Вигоряння в ІТ. Розповідь психолога

Всім привіт!

Мене звати Ольга, і я була software розробником в одній з українських ІТ компаній. Минулого року я на власному досвіді зіткнулась з вигорянням на роботі і хотіла б поділитися своїм досвідом.

Після початку війни ми з сином емігрували в Болгарію. Перше літо тут я провела на адреналіні, намагаючись встигнути все, і з відчуттям, що це якась шалена і довга відпустка, і ми ось-ось повернемось додому.

Але ближче до осені прийшло розуміння, що це надовго... І в мене почалась депресія. Я перестала відчувати задоволення і радість від того, що мені подобалось раніше, а згодом мене наздогнав ПТСР.

Проти депресії допомогли антидепресанти, але втома нікуди не зникла. Від того, що я постійно мала робити вибір — дитина чи робота, і вся відповідальність за малого була тепер лише на мені, я почала не витримувати.

Якість роботи знизилась. Я буквально чула у себе в голові, як мій мозок благає: «тільки не це, я більше не можу» кожен раз, коли я сідаю за комп’ютер і намагаюсь зосередитись на задачах. І це швидко стало помітно всім в моїй команді.

Після відчайдушних спроб вичавити з себе те, чого вже не було, ми припинили співпрацю. І хоча це було дуже сумно, десь в глибині душі я зраділа, бо більш за все хотіла просто лягти і лежати, хоча б 4-5 місяців.

З мого останнього робочого дня пройшов майже рік, і за цей час ці події перетворились у досвід, що можна втратити ТАКУ роботу з ТАКОЮ платнею, і продовжити жити.

Нарешті з’явився час озирнутись навколо і побачити, що ще існує в світі, крім айті, і зазирнути в себе у пошуках бажань, чим ще мені б хотілось займатись? Найцікавішим з усіх варіантів виявилась психотерапія :)

UPD. Мала на увазі роботу психотерапевтом.

А у вас був досвід професійного вигоряння? Діліться в коментах, як це було і як ви з цим впорались.

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

в коментарях найбільше вигорають ті хто по ту сторону кордону.
а тим хто тут лавірує між ракетами та бусіками ніколи цим страждати =)

А я с семьей полтора месяца прожил в Харькове, под постоянными обстрелами, один раз чудом реактивной артиллерией на улице не накрыло. Потом еще с год в глухом селе под Полтавой, где электричество бывало пару раз в день по два часа, вода в колодце, туалет на улице, а отопление в печке дровами/углем. И, наконец, выехал в Хорватию, где смог вздохнуть спокойно.
Работал все это время, деливерил как мог, потому что остаться еще и без гроша в кармане позволить себе не мог (да и сейчас не могу). И вот ни тебе депрессии, ни ПТСР, ни выгорания за все это время.
Возможно потому, что программирование — лучшее из того, чем я занимался в этой жизни.

А у вас був досвід професійного вигоряння? Діліться в коментах, як це було і як ви з цим впорались.

Наразі є одна задача — вижити в поточних умовах. А такі дрібниці мирного часу як «вигоряння» вже давно не турбують.

Зараз багато говорять про вигоряння та депресію. Але мені здається що це черговий «ярлик», який чіпляють на зовсім різні проблеми. За часів СРСР був інший улюблений діагноз «Вегетосудинна дистонія» — який фактично означав «щось не так з психікою». А далі — як то кажуть "Голова предмет тёмный — исследованию не подлежит«©.
Я багато років відчував на роботі те, що зараз описують як вигоряння. Але при цьому мій дід відпрацював на заводі 40 років: без усякої кар’єри, займаючись кожен день однаковою роботою. Він любив випити після роботи як усі роботяги — але у нього не було ніякого вигоряння, ні депресії. На вихідних він їхав працювати на городах (як уся наша родина тоді). Мій тато теж відпрацював на заводі багато років, а потім, у 90ті, ще знайшов собі другу роботу. Декілька років у нього було тільки декілька годин поспати між роботами. Він ходив як зомбі, у нього були проблеми зі здоров’ям, він жив на таблетках — але жодної депресії чи страждань: як тільки у нього з’являлася можливість він спокійно засипав.
З іншого боку я знаю декілька прикладів як люди на війні кінчали життя самогубством. Як би безглуздо це не звучало: там, де для смерті достатньо просто висунути голову з окопу — вони стрілялися чи вішалися самі! Інколи до цього жалілися що вже не можуть тягти, були у відчаї. Але деякі навіть не здавалися «на межі»: сьогодні він тягнув як всі — а завтра знайшли на дереві.
Тобто класична картина вигоряння і депресії коли людина потроху втрачає задоволення від роботи, потім від життя, потім взагалі лежить і нічого не хоче, потім починає думати про смерть — це скоріше розповсюджений стереотип.
Наприклад, я багато років відчував порожнечу у душі без кохання, розумів що класичного щастя у вигляді люблячої родини та дітей у мене ніколи не буде, був постійно пригнічений, відчував тривожний розлад, боявся життя. Я інколи думав як поїду десь подалі, зайду поглибше у ліс і там нарешті засну назавжди. Родичам залишу записку що раптом увіровав і поїхав жити десь у монастир на краю світу.
Але при цьому моя депресія не заважала мені цікавитися ІТ, навчатися, радіти коли робив складні задачі. Мені кожен день доводилося примушувати себе іти на роботу — але це не тому що я НІЧОГО не хотів робити, а тому що я хотів робити щось цікаве замість нудної роботи!
А коли я потрапляв у відпустку на морі — то усі мої проблеми залишалися десь позаду! Я йшов уперед, купався у морі, відпочивав — йшов далі ... Не існувало нічого крім надзвичайного світу навкруги і моїх відчуттів у ньому тут і зараз. Ввечері я міг побачити що розтер ноги чи отримав сонячні опіки — але наступного дня я забував про це як тільки рушав далі.
Найближче до божевілля я був на початку 2023 року. Один у самоізоляції у Харкові. Спочатку Ковід — потім війна. Працювати з дому набагато краще, ніж в офісі — у мене перший рік навіть майже припинилися панічні атаки. Але 3 роки без відпустки, майже не виходячи на вулицю — це вже було забагато навіть для такого інтроверта як я!. Останній рік ще додав хвилювання від вибухів щоночі. Я розумів статистику і не дуже вірив що у мій будинок прилетить (нічого «цікавого» поблизу нема) — але навіть якщо вибух за кілометр то це дуже гучно і будинок ніби «підстрибує». Проте останньою краплею для мене стало як швидко одна державна брехня зміняється на іншу! І коли замість «2-3 місяці» та «Крим до осені» почали казати «воювати доведеться кожному!», коли почалася «могілізація» як в Параші коли замість історій про звільнені території почали розказувати історії про героїв які загинули (і дуже часто у безнадійній ситуації) — я піймав себе на тому що прислухаюся чи не ламають двері до мене у хату! Я дуже гостро відчув що нікому не цікаво який я спеціаліст, як я живу чи як кому допомагаю. Для держави я просто шматок «гарматного м’яса», яке можна кинути у пекло війни. Не тому що це щось вирішить — а просто тому що Хуйло кине удвічі більше! Це просто таке змагання: кому не шкода покласти більше своїх громадян. Це як безглузда гра де два божевільних по-черзі відрізають собі спочатку пальці, потім ноги — «хто перший здасться».
Тоді я зрозумів що або я тікаю з цієї ситуації — або мене чекає справжнє божевілля! Мені навіть іноді почало чутися що у сусідній кімнаті я чую голос померлого родича. Наприклад працюю, і раптом думка «мамо з татом знову сперечаються» на кухні. А потім до мене доходить що це неможливо — прислухаюся — тиша. Кажуть «якщо боги хочуть покарати людину — лишають розуму». Це справді дуже лячно розуміти що не можеш довіряти власним відчуттям і власному розуму.
Саме цей страх пересилив у мене усі інші мої страхи та перепони. Я твердо вирішив що продам усе, продам квартири — і буду тікати ... мені пощастило виїхати в Європу (майже офіційно — без хабарів чи таємних стежок).
Повертаючись до теми: відтоді як я звільнився з роботи де пропрацював 20 років — я відчув себе вільною людиною! Я думаю у вільної людини не може бути вигоряння. Та і такої депресії коли ти лежиш, нічого не бажаєш і думаєш о смерті — я собі вже не уявляю. Бувають дні коли не хочеться вилазити з ліжка — ну так і не треба! Можна відіспатися досхочу, попоїсти смачненького, подивитися якийсь смішний дитячий мультик — у житті завжди можна знайти щось приємне та цікаве.

виявилась психотерапія

почему Вы решили что имеете права на такую деятельность ? сколько часов личной терапии у вас было до того, чтобы прикасаться к другим ?
можно узнать ваше образование ? можно узнать номер лицензии ? состоите ли Вы в соот. профессиональной ассоциации ?

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Перед тим як йти до психолога, для початку я би перевірився на вітамін D, групу вітамінів B і тестостерон (мужики).

По поводу тестостерона не все так просто. Его показатели в вакууме и вне динамики и вообще без правильной интерпретации могут вообще ничего не значить.

Нашел себя в этой статье, легкие антидепрессанты помогли, но как вы побороли отсутствие сил?

Мабуть так:

Нарешті з’явився час озирнутись навколо і побачити, що ще існує в світі, крім айті, і зазирнути в себе у пошуках бажань, чим ще мені б хотілось займатись?

Насправді «відсутність сил» — це сигнал організму що він просто більше не хоче займатися тим, чим ви його примушуєте.
На роботі я кожного дня відчував відсутність сил — наступного дня у мене почалася відпустка на морі. Я за перший день пройшов десь 20 км і проплив мабуть ще 5 км. І здавалося що можу ще і пів-ночі танцювати. Бачили як біситься молода собака коли її випустили на вулицю?

Імхо, мати справу з психологом — це фактично розказувати інтимні, важливі, особисті та складні теми, питання незнайомій людині, яку ви не знаєте і яка не знає вас.

За моїми спостереженням, зараз просто якесь нашестя психологів, коучів та інших «помічників», які обіцяють вирішити якісь життєві проблеми, переживання, тривоги за 30-45 хв незнайомим їм людям.

Раніше люди (деякі і зараз продовжують) ходили сповідатися до священників в церкви, де розказували про власні переживання, гріхи тощо. А от зараз пішла мода на психологів, які обіцяють полазити у вашому внутрішньому, інтимному світі з користю для вас.

Те, що погляд зі сторони на якісь ваші проблеми — може бути корисним, напевно, в цьому є сенс.

Але чи чужа, випадкова та незнайома людина зможе замість вас вирішити ваші внутрішні переживання — велике питання. Чи є сенс довіряти комусь чужому та незнайому свої інтимні питання?

Фактично, в сучасному світі, похід до психолог — це як піти на сповідь до священника в минулому.

Тому, як мінімум, потрібно перевірити наступне про будь-якого психолога:
— чи є він / вона професійним фахівцем (в теорії та на практиці);
— чи є він / вона порядною, моральною та етичною людиною (зрілою, адекватною особистістю);
— чи вміє він / вона тримати в конфіденційності інтимні теми, історії та питання інших людей (клієнтів).

Що там такого супер-інтимного, про що психолог не чув ще від сотні людей? У 99% людей одні і ті ж проблеми, ви нічого нового психологу не розкажете — «мене мама/тато в дитинстві бив», «мене чоловік/жінка не розуміє», «мене діти не слухаються», «робота не подобається», «не можу найти дівчину/хлопця» ну може ще штук 4-5 стандартних проблем з якими всі ходять

По секрету вам скажу, що навіть в компаніях не люблять працівників, які розказують історії про колишніх роботодавців (компанії) та їх внутрішні проблеми, секрети, кухню.
Це і є певна етика та порядність. Тобто поточному роботодавцю не розказують про колишнього.

«мене мама/тато в дитинстві бив», «мене чоловік/жінка не розуміє», «мене діти не слухаються», «робота не подобається», «не можу найти дівчину/хлопця»

Інтимність в цьому і полягає — що є набір власних (можливо типових) проблем. Це і є особисте, приватне життя. Туди лізти іншим без дозволу заборонено. Як і розказувати стороннім особам про побутові проблеми ваших клієнтів.

Етичність та порядність психолога — це і є ставлення до типових (можливо одноманітних) проблем клієнта як такого, що є чимось цінним, конфіденційним та важливим для цього клієнта.

Наприклад, в СРСР попи (священники) — це були стукачами-інформаторами. Людина приходила на щиру сповідь про власні страхи, гріхи, переживання, а її приватну, інтимну інформацію зливали в органи.

Чому цим не можуть займатися сучасні психологи, якщо попи в церквах можуть та роблять?

Дык смотря какой прошлый работодатель. Если это какая-нибудь зачуханная гос. контора, то в большинстве частных компаний нет никаких иллюзий по поводу того, как там обстоят дела.

А яка різниця? Навіщо розказувати поточному роботодавцю про вашого колишнього? Тобто який в цьому сенс?

Так само, імхо, неправильно та неетично — розпитувати та випитувати у працівника (який, наприклад, прийшов від конкурента) про бізнес, проблеми, внутрішню кухню, якісь приватні секрети його колишнього роботодавця.

Туди лізти іншим без дозволу заборонено.

Так не ходи до психологів. Тебе шо хтось заставляє чи шо ?

зливали в органи.

Кому ти потрібен ? Якщо комусь комусь знадобишься тебе знайдуть без всяких психологів.

Намагайтесь не переходити на особисте, зокрема на «ти» з незнайомими вам людьми.

Мій коментар стосувався загальних категорій та загального бачення, базуючись на власному досвід в бізнесі та вивченні деякої специфіки церкви та діяльності попів (священиків).

Зокрема поділився інформацією (мої знання), що така практика (зливу приватної інформації) існувала в церквах при сповідях у священників в часи СРСР.

Якщо людина приходить працювати на вакансію стажера, наприклад в банк, то досліджують не лише її особисто, але і її батьків, їх діяльність, професії, заробітки тощо. В кожній серйозній організації є своя внутрішня служба безпеки.

Тому про вас будуть знати багато, інколи навіть зайве. Ви нікому непотрібні, якщо ви працюєте на базарі та торгуєте цибулею, яку виростили в себе на дачі.

А якщо вас беруть на роботу в організацію з оборотам в мільйони, то ви та інформація про вас — потрібні і навіть дуже.

В кожній серйозній організації є своя внутрішня служба безпеки.

ну це понятно.
ми розмовляли про психологів і шо якийсь психолух може злити інфу про умовного Пєтю, який наприклад хоче здійснити статевий акт із кимось на роботі. але він колись давно женився і тепер вроді як не положено, але хочется. Ця інформація нікому не цікава, окрім дружини Пєті, і то не факт.

Я не стверджую, що конкретний психолог Ж зливає комусь інформацію про умовного П.

Але припускаю (роблю припущення), що так само як деякі попи (священники) порушували та порушують таємницю сповіді в церкві, так само деякі психологи можуть порушувати конфіденційність консультації з клієнтом. Наприклад, припускаю, що в росії — це звичайна буденність (практика) в психологічній тусовці десь в Москві.

Плюс частина консультацій відбувається через Viber, Skype, Messenger, Whatsapp, Telegram, а це, імхо, інформаційні діри в плані «конфіденційності».

На консультації приходять люди різного кар’єрного рівня та соціального статусу.

можуть порушувати конфіденційність

вобще то есть професійна етика і там зазначено конфединційниість розмов із психологом. і якщо психолух їх порушить то можна подати до суду я думаю
це то ж саме що і аналізи на ВІЛ інфекцію. вони є таємними
і не треба порівнювати часи, коли людей відправляли в сибір за анекдот і слідили за гражданами ссср і сьогодняшні часи.

вообще то есть професійна етика

От власне, я про те саме намагаюсь донести. В мене є сумніви щодо цього.

Чому цим не можуть займатися сучасні психологи, якщо попи в церквах можуть та роблять?

Я не знаю чим ви займаєтеся, може у вас шось секретне, всі мої розмови з психологом можна злити в інтернет і там взагалі нічого цікавого не буде. «Я шось замахалася, бо був реліз» та тому подібне. А вона каже «ну треба відпочити».

Психолог може НЕ знати вашого імені, прізвища та де ви працюєте. Ви можете представитися Іван Іванов і все. Злив інфи в стилі «До мене приходив якийсь Іванов сказав що його жінка називає хомячком і це його ображає» ніякої цінності не несе

В мене немає довіри до сучасних психологів та коучів загалом, там, на мою думку, багато мутних та дивних персонажів з великими питаннями щодо їх кваліфікації, моралі, етики тощо. Але, імхо, психологія дійсно цікава система знань, якою можна цікавитися, щоб розібратися самостійно в чомусь для себе.

Для того, щоб вірити в Бога непотрібно ходити в церкву. Можна негативно (скептично) ставитися до церкви та сучасних попів (священників) — але при цьому вірити в Бога. Так само, щоб цікавитися психологією непотрібно ходити до психолога. Можна самому щось почитати, дослідити та розібратися.

«Я шось замахалася, бо був реліз» та тому подібне. А вона каже «ну треба відпочити».

З такими питаннями розбираюся самостійно :)

приходив якийсь Іванов сказав що його жінка називає хомячком і це його ображає

От для вас це не є інтимним (про хом’ячка). А для когось це може бути інтимним.

Для деяких людей є цілком «нормальним» зливати в мережу всі подробиці свого приватного життя. А для когось це є «ненормальним».

В мене немає довіри до сучасних психологів та коучів

Мне показалось, или ві только что приравняли в одном предложении профессионалов (теоретически) и шарлатанов (в основном)?

Загалом ідея психології (погляд зі сторони на певну проблематику індивіда) та коучингу (тренерства, наставництва) виглядає привабливою. Психологія та коучинг — для мене це щось близьке за змістом діяльності, але не ідентичне. Але от реалізація в більшості крива, поверхнева та імітаторська, імхо.

Це добре видно по стану українського суспільства та його поточних лідерах (інфлюенсерах). Хочеться запитати, психологи — ау, ви де?

Якщо в Україні існують ефективні та робочі практики в сфері психології (серйозні фахівці в цій сфері) — то як так сталося, що суспільство (спільнота індивідів) загалом в такому, імхо, проблемному стані?

Психологія та коучинг — для мене це щось близьке за змістом діяльності, але не ідентичне.

как машинист и машинистка примерно

Ви маєте якісь глибокі знання та власну практику в сфері психології?
Особисто вивчали якісь методи дослідження в психології?
Застосовували знання психології для вирішення певних питань / завдань?

Ви маєте якісь глибокі знання та власну практику в сфері психології?

начальные

Особисто вивчали якісь методи дослідження в психології?

Крайне мало, лет 15 назад

Застосовували знання психології для вирішення певних питань / завдань?

да

А ви припускаєте, що в когось міг бути інший (відмінний від вашого) досвід застосування знань та методів психології на практиці?

А ви припускаєте, що в когось міг бути інший (відмінний від вашого) досвід застосування знань та методів психології на практиці?

