Node.js Digest #9: Bundows, фільм про Node.js, платний Redis, V8 Sandbox
Привіт, спільното! На звʼязку Олександр Зіневич, Engineering Director з Avenga. Свіжий випуск Node.js digest вже перед вами, тож перейдемо одразу до новин 👇
Коротко про головне
🔹 Deno v1.42 з великою купою покращень до JSR.
🔹 Квітневі безпекові покращення для Node.js (з новим дизайном сайту аж читати приємніше).
🔹Якщо ви працюєте з Edge, то точно чули про фреймворк Hono, про який я вже згадував у попередніх дайджестах. Цього місяця вийшли нові версії v4.2+ з багатьма цікавими покращеннями.
🔹V8 отримав значне безпекове покращення для роботи з пам’яттю. Це поки актуальніше для браузерів, проте, як на мене, спільноті Node.js варто з ним ознайомитись.
🔹Redis змінює ліцензію. Про це творці повідомили у своєму блозі, тепер це не класичний опенсорс.
🔹 4 та 5 квітня відбулася одна з найбільших конференцій про Node.js — Node Congress. Як завжди, було багато цікавих доповідей від ключових людей в індустрії. За кілька тижнів публічні записи будуть доступні у gitnation порталі, а найцікавіші з них оглянемо у наступному дайджесті.
🔹Автор npm Айзек Шлуттер та ще кілька розробників npm client оголосили, що працюють над чимось, що розвʼяже всі проблеми сучасних менеджерів пакетів у JavaScript.
🔹RedwoodJS тепер підтримує React Server Components.
Новий дизайн офіційного сайту Node.js
Нарешті у Node.js зручний і сучасний вебсайт 👏
Реліз нової версії, схоже, спеціально запланували під реліз документалки. Хоч і на самому сайті Node.js я проводжу не так багато часу, але приємно що спільнота працює не лише над платформою, а й над такими побічними речами, як сайт. Крім цього, у своєму блозі команда розповіла трішки більше деталей про те, як відбувався процес редизайну (а це вже не перший раз), які технології використовували, перед якими труднощами постали та які результати отримали. Стаття не надто довга, але цікаво ознайомитись з ще одним прикладом open source розробки.
Реліз документалки про Node.js
Тут навіть без мемчиків. Нарешті світ побачила документалка про Node.js, тому усім, хто працює з цією технологією, дуже рекомендую виділити вечір та переглянути її:
Node.js: The Documentary | An origin story
Дуже цікаво ретроспективно подивитись на те, як розвивалась платформа та вся екосистема навколо Node.js, як Node.js майже вмер, а потім отримав друге дихання і ще про багато всього безпосередньо від людей, які це розробили.
npm нікуди не зникне
Команда Node.js підтвердила, що npm нікуди не дінеться з загального бандлу Node.js. Після того, як новина про можливе вилучення дефолтного пакетного менеджера npm з бандлу Node.js сколихнула спільноту і викликала шквал критики, нарешті можна видихнути і спати спокійно. Бачення того, що виділення npm — це не та задача, над котрою потрібно зараз працювати, зафіксоване (та змерджане) у відповідному PR.
Bundows (Bun 1.1)
Не пройшло і пів року (насправді пройшло) від попереднього великого релізу Bun, як світ побачив нову версію 1.1, що містить багато всяких цікавих нововведень. Перш за все, хочеться відзначити спосіб яким команда комунікує свої новини:
Хоч інколи й видно, як розробники читають текст з суфлера, я вважаю, що такий спосіб презентувати реліз — це дуже круто і дає можливість побачити живих людей, які роблять титанічну роботу, а не лише текстовий варіант реліз ноутів.
З новин, які нам приніс Bun 1.1, звісно, це підтримка Windows, значні покращення швидкодії, нові API, моки для тестів і багато-багато іншого. І це все зі скриншотами неймовірної швидкодії в порівнянні з альтернативними середовищами.
З повним списком оновлень можна ознайомитись ось тут.
Зима близько!
Не знаю як ти, мій любий читачу, але я ще не відійшов від релізу Bun. Особливо від його неймовірних метрик по швидкодії, частина з яких або працювала трішки інакше на реальних прикладах, або була не надто критичною для розробників. І ось тут зʼявився новий претендент на місце найшвидшого середовища виконання JavaScript — Winter.js.
