Що ви плануєте робити після 18 травня?

Доброго дня! Цікаво дізнатись подальші дії IT-спільности після того, як новий Закон «Про мобілізацію» набере чинності. Чи збираєтесь ви йти обновляти дані? (Якщо так то в ЦНАП чи в ТЦК та СП). Якщо ні, що збираєтесь робити? (Особливо якщо в такому разі через суд можуть заблокувати рахунки).

👍ПодобаєтьсяСподобалось11
До обраногоВ обраному10
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

шашлики?

Щось з кожним роком я все більше починаю заздрити тим, хто помер від ковіду ще у 2020-2021.

буду з попкорном читати виття від тих хто в 2019 казав ну хоть паржом

Задолбался работать, кормить всех, пусть садят.
Буду там сидеть спичечные домики клеить.

Нічого нового.
Працювати, донатити, просувати ідеї економічного бронювання.

350 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Жити як і раніше, кайфувати, сходити на шашлики.
Якщо вийде, отримати бронь. Якщо не вийде, то піти на війну. Що ж там думати то

В тюрмі можна телефоном користуватись? Може спробувати налаштувати IDE на мобілі і працювати з безкоштовним харчуванням вийде xD

Задолбался работать, кормить всех, пусть садят.
Буду там сидеть спичечные домики клеить.

Не будете. Був нещодавно закон що можна мобілізувати особ які відбувають покарання.

Так добровольно же вроде. Не под автоматом же их вести будут.

Канєшно добровільно, хто б сумнівався, Малюська зуб дає.

Его не будет бить конвой -
Он добровольно, он добровольно.

Нынче все срока закончены,
А у лагерных ворот,
Что крест-накрест заколочены, —
Надпись: «Все ушли на фронт».

За грехи за наши нас простят,
Ведь у нас такой народ:
Если Родина в опасности,
Значит всем идти на фронт.

Там год за три, если Бог хранит,
Как и в лагере — зачёт.
Нынче мы на равных с ВОХРами —
Нынче все ушли на фронт.

У начальника Берёзкина —
Ох и гонор, ох и понт!
И душа — крест-накрест досками,
Но и он пошёл на фронт.

Лучше было — сразу в тыл его:
Только с нами был он смел.
Высшей мерой «наградил» его
Трибунал за самострел.

Ну а мы — всё оправдали мы,
Наградили нас потом:
Кто живые, тех — медалями,
А кто мёртвые — крестом.

И другие заключённые
Пусть читают у ворот
Нашу память застеклённую —
Надпись: «Все ушли на фронт»...

(к)

Так добровольно же вроде.

В рашці теж «добровольно»: швабра VS фронт

Мобілізація це не добровільно

Добровільно вже давно дозволено було

Це і не мобілізація. Механізм передбачає:
Отримання згоди -> Умовно-дострокове звільнення -> Підписання контракту з Силами оборони.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом може бути застосовано судом, якщо засуджений виявив бажання проходити військову службу за контрактом та відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначених статтею 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»

itd.rada.gov.ua/...​billInfo/Bills/Card/43914

Це тепер гвалтівник підписавший контракт стає героєм? В тому законі жодних виключень, я розумію там пропонувати контракт тіпу який закладки робив, або попався на фінансових махінаціях. Але ж там дозволяється і тим хто за особливотяжкі відбуває покарання, отже якийсь психопат в один міг може стати «героєм». Наша влада просто копіює закони рф, навіть не вдумуючись в те що вони копіюють.

В тюрьмах свободно всего лишь 30+ тыс мест на всю Украину. Поэтому надо еще постараться туда попасть.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Так мобілізація з тюрем в штрафбати вже теж є, не хвилюйтесь.

Для понимания.
Вчера Шевченко универ обьявил, что сессия будет онсайт. Несмотря на то, что есть приказ про онлайн и в законе про освиту стоит запрет такой приказ менять в семестре — всем пофигу. Все, кто не может или не захочет пообщатся с военкомом перед экзаменом — отчисляются.
Вот и тут так же с законом будет. Сделают как хотят.

Виглядає як вкид, десь можна про це прочитати офіційно?

В попередньому семестрі те саме було, не вплинуло на онлайн де-факто. Подивимося, як буде зараз.

Все, кто не может или не захочет пообщатся с военкомом перед экзаменом — отчисляются.

Ну а в чому сенс такого спілкування? Йдеш у ТЦК, показуєш їм довідку, що студент, вони роблять перед тобою реверанс, ти розвертаєшся і йдеш.

А якщо то не перша вища?
Плюс не варто забувати що «право на відстрочку» це не завжди «відстрочка» — когось та й дотиснуть.

А якщо то не перша вища?

Тоді треба оновити дані до завтра %) до 18-го травня відстрочка діє.

«право на відстрочку» це не завжди «відстрочка» — когось та й дотиснуть.

З того що я чув, такого у нас майже ніхто не практикує. Більше того, коли я ходив оновлювати дані, мене воєнком розпитав по всім критеріям по яких може бути відстрочка.
Нікому «дотискати» зараз нікого не треба бо така людина зараз «прогнеться», а через місяць в учебці передумає і легально звільниться з війська і всім буде гемор.

а через місяць в учебці передумає і легально звільниться з війська

А ось це не факт, доречі. Тут нещодавно розганялося — не знаю, на жаль, правда чи ні — що відстрочкою можна скористатися тільки ДО того, як ти з цивільного перетворився на військовослужбовця.

Можливо, не буду стверджувати на 100%.
Точно знаю, що звільняються/демобілізуються з війська по сімейним обставинам( третя дитина, інвалід на утриманні і т.д. ).

Ви ж розумієте, що два масиви pidstavy_dlya_vidsrochky та LPDemobilizatList можуть бути різні, навіть якщо деякі елементи співпадають (насправді вони і є різні, бо різні статті законів).

не знаю, на жаль, правда чи ні

Та таких випадків у знайомих знайомих вже купа.

Є різні підстави — ті які дають право на відстрочку і ті які дають право для звільнення з війська. Якщо в вас підстава першої категорії а ти оглядаєшся навколо а там учебка — це означає що поїзд вже поїхав.

Почитай роз’яснення верховного суду

Тоді треба оновити дані до завтра %) до 18-го травня відстрочка діє.

Ага, пройшов ВЛК і рахуй з 18-го, коли відстрочка по причині отримання не послідовної вищої освіти уже не діє, може прилетіти лист у Хогвардс Третю Штурмову :)

П.С. насправді закон не має зворотньої сили в Україні, тому довчитись семестр можуть і дозволити. Але з 1 липня зі свіжим висновком ВЛК, повістка на уточнення даних уже не потрібна. Прийде одразу мобілізаційне розпорядження. Тому оновлювати дані раджу тільки якщо всі очки прокачки були у вдачу вкачані ;)

Ну тут власне весь прикол в тому, що якщо ти приходиш після 18-го, то можеш фізично не війти з ТЦК( якщо повторна вишка ), а якщо до 18-го, то ти молодець, все по закону уточнив і обновив і чекаєш повістки, яка тебе ще має знайти і невідомо коли буде.

