для мене)
+ немає бомжів, натовпу, саме чисте місто європи. Також наче саме безпечне в Іспанії.
+ «обласний центр», тобто не срака світу
+ немає велодорожек (для мене це плюс), немає заторів
+ є університети зі студентами, тобто місто не здається пенсіонерським
+ взагалі бізнес та промисловість наче там крутяться
+ Осінь схожа на себе, тобто є дерева, які жовтіють\червоніють. Взагалі клімат більш-менш звичний, люди мають бути не такі ледачі.
+ Туристичний Хіхон поруч, з клубами та пляжами.

Також із плюсів країни — люди більш людяні, сім’я та родинні зв’язки дуже важливі. Також мова — це те що буде тебе оточувати всі 95% життя.. дуже гарна.. а це важливо для ментального здоров’я. Не впадлу її якось і вивчити, особливо зважаючи на те що вона одна із самих популярних. Недавно подивився «Бумажний домік» в оригіналі — прям бальзам для вух)) Конкурент — тільки італійська.

а чому в Ов’єдо немає мігрантів і безпечно? в чом секрет успіху?

Местный Житомир который нафиг никому не нужен)

хз, є повноцінний футбольний стадіон з накриттям, величезна больнічка з вертольотним майданчиком, повсюду тенісні корти, кожен рік проходить Rally Princesa de Asturias, басейни, біологічний універ якийсь.. жити можна))

Це ж великий плюс, значить нема понаїхів з сирії чи рашки.

а чому в Ов’єдо немає мігрантів і безпечно? в чом секрет успіху?

Мабуть немає морька і спеки.. як цє, жити в Іспанії і без моря) та й «холодно» мабуть.. це ж окрім шльопанців та шорт — треба ще осінній одяг купувати)

Конкурент — тільки італійська.

Дивно, я думав тільки французька. Живу в італомовному оточенні, як на мене італійська трішки груба, мало реверансів, навіть порівняо з англійською.
В Італії в невеликих магазинах зустрічають виразом — Dimmi :))
Мені це нагадує наші села в 90-х, коли продавчині зверталися до мене п***юка — «ну, кажи».

Dimmi

В Іспанії те саме, dime, але зазвичай іде одразу з варіаціямі cariño-guapo

Не порівняти з вишуканим que désirez-vous?

que désirez-vous?

Ну так само можна трактувати «шо треба?» ))

que désirez-vous?

чого б ви хотіли?

так звісно, французька також)

А як із житлом в Овʼєдо? Можливо зняти квартиру якщо немає місцевого контракту?

Ціни на аренду приємні, набагато краще ніж в тому ж Більбао наприклад. По відгуках зняти можливо по такій схемі — пару місяців пожити в airbnb, освоїтись, показати хозяїну що ви нормальна родина (не окупаси), і потім вже оформляти прямий договір з нормальную ціною з тим же хозяїном, або з кимось із його знайомих. Але заплатити доведеться на пів року вперед мінімум думаю. Ще якщо намагатись говорити іспанською — плюс пару пунктів в карму)

Але в такому випадку довгостроковий договір буде дорожчим, ніж те, що Ви бачите на Ідеалісті

Тенерифе прикольно для пожить чуток.
Для постоянного проживание не очень подходит
1) медицина
2) работы нету.
Я там жил год почти если шо.

За год только два замечания? (1 — актуально почти для всей европы, 2 — неактуально для удалёнщиков)
Значит кажется моя аналитика не подводит — действительно не плохой выбор)

Если не секрет, в каком городе жили? Можете вспомнить какие ещё моменты бесили?) Было ли ощущение нехватки деревьев и черезчур узких улиц (если жили в городе)? Насколько уставший жилой фонд? В квартирах зимой холодно? Есть ли тараканы, плесень? Реально ли найти обычные турники и баскетбольные площадки на улицах?)

Могу сказать про el Medano.

Было ли ощущение нехватки деревьев

Нет. Юг Тенерифе точно не про деревья. То на север надо — там очень крутые леса. Обожаю гулять там. Или по дороге на Эль Тейде тоже природа огонь.

черезчур узких улиц

Нет. Странный вопрос, если честно :)

Насколько уставший жилой фонд?