Написане це все з використанням Rust і SpiderMonkey. І, як завжди, нам обіцяють неймовірну швидкодію:
Крім підтримки більшості популярних фреймворків та бібліотек, є підтримка API Cloudflare. Звісно, середовище ще потребує обкатки та відгуків від спільноти, але обіцянки авторів тримати фокус на Edge Deployment виглядають перспективно.
Node.js та швидкодія
Рафаель Ґонзага випустив вже другу статтю, де ретроспективно дивиться на те, що відбувалось із Node.js у 2023 році. Цього разу мова йде про швидкодію окремих Node.js API, а блок про фреймворки вийде ще однією додатковою статтею у блозі Рафаеля.
У статті є багато цікавих графіків, які показують, як сильно команда контрибʼюторів у Node.js переймається питанням швидкодії та покращує її з релізу в реліз.Так, наприклад, на графіку зображена швидкодія http.Server і як вона покращилась у Node.js 20.
Ну а з іншими показниками, яких там багато, можете ознайомитись вже у самій статті.
Щось почитати
🔹Реймонд Камдем розповідає про три нововведення Node.js, які йому дуже сподобались за останній час. А які фічі подобаються вам? Пишіть у коментарях 💬
🔹А вже в іншій статті ви можете подивитись на короткий приклад використання AWS Bedrock і Node.js.
🔹Astro продовжують розбудовувати свою екосистему і тепер представляють нашій увазі свій новий проєкт — Astro DB. У статті автори розповідають як надихнулись Wordpress і який шлях пройшли, щоб випустити цей проєкт.
🔹Після кількох років розмов V8 отримав покращення пов’язане із керуванням памʼяттю, так звану пісочницю. У статі досить цікаво розписана мотивація цієї фічі та чому це важливо.
🔹Кейси великих компаній — це завжди цікаво та пізнавально. Цього разу фахівці Figma діляться тим, як побудували систему доступів.
🔹Якщо ви не працювали із workers і не дуже знаєте що це та як воно працює, то у своїй статті Стенлі Улілі якраз доступно відповідає на всі ці питання.
🔹Історія про те, чому в окремих випадках Jest не такий швидкий, як хотілося б.
Щось подивитись
🔹Роздуми Маттео Коліни на тему, чи живий Node.js (спойлер: живіше всіх живих).
The Alleged ’End’ of Node.js isMuch Ado About Nothing
🔹А ви використовуєте Github Copilot? Якщо так, то можливо сам час відмовитись від нього? На каналі Dreams of Code вийшло нове відео, де автор ділиться власними думками про те, чому варто відмовитись від Copilot.
Why I’m no longer using Copilot
🔹Astro тепер ще й база даних. Трішки думок про це, ще й разом із прикладами на каналі Theo — t3.gg.
Why Did Astro Make A Database?
🔹Цікаве відео про System Design, як і сам канал, що присвячений цій темі. У відео автор розповідає про те, що варто відповідати, якщо на System Design співбесіді вас питають про розподілену систему логування 🤓
14: Distributed Logging & Metrics Framework | Systems Design Interview Questions With Ex-Google SWE
🔹Трішки про новий штучний інтелект, який вкотре має повністю нас замінити.
AI just officially took our jobs... I hate you Devin
🔹Про Git ви вже і так багато що знаєте, але точно буде і щось нове, з чим ви не стикались 😉
So You Think You Know Git Part 2 — DevWorld 2024
🔹Експрес-курс молодого бійця з Docker за 8 хвилин. Якщо ви працювали з Docker, то нічого нового не дізнаєтесь, а для тих хто мав мало досвіду з цим інструментом може бути корисним.
100+ Docker Concepts you Need to Know
🔹Трішки про інструментарій Effect для побудови комплексних рішень на Typescript.
Production-Grade TypeScript by Johannes Schickling (Effect Days 2024)
🔹Заголовок клікбейтний, але цікаво послухати про стан Serverless підходу у 2024 році.
Expert Talk: Are We Post-Serverless? • Julian Wood & James Beswick • GOTO 2024
Бібліотека місяця
Якщо вам треба щось швидке і на веб сокетах, зверніть увагу на бібліотеку HyperExpress. Це самодостатній сервер, що дає нам гарну швидкодію, сумісність з Express та мало відкритих проблем на GitHub.
Якби хтось хотів це засунути в AWS Lambda чи щось схоже, то не робіть того, будь ласка, памʼятайте — це вебсервер 🙂
На цьому все. Пишіть коментарі, діліться дайджестом з друзями та ставте запитання, якщо маєте. До зустрічі у нових випусках!
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів