Чи варто розраховувати на збільшення кількості розробниць?

Так історично склалося, що жінки в ІТ переважно нетехнічні фахівчині — ейчар, маркетинг, фінанси, право тощо. З технічних варіацій більше бізнес-аналітикині та тестувальниці ніж розробниці.

Але враховуючи мобілізацію ти ризики саме для чоловіків, чи стане це підгрунтям для «фемінізації» саме розробницької діяльності, як гадаєте?

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Хтось плутає причини, наслідки, рівність умов, рівність результату.

Але враховуючи мобілізацію

Ага, просто до цього жінкам заважала завелика кількість чоловіків і відсутність мобілізації. А зараз все як по маслу піде. Золоті часи!

Не стане, адже оксанки, особливо високомобільні, вже виїхали або незабаром виїдуть закордон.

А яка різниця якої статі розробник, якого у нього/неї колір шкіри, волосся, розріз очей, тощо? Чого хотілось би, так це більше професіоналів своєї справи, а не «я в айті тому, що тут більше платять, а так все життя я хотів бути баристою, замішувати круті коктейлі і приймати участь у міжнародних змаганнях, а не оця ваша java».

Коли я вчився в університеті, то у нас в групі було 5 хлопців і 15 дівчат. І якось в лютому, після останньої пари, на першому курсі, ми розмовляємо групою, чи встигнемо кудись підійти — якусь справу треба було вирішити.

— Один хлопець каже «я вільний»
— Троє дівчат каже «я вільна»
— Четверо хлопців кажуть «у мене через годину починається гурток з програмування. Тож маю лише годину часу»
— Шестеро дівчат кажуть «ми вільні, але через годину домовилися з подружками піти на шопінг»
— Ще шестеро дівчат кажуть «у мене побачення»

А тепер відповідаю на питання:

Поки більшість дівчат між «гуртком програмування», «побаченням» та «шопінгом» вибиратиме щось інше, окрім гуртка — не варто розраховувати на збільшення кількості розробниць.

163 коментарі

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Про жінок, які переважно працюють на нетехнічних посадах — стереотип. Жінок, які працюють в QA і розробці, більше, ніж нетехнічних фахівців. Сьогодні випустили про це матеріал: dou.ua/...​inian-tech-industry-2024

Який відсоток жінок серед HR, QA й SE?

QA достатньо багато, так. Розробниць я за свою 10 річну кар’єру в своїй і суміжних командах зустрів рівно 3 людини (це лічені відсотки). Зате проджект менеджери у мене в абсолютній більшості були жінки і вони дійсно були в цій ролі топовими.

дякую всім за допомогу у написанні статті. speka.media/...​i-ta-uperedzenosti-vzde86

і не він її, а вона його використала! (ц)

ну якщо обговорення на форумі допомогло в написанні чи покращенні статті, то я, в принципі, задоволений. Навіть попри малий вклад. (Я не допомагав, це пацани допомагали, а я просто поряд стояв)

красиво поруч постояв)))

повністю згоден з висновком:
І поки що загальний тренд не додає оптимізму.

дивимся вказану статтю:
It is undeniably true that men in STEM professions experience higher annual salaries than women — a difference of nearly $15,000 every year ($85,000 for males versus just $60,828 for females).

Жах!

Точно такий же можна навести:
Заробітки в STEM вікової категорії 20-30 значно нижче аніж 30-40.
Жах!! Утискають молодь!!! Недоплачують!!!

Або:
72% of women in tech report experiencing a prevalent “bro culture” at work

Жах!
Чого вони обговорюють хеви-метал а не тейлор свіфт??
Ми, шанувальники тейлор свіфт, забороняемо обговорювати іншу музику.
Також, ми вимагаємо заборонити розказувати анекдоти які нам не подобаються!

Або:
Only 8-9% of women hold positions like CIO, CTO, or IT manager, or serve as technical team leaders.

Яка жахлива дискрімінація...
От ще дослілдення:
The average information technology technical lead age is 43 years old. The most common ethnicity of information technology technical leads is White (67.7%), followed by Asian (12.0%), Hispanic or Latino (8.8%) and Black or African American (6.2%).

24.1% of all information technology technical leads are women, while 75.9% are men.
www.zippia.com/...​l-lead-jobs/demographics

Висновок очевидний — треба надавати техліда — молодим дівчатам. Чорношкірим. Тоді статистика стане гарною.
Не буде тоді утиску ані молоді, ані жінок.

намагаюся бути об’єктивною та зібрати максимум думок, не тільки своєю ділитися)

Щось схоже не дуже зайшов вброс, навіть 200 коментів немає(

ну, я б не назвала це вбросом, просто було цікаво почути думки «зсередини бізнесу». Чи готові до певних змін. Бо по водійках карів та тракторів, по шахтарках та охоронницях — готові.

Я гадаю що в ІТ завжди були трохи інші вимоги(ніж во вказаних професіях) та кандидати будь якої статі мали однаковий доступ до праці. Цікаво узнати, чому дозволили жінкам працювати на вказаних вами професій з 22 року та якщо заборони існували до того, чому з ними не боролись правозахисні або феміністичні організації.

заборону зняли у 2017 році, коли було скасовано «список чоловічих професій». Організації боролись і борються. Як і за рівну оплау праці — наразі на подолання гендерної нерівності в світі в нас піде 139 років, вам таке норм?
Щодо рівного доступу в ІТ — як людина з дипломом інженера-системотехніка за першою освітою, можу з вами посперечатися, виходячи з досвіду свого працевлаштування.

наразі на подолання гендерної нерівності в світі в нас піде 139 років, вам таке норм

Нерівність нікуде не зникне до тих пір, поки виношуванням дитини і дітонародження будуть займатися жінки, а не машини. І ніякими позитивними дискримінаціями тут не зарадиш, а тільки обізлиш чоловіків так, що вони будуть голосувати за популістів-консерваторів, що ми зараз бачимо в Штатах.

Чи готові до певних змін.

та готові — айті бізнес потихеньку йде з України.

по водійках карів та тракторів, по шахтарках та охоронницях — готові.

аби самі жінки були готові опанувати вказані професії.
Наприклад — замість швачки, шкільного вчителя, касира/продавця.
Ще є — електрики, сантехники, автомеханіки і т.і. — хочуть туди йти жінки, чи їх хто не пускає?

Через мобілізацію та ризики для чоловіків нічого не зміниться. Кількість жінок у технічних спеціальностях, так само як і кількість чоловіків у не технічних, зміниться лише тоді, коли на дітей перестануть навішувати гендерні стереотипи і вразі якщо інтереси дитини не відповідають лейбам хлопчик/дівчинка, гнобити її за це. І це буде підтримано на всіх етапах розвитку і суспільством в цілому.

Не стане, адже оксанки, особливо високомобільні, вже виїхали або незабаром виїдуть закордон.

Ну, всі не виїдуть і не всім воно треба. Скажу так: чим менше за тобою бігають з повістками і є можливість перетинати кордон, тим більше бажання жити саме в Україні. Це я зі свого досвіду :)

Ну крім Bus фактору є ще Rocket фактор. А для жінки яка скажімо хоче заміж і щасливе життя чи там стати успішною бізнесвумен — країна де головна проблема де з рештою взяти снаряди та набої ? То таке собі. Власне скільки там за статистикою народу поїхало геть, а не «стало за станки і даєш стране патрони» ? 9 мільонів ? От скажімо на США нападуть якісь безумні терористи, чи навіть громадянська війна почнеться між нью конфедератами трампістаии і старими добрими янкі — буде таке, що мільйонами в Канаду протікають та Мексику ?