Очень зависит. Чем ниже цена, тем уставшее фонд :)
Но даже за 550 евро / мес квартира была очень сносная. Парижу далеко.

В квартирах зимой холодно?

Зимой в квартирах тепло.
Но это мне. Я и в Норвегии купаюсь, например. Минимум, что наблюдал — +15 градусов ночью.

Есть ли тараканы

Нет. Есть ТАРАКАНЫ. С ладошку.

плесень

Не замечал, но есть, конечно.

Реально ли найти обычные турники и баскетбольные площадки на улицах

Да. В Эль Медано есть спорт площадка, стадион. Рандомно по берегу Тенерифе раскиданы тренажеры, турники, брусья

Класс. Спасибо.. очень ценно.

Странный вопрос, если честно :)

это важно для меня если выбирать жить в городе (Пуэрто-, Санта-). Отсутствие деревьев
именно на городских улицах, узкость кварталов, дома-колодцы — это то, что максимально ударит по моей психике))

А где жил?
Что не так с медициной?
за 15 евро и 10 минут вылечили то, что в Норвегии 3 месяца мазали мазью )
На Тенерифе достаточно работы, но не в ИТ. Но она там и не надо, ремоута хватает.
Эль Медано стал уже вторым домом

Советую ехать на другие острова, по типу Лансароте или Фуертавентуры, т.к. на Тенерифе и ГК экспатов уже столько, что недвига с такой перспективой скоро будет дороже, чем в Мадриде.

так купуй зараз потім продаш і поїдеш на Фуертавентуру. одна вигода чого ти?)

Можливо вам є сенс подивитись/почитати про вологість в Астуріі. Це велика проблема з якою вам і вашим рідним треба буде жити.

Так, це чи не перше шо я вивчав. Саммарі вийшло таке:

— оскільки це північ, і там типу «холодно», там за замовчуванням будували і будують житло одразу розраховуючи на це (цегла + опалення). Навіть старі хрущі-колодці 70-років не картонні. Не раз чув, що фактично в Астурії в квартирі буде тепліше зимою, ніж на півдні.

— Ов’єдо не Хіхон, і все ж трохи далі від узбережжя.

— За рахунок не популярності регіону — можна дивитись умовно новобудови за нормальними цінами, і як наслідок з ще більш кращою якістю будинку. Плюс купити сушилку для білизни, може осушовач повітря, і не жлобитися на опалення — тобто топити хату нормально (можна самому обирати — оскільки газові котли в квартирі), організувати нормальну вентиляцію. Вкупі все це повинно вирішувати проблеми з пліснявою.

— Вся ця проблема вологості стоїть гостро в основному зимою, пару місяців. В інший період — чудова нормальна погода для життя людини, і для організму вцілому (корисно для шкіри і очей, може і для легень — хз).

— Питав у чатажпт стосовно кількості сонячних дней. Ось відповідь. On average, Oviedo may have around 1,600 to 1,800 hours of sunshine per year. On average, Kyiv sees approximately 1,800 to 2,000 hours of sunshine annually. Тобто майже як вдома.. що просто чудово.

— Персонально для мене — це менше «зло», яке я готов «терпіти» заради міста здорової людини. Я люблю циклічність\періодичність, тобто коли тепло змінюється на холодно. Мені здається це краще для ментального здоров’я ніж константне стале середовище. Банально — ти будеш радіти морю і сонцю, можно більш гарно і різноманітно вдягатися, не перетворишся на «ледачого удальонщіка в шльопанцях»))

Але все це теорія, хоч і зібрана з різних джерел протягом 1.5 року. Тому моя дружина поїде туди на розвідку в квітні, щоб перевірити особисто))

Питав у чатажпт стосовно кількості сонячних дней. Ось відповідь. On average, Oviedo may have around 1,600 to 1,800 hours of sunshine per year. On average, Kyiv sees approximately 1,800 to 2,000 hours of sunshine annually. Тобто майже як вдома.. що просто чудово.

