Чи забезпечує вас компанія технікою? Обговорюємо 💬

Спільното, поговорімо про забезпечення технікою працівників.

Як вважаєте, чи зобовʼязана компанія це робити? Чи надає ваш роботодавець можливість користуватися корпоративною технікою?

Як ваша компанія забезпечує технікою спеціалістів?

77%
5%
4%
12%
3%
👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ноут компанія видала, а необхідне до нього — компенсувала вартість(мишка, вебка, монітор, комп’ютерне крісло)

Працюю у німецькій компанії. На диво, ніякої бюрократії в плані техніки, бери, скільки потрібно. Це почалося після корони, коли всім сказали брати будь-яку техніку, яка потрібна вдома. Вже два монітори здохли, просто заходжу на склад і беру нові додому, те ж саме з гарнітурами, лептопами, айпадами і всім іншим. Лептопи записані на співробітників, все інше ні, просто стоїть на складі.

Перший пункт мб варто додатково сплітанути ще на «На реквест працівника докупається на баланс компанії необхідне додаткове обладнання і видається».

У першій компанії було просто: HP ноут, клава-миша, монітор, навушники.

У поточній можна сказати ріг ізабілія: по приходу в компанію видавалися макбук прошка + навушники + монітор, на доп вимогу мєджік кіборд повнорозмірна, миша. Трохи згодом по реквесту замінив дефолтний монітор на 2 2К-шних + кронштейн парний для них, коли перший інтеловський мак вже почав задихатися — свопнув на М1 прошку свіжу. І під робочі задачі ще згодом отримав по реквесту тестовий айфон. Причому навушники та клаво-миші взагалі не обліковуються та йдуть як розхідники.

в жирных конторах обычно все засрано бюрократией и корпоративными полисями, клиент может затребовать работать только на его девайсе, который удаленно админится со своими MDM и политиками, и могут нафаршировать кучей корпоративного говнософта который будет следить чтоб не слили код на флешку или следить за трафиком, пропускать все через облачный впн, и запрещать походы на «небезопасные ресурсы». И обычно есть полиси bring your device — все что подключается к корпоративной сети — ноуты, десктопы, телефоны админы обязаны enroll’ить, на телефоны ставится софт с правами администратора, который будет потрошить ваш телефон и залезет в каждую дыру. Оно вам надо на личных девайсах? Благо, как только слышат, что у вас линукс на лэптопе у большинства админов отваливается челюсть, его помечают как unmanaged, а на него просто отсутствует говнософт, которым нашпиговывают тачки на винде и маке. Самую дичь я слышал, что клиент выдавал доступ по RDP к ide на удаленном сервере, где надо работать и даже буфер обмена был отключен, чтоб нельзя было чей-то кусок говнокода скопировать

И это прекрасно. Господи, благослави такие жирные конторы!

да, я по тикету в саппорт поменял глючный ноут за 1 день, еще и почтой за счет конторы доставка и упаковка, представляю во сколько б мне головняка это вылилось, тащить в сервис, ждать хз сколько, еще и денег отдать. Даже систему не пришлось переустанавливать со всем софтом, просто ссд воткнули со старого ноута в новый

Видавали в кожній канторі де працював. Дивно, що є компанії, які не видають техніку для роботи

Видали макбук, монітор. Навіть крісло начебто можна взяти при бажанні

пригадався випадок...
випадково потрапив на цікавий проект — вибори...

Окружна, значить, виборча комісія (не дільнична, а на рівень вище). Мене взяли спочатку оператором пк... енікейщиком ) ... потім на 2 дні з’їздив у Київ... отримав сертифікат... став системним адміністратором...

Було в нашому окрузі десь 130 дільниць... майже 100 тисяч виборців...
Спочатку десь 2 місяці була підготовка... формували базу даних... уточнювали списки виборців, дільничних комісій і т.д.
Потім вибори, підрахунок голосів... ретельна перевірка протоколів... робота не так складна, як відповідальна...
(це був 2006 рік, перші вибори після помаранчевої революції.... яка сталася внаслідок фальсифікації виборів... так шо увага до виборчого процесу, підрахунку голосів була великою...)

Так от... спочатку, як окружна комісія тільки утворилася... це люди від партій... і їм ЦВК дала бюджет... знайшли приміщення... далі треба технічні фахівці, комп’ютери...
Технічних працівників (секретар, водій, бухгалтерія, і т.д) поступово знайшли... а комп’ютери позичили у школах та організаціях... старенькі комп’ютери...

Ну мені що дали, з тим і працюю... Озу десь там 128, процесор 800... ворд, ексель працюють, ну і ладно.... поки задачі відносно прості...

Але у ЦВК був свій план... вони все робили по-нормальному...

За півроку до виборів роздали на кожен округ по 5 новеньких сучасних комп’ютерів...
Оскільки округи ще тоді не були сформовані, техніка потрапила до райдержадміністрації... Ну а там і раді... десь їм знайшли застосування...

І от виборчий процес... я на місці адміна окружної комісії... мені поставили задачу встановити на 2 комп’ютери Інформаційно-аналітичну систему «Вибори — 2006»...

Але перед цим поцікавилися (по електронній пошті) — напишіть технічні характеристики ваших комп’ютерів...
Ну я чесно все переписав:
Комп’ютер 1:
монітор 14″, процесор 800 Мгц... і т.д.
....
(а має бути монітор 17″ , процесор 2,7 ГГц, ОЗУ 512Мб...)

Якось виходило не дуже... Мені дали комп’ютери втричі слабші, чим Центральна виборча комісія виділила для роботи...
І наближався день виборів... більше навантаження... техніка могла заглючити... а там всередині результати голосування по округу... міг бути скандал...

В мене була пропозиція до начальства...
У вас там в районних, обласних бюджетах цього року передбачені гроші на комп’ютеризацію шкіл...
Купіть ці комп’ютери зараз... позичте окружній комісії... проведемо вибори, вже потім віддасте у школи...
Здається, так вони і зробили...

Закінчилася ця ситуація так:
Підготовка до виборів... Чергова селекторна нарада Центральної виборчої комісії... Слухають по всій країні 200+ окружних виборчих комісій... і місцеві державні адміністрації...

І от голова ЦВК Ярослав Давидович каже на всю країну:

«У такому-то окрузі виборчій комісії не дають працювати — дали якісь древні комп’ютери... хоча ми з бюджету виділяли гроші на нові...»

Наступного ранку приходжу на роботу... усі бігають... приходив сердитий керівник райдержадміністрації.... через кілька годин з обласного центру привезли новеньку техніку — усе, як було записано у технічних вимогах ЦВК...

Голову окружної комісії після співбесіди замінили... до мене особливих претензій не було.

Далі були вибори... але то вже інша історія... десь у шухляді є пару телеграм — подяки від президента та кабміну «сисадміну за успішне проведення виборів у такому-то окрузі».

Працював у компанії, де існувала політика BYOE (Buy Your Own Equipment): можна було купити машину на ім’я компанії (що давало можливість вираховувати ПДВ), вони фінансували невелику частину куплі, а решту вираховували частинами із зарплати протягом кількох місяців. Я не працюю на них уже кілька років і досі користуюся цим лаптопом, який мені дістався по суті на 30% дешевше від роздрібної ціни.

Нiколи за 13+ рокiв не працював на власнiй технiцi. Навiть не зустрiчав такi компанiï.

Пощаcтило) Після 6 років роботи я охрінів, коли в новій компанії сказали що пришлють техніку

На последнем проекте юзали браузерстак, на фрилансе — свои девайсы

Поточна компанія видала аж два ноути — мак від компанії і мак від клієнта. Працюю лише на другому, перший по суті й не потрібен, але точно не заважає.

Нещодавно запросили на роботу, при цьому компанія сама оголосила, що надає власну техніку (я не настоював). Але на онбордингу виявилось, що в компанії використовуєтсья таймтрекер, який повністю слідкує за користувачем, при чому згідно умов заборонялось його вимикати навіть при використанні ноутбуку для власних потреб. Тоді я сказав, що все ж таки потребую ноутбук, бо не хочу устанавлювати такий софт на свій. На це мені відбповіли, що в них є тільки десктопи.... Відмовився від подальшої роботи.

на онбордингу виявилось, що в компанії використовуєтсья таймтрекер

Ось тут я б вже почав прощатися.

Знаю пару таких локальних компаній, котрі на випробувальний термін запропонували встановити скрін /тайм трекер на мій власний ноут. Пропоную десь вести відкритий реєстр таких компаній.

тайм трекер еще практикуется на маленьких шлюпках которые перепродают жопочасы на фрилансе, там без трекера никак, то что клиент биллят почасово и лог скриншотов обязателен

.. и 33 журнала -репортов учёта рабочего времени с детализацией .