Ну ви і порівняли. Країну, де всім було байдуже на своїх громадян (їх патріотичне виховання в тому числі) та країну, яка має сильну державну ідеологію, яка виховується ще з садочка. Але і там теж були б такі, хто б втік.

це тільки реальна війна на теріторії сша покаже що там за ідеологія та виховання із садочка

Але враховуючи мобілізацію ти ризики саме для чоловіків

Мобілізують чоловіків, але б’є по всім.
Навіть на DOU багато вакансій, де не розглядають кандидатів, хто знаходиться в Україні.

Ото так зазвичай і стається. Те, що хтось з мікроскопом буде роздивлятися, що у трусах у кандидата — fairytale.

жінкам зараз простіше влаштуватись у айті
щукав роботу — 4 з 5 роботодавців вимагали від мене свіжої справки з тцк :)
бо в мене приписне за 98 рік
добре що знайшов адекватного роботодавця без цього маразма

Але враховуючи мобілізацію

Ага, просто до цього жінкам заважала завелика кількість чоловіків і відсутність мобілізації. А зараз все як по маслу піде. Золоті часи!

Ну а чого ні? Позитивна дискримінація вже і так нечуваного рівню набула, має ж вона колись дати ефект

By the way, частково по темі, цікаво почитати ваші думки.

Маю декількох родичок жіночого гендеру в діапазоні 18-29 років, яких активно намагаюся впихнути в ІТ.
Купив ноути, пропонував курси, розповідав сам, ділився різними історіями успіху, розповідав про можливості, позитивну дискримінацію та сучасні повісточки, розповідав про заробітки.
Нема, не хочуть і все. Як витягнути бегемота з болота якщо він сам не хоче з нього вилазити?

Так як це родички, то я точно знаю, що їх не дискримінували, а дуже навіть навпаки. Хоча, може в цьому й проблема?

Це з палеоліту таке, власне ще до появи сапієнсів — нашого підвиду людей. Як тоді так і зараз на 100% це не розповсюджувалось. Дехто і зараз повертається до язичницьких форм і елементів які були розповсюджені в суспільствах до неолітичної революції, типу свінегер клубів шведських браків і т.п. — тобто про 100% і зараз не йдеться, але переважна кількість народу послідовники домінуючих моральних норм. Тим не меньше якимось чином людство існує, йому приблизно 7 тисяч років — тобто може ми шукаємо проблему там де її нема? Тобто якщо жінка переважно займається хатнім господарством і родиною, а чоловік працює і обидва з цим ок то чому це раптом є проблемою ? Чоловік заробив приніс дружині — а витрачає вже вона. Де тут дискримінація ? А саме так нам каже статистика відбувається в 87% випадків в сучасному світі.

Як раз це дискримінація — жінка вимушено втрачає кар’єру заради дітей і стає фінансово залежною від чоловіка, який часто користується цим — зраджує, б’є, а жінці нічого не залишаєтсья як все те терпіти, бо нормальну роботу не знайти бо немає досвіду та фаху, а коли кілька дітей то це фактично хрест на резюме

жінка вимушено втрачає кар’єру заради дітей

Саме так.
Тому вихід простий — жінкам треба відмовитись від дітей, і все.
Про це постійно повинні говорити, — діти зло для жінки, і т.д.

І буде щастя людству.

Просто чоловіки вирішили що вони можуть насолоджуватись життям, а жінка це безкоштовна домашня обслуга, зручно

Просто чоловіки вирішили що вони можуть насолоджуватись життям

ну, статистика по людству якось каже інше.
чоловіків і гинуло завжди більше, і живуть менше. і т.д.

тобто оця фігня «чоловіки вирішили» якось не співпадає з дійсністю.
навіть по годинах проведених на роботі — це теж статистика.

якось дивно «чоловіки вирішили» насолоджуватись — вкалувати більше і частіше мерти

а жінка це безкоштовна домашня обслуга, зручно

так, згоден — треба крім «діти зло для жінки» ще додати — «не виходьте заміж — станете безкоштовною обслугою!»

і буде щастя людству ще більше.

не виходьте заміж — станете безкоштовною обслугою

Шось у вас висновки неправильні. Нормально заробляйте — і не будете безкоштовною обслугою. Наймете клінінг 😁 а самі з чоловіком в спа.

(сказала Лєна яка зараз піде сама посуд в мийку прибирать 😅)

Шось у вас виводи неправильні.

Це не в мене.
Це наприклад у Клаудії Голдін, у її роботі що отримала нобелевьску премію по економиці. Голдін зібрала дані більш ніж за 200 років, щоб продемонструвати, як і чому змінилися гендерні відмінності у доходах та рівні зайнятості

Нормально заробляйте

Ну то жінки, заробляйте! :)
і наймайте клінінг і нянь, у чому проблема?

Коли у тебе дохід вище середнього — просто наймаєш няню, і не страдаєш.

Одразу для тих, хто буде вопити «ай яй якце няня» — вона наймається на 8 годин в день, всі інші 16 годин мама з дитиною, тобто ніяких психічних травм дитині це не наносить, навпаки досвід спілкування з іншими людьми.

Коли у тебе дохід вище середнього — просто наймаєш няню, і не страдаєш.

чому — нянЮ, а не нанЯ? що за дискримінаційне упередження щодо жінок та чоловіків?
а у нянь — дохід як, теж вище середнього? Вони теж для своїх дітей — нянь наймають?

вона наймається на 8 годин в день, всі інші 16 годин мама з дитиною

Рилі? А де ж батько дитини у ці 16 годин? Зник? А у цієї мами дохід вище середнього?

А як же кар’єра мами, яка витрачає 16 годин на дитину, замість того щоб працювати, будувати кар’єру?

Так Еді Мерфі про це вже знімав фільм Daddy Day Care називається, раджу передивитись. Там одна з цитат коли його брокери з минулої роботи стали підсміювати головний герой у відповідь каже — «Так ти теж нам платиш». Щоправда американські кино критики фільм не зацінили, навідміну від глядачів. Взагалі американським кінокритикам подобаються фільми так так чи інакше є історією про Графа Монте-Крісто з локальними переробками. А також вони дуже люблять гру Меріл Стріп.

Так Еді Мерфі про це вже знімав фільм Daddy Day Care

А-а-а, ну це — Авторітет!
Якщо в кіно показали, то так воно й воно і у житті, ага.

В житті теж може доведеться десь з дітьми посидіти. Доведеться щось вигадувати, шукати підходи так скажімо. Якраз той фільм пригадається і ще з Арнольдом в дитячому садку :)
Там потім не сильно будеш дивуватись чому жінкам не особливо подобається усе те програмування і т.п. — і своїх проблем придостатньо.

і яке ці фільми мають значення до ідей і причин фемінізму?

Коли ви мені покажете Розу Люксембург та Клару Цеткін в ІТ, які скажімо роблять збори і волонтерять задля допомоги афганським дівчатам в праві ходити до школи, чи якось допомогають із комп’ютерами до сільських шкіл наприклад, викладають інформатику і т.п. я вам скажу про реальний фімінізм. А збори за зразком кремнієвої долини де вихваляються кар’єрою і пітчать промови лише з ціллю отримати галочку з лідерства і публічних виступів і т.п. це не про фімінізм, це про формальні вимоги від інвесторів бо хтось з аналітиків на біржі сказав, що треба те робити задля отримання позитивного іміджу «корпорації добра» і HR бренду, а не акул бізнесу за зразком : Єдісона, Рокфелера, Форда і Моргана якими там усі є насправді якщо зняти маски, бо так навчають по усіх бізнес школах які створені в університетах які власне і заснували перелічені особи.
Власне тут так само як з підтримкою демократії, мільйон снарядів значно краще працює для підтримки за вираження глибокого занепокоєння і прояв солідарності на демонстрації. На ділі виходить — усе буде заблоковано під приводом нелегальної міграції, доки верховний суд не допустить Дональда Трампа до виборів, після організованого ним відверто фашистського погрому Капітолія, що не дуже відрізняється від походу на Рим чи Пивного путчу з підпалом Рейхстага.

знайомі ли вам такі імена як Грейс Хупер, Ада Ловлейс, Софі Вільсон, Маргарет Хамільтон
дівчата мають вклад в основи і розвіток програмування 😊 в мене є багато подруг розробниць.

зовсім інша справа в тому що суттєво важко пробитись якщо ти жінка.

суттєво важко пробитись якщо ти жінка.

А шо такоє? У жінок повільніший доступ в лінкедін та стековерфлоу?

робите експеримент:
ставите жіноче імʼя в линке апплаєтесь
ставите чоловіче імʼя апплаєтесь
дивитесь на результати.

жіноче імʼя це дебафф по купе метрик, включаючи зарплатню, тому пробитись важче, але можливо.

Експерименти можна повернути будьяким боком

Ставлю чоловіче ім’я Нарендра Кумар і кажу що буду кодити за миску рису і от українська айтішніца на 5к вже йде мімо

За статистикою резюме чоловіків реджектять в рази більше ніж жінок

За статистикою більшість чоловіків отримують дебаф по зарплаті і більшість чоловіків отримують менше ніж колега по палаті за ту саму роботу.

Феміністки стараються все так повернути наче питання виключно в статі й користуються стереотипами 1950х років

Зараз не 1950ті роки, ніхто не реджектить жінок з айті. Не знаю про які «труднощі» ви. Скільки працюю не бачив жодних труднощів, а відсутність жіночих резюме — бачив, жінок програмісток теж бачив, навіть тімлідерок

Але все одно з року в рік всі фемки кажуть про якісь труднощі, наче якась невидима сила забороняє жінкам вчити пхп й поставити убунту

Гарантую от прямо зараз набагато більші шанси отримати значно кращі умови і розглядатимуть вперед чоловіків. Чому ? Та усе елементарно, навіть якщо ще не закордоном — то можна виїхати зокрема хоча би просто познайомитись із замовником, а це вже 50% успіху. Друге — в армію беруть лише при бажанні, тобто менші ризики що хтось з команди несподівано счезне за три дні перед релізом. Разом з тим і до війни у жінок з нульових ще перевага + бо як я вже писав замовниці дуже часто віддають перевагу ключовим розробницям — жінкам, бо на предмет косметики там і т.п. простіше знайти спільну мову. 80% сучасного бізнесу жінко орієнтовного.

жіноче імʼя це дебафф по купе метрик, включаючи зарплатню

Слухай, розкажи як це виглядає?
От прилітає в компанію жіноче резюме, а ейчари (переважно жінки) всі такі потирають руки муахахаха запропонуємо їй замість 6к 5.5к які ми молодці так багато грошей компанії зекономили. І головний сєо такий «так, правильно зробили, слава патріархату!»

Ви смієтесь, але все банальніше: «народжувала? заміжня? діти маленькі є? а збираєшся». Може не в лоб, але відповіді на ці питання будуть отримані і вплинуть на результат. Плюс ті ж ейчарині перші будуть дискримінувати жінок по «нежіночим» спеціальностям — бекенд, мобайл і т.д. (інше діло — дизайн, тестування, суппорт)

В моєму питанні конретна мова про конкретне систематичне заниження зарплатної вилки на певний % ну просто тому що.
Жінкам плятять менше тому що відчувають що вони будуть перформити гірше — це звучить повний булшит, бо бізнеси не задрочуються настільки над оптимізацією зарплат/перформансу. Навпаки, є кейси коли людина може прийти умовним мідлом та отримувати рівно-більше аніж сеніор який давно сидить в цій конторі.

Може не в лоб, але відповіді на ці питання будуть отримані і вплинуть на результат

Боже мій, це ж якась дрєвня лівацька методичка. Так, жінка може лівнути в декрет. А мужик може просто перейти на +500 через дорогу, результат однаковий. Часи коли люди працювали життя в одній конторі вже давно пройшли.

Ви смієтесь, але все банальніше: «народжувала? заміжня? діти маленькі є? а збираєшся»

Те ж можно сказати стосовно чоловіків. Нема сімї-дітей, не вміє у відповідальність, не будемо брати на керівну посаду. І взагалі сімейні менше рипаються з ярма, їм кредити треба виплачувать щоб вирощувать нових рабів системи.

Ви задали питання про системність і отримали відповідь, яка вам не сподобалась. Роботодавець (і HR) оцінює жінку нижче по грошах тому що на його думку вона буде все те що я описав...тому і «вважає справедливим» платити на 10-20-30% менше... Можете не вірити чи не сприймати це — ваш вибір.

у нижче по грошах тому що на його думку

це ви як роботодавець знаєте?

Ок, уточню "деякі роботодавці так оцінюють"...я не роботодавець але знаю достеменно про такі факти із прямих джерел.

Ну так, серед компаній бувають купа дивних стратегій найму. Так, запросто можуть бути окремі індивіди що оцінюють жінок з коефіцієнтом просто тому що, а бувають унікуми що беруть по гороскопу, чи соціоніці. Ну і шо.
Є цілий італійський сайт, де описується як при наймі дрібні шлюпки недоплачують та юзають чоловіків, куди лише дивиться поліція патрірхату.

Мені не не сподобалось я конкретні аргументи написав чому це схоже на дурню.
По суті аргументів є що відповісти?

Зараз нові питання в тренді: «військовозобов’язаний? коли призиваєшся? принеси довідку з ТЦК, що тебе не призовуть найближчій рік! як не хочеш? так ти уклоніст і тебе розшукують? чому непридатний до служби? якщо не можеш окопи копати, то розкопувати наше легасі тим більш не зможеш!»

Плюс ті ж ейчарині перші будуть дискримінувати жінок по «нежіночим» спеціальностям — бекенд, мобайл

Навпаки, навіть до війни жінки мали перевагу при наймі на «нежіночих» спеціальностях

За моїм досвідом, хоч одна девелопериня в команді позитивно впливає на неї з точки зору продуктивності, особливо якщо це конвенційно приваблива жінка. Тому що це вмикає природні інстинкти конкуренції серед девів.

Інша справа, що вони трохи міфічні істоти і зустрічаються з частотою десь 1 на 100 девелоперів чоловіків. Правда дуже часто саме вони — топ перформери.