Ліпше б ви в гугла спитали... weatherspark.com/...​ercin-Alicante-and-Oviedo То вже в Канаду можна, майже те саме ))

Обрати Іспанію, що б півроку не бачити сонця, як в грьобаному чорно-білому Київі — це навіть не відхилення )) Ще й порівнювати ото (рукалице)

Що саме не так з Києвом\Україною по клімату? Чи не ідеальне місце по цьому параметру взагалі. Зимою — буває сніг, буває мороз, можна кататись на ковзанах по справжньому льоду замерзших озер. Осінь взагалі сама прекрасна і красива пора року, такої кількості дерев і різноманіття барв ще піди знайди. Літом — вміру спекотно, можна відпочивати майже з усіма літніми активностями. Питання тільки до ранньої весни — самий некомфортний період (хочі він про очікування тепла — в цьому теж шось є).
Про слякоть не згадуйте — це питання міста та комунальних служб, а не клімату.

«Рукалице» — це про прошивку що клімат обов’язково повинен бути жаркий, і вважати що це тебе зробить щасливим. Хоча фактично — це більш шкідливо як для організму (шкіра, очі, мозги...).. банально будь-яке дослідження каже що сон людини найкращий коли трохи холодно і не сухо. Так і для ментальності — тому що забираєш в тіла всю сенсорну варіативність та барви різномантіних відчуттів оточуючого середовища (це, наприклад, про те коли кайфово від кави зранку під дождік, і т.д.).

Ще й порівнювати ото

Я порівняв місто в якому виріс, з містом в яке можливо вимушено знадобиться тікати і облаштовувати життя там. І відмінностей по клімату майже нема..і це прям дуже добре. Мені і моїм дітям не доведеться деградувати в «ледаря-філософа який любить прибухнути\прикурнути та бескінечно спілкуватися на сієсті про футбол»)) Так званого «бізнесового духу» (я не про туризм чи ресторани) на півночі трохи більше ніж на півдні.
Ви ж порівняли якісь пустелі мерсіни\аліканте які взагалі тут ні до чого.. ще б австралію взяли))

Доречі дякую за посилання на сервіс!) дуже зручний.. дає інфу не тільки по температурі. Трохи ще додав мені впевненості в правильності вибору)

Що саме не так з Києвом\Україною по клімату?

Холодрига восени і весною порівняно з теплими країнами. Наприклад на півночі Італії тепла погода вище 20 вдень це з 1 квітня по 31 жовтня, а в Україні з 1 травня по 15 вересня.

два тижні\місяць різниці з обох боків проміжку.. і вже так «холодно»?) Мій поїнт був про варіативність погоди і її користь. Тобто, так.. є періоди коли холодно.. і це типу добре.

Різниця в сумі 2-3 місяці, залежно від року і це помітно.

Незрозуміло, в чому сенс переїжджати в Іспанію щоб жити в такому ж кліматі як в Києві, якщо в світі багато країн з таким же кліматом і більшими ніж в Іспанії зарплатами (Швейцарія, Норвегія, Нідерланди, Німеччина) або де не потрібно вчити ще одну мову (Велика Британія, Ірландія)

Сенс — тільки вимушений, шоб зеберегти життя. Так би звичайно залишився, і їздив би собі у відпустку 2-3 рази на рік в різні цікаві міста (в тому числі в екзотичні теплі краї) туристом.