Ну і ходять байки, що патрулі не бусифікують і не виписують повістки тим, в кого є актуальні документи з уточненнями, просто носиш із собою і на вимогу показуєш.
А от якщо актуальних документів із собою не маєш, то може бути всяке.

і чекаєш повістки, яка тебе ще має знайти і невідомо коли буде.

Ніт, просто повістки на оновлення даних уже не буде. Буде мобілізаційне розпорядження, так як дані оновлені і ВЛК пройдене. Якщо не з’явитись у ТЦК після такого розпорядження, то на разі за це передбачена кримінальна відповілдальність від 3 до 5 років.
Так що йти оновлювати дані і проходити ВЛК варто тільки у випадку, якщо готовий йти служити ;)

Нікому «дотискати» зараз нікого не треба бо така людина зараз «прогнеться», а через місяць в учебці передумає і легально звільниться з війська і всім буде гемор.

Гемор буде тільки у командира, ТЦК начхать що буде після відправки в учєбку, в них галочка про успішне виконання поставленої задачі вже стоїть.

людина зараз «прогнеться», а через місяць в учебці передумає і легально звільниться з війська

Якщо твоя єдина підстава це навчання то це ідеальна мішень для пресингу. Зараз «прогнешся», а звільнишся після перемоги.

Якщо я правильно розумію, син Олександра живе разом з Олександром в США і навчається в університеті Шевченка. Якщо він приїде в Україну, покаже у ТЦК та СП документ про своє навчання у вищому навчальному закладі, то, звісно, його до закінчення навчання у вищому навчальному закладі не мобілізують (та і без документа не мобілізують, навряд чи йому зараз більше ніж 25 років). Але повернутися до батька в США він уже до закінчення війни не зможе оскільки для студентів українських вищих навчальних закладів чоловічої статі кордон на виїзд закритий так само як і для всіх інших чоловіків. Таким чином, приїхавши на сесію в Україну, студент поповнить ряди майбутніх потенційних захисників України від нахабних загарбників — поповнить мобілізаційний ресурс коли закінчить навчання у вищому навчальному закладі.
Сенс у тому, щоб збільшити мобілізаційний ресурс, адже навряд чи студенти, які зараз знаходяться за кордоном, після закінчення навчання в українських вищих навчальних закладах повернуться до України. А так, можливо, комусь із них стане шкода того часу і зусиль які були витрачені на навчання в одному з кращих вищих навчальних закладів України, і вони повернуться щоб завершити навчання, таким чином збільшивши мобілізаційний ресурс.

то, звісно, його до закінчення навчання у вищому навчальному закладі не мобілізують

Ой. Я б тут не був таким впевненим. На конкурсі на голову БЕБ, заради «найкращого кандидату» прибирали людей з виключно зарубіжною освітою. Тут те саме може бути.. Потрібна буде якась справка рандомної форми з ВУЗу, а в штатах так у можуть і не видавати..

Так він в українському університеті навчається.

А відсочки до «особливого розпорядженя» не видаються. Бланків немає. Пара-па-пам-пам. www.stroimdom.com.ua/...​b9ddefa698b90a29159d8.jpg

Не оновив дані за 60 днів — штраф 17-25 тис грн, не сплатив штраф — кримінальна відповідальність, — Ірина Фріз

А далі — сплата штрафу і знову не оновлення даних — більший штраф, для прикладу не 17, а 25 тис грн. Не оновлення даних після другого штрафу — кримінал.

Таку «просту формулу» для чоловіків призовного віку розповіла нардепка.

Оновив дані, але не прийшов в тцк — кримінал

Як не крути, дуже багато кримінальних справ буде відкрито. Десь 5 мільйонів

не сплатив штраф — кримінальна відповідальність

Це, цікаво, за яким законом України?

сплата штрафу і знову не оновлення даних — більший штраф, для прикладу не 17, а 25 тис грн. Не оновлення даних після другого штрафу — кримінал.

Як щодо того, що не можна призначати покарання двічі за один й той самий проступок?

Військовий стан і мобілізація продовжується кожні 90 днів, а отже через 90 днів у вас знову виникає зобов’язання оновити дані, а у ТЦК право повторно накласти штраф.

отже через 90 днів у вас знову виникає зобов’язання оновити дані

Хотів би переконатися, що саме це прописане в законі. Бо, повторюся, «оголошення мобілізації» та «продовження мобілізації» — це різні речі.

Наскільки мені відомо, так як законодавством не передбачено продовження воєнного стану і мобілізації, то їх кожні три місяці просто оголошують заново

Але указ Президента називається «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»

У нас держава живе «по понятіях»

Тому продовження — це заново

А якщо серйозно, то коли написані закони співпадали з реальними? Вони написали одне, а буде — інше. Як буде ми побачимо лише після того, як закон вступить в силу

Достаточно просто выдать еще раз запрос на оновление данных. Новый запрос — новая ответсвенность.

А закон предусматривает, что такой запрос возможен без личного вручения повестки под подпись? Насколько я изучал тему, вот это обязательство обновить данные без повестки в течении 60 дней — оно «одноразовое» (если принять на веру, что мобилизация объявляется один раз и потом только продлевается). А все прочие желания ТЦК — только в виде повесток под личную роспись.

Ну так ви в ті 60 днів оновили дані? Якщо ні, то вам шлеться не повістка (як і раніше, під особистий підпис), а нова штука — «вимога». Яка вважається врученою в разі якщо вона не вручена, так-то! І підпису, відповідно, не треба.

Ну мова була про тих, хто персональні дані оновив церез ЦНАП або електронний кабінет. Бо саме цим людям, з того, що публічно декларувалося, ніякі «вимоги» вже надходити не повинні.

Ті, хто не оновив взагалі — так, отримають «вимогу».

Я абсолютно ні на що не натякаю, але в «персональних даних» є така графа як «результат медичного огляду, що проводиться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку». З воєнкоматної це перекладається як «проходження влк». Пункт 17, підпункт 1.

При чому, в іншій статті того ж самого закону ці результати вже віднесено до службових даних

Ну колись були службові. Службовими вони і залишились, але тепер стали ще й персональними.

Поржав. Яке таке «лічне вручення»? Фсьо, в цьому і була основна фішка шо вони протягнули цим «законом». Воєнком подумав кому повістка — і досить. Бо тепер відправлена == вручена. Намалювати заднім числом потім можна усе шо завгодно.

Заради справедливості, ця новація з’явилась в постанові кабміну в п’ятницю ввечері. Хоча було цілком прогнозовано.

Тим часом в п’ятницю під вечір вийшла нова постанова кабміну де повістка вважається врученою в «день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку». Та й таке.

Номер постанови не підкажете? Цікаво глянути. Дивуюсь, як такий скарб ще ЗМІ не розтягнули

Може товариш майор не дозволив про це писати.

Вибір простий — або на фарш, або на зону

партізани! батько наш бандера лісами криївками воював і ти повоюй!

Потрібна повна демобілізація

І суддів, прокурорів та депутатів на місце демобілізованих, ага? 🤣

Ні. Демобілізація і все. Чому одні повинні тримати небо, а інші ні? Раз у одних купа причин не
йти в армію, то які причини у війська продовжувати воювати? Всі по домам. Я думаю це буде справедливо.
Крім того, якщо вже:
"

Щось з кожним роком я все більше починаю заздрити тим, хто помер від ковіду ще у 2020-2021

"
то нащо мучити людей, стримуючи агресора?