разумеется. Именно для этого я сделал ремарку «профессионалов (теоретически)»
приравнивать неудачный опыт с психологами и коучей — это конструктивно
так можно взять ЛЮБОЙ неудачный опыт в ЛЮБОЙ сфере (автомеханики там, или зубники) — и объявить что это — «не наука, т.к. у меня с ними был неудачный опыт»

«Я шось замахалася, бо був реліз» та тому подібне. А вона каже «ну треба відпочити».

— Доктор у мене болить живіт, коли я на нього натискаю рукою.
— Ну так не натискайте. З вас 800 грн.

У 99% людей одні і ті ж проблеми, ви нічого нового психологу не розкажете

Треба пиляти стартап, АІ психолог)

Та просто містрал локально запустити.

Імхо, мати справу з психологом — це фактично розказувати інтимні, важливі, особисті та складні теми, питання незнайомій людині, яку ви не знаєте і яка не знає вас.

ну да
А при посещении проктолога вы показываете голую жопу чужому человеку
так работает медицина

Для декого відкрити душу та показати жопу — рівнозначні та еквівалентні категорії.

За гроші деякі не лише жопу покажуть. Але навряд ті, хто за гроші покаже «не лише свою жопу» відкриють свою душу.

Для декого відкрити душу та показати жопу — рівнозначні та еквівалентні категорії.

За гроші деякі не лише жопу покажуть. Але навряд ті, хто за гроші покаже «не лише свою жопу» відкриють свою душу.

ну так не ходите к психологу, в чем проблема, не вижу?

Краще сходити 3 рази до проктолога, ніж 1 раз до психолога

Краще сходити 3 рази до проктолога, ніж 1 раз до психолога

Очень сильно зависит от того какая именно у вас проблема

Краще сходити 3 рази до проктолога

Бажано до одного і того і все за один день :)))))

В медицині є протоколи. В психології протоколів немає. Медицина science-based + evidence-based, психологія лише в парі-трійці випадків (до яких гештальт не належить) evidence-based, та й evidence там дуже слабенькі

В медицині є протоколи. В психології протоколів немає. Медицина science-based + evidence-based, психологія лише в парі-трійці випадків (до яких гештальт не належить) evidence-based, та й evidence там дуже слабенькі

Именно поєтому вы не посещаете и не будете посещать психолога, понимаю
С другой стороны существует такое понятия как «группа поддержки», «группы реабилитации», которые, статистически, достаточно успешны, так что психология имеет право на жизнь и эффективность, пусть даже мы пока не в состоянии осознать теоретические основы этого делать
В принципе, это обычный путь любой науки

В принципе, это обычный путь любой науки

психологія це не наука

психологія це не наука

Гарна спроба :)
Психоло́гія (від грецького ψυχή (psyché) — душа, дух; λόγος (logos) — вчення, наука) — наука, що вивчає психічні явища (мислення, почуття, волю) та поведінку людини, пояснення якої знаходимо в цих явищах.

Астрологи і гомеопати теж вважають, що їхня практика є науковою.

Існування безлічі течій психології, які а) суперечать одна іншій б) немає жодного експерименту, який би довів перевагу однієї течії над іншої (і у принципі не може бути) показує, що це не наука.

Можливо, колись з’явиться хтось, хто поставить психологію на наукові рейки. Але поки що (і останні 150 років) це біля-медична практика

Астрологи і гомеопати теж вважають, що їхня практика є науковою.

Звідки такі беруться? Психологія то є наука, котра визнана в світі.

Існування безлічі течій психології, які

Таке є в кожній науці. На етапі вивчення явища робляться різні моделі (гіпотези) вони можуть доповнювати один одного, а можуть суперечити. Наприклад, в астрономії є два погляди на кінець всесвіту. Чи тепер астрономія стає в один ряд з гомеопатією? :)

б) немає жодного експерименту, який би довів перевагу однієї течії над іншої (і у принципі не може бути) показує

В психології купа експериментів. Психологічні направлення це не вся психологія. Це більше про спробу описати якісь явища, котрі важно якось вивчати. Але є інші напрямки психології котрі добре вивчаються і з якими легко робити експерименти.

Не пишіть о тім про ще знаєте з ютуб каналів. Навіть філософія є наукою, а там взагалі важко хоч щось поміряти. Щоб якась дисципліна вважалась науковою вона має відповідати науковому підходу.
Наприклад, астрологія вважає що сузір’я мають влив на людину або щось визначають в її долі. Хтось робить експеримент і спростовує це. Але астрологи все одно вважають, що сузір’я мають влив на людину. Це не є науковим підходом. Психологія. Є, наприклад, психоаналітична теорія (гіпотеза) особистості. Котра має якусь пояснювальну силу, і котра може дати відповідь на де які питання (підсвідомих дій наприклад). От якщо завтра Персі Джексон проведе експеримент, де доведе, що це не так, а психоаналітична психологія все одно буде в це вірити, це буде означати що вона не відповідає науковим принципам.
Є окрема тема де багатенько психологів має кашу в голову і вірять в що завгодно від езотерики до гомеопатії. Але це окремі люди, є фізики і математики котрі вірять в бога. Від цього науці не холодно не жарко.

Психологія то є наука, котра визнана в світі.

Ні, не визнана. Вона не є наукою, а є розділом знання. Але для того, щоб стати наукою, потрібно мати необхідну і достатню кількість ознак, яких у психології немає (я думаю, що і не буде, але я можу помилятися)

Таке є в кожній науці.

Ні.

На етапі вивчення явища робляться різні моделі (гіпотези) вони можуть доповнювати один одного, а можуть суперечити. Наприклад, в астрономії є два погляди на кінець всесвіту. Чи тепер астрономія стає в один ряд з гомеопатією? :)

Напрямки — це не гіпотези. У психології неможливо провести експеримент, який покаже, що, умовно, КПТ не працює, а гештальт працює, або навпаки.

Не пишіть о тім про ще знаєте з ютуб каналів.

Не пишіть про те, що ви знаєте з дописів у фейсбуках.

Навіть філософія є наукою,

Ні, філософія не є наукою

В психології купа експериментів.

Експерименти не роблять область знання наукою (алхіміки провели незліченну кількість експериментів). Ставлення до їх результатів уже наближає.

Є, наприклад, психоаналітична теорія (гіпотеза) особистості. Котра має якусь пояснювальну силу, і котра може дати відповідь на де які питання (підсвідомих дій наприклад). От якщо завтра Персі Джексон проведе експеримент, де доведе, що це не так, а психоаналітична психологія все одно буде в це вірити, це буде означати що вона не відповідає науковим принципам.

Власне в цьому ж і суть — неможливо провести експеримент, який може показати неправоту будь якого з підходів у психології. Саме тому це і не наука.

а PhD доктор філософії — це не доктор 🤦‍♀️

Філософія є основою науки, її джерелом. Але не є наукою як такою.

Філософія є основою науки, її джерелом. Але не є наукою як такою

щоб отримати доктора філософії людина повинна займатися науковою діяльністю, писати наукові статті і захистити наукову роботу, яка має робити вклад у науку

доктора філософії також отримують люди, які займаються науковою діяльністю в області психології

Саме тому це і не наука.

Халва, халва, халва. Скільки б разів ви це не повторювали, вона не перестане бути наукою. Визнаною світовою науковою спільнотою. Кращі університети світу вчать психологів, а гомеопатів або астрологів не вчать.

Не пишіть про те, що ви знаєте з дописів у фейсбуках.

Взагалі то психологія це сфера моїх професійних інтересів. Але ж хіба то для вас аргумент? :)

Я прям чую як зараз доктора філософії пішли рвати на собі волосся і рвати свої дипломи.

Експерименти не роблять область знання наукою

Я вже по трохи починаю втрачати терпець. Тоді вже і фізика с хімією не науки.

Власне в цьому ж і суть — неможливо провести експеримент

Ні. Бо в любий науці є теоретичні аспекти. Але в психології було проведено купа експериментів. Я про це вже писав. Ви звузили психологію до уяви про психотерапію. Психотерапія то прикладний аспект психології. Як лікування то прикладний аспект медицини. Відкрийте серйозний журнал з психологічних досліджень там будуть експерименти на любий смак від соціальних до зоопсихології. З формулами, графіками табличками і іншим. Де застосовуються статистичні методи обробки інформації. Саме тому це наука. Якщо ви вчились на психолога вам би це пояснили на першому курсі.

Халва, халва, халва. Скільки б разів ви це не повторювали, вона не перестане бути наукою. Визнаною світовою науковою спільнотою. Кращі університети світу вчать психологів, а гомеопатів або астрологів не вчать.

Є університети, де вчать астрологів, а вже університетів, де вчать, наприклад, теологів так взагалі бозна скільки — але ані астрологію, ані теологію, ані психологію не не робить науками.

Взагалі то психологія це сфера моїх професійних інтересів. Але ж хіба то для вас аргумент? :)

Ні, взагалі не аргумент. Для теолога пізнання бога є сферою його професійних інтересів. Але це не робить теологію наукою

Я прям чую як зараз доктора філософії пішли рвати на собі волосся і рвати свої дипломи.

Навіщо? Філософія — це штука ширша за науку

Я вже по трохи починаю втрачати терпець. Тоді вже і фізика с хімією не науки.

Ви взагалі розуміти контекст і здатні лише виривати фрази? Сам по собі експеримент не робить певну царину пізнання наукою. Алхіміки робили їх бозна скільки.

. Але в психології було проведено купа експериментів.

В яких є величезні проблеми, бо вони а) не відтворювані в 90+% б) висновки з них можна робити будь які

Відкрийте серйозний журнал з психологічних досліджень там будуть експерименти на любий смак від соціальних до зоопсихології. З формулами, графіками табличками і іншим.

Так знову таки, ходимо по колу. Існування досліджень не робить психологію наукою.

Саме тому це наука. Якщо ви вчились на психолога вам би це пояснили на першому курсі.

Якби ви вчилися на теолога/алхіміка/астролога, вам би пояснили, що це наука на першому курсі

Є університети, де вчать астрологів

Список в студію.

Ви взагалі розуміти контекст і здатні лише виривати фрази? Сам по собі експеримент не робить певну царину пізнання наукою. Алхіміки робили їх бозна скільки.

Експеримент експерименту відмінність. Та є ще параметри експерименту. В психології є навіть курс такий «експериментальна психологія». Де вчать, як правильно проводити експеримент.

а) не відтворювані в 90+%

попрошу пруф

Так знову таки, ходимо по колу. Існування досліджень не робить психологію наукою.

Відчуття ходіння по колу в мене теж є.

Якби ви вчилися на теолога/алхіміка/астролога, вам би пояснили, що це наука на першому курсі

В тому ж і справа, що таких вищів немає. Або їх дипломи не визнаються в спільноті.
Наприклад в Стенфордському університеті є курс з психології, а теолога/алхіміка/астролога немає. Чи то для вас не авторитет і вони дурніше за вас? :)
І ще цікавий факт. Більшість хто відкидає науковість психології мають особисті проблеми. Їм простіше сказати, що психологія це щось не серйозне ніж визнати особисті проблеми. Наприклад є такий пан Невзоров, також борець з психологією і психотерапією, але якщо уважно почитати про нього можна побачити натяки на проблеми з кукухою або навіть визнання шизофренії. Тож ви в гарній компанії :)

Список в студію.

astrologicalmusings.com/...​s-in-indian-universities

В психології є навіть курс такий «експериментальна психологія». Де вчать, як правильно проводити експеримент.

Використання наукових методів не робить певний спосіб пізнання наукою

попрошу пруф

90% то для гіперболізації, останні дані що десь 50% досліджень по психології не відтворюються www.researchgate.net/...​_of_psychological_science

В тому ж і справа, що таких вищів немає. Або їх дипломи не визнаються в спільноті.

ахахахаха

www.topuniversities.com/...​ty-religious-studies/2022

Університети, що видають дипломи з теології
Гарвард, Оксфорд, Кембридж тощо. Чи робить це теологію наукою? Ні звичайно

Чи то для вас не авторитет і вони дурніше за вас? :)

Посилання на авторитет симптоматичне для адепта психології, але не для адепта науки. Шейм он ю.

І ще цікавий факт. Більшість хто відкидає науковість психології мають особисті проблеми. Їм простіше сказати, що психологія це щось не серйозне ніж визнати особисті проблеми. Наприклад є такий пан Невзоров, також борець з психологією і психотерапією, але якщо уважно почитати про нього можна побачити натяки на проблеми з кукухою або навіть визнання шизофренії

о, то ви своїм опонентам приписуєте психіатричні захворювання? Добре, добре, продовжуйте.

Державні коледжі Індії у списку )) не щось приватне

Державні коледжі Індії у списку )) не щось приватне

РАЕН и закон божий в государственной школе

astrologicalmusings.com/...​s-in-indian-universities

С Зімбабве не було Вузів?

Використання наукових методів не робить певний спосіб пізнання наукою

На думку історика науки І. М. Веселовського, «Сучасна наука, по суті, спирається на такі три основи: 1) застосування експерименту, спостереження та досвіду щодо природи; 2) логічні докази висновків, отриманих із основних передумов; 3) можливість математичного уявлення природних процесів»
Все це в психології є. Чи то теж для вас не авторитет?

Університети, що видають дипломи з теології
Гарвард, Оксфорд, Кембридж тощо. Чи робить це теологію наукою? Ні звичайно

Так там же є фізика з математикою. І раз вони в одному ВУЗі з теологією, це автоматично їх лишає статусу науки.

Посилання на авторитет симптоматичне для адепта психології, але не для адепта науки.

Краще скажіть яка освіта у борца з лженауками. Може ваш ВУЗ крутійше ніж Стенфорд. Більшість наукової спільноти вважає психологію наукою, тут приходить ноунейм і всіх виводить на чисту воду.

о, то ви своїм опонентам приписуєте психіатричні захворювання?

А в мене так було написано? Перечитайте.

Ну і щоб надати якогось ґрунту для дискусії, почитайте серйозне дослідження щодо того, чи є психологія наукою.

Я прокоментував ваш «ґрунт для дискусії» щось ви мовчите. Може тому що автор статті обговорює психологію як науку? :)

На думку історика науки І. М. Веселовського, «Сучасна наука, по суті, спирається на такі три основи: 1) застосування експерименту, спостереження та досвіду щодо природи; 2) логічні докази висновків, отриманих із основних передумов; 3) можливість математичного уявлення природних процесів»
Все це в психології є. Чи то теж для вас не авторитет?

Знову посилання на авторитет. Пане, вам варто зрозуміти, що у науці посилання на авторитет перестало працювати саме тоді, коли до-наука стала наукою в часи Просвітництва.
По суті, у психології відсутні пункти 2 і 3, особливо рельєфно пункт 2 — логіка в психології повністю відсутня ваші дописи чудовий цьому приклад.

Так там же є фізика з математикою. І раз вони в одному ВУЗі з теологією, це автоматично їх лишає статусу науки.

Пане, ви пройдіть курс формальної логіки. На пальцях: те, що певні дисципліни є в певних вузах як не роблять такі дисципліни наукою, так і не роблять справжні науки, які вивчають у таких вузах не-науками.

Краще скажіть яка освіта у борца з лженауками. Може ваш ВУЗ крутійше ніж Стенфорд. Більшість наукової спільноти вважає психологію наукою, тут приходить ноунейм і всіх виводить на чисту воду.

Чергове посилання на авторитет і ad hominem. Нудно. А ви правда психолог?

А в мене так було написано? Перечитайте.

Так, у вас так і було написано.

Я прокоментував ваш «ґрунт для дискусії» щось ви мовчите. Може тому що автор статті обговорює психологію як науку? :)

Пане, ви здатні лише на висмикування певних слів (навіть не фраз). Після того, як пройдете курс формальної логіки та опануєте список 100+ когнітивних спотворень, приходьте, поговоримо.

Знову посилання на авторитет.

Щось в світі змінилось і це вже не працює? Не отримав апдейту. Ну тримайте від мене — математика і фізика не наука.

логіка в психології повністю відсутня ваші дописи чудовий цьому приклад.

Ну да, так як вважаю я вважає більшість наукової спільноти, а так як вважаєте ви вважають поодинокі фрікі.

На пальцях: те, що певні дисципліни є в певних вузах як не роблять такі дисципліни наукою, так і не роблять справжні науки, які вивчають у таких вузах не-науками.

Ви ж розумієте, що самі себе загнали в кут? Посилання на авторитети для вас не працюють, а то що ви собі пишете ну пишіть на здоров’я. Це ваша особиста думка. Маєте право. Світу від цього не холодно не жарко. Можете ще ігнорувати червоне світло на світлофорі.

Так, у вас так і було написано.

Я так і зрозумів що з розумінням написаного у вас є проблеми. Це багато чого пояснює.

Після того, як пройдете курс формальної логіки та опануєте список 100+ когнітивних спотворень, приходьте, поговоримо.

Зарахуємо злив. Посилання на авторитети не приймає, а сам дає посилання на статтю :))) Комедіант. Що про логіку щось згадуєте.
Повторюю. Світова наукова спільнота вже визначилась, що психологія це наука. Не така строга і точна як фізика чи математика. Тому вона відноситься до гуманітарних наук або соціальних. Це питання у людства вже закрито. Хочете бути Донки Хотом і поповнити ряди поодиноких фріків ніхто не забороняє у нас демократія і свобода слова.

Є університети, де вчать астрологів, а вже університетів

Лол, хіба університет поплавського)

Ну і щоб надати якогось ґрунту для дискусії, почитайте серйозне дослідження щодо того, чи є психологія наукою.

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7801307

Yet even after 140 years as an independent discipline, psychology is still struggling with its most basic foundations. Its key phenomena, mind and behaviour, are poorly defined (and their definition instead often delegated to neuroscience or philosophy) while specific terms and constructs proliferate

This article outlines three key problems of psychology (poor definitions of study phenomena, lack of unified theoretical frameworks, and an allegedly lower level of scientificity)

Psychology holds an exceptional position among the sciences. — цитата. Ви це помітили чи ні? Це перша строчка в даній статті. Так у психологія це не точна наука, як фізика, але від того вона не перестає бути наукою. Автор статті всю статтю пише, що психологія це наука, хоч і на особливому положенню.
Ви читали власне джерело? :)

психологія це не наука

Менеджмент тоже не наука, однако хоба — я магистр менеджмента

Так я ж не проти. Менеджмент — спосіб заробляння грошей ) як і психологія

В медицині є протоколи.

Ну якщо фантазувати. То яка гарантія що ваші особисті данні не вийдуть в зовні від лікаря? Яка гарантія, що лікар не буде обговорювати вас і ваш випадок з кимось іншим? Ну і на останок яка гарантія, що якісь збочений лікар не поставив приховану камеру?

Медицина science-based + evidence-based

ага, ага. Саме тому можна сходити до трьох різних лікарів і отримати три різні діагнози і варіанти лікування. Є медицина як наука, а є практичне застосування.

психологія лише в парі-трійці випадків (до яких гештальт не належить)

А ви отримуєте якісь сучасні наукові журнали з психології? Психологія має офіційний статус науки. Тобто відповідає всім критеріям. І вона нічім не гірше інших гуманітарних наук.
Психотерапія це прикладна частка психології, як лікування в медицині.