Завжди видають, з часів, коли Консенсія в 2012 році видала мені перший лептоп (до того у відрядження навіть літав зі своїм, а так десктоп).
N-iX іще став першою компанією, яка визнала, що клавіатура, мишка і навушники це особисті розхідники, які від папєрєдніка давати комусь не альо, тому в швейцарському офісі в мене бувала ніксівська клава, в якої я навіть не перший :-) (краще вряди-годи вгадувати де я які умляути, набираючи німецькою, ніж перевчатися на німецькі розташування спецсимволів, хоча власне кирилицею я можу наосліп без проблем)

у першій компанії видали без проблем, і навіть замінили коли пояснив що застарий і важко працювати, в теперішній нічого зовсім, і це погано прийшлось витратити купу грошей на якісний мак

Не розкрито тему чіпу GPS в корпоративному ноуті і відповідно заборону працювати поза межами визначеної в угоді країни.

Цікаво, чи бувають малопотужні GPS jammer-и 🤔 Буквально, щоб свій ноут заглушити/обманути

Облаштування офісу в підвалі, свинцевий кожух для перевезення, vpn на роутері (на випадок якщо здійснюється геолокація за айпі, коли неможливо встановити з’єднання GPS).

Простіше не зв’язуватися з компаніями, де в контракті написано про жорстке обмеження локації. Або ж не вигадувати пригод і працювати там де домовились.

Не знаю чи залишать мені ноут, але купували під мене (навіть казали самому щось купити і типу компенсують). На своєму компі працювати не дають, тому пересмикую скріншери щоб основний монік чиплявся то на ноут то на комп.

Робочий для основної роботи, для іншого власний.

Коли це умовно джунам видавати техніку — це зрозуміло. Коли це люди які за одну ЗП можуть купити кілька маків — це дивно. Своя техніка завжди зручніша й краще підібрана під свої ж потреби

По полісі тупо забороняють «чужу» техніку і хоч макпро купуй, але він лише для меблів підійде. Та я б і не ставив на власний ноут всякий корпоративний софт, що витягує в хмару всі твої файли плюс трафік. Типу firewall+backup.

Ну ось наприклад у нас на робочій техніці програмно заблокували можливість користуватись ЮСБ флешками і зовнішніми накопичувачами + деякий інший обовязковий корпоративний софт.
Віддав би свій ноут аби з ним таке зробили?

Во-первых, странно тратить личное дисковое пространство на корпоративные нужды.
Во-вторых, у меня на тачке стоит прям много нелицензионного софта для личных целей и любая контора, где есть проверки лицензий, будет требовать его удаления. С чего ради мне вообще этим заморачиваться? Присылайте мне рабочий ноут — и на нём будет стоять только рабочий софт со всеми необходимыми лицензиями от конторы.

Моя ЗП це моя ЗП, купляти за неї ноут для роботи я не хочу. Звісно для фрілансерів ситуація інакша.

Безпекові обмеження чи софтові — це звісно беззаперечний аргумент, тут очевидно що це не дискутується. Але коли немає обмежень, то всерівно аргументів сильних не бачу. «Моя ЗП — це моя ЗП» — таке собі. Мені ще треба штани аби ходити на роботу, нехай мені їх купить компанія)

Ви просто не хочете купляти людям техніку. Ви засновник компанії, у якої в Rating не дуже висока оцінка про забезпечення робочим обладнанням :D

Мені ще треба штани аби ходити на роботу, нехай мені їх купить компанія)

Прям звучить як від державного діяча, а Ви ще державу трансформуєте.

От це якраз мені навпаки про щось совкове із купівлею техніки. «Мене усім має забезпечити штось». І ніт, техніку ми купуємо по запиту, але це не самий частий кейс на практиці

Альтернативний варіант пахне бригадою фрілансерів. Як ви віддалено витрете втрачений ноутбук співробітника? Багато людей зі своїм ноутбуком раді встановленню рут-доступу роботодавця на машину?
Ліцензії на умовну джиру та софт співробітники також за свої купують?
Якщо ви викоритовуєту тулу, у якій централізований білинг, то співробітники скидають свою частину на карту чи маєте коробочку для грошей?
То все жарти, звісно.

Мене усім має забезпечити штось

Так маєте. Якщо мова про ЗП, а не про фрілансерів на погодинному контракту із ставкою 2х.

Мені це завжди було не зручно персонально, коли мене як співробітника забовʼязували користуватись робочим ноутом без адекватних причин по типу безпекових політик. В мене є свої вподобання до техніки та до софта на ній, які рідко коли метчаться із загальними закупівлями техніки. Тому мати вибір — як на мене дуже ок. Немає техніки й вона тобі потрібна — тобі купили. Маєш свою і не маєш потреби у робочій — ніхто її тобі не навʼязує

Як інженер з охорони праці в минулому скажу так:
Компанія має забезпечувати своїх працівників і штанами і теплим зимовим одягом і касками, ба навіть милом і газованою водою, якщо на те є вимога

Он хоче замовник авторизацію всіх аккаунтів через MFA — мені тепер мобілку сучасну купляти?