От саме тому армія повинна бути контрактною, а не примусовою (особливо в такий спосіб як зараз)

Нє, це ж було вже при баризі. Хужє ж нє будєт

Подивіться на його дії зараз і скажіть що з ним не було б гірше

Волонтерить потроху, і що не так?

Це ніяк не суперечить тому, що я написав. Демобілізація це ж зворотній процес мобілізації. Мобілізовані будуть звільнені, а ви отримаєте бажане — контрактну армії, правда є нюанс, але ж то «дрібниці»

армія повинна бути контрактною

у пана атамана нема золотого запасу аж на стільки що «примусова мобілізація» наразі виступає фактичним примусом до формального «покриття витрат на армію» як то задля отримання «захисту від (примусової) мобілізації» натомість

І що буде відбуватися після демобілізації?

Ті, що жалкують що не померли в ковід, отримають або бажане або громадянство окупантів

або громадянство окупантів

ну це таки певно за умови що загороджувальні загони прикордонників західного кордону стоятимуть на смерть як колись діди стояли у бресті чи під москвою чи де там у севастополі військової слави

то які причини у війська продовжувати воювати?

ну це треба дізнатися яка у них була причина починати воювати бо як вона не зникла сама по собі то вона ж не може «зникнути лише для них тих хто уже повоювали і відвоювали своє» (к) (тм)

Всі по домам. Я думаю це буде справедливо.

ну загалом так загальний план уже зрозумілий мова зараз йде вже за конкретизації деталей як то «кємьська волость воєвалі значіт подавайтє сюда» і т.п. «що вважати перемогою а що поразкою а що не поразкою»

зокрема як то мова вже більш конкретно за конкретний людський ресурс якому у конкретних випадках уже конкретно «кінець» (тут слово на «п») при чому саме «після перемоги» при чому з уже більш означеним термінами з яких «виграти» хоча би половину часу як то буквально «не пускати ні кого 3 роки вже після перемоги» бо саме людський ресурс вже відомо що «кінець» і за нього ще йдуть ті самі «конкретизації деталей» як то ні хто теж не хоче «ресурсом» ділитися бо нема дурних

тож питання «буде справедливо» так само «конкретизується у деталях» якраз саме у процесі

тож процес іде оптимістично може чекати вже до осені бо з песімистичними термінами вже гірше за певних об’єктивних процесів які так само йдуть «одночасно і не зупинно» і тут якраз песимістично тобто по ходу ще погіршуючи загальну ситуацію що робить не можливим затягування самого процесу «конкретизації деталей»

і так вже окремо «демобілізація» тут суто технічно не можлива ані в часових вимірах ані у технічних реалізаціях

... тож той хто взагалі підняв це питання і тим більше «просува» він суто технічно бреше і ні чого іншого

Щось з кожним роком я все більше починаю заздрити тим, хто помер від ковіду ще у 2020-2021.

все цікаве ще попереду, ми тільки на початку
великого та складного путі прямо в бездну.

Оптимізм — це ключ до подолання складнощів. Де кінець, там і початок нових можливостей. Все цікаве ще попереду!

я по життю дуже оптимістична людина

Кінець світу настав у 2012, просто він виявився затяжним.

Як сі кажуть — Калі Юґа не закінчується кінцем світу, а ним починається, ага.

Як на мене, загинути в запеклому бою, знищивши при цьому якомога більше нахабних загарбників, більш почесно ніж безславно вмерти, задихаючись від коронавірусу.
Якщо ж загинути від снаряда або керованої авіабомби так і не знищивши при цьому жодного нахабного загарбника — ну все одно не бачу в смерті від коронавірусу особливих переваг навіть перед таким варіантом. Ну хіба що якщо від снаряду або керованої авіабомби не загинути, а отримати тяжке поранення яке дуже погано вплине на подальшу якість життя.

тов. путін так і сказав краще вже на фронт нід вдома від алкоголізму цирозу печінки панкреатиту та й від ковіду теж рахується

На жаль для нас, наші вороги дуже розумні та винахідливі.

На жаль для нас, наші вороги дуже розумні та винахідливі.

та ніт канєшно )) аби були розумні то і не нападали би б а так тут буквально «на жаль для вас» тут буквальні перегони хто тупіший або ще тупіший тупого і «винахідливість» тут якраз так само саме у цьому контексті а ні у якому іншому

такий от селяві пізднього совєцького періоду ні чого особистого

Так диктатор наших ворогів нічого не втратив, і якщо рашка не розвалиться і вийти на кордони дев’яносто першого нам не вдасться, то ще й ввійде в історію рашки як правитель що приєднав нові землі, щось типу Івана Грозного з його завоюванням Казані, тож поки що доказів що він тупий немає. Чи Ви маєте на увазі людські, економічні та репутаційні втрати країни якою він керує? Ну судячи з усього на це йому начхати, тож якщо вважати того правителя якому начахати на людські, економічні та репутаційні втрати країни якою він керує тупим, тоді так, тупий. Та у способах зробити нам погано поки що, на жаль, винахідливості нашим ворогам все ж таки не бракує, чого тільки варті кількасоткілограмові авійційні бомби яких у рашці залишилися сотні тисяч ще з радянських часів, до яких приєднали крила та GPS навігатор.

А що будуть казати ті хто виживе після третьої світової?

через суд можуть заблокувати рахунки

Не можуть. Рахунки блокує державна виконавча служба.
А суд, як раз, може їх розблокувати при подачі скарги на дії виконавця.

Рішення про накладання штрафів оскаржанню не будуть підлягати. Накладення (сплата) одного штрафу не захищає від повторних штрафів на час продовження дій по порушенню закону. Якщо оновити дані, пройти ВЛК і поїхати на фронт — все одно потрібно оплатити усі накладені штрафи, бо інакше буде конфісковано майно (міньюст сьогодні опублікував список що саме можна і що неможна конфискувати за спробу ухилення від мобілізації).

Рішення про накладання штрафів оскаржанню не будуть підлягати

Пруф?

Постанову про штраф можна оскаржити в суді протягом 10 днів.

Але є нюанс — виписується штраф заочно, удачі в тому щоб за 10 днів про нього дізнатись не забігаючи при цьому в ТЦК.

Постанову про штраф можна оскаржити в суді протягом 10 днів.

Тобто оскаржити все ж таки можливо?
Тоді далі.

в суді протягом 10 днів
удачі в тому щоб за 10 днів про нього дізнатись

Судові строки працюють не так.
10 днів рахується з момента отримання рекомендованого листа або постанови про накладення штрафу. Інакше разом з оскарженням поновлюються строки оскарження.

Ну так, але з поточним формулюванням закону вам доведеться надати докази що ви уточнили свої дані в межах 60 днів які на це відведені. Тому — все ще удачі в оскарженні.

Там ще є нюанс про те, що якщо ці дані вже є в наявності в державних реєстрах, то не виникає обовʼязку їх оновлювати

У підписаному Головою ВРУ тексті можна знайти цікаву примітку до статей.

Зокрема, положення статей 210, 210-1 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем Держреєстру призовників персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у т. ч. публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

Знаєте, що це значить на практиці? Якщо ТЦК оштрафує вас за не оновлення даних чи вручило повістку на уточнення даних, а ви не з’явилися, то таку постанову можна буде успішно скасувати в суді.
Чому? Бо вся необхідна інформація вже є як не в самому реєстр «Оберіг», так у інших базах, з яких ТЦК може отримати відповідну інформацію. Тому щоб оштрафувати вас, ТЦК ще треба буде довести неможливість отримання ними цих даних щодо вас або їхню відсутність у всіх реєстрах.

У процитованого автора великі проблеми в галузі правознавства. Для того щоб оскаржити будь-яке адміністративне стягнення це не ТЦК має щось доводити а оштрафований має довести що у ТЦК була така можливість.

Суди інколи «з розумінням» до цього ставляться, але враховуючи як воно у нас працює — навряд чи це той випадок.

На цьому весь наш адміністративний кодекс тримається — ніяких презумпцій невинуватості там нема і близько.

На цьому весь наш адміністративний кодекс тримається — ніяких презумпцій невинуватості там нема і близько.

Як я розумію, адміністратівка багато в яких країнах так працює. Приклад, зупиняє коп і виписує штраф. Без суду. Не згоден — пиши протокол і оскаржуй. Теж саме і тут зробили.

Я до того що у нас воно трохи дивно працює — в умовних порушень ПДР презумпція невинуватості таки є, з судовою практикою що це підтверджує. Ті ж штрафи за перевищення швидкості при ручній фіксації — поліція теж має надати докази.

Ну але в випадку штрафів з ТЦК у всієї владної верхівки явно є впевненість що суди будуть йти по букві закону, судячи з коментарів на тему.

Я до того що у нас воно трохи дивно працює — в умовних порушень ПДР презумпція невинуватості таки є

Тут можу помилятися, але на мій розсуд працює воно так: по адміністративному правопорушенню полиція / ТЦК може виносити постанову суто на підставі того, що вважає особу винною у вчиненні правопорушення. Але, якщо постанова оскаржується в суді, то обвинувач вже повинен навести докази того, що особа притягається до відповідальності дійсно згідно закону.

по адміністративному правопорушенню полиція / ТЦК може виносити постанову суто на підставі того, що вважає особу винною у вчиненні правопорушення.

ну то є не зовсім так

«постанову виносити» не на підставі того «що вважає особу винною у вчиненні» а конкретно на підставі наявних фактів вчинення зафіксованих з’ясованих занотованих

різниця з кримінальним кодексом лише у тому що у криміналі факт вчинення треба ще окремо довести і на підставі доведення факту вчинення вже суд винесе рішення про виновність і у цьому місці «адміністративка» не має лише моменту судового доведення але підстави суто об’єктивні самого факту правопорушення так само лишаються

ЗЫ: це ти розказуєш як за влк де тобі

ТЦК може виносити постанову суто на підставі того, що вважає особу

от вважає влк «здоров!» і всьо іди гуляй ... чи все таки влк має конкретний перелік «вважати не вважати виходячи з наявних об’єктивних підстав»?

от вважає влк «здоров!» і всьо іди гуляй

Яке «гуляй» — тебе упаковують в бус і везуть в учебку. Гулять після перемоги будеш!

Приклад, зупиняє коп і виписує штраф. Без суду. Не згоден — пиши протокол і оскаржуй.

загалом так але поліцейський має надати підтвердження твого порушення як то зокрема зафіксовані у протоколі який зокрема складається за твоєї участі за демонстрації тобі твого порушення у технічних фактах «от бачиш їхав 160 а нада було 60»

тож тут коли «не було можливості отримати дані з реєстрів де вони зберігаються» яке саме підтвердження такого технічного факту буде надано? викличуть до воєнкомату і скажуть «от бачиш не змогли отримати твої дані з реєстру ось дивись при тобі пробуємо отримати і не можемо отримати а ти не поновив дані ось бачиш нема запису у журналі записів поновленя даних а нада було поновить бо ми не змогли отримати твої дані з реєстру от дивись при тобі пробуємо отримати і не можемо отримати»

У процитованого автора великі проблеми в галузі правознавства.

Цікаве ствердження, враховуючи, що цей текст писав адвокат.

Для того щоб оскаржити будь-яке адміністративне стягнення це не ТЦК має щось доводити а оштрафований має довести що у ТЦК була така можливість.

Навіть якщо так, довести наявність в державних реєстрах інформації про адресу проживання та сімейний стан не повинно бути складно.

Трохи складніше з email та електронною поштою, але якщо людина користується BankID від ПриватБанку, який належить державі, то принаймні номер телефону повинен бути в базі даних BankID.

раховуючи, що цей текст писав адвокат

Не всі адвокати однаково корисні, враховуючи що це прям вступ до кодексу про адміністративні правопорушення де розжовано хто що має доводити. Посилатись на «судову практику» не доводиться в силу відсутності судової практики з даного питання і впринципі прецеденту подібних пасажів в наших законах.

довести наявність в державних реєстрах інформації

А у Вас є доступ до державних реєстрів?
Те що продається на хардах за крипту — доказом в суді навряд чи буде.
Збирати всі витяги поштучно — теж не все напряму видається отак от просто. Плюс не факт що в постанові буде уточнення про те, який саме шматок даних не змогли отримати.

Ну і головне, там в даних є елемент «результат проходження медогляду» — навряд чи це є десь в реєстрах без проходження ВЛК.

в даних є елемент «результат проходження медогляду» — навряд чи це є десь в реєстрах без проходження ВЛК.

Це взагалі окреме питання, бо воно в принципі заперечує можливість оновити дані суто через електронний кабінет, що було публічно обіцяно владою (не те, щоб я вірив їх обіцянкам, але в публічному просторі я б на це тиснув 100%)

Ну я теж спершу був свято впевнений що є «облікові дані» і є «персональні дані» і що ВЛК входить в облікові і не входить в персональні. Але ніт — інформація про медогляди і ступінь придатності входить в список саме персональних даних.

Тому обіцянка-цяцянка. Оновляєм контактні дані, і вас користуючись цими даними рано чи пізно запросять прийти оновити стан здоров’я.

вас користуючись цими даними рано чи пізно запросять прийти оновити стан здоров’я.

Так з цим я, як раз, не сперечаюся. Мій поінт тільки в тому, що за моїм розумінням запросити прийти оновити стан здоровʼя станом на зараз можуть тільки повісткою під особистий розпис (бо оновивши дані через ЦНАП або електронний кабінет, ти вже виконав вимогу про 60 діб і оту «вимогу», яка вважається врученою навіть якщо її не змогли доставити, вже немає підстав надсилати)

Розумієш, прикол в тому що ти повинен оновити «персональні дані». Їх перелік дуже великий і після нововведень включає в т.ч. результати проходження медкомісії. А ти ж не можеш пройти медкомісію дистанційно. Чи вважається цей пункт персональних даних «оновленим» якщо він пустий або там дані про проходження медкомісії двадцятирічної давності коли тобі військ.квиток видавали? А якщо не двадцять, а два роки назад медкомісію проходив? Хз, але думаю що ТЦК явно вважатиме що ні, то ж це можна трактувати як те, що персональні дані ти не оновив.