А в чому полягає суть давати таку перевагу?

— Позитивно впливає на бажання ходити в офіс для деяких чоловіків (з розповсюдженням віддаленної роботи ця перевага стала значно меншою)
— В середньому дівчата мають інше відношення до карʼєри, тому більше працюють на одному місці і менше шанс, що зіскочуть на «цікавий проект» або «+500» у іншу компанію
— Мають в середньому кращі софт скіли, тому менеджеру та замовнику приємніше спілкуватися

Спірні аргументи. Але... якщо хочеться в офісі в т.ч. пити каву та спілкуватись — мейбі це доволі хороший варіант щоб не було скучно)))

Що спірні аргументи, я сам працював в соседж паті компанії, одна дівчина одною присутністю відчутно покращувала атмосферу.
Чи якщо софт скіли у жінок такі ж самі як у чоловіків, чому тоді ейчари це переважно жінки?

Чи якщо софт скіли у жінок такі ж самі як у чоловіків, чому тоді ейчари це переважно жінки?

Я розумію, що це риторичне питання, але у мене є така теорія: по-перше це професія з досить низьким порогом входу, в принципі будь-кого можна їй навчити, по-друге те, що вона передбачає велику кількість спілкування, що дівчатам більше подобається і більше виходить в середньому ніж у чоловіків.

До того ж, в нашому патріархальному суспільстві це напряму виливається у більшу ймовірність знайти собі забезпеченого мужика.

по-перше це професія з досить низьким порогом входу, в принципі будь-кого можна їй навчити

Так, тому там було б якесь 50/50 бо шо чоловіки та жінки однаково здатні.

дівчатам більше подобається і більше виходить в середньому ніж у чоловіків

«Мають в середньому кращі софт скіли», про що йшла мова вище

в нашому патріархальному суспільстві це напряму виливається у більшу ймовірність знайти собі забезпеченого мужика

Більша ймовірність знайти собі забезпеченого мужика — це навпаки коли ти з ними працюєш в колективі.
Хрюші з якими я проходив співбесіди звичайно бували сімпотними, але ми бачились в формальному колі кілька раз, ніяким спільним простором для стосунків не пахло.

Це від контори залежить. На початку своєї кар’єри я сидів з «хрюшами» в одному оупенспейсі, а потів в наступній конторі — в одному кабінеті. Дуже цікавий досвід, особливо коли вони обговорють між собою побажання зарплати кандидатів.

Коли в офісі працював у великій компанії, то на кухні спокійно можна було поспілкуватися не тільки з рекрутерками, а і з іншими працівницями. Я з деякими і на обіди іноді вдвох ходив. Тому офіс для прокачки софтскілів — тєма. Правда він більш цікавий коли тобі десь років до 25. Далі це починає трохи бісити.

Бачив багато ейчарів-чоловіків, і саме від них залишилося краще враження (not gay)

Які для ейчарів софтскіли? Призначити співбесіду, зустріти незнайому людину в холлі, пройтися по стандартним питанням, і передати на технічну співбесіду, вислати офер або відмову по шаблону. Для цього достатньо базової ввічливості.

Мінімальні скіли потрібні хіба що під час торгів при наймі, але ейчари цім зазвичай не займаються.

Мою дівчину недавно на співбесіді питали з ким вона живе. Відповідь «з котами» схоже їх не влаштувала:)

вони просто погано розчули і сприйняли то на свій кошт.

Коли працював в Microsoft в Парижі і проводив співбесіди на інженерні посади то ми були забовʼязані мати мінімум 30% кандидатів кожної статі у пулі кандидатів на посади бо інакше не валідують найм (égalité de chances). Але оскільки кандидатів чоловіків значно більше ніж кандидатів жінок то іноді запрошували будь-яких кандидаток хто подався (будь якого рівню чи з суміжною з ІТ освітою) щоб виконати квоту.
Результат вже не залежав від статі (резюме приходили наполовину чорними — всі PII (вік, стать, адреса ітд) були замасковані) і оцінку дозволено давати лише hard і soft skills (не освіті, попередньому досвіді, статі чи зовнішньому вигляду) але ймовірність попасти на перші етапи співбесіди були значно вище у кандидаток ніж у кандидатів.

Тобто при поданні тре жмакнуть що ти female, а після офферу стати he/him бо ти ґендерфлюід. Sounds like a plan.

Нєт, ви врьотє, не может біть, что убралі діскрімінацію, і всє равно хуємразєй нанімают!

ставите жіноче імʼя в линке апплаєтесь

Ничего что сейчас женский пол == не заберет бусик, можно выехать , что резко повышает шансы найма ...

сам знаю несколько примеров когда работодатели прямо говорили парням — жаль, что Вы не девушка, мы опасаемся рисков, выезжайте и тогда вернемся к разговору.

потому не надо пожалуйста перегибать палку в стиле заламывания рук — помимо мифических минусов есть и ряд очень крутых плюшек

знайомі ли вам такі імена як Грейс Хупер, Ада Ловлейс, Софі Вільсон, Маргарет Хамільтон

так а їм хто заважав? чи вже не заважали таки, оскільки ви їх знаєте, може?

Барбару Лісков забула. От надайте тези чому важко пробитись ? Я поки що навпаки бачів повністю протилежний результат, жінки в меншості — але замовники дуже часто жінки і часто полюбляють розробників жінок, а хто спілкується з клієнтом той і на керівній посаді, особливо коли це якась косметика чи мода. Про менеджерів — так там більше половини жінок. На менеджерську позицію в аутсорсі в цілому треба Душка — героїня Мерлін Монро, або Елвіс Преслі. Сенс такий самий як і в Стюардес та Стюартів, заманити клієнта більше витратити і не пройти мимо.

статья в тему, тількі сьогодні узнала про це
www.computer.org/...​-shirley-computer-pioneer

вона так само себе імʼя чоловіче обрала заради бізнесу щоб почали сприймати,
бо тупо ігнорували. Цікаво те що я вперше дізналась про те що така компанія
існувала, дівчата робили фріланс замовлення в 70x, дуже цікаво.

чи стане це підгрунтям для «фемінізації» саме розробницької діяльності

Враховуючи що роботи значно поменшало, джунів ніхто не бере, синьорам теж важко знайти, тільки мідлам більш-менш ОК — то незважаючи на стать — відповідь «як війти в айті?» — «ніяк».
як нижче написали — джуна, не кажучи про трейні, не будуть брати на місце мобілізованого мідла, синьора. а будуть шукати саме такого ж рівня. і стать жіноча=НЕ мобілізують — не буде заміною навичок і експертизи у розробці.

Здається і гендерний баланс суспільства теж похитнувся. Вся гендерна рівність пішла коту під хвіст через зеленського

путіна

тоді й через няшмяш, бо якось гендерно нерівно

путін конституцію на паузу поставив?

коротка спідниця винна у згвалтуванні?