до яких гештальт не належить

А можна джерело? Спартак Суботін? :)
Може я пропустив момент, коли світова психологічна спільнота придала анафемі гешталь-терапію. :)

Я вже мовчу про те, як в роддомі жінки показують процес бригаді з 4-5 людей 😂 а раптом хтось зіллє інфу!! Я не довіряю оцій рижій акушерці зліва!

Я вже мовчу про те, як в роддомі жінки показують процес бригаді з 4-5 людей 😂 а раптом хтось зіллє інфу!! Я не довіряю оцій рижій акушерці зліва!

Самое то, когда на практику из медучилища приходит очередной поток фельдшеров. Там, как правило, приличное к-во мужчин, многие из которых падают в обморок в родзале. Ну, поначалу, по крайней мере. Потом то привыкают

Тіло людини ± однакове, що там соромитися? А от думки можуть мати як небачену висоту, так і нечувану ницість (хоча пересічно вони про те, як пожрати/посрати/побухати/потрахатися), тому ділитися ними зі сторонньою людиною виглядає певним збоченням.

Ну так вперед — викладіть своє фото в стилі «ню» :) Думаю, ДОУ навіть зробить для цього виняток :) Редактор зробить окрему статтю :) Чекаємо!!!

Може не треба ? Не зрозуміло це мальчік чи дєвочка))

Заради науки можна потерпіти :)

Тіло людини ± однакове, що там соромитися?

Доречи, якщо провести опитування на ДОУ, то можна легко довести, що у більшості є такий сором. Тож ваше допущення виявиться помилковим.

Це не припущення, яке потрібно перевіряти, це моя особиста думка з певного питання, яка зовсім не має бути думкою більшості чи взагалі ким завгодно поділятися.

Приймаю.
Так де фоточка? Ви ж написали що не соромитесь доведіть. Доведіть.

Та подивись як на всяких тренінгах обробляють народ і змушують брати кредити і вкладатися в фінансові піраміди. Так що психологія робоча тема і здатна змінити відношення до тих чи інших речей. Головне знайти спеціаліста під свої потреби. Плюс зараз на ютюбі купа безкоштовних психологів.

обробляють народ і змушують брати кредити

Це НЛП та інші подібні техніки маніпуляції, які масово поширені.

Мати справу із проктологом ще більш інтимно. Але інакше хвороби не лікуються

Фактично, в сучасному світі, похід до психолог — це як піти на сповідь до священника в минулому.

Так і є. Віра завжди відігравала саме цю роль — заспокоювала людину, давала їй сенс життя. Зараз люди відійшли від віри — полізли психічні проблеми — вони пішли до психологів.
Але є різниця: віра вимагає від духовника певних моральних норм і праведного життя. Люди охоче приходять до священика за порадою коли бачать що він «людина божа» — тобто духовне для нього важливіше мирського. Саме тому так підривають віру і авторитет церкви попи на мерседесах чи з золотими годинниками. Добре коли шлях служіння Богу обирають люди, якім довелося пережити трагедію, або люди які відчувають до цього покликання. Такі люди розуміють життя і можуть справді підтримати людину, яка прийшла з власним болем.
У той же час психологом чи психотерапевтом зараз може стати будь — хто. І це було б не так погано, якби існували наукові протоколи як лікувати. Але, на жаль, деякі психотерапевти практикують власні методи, як славнозвісна Вероніка Степанова:
www.youtube.com/watch?v=D4MA4tFzDNs
Отже особисто я краще пішов би за життєвою порадою до якогось сивого сільського священика, ніж до такої успішної дівчинки — психотерапевта.
З роками я усе частіше замислююсь що прикро що в мені не вистачає віри. Тієї самої віри, яка раніше була з дитинства і через усе життя була нагадуванням що існує щось більше і світле. Людині, яка має віру — не треба психотерапевта!

На мою думку, поради можна питати в людей:
— які багато чого самі пройшли (вистояли в життєвих штормах, фахова освіта, глибокий досвід);
— які багато працювали над собою та з собою (брали свідомий ризик та відповідальність за щось);
— хто має добре серце та сильну сутність;
— хто любить світ навколо, незважаючи на всі його недоліки.

Проблема в тому, що деякі це все можуть імітувати. Деякі успішно та нахабно імітують.

Імхо, справжня віра допомагає людині стати сильнішою. Якщо, припустимо, навколо вас багато лінивих, брехливих, егоїстичних та злих людей, то не стати одним з них допомагає віра.

В мене є знайомий, який виріс в місті Торез на Донбасі. Навколо нього в більшості були шахтарі, алкоголіки та наркомани. Але він вірив в себе — вчився, працював, вчив англійську мову. І депресивне середовище міста Торез з усіма його недоліками та проблемами йому не завадило.

Він вірив, що зможе та робив щось конкретне для цього.

в коментарях найбільше вигорають ті хто по ту сторону кордону.
а тим хто тут лавірує між ракетами та бусіками ніколи цим страждати =)

Фактично симптоми ті ж самі, причини різні.
Хтось вигорів у Google, хтось від життя в концтаборі.

На твіттері вчора проскакувало ниття сінйора в Убері, який жаліється що компанія виросла із стартапа і йому стало нецікаво, але звільнитися не може так як з компенсацією $800к його посадили в золоту клітку.

з початку війни вже з десяток прилітали в прямій видимості від мене
і ще з десяткок пролітали мимо над головою. це було в харк обл.
а останній раз вже в Києві в 300 метрах від мене по СТО на теремках.. і ще купу разів збивали в небі так що я бачив це

Коли розповідають про «вигорання» завжди згадую анекдот про
— А ваша Галя дуже балувана.

выгорание фигня. быстро лечится волшебными пендалями от окружающей действительности. ну а если по каким-то причинам недостаточно прилетает — то да, может долго не лечиться.) и это не клинический диагноз, как бы. а вообще топик — флеш рояль.)) свич из айтишечки в психологию — ну ок. брать за это деньги не имея диплома и лицензии — наверное тоже ок, если грамотно составлена оферта.) в принципе, если смогли помочь себе сами то возможно научились помогать другим. так иногда бывает. но плз, не называйте вашу.. деятельность психотерапией. это требует соответствующей квалификации.
ps: а вот хейт по поводу вашего рейта имхо мимо кассы. не важно сколько вы просите, если клиенты остаются довольны и при этом не происходит прямого обмана. просите хоть сто баксов в час. некоторые раскрученые скамерши психологини не стесняются тарифицировать на порядок больше.)

выгорание фигня. быстро лечится волшебными пендалями от окружающей действительности.

к сожалению, «волшебные пендели», при всей своей кажущейся простоте, не являются эффективным и/или надёжным способом мотивации персонала.
Доказательством тому сложить просто ахулиард разных теорий и методологий на тему «как эффективно мотивировать персонал»
Если бы пенделя были эффектинвными, то единственная теория мотивации называлась бы «Голод и избиения»

я тут скорее о самолечении. ну, всмысле, если это не клиническая депрессия, то из апатии рано или поздно вытолкнет wake up call хоть от личных финансов, хоть от прорыва накопившегося техдолга, хоть short notice от начальства. или какая-то внерабочая неожиданность. а методологий понятно что есть. на заводах вот применяется ротация по разным участкам конвеера. в программизме это не всегда возможно..

совершенно не факт
с клинической депрессией в основном никто не сталкивается
под «выгоранием» же как раз понимают неклинические проявления/ситуции.
Из них пендюлями тоже не выгоняют, там нужно тоньшее (хотя я не говорю что стимуляция не должна быть частью мотивационного процесса. просто только её одной — недостаточно)

Десь до 1860 року «голод и избиения» масово застосовувалися на практиці по всьому світу. В СРСР включно з Україною такі методи були популярні до 1960х років.

Імхо, власне «свободу» і «демократію» вигадали та впровадили на практиці для того, щоб раби (кріпосні, проли, пролетаріат, пересічні громадяни та інші назви) почали краще та ефективніше працювати. Лише для цього.

Імхо, в 19-ому столітті правлячі еліти помітили, що людина (індивід) без офіційного рабства (примусу від народження) працює значно краще. А інколи навіть займається творчістю, інноваціями (винаходами) та науково-технічним прогресом.

У формального (задекларованого) раба-кріпака мотивація творчо з ентузіазмом працювати вбивається з дитинства.

Тому було створено та впроваджено ілюзію «свободи». І це дало приголомшливі результати в плані розвитку технологій, науки, професій в 20-му столітті.

що це за опуси? люди есплаатують ынших людей

Ви що пропустили історію людства до 1860 року?

Людьми торгували офіційно та легально буквально якихось 170 років тому. Зараз 2023, тобто це лише 170 років умовної свободи — це всього лиш 8.4% часу нашої ери.

Плюс про табори та ГУЛАГ прочитайте .... це була реальність до 1960-х років.Тобто в нашій місцевості свободи були ще менше в часовому проміжку.

Ви що пропустили історію людства до 1860 року? Людьми торгували офіційно та легально буквально якихось 170 років тому.

И єто біло не то чтобі вігодно уже тогда, не то что сейчас

И єто біло не то чтобі вігодно уже тогда, не то что сейчас

Північним корейцям офіційно сказали, що вони живуть в народно-демократичній республіці. І все нормально. Всі проковтнули і живуть.

Східним німцям з 1949 до 1990 офіційно повідомили, що вони живуть в НДР, тобто Німецькій Демократичній Республіці. В когось були якісь питання стосовно реальності цих назв?

Українцям зараз також офіційно повідомили, що вони (!) вільні люди вільної країни. Також українцям сказали, що увесь світ заздрить українцям в плані демократії та стандартів свободи.

Імхо, зараз технічно важко сказати людям, що вони раби. Тому придумують «вільна країна вільних людей» або «народно-демократична республіка» та іншу ....нь.

ага. конго тоже демократическая республика.) но это скорее всё же предельные случаи. так то демократия взята на вооружение по той же причине, по которой были придуманы смазочные материалы. для двигателей, а не вот это. хотя..
но эт уже жёсткий оффтоп.))

Північним корейцям офіційно сказали, що вони живуть в народно-демократичній республіці. І все нормально. Всі проковтнули і живуть.

Да, производительность умственноого труда в КНДР до сих пор вызывает восхищение, а их креативность пока что не превзошла ни одна страна мира

КНДР поставила Росії 1,5 млн боєприпасів виробництва 1970-1980-х років
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що поставка мільйона снарядів Україні була необачним зобов’язанням з боку Європейського Союзу.

«Треба сказати, що у нас не було цього мільйона боєприпасів. Це, безсумнівно, було необачним зобов’язанням», — сказав він.
КНДР поставила Росії 1,5 млн боєприпасів виробництва 1970-1980-х років
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що поставка мільйона снарядів Україні була необачним зобов’язанням з боку Європейського Союзу.

«Треба сказати, що у нас не було цього мільйона боєприпасів. Це, безсумнівно, було необачним зобов’язанням», — сказав він.

Давайте с вами посчитает
1.5 миллиона снарядов 70-80 годов — это 75 тысяч снарядов в год. Понятно, что отдают не всё, есть еще. это масштабы военного завода, не самого крупного.

причем тут креативность/етк?

Це до того, що КНДР виявилася кращим тилом, ніж NATO.

Ефективність рабської праці на плантаціях Півдня США була перевищена вільною працею аж у 30х роках 20-го століття після масового впровадження механізації.

ви що пропустили історію людства до 1860 року

Ви що пропустили 200 років епохи просвітництва? Просто прийшли ілюмінати й видумали цю демократію й ілюзію свободи. Лінкольн сказал надо, народ отвєтіл єсть 🫡

Українцям зараз також офіційно повідомили,

Зеленьский сказал надо....

А ти себе ким вважаєш? Українцем? вільною людиною чи нє? Бо тут знаєш або ти вільна людина і тобі сказали правду, або ти не вільна людина і ти робиш що тобі повідомив ілюмінат зеленський, і звикаєш до своєї свободи. З останнім вітаю

Чувак ну як же так може бути стільки насрано в голові рілі?

Імхо, в 19-ому столітті правлячі еліти помітили, що людина

en.wikipedia.org/...​on_of_slavery_and_serfdom

свободу" і «демократію» вигадали та впровадили на практиці

Громадянська війна в сша та французька революція це процес вигадування??
Майдан це по твоєму тож процес вигадування?

Як можна з таким розумним виглядом категорично нести таку пургу, для мене загадка

Тому було створено та впроваджено ілюзію «свободи». І це дало приголомшливі результати в плані розвитку технологій, науки, професій в 20-му столітті.

це тому в білорусі й росії псевдовибори? Диктатура пролєтаріата й КПСС вже забулась? Как нащьот корольова що в шарашці ракети проектував? Це тому що в росії ще не «видумали» демократію?

Пурга, шапочку з фольги шукай а то ці ілюмінати на чолі з зеленським, шольцом і байденом ще твою ілюзію свободи назад заберуть, відключать тобі інтернет і платити перестануть.

ви нє понімаєтє
от вас скривают правду ))

теория мотивации называлась бы «Голод и избиения»

В принципе, в принципе это сработает :) Но «лечение» будет хуже болезни :)

Чарівні пендюлі були, наприклад, при совку прям на державному рівні.
При цьому ефективність економіки була нижче нуля (ну добре, не тільки через це, але це теж) і масовий алкоголізм серед робітників та низька якість продукції.

При цьому ефективність економіки була нижче нуля

насправді не «нижче нуля», а «формально трохи вишче нуля, але все одно недостатньо для нормальное функціонування»

Якщо ви формально та фактично подивитися, що було зроблено, спроектовано та побудовано в Україні:
— з 1960 до 1990 року
— з 1990 до 2020 року
то ваші гіпотези про низьку якість, низьку ефективність, масовий алкоголізм не спрацюють.

Якщо ви формально та фактично подивитися, що було зроблено, спроектовано та побудовано в Україні:
— з 1960 до 1990 року
— з 1990 до 2020 року
то ваші гіпотези про низьку якість, низьку ефективність, масовий алкоголізм не спрацюють.

Єто назівается «єффект низкой базі»
Когда у тебя нихера нету, то что строительство чего угодно будет значительнім достижением

А як називається, коли у вас щось є (школа, напрацювання, фахівці), а через 20-30 років — ніфіга нема?
Це який ефект?

А як називається, коли у вас щось є (школа, напрацювання, фахівці), а через 20-30 років — ніфіга нема?
Це який ефект?

Зависит от отрасли
Если, к примеру, у нас была отличная школа «как строить из говна и палок», а сейчас мы её утратили в свящи с тем, что больше нет необходимости строить из говна и палок, то это называется «Прогресс»
Раньше каждый водитель умел продуть жиклёр, а сейчас я даже не уверен, что правильн пишу слово «жиклёр»
да и косу с сапкой клепать я уже у деда так и не научился (а он был мастер), и рептух тоже не сплету (о чем, кстати, жалею)

а через 20-30 років — ніфіга нема?

«Станом на початок 1992 року кількість закладів середньої освіти в України становила 21,9 тисячі, у яких навчалося 7,1 млн учнів.

Кількість учнів залишалась незмінною до 1999 року, коли їх нараховували 7 мільйонів. Водночас, кількість закладів середньої освіти зросла до 22,1 тисячі.

За п’ять років кількість учнів скоротилася до 6 мільйонів, зменшилася і кількість закладів — до 21,9 тис.»
© www.slovoidilo.ua/...​erednoyi-osvity-ta-uchniv

Це який ефект?

Ефект звіздєжа

О школа.Дуже цікава і болюча для мене тема.
Ось дивись. Пішов значить я такий на початку 90х у збудовану при світлому соціалізмі школу.
Там:
1. Срали на вулиці. Туалет був без дверей і просто купа дірок нароблених у підлозі.
2. Воду пили краще не знати з чого (як там вижив не знаю)
3. Столовки не було (і як тато каже її там ніколи не було)
4. За компьютерні класи, лабораторії і т/д мовчу.
5. Ремонту школа кажуть не бачила років 30 (тобто більшість світлого комуністичного часу)
6. Чудесні виховані комунізмом вчителі били дітей головою об дошку і сприяли безкоштовній експуатації дитячою праці. Ні не дошку витерти, а відправити на тиждень дітей у поле картоплю копати до фермера, який заплатив за це відкат.

Зараз:
1. На тому ж місті абсолютно нова будівля школи із сучасними класами, лабораторіями і іншими фішками типу актового залу і навіть гримерних.
2. Так школ стало менше, але це була оптимізація — позакривали нафіг школи де вчились по 2-3 учня у класі і їх із інших сел громади возять шкільні автобуси (Шкільний автобус КАРЛ! Я у дитинстві таке тільки у американських фільмах бачив)
3. Вчителі частково залишились тіж, але і оновлення складу було. У сучасній школі вчителю не дозволено навіть торкатись учня. І це не жарти.

Якось так

позакривали нафіг школи де вчились по 2-3 учня у класі і їх із інших сел громади возять шкільні автобуси

У мене в селі то саме в перший клас на всю школу йшли 2-3 першокласники ще за яника.

Демкриза давно вже. Укрупнення то тільки гуд. Плюс окупація, після 2014го взагалі нема сенсу робити якісь висновки.

Так «психотерапия» — это уже прямой обман. А консультации тоже, скорее всего, так как кроме «поговорить» надо еще что-то знать. Вот коучинг подошел бы, но туда психологию не пристроишь нормально в название

имхо психотерапия это всё ж borderline. если кукуха реально свистит — надо к психиатру. но психиатрия стигамтизирована а к психологам валят толпы.

А чи не перервалися якісь професійно дружні стосунки? Можливо вас хтось надихав творити вашу магію?

Це ж як треба з колегами тісно дружити.. щоб стосунки так радикально вплинули на твою професію, заробіток, перспективи тебе і твоєї дитини.

Це здебільшого несвідомі стосунки. Чогось стало не вистачати нейронам головного мозку, якоїсь підтримки, якихось обставин. Навіть проста перестановка меблів іноді призводить до схожих сумних наслідків.

Можливо щось від вас пішло. Це таке собі «горе втрати» як на мене. Наприклад, на вашому старому робочому місці була картина, і ви на неї весь час дивилися, коли працювали...
Лікується відтворенням тих умов. Тобто знайти репродукцію тієї картини. Чи щось таке...
Люди дуже звикають, і тому переміни це дійсно сильно діючий фактор.

на моєму старому робочому місці був мій дім
а тепер я не можу туди навіть зайти вже 2 роки
як лікується?)

Спогляданням фоток з ним, або відео. Навіть 3D моделів (якщо такі робили)
Останне це так: одягаєте епл VR та завантажуєте модель вашого внутрішнього простору..
Це буде як лікувальна медитація чи щось таке.
А може й не поможе, проте мабуть варто спробувати.
Моделювання всього скоро у великий хайп зайде...

Так, а що по bored-out? Eкстремально протилежна ситуація, але психо-наслідки схожі..

Від того, що я постійно мала робити вибір — дитина чи робота, і вся відповідальність за малого була тепер лише на мені, я почала не витримувати.

Так це не професійне вигоряння, це вигоряння від еміграціі, адаптаціі та потрібності поєднувати фултайм роботу і дитину. Тут з професією воно ніяк не пов’язано. Просто психологія дала вам більше вільного часу.