Але ніт — інформація про медогляди і ступінь придатності входить в список саме персональних даних.

Раніше це були службові дані. Але наші законодавці дуже «розумні» — одне і те ж тепер входить як до персональних так і до службових даних:

Стаття 7. Персональні дані призовника, військовозобов’язаного та резервіста
...
17-1) відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку;
...
Стаття 8. Службові дані призовника, військовозобов’язаного та резервіста
...
2) відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи);

ну так бо тяжело читать закони коли не маєш справу з бюрократичною мовою і звичкою то є «натягувати сову на глобус реальності» ))

... тож там за текстом до персональних даних відносяться ті історії хвороби тощо які ти (тут узагальнення) вже пройшов на гражданкі як то он мужик 53 рокі так помер давно від інсульту і то від другого а дані свої не оновив особисті що інсульт і що помер

... а от друга частина яка службова ото вже дані конкретно влк аби таку й справді воліли призначити мужику 53 рокі з 2 інсульти який давно помер вапчє але до речі у «розкладу хвороб» нема пункту «помер вапчє» тож відповідно нема визначення «нє годєн» за таким пунктом так що службова комісія згідно процедури має розглядати як розгляд на комісію

ЗЫ: звісно там окремим пунктом вже буде чи є поважною причиною не явки на розгляд службової комісії що помер давно вапчє і тоді ще має бути підстава виключення з обліку на підставі причини помер давно вапчє

ЗЫ: я якось передивлявся совєцький «убіть дракона» то там є коротенькій епізодік де його тягнуть через якусь процедурну де все як положено ось бюрократи сидять ось воєнком у формі показує бабі у формі свій меч а вона соотв. дивитися с уваженієм всьо як єсть я аж трохи приох. здивувався на стільки влучно і то же ж за совка понятно зараз понятно все інакше

звісно там окремим пунктом вже буде чи є поважною причиною не явки на розгляд службової комісії що помер давно вапчє і тоді ще має бути підстава виключення з обліку на підставі причини помер давно вапчє

Ну він же не оновив персональні дані після того як помер, звідки ТЦК має це знати, щоб зняти його з обліку. ))
А якщо серйозно я х..ю дорогая редакция, має ж бути (а може і є) якась процедура отримання даних про померлих, щоб вони не стояли на обліку вічно.

А там є в списку персональних даних — дата смерті. Як надумав помирать — йдеш в тцк і вписуєш.

О, а її можна буде в персональному кабінеті редагувати? ))

Завтра можна буде спробувати.

Трохи складніше з email та електронною поштою, але якщо людина користується BankID від ПриватБанку, який належить державі, то принаймні номер телефону повинен бути в базі даних BankID.

на скільки я розумію мило та номер є суто опціонними бо нема жодного закону який зов’язав би громадянина мати номер та мило як то на відміну від місця проживання так само досі існує прописка яка технічно досі зобов’язує мати визначене місце проживання

ЗЫ: що знову же ж таки ставить питання з технічними бомжами бо «місце проживання» існує не просто так але за конкретним рядом підстав для права користування або володіння та користування конкретним приміщенням і то при тому жилого фонду як то законно визначеного придатним для постійного проживання та відповідно з цього реєстрації його як місця постійного проживання як то натомість я можу мати дачу або просто шмат землі і вирив землянку і живу собі але зареєструватися я там не можу бо то не є «житловий фонд»

ЗЫ: просто ви дійшли до рівня де ваші «законники» не розуміються на законах та творенні законів та як закони працюють і це лише не кінець бо так само ви дійшли до рівня коли так само «суто технічні знання» так само відсутні і у інших уже більш технічних сферах це не рахуючи вже такі «гуманітарії» як економіку та соціологію та демографію

ім’ярек де елєктрічєство!? )) простіті ((

ти якраз видав щось дуже схоже на те, що у нас зараз в законодавстві про мобілізацію — ніх не зрозуміло.
P.S.
У нас колись нач. першого відділу принципово не заводив мобільний, аргументуючи це міркуваннями секретності і т.п.
Насправді просто щоб ніхто його не міг знайти коли він в робочий час своїми справами займався. ))

У нас колись нач. першого відділу принципово не заводив мобільний, аргументуючи це міркуваннями секретності і т.п.

я знав якось дірєктора який в офісі на столі не мав фото дружини дітей чи такого щось особистого такі буквально «щоб не могли знайти»

ти якраз видав щось дуже схоже на те, що у нас зараз в законодавстві про мобілізацію — ніх не зрозуміло.

кратко у вас нема закону ані за телефон ані за електронну пошту і нема обов’язку їх мати

і телефон там не тіко мобільний не мобільний там увесь

ЗЫ: і до речі аби там був «мобільний не мобільний» то там би була або окрема графа або окрема позначка який саме телефон то це маєте це як дивитися з точки узору порядкування як закону ))

тут понімаєш яка інтєрєсна проблєма

youtu.be/gvp_rbVpIGE

у вас там уже купа людей буквально і якщо ви їх не вб’єте пробачте тупо фізично без варіантів то вам п.да пробачте без варіантів

ЗЫ: ну звісно же ж що варіат як то «нада валіть!» (к) (тм) тіко цього разу без того щоб щось лишати а тупо палити все позади усі не просто мости а саме кінці за які вас можна взяти з Родіни тоді звісно для відокремлених осіб що змогли звалить то є шанс і то не шанс навіть а вже реальне життя як сам збудуєш так і буде єдиний шанс мати можливість збудувати просто шанс

такий от селяві ні чого особистого як то буквально чи більше завалите ти чуччє

youtu.be/K-yhhNZEVb4

Родіна так просто не відпусте. Громодянство все одно лишається і перспектива його здихатися набагато примарніша, чим отримати інше. Навіть якщо там нічого, крім стародавньої прописки по адресі в родичів, які давно в Канаді, і вопще тієї адреси фактично нема, бо шашличники позмінювали усі назви вулиць.
Зы Це я не про себе )) Так то я нещодавно відсвяткував найкращий юбілей на ці часи ))

оштрафований має довести що у ТЦК була така можливість

Нічого подібного

ВС зазначив, що процесуальний обов’язок щодо доказування правомірності винесення постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності відповідно до положень діючого на час виникнення спірних правовідносин процесуального законодавства покладено на відповідача як на суб’єкта владних повноважень.
...
У силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи.
це не ТЦК має щось доводити а оштрафований має довести що у ТЦК була така можливість.

гм цікавий кейз тож треба надати виписки з відповідних реєстрів які (виписки) підтверджують наявність відповідних даних у відповідних реєстрах?

але враховуючи як воно у нас працює — навряд чи це той випадок.

тоді нащо там при законі окремо така норма? прикривашка для своїх?

З інтервью члена Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко (Ф) для видання Телеграф (Т):

Т: А що з судовим позовом?

Ф: Та ніхто цим не займається. Ви розумієте, який штат повинен бути в ТЦК, щоб формувати судові позови.

Т: Але закон це передбачає. Я маю запитати: чи закон не створить ситуацію, коли суди будуть завалені справами?