Якщо наявність штанів необхідне для виконання роботи( наприклад уніформа чи штани в одному корпоративному стилі чи вимога з’являтися в офісі лише в штанах ) то так, компанія має забезпечувати або компенсовувати.

вимога з’являтися в офісі лише в штанах

В США та Канаді часто є умова що в шортах не дозволяють приходити в офіс. Штани мені жодного разу не видали.
Сейлзам які машини продають і які по традиції ходять в дорогих костюмах, теж ці костюми не компанія купує.

в шортах не дозволяють приходити в офіс

Хіба може щось державне бо досить важко уявити, що в Каліфорнії чи Техасі заборонео ходити в шортах.

Ні, там як я розумію це щось про пристойну поведінку, так харасмент на роботі. Типу щоб не вдаватися до маразму і не ходити з лінійкою і не міряти довжину шорт, їх просто заборонено вдягати. Ну і в Техасі і Каліфорнії я не працював, але коли усюди кондиціонери та автомобілі не дуже й багато сенсу охолоджуватись таким чином.
Взагалі то у Північній Америці дуже багато консерватизму повязанного з одягом. Без піджака не пустять у хороший ресторан, у шортах можуть навіть не пустити у щось середнє. Без футболки або без взуття навіть у макдональдсі чи на заправці робити нема чого.
No shoes, no shirt, no service.

в Техасі може й не заборонено ходити в шортах, але для хлопців в джинсах і чоботах це може бути приводом постріляти з револьвера )

Знаю по тим компаніям в Каліфорнії, де працював — і в Cisco Systems, і в Lohika не можна було ходити в шортах в офіс. Так, жарко. Так, це ліберальний Фріско, але не можна.

Я в Остіні ходив тільки в шортах 2 тижні як був на онсайті і вроді місцеві майже всі також в шортах ходили.

Мені ще треба штани аби ходити на роботу, нехай мені їх купить компанія

У багатьох компаніях, особливо ремонтно-сервісних видають спецодяг. І навіть періодично видають новий по нормах, коли час списувати старий

Та хоч 100500 маків. Якщо на мак ставлять якийсь MDM, то з якого переляку я ще й сам маю його купувати?

Я надаю перевагу забезпечувати себе технікою самостійно.
Я розумію, що це витрати, але я достатньо заробляю, щоб дозволити це собі і самостійно вирішувати, що саме використовувати, який ноутбук, яку ОС, який софт.
Якщо якась компанія, з якою я співпрацюю, пропонує компенсувати мені амортизацію — не відмовлюсь, але це не завжди буває, але і не засмучуюсь, якщо цього немає.

Два вопроса:
1. А что, бывают компании второго типа?
2. Зачем работать в компаниях четвертого типа?

С фрилансом понятно

>2
З сучасним ринком вакансій людям з невеликим або взагалі без досвіду перебирати не доводиться, взяли кудись — вже успіх

Если новичок в этом деле — само собой; но вообще из такой компании нужно бежать при первой возможности

1. Не одразу але через визначений термін так, бувають. До кінця терміну можна здати або викупити пропорційно терміну.

В GitLab за 3 роки лаптоп стає твоїм, якщо звільняєшся — викупати пропорційно
Так само було в мене в моїй власній компанії ще до гітлабу

Але в гітлабі доки можна було працював на власному і радий би був далі працювать, але полісі :(

1. Траплялися, але після 22го не чув.

Якщо працівник працює більше року, то толку з того застарілого б/в ноута на складі? Звичайно завжди є всякі вахтери, що люблять збирати роками електронне сміття на складі, а потім платити гроші за вивіз і утилізацію.

Зараз компанії списані ноутбуки передають на потреби зруйнованих адміністрацій, середніх шкіл, сил оборони тощо, бо зазвичай це 3 роки в роботі і цілком ок для багатьох задач техніка

деякі ще продають на внутрішніх аукціонах для співробітників

Зачем работать в компаниях четвертого типа?

Если ты контрактор в Европе, то это как будто само собой разумеется. Тебе платят больше, но нет техники, больничных и отпусков.
Зачем работать? Ну денег больше, ноут у меня уже есть, а на разницу зарплат между мной и моими коллегами на постояннке я могу каждый месяц ну может полтора себе новый покупать.

Хех, я думал контракторам тоже выдают (секьюрити, все дела)

Наверное где то выдают все таки, но пересылка стоит денег, ну и в нашем случае компания больше переживает что бы не притянули за трудовые отношения, поэтому отношения на официальном уровне максимально деловые.

Підписатись на коментарі