ну казати що путін винен у порушенні гендерної рівності у нас, це позиція однакового рівня з тим коли путін каже що нато стало причиною нападу на Україну. Ні, спідниця не винувата, але, наприклад, закриття кордонів для чоловіків це чисто ноу-хау Зеленського. Я щиро вважаю що кордони можна було б відкрити. Ну трохи людей виїхало б, нічого страшного. На додачу я точно знаю що багато людей навпаки повернулись би не будь тут «клітки». Я розумію що це не зовсім теж саме, але наприклад з росії реально не так багато виїхало під час минулої хвилі мобілізації. Тобто закриття кордонів в Україні на 2+ років це рішення виключно Зеленського, яке не було єдино можливим. Туди ж беззаконня з бусіками

Думаю, що поки можна розраховувати лише на невелике збільшення кількості розробниць за відсутності факторів-ризиків для чоловіків. Спочатку, чому ж так історично складається, що жінки займають переважно нетехнічні посади в ІТ? Припускаю, тому що більшість з них — світчери. І значно легше та логічніше перейти на посаду з доволі непоганою зп (порівняно з попереднім місцем та ринком праці в цілому) за умови мінімального порогу входження за технічними знаннями.

Чи цікаво жінкам опановувати розробницьку діяльність з точки зору навчання? — З мого досвіду, так. Половина одногрупниць університету (технічна спеціальність) дійсно вирішила не пов’язувати свою професійну діяльність з програмуванням, бо воно їм не зайшло. Інша частина успішно навчалася, робила всі лабораторні, та зараз працює на посадах Middle+ (а може й Senior+).

Таким чином, або має з’явитися більша мотивація переходити саме на технічну спеціальність, наприклад, через низьку ЗП у нетехнічних спеціальностях; або ж повинен змінитися баланс чоловіків-жінок на технічних факультетах. Але останній приклад передбачає варіант «заміщення» дівчат на нетехнічних факультетах хлопцями та перебудову всього розподілу в цілому, що, мабуть, малоймовірно.

P.S. Було б цікаво запитати жінок, що їх зупиняє на шляху розробника. :)

Дженсен Хуанг здається вчора недвозначно похоронив ваші дівочі мрії. Вчіть сільске господарство, виробництво, хімію та біологію.

В 21ому столітті розробниці непотрібні, потрібні доярки, водійки, комбайнерки, шахтарки, лікарки, вчительки, біологині й інші подібні фахівчині

Потрібно йти в ногу з часом, а не хєрньой страдать

Та не вже. От подивіться, так це в федерації youtu.be/TAe9AJ1M42o?t=845 А в Японії таке було вже в минулому сторіччі. Хоча звісно лікарі та вчителя з біологами та інші профільні спеціалісти будуть потрібні, тим не менше рівень автоматизації буде лише нарощуватись в усіх сферах тому що задля конкурентної переваги потрібне збільшення якості і класності при зменшені ціни, це вимагає науково-технічного прогресу.
Так на ринку конкретно зараз черговий спад, який слідкував за черговою бульбашкою кріпти та не адекватних цін на ринку нерухомості, та це лише змінить сам ринок тобто конкретних беніфіціарів. Власне це і є головна причина війкових конфліктів, за усю історію людства так і було — зміна бенефіціарів пов’язана з ключовими змінами в економіці.

Ну от шкода що подібне не пишуть на доу, а пишуть про фахівчинь, але маккінзі й прочі всякі корпогризи-консультанти десь нашкрябали дослідження, що ШІ б’є найбільше саме по білим комірцям, і більше того — саме по високваліфікованим білим комірцям найбільше.

Тобто збільшення ефективності праці від всіких AI інструментів вимірне й відчутне, але ефект максимальний для малокваліфікованих і мінімальний і навіть часто негативний для високваліфікованих.

Джунам простіше бути сінйорами по нашому. А сінйорам в свою чергу складніше конкурувати.

кожна джуніорка буде кодити не гірше за сінйьоріту, але їх буде настільки дох_я, що платити їм усім будуть просто копійки

По суті це й перефразував Хуанг.

А от забити дюбель в стіну ШІ не вміє — ето другое

На сараї теж пишуть але в середені граблі. На минулому проекті клієнт намагався використовувати, як на мне нічого такого щоб не можна було на гулити, такі результати. Разом з тим доволі прикольно як на мене. Після чого для усіх вийшов величезний мануал про заборону використання в комерційних цілях, без особливих дозволів яких має бути надано клієнтами з 15 різними юридичними документами, в яких вони беруть усі ризики на себе через небезпеку порушення авторського права і судових позовів. Як на мене, якщо ШІ типу великих мовних моделей і дає переваги з сьогоднішнім рівнем розвитку в програмуванні, не більше 3-4%. Реальних замірів і змагань як на розпізнавання зображень ніхто не проводив. Навідміну від купи алгоритмів і рутини які можна автомазивати використовуючи ML. Шуміха навколо великих мовних моделей безумовно класичний маркетинг від Microsoft.

Ну тут сперечатись і вангувати можна безкінечно,

Але нмсд, от в найближчому майбутньому дійсно навряд чи варто чекати смерті програмізму. Але золоті часи теж пройшли, не варто чекати космічного попиту на розробниць і розробників на спрінг чи пхп усіх мастєй як раніше, навіть після кризи.

Так, можливо мовні моделі зара годні хіба помавпувати чи наштопати простенький бойлерплейт, але тільки питання часу поки віднайдеться одне за одним ефективне застосування.

це варто порівняти з 70-80тими й впровадженням компутера. Звісно не всюди й не зразу, але як тільки було знайдено відчутний юзкейс — юзкейс як шторм захопив економіку. І не раптом але досить швидко, сотні тисяч бухгалтерів що рахували на конторських щьотах опинились на вулиці. Літаки перестали проектувати за кульманом ітд

Будьхто хто зараз обирає професію для якої потрібен лише лептоп, як майбутнє обирає стагнацію зарплати і високу конкуренцію за місце у висихаючому болоті. Програмування лише одна з таких професій

якщо ШІ типу великих мовних моделей і дає переваги з сьогоднішнім рівнем розвитку в програмуванні, не більше 3-4%.

Це якраз в унісон з тим що я кажу про дослідження

Сінйору ШІ мало дає boost. Але джуніору дає величезний

Результат — більше сінйорів, більше резюме на вакансію, стагнація зп

Фьодоров отримає нарешті свій мільйон айтішніків, тільки от мільйона вакансій не буде на жаль

поки він поставив хрест на програмістах, переважна більшість яких чоловіки. Використавуючи вашу логіку, дівчата мають вирощувати та приносити квіти на могилки саме програмерів...

Здається сучасним дівчатам не до квітів, їм аби швидкий талєр без особливих зусиль бо вони entitled

Я б не сумував особо за мертвими програмістами, посумуйте за живими

HR між іншим теж білі комірці

Переконайте мене що HRи потрібні, коли є датацентр з Nvidia H200 і сем альтман з трильйонами баксів

якщо припустити, що існує приблизно однакова кількість чоловіків і жінок розробників із досвідом і що до мобілізації жінок з якихось причин дуже сильно дискримінували при прийомі на роботу, тобто не брали жінок принципово якщо на вакансію подавались також чоловіки, то так. якщо ситуація була якоюсь іншою, то ні. єдине, що може статись саме в Україні через вказані вами фактори так це те, що праця розробниці буде коштувати дорожче за працю розробника через наведені вами фактори (але це не точно).

тобто не брали жінок принципово

Швидше навпаки принципово брали, в ІТ ціла купа «жіночої» роботи, кропіткої і не вибагливої. З іншого боку жінки значно раніше дорослішають, та починають вимагати гроші за роботу, підвищення усі діла і т.д., не йдуть на овертайми на дурняк, переходять на +500 в разі потреби і т.д.. І дівчина менеджер очима тобі не поблимає, коли сама піде зустрічатись з інструктором з фітнесу доки ти там десь сервер підіймаєш чи вчиш новий фреймворк. А за великим рахунком після походу в перукарню та по магазинах за одежиною, а тим більше при правильному харчуванні і фітнесі усі починають виглядати зовсім по іншому як жінки так і чоловіки. Та на це треба вільний час. А краснокі із запахом поту, не стрижені з брудною головою і не накрашені (без певної косметики чоловічу типу гелів після гоління чи одеколонів ніхто не відміняв) — ну «бро культура» і буде.

ви, здається, пропустили моє «якщо припустити» і сприйняли те що я написав як факт. це не факт, а припущення.
«бро культура» це, як я зрозумів, адаптований переклад «frat boy culture», що в принципі до України (і більшої частини Європи) немає ніякого стосунку. про «жіночу» роботу і догляд за собою — ніц не зрозумів.

По ідеї мало б стати більше:
— Багато дівчат на айті спеціальностях в універах
— Ризики найму чоловіків у поточній ситуації
— Нема проблем з виїздом за кордон
— Позитивна дискримінація у наймі навіть у мирний час

Хтось плутає причини, наслідки, рівність умов, рівність результату.

разработчики из воздуха не берутся. если специалист разработчик пропадет из отрасли то кто сказал что его сможет сменить недо специалист ? откуда такая уверенность что еще больший % трейни и джунов по 3$ в час не приведет к окончательному обрушению качества ?

то есть усилении мобилизации и так далее просто получите дальнейшую деградацию отрасли и репутации. Вы просто будете на уровне этакой белой Индии. вот о чем надо думать

и пол тут роли не играет. как и цвет кожи, вера, национальность и тому подобное. и очень жаль что в погоде за гнилой повесточкой забываются реальные проблемы

Мы давно на уровне видимо по хуже Индии уже лет 5-6 точно, учитывая как мы просели с одной стороны и как Индия существенно улучшилась с другой. Сечас Индия строит собсвенные авианосцы и запускает космические аппараты к Луне. А у нас как в том анекдоте про бомжа — «твоя мечта сбылась у тебя все было».

ну от, в топіку про сіськи знов в політоту скотилися :(

Так тема ж була, чому ті в кого сіськи рідше йдуть працювати програмістами ніж ті в кого член ? При тому що програмують зазвичай пальцями та мозком. Тобто фізіологічні особливості організму does mather. А це вже само по собі політика.

Яким чином це впливає на якість індуського коду чи індуських розробників?

Ще не читала коменти, але вже передчуваю веселощі :) ух)

Ну так можна ще питання підняти, коли вже нарешті стане більше жінок лісорубів як от www.youtube.com/@NicoleCoenen

У мене мати, коли ми жили в селі і дрова рубала, і домашню птицю забивала, і багатокілограмові мішки тягала. Як і багато жінок в таких населених пунктах.

Тут уже якщо життя змусить, то нікуди не дінешся від цього — жінка ти чи чоловік. Проте фізично чоловіки від природи набагато пристосованіші до такої роботи — факт.

Наскільки пристосованіші вони для роботи в технологічній сфері — сказати важко. Проте, схоже на те, що жінки значно більше в більшості цікавляться творчими професіями, тому що навіть при всіх позитивних дискримінаціях в STEM галузях їх традиційно значно менше.

Ні не варто, бо жінкам просто не подобається цим займатись, жінки в ІТ частіше працюють в тестуванні — а також в менеджменті тобто є керівниками , що і не дивно сучасний бізнес весь жінко-орієнтовний. Інше риторичне питання — кому і навіщо це треба, окрім навчальних закладів в яких дівчат на певних спеціальностях дуже мало. Так в Армії наприклад та сама проблема, так само як і скажімо в педагогічних вузах самий квітник чи у фармацептів, або перукарів.
P.S. А взагалі то перша команда програмісток була виключно жіночою en.wikipedia.org/wiki/ENIAC Так само як і перша програмістка Ада Левайс і інші видатні спеціалісти наприклад Грейс Гоппер, Барбара Лісков тощо.

Коли я вчився в університеті, то у нас в групі було 5 хлопців і 15 дівчат. І якось в лютому, після останньої пари, на першому курсі, ми розмовляємо групою, чи встигнемо кудись підійти — якусь справу треба було вирішити.

— Один хлопець каже «я вільний»
— Троє дівчат каже «я вільна»
— Четверо хлопців кажуть «у мене через годину починається гурток з програмування. Тож маю лише годину часу»
— Шестеро дівчат кажуть «ми вільні, але через годину домовилися з подружками піти на шопінг»

А тепер відповідаю на питання:

Поки більшість дівчат між «гуртком програмування», «побаченням» та «шопінгом» вибиратиме щось інше, окрім гуртка — не варто розраховувати на збільшення кількості розробниць.

Коли дуже давно ще в 12 років ходив на гурток з програмування, в нас там було суттєво дівчат, при чому ще і старшого віку. Не в цьому справа — воно великій кількості жінок просто не подобається і кидають.

Тобто, три дівчини. пішли з іншими трьома на побачення?) Чи з хлопцями з кафедри фізкультури?)

вибиратиме щось інше, окрім гуртка

Ніколи в житті не був на гуртках з програмування.
Не бути мені розробницею...

Ще шестеро дівчат кажуть «у мене побачення»

Анекдот, як я потрапила на першу роботу в техпідтримку. Нам на лекціі (лекція по мережам) на 5му курсі сказали, що компанія інтернет-провайдер (Satellite Service) шукає людей в техпідтримку. Я навіть чогось не подумала, що мені треба аплаїтися, хоча про роботу вже думала.

Але після пари однокурсники кажуть — пішли зайдемо в цю контору, а потім далі підем в парк гуляти. Я така — ммм, парк, морозиво, весело — канєшно, я з вами! Пішла з ними, зайшли в цю контору, там простір невеликий — я кажу «я тут в куточку посиджу, а ви розмовляйте про роботу».

Сисадмін став їх питати всякі технічні питання, вони зам’ялися з відповіддю, а я з куточка стала підказувати відповіді. Сисадмін каже «Так а шо ти там сидиш, давай і тебе співбесідувати!». Так мені прислали офер через два дні, і я там рік пропрацювала. Дуже класний досвід — я там з лінуксом/bash/мережами розібралася.

Пішла в парк на морозиво, називається :DDD

так морозиво все ж смачне було?)

Та 100%, коли ти молодий веселий то все смачне — і морозиво, і пиво :D

Судячи з вашої вельми цікавої і, безперечно, правдивої історії — у дівчат побачення з дівчатами. Бо всі хлопці на гуртку з програмування)

Судячи з вашої вельми цікавої і, безперечно, оригінальної думки — ви не врахували, що дівчата можуть зустрічатися з хлопцями з інших груп, або навіть з тими хлопцями, які вже пройшли гурток і працюють програмістами)

Може «невигадані» дівчата вже теж пройшли?)

Ні, ті дівчата не пройшли гурток) Вони відвідували побачення та шопінг, а хлопці відвідували гурток. І тому хлопці зараз працюють програмістами, а дівчата працюють продавчинями, вчительками і тд.

От і відповідь на питання, чому розробниць менше, ніж розробників.
А ще це відповідь на питання:
— чому середня зп у чоловіків менша, ніж у жінок
— чому попередній факт стає «не фактом», якщо рахувати зп за однакову посаду й за однакову роботу.

ви не шарите, у сучасному світі такі рухи хочуть щоб дівчаток з малку привчали до інженерного ремесла, (наче хлопців прям пхають туди, ага), тоді і дівчата не будуть цими всякими зайвими штуками типу хлопців цікавитись (хлопци ж не цікавляться, так?)

хз, але імхо природа сама все розставить на свої місця

А яка різниця якої статі розробник, якого у нього/неї колір шкіри, волосся, розріз очей, тощо? Чого хотілось би, так це більше професіоналів своєї справи, а не «я в айті тому, що тут більше платять, а так все життя я хотів бути баристою, замішувати круті коктейлі і приймати участь у міжнародних змаганнях, а не оця ваша java».

професіоналів і професіоналок. Бо, все ж, варто признати, що у профеcіоналок норм сіднички... </joke>

Як раз у професіоналок немає часу на норм сіднички

Професіоналки різні бувають...

50% жінок, які займають технічні посади, залишають їх до 35 років — основні причини включають гендерну мікроагресію та «бро-культуру». У 2021 році у звіті Trust Radius було виявлено, що в середньому 72% жінок у сфері технологій працювали в компанії, де була поширена «бро-культура». А результати опитування Ensono, в якому взяли участь 1500 жінок, які працюють повний робочий день у сфері технологій у США, Великій Британії та Індії виявили, що в США приблизно кожна п’ята жінка повідомляє про сексуальні та словесні домагання

а де посилання на звіти? Ну бо, якщо чесно, не віриться, що «основні причини» це не народження дитини/зміна роботи, а гендерна мікроагресія.

про домагання осьо www.ensono.com/...​7e-4e42-9754-cac31aea27ab а про інше — гугль допоможе, якщо вам дійсно це важливо

а про інше — гугль допоможе,

чому тоді не пишете так : «я десь бачила у гуглі, що 50% жінок...»? натомість маємо твердження без доказів.

про домагання осьо

— дякую. Я, щоправда, не знайшов там про домагання. Але май інгліш вері бед, тому цілком ймовірно, що просто не знайшов.
Проте деякі абзаци і тези виглядають достатньо дивно в контексті гендерної дискримінації.
Жінки відчувають тиск, щоб не відставати, особливо в Індії, де понад три чверті (76%) жінок у техніці їхні поточні роботодавці сказали, що відсутність навчання чи розвитку навичок заважає їм просуватися по кар’єрі, порівняно з 60% у США та 45% у Великобританії (використано переклад перекладачем)
Тобто роботодавці не організують курсів нікому, проте тиск від цього відчувають тільки жінки? А мужики шо, мужики по факту і так обязани все знать.

Імхо стаття цікава як відображення стану речей, проте нерепрезентативна для використання у якості доказів дискримінації. Я глибоко впевнений, що 20% чоловіків отримують не менше хейту, мікроагресії, ігнору і навіть ♂сексуальних♂ натяків.

«бро-культура»

не знаю що це таке, але сам вислів попахує словом пацана і бригадою.

Для матріархальної України це якась дичина.

сексуальні та словесні домагання

Бо їх питають банально, на відміну від жінок інших спеціальностей. А так до абсолютно усіх привабливих жінок чоловіки домагаються, така наша природа. При цьому лише 10% з нас цікаві переважній більшості жінок. Тому що коли якись накачаний високий голубоглазий блондин ростом 190+ з упругими сідницями і кубиками пресу, а тим більше добре одягнений і на чудовій машині буде домагатись якоїсь жінки, та навіть там зажимати по закутках та кабедон робити, зазвичай вона буде не дуже то і проти. А коли навколо самі красноглазики, скаже — що код якось коряво написаний, чи щось по типу «піднімай свою ледащу дупу і фікси баг» — одразу побіжить писати скаргу на харасмент.

як дружина програміста, який не блакитноокий блондин з пружними сідницями та іншим мотлохом, можу сказати — не треба власну суб’єктивність генералізувати в мрії дівчат)) Якщо ваш красноокий досить коректний і приємний у спілкуванні, а не щипле за сідниці, нащо писати про харасмент?

Ну про 100% ніде не йдеться, 100% це тільки голосування за Ким Чен Іна, в бюлетені з одною фамілією, а якщо усі ії перерахувати то і 120% . Але як ви тоді поясните дуже великий успіх у жінок фільму «50 відтінків сірого» ? А різні психологіні пояснюють, що цей фільм потрапив в точку жіночих сексуальних фантазій. Хоча усе — що там з лихвою не те що на харасмент потягне, а взагалі то на межі коли можна і на зґвалтування подавати. В тому і справа коли чоловік подобається — навпаки коли не щіпле за сідниці, навпаки буде питання «що зі мною не так?». А коли якийсь ботан жирний там чи коротишка щуплий в окулярах — то буде протидія. Щодо інстинктів ми усі в кам’яному віці і в сучасному маркетингу це давно відомо і є трендом. Більшість людей приймає рішення інстинктивно, а не логічно. Логічно мислить інтелектуальна меншість людства, так зазвичай їх до цього підводить саме природа — це теж інстинкт, якій включає мозок задля знайдення конкурентної переваги. Не просто так є стереотипи про коротишку ботаніка в окулярах — шахматіста і інтелектуала аля Білл Гейтс, і Барбі з анекдотів про блондинку чи тупого бугая типу Біфа Таннена.

Логічно мислить інтелектуальна меншість людства

Думає що логічно мислить, а там все рівно 90% «інстинкти».

Міркування росіян стосовно есвео чули? Для них вони логічні, але навіть якщо поверхнево копнути вилізає цікавий нюансик ;-)

тупого бугая

Вот щас обідно було.

Міняй фамілію на Таннен.

Мудрі чоловіки з роками також віддають перевагу жінкам, у яких є щось за душею і які самі можуть щось заробляти.

А на рахунок зовнішності, подивись які в Україні в більшості пари, з якими «красавчіками» жінки тільки не зустрічаються. Я ось сам теж, тільки трохи красівше обізяни, але з дівчатами в цілому проблеми були тільки тоді, коли по дурості в молодості читав РМЕС і іншу пікаперську хрінь з самцями і самками.

не треба власну суб’єктивність генералізувати в мрії дівчат))

Хах, у мене такі ж думки, коли починають тут описувати зовнішність «альфа-самців» (часто навіть вкупі з розміром пеніса). Та з такою любов’ю, що таке враження, що від них ці коментатори фанатіють більше, ніж від дівчат.

Це коли тусовка недостатньо інклюзивна на думку тих кого в ній нема.

Опитування — це штука ненадійна, тому що думка опитуваних часто є суб’єктивною, та й навіть просто хибною.

У якості кричущого прикладу можу навести суб’єктивну думку соціологині Олени Стрельник (w2u.world/...​rozrivu-v-oplati-praci/)

на низовому рівні звичайної громади саме жінки на своїх плечах виносять усі виклики війни, які постають перед місцевими жителями
які працюють повний робочий день у сфері технологій у США, Великій Британії та Індії виявили, що в США приблизно кожна п’ята жінка повідомляє про сексуальні та словесні домагання

Я чето не понял, в Индии сидели и отсчитывали сколько раз в США подали заявку на домогання. Может в США много женщин-левачек, которые обожают докладывать о всяком.

США, Великій Британії та Індії виявили, що в США приблизно кожна п’ята жінка повідомляє про сексуальні та словесні домагання

Згадується анекдот про довжину члена, опитування та вимірювання.

Судячи з останніх тенденцій, найкраща стратегія — повністю ігнорувати існування жінок на проекті, спілкуватися тільки тікетами, і зберігати усі логи переписки.

Цікаво, чи вже є така річ, як домагання через ігнорування?

гендерну мікроагресію

Агресія: «жінка, твоє місце на кухні»
Мікроагресія: «ми зараз на кухні планували обговорити цю фічу, пішли з нами» — «ой, він натякає що місце жінки на кухні, і взагалі чому це він вирішує де і з ким обговорювати функціонал. це неінклюзивна бро-культура яка хоче таким чином під контроль наш проект і вирішувати кому видавати цікаві фічі а кому ні»

Агресія: він сказав...
Мікроагресія: він подумав...

Питання потребує багатьох уточнень.
1. Студенток на ІТ-спеціальностях було (є?) суттєво менше. Відповідно менше доходило безпосередньо до індустрії (хлопці теж далеко не всі ставали програмістами, але їх і навчалося суттєво більше). Це я вам я колишній викладач пишу (як в університетах так і на курсах).
2. В Україні чи за межами? Бо навіть українські компанії відкривають або одразу за межами України або «дуже радять» релокейт.

1. Зараз суттєво більше, ніж було. Репрезентативної статистики не маю, але десь на рівні з хлопцями

А чому б і ні, робота непильна і платять добре.

Чоловіки віддалено можуть працювати.
Жінок, які займаються маркетингом, смм, блогерством — так. Топові позиції можуть займати десь на заводах, рітейлі і тп, в принципі, і в ІТ компаніях, залежить від обов’язків: якщо є необхідність зустрічатись з клієнтами особисто.

Кодерів — навряд. Хоча, якщо є любов до ігор, то чому ні. Може буде бажання розробити якусь свою ігру.

Може буде бажання розробити якусь свою ігру.

Якраз в Game Dev процент жінок 30% більше за усе інше ІТ. Загалом тому що Game Dev це швидше про художні спеціальності, 3D артисти, мапери, художники, звукачі, актори, сценаристи тощо як і в іншому інтертейменті як то кінематограф наприклад. В програмістів в Game Dev не так вже і багато роботи, більшість припадає на ігрові движки які потім ліцензують менші студії увиробникв типу : Id Tech, Unreal, Сry Tech, Unity, Godot тощо. В маленьких студіях програмісти пишуть там меню, скріпти і т.п. Львина долі роботи — це гейм дизайн.

Ох уж ці експерти зі всіх питань з коментарів на доу...

жінок 30% більше за усе інше ІТ

В принципі, так, серед дизайнерів та артистів їх справді багато, може навіть 50/50.

В програмістів в Game Dev не так вже і багато роботи

Не мели дурниць. Це просто тотальний фейспалм. Програміст в ГД це посада, де найбільше овертаймів (та gamedev QA), порівнюючи з «нормальним» IT. Перед програмістом в GD стоїть такий спектр різноманітних завдань, що усіляким формошльоперам не снилося. Від інтеграції двух несумісних плагінів для Android в Unity, до задач зі сфери ML та AI.

який рід у слова «бізнес-аналітик»? чом не фемінітив?

бізнес-аналітичка, бізнес-аналітикиня, well

А звідки вони візьмуться, хто їх підготує?
Я знаю багато чудових розробниць (особливо на останньому проєкті в аутстафінгу, коли з нас шістьох лідів локальних команд було двоє пані, і PM теж пані), але всі вони не з неба впали і зростали поруч із чоловіками, і вчилися в чоловіків, як і інші чоловіки.
Хіба конкуренція з боку джуніорів у джуніорок може трохи знизиться, але трохи, нема такого, щоб гадські чоловіки не пускали дівчат, а от як вони ослабли, так відразу «на потоки» хтось сяде, бо нема таких потоків.

P.S. В мене сестра, дружина і тітка програмістки. Ще й мама провідний інженер-енергетик. Ніколи не розумів, хто там що «складав історично», хоча та ж мама в мене більше математична, ніж «прикладна-технічна», тому в неї і кабінетна розрахунково-проєктувальна робота, а не «поле».

Чим буде гірша ситуація в країні, тим буде більше розробниць. Чим краще — тим меньше.

Так історично склалося

Які пруфи, що, наприклад, це не фізіологічно?

Які пруфи, що, наприклад, це не фізіологічно?

Пруф дуже простий. Моя мама розповідала, що в комп’ютерному відділі того НДІ, де вона працювала в часи СРСР, було 13 осіб, з яких 4 чоловіка. Мова йде виключно про інженерів-розробників ПЗ, а не про технічний персонал. Для цікавості можете подивитись фотографії обчислювальних центрів того часу, 70-х — 80-х років минулого століття.

Ну... такий собі пруф, особисті смаки керівника можуть вирішувати.
Якщо брати 70-ті, то робота розробника s/w все ж таки відрізнялася від сучасної. Були окремо постановщики задач, алгоритмісти, кодувальники, оператори. Які гарно між собою спілкувалися, поки комп’ютер працював. Зараз ситуація трохи інша, більшість часу ти з машиною один на один.

Але, навіть у ті часи, наприклад, можна пригадати, скажімо, уривок з книги Леві: Хакери, герої комп’ютерної революції:

Отже, сформувалася виключно чоловіча культура. Сумною фактом є те, що серед жінок ніколи не виходило видатних хакерів. Ніхто не знав чому. Безумовно, існували жінки-програмісти, причому деякі з них були досить непогані, але ніхто з них не хакерив код так само, як це робили Грінблатт, Госпер та інші, що були для інших як промені світла в світі хакерства. Навіть коли цей суттєвий дисбаланс проти жінок проник і в світ серйозних обчислень, це не пояснило повне відсутність хакерів серед жінок. «Вплив культури, звісно, значний, але зовсім не тієї культури», — пізніше зробив висновок Госпер, відносячи це явище до впливу генетичних, або «апаратних» відмінностей.
У будь-якому випадку, присутність жінок дуже рідко зауважувалась під час візитів у китайський ресторан або на зборах в Інструментальній кімнаті, що знаходилася поруч з TMRC. Зрозуміло, що чоловіки без жінок виглядали не найкращим чином. І саме в Грінблатті все це доходило до своєї крайньої форми. Він паралельно працював над кількома великими проектами, і це настільки його затягувало, що його звички і манера поведінки починали турбувати навіть його товаришів-хакерів.

Можливо це обумовлено меншою зарплатнею аніж на заводах. І чоловіки просто не могли собі дозволити отримувати менше, оскільки треба кормити сім’ю

Чим буде гірша ситуація в країні, тим буде більше розробниць. Чим краще — тим меньше.

Швидше не в абсолютних числах, а в відсоткових. В той час як абсолютна кількість розробників буде зменшуватися.

Підписатись на коментарі