На професію як видно з посту це вплинуло прямим чином

Як ви думаєте — чи можна було впоратися з вигорянням без зміни професії? Бо дуже тривожно, що вихід з вигоряння — вихід з айті.

Як варіант — можна взяти перерву. Домовитися про кращий графік. Знайти більш дружній колектив чи більш цікавий проект.

Це не рекомендований вихід. Я нікому нічого не рекомендую. Кожний приймає своє рішення.

Просто в мене є знайомі, які таким же чином вийшли (і по тим же причинам). Цікаво, чи можна було якось зробити, щоб і не виходити, і вигорання полікувати. Бо заробітки «внє айті» далеко не ті, зато в них часу більше.

Думаю, можна, але я не знаю як)

Цікаво, чи можна було якось зробити, щоб і не виходити, і вигорання полікувати
Думаю, можна, але я не знаю як)

Так Ви слона не продасте)

Бо дуже тривожно, що вихід з вигоряння — вихід з айті.

Лишь утратив всё до конца, мы обретаем свободу. ©

а якщо снарядом відірвало голову то це також професійне вигорання? на роботу ж впливає прямим чином.

Нет времени на выгорание — когда сидишь в отпуске за свой счёт несколько месяцев, а семью кормить нужно

виявилась психотерапія

почему Вы решили что имеете права на такую деятельность ? сколько часов личной терапии у вас было до того, чтобы прикасаться к другим ?
можно узнать ваше образование ? можно узнать номер лицензии ? состоите ли Вы в соот. профессиональной ассоциации ?

Та ладно, у нас державою, міжнародною політикою та військовими питаннями керують та займаються:
— гуморист-блазень з правничою освіту made in Кривий Ріг (з нульовим професійним досвідом за юридичним фахом)
— адміністратор шмоточного магазину Sanahunt, який в минулому займався питаннями МАФів (кіосків).

Тобто їм можна? А тут бачте «состоити ли вы в профессиональной организации». З якого ....?

Чи слабких та беззахисних можна бити, принижувати, повчати та насміхатися?

Хто про шо, а на річницю війни комусь президент блазень.... запишись на сеанс до ТС шолі вже

А ти чим займався до війни?

— гуморист-блазень з правничою освіту made in Кривий Ріг (з нульовим професійним досвідом за юридичним фахом)

та що ж це таке, як Рейган актор став президентом, так вау, як Зе-актор — так фу...
(єслішо, я голосував за Порошенка, пруфи є)

та що ж це таке, як Рейган актор став президентом, так вау, як Зе-актор — так фу...

Говорить что «актер-рейган стал президентом» єто всё равно что сказать «детсадовец-зеленский стал президентом»
между тем моментом, когда в молодости рейган был актером и тем моментом, когда он стал президентом прошло около 30 лет, если не больше, за это время он успел побывать в т.ч. губернатором калифорнии (8 лет),
Служил в армии, был профсоюзным деятелем.
так что да — «а еще он когда-то был актёром» ©

между тем моментом, когда в молодости рейган был актером и тем моментом, когда он стал президентом прошло около 30 лет, если не больше, за это время он успел побывать в т.ч. губернатором калифорнии (8 лет),
Служил в армии, был профсоюзным деятелем.

ах, он воно що! дякую, ви звільнили мене від чергової пропагандистської омани.

Біля 400 годин особистої терапії, 100 годин групової терапії, працюю під регулярною супервізією
Так, входжу в НАГТУ (Національну Асоціацію гештальт терапевтів України)
Магістратура МАУП, 2 сходинки гештальт підходу
Ліцензії поки що немає, але згідно із законодавством України ми маємо право практикувати без неї

досі неясно, яка у вас базова освіта — психологія, чи ІТ ? 🤔

Фінанси і переклад

а чим би ви займались, якби не треба було гроші заробляти ? 🤔

Валялася б на пляжі 😄

Просто айтішніків от привчають відповідати по піонерськи на ці мудотні запитання типу що б ти робив якби мав мільйон. Відповів правильно — отримав 5 кіло. Не відповів — не отримав. А потім це заростає в підкірку

не скукота, ти просто не валявся як слід :P

айтішніків привчають відповідати на запитання типу що б ти робив якби мав мільйон.

хто привчає? для чого? 🤔

Та ХРи-психологині ж :) це ж стандартний опитувальник на всякі біхейворал інтерв’ю при наймі

а нашо роботодавцям знати, як люди проводять неробочий час ? 🤔

Нуууу, хороше питання. зразу кажу що це не працює на всіх, на особистому рівні хтось виховується, а хтось мімікрує, але це все одно працює на великих числах. І з точки зору корпоративного світу, мімікрія теж ок, бо дає необхідний результат все одно

справжній розрахунок наймати схильних до ура-трудоголізму та овертаймів, але на поверхні скажуть щось про тім спіріт та любов до челенджін таскс ітд.

Але яка по суті різниця навіть неважливо — кандидат змушений вивчати політкоректні відповіді й відповідно поводитись. А успішний найм регулярно закріплює і виховує набутий рефлекс, який на мою думку просто переростає в такий собі вид професійної деформації. Шото тіпа пропаганди й survival bias на корпоративному рівні. Ті хто не признаються що безкінечне валяння на пляжі це оху_єнно, побудують в середньому успішнішу кар’єру ітд

Особисте життя й робочий час насправді штучний поділ. Набуті рефлекси в робочому житті перетікають в особисте й навпаки. Ні в кого нема магічного перемикача робота/дім, це виключно штучне розмежування. Мозок у всіх один.

Я принаймні для себе вирішив це урапатріотичними відповідями на питання, але тим не менш не забуваю, що валятися на пляжі й нічого не робити — просто прекрасно, готовий це робити роками й скучно ніколи не буває ))

нічого не робити

це гарний лозунг, але так не буває
шо значить нічого не робити? не ходити? не дихати?

Так математика не бьется. «Что такое II ступень? Вторая ступень — это второй этап обучения в четырёхлетней программе „Теория и практика гештальт-терапии“. Она длится 3 года.»
Пусть по Вашей программе это года полтора, то есть свичнулись Вы годика так за 2 до переезда, а этот плач был что бы Вас пожалели на фоне 500 часов терапии (что, кстати тоже года этак два работы в режиме 2 часа 2 сессии в неделю + группы на выходных)?
Вірю, я повірив.
С такими расчётами все ложится в рассказ. Ну, кроме результатов терапии

Почему полтора? Откуда такие цифрі?
особистої терапії у мене 10 років, щоб точніше

Цитата из интернета, полтора — то обучение, которое я знаю в Украине. И строился тот курс на основе базового высшего психологического образования.
Хотя, если это обучение от наших «институтов» (которые без лицензированных программ обучают), то там может и быстрее.

Цитата из интернета, полтора — то обучение, которое я знаю в Украине.

В Україні є курси на любий смак. Але саме типове навчання займає 3,5 роки. Перша ступень по два заняття в місяць протягом 7 місяців. Друга ступінь по три заняття раз в квартал протягом 3-х років. Може зараз більше, бо вимоги постійно ростуть. Ще туди входять самостійні заняття в «тройках», написання протоколів, відвідування особистої, групової терапії. Також тижневий інтенсив і супервізії. Якщо це дійсно серйозна програма, то не так це все і швидко і я б сказав не погано в плане навчання.
Наприклад, щоб невропатолог отримав «психотерапевта» достатньо піврічних курсів підвищення кваліфікації.

У мене перша сходинка тривала 1 рік, по одній триденці раз на 2-3 місяці
Друга сходинка триває 3.5 років, теж в такому режимі, але у нас це зайняло більше часу через війну та карантин розтягнулося на довше
І ні, вона не базується на психологічній освіті

Тут треба відділити психологію, психотерапевта і психотерапію.
Психолог то психологічна освіта, психотерапевт — медична, з спеціалізацією. Психотерапія це метод психокорекції. По ЗАКОНУ в ЦІЙ країні цим має займатися тільки профільний лікар. Психолог же може займатися «психологічним впливом». Саме так записано в законі. Як хочте так і розумій.

прикасаться к другим ?

Тож для «дотику к іншим» що психологу що психотерапевту потрібна закінчена профільна освіта. Психологічна діяльність не ліцензується, находження в асоціаціях не є обов’язковим для праці. Вимог по часам особистої терапії немає. І якщо психологи частіше за все мають досвід супервізій і особистої терапії, то і лікарів з цим зовсім біда.
Як правильно перевіряти чи психолог чи психотерапевт перед тобою? Провіряється простим питанням: «Якщо я завтра подам на вас до суду, ви там зможете довести що ви саме психотерапевт?». Якщо відповідь «так», то скоріше за все перед вами лікар-психотерапевт.

Взагалі-то є вимоги щодо часів особистої та групової терапії, а також супервізії

Взагалі-то є вимоги щодо часів особистої та групової терапії, а також супервізії

Я так розумію, що ви говорите про вимоги для сертифікації на гештальт-консультанта. Так, вони є. Але я писав, що немає вимог за ЗАКОНОМ окрім закінченої вищої психологічної освіти. Тобто за законом людина сьогодні може отримати диплом психолога, а завтра надавати психологічні послуги.
Не психотерапевтичні. Чому це важливо? Доповідаю. В мене є колега, котра вже років 20 веде приватно практику. Ну і в якійсь момент так сталось, що її клієнт наложив на себе руки. Депресія. Її трохи посмикали слідчі і заспокоїлись. А уявіть якщо б родичи були не такі добрі і подали до суду? Або це була якась європейська країна, де інші закони і не така байдужість до людського життя? Думаєте такого не може трапитесь з вами? Запросто, тим більше у вас написано що працюєте з депресією. Нащо так підставлятися? Можна написати «депресивний стан». Бо депресія це хвороба, а стан це щось більш-менш тимчасове.
Ну а гештальт-терапія це дуже добре, але бумага гештальт-терапевта нічого не варта, бо не є державним документом. Ми можемо завтра з вами відкрити навчальний центр, написати програму і вчити нових «терапевтів». Це не означає, що навчання буде погане, це означає що це просто сертифікат, котрий не має юридичної сили. І в суді він вас не захистить.
А чим більше працюєш в цій сфері тим більше розумієш що може бути різне. Можна бути супер-пупер психологом, але це не гарантує від якогось випадку або просто від люті клієнта.

Ви зараз зруйнуєте манямірок що можна стати терапевтом після курсів за пів року. Не те що лохи, які вчаться в університеті)

Я через це все також проходив. Мене також вчили називатися «психотерапевтом». Може десь і не виправив інформацію про себе.

Доречі, а не підкажете в Україні навчання на психотерапевта з міжнародним дипломом? Окрім УІКПТ

Психологічна є. Мене якраз і цікавить навчання з міжнародною кваліфікацією, бо на наших курсах я зазвичай ловив крінжа майже з першого заняття. Якраз через війну варіант з УІКПТ відпав

Я не впевнений, що вони дають статус психотерапевта. У них на сайті написано КПТ-терапевт. Це має таку ж силу як гештальт-терапевт, або java-терапевт. До війни цікавився де можна довчитися на клінічного психолога. Це був Одеській і Київській приватний вуз. Але до кінця не зрозумів що то мені дасть.

Вони акредитовані eabct.eu
Не до кінця розумію різницю між психотерапевтом та клінічним психологом, однак хотілось би вчитись у людей з підтвердженим рівнем знань. Особливо у цій сфері.

клінічним психологом

Клінічний психолог, то такий психолог котрий, в теорії, має бути заточеним якраз на працю з клієнтами, котрі мають хвороби або розлади психічні. Знов таки, не лікувати їх, бо він не лікар, і не має права виписувати ліки. Клінічній психолог може працювати в медзакладах.
Психотерапевт, це людина, котра отримала в державній установі звання психотерапевта. На скільки я знаю, його дають тільки лікарям. Котрі проходять додаткову спеціалізацію по психотерапії. Може так бути що і УІКПТ присвоює таке звання тільки лікарям, котрі пройшли їх програму навчання. Простіше за все подзвонити і спитати що саме буде написано в їх дипломі.
В інших країнах психотерапевтом може стати і психолог, наприклад так в Польщі. Навчаєшся на психолога, потім на психотерапевта з отриманням офіційного статусу.

Автор, на що ви живете?
Рік без роботи це вже великий термін, ще й з дитиною і на орендованій квартирі.

Хіба «голод» не фіксає проблему «не хочу працювати»?

Я ж написала, що заробляю як психотерапевт

Тобто ви заробляєте психотерапевтом без освіти і досвіду достатньо щоб жити за кордоном?

Щось слабо віриться)

Можно же зайнятись картами Таро, астрологією, феншуем там трохи більше рейт

Поточним головнокомандувачем (керівником війська) в державі є персонаж, який:
— ніколи сам не служив в армії;
— не має базової військової освіти (навіть на рівні сержанта);
— публічно косив від військового призову в 2014-19 роках.

Чи то «другоє»?

А тут дівчина хоча би вчиться у навчальному закладі в професійному напрямку, в якому хоче займатися професійною діяльністю.

Фактично пост зробив джун, який продає себе як мідла.

Цікаво, як визначаєте, психолог — джун чи мідл?)

У вас хронологічного, фактичного досвіду мало, та і фактичної освіти малувато. Тому ви в 98% професійний джун.

Але ціна послуг як для мідла — доволі суттєва (800 грн, 20 доларів — за годину), тому два варіанти:
а) вам банально потрібні гроші;
б) некоректне ціноутворення власних послуг, але це потенційно вирівняє ринок та клієнти, їх кількість.

А яка по вашому вартість моїх послуг?)
Чисто з цікавості питаю

Якщо припустити, що ви хочете працювати 20 годин на тиждень — то ви очікуєте на тижневу оплату на рівні 400 доларів.

В місяць, це теоретично десь 1200-1500 доларів — це десь і є мідловий рівень в ІТ.

Це ваша справа — яка ціна ваших послуг.

1200-1500 доларів — це десь і є мідловий рівень в ІТ.

Медіана $2500, 25% отримують більше $3200

Знаєш як я це знаю? Перевірив секретні джерела. Просто от не звик я п_здіти

Медіана ІТ джуна — 950 доларів в місяць.
На одну вакансію джуна, кажуть та пишуть — зараз десь 400-500 відгуків від безробітних кандидатів з джуновим професійним рівнем.

Якщо фахівець-початківець в сучасних ринкових умовах очікує на зарплату без досвіду на 1200-1500 доларів — він адекватний джун?

Припускаю, що 90% кандидатів-джунів в сучасних умовах погодяться навіть на зарплату 300-500 доларів.
Аби лише взяли задля професійного досвіду, розвитку та зростання.

Ти розумієш значення поняття «медіана» чи тобі пояснити кольоровими фломастерами?

Бачу життя на іноземщині спричинило у вас втрату всіх залишків притомності та тверезості в плані усвідомлення реалій поточного ринку праці в Україні, особливо для початківців (джунів).

Навпаки, нетерпимість до звиздіння загострилась настільки що межує з психопатією.

Бачу вам нічого більше додати про свої знання статистики. Чому б вам вже не визнати, що в київській мерії так мало платять за чорнуху на зеленьского, що вам навіть година онлайн психолога не по кишені

Що ви можете мені додати стосовно:
— медіани та середнього арифметичного;
— 1го або 3го квартилів;
— 1го або 9го дециля;
— base або variable pay;
— total remuneration;
— gross або net.

Проблема таких ......ів як ви, що ви вважаєте себе фахівцем в більшості сфер суспільного життя (від політики до економіки, від медицини до військової справи, від інженерії до психології), хоча практичний досвід маєте доволі обмежений та конкретний.

І при цьому нахабно повчаєте (зі спробами приниження та висміювання) інших в тих сферах, де у вас суто теоретичні, епізодичні знання.

Божечки, який кучерявий фейерверк

Здається ви любите повчати інших скільки їм заробляти своїми послугами, але не дуже любите коли ці мерзотники дозволяють собі Вам вказувати на ваше словоблуддя

Чемно перепрошую, я зовсім не мав наміру вас образити

Маніпуляція. Ось мій коментар щодо цін дописувача посту.

Це ваша справа — яка ціна ваших послуг.

Нініні. Маніпуляція це

Якщо фахівець-початківець в сучасних ринкових умовах очікує на зарплату без досвіду на 1200-1500 доларів — він адекватний джун?

Так от відповідь — так. Адекватний. Є джуни що й більше заробляють.

А ви — неадекватний скупердяй, який за двадцятку вдавиться

Так само як маніпуляція ваше

У вас хронологічного, фактичного досвіду мало, та і фактичної освіти малувато. Тому ви в 98% професійний джун.

Дуже переконливо. Аж на 98% :)

Якщо досвідчений професійний світчер (який неодноразово стрибав з професії в професію) з 1 роком освіти та 1 роком досвіду — хоче 20 доларів за годину своїх професійних послуг в Україні, то на мою думку — це забагато.

Для мене, це показник професійної неадекватності .
І байдуже яка професія.

А щодо 20 доларів.

То їх можна дати просто так, якщо будь-яка жінка їх потребує, щоб прогодувати власну дитину.

Сорі цей ваш штучний інтелект навіть для мене вже занадто.

Ви вже вирішіть для себе. Або забагато, або можна дати просто так. Одночасно якось не виходить.

Раджу вам до психолога звернутись. Пошукати нові сенси, полікувати трохи синдром взаємовиключних параграфів

Олексій, такі як ви — зазвичай нічого хорошого та доброго не радять та не бажають таким я.

Це аксіома.

Де ви бачили шахрая, який би турбувався про добробут бізнесу потенційної жертви?
Де ви бачили злочинця, який би турбувався про чесне та справедливе правосуддя?

Добрій та порядній жінці — гроші можна дати просто так.

Халтурниці, злій або меркантильній жінці — гроші краще взагалі не давати, навіть за якісь професійні послуги.

Після вашої медіани ваші аксіоми якось не бринять так дзвінко й кольорово як раніше

У вас очевидні соціопатичні схильності, явні ознаки ПТСР з шизоїдними галюцинаціями і маніакальною хронічною зацикленістю на верхновному головнокомандувачеві. Поки що ви компенсуєте це пошуком визнання на форумах, але гостро реагуєте на відсутність цього визнання.

Якщо це продовжиться далі, за несприятливих умов війни й тиску життєвих обставин це може перерости в хронічну депресію й суїцидальні думки.

Звернутись до психолога — найкраще що я можу вам порадити. Мої поради не безкоштовні, але без вашої двадцятки я не побіднішаю, можете задонатити 20 доларів на ЗСУ

Ви реально думаєте, що мені потрібно визнання від таких як ви та вам подібні?

Мені Зеленський був байдужий до 2019 року. Вгадайте чому?
Це доволі посередня особистість в усіх сферах крім шоу-бізнесу, який мене мало цікавив та цікавить.

Жодного знакового та цікавого фільму (міжнародного рівня) за 15-20 років професійної діяльності. Це показово.

Свої «коштовні» поради залиште та збережіть для себе, своїх рідних та близьких. Вони вам самим обов’язково знадобляться.

Ваша думка про зеленського ще менш хвилює ніж ваша думка про жінок, медіану джунів чи цих іноземних мерзотників

Він явно досяг в житті більше ніж ви

Олексію, на майбутнє, спробую уникати привілею спілкування з вами на будь-які теми

Шкода, що тут відсутня функція заблокувати користувача.

