Історія про викриття фальшивого досвіду після ІТ-курсів
Привіт, в Україні вистачає розрекламованих платних ІТ-курсів з гарантованим працевлаштуванням.
Гарантоване працевлаштування є обманом бо в договорі ці гарантії перетворюються на гарантії допомоги або ж на безоплатне стажування у партнерських ІТ-компаніях без подальшого працевлаштування.
Переповім вам історію, яку почув від колеги, а колега від подружки, яка проходила ці курси. Я довіряю колезі, колега довіряє подружці, але ви за бажанням можете вважати історію вигаданою, але врахуйте, що ІТ-компанії також дописують собі роки досвіду.
Історія
Героїня цієї історії працює офіціанткою в Лос-Анджелесі.
Записалась на курси з тестування, доклала зусиль щоб стати найкращою студенткою в групі.
Після завершення курсів, менеджери з курсів допомагали випускникам вписувати вигаданий досвід в резюме.
Тепер вже випускниця, почала відправляти резюме та проходити співбесіди, отримала job offer з конкретною сумою у компанію в Нью-Йорку, витрати на релокацію мала компенсувати компанія разом з оплатою за перший місяць роботи.
За пару днів, до запланованого переїзду, у компанії з’явилась вимога показати оплати з попереднього місця роботи.
Кандидатка повернулась працювати офіціанткою.
Законодавство
В США роботодавцям забороняється на співбесіді запитувати про зарплату з попереднього місця роботи згідно «salary history bans», але згідно опитування то 25% кандидатів розповідають за власним бажанням.Додумування
В цій ситуації можна багато повидумувати, це зайве, важливіше зробити висновки.Висновок про освіту та пошук роботи
Пошук роботи це також робота, а якісних безкоштовних навчальних матеріалів вистачає, ба більше провідні світові університети викладають свої навчальні матеріали у відкритий доступ, типовий приклад це CS50, кандидатам треба вміти аналізувати можливості, будувати план навчання, щоб зробити пару-трійку проєктів у своє портфоліо, цього достатньо для працевлаштування.Висновок про фальшивий досвід в резюме
Фальшивий досвід в резюме це вже тренд тому роботодавці почали перевіряти, можливо навіть карати.Досвід роботи в сумнівних компаніях, які часто змінюють свою назву, також буде сприйматись як фальшивий.
7 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.