Ф: Звісно буде. Якщо будуть звернення до суду. Звісно, суди не будуть з цим справлятися. Але ви повинні розуміти, що в цьому новому законі передбачена саме рішення суду без апеляції. Умовно кажучи, коли ТЦК звернуться до суду, скоріш за все, це вже буде якась спрощена форма звернення — автоматизована. І суд одразу буде виносити рішення. Оскарження може бути потім, але людину вже мобілізують.

news.telegraf.com.ua/...​51484-intervyu-z-fedienko

тобто суди будуть завалені оскарженнями і потім доведеться відправляти мобілізованих додому? хароший план в них там виходить

та ні якраз норм там буде оскарження на мобілізацію а підстав на звільнення як де мобілізацію воно не дає там окремий свій список підстав ))

Прикрутять систему апрувів з GitHub. Мінімум 2 апрува і автомердж в мастер.

А що там за список, є посилання?

Провів ресерч на тему. Усі списки, які вчора гуляли по новинним телеграм-каналам та по сайтам регіональних новин (наприклад Бровари), були репостом наказу за 2002 рік, який просто не змінився і тому про нього вирішили нагадати на фоні емоційних гойдалок в суспільстві.

не конфісковано, а заарештовано

через суд можуть заблокувати рахунки

дебетные или кредитные?

Я розумію що в країні війна та на тих хто готовий віддати своє життя за цю країну вона і тримається (хоча когось просто зловили в бус, але їм теж шана), але все ж таки я хочу бачити Україну демократичною та правовою державою. Інакше я не бачу різниці між руським міром та українським. Демократія це про свободу, в тому числі і свободу вибору.

Право людини на сумлінну відмову від військової служби (англ. conscientious objection to military service) гарантоване статтею 18 Загальної декларації прав людини, статтею 9 Європейської конвенції з прав людини, статтею 18 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, а також статтями 9, 22, 35 Конституції України, Законом України «Про альтернативну (невійськову) службу».

Я вважаю що якби була можливість відмови то не було б цього суспільного розколу з приводу ухилянства. Тоді б і держава у вигляді влади та пропаганди могла би зуседеритись більше на позитивній мотивації, заохоченні людей долучатись до війська. Це має бути свідомий вибір кожного. "Ми не росія, щоб заганяти людей на війну палками"©.
Замість цього влада розв’язує руки психопатам та соціопатам, які як можуть цькують чоловіків які не хочуть, або ще не вирішили доєднатися до війська. Через несправедливу мобілізацію в нас з’явилось таке поняття як жінки-нафронтниці, які пишуть коментарі в тіктоці що чоловіки їм щось винні, там мають воювати за право жити, в той час як жінки мають право жити по-дефолту та ще мають право їхати в Європу і народжувати громадян інших країн. Я вважаю що саме примусова мобілізація і є тим фактором на який давить пропаганда ворога та підриває мотивацію народу. Все це вилилось в те шо ТЦКшник на милицях забиває цими милицями дівчину, в якої викрадають хлопця посеред ночі.

Ще трошки цікавого з вікіпедії:

Слабохарактерність чи героїзм?

Часто опоненти вважають, що, оскільки, відмовники не беруть у руки зброю з метою практичного дотримання своїх ідей, то це слабохарактерні люди, нездатні захистити самих себе. А втім, таке розуміння не зовсім віддзеркалює реальність. Відмовники за ідейними міркуваннями здебільшого є людьми твердого характеру з неабияким волевиявленням. Вони не хочуть, аби їх ставили в рамки.

Чудовим прикладом цього може бути американський боксер Мухаммад Алі. Наприкінці 60-х років минулого сторіччя його позбавили звання чемпіона у важкій категорії через спротив війні у В’єтнамі (1959–1975) та оголошення себе відмовником за ідейними міркуваннями.

Іншим прикладом може стати лауреат нобелівської премії миру 1946 року Емілі Болч, соціальний реформатор, економіст і пацифіст. Під час Першої світової війни Балч взяла відпустку, аби зайнятись пацифізмом. Вона вдалась до захисту прав відмовників за ідейними міркуваннями та антивоєнних демонстрацій. У 1915 році була делегатом Міжнародного конгресу жінок в Гаазі (Нідерланди). Після повернення до Бостона вона продовжувала компанії протесту проти вступу США у війни. У результаті її активізму за мир у 1918 році їй відмовили у викладацькій праці.

В обох вищенаведених випадках такі люди мали активне суспільне життя та вели далеко не пасивну боротьбу. Вони захищали себе і свої переконання. За деякими даними вважається, що під час Другої світової війни загинуло близько 63 мільйони людей, що становило приблизно 3 % населення світу. На той час нараховувалось близько 37000 відмовників за ідейними міркуваннями. Існує думка, що набагато більше мільйонів життів було б забрано війною, якби задіялись у війну всі ці додаткові 37000. Багато хто з них загинули через те, що міцно трималися своїх переконань на благо інших. Існує думка, що це герої, яких слід вшанувати. Прихильники такої думки звертають увагу на те, що, може, дехто з читачів цієї статті живе лише тому, що його дід не був убитий зброєю, яку міг узяти в руки один із відмовників того часу.

conscientious objection to military service

Ви плутаєте тепле з квадратним. Мається на увазі «на релігійному грунті» — коли вам віра не дозволяє брати в руки зброю. А не «я їбав здихати за того клоуна» — таких прав в людини нема.

A conscientious objector (often shortened to conchie) is an «individual who has claimed the right to refuse to perform military service» on the grounds of freedom of conscience or religion.

Це в нашій країні совєцькі закони, що не мінялися весь час незалежності — так там дійсно про те шо право на альтернативну службу мають 10 релігійних організацій з понад 4000 в Україні. Це дуже справедливо та адекватно (ні).

У людини є право на життя, воно також деклароване багатьма міжнародними документами. Людина повинна мати право відмовлятися. Це людина, що слухається свого релігійно, морально чи етично натренованого сумління і відмовляється від військової служби або будь-якої підтримки військових сил та участі в армії.

У людини є право на життя, воно також деклароване багатьма міжнародними документами. Людина повинна мати право відмовлятися.

Право працює не так.
Права не надаються і не декларуються. Права — гарантуються.
Наприклад, право на життя.
Це право вам гарантується державою та силовими відомствами.
Ваше життя охороняється державою, поліцією, військовим апаратом від посягань. Якщо гарант вашого права свої зобов’язання не виконує, то й права такого по факту у вас немає.

Позбавлення права — це, у першу чергу, припинення виконання зобов’язань щодо його гарантування.

Приклад:
ваше право не бути битим хуліганами у класі може гарантувати найсильніша авторитетна особа у класі (в обмін на допомогу з математикою) + додатково керівництво школи. Як тільки авторитет забиває на вас разом з керівництвом, всі ваші права зникають у той же момент.

Права не надаються і не декларуються.

Але ж сама назва «ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ» вже суперечить вашій тезі.

Але ж сама назва «ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ» вже суперечить вашій тезі.

Давайте повернемося до прикладу зі школою.

Уявіть, що слабкий учень роздрукував на принтері та заламінував «декларацію», в якій великим шрифтом та золотими літерами написано, що гопники не можуть його трясти на перервах та бити за гаражами після школи.

Чи буде така декларація ефективніша ніж розуміння, що якщо чіпатимуть, то прилетять пи*дюлі від авторитета на районі?