сенс переїжджати в Іспанію

Розказую як я дійшов до цього:
— відкрив карту.. так де б круто булоб жити.. ооо, купа країн кльових..класс зараз шось гляну на ютубі і вирішимо.
— опа, виявляється твоя англійська ніде в європі не потрібна.. треба 100% вчити локальну мову.. блін, залишаються бенелюкси, мальта, британія, канада, деякі азійські країни
— їх трохи повивчав і зрозумів шо то якийсь пі*дорез по життю буде)) відкинув з різних причин.
— ок, треба вчити мову.. яку б мову вчити, шоб і не нонейм, і шоб не бісила (бо ж все життя з нею далі жити) — пшек-пшек точно ні, гавкати по німецькі також ні. Всілякі північні мови (данія, нідерланди) не зможу.
— далі знайшов всякі матеріали по мовам, і виявилось що самі кайфові — італійська, французська, іспанська. Французська — складна, та і сама франція як крайна мені не дуже. Італійську ніхто не знає в цьому світі. Іспанська — третина світу її знає якось, легко вчити, наче б то джекпот.
— Далі починаю курити Іспанію — оо, виявляється я підсвідомо її любив все життя.. рафаель надаль, фернандо алонсо, неллі фуртадо, всі ці іспанські молодіжні серіали коли був малий — я прям кайфував, від їх емоцій і т.д. Також був в мадриді і на Тенеріфе.. все здалося якимось збалансованим (тобто баланс деревенщіна-цивілізація) як на мене. Плюс трохи повивчав про їх ментальність — а це про сім’ю, дітей, родинні зв’язки.. поки що все прям гуд. Паралельно вивчав інші країни в цьому плані — і поки що — іспанія то про людей.
— далі виявилось що іспанія по цінам ще на така охеревша, і просадка по купівельної спроможності буде не така сильна.
— далі звичайно почав вивчати недоліки і досвід переїзду мігрантів (не тільки наших).
— ну і після прийшов до Ов’єдо.

Щодо податків, роботи, та і взагалі. Я чітко розумію — що еміграція це просадка як по грошах, так і удар по психіці. Фактично — з життя треба викрислити десь 5років, тобто якщо зараз тобі 35, то вважай що насправді 40)) Треба «померти» тут, і знов народитися на новому місці. Дуже багато вивчав саме психологічний аспект міграції.. і податки, море — то взагалі останнє що має бентежити. Ось так і виявилось, що північ Іспанії, НЕ біля моря — буде мінімальним ударом. Тож вчу поки іспанську і сподіваюсь нікуди не доведеться їхати)))

Дякую за детальне пояснення, тепер Ваш вибір зрозумілий. А чому тоді не Аргентина чи Уругвай? І там і там мова та культура теж іспанська, і клімат такий же холодний як і в Києві та на півночі Іспанії, зате можна спробувати віддалено працювати на замовників з США, оскільки часовий пояс той самий.

А чому тоді не Аргентина чи Уругвай?

Все вірно)) Це запасні варіанти на випадок ядерного піпоза.. як раз вже і мову знати буду)
Та і в Іспанії все ж більше «європейської цивілізації», ну і конкретно про Ов’єдо — чи не кожний рік — саме чисте, саме естетичне, та саме безпечне місто чи то Європи, чи то Іспанії.

На відміну від латинської америки — де чи пристрелять, чи срач, чи будинки з гівна.. але це мої упередження, не перевіряв, бо фізично не встигаю)) але як бекап — Чилі наприклад гуд наче.

Тому ось чому іспанська — «ринок» для життя та і для роботи кратно розширюється))

А чому не Португалія? Мова в Бразилії ще використовується (для запасного аеродрому) і ніби англійську ще знають. І до громадянства 5 років а не 10 в Іспанії (з відмовою від українського, що наразі взагалі неможливо)

Клiмат то досить iндивiдуально i нe можна знайти який подобається всiм.

буває сніг, буває мороз

Особисто мeнi цe взагалi нe цiкаво, ну хай тиждeнь на Рiздво максимум. В Українi чудовий клiмат з сeрeдини квiтня до сeрeдини жовтня (для мeнe). А потiм ну його, i цe при тому що майжe по пiв життя прожив в Запорiжжi та Днiпрi, якi пiвдeннiшi Київа (там також дeкiлька рокiв прожив) i всe одно — памсмурно, мало сонця, тeмпeратура нижчe +15. Бррр, нахiба. Постiйно хотiлось на пiв року кудись втeкти.
Взимку на пiвднi Icпанiї також нe iдeально, алe +15+18 з сонцeм (цe важливо) в промiжку 11-18 годин дужe заряджають, можна i в футболцi бути, кайф. Хочeться ходити, гуляти, жити. А в Українi/Польщi/Чeхiї/Нiмeчиннi навiть з дому виходити нe хочeться в цю пору року, що впливає на eмоцiйний стан, нiякий вiтамiн D в таблeтках нe допомагає.
Алe, то моє особисти з приводу клiмату.