У вашому випадку актуальна народна приказка: «Не чіпай ... не буде смердіти».

Уникнути мене неможливо. І блокування вам не допоможе. Big brother is watching you 👀

а можна визначення терміну «більше в житті ніж»?

Імхо, якщо коротко, то пан Зеленський — це лицемірний українофоб: злий, цинічний та брехливий.

20 годин на тиждень — це впевнений мідл з гарною вибудованою практикою
З ІТ це важко порівнювати взагалі

Ольга, успіхів вам у вашій новій діяльності (після вашого попереднього досвіду в якості Software Engineer, Technical Writer, Accountant), якщо у вас є реально щирий інтерес, порядний, професійний підхід в цій сфері.

Щодо цін ... то це ваша справа, якими вони мають бути. Це ваш бізнес, практика.

Коментарі — це лише суб’єктивна точка зору окремих користувачів. Імхо, це нормально, що в різних користувачів різні погляди на те чи інше питання.

З мого власного досвіду, фахівець з досвідом до 1 року — це в кращому випадку молодший спеціаліст.

Незалежно від професійної діяльності.

Який скупий. Двадцятку шкода

Яка ціна твоїх послуг з написання коментарів?

Кожний коментар та кожна дія має свою ціну.
Але вимірюється вона далеко не грошима.
Рано чи пізно доведеться сплачувати рахунки, власні.

Олексій, можливо, ви станете «жирним та лояльним» клієнтом Ольги?
Розкажете про те, як ви сильно та щиро любите Україну на відстані в умовах війни?

Але ціна послуг як для мідла — доволі суттєва (800 грн, 20 доларів — за годину)

імхо 20 доларів — норм ціна для джуна психолога, менше я не бачила

Без поняття щодо реалій цього ринку послуг.

Але точно є навіть безкоштовні консультації при державних установах та неприбуткових організаціях.

Саме так, це середня ціна студентів — випускників 2 сходинки

як психотерапевт

Кодекс України про адміністративні правопорушення
Стаття 164-16. Зайняття забороненими видами господарської діяльності
Зайняття видами господарської діяльності, щодо яких є спеціальна заборона, встановлена законом, за відсутності ознак діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України, — тягне за собою накладення штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони були пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах або вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, — тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінальний кодекс України
Стаття 138. Незаконна лікувальна діяльність
Заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу, здійснюване особою, яка не має належної медичної освіти, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, — карається виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ну дык тяжких последствий нет. А проводить консультации вообще-то никаким законом не запрещено. Или дадите ссылку на конкретный закон, который запрещает раздавать консультации?

А проводить консультации вообще-то никаким законом не запрещено. Или дадите ссылку на конкретный закон, который запрещает раздавать консультации?

ну так єто есть «лечебна деятельность»
90% того что делают врачи — «дают консультации»

Я вчора відпечатав новий сертифікат. Тепер я нейро-хірург. Звертайтесь за консультацію.

Ну дык тяжких последствий нет.

Гарна у нас країна так? Можна видавати себе за медика, і все що може бути це штраф, ну а якщо тяжкі наслідки то три рочки.

А проводить консультации вообще-то никаким законом не запрещено.

Питання в якій галузі. Якщо надавати поради по шлюбу то ні, консультації з лікування — дивись статті вище. Теж саме стосується юридичних консультацій. А ще є стаття «шахрайство».

Вообще-то, статья мошеничество тут не применима. Потому что в Украине это только преступление против собственности, цель которого завладеть чужой собственностью путём обмана не предоставив товар или услугу. Но если услуга предоставлена, то вопрос её качества — это уже епархия цивильного права. Что же касается психологических консультаций. Опять же все вопросы, которые не затрагивают медикаменты, лечебной деятельностью не являются. Как к примеру организация группы здоровья (секции любительского спорта для тех, кому за ...) лечебной деятельностью не является.

Вообще-то, статья мошеничество тут не применима.

Тут краще проконсультуватися з юристом. А в Вашому випадку це може бути будь яка людина с підвішеним язиком :)

Тут краще проконсультуватися з юристом.

Только сначала проверьте что у юриста есть профильное образование, лицензия и разрешение на ведение юридической деятельности

Ладно, покурим КВЕДы на деятельность. Есть такой КВЕД 63.99 — предоставление информационных услуг. Лицензированию и специальному контролю не подлежит. Под оный можно подвести любое предоставление информации. Что с этой информацией будет делать взрослый человек — это уже его ответственность.Опять же в Украине нет понятия просветительской деятельности, подлежащей лицензированию, как за поребриком. В принципе по КВЕДу 63.99 можно работать и на 2-й группе с физ. лицами, но только стоит не забывать про РРО при расчётах.

Думаю що у більшості було таке відчуття що робота вже не приносить задоволення. Є і такі яким вона ніколи не приносила)

Мені допомогла зміна відношення до роботи — що це тільки для того щоб отримати ЗП. Тобто працюєш так щоб не звільнили. А якщо є бекап у вигляді іншого підробітку, то можна і так щоб звільнили.
На диво працюю в такому режимі вже 3 роки з тими самими клієнтами.
Кар’єрного росту 0, але ЗП приходить регулярно, а все інше не важливе.
Сказали робити щось дурне, ок, без проблем. Прямий начальник менш досвідчений і дурніший — так і добре, легше вішати лапшу чого це займе тиждень а не день.

Пробував. На деякий час рятує.
Але якраз із приходом війни зрозумів що мій час не коштує тих грошей що платять.
Він взагалі не коштує жодних грошей. Бо безцінний

Отож, це обмін часу на гроші, але ж це час нашого життя

А я с семьей полтора месяца прожил в Харькове, под постоянными обстрелами, один раз чудом реактивной артиллерией на улице не накрыло. Потом еще с год в глухом селе под Полтавой, где электричество бывало пару раз в день по два часа, вода в колодце, туалет на улице, а отопление в печке дровами/углем. И, наконец, выехал в Хорватию, где смог вздохнуть спокойно.
Работал все это время, деливерил как мог, потому что остаться еще и без гроша в кармане позволить себе не мог (да и сейчас не могу). И вот ни тебе депрессии, ни ПТСР, ни выгорания за все это время.
Возможно потому, что программирование — лучшее из того, чем я занимался в этой жизни.

программирование — лучшее из того, чем я занимался в этой жизни.

чи був інший досвід ? 🤔

Довго лікувався від «професійного вигорання» з різними психологами, а потім виявилось що це вигорання називається РДУГ (ADHD) ) Абсолютно невідома хрінь в Україні, але відома штука в нормальних розвинутих країнах.

Ну й так трохи поділюсь досвідом. Якщо в вас «професійне вигорання» кожні пів року, та ще й в дитинстві щось схоже було — це не професійне вигорання ) Ще й якщо ви думаєте що «нє, це не adhd — я дуже класно тримаю увагу», то маленька деталь, adhd — це не відсутність уваги як такої; це неможливість (або знижена здатність) управляти увагою, тобто фокусуватись на тому що треба, а не на тому що хочеться. Тому коли у вас цікаві таски — ви на висоті, а коли не цікаві — ви на межі звільнення, й нічого не можете з собою зробити. Бо це проблема на рівні мозку, а не щось там у вас не так в «підсвідомості»

Не хочу нікому приписувати діагнози, але просто зауваження, що сучасна психологія дішла трошки дальше ніж «ти не хочеш працювати бо в тебе перфекціонізм, бо ти щось там хочеш довести батьку»

Помоему это очевидные вещи, концентрация внимания зависит от многих факторов в том числе и от интереса к предмету. Чем интереснее предмет, тем выше будет концентрация, и наоборот. Зачем придумывать этому специальный термин и от этого лечить хз вобще. Просто смени предмет на более интересный. Как в анекдоте, если у вас импотенция то не нужно её лечить просто поменяйте женщину.

«якщо в тебе депресія — просто не сумуй та забий, лол».

Життя не може складатись тільки з цікавих речей. Нам часто доводиться робити щось, що не хочеться, але треба. Й є мільон причин чому це може бути набагато важче ніж зазвичай: депресія, тривога, втома, не виспався. ADHD — одна з них. Так, симптоми ADHD доволі противоричиві — ти не чуєш голоси, не мастурбуєш на дитячих майданчиках. Але в принципі ситуація як з депресією — нормально сумувати день-два-три. Але якщо ви «сумуєте» місяцями-роками й страждає якість життя — у вас депресія.

Я думаю, если покопаться, то в каждом отдельном случае можно найти причину, а не выдумывать еще один «диагноз» по сути высосаный из пальца.
— Вот когда я пилю интересный проект с нуля и меня не подгоняют, то я могу работать целый день, а если копаюсь в каком-то индусском гавне 25 летней давности, то постоянно отвлекаюсь, дохтур памагите!!!
— Так у тебя же АДХД, я на ютубе смотрел, это сейчас модное слово. Вот тебе мальчик антидепрессанты, нормотимики и нейролептики, кушай и приходи через пол года. С тебя 1000$

Все куди простіше. Якщо вам такий діагноз (а точніше лікування) допомагає й вирішує ваші проблеми — да похєр як це називати, АДХД, «лінива срака» або «щось там по Фрейду». Діагноз — це лише спроба підібрати правильне лікування, сам по собі він не має сенсу ніякого. Але так, ви в чомусь праві, цим зловживають й психологи, яким впадлу розбиратись, й люди, яким би якесь виправдення знайти своїм проблемам, а не рішення.

антидепрессанты, нормотимики и нейролептики, кушай

Доречі в Україні немає загальноприйнятих ліків для ADHD.

Доречі в Україні немає загальноприйнятих ліків для ADHD.

А які можуть бути від цього ліки, цікаво ?
Типу випив таблетку і почав концентруватися на якомусь гівнокоді на своїй галері і перестав дивитися ютуб і сратись у камєнтах, бо стало не цікаво ?
Може ще зроблять таблетки від «вигорання», а то зараз всі вигорають, я думаю треба вже якусь таблетку видумать, ото можна буде бабла підняти))

Типу випив таблетку і почав концентруватися на якомусь гівнокоді на своїй галері і перестав дивитися ютуб і сратись у камєнтах, бо стало не цікаво ?

Прикиньте, так, саме так це й працює. Ні, магії не стається, тобі не стає це цікавим або ще якось, ти просто розумієш, що це важливо, й сідаєш це робити. Не завжди одразу, все одно прокрастинуєш. Як й всі люди. Але внутрішній супротив набагто меньший. А без таблеток ця прокрастинація виходить за рамки адекватного й приводить до проблем.

Може ще зроблять таблетки від «вигорання», а то зараз всі вигорають, я думаю треба вже якусь таблетку видумать, ото можна буде бабла підняти

Якщо зможете науковим методом довести її працездатність хоча для якоїсь групи людей — так піднімите купу бабла.

ти просто розумієш, що це важливо, й сідаєш це робити.

Це якась фігня. Таблетки взагалі не можуть працювати точково. Вони впливають на весь організм, тому зазвичай виписують до основних ліків ще штук 20 додаткових щоб знизити побічні ефекти від основної таблетки. Ці «таблетки» якщо вони існують у природу скоріше за все просто тупо гасять збудженну у мозоку людини і вона стає більш овочеподібна та менш рухлива. Тоді вже не все здається таким цікавим і людина просто починає гальмувати і дивитися в одну точку (на ідє із гівнокодом). Ось і всі таблетки.

Не фахівець, але, припускаю, що таблетками штучно (хімічно) впливають на гормональний фон.

Умовно, якщо у вас в організмі надлишок гормону кортизолу — то ви живете в стресі. Типовий результат — надлишкова вага.

Таблетка — це хімічний стимулятор організму, щоб він виробив той чи інший гормон. Наприклад, тестостерон, серотонін, дофамін.

А вже гормони впливають на ваше самопочуття.

всі хімічні речовини беруться з природи...
можна купляти очищені, концентровані речовини у вигляді таблеток в аптеці...
а можна ліктрави з городу — у сто разів дешевше........
наприклад, очевидно ж, що м’ята, мелісса заспокоюють...
інші рослини, навпаки, тонізують...
і так... потроху... на кожну... ситуацію... можна знайти речовину... на городі...
не за тисячу доларів...

А ще краще — до того, як щось трапилось... нормалізувати харчування...
Люди складаться з хімічних речовин... які раніше засвоїли у вигляді їжі 🤔

Насправді, багато субстанцій для лікарських препаратів — це синтетичні речовини, яких в природі не існує. І далеко не завжди в природі можна знайти аналог.

1) в природі не існує... звідки така впевненість ? )

2) і нашо в себе пхати синтетичні речовини ? 🤔

1) вчила фармакогнозію в універі, в курсі напрацювань науки в цій сфері;
2) проблеми зі здоровʼям бувають різні. От є, наприклад, у людини цукровий діабет другого типу — якими травами пропонуєте це лікувати? А серйозні психічні розлади (наприклад, шизофренію)? А пневмонію якими травами будемо лікувати?

якщо людина довела себе до незворотніх змін, то вже ніяк 😟
але це треба постаратися

ну ви ж згодні, що є сильнодіючі рослинні препарати?
звідки мені знати які, я не спортсмен )

треба вникати в нутріціологію... я не фахівець

Є безліч хвороб, до яких людина себе не доводить. Ба, навіть вроджені хвороби бувають (в тому числі, і генетичні).
Сильнодіючі рослинні препарати існують, хоч їх не так і багато у відсотковому відношенні. Такими лікують, наприклад, серцеву недостатність, певні психіатричні порушення тощо. Але рослини, з яких їх виготовляють, є ядовитими, тому, піти зірвати таку рослинку і вжити її самостійно — погана ідея: у готовому препараті кількість діючої речовини передбачувана, у рослині — ні.
Сучасні антибіотики, до речі, також напівсинтетика або синтетика. Природним пеніциліном вже давно нічого не лікують через низьку ефективність і високу ймовірність алергічних реакцій. А від інфекції ніхто не застрахований, і імунітет допоможе далеко не завжди.

можу погодитися з тим, що досягнення сучасної медицини вражають...
вони навіть доступні... коли є достатньо коштів 🤔

а на різні бур’яни можна не звертати увагу 😑

ви живете в стресі

А навіщо жити в стресі ? Ключове питання.
Зроби так щоб не було стресу. Тут люблять приводити аналогії із соматичними хворобами. Якщо у вас наприклад язва шлунку, то ви ж не будете просто пити знеболювальне, щоб не відчивати біль. Ви будете лікуватися і притримуватися дієти. Просто так стресу не буває він завжди від чогось.

ADHD.
А які можуть бути від цього ліки, цікаво ?

Ritalin

ні, не так
випив таблетку і тепер в принципі можеш концентруватися на речах, які не дуже цікаві

ні, не так
випив таблетку і тепер в принципі можеш концентруватися на речах, які не дуже цікаві

Окей, а побочки какие ?
Они есть от всех таблеток, тем более те, что тормозят нервную систему. Тоесть по сути гасят тебе нервную систему и превращают в овощь постепенно.
О, нашел, зашибись)))

Последствия от Риталина проявляются довольно быстро, наркотик поражает практически все жизненно важные органы и системы. Специалисты выделяют следующие разрушительные действия Риталина на организм:

разрушение легких, почек и печени;
повреждение сосудов, приводящее к развитиям инфарктов, инсультов;
резкое похудение, истощение организма;
поражение головного мозга, часто приводящее к эпилептическим припадкам;
необратимые патологические изменения в работе кровеносной системы;
нарушения зрительной функции (вплоть до полной слепоты).
Находясь под действием Риталина, человек перестает контролировать себя, в нем просыпается агрессия, паническое состояние, что нередко становится причиной самоубийств.
Источник: nonarcotic.com.ua/...​ya-ot-ritalina-i-lechenie

Тоесть вместо того, чтобы сменить проект, работу или галеру нужно жрать наркотик и рассказывать про модное слово ADHD.

Фарм компании придумают еще кучу диагнозов и таблеток для них, чтобы продавать и подсаживать на них.

Последствия от Риталина проявляются довольно быстро, наркотик

после слова «наркотик» можно было уже не читать

Источник: nonarcotic.com.ua/...​ya-ot-ritalina-i-lechenie

хорошо хоть не Библия

Сучасна фармацевтика побудована так, що клієнтом є той, в кого є проблеми. Здорова та щаслива людина не є клієнтом фармакологічних компаній.

Тому, теоретично та гіпотетично, можна припустити, що чим більше проблем в індивіда та чим більші ці проблеми — тим краще для фармакологічного бізнесу.

Рілі? Який епічний кучерявий чос. Може ти ще й не щеплений??

— Знаешь, мне кажется, что они нас кормят только для того, чтобы пить наше молоко, а потом вообще убьют нас и съедят...
— Да брось ты свою дурацкую теорию заговора! Над тобой и так уже все стадо смеется!...

тим краще для фармакологічного бізнесу.

Це так, можна вигадувати нові хвороби та ліки від них. Наприклад я не люблю мити посуд. При цьому дуже люблю гуляти і спати. Може у мене СНМП (синдром несприйняття миття посуду) можна придумати стимулятори якісь для лікування цієї хвороби.

Це не хвороба, просто ви дозволяєте посуду бути собою, замість вказувати йому яким йому бути. Не годиться застосовувати своє маскулінне насилля на кухні до беззахисної слабкої тарілки. Не обмежуйте її свободу

Тобто ви хочете сказати, що я сучасна пропрацьована особистість, яка не порушує особисті кордони інших (посуду) і не дозволяє порушувати власні кордони ?

На жаль так! ви — цілком здорові! А от любителі помити посуд — справді жертви виробників миючих засобів та всяких агрегатів.

Мити посуд в посудомийній машині — це все одно що ніжно вбивати корів. Як би ніжно це не виглядало й не відбувалось, це жорстоке хижацьке насилля. Ще й шкодить довкіллю. Ви в курсі скільки прісної води забруднюється через миття посуду??? Грети на них нема

чим більше проблем в індивіда та чим більші ці проблеми — тим краще для фармакологічного бізнесу.

ні, не так
фармакологічний бізнес орієнтований не на проблеми індивіда, а на ринки збуту та на прибуток.

тому люди з рідкісними захворюваннями чи діти можуть стискатися з нестачею ліків тоді як аспірін можна знайти у любий аптеці мабуть у кожній частині світу. для фарма бізнесу краще випускати аспірін с кофеїном, аспірін з мелатоніном, дабл аспірін, аспірін зі смаком кавуна аніж наприклад лікі від ВІЛ.

Я думаю, если покопаться, то в каждом отдельном случае можно найти причину

что в случае ADHD, что в случае с депрессией это может быть генетическая предрасположенность

А может просто не всем нужно это.
Кто-то должен убирать мусор, играть в футбол или добывать уголь. В библии помоему не написано, что любой человек по дефолту должен учиться хорошо в школе и уметь решать какие-то задачи логические.

А может просто не всем нужно это.
Кто-то должен убирать мусор, играть в футбол или добывать уголь. В библии помоему не написано, что любой человек по дефолту должен учиться

что значит «это»?
знаю чувака с ADHD — он доктор медицинских наук, раньше работал в реанимации в берлинском Шарите, теперь перебрался в Фульду больше заниматься научной деятельностью. если без колес, то кроме научной медицины и компьютерных игр он вообще ни на чём концентрироваться не может. убрать в квартире, заплатить штраф, купить новые носки — это все непосильная для него задача

Интересно, а до изобретиния этого термина и колес, такие случаи были описаны ? Возможно эти колеса и приводят к такому состоянию. Обычные если такие таблетки назначают, то потом уже с них невозможно слезть. Другой вопрос, зачем их было изначально назначать.

ты пишешь про то о чем не имеешь понятия. для людей с ADHD колеса — это спасение, позволяющие им как обычные люди вести обычный нормальный образ жизни

Ну возможно такой «диагноз» и существует и это не выдумка фарм, компаний, чтобы продавать наркоту детям. Но методы «лечения» конечно так себе — жрать стимуляторы, по сути наркоту всю жизнь. Хорошее лечение конечно.

А шо я не так сказал ? Все «лечение» состоит в приеме наркотических препаратов. Это просто борьба с симптомом и все.

та все не так ты сказал

чел, который начал этот тред сказал, что у него ADHD, но ниже собрались эксперты, которые рассказали ему, что его просто в детстве мало били и что его диагноз выдумка фарм компаний, а если он будет лечиться медикаметозно, то он станет наркоманом

это такой способ самоутверждения или я хз чего — обесценивать чужой опыт при этом критикуя то, в чем вообще не разбираешься и даже лично с чем никогда
не сталкивался.

я стикався і «отримав» цей діагноз ще в дитинстві від лікаря)
нічого в ньому неймовірного немає, і жити з ним не так складно, як про це розказують в треді.
Інша справа, що часто він йде в купі з іншими психологічними відхиленнями, про які тут не написали) і тоді стає зовсім по іншому.

так концентрація часто відпадає, і на цьому кінець. купити носки складніше ніж займатись науковою діяльностю — це брєд) важко робити монтонні речі, як от прибирання — це правда.

а чєл такий же і ще гірший експерт)
ви самі помітили як він кенсельнув депресію, бо виявляється існує РДУГ)))

взагалі «непоєднувані» штуки вцілому, не можна легко мати і те і інше виявляється.

це неможливість (або знижена здатність) управляти увагою, тобто фокусуватись на тому що треба, а не на тому що хочеться.

Хіба це не норма?)

Як не дивно, РДУГ найчастіше зустрічається у дітей у яких дефіцит ремня і люлєй.

Ніхто не хоче займатися справами, які йому не цікаві чи не подобаються. Але одні переборюють себе, чи, якщо це дитина, батьки не бояться використовувати кнут чи печиво для додаткової мотивації, а інші кажуть «у мене РДУГ», піднімають в гору лапки і знімають з себе відповідальність.

Не дивно що РДУГ з’явився якраз на заході, де за ремінь по попі можна лишитися батьківських прав. Потім виростають неконтрольовані, розбалувані діти, яким ставлять діагноз ADHD.

Не дивно що РДУГ з’явився якраз на заході, де за ремінь по попі можна лишитися батьківських прав. Потім виростають неконтрольовані, розбалувані діти, яким ставлять діагноз ADHD.

РДУГ з’явився на заході бо психотерапія та психіатрія з’явилися на заході. на відміну від деяких країн, де психічні розлади досі вважаються результатом поганого виховання чи волі бога і що їх можна вилікувати ременем, армією, або спортом

Як відрізнити ліниву людину від людини з РДУГ? Чи РДУГ це сучасний діагноз для лінивих людей?

на відміну від деяких країн, де психічні розлади досі вважаються результатом поганого виховання чи волі бога і що їх можна вилікувати ременем, армією, або спортом

Не треба за мене додумувати. Я лише про РДУГ та деякі інші модні сьогодні психологічні розлади якими прийнято гордитися і вважати себе унікальною людиною.

ІМХО, якщо лікарства допомагають значить це хвороба.
Якщо ні або проходить само — це лінь або зовнішні обставини, втома чи ще щось нормальне.

В самого було відчуття що аж ригати хотілось від роботи, гуглив кучу хворіб і симптомів, зо 2 тижні пив заспокійливі щоб заснути.
В результаті змінив проект, 2 тижні перерви між проектами, і все пройшло.
Тому роблю висновок що в мене була не хвороба)

ІМХО, якщо лікарства допомагають значить це хвороба.

Або значить, що це результат еволюції і організм працює так, як має працювати і так, як було вигідним протягом сотень тисяч років.

Ще є дибільне слово — прокрастинація.
Думаю скоро зроблять талетки від прокрастинації. Но основі кокаїну))

Наче вже є такі, гінкго білоба чи як воно там. Не знаю від чого воно, але західні психологи активно парять це в своїх подкастах

Не знаю від чого воно, але західні психологи активно парять це в своїх подкастах

це топ 😂😂😭

Як відрізнити ліниву людину від людини з РДУГ? Чи РДУГ це сучасний діагноз для лінивих людей?

а, ну тобто якщо у людини астма, то просто ліньки дихати. а якщо він імпотент, то ліньки напружуватися, а ще можно сказати що він асексуал, це ж так круто і модно бути неповноцінним

твоя помилка вважати, що люди бажають не
жити нормальним життям, а бути лінивим, гордитися цим та вважати себе унікальним )

а, ну тобто якщо у людини астма, то просто ліньки дихати

Астма фізіологічно підтверджується

а якщо він імпотент,

Також медично підтверджується і має певні фізіологічні признаки

А ось РДУГ це тупо опроснік, типу вам важко концентруватися на нецікавій, нудній роботі яку ви 10+ років робите? Вам не цікаво дрочити на матан в універі і віддаєте перевагу тусовкам в Барвах? А, ну тоді у вас РДУГ, расслабьтесь!

твоя помилка вважати, що люди бажають не
жити нормальним життям, а бути лінивим, гордитися цим та вважати себе унікальним )

Так це поки за це платять гроші, поки сири купуєш і смузі п’єш, деякі цим навіть хвастаються що працюють 2 години в день а платять як за 12. Чи поки є заначка на 5+ років. Чи поки є небідні батьки які у всьому допомагають і забезпечують. А як життя в попу клюне, і треба буде пахати щоб вижити чи з’явиться якась відповідальність, і рядом не буде нікого щоб пожаліти, так чомусь РДУГ тут же пропадає.

А ось РДУГ це тупо опроснік, типу вам важко концентруватися на нецікавій, нудній роботі яку ви 10+ років робите? Вам не цікаво дрочити на матан в універі і віддаєте перевагу тусовкам в Барвах? А, ну тоді у вас РДУГ, расслабьтесь!

не вигадуй
діагностика РДУГ триває десь півроку і це не опроснік

Так це поки за це платять гроші, поки сири купуєш і смузі п’єш, деякі цим навіть хвастаються що працюють 2 години в день а платять як за 12. Чи поки є заначка на 5+ років. Чи поки є небідні батьки які у всьому допомагають і забезпечують. А як життя в попу клюне, і треба буде пахати щоб вижити чи з’явиться якась відповідальність, і рядом не буде нікого щоб пожаліти, так чомусь РДУГ тут же пропадає.

щось мені підказує, що з оцім Ольга змогла б тобі допомогти ))

це сучасний діагноз для лінивих людей?

Ні, РДУГ це й імпульсивніть, постійна тривога, бо в тебе з памʼяті все випадає, купа хоббі, але при цьому важко доробити до кінця, не можливість заткнути пельку + постійні перебивання ненавмисні + купа тривоги, бо треба це все якось контролювати. Restlessness — іноді реально важко сидіти на місці. Й так далі, й так далі.

Й всупереч тупому стеоретипу що РДУГ це сучасне слово для ліні, часто люди з РДУГ повна протилежність ліні. Так, ти не можеш зробити те, що треба зараз, але замість цього робиш купу інших корисних речей. Крім того, ідея в тому що при РДУГ внутрішній спротив робити те що не хочеш набагато більший через біологічну проблему з дофаміном (така теорія РДУГ) — ім потребується набато більша «сила волі» ніж у середньої людини для того, щоб зробити задачу.

Я лише про РДУГ та деякі інші модні сьогодні психологічні розлади якими прийнято гордитися і вважати себе унікальною людиною.

Не варто плутати РУДГ з self-diagnosed ADHD. Є різниця між використовуванням дігнозу як пояснення проблем й як виправдання проблем.

Ні, РДУГ це й імпульсивніть, постійна тривога, бо в тебе з памʼяті все випадає, купа хоббі, але при цьому важко доробити до кінця, не можливість заткнути пельку + постійні перебивання ненавмисні + купа тривоги, бо треба це все якось контролювати. Restlessness — іноді реально важко сидіти на місці. Й так далі, й так далі.

У всіх це присутнє в тій чи іншій мірі. У ВСІХ. І чим більше на себе береш, тим більше це проявляється. Цілі книжки випускаються як організувати себе, як планувати розбивати задачі, як бути ефективним, квадрати малюють. Не знав що страждаю РДУГ, треба ж таке! )

У всіх це присутнє в тій чи іншій мірі. У ВСІХ. І чим більше на себе береш, тим більше це проявляється.
Не знав що страждаю РДУГ, треба ж таке! )

а може в тебе й справді РДУГ
бо усі ці книжки нормальній людині не потрібні, навіть якщо відповідальності у неї як у Ілона Маска. Маск не малює квадрати і він не імпульсивний. чи екс-генерал Залужний. ти десь взагалі бачив генерала який

не можливість заткнути пельку + постійні перебивання ненавмисні

?

У всіх це присутнє в тій чи іншій мірі. У ВСІХ

Так блін, РДУГ це ж не шизофренія. Є окремі хвороби де є так звані позитивні симптоми (тобто те що є тільки у людей з хворобою) — галюцинації, манії, тощо. Але РДУГ не одна з них. Й РДУГ це спектр, немає чіткого розмежування — у когось легше, у когось важче. Вважається, що сихльність до РДУГ є десь у 10-15% людей, але реально діагноз ставлять десь 3-4%, медикаментозне лікування — ще меньше. Тому що просто немає сенсу ставити цей діагноз аби було. Це в США.

Проблема не в тому чи є цей симптом чи ні у всіх, проблема в кількості цього симптому й комбінації симптомів. Це ж здається блін очевидно, у нас у всіх болить живіт іноді після їжі, а якщо він болить кожен день? Так що тепер, язви не існує, бо у всіх людей болить живіт?

Цілі книжки випускаються як організувати себе, як планувати розбивати задачі, як бути ефективним, квадрати малюють.

І да, так і лікують людей з «легким РДУГ». Не зовсім звичайні книжки по «продуктивності», а адаптовані з урахуванням особливостей РДУГ, але в принципі суть та ж сама. Медикаментозна терапія потрібна їм так само як і антидепресанти при депресії — як тимчасова допомога сеансам психотерапії, щоб вийти з порочного кола.

Як не дивно, РДУГ найчастіше зустрічається у дітей у яких дефіцит ремня і люлєй.

Доречі ось вам цитата з книги, написаної психіатром: «РДУГ — це не проблема виховання, РДУГ це коли всупереч гарному вихованню, людина має проблеми». Тому якщо у вас в дитинсві були проблемми з вихованням — вам будуть закривати саме ці питання психотерапією. Й хорошою практикою вважається РДУГ ставити в останню чергу, щоб виключити усі розлади, на які він схожий (частіше за все — тривожний розлад).

А якщо казати про дітей — то це окрема тема. Бо там дійсно є misdiagnosis, й реально важко діагностувати, бо діти самі по собі такі, й так далі. Але все ж таки є певні паттерни, досвідченні психіатри можуть їх побачити.

але реально діагноз ставлять десь 3-4%

Маленьке уточнення, 3-4% мають симптоми достатньо вирадженні для діагнозу, реально діагноз ставлять набагато рідше.

Наприклад якщо брати дитину та подивитися на її поведінку на заняттях, то вона не може стримувати емоції та робити що просить вчитель, навіть якщо щиро цього бажає та пробує це робити.
Наприклад вона може кричати з місця чи миттєво реагувати на образи інших дітей та того ж моменту зрозуміти що так не можна.
Але таких дітей зазвичай небагато, може 1-2 дитини на звичайний клас.

Якщо брати дорослих мешканців українських міст, то це зазвичай не воно, а таке виховання. Бо нема бажання стриматися і дії не йдуть проти його думок.

Як діагностують, окрім явних ознак: вивчають роботу мозку за допомогою сенсорів у тих у кого дійсно проблеми та пробують виявити чи є такі показники (паттерни) у тестової особи.
Може ж бути що навіть у дорослої людини ушкоджена чи не функціонує деяка ділянка мозку після травми, хвороби чи ще чогось. Тому наприклад не працює пам’ять

Gen Z suffering ‘unprecedented levels of burnout,’ warns HR lead

www.cityam.com/...​of-burnout-warns-hr-lead

100% РДУГ винувате, а не те, що покоління яке виросло на планшетах, з тіктоками і існтаграмами і з дефіцитом ремня — розбаловане, ага

100% РДУГ винувате, а не те, що покоління яке виросло на планшетах, з тіктоками і існтаграмами і з дефіцитом ремня — розбаловане, ага

а от був би ремень, та без тик-токів з планшетами, то виросли б нормальними людьми, як покоління, що народилося у совку у 80х 😉

Це ж про вестернів, до чого тут совок 80х?

бо у 80х у совку, у якому народився Трамп, не було тік тока та планшета, РДУГ теж не було, але був ремень. Трамп же про це тут говорить — якщо буде ремень, то не буде РДУГ. я так розумію доказом цієї теорії є він сам.

Так приклад про вестернів, у яких не було ременя, і покоління без планшетів і тіктоку не мало рдуг. А нинішнє покоління має його поголовно. Збіг? Не думаю.

До речі, у мене не було ременя у 80-х, та й у однолітків, переважно, не було (з ким не спілкувався уже у дорослому віці — не було. Схоже, ремінь як спосіб виховання пішов у 60х-70х)

Схоже, ремінь як спосіб виховання пішов у 60х-70х)

у мене був, знаю людей, які й досі дітей так виховують і дивуються, коли їм кажуть, що це зашквар

Так приклад про вестернів, у яких не було ременя, і покоління без планшетів і тіктоку не мало рдуг. А нинішнє покоління має його поголовно. Збіг? Не думаю.

100 років тому на території сучасної України не було такого захворювання як рак. Тоді люди не вживали кока колу і чупа чупс, їли усе натуральне. Збіг? Не думаю.

Gen Z

На редіті купа історій, коли людині 30+ років ставили РДУГ після спроби самоогубства. Й лікування РДУГ нарешті ставило життя в порядок. Ще більше історій коли людина, теж доросла, роками лікувалась від депресії безтолку, а лікування РДУГ допомогло.

Тому що мало просто прописати якісь антидепресанти — їх там багато різних груп, з різним механізмом дії, в кожній групі конкретні ліки мають різні побочки, тому треба підбирати. Тому сам діагноз, правильно встановлений, дозволяє обрати правильно лікування.

Та навіть якщо взяти вашу теорію, на секунду

з дефіцитом ремня

Окей, далі що? Ну припустимо виросла вже людина. Робити з цим що? Бити людину? Ну можна спробувати, є дослідження, що прокатить? Й людина буде працювати, при цьому не впаде в депресію та не зіпʼється?

Так може у людини банальна депресія, причому тут РДУГ? Половина симптомів то схожі.

Так може у людини банальна депресія,

Не знаю как насчет рдуг, а вот клиничесая депрессия штука далеко не банальная

и не надо путать клиническую депрессию с тем состояним, когда ті устал, голоден и вообще на работе всё задолбало и видеть никого не хочется.

Так це й буде депресія, викликана симптомами РДУГ.

Умовно кажучі, якщо людині з РДУГ почати лікувати депресію або тривожність класичними підходами — то результату не буде, або що більш вірогідно він буде, але тимчасовий.

Тобто наприклад й при РДУГ, й при тривожному розладі у людини можуть бути проблеми з увагою. Якщо ми у людині з тривогою вилікуємо тривогу — це приведе до покращення. В випадку з РДУГ: меньше тривоги = меньше контролювання симтомів РДУГ (бо тривога при РДУГ — це такий собі механізм змушування «не забудь, тобі треба до лікаря через годину, не забути, так, не забути, не забути», «сядь працювати або звільнять, давай же, ну», «перевірь це ще раз, так, в 8й раз, ти ж знаєш що міг провтикати») = знову більше тривоги.

Тобто й виходить, що зовні то людина може бути ок, все робить, справляється, розвивається. Але тупо постійно нещасна через необхідність постійно боротись з собою.

Є підозра, що у дітей з профіцитом ремня і люлєй (ака домашнього насильства) найчастіше зустрічається нульова емпатія, недорозвиненість емоційного інтелекту та тотальне невігластво в питаннях психічного здоров’я.

Як ситий голодному не товариш, так і здоровий хворому. Якщо ви фізично здатні «просто перебороти себе» на регулярній основі, це, в першу чергу, означає, що вам пощастило з генетикою і у вас нормально працює біохімія мозку. Приємно, напевно, уявляти себе таким крутим дисциплінованим уберменшем з гарним вихованням, і самостверджуватися за рахунок тих, чий мозок працює інакше.

Интересно сформирована мысль. У меня тоже есть такое же подозрение. Я знаю таких людей. Я бы сказала с профицитом строгости в воспитании.

Потім виростають неконтрольовані, розбалувані діти, яким ставлять діагноз ADHD.

Ооооо! То ви не мешкали в Туреччині ))

а потім виявилось що це вигорання називається РДУГ (ADHD) )

Було б цікаво почути, чи привело це усвідомлення до якихось практичних наслідків? Наскільки я розумію, рдуг у дорослих в Україні не діагностується, а медикаментозне лікування недоступне, бо нормальні ліки з цивілізованого світу класифікують як важкі наркотики з відповідними сроками.
Ну і ще рівень освіченості на цю тему у населення близьконульовий, з відповідними наслідками у вигляді обезцінювання, стигматизації, та заперечення реальності. Навіть тут в коментарях видно, хоча наче не найдурніші люди сидять.

нормальні ліки з цивілізованого світу класифікують як важкі наркотики

Мабуть тому шо вони і є наркотиками. Нє ?

А вестернери і не знають, от же ж дурні.

це вигорання називається РДУГ (ADHD)

Це точно та англійська абревіатура? Бо це Attention deficit hyperactivity disorder (синдром дефицита внимания с гиперактивностью, СДВГ)
Це коли людина (зазвичай дитина) не може концентруватися хоч якийсь час на будь-яких справах та навчанні. Або відволікається постійно чи переключає фокус уваги. Але при цьому людина може бути повна енергії

disorder

disorder = розлад
У = увага
Розлад дефіциту уваги та гіперактивності = РДУГ

Англійська абревіатура (як і українська) це не вигорання, це інший розлад.
Бо зазвичай ADHD це не брак енергії як при вигоранні, а навпаки енергії забагато (гіперактивність).

ПС. Прочитав те що вище, зрозумів що то мабуть про кейс коли у людини проблеми з роботою кожні півроку. Тут питання чи проблеми з концентрацією на роботі (як наслідок проблем з концентрацією уваги) чи взагалі не хочеться нічого (що більше як депресія).

Це правда, я і в себе симптоми знайшов. З фахівцями не перевірявся, але чимало в моєму житті стало зрозуміліше.
Плюс в мене та історія погіршена астигматизмом, від якого без окулярів під вечір сильно ріже очі...
До речі, з віком концентруватися виходить все краще.
І ще цікаво, що свого часу трохи на місце то поставити допоміг зненацька L-карнітин... Якраз гірші часи моєї кар’єри (було то ~14 років тому), такий собі проєкт з купою нудних механічних дій. І тут я відкриваю, що штука, яку я брав до бігу і велосипеда, допомагає бути ефективнішим і тут :-)

Від того, що я постійно мала робити вибір — дитина чи робота, і вся відповідальність за малого була тепер лише на мені, я почала не витримувати.- как по мне, это ключевое во всем посте.
Понимаю полностью с чем ты столкнулась, поддерживаю морально, все будет хорошо.
Я сама столкнулась с похожими проблемами, don’t like to name it as depression or burnout as I’m not a doctor. Я в целом называю это: слишком сильно себя загрузила. Такое чувство хомяка в колесе.
Я очень много работаю, но также есть много нюансов в США, как адаптация ребенка, учеба, поведение, болезни, и так далее. Очень много взвалила: стала болеть, ребенок тоже болеет. В штатах довольно strict PTO policy, во многих компаниях. Например у меня в первый год было 13 дней отпуска,и 0; больничных. Во 2й год: было 0 отпуска, так как работала парт тайм 6 месяцев. Надо стремиться на оффер с unlimited pto, ну или хотя бы более гибкими sick leaves. К этому всему, в эмиграции добавляется много орг моментов: документы, налоговые декларации, счета, какие-то ошибочные клеймы, финансовый менеджмент, страховки, хотя бы базово попадать на чекап к врачам, и при этом всем успевать жить, отдыхать, вести хозяйство и быть в гармонии с work/life balance. On the top of that, моменты с родителями, которых тоже надо поддерживать.
В общем, думаю многие увидят часть этих пунктов у себя также, и в целом мне кажется наше поколение достигаторов сейчас начинает перегорать, так как в нон-стоп режиме многие работают с 18-19 лет, застали офисы, корпоративный фарш, микроменеджмент, и тд.

Также, это персонально мой пункт. Очень близко воспринимаю все что происходит в Украине, все законы, законопроекты, надо наверное немного спокойнее ко всему относиться. Все родители там, невозможно к ним поехать. Подвешенное состояние. Когда мы уезжали, мы не думали что в прямом смысле этого слова это будет one way ticket...Те я могу полететь, я не приравниваю к тому ужасу, с чем столкнулись все мужчины, но я не могу повезти ребенка под бомбы, hence потеряна связь с бабушками/дедушками. Харьковчанка.

то же самое, в Америке с ребенком одна. И больше всего страдаю от того, что ребенок растет без внимание бабушкк, дедушек, папы. Из Харькова.

Зараз багато говорять про вигоряння та депресію. Але мені здається що це черговий «ярлик», який чіпляють на зовсім різні проблеми. За часів СРСР був інший улюблений діагноз «Вегетосудинна дистонія» — який фактично означав «щось не так з психікою». А далі — як то кажуть "Голова предмет тёмный — исследованию не подлежит«©.
Я багато років відчував на роботі те, що зараз описують як вигоряння. Але при цьому мій дід відпрацював на заводі 40 років: без усякої кар’єри, займаючись кожен день однаковою роботою. Він любив випити після роботи як усі роботяги — але у нього не було ніякого вигоряння, ні депресії. На вихідних він їхав працювати на городах (як уся наша родина тоді). Мій тато теж відпрацював на заводі багато років, а потім, у 90ті, ще знайшов собі другу роботу. Декілька років у нього було тільки декілька годин поспати між роботами. Він ходив як зомбі, у нього були проблеми зі здоров’ям, він жив на таблетках — але жодної депресії чи страждань: як тільки у нього з’являлася можливість він спокійно засипав.
З іншого боку я знаю декілька прикладів як люди на війні кінчали життя самогубством. Як би безглуздо це не звучало: там, де для смерті достатньо просто висунути голову з окопу — вони стрілялися чи вішалися самі! Інколи до цього жалілися що вже не можуть тягти, були у відчаї. Але деякі навіть не здавалися «на межі»: сьогодні він тягнув як всі — а завтра знайшли на дереві.
Тобто класична картина вигоряння і депресії коли людина потроху втрачає задоволення від роботи, потім від життя, потім взагалі лежить і нічого не хоче, потім починає думати про смерть — це скоріше розповсюджений стереотип.
Наприклад, я багато років відчував порожнечу у душі без кохання, розумів що класичного щастя у вигляді люблячої родини та дітей у мене ніколи не буде, був постійно пригнічений, відчував тривожний розлад, боявся життя. Я інколи думав як поїду десь подалі, зайду поглибше у ліс і там нарешті засну назавжди. Родичам залишу записку що раптом увіровав і поїхав жити десь у монастир на краю світу.
Але при цьому моя депресія не заважала мені цікавитися ІТ, навчатися, радіти коли робив складні задачі. Мені кожен день доводилося примушувати себе іти на роботу — але це не тому що я НІЧОГО не хотів робити, а тому що я хотів робити щось цікаве замість нудної роботи!
А коли я потрапляв у відпустку на морі — то усі мої проблеми залишалися десь позаду! Я йшов уперед, купався у морі, відпочивав — йшов далі ... Не існувало нічого крім надзвичайного світу навкруги і моїх відчуттів у ньому тут і зараз. Ввечері я міг побачити що розтер ноги чи отримав сонячні опіки — але наступного дня я забував про це як тільки рушав далі.
Найближче до божевілля я був на початку 2023 року. Один у самоізоляції у Харкові. Спочатку Ковід — потім війна. Працювати з дому набагато краще, ніж в офісі — у мене перший рік навіть майже припинилися панічні атаки. Але 3 роки без відпустки, майже не виходячи на вулицю — це вже було забагато навіть для такого інтроверта як я!. Останній рік ще додав хвилювання від вибухів щоночі. Я розумів статистику і не дуже вірив що у мій будинок прилетить (нічого «цікавого» поблизу нема) — але навіть якщо вибух за кілометр то це дуже гучно і будинок ніби «підстрибує». Проте останньою краплею для мене стало як швидко одна державна брехня зміняється на іншу! І коли замість «2-3 місяці» та «Крим до осені» почали казати «воювати доведеться кожному!», коли почалася «могілізація» як в Параші коли замість історій про звільнені території почали розказувати історії про героїв які загинули (і дуже часто у безнадійній ситуації) — я піймав себе на тому що прислухаюся чи не ламають двері до мене у хату! Я дуже гостро відчув що нікому не цікаво який я спеціаліст, як я живу чи як кому допомагаю. Для держави я просто шматок «гарматного м’яса», яке можна кинути у пекло війни. Не тому що це щось вирішить — а просто тому що Хуйло кине удвічі більше! Це просто таке змагання: кому не шкода покласти більше своїх громадян. Це як безглузда гра де два божевільних по-черзі відрізають собі спочатку пальці, потім ноги — «хто перший здасться».
Тоді я зрозумів що або я тікаю з цієї ситуації — або мене чекає справжнє божевілля! Мені навіть іноді почало чутися що у сусідній кімнаті я чую голос померлого родича. Наприклад працюю, і раптом думка «мамо з татом знову сперечаються» на кухні. А потім до мене доходить що це неможливо — прислухаюся — тиша. Кажуть «якщо боги хочуть покарати людину — лишають розуму». Це справді дуже лячно розуміти що не можеш довіряти власним відчуттям і власному розуму.
Саме цей страх пересилив у мене усі інші мої страхи та перепони. Я твердо вирішив що продам усе, продам квартири — і буду тікати ... мені пощастило виїхати в Європу (майже офіційно — без хабарів чи таємних стежок).
Повертаючись до теми: відтоді як я звільнився з роботи де пропрацював 20 років — я відчув себе вільною людиною! Я думаю у вільної людини не може бути вигоряння. Та і такої депресії коли ти лежиш, нічого не бажаєш і думаєш о смерті — я собі вже не уявляю. Бувають дні коли не хочеться вилазити з ліжка — ну так і не треба! Можна відіспатися досхочу, попоїсти смачненького, подивитися якийсь смішний дитячий мультик — у житті завжди можна знайти щось приємне та цікаве.

А може і не стереотип.

Як Тенеріфе? Чи все ще південь Іспанії.

Як Тенеріфе? Чи все ще південь Іспанії.

Проплатив аренду до кінця Березня. Отже у наступному місяці вже буду сідати на паром. Ніколи не плавав на кораблях — подивимось як у мене з морською хворобою.
Доречи завтра у сусідньому місті по берегу буде мітинг українців:
standwithukraineworld.ukrainianworldcongress.org
Думаю поїхати — український прапор вже є. Далі думаю його повісити на балконі на будинку у Тенеріфе.

(!) фактори, що впливають на стан здоров’я — не складаються, а перемножуються........
якщо чогось одного буде нуль (наприклад, сонця) — то все, капець 😟
заняття спортом в квартирі обнуляються 😟

або якщо не вистачає в кормі якогось вітаміна... весь настрій множиться на нуль 😟

Поддерживаю. Живём в Чикаго, немає сечі вже терпіти ...по 4-5 мес холод, темно, ветрюган с которым −5 превращается в −15, перепады температур и давления, и тд. Планируем переезд в более тёплый город)

а в нас на півдні проліски вже тиждень є )

Выпал снег сегодня) а в понедельник вроде 70 будет...) Чикаго не для гипертоников...

Наразі є одна задача — вижити в поточних умовах. А такі дрібниці мирного часу як «вигоряння» вже давно не турбують.

Особливо гарно вигорати на березі моря, попиваючи смузі.

Як згадав аж спина засвербіла. Ні дякую, сонячні опіки то жесть.

Ольга, а як ви думаєте скільки добавив до вашої хвороби йцукен-ввод? Часто читаю про всемогутніх титанів цифрового всесвіту які багато заробляють. А потім... У мене власна сталася деменція, після якої змінив життя

Вводу тексту в комп’ютер з йцукенqwert-клавіатури

Колись був вигорів... а потім вигорів ще й від вигорання....

для днів особого нещастя то якраз пельмешкі з молотим чорним антидепресантом.

варенички то для днів щастя!

Черговий срач про те, що хтось не вірить у психологів. Це ж очевидно, що комусь не потрібні, а комусь потрібні. Тим більше, під час війни.

Вобще офигели, брать такие деньги будучи дилетантами самоучками почти как нормальные врачи с образованием и кучей лет опыта.
Прием нормального врача в частной клинике стОит от 600грн. так это человек с образованием и опытом работы, который обучался очно 9 лет, а не по скайпу.
За что хотят самоучки после курсов столько денег хз. Наверное за то, что потратили кучу денег на лохотрон под название гештальт, оно там стОит дохрена

прайс Вероніки Степановой 1к американських доларів за годину терапії

відкрив її інсту — вигорів за 2 секунди.

А от від інсти Олі — ще ні :)

Дістав кредитку але поки вводив CVV — впав у депресію )

Вeронiка така дама, що їй тiльки дай cvv
Кращe дeпрeсiя )

відкрив її інсту — вигорів за 2 секунди.

А от від інсти Олі — ще ні :)

у Віроніки 10 років професійного досвіду і чоловік Колєнька, а у Олі ще ні

А ви лікуєтесь і Вєронікі ? Звідки інфа ?

А ви лікуєтесь і Вєронікі ?

це не лікується
youtu.be/...​RLb_fxBTm0?feature=shared

Звідки інфа ?

у одному старому відео вона сама розповідала де живе, чим займається і скільки коштує година терапії

Бо платять і у черзі стоять.

З гарною освітою та досвідом так, самоучки з курсами типу ʼгештальт терапевт за 6 місяцівʼ самі бігають і шукають собі клієнтів. Зайдіть на ютуб там цими терапевтами все завалено вони більше витрачають часу на саморекламу ніж на роботу.

В Україні є косметологи-ін’єкціоністи, які закінчили 4-денні(!) курси.
На них є попит. Вони мають клієнтські бази.
Чому ви вирішили, що не буде попиту на психологів з такими ж 4-денними курсами?

6 місяцівʼ

років 20 тому моя подруга ходила порчу знімати до якоїсь бабки. 10 хвилин коштувало 10 гривень (тоді це було 2 долари). черга стояла аж на вулицю. не думаю, що бабуся взагалі десь
вчилася і якусь рекламу робила.

Працює за схемою «на пеньок сел — косарь отдал»

Недавно замовив консультацію податкову, сам прокунсультував консультанта, заплатив, і ще й не отримав відповідь на останнє запитання, на яке мав обіцянку отримати після ресьорчу.

Жиза, в мене таке було пару років тому з юридичною консультацією))

Наверное за то, что потратили кучу денег на лохотрон под название гештальт, оно там стОит дохрена

І так і ні. Сам по собі гешталь-підхід нічим не гірше інших сучасних напрямків психотерапії. Є і дослідження і круті специ-тренера.
Але в те во шо його перетворила СНГешне середовище це люта попса. Це як давати звання нобелевського лауреата на закінчення школи.
1. Вони набирають всіх підряд. Маю на увазі людей без профільної освіти. Навіть взагалі без освіти.
2. Вони вчать вже з другого ступеню, з перший лекцій називатись гештальт-терапевтам, психотерапевтами і закликають брати клієнтів. Україна це перша країна в світі де можна стати «психотерапевтом» без освіти.
Але українські вищі не відстають. Чому б не давати освіту «психолога» як другу вищу за всього лише рік навчання?
Все це дуже знецінюю професію психолога.

Ну это тупо бизнес. Они торгуют этими курсами как типо «джава скрипт программист за 3 месяца». Тоже всех подряд берут. Просто оно там стОит прилично это все. И сделали из этого гештальта какой-то культ. Интересно кто к ним ходит ? доверять здоровье, человеку, который отучился пол года по скайпу и сам имеет проблемы с кукухой зачастую нормальный человек не станет.

Ну это тупо бизнес.

Это правда.

Интересно кто к ним ходит ?

Я прошел обучение. Считаю отличной программой обучения. Скажем так, психологу без таких или подобных курсов, просто после вуза очень сложно работать. Я бы не приуменьшал полезность курсов, особенно когда хорошие тренера. Но вот то, что это стало массовым явлением вот этот треш. Дошло до того, что стыдно признавать принадлежность к гештальт-терапии. Лучше иметь дочь проститутку чем сына гешталь-терапевта :)

который отучился пол года по скайпу и сам имеет проблемы с кукухой зачастую нормальный человек не станет.

Это современные веянья. Ковид. Война. И обучение перешло в онлайн. И это по своему жесть. Обучение в живой группе и онлайн группе это разные вещи.
Ну и про курсы. Первая ступень занимает 112 часов. Это не обучение, это такая терапия-самопознание. Потом идет 360 часов обучения психотерапии. Сейчас возможно больше т.к. программа постоянно увеличивается (см. деньги). Есть еще третья ступень под 200 часов, еще есть различные специализации. В общем если серьезно этим заниматься, то не так мало часов выходит. И длиться это годами. Я закончил три ступени.
Ну и по стоимости это все выходит больше 5000к баксов. Обучение. Часы личной терапии. Супервизия.
Многие коллеги очень толковые и грамотные специалисты. Но и хватает людей с «проблемой с кукухой» или более корректно сказать со своими вопросами, и людьми с сомнительными смежными специальностями. Типа тарологи, астрологи, эзотерики, специалисты по минету, чакрам и т.д. и т.п.

Я прошел обучение

если не секрет, вы прошли обучение чтобы работать в этой области или для каких то других целей? и может ли человек проводить сам себе терапию или как считал Зигмунд Фрейд это невозможно?

Какой же секрет. Веду частную практику с 2016 года. До этого работал с 2007 психологом в школе, методистом в управление образования, потом был заскок в айти (рекрутинг) с 2012-2016. Какая-то самопомощь возможна, до определенного уровня, но может понести не туда, а многие вещи вообще не заметишь. Пожалуй можно сравнить с самостоятельным обучением английскому по самоучителю (без мидийного контента) — чему-то научишься, но ошибки будут катастрофическими.

Вам нечего стыдиться вы этим начали заниматься давно, когда еще никто не знал что такое джаваскрипт и гештальт-психотерапия. Возможно это ваше призвание и у вас есть нормальное образование. Вы ж не из поколение войти в айти (в гештальт)

наздогнав ПТСР

перебільшення

Звідки у вас така впевненість, що ви знаєте, що в іншої людини в голові?

люди називають не так як треба. дипресія це не депресія, це просто сум або поганий настрій.

also «Everybody lies» Dr. House

А звідки у вас впевненість, що у авторки був просто «поганий настрій»? Якщо не звертатись до висловлювань художніх персонажів

Дякую що поділились. Тепер я розумію, що не одна така))
На початку повномасштабної війни я нікуди не виїжджала з України і навіть з Київської області, та і потім найбільша подорож — тиждень в Карпатах. Спочатку було страшно їхати самій невідомо куди (я з тих людей, які в критичній ситуації не здатні швидко і активно діяти, скоріше «зависаю»), а зараз вже немає сил на це.
Чомусь багато людей вважають, що якщо ти не кричиш на кожному кроці про свої проблеми, то у тебе їх немає. Тобі нема чого боятись: ракет, шахедів, повторного наступу на Київ, втрати роботи, заощаджень, голоду, неможливості попіклуватися про рідних і близьких, що кохану людину мобілізують (а може і мене, хз які там ще закони готує наша влада, маю близьку до медицини спеціальність), що рідних які на окупованих територіях більше ніколи не побачу, та навіть просто що все хороше в моєму житті було до війни, а чи буде якесь після — велике питання.
Іноді находить таке відчуття безвиході, що хочеться завити вголос, і на роботі хочеться розплакатись як малій дитині. Що я тут роблю, нащо, не можу більше, хочеться кинути все і сховатись під ковдрою. Заснути і не прокидатись, поки це все не закінчиться. Не вистачає сил навіть на буденні справи, ще і набрані зайві кг не додають гарного настрою і бажання виходити «в люди».
Пробувала займатись з психологом (онлайн), але за 6 сеансів не відчула якихось суттєвих змін. Ймовірно, антидепресанти були б не зайві і в моїй ситуації, але при думці про візит до лікаря, перед яким треба буде вивертати душу і лише сподіватися, що він розцінить мій стан як достатньо серйозний для медикаментозного лікування, а не оце все «попийте магній В6», мені стає ще гірше) На щастя, так не кожен день, рятують хобі, особливо такі, де треба щось робити руками. На книжках і серйозних фільмах зараз важко зосередитись. Якби не необхідність заробляти на життя, зараз із задоволенням би все кинула просто щоб відпочити. Але для себе я б не назвала це вигорянням, принаймні не вигорянням від роботи. Вигоряння від війни скоріше. Так, навіть у глибокому тилу і відносній безпеці.