Це основа теорії права: «Права не надаються, вони гарантуються».

Тут зависит от того, подписал этот гопник декларацию или нет. И заботится ли он о своей репутации.

тут зависит от того это школа строгого режима или «слабкий учень» может оттудова просто слинять в другую нормальную с правами декларациями и без гопников ))

вот у нас в ссср не мог ну т.е. конечно в масштабах страны не мог но внутри страны ... впрочем внутри страны источники свидетельствуют что линять со школы в школу было скорее не куда

Це декларація що держави в цілому будуть гарантувати права. Публічна заява. Це не значить, що права існують десь іще окрім держави і її силового апарату.

Права — гарантуються.

права — набуваються

у вас дуже погана англійська, якщо ви слова "совість"/"свідомість" перекладаєте як «релігія»

Ну, якщо ви не розумієте що під цим мається на увазі...

Автором слів «freedom of conscience», очевидно. Підказка: на українську це не перекладається як «свобода совісті», ну крім як гугл перекладачем, бо не передає значення фрази. Але такому знавцю англійської як ви це і без мене має бути відомо, правда ж?

Article 18
Everyone has the right to freedom of thought, conscience and religion; this right includes freedom to change his religion or belief, and freedom, either alone or in community with others and in public or private, to manifest his religion or belief in teaching, practice, worship and observance.

Ідемо на zaok rada gov ua

Стаття 18
Кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії;
це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання і
свободу сповідувати свою релігію або переконання як одноособово,
так і разом з іншими, прилюдним або приватним порядком в ученні,
богослужінні і виконанні релігійних та ритуальних обрядів.

Ой, щось перекладачі помилились схоже, так?

Ну так перечитуєм ще раз українську версію. Якщо це не можна переказати в двох словах українською як «свобода віросповідання» — то ок, як скажете.

Ще раз:

Everyone has the right to freedom of thought, conscience and religion;
Кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії;

Я порядок слів не міняв. Ви бачите, що совість стоїть на тому ж місці (другому) що і слово conscience? thought — думка, conscience — совість, religion — релігія. Це окремі свободи.

Та добре, як скажете. Пробуйте до цього апелювати.

Пройде багато часу, але ви побачите що будуть з’являтися виграні в ЄСПЛ справи username v Ukraine, де люди будуть отримувати грошові компенсації та визнавання їх права на відмову від участі у війні.

Однако государства (и вождества) обладают и двумя другими потенциальными преимуществами. Во-первых, наличие монополии на принятие решений позволяет эффективнее мобилизовать войска и ресурсы. Во-вторых, благодаря институту официальной религии и культивируемому во многих государствах патриотическому энтузиазму государство получает воинов, которые готовы идти на самоубийственный риск.

В нас, гражданах современных государств, эта готовность настолько запрограммирована школами, церквями и правительствами, что мы забываем, какой радикальный перелом в истории она знаменует. У каждой страны есть свой лозунг, призывающий граждан принять смерть, если это будет необходимо для блага государства: «За короля и страну» у британцев, «За бога и Испанию» у испанцев и т. д. Чем-то похожим вдохновлялись и ацтекские воины XVI в.: «Нет ничего лучше смерти на войне, ничего лучше смерти во цвете, столь драгоценной для Того, кто дает жизнь [ацтекского божества Уицилопочтли]: ибо вижу ее вдали и мое сердце стремится к ней!»

Подобные чувства немыслимы у людей, живущих в общинах и племенах. Ни в одном из рассказов моих новогвинейских знакомых о войнах, в которых они участвовали, не содержалось и намека на племенной патриотизм, в них не фигурировало ни самоубийственных вылазок, ни каких-либо других боевых действий, предпринимаемых с осознанным риском смерти. Их набеги либо начинались с засады, либо устраивались явно превосходящими силами — возможность того, чтобы кто-то погиб за свою деревню, минимизировалась любой ценой. Однако такая установка племен существенно ограничивала их военно-стратегический потенциал по сравнению с обществами государственного типа. Естественно, патриотические и религиозные фанатики являются такими грозными оппонентами не в силу самого факта своей смерти, а в силу готовности пожертвовать частью людей ради уничтожения или подавления своих противников-иноверцев. Воинский фанатизм того рода, о котором мы читаем в хрониках христианских и исламских завоеваний, вероятнее всего не был известен еще 6 тысяч лет назад и впервые появляется с возникновением вождеств и особенно государств. © Ружья, микробы и сталь

По-факту, успішність держави полягає у тому, чи здатна вона мотивувати загинути за неї

Подобные чувства немыслимы у людей, живущих в общинах и племенах.

Саме тому вони майже всі вимерли як субєкти. Окрім тих, хто зумів вцілити до моменту, коли держави розвинулися і почали говорити про права.

Все круто, все класно. Але

людей готових віддати своє життя за цю країну

з кожним днем все менше на дворі (якщо взагалі такі ще є).
Ну й на мою думку, кожен такий «хто готовий» давним давно уже пішов на фронт.

Мене більше печалить той факт, що практично люба демократія ломається на моменті, коли в гру вступає «право сильного». Важко бути демократичним, коли ти не сильний і твій сусід це тотарітарна помийка.
Це як в темному провулку пробувати купці гопніків пояснити, що у них немає права тебе бити і забирати твої речі. Все до дупи, якщо ти банально слабший.

Важко бути демократичним, коли ти не сильний і твій сусід це тотарітарна помийка.

все так коли у нас буде свій дракон то ніякий інший дракон не посміє нас чіпати (к)

вітаю, ви майже зрозуміли, чому демократії не може існувати, боіснує тільки право сильного. можете спробувати зайти акуратно, наприклад співставити демос старого часу з типовим українцем якого відправляют на фронт

Важко бути демократичним, коли ти не сильний і твій сусід це тотарітарна помийка.

Але це можливо. Приклад — Швейцарія з її системою прямої демократії з референдумами по більш-менш важливим питанням (наприклад, питання, що голосувалися на референдумах минулого року: особливе оподаткування великих бізнес-груп, закон про захист клімату та зміцнення енергетичної безпеки, поправка до Закону про COVID-19) в роки Другої Світової війни. Тоді Швейцарія була оточена країнами Осі: нацистською Німеччиною, фашистською Італією й маріонетковою вішістською Францією. Але ось які питання вирішувались на референдумах 1942 року, коли просування нацистів було найбільшим: впровадження прямих виборів до Федеральної Ради й реорганізація Національної Ради. До цих останніх референдумів треба додати, що тоді жінки в Швейцарії не мали виборчого права. Вони отримали його лише в 1971 році.
Швейцарія не була роздерібанена між сусідами. Нацисти не захопили німецькомовний Цюрих, фашисти не захопили італійськомовне Луґано, а вішісти за дозволом нацистів не захопили франкомовну Женеву.

Тим не менше 1939 року в Швейцарії було оголошено загальну мобілізацію

Хтось з цим сперечається? Франція теж оголосила загальну мобілізацію в 1939 році, але це не врятувало її від розгрому в 1940 році. Хто сильніший 7-мільйонний вермахт в 1941 році чи 1.2 мільйона зареєстрованих виборців чоловічої статі в Швейцарії в той самий рік?