Просто люди дивуються навiщо обирати Iспанiю i жити на пiвночi, коли можна поїхати в бiльш розвинeнi Нiмeчину,Австрiю,Нiдeрланди,Канаду якщо клiмат нe важливий.

p.s. поки писав, Святослав висловив вжe головний поiнт

Просто люди дивуються навiщо обирати Iспанiю i жити на пiвночi, коли можна поїхати в бiльш розвинeнi Нiмeчину,Австрiю,Нiдeрланди,Канаду якщо клiмат нe важливий.

Люто плюсую. Не просто клімат не важливий, а щей гірший за київський

От тільки Київ — це не тільки Поділ, Дніпровські схили та Хрещатик-Майда-Бесарабка, а ще й:
1. Депресивна зима з мішаниною багнюки, собачого гуано, солі та калюжами, що не висихають по півроку.
2. Пробки зранку і ввечорі через жахливе планування, відсутності метро
3. Сіро-чорні панельки зі строкатими клаптями утеплення та кондерів
4. Нульовий благоустрій старого житлового фонду, парковка будь-де, сміття, розбиті тротуари та ямковий ремонт доріг.
5. Засрані рекреаційні зони типу парків, лісів, гаїв, луків.
6. Задушливе вологе літо, часто з +35С, випаленими та викошеними під 0 газонами, омелою на деревах та піщаими бурями.

Що, нічого позитивного в Києві ви не знайшли?
Все настільки страшне?

В Києві можна побачити та відчути протягом року — одночасно справжню весну, літо, осінь та зиму.
Хіба Іспанія може запропонувати такий ексклюзив?

Можна побачити жахливу бідноту та сірість, а можна побачити безмежну розкіш та яскравість.

В Києві можна побачити стільки всього (далекого від позитиву та нормальності) — чого не побачиш в ЄС, навіть за гроші.

справжню зиму.

Вибачте, а скільки років тому ви останній раз були взимку у Києві?
Є підозра що більше десяти, бо останні 10 років пори року тут стандартні «багнюка, багнюка замерзла, багнюка засохла»))

Спеціально для тих, хто не помітив або пропустив зиму 2023/24 в Києві
www.instagram.com/reel/C3XR4PAoKG7
www.instagram.com/p/C04YWJaN9k4
www.instagram.com/victoria_ishchuk

От в Іспанії такого точно нема ні в Мадриді, ні в Малазі.

В Україні є всі повноцінні та справжні сезони року: від морозної зими до спекотного літа.

Спеціально для тих, хто не помітив або пропустив зиму 2023/24 в Києві

Оці відосики як раз свідчать що ви тут дуже давно не були)
Бо той сніг лежить добу-дві, потім тане
А вночі багнюка переходить у агрегатний стан «замерзла», щоб зранку знову розтанути

В Україні є всі повноцінні та справжні сезони року: від морозної зими до спекотного літа.

Немає (ну може десь у Карпатах тільки)
Нормальна зміна сезонів останній раз була років 15 тому.

Оці відосики як раз свідчать що ви тут дуже давно не були)

Останні кілька років підряд катаюся на ковзанах по озеру в парку Перемога.

Нормальна зміна сезонів

Це як?.). шоб сніг випав 1 грудня, лежав тільки на газонах, і потім розтанув 29 лютого.. це нормальна зміна сезонів?))

Останні кілька років підряд катаюся на ковзанах по озеру в парку Перемога.

Хочеш стати номінантом премії Дарвіна?)

Це як?.). шоб сніг випав 1 грудня, лежав тільки на газонах, і потім розтанув 29 лютого.. це нормальна зміна сезонів?))

Нормальна зміна сезонів, це колі сніг випадає у листопаді, а тане у березні
Коли таке останній раз було?)

Хочеш стати номінантом премії Дарвіна?)

Сотні людей там відпочивають. Ввечері взагалі вайби нереальні.. інколи виходять якісь професійні фігуристи.

fex.net/ru/s/yytzmc0

ох «погані» зими в Києві..не такі як в Лапландії

І ось, до слова, яка осінь з вікна
rieltor.ua/...​tfy.ua&utm_term=782887032

ще піди знайди таке в європі)

Сотні людей там відпочивають.

мільйони мух не можуть помилятись?))
пошукайте статистику скільки людей гине на водоймах кожну зиму, вона не дуже втішна..

ще піди знайди таке в європі)

дійсно, отакі срані мурашники там ще треба пошукати))

Тут статистика погоди та опадів в Києві з 2010 по 2024 роки
meteopost.com/weather/climate

В січні 2024 року в Києві було в 2 рази більше снігу ніж скажімо в 2011.

Ниття на погоду — це народна забава в пенсіонерів.

В січні 2024 року в Києві було в 2 рази більше снігу ніж скажімо в 2011.

Що було у 11 році не знаю, бо живу тут останні десять років. Але цієї зими було умовно два тижні зимньої погоди, все інше — безкінечна осінь.

Ниття на погоду — це народна забава в пенсіонерів.

Це ви про себе?

Це вам хто сказав, що так має бути? Ви де таке бачили в Україні? Це ваша забаганка така — щоб сніг лежав з листопада до березня?

Середня температура в Києві в 1882 році
січень 1882 −1.4, лютий 1882 −2.5

Середня температура в Києві в 1952 році
січень 1952 −1.6, лютий 1952 −3.1

Середня температура в Києві в 2021 році
січень 2021 −2.5, лютий 2021 −4.5

Але загалом певна зміна клімату відбувається. Зими загалом стали дещо тепліші.

Це вам хто сказав, що так має бути? Ви де таке бачили в Україні?

я багато років прожив у Луганську, там така погода була нормальною року до 10 приблизно

Київ

Середня температура в січні з 1982 по 1991 — 3.79

Середня температура в січні з 1992 по 2001 — 3.06

Середня температура в січні з 2002 по 2011 — 3.42

Середня температура в січні з 2012 по 2021 — 3.31

Цією статистикою ви тільки підтверджуєте мою тезу, що нормальної зими у Києві немає (як виявилось, і не було))))

В Києві бували такі зими, що Дніпро замерзав і можна по ньому гуляти від берега до берега.

як виявилось, і не було

Все пізнається в порівнянні. Але в Києві можна побачити та відчути і хуртовину, і мороз мінус 10-15, і снігу порадуватися.

В Києві бували такі зими, що Дніпро замерзав і можна по ньому гуляти від берега до берега.

Аномалії нічого не доводять

Але в Києві можна побачити та відчути і хуртовину, і мороз мінус 10-15, і снігу порадуватися.

Можна, але це знову таки аномалії у нинішній час.
Реальність зараз це багнюка, дощ, та близьконульова температура.

Всім не вгодиш з «правильною температурою». Комусь холодно, комусь жарко, комусь волого, комусь сухо.

От вам, наскільки зрозумів, хочеться стабільних морозів від −5 до −15 та сухого, чистого снігу з листопада до березня. А комусь хочеться +2 або +5 в січні, а це звісно передбачає мокрий сніг та певну багнюку.

В світі є різні локації з різним кліматом. Впевнений, що кожен може підібрати для себе оптимальний температурний режим.

Навіть в Україні є місцевості, в яких сніг лежить до квітня.

Всім не вгодиш. От вам хочеться морозів стабільно мінус 5-10 та снігу з листопада до березня.

А комусь хочеться +2 або +5 в січні, а це звісно передбачає мокрий сніг та певну багнюку.

А до чого тут кому що подобається?
Моя теза була про погодні реалії, які існують поза межами чиїхось бажань.

Але цієї зими було умовно два тижні зимньої погоди
Реальність зараз це багнюка, дощ, та близьконульова температура.
Але цієї зими було умовно два тижні зимньої погоди, все інше — безкінечна осінь.

З ваших коментарів чітко випливає, що вас не влаштовують «зимовість» зим в Києві. А вони тут плюс-мінус однакові (схожі) як мінімум з 1980-х років, якщо подивитися на статистику спостережень.

Середня температура в січні в Києві десь −3-5 градусів останні 40 років. І це як мінімум, бо далі я вже не аналізував метеорологічні дані.

Нормальна зміна сезонів останній раз була років 15 тому.

То виходить, що ви живете понад 10 років в локації, в якій зими вас не влаштовують. В Києві зима має свою нормальність, і вона доволі стабільна.