попийте магній В6

Доречі цитрат магнію Solgar досить непогано діє

По кілограмах пошукайте Віктор Мандзяк в інсті. Це чарівна таблетка. Рекомендую хоча б підписатися на кілька тижнів-місяців, а далі приймати рішення.

Сплутали війну з єміграцією.

але при думці про візит до лікаря, перед яким треба буде вивертати душу і лише сподіватися, що він розцінить мій стан як достатньо серйозний для медикаментозного лікування, а не оце все «попийте магній В6», мені стає ще гірше)

По опису схоже на прояв депресії. Сходіть до психіатра. Це не страшно зовсім. Душу там вивертати не треба, просто розкажете ті ж самі симптоми, що в цьому пості написали всьому форуму.

ще і набрані зайві кг не додають гарного настрою

Зараз багато людей набирають вагу, це від хронічного стресу організм так рятується типу.
Від антидепресантів може буди ціла купа побочок і також набір зайвої ваги гарантований. Воно вам треба ? Потом ще з них не так просто злізати, буде стан ще гірше ніж на початку прийому. І взагалі як вони вирішать проблему ? Ніяк.

В топове IT психично здорові люди не їдуть. Вони працюють десь з людьми з низкою зарплатою бо в них немає комплекса «досягатора» і все добре.
На роботі в підрозділі мабудь половина співробітників була на антидепресантах, третина звільнилася через психічний зрив.
Робота буквально вбиває психіку і частина зп потім їде на психологів та таблеткі.

спорт, бассейн, природа, відпустка, таблеткі та інші заняття раджуть психологі це що назначали співробітникам
мені просто заспокійливи

в нашій конторі компанія оплачує психологів і програми, з тих пір ситуація покращилась

На роботі в підрозділі мабудь половина співробітників була на антидепресантах, третина звільнилася через психічний зрив.

Напиши назву контори)
Бо це щось епічне

Треба вміти вирішувати проблеми самостійно або гуртом або ж переключатись на іншу активність, як заняття спортом чи мистецтвом

Ви ж пропонуєте додати до проблем ще й залежність від психолога

Вже вкотре бачу, як люди зі своїми проблемами, йдуть працювати у психологи, а насправді вміло приховують проблеми замість їх вирішення

залежність від психолога

І це ще добре що ми не у штатах де із залежністю від психолога може виникнути залежність від антидипресантів. Наші на скільки я знаю поки не сильно цим бавяться

Наші на скільки я знаю поки не сильно цим бавяться

бо досвіду нема чи взагалі не вміють
антидепресанти — то ж не якась таблетка від кашлю, що 3 дня і здоров

в якщо цукровий діабет, то теж переключатись та спорт, чи все ж таки піти у залежність до дохтора?

В мене дуже скептичне ставлення до людей, які мають психологічну освіту чи займаються психологією

Корні цього скептичного ставлення у спілкуванні з HR-ами, які мали психологічну освіту, відверто брехали та маніпулювали у ситуаціях де можна було пояснити як є

Стосовно діабету то це досить важке захворювання, яке буде траплятись частіше в Україні, навіть у дітей, причиною є стрес, батькам потрібно бути до цього готовими, регулярно здавати аналізи та привчати до цього дітей

Якщо людина зможе прийняти той факт, що діабет то серйозно, потрібно дотримуватись обмежень, рекомендацій лікарів то буде залежність від медикаментів
Якщо людина буде лінуватись то буде залежність від лікарів
Від чого людина буде залежати й який буде рівень життя залежить від дисципліни

Маю надію, що відповів на ваше запитання

Маю надію, що відповів на ваше запитання

🤦‍♀️

Тоді напишіть, яку відповідь очікували

Залежить від типу діабету. Якщо перший тип (інсулінзалежний), то це одна річ, але первинний діагноз, скоріш за все, був поставлений ще в підлітковому віці. Якщо ж діабет другого типу, то переключитись на спорт, скоріш за все, порадить сам лікар-діабетолог.

Якщо ж діабет другого типу, то переключитись на спорт, скоріш за все, порадить сам лікар-діабетолог.

пауерліфтинг чи шахмати він порадить

це дуже допомогає людям з діабетом другого типу

У вас не було травми (неприємності з переїздом — це не травма), тому й не могло бути

ПТСР

А як ви визначаєте, була травма чи ні?

Ви не повідомляли, що ви: потрапили під обстріл, у ваш будинок влучила ракета, ви отримали контузію чи поранення, чи щось подібне. Травма (і птср) — це наслідок чого реального, а не переживань. Невиправдане розширення термінів веде до псевдо-психологів на кштал Спартака Субботи (у нього травмою може бути все, аж до «не посміхнувся бариста — травма»)

Дякую, треба було одразу до вас іти за діагнозом, а не до лікаря 😂

Ви могли написати, щоб були травмовані та у вас відсутнє бажання уточнювати як саме

А коли, без інформації, що були травмовані, пишете про ПТСР то це виглядає як вигадування

Коли військові пишуть про ПТСР то там зрозуміла причина травми

На DOU дуже скептично відносяться до текстів, хтось за це DOU навіть любить

Ну шкода, що вам це так виглядає, але ваше право фантазувати що завгодно

Ви написали текст так, що є три коментарі, від різних профілів, з сумнівами стосовно вашого ПТСР

Ви цю теми створили, щоб знайти собі клієнтів, стверджую це на основі інформації з вашого DOU-профіля де вказана ціна за консультацію

Чи допомагають вам ваші коментарі досягнути цілі знайти клієнтів? Це риторичне питання

Є різні ступені ПТСР. В легкій формі більшість людей в Україні її отримало. Що таке ПТСР простими словами? За красивою назвою скривається реакція психіки на сильний страх. Такий страх можна було отримати навіть листаючи стрічку новин в перші дні війни.

Такий страх можна було отримати навіть листаючи стрічку новин в перші дні війни

дододо

Тим, що ви приписуєте собі ПТСР, ви знецінюєте страждання людей зі справжнім ПТСР (яких після війни багато)

Яким чином психологічні страждання однієї людини знецінюють психологічні страждання іншої? Знеціненням зараз саме ви займаєтесь, коли називаєте авторкою брехухою, нічого про неї не знаючи

Яким чином психологічні страждання однієї людини знецінюють психологічні страждання іншої?

самим прямим — одна людина пережила і страждає, а інша просто страждає, і починає вишукувати причини

Мода така

Те саме з аутизмом, це бісить неймовірно. Кидаються словами направо і наліво, не уявляючи на йоту що воно таке від слова зовсім

А чим ви краще Спартака Субботи? «ПТСР — психічний розлад, різновид неврозу, що виникає внаслідок переживання однієї чи кількох подій, котрі ушкоджують психіку.» © Вікіпедія

А давайте, все ж, йти не у Вікіпедію, а до профільних фахівців?

moz.gov.ua/...​atichnij-stresovij-rozlad

ПТСР розвивається в людей, що пережили неординарну, загрозливу для життя чи гідності ситуацію:

ветерани війни
цивільні, що перебувають в зоні бойових дій
жертви сексуального чи/та фізичного насильства
полонені та жертви катування
жертви торгівлі людьми, сексуального рабства
жертви чи свідки постійного домашнього насильства
жертви булінгу, в тому числі у школі
діти, що зазнають неглекту (ними не займаються, навіть не годують, занапащені батьками діти), фізичного та сексуального насильства
свідки терактів
люди, що перебували в зоні стихійного лиха
жінки, що пережили травматичні пологи і зазнали жорстокого ставлення медичного персоналу.

Що саме з цих, дійсно важких травм, пережила авторка? Втекла з Києва у Болгарію? Який жах.

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я для вас є профільним фахівцем?

“Post-traumatic stress disorder (PTSD) is a mental
health condition that develops in some people
who have experienced or WITNESSED a traumatic or
frightening event such as a natural disaster, a serious
accident or assault, a terrorist act or military combat,
or those who have been threatened with death, sexual
violence or injury. The stress caused by WITNESSING
or experiencing the trauma can affect all aspects of
a person’s life, including their mental, emotional and
physical well-being.”

Навіщо, по вашому, людей із вразливою психікою просять відійти від екрану, коли показують щось подібне?

Ви думаєте, якщо щось написано англійською, то це автоматично доводить вашу (неправильну) думку?

То я виділю

such as a natural disaster, a serious accident or assault, a terrorist act or military combat, or those who have been threatened with death, sexual violence or injury.

Я думаю, що вам треба вивчити значення слова «witnessed». І ви проігнорували моє питання: Навіщо, по вашому, людей із вразливою психікою просять відійти від екрану, коли показують щось подібне?

Не знаю, навіщо це роблять, доказів, що це впливає, наскільки знаю, немає.
На людей впливає те, що вона бачить чи переживає особисто, а не читає, дивиться по відео чи слухає переказ.

Різні люди переживають одні й ті ж речі по-різному. Вам дуже повезло, якщо в вас така психіка, що вам поки зброю в лице не направлять, вам буде ок. Але психіка буває різна, і є люди, які дуже «особисто» переживають страждання інших.

бла-бла-бла. Я ж кажу, бариста вам не посміхнувся, і у вас уже ПТСР, адже

Різні люди переживають одні й ті ж речі по-різному.

Добре. Тримайте дослідження:

Університет Бредфорда. Спеціаліст з ПТСР:
www.longdom.org/...​s-cause-trauma-37421.html
Дослідження 1:
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3637659
Дослідження 2:
www.redalyc.org/...​nal/798/79868104014/html
Дослідження 3:
www.sciencedaily.com/...​/2015/05/150506164240.htm

Будь ласка, не починайте кидати дослідження, суті яких ви не розумієте.

Moreover, the initial elevated rates of PTSD symptoms may be an artifact of measurement too soon after the exposures, when extinction mechanisms have not had sufficient time to aid in recovery of the majority of indirectly exposed individuals.
evidence from epidemiologic studies indicates initial but not extended increases

Regarding indirect victimization, the most frequent situations are: house robbery of a relative or close person by 46% (n=228), 42% (n=208) economic extortion of a relative or close person, 37% (n=183) theft of objects in the car of a relative or close person, and 33% (n=169) attempted robbery of a relative or close person.

Давайте не займатись черріпікінгом з висмикуванням тих рядків, які вам найбільше подобаються. Я вам не просто так залишила декілька посилань. Можу ще:

Американська Асоціація Психіатрів:
www.psychiatry.org/...​auma-even-from-a-distance
Науково-Дослідний Інститут Нейронауки Австралії:
library.neura.edu.au/...​irect-exposure/index.html
Amen Clinics:
www.amenclinics.com/...​t-directly-happen-to-you

Ви їх читали?

Ну наприклад,

Amen Clinics:

описує людей, які змушені дивитися велику кількість жорстокого відео по своїй роботі (модератори, журналісти, тощо). Авторка до таких належить? Знов таки, це реальні випадки, коли люди займаються важкою роботою і отримують через це подібні травми. Яка травма була у авторки? Вона роздивлялася відео трупів щодня без зупинки?

Ви приписуєте здоровим лінивим людям проблеми людей, які дійсно постраждали. І цим ви знецінюєте справжні травми.

Moderate to high qualityevidence found a small association between increased exposure to televised mass trauma and increased PTSD symptoms.

Словами small association в таких дослідженнях маскують відсутність ефекту (який видається очевидним, але якого не змогли підтвердити)

Ви приписуєте здоровим лінивим людям проблеми людей, які дійсно постраждали. І цим ви знецінюєте справжні травми.

Ідеальна характеристика.

Мені ще це нагадує «ви нічого не розумієте, моя дитина гіперактивна» vs в реальності це просто невоспитаний пи.юк.

Ще скажіть що модне слово ADHD лікується у підлітків простими радянськими піздюлями, або забороною користуватися гаджетами.

Я не знаю, що пережила авторка, тому не буду говорити за неї, як ви робите.
А якщо вам не подобаються слова «small association», то є й інші:
A 2019 study found a significant association between viewing traumatic events online and symptoms and depression and PTSD.
Але ви їх, звісно, проігнорували, бо вони вам не підходять.
Декілька годин тому ви взагалі стверджували, що через відео неможливо отримати ПТСР. Тепер стало можливо?

Не марнуйте час на цього ухилянта

Ухилянт — це той, хто є в базі ухилянтів, або чиїх оновлених даних немає у ТЦК (як ти, наприклад)

Як себе не називай, не ухилянтом ти не станеш

Ну всьо, персі джексон назвав мене ухілянтом

Ну всьо, Eugene Koval назвав мене ухілянтом

боюся вживати слово «впорався», бо життя весь час підкидає якусь х**ню 🤔

але деякі речі таки допомагають:
— рух, фізична активність...
— сонце
— правильна їжа
— деякий пофігізм
— і т.д.

З мого останнього робочого дня пройшов майже рік, і за цей час ці події перетворились у досвід, що можна втратити ТАКУ роботу з ТАКОЮ платнею, і продовжити жити.

Якщо є на що жити, то не працювати, звісно, значно веселіше ніж працювати. Власне, в цьому і суть FAT FIRE.

Для себе зрозумів що заняття будь яким спортом заміняє любі психотерапії

Яким спортом можна зайнятись не виходячи з квартири? Я бачу можливість тільки в аеробних навантаженнях з легкою вагою, ну і всякі там відтискання від підлоги.
Все життя теж думав що спорт вирішує псих проблеми, але зараз уже хз. Кожен раз коли займаюсь, то відчуваю себе погано після заняття та на наступний день.

Купив бігову доріжку і гирю. До однієї години в день (приблизно) по часу займає на усе необхідне рекреаційне кунг-фу

Ви у багатоповерховому будинку живете? Цікаво чи добре чути сусідам знизу, що ви бігаєте?

Господи, ну турник повесьте в дверной проем, резину для сопротивления возьмите — было бы желание.

От на шо на шо, а на це якось піхуй.

Вправи з вагою (купити набірні гантелі, і будете мати різноманітну вагу), TRX, якщо є де повісити. Сама займаюсь вдома стретчінгом, але чоловікам таке не буду пропонувати :)
До речі, купила собі комплекс вправ зі стретчінгу у одного спортсмена. Так от, у нього ще є курс загальної фізпідготовки, пара різних курсів для спини, щось для пресу, а також два рівня «Стійка на руках» (хотіла взяти собі, але трохи боюсь робити таке без нагляду). Все робиться вдома.

life.pravda.com.ua/...​sya-z-depresiyeyu-300056

Під час лікування депресії фізичні вправи можуть мати вирішальне значення для покращення самопочуття. Їхню дієвість науковці порівнюють із ефективністю терапії.

«Жоден із цих методів лікування не є чародійним. Але, враховуючи те, наскільки виснажливою є депресія, майже всім пацієнтам слід пропонувати як фізичні вправи, так і терапію», — каже Майкл Нотел, старший викладач Школи психології Університету Квінсленда в Австралії.

Тобто, є два варіанти — ходити до психологів, або йти у спортзал. Результат буде однаковий, а у випадку спортзалу ви ще й матимете краще тіло.

Тобто, є два варіанти — ходити до психологів, або йти у спортзал. Результат буде однаковий

лікувати депресію фізичними вправами, то як лікувати запалення легенів зарядженою водою від Кашпіровського (чи хто там по телевізору воду заряджав). воно і справді іноді «спрацьовує», бо у деяких випадках людина може одужати взагалі без лікування. але частіше таки ніт.

Так і психологи не допоможуть проти депресії. Тому спорт і психологи будуть мати приблизно такий же вплив, допускаю що спорт навіть краще. А так да, без таблеток не обійтися.

алан чумак воду заряджав, кашрировський енурез лікував, сцуко клоуни срані

От просто зараз.
— Я не можу ні на чому зосередитись. Працюю на фрілансі, наче задачі робляться але робляться зі скрипом із затягуванням термінів та відчуваю що я процентів 80 робочого часу займаюсь буквально нічим
— Постійний страх і тривога що то влучить ракета то прийде по мене ТЦК. Мабуть другого боюсь сильніше бо у нас із дружиною та дітьми дуже тісні стосунки і готовий буквально на все аби не розставатьсь із ними не на день. Із виїздом за кордон пробував. Досі в Україні
— Страх що завтра залишусь без роботи. На нормальний постійний контракт я присісти не можу . Не беруть. Тому епізодичні замовлення із оплатою через крипту/револют/фріланс біржі. Неофіційний мій статус теж мене турбує бо на ФОП не було зарахувань вже понад рік, а через картки проходить бабло та авто оновив тогоріч.
— Це все на стільки зводить з розуму що значно погладшав, сильно погіршилось самопочуття, почав палити (ну добре підсів на це ще студентом, але не курив вже років 15).

О, у мене те саме, тільки обставини багато де легші. Потрібно шукати підходи, люди і в концтаборах виживали і лишатись собою, тому це має бути можливо.
Традиційні для мене способи віключитись це десь поїхати відпочити, або просто побути на природі зараз уже недоступні, а що такого придумати аналогічного на самоізоляції сам не знаю.

Мене реально рятують мої близькі. Якщо б не вони реально б давно дах поїхав. Хоча із іншої сторони це і прокляття. Я відчуваю сильну відповідальність як єдине джерело прибутку у сім’ї.

Особисто мене відволікають пет-проекти та комп. ігри, зокрема десь раз на рік взимку тягне побігати у Скайрімі, хоча й розумію що він попсовий та застарілий) Зараз думаю про те чи не купити собі якийсь потужний VR-шолом, але стримує думка що ця технологія ще сира і ще в деяких обзорах лякали тим що радили тримати поруч тазик-евтаназик, щоб під час гри не знудило(

Скайрім тема. Мене ще на морровінд навіть іноді затягує, але там проблемка — нема його на свіч, а комп із віндою тільки у малого.
Але ігри не сильно затягують щоб прям випасти із реальності. Так трохи пар випустити

Не обов’язково потужний ВР-шолом, але комп з відеокартою треба. В Half-Life Alyx можна і без тазика, а у Скайрімі справді довго не пробігаєш.

Тазик треба в іграх де персонаж реально рухається. Якщо стоїть на місці чи перевдягається скачками — то все норм. Проблема що грати немає що, крім half life alyx.

Ну а технологія сира в тому плані, що не зручно. В шоломі сильно дискомофортно, він давить на обличчя, потієш, пот заливає очі і екран якщо в активні ігри грати літом, да usability у шолома низька, не так що надів і почав грати, поки включиш, підключиш наушники (і провода будуть бовтатися), відкалібруєш (час від часу вимагає), якісь апдейти поставиш, запейриш з компаом через костилі (для half life alyx), то вже грати перехочеться. І якщо half life alyx компенсує недоліки геймплеєм, то інші ігри не коштують тих незручностей.

Проблема що грати немає що

Та да, стабільно раз в пів року руки чешуться купити VR. Потім дивлюсь що там взагалі є і свербіж більше не турбує. Думаю якщо куплю то тиждень побавлюсь потім буде лежати на полиці пилюкою припадати

«впорались» — це мабуть буде занадто самовпевнено 🙃

Якщо найцікавішою виявилася психотерапія то ви занадто мало варіантів розглядали озираючись навколо

Зверху вже відповіли про заняття спортом

Підписатись на коментарі