Боюся, що в цьому випадку не зовсім доречно порівнювати саме кількість м’яса на іншу кількість м’яса. Тим більше, що операція Tannenbaum по захвату Швейцарії була розроблена ще в 1940 році. Але історики досі не можуть прийти до одної думки, чому все ж таки Швейцарію не захопили.
А так, ваша правда: це трохи вбік від напрямку дискусії :)

Але історики досі не можуть прийти до одної думки, чому все ж таки Швейцарію не захопили.

На мій неосвічений погляд, відповідь на це питання досить проста, і вона полягає в словосполученні «швейцарські банки». Нацистам було вигідно мати під боком нейтральну країну де можна безпечно зберігати цінности.

скоріше відповідь — швейцарські гори

Напевне тому що право сили єдине право яке існує в природі саме по собі, без гарантів. Воно не може померти ні за яких обставин, що б не сталося з цивілізацією.

буду з попкорном читати виття від тих хто в 2019 казав ну хоть паржом

* і зі сльозами на очах та відчуттям глибокої несправедливості читатимете виття виборців Порошенка

Свою фрустрацію можна трансформувати і в щось конструктивне, але це вимагатиме зусиль, на відміну від рефлексивних захисних реакцій.

а що конструктивне? Запропонуйте

Можна просто померти від сміху.

ну чому ж обов’язково від сміху

а ті всі підари давно повтікали

Эти пидоры, на удивление, так и остались при своем мнении.

Зробили всіх разом. Вони правда думали, що будуть «вертухаями», а ось воно як вийшло. ))
Ніколи такого не було і от знову..

В видео 2 нар депа от слуг народа. Мужчина — вроде, один из немногих депутатов, кто голосовал против. У него была своя версия закона.

www.youtube.com/watch?v=NRSmNGLSpXM

Не ухилявся — не мужик!

шашлики?

Нічого нового.
Працювати, донатити, просувати ідеї економічного бронювання.

Так вже ж з’ясували: економічне бронювання не є соціально справедливим, от.

Війна взагалі не є справедливою по своїй суті.
Але якщо є бажання жити, триматися і можливо навіть перемагати, то треба щось думати і робити в цьому напряму.

Так вже ж з’ясували: економічне бронювання не є соціально справедливим, от.

Інша справа штрафи в 25к-50к, коли люди з відповідним доходом зможуть це оплачувати раз в 3 місяці, а інші ні. Це от справедливо, не те що економічне бронювання. ))

Так не я ж це придумав. Економічне бронювання — ідея не популярна (крім як на цьому форумі), а як показує приклад з блокуванням консульських послуг — популярність це наше все.

Так не я ж це придумав

Ну я розумію.
Самий сок, що економічне бронювання не популярне, бо нарід буде впевнений, що будуть воювати тільки бідні, наче це було не так з самого початку. Хіба хтось з «багатших» сам захоче піти.
Так от зараз нарід отримав те що хотів від зе-влади. ))

Перекладаю з «депутатської» — всі у кого є достатньо грошей і так «заброньовані».

Скажи, а ти зочеш, щоб це економічне бронювання працюватиме тільки для білих чоловіків, тобто, тільки для тих, хто ще не мобілізований? Чи для всіх? А то я знаю декілька сотень тисяч військових, хто б залюбки хоч сьогодні дембельнувся під це ваше «економічне бронювання» :)

Я думаю знайдеться багато охочих, якщо гроші з економічного бронювання підуть конкретно на озброєння\виплати військовим, а не в кармани корупціонерів. І, раптово, може виявитись що і не треба стільки людей тримати, якщо кожен взвод накачаний зрбоєю, бронежилетами, танками, дронами, бункерами і продвинутими окопами, мінометами, кулеметами. автоматичними турелями, артилерією та авіацією. А, і у випадку якщо щось станеться — то людина точно знає що її не випишуть як «зниклу безвісті», а зроблять усі виплати і пенсії, а у випадку поранення держава за цю людину буде піклуватись.

Але не доросли ще. Ржали над лінією суровікіна а потім сіли в лужу в Харкові. Покараних 0. Розслідування немає. Зброї в достатній кількості немає, а президент заявляє що вже 2 місяці не чув про те, щоб комусь її не вистачало. втф?

А то я знаю декілька сотень тисяч військових, хто б залюбки хоч сьогодні

ну тут слід зауважити цифру ти перебільшив чи не так? бо ж там усього якраз і є «декілька сотень тисяч» чи не так?

тож як конкретно мова йде конкретно за «економічну» то там може бути добре як «декілька тисяч» і то тим більше як зауважити що мова скоріш за все ще більш обмежене число тих хто беспосередньо на бойових а тій самій «старий робітник воєнкомату» від своїх вже не відмовиться бо «на гражданці» він хто і звідки в нього гроші? він же ж все життя у воєнкоматі і прослужив куди він піде?

то якраз таких може й набереться якраз

декілька сотень тисяч військових, хто б залюбки

продовжили служити там де вони є і отримувати відповідно своє належне як то у економічному плані хіба ні?

а ще ж належні пільги соціальні хіба ні?

Походу ми живемо в різних Українах. В моїй дальнобійників знімають прямо з фур. А вони важливіші для існування економіки ніж якесь там ИТ.

В мене є теорія, що водіїв фур знімають в тих районах, де не виконано план по набору чоловіків на військову службу, а цей план для місцевості базується на кількості офіційно зареєстрованих людей в певній місцевості (щоправда не знаю на чому базується ця офіційна реєстрація). В місцях де людей проживає значно більше ніж офіційно зареєстровано — в столиці, наприклад, виконати план значно легше, і в таких місцях велика кількість чоловіків, які спокійно прогулюються парками, відвідують торгово-розважальні центри та заклади громадського харчування, за всю війну жодного разу не бачили на вулиці не те що примусової мобілізації, а навіть просто вручення повісток на вулиці.
Тож згідно з моєю теорією Ви і я живете не в різних Українах, а в різних місцевостях тієї самої України, тільки я живу в місцевості де кількість проживаючих значно більша за кількість офіційно зареєстрованих.

В столиці нікого не чіпають, бо там вся нечисть сидить: депутати і їх дітки, судді і прокурори, мусора, мажори. Разок для показухи влаштовували рейд по спортзалам, щоб плебс не гундів, але на цьому все. Тцкшники знають, що можуть не до того причепитись і самі поїдуть під Часів Яр першим же бусіком.

О, пан намагається в примітивну маніпуляцію) Ну ок, відповідаємо-розвінчуємо:

Шановний, ви зараз намагаєтесь вдатись до прийому Вотебаутизм ( uk.wikipedia.org/wiki/Whataboutism ).
Той факт, що існують окремі перегиби на місцях, окремі випадки бусифікації та одиничні випадки зняття водіїв-далекобійників, абсолютно не свідчить ні про масовість таких явищ ні тим паче жодним чином не спростовує мій аргумент про важливість ІТ для держави ( хоча б тому, що ІТ на другому місці по залученню валюти, після СГ і це не згадуючи всіх решта бонусів/плюшок/перспектив які отримає держава і суспільство при наявності активної розвивненої ІТ галузі ).
І тим паче ваш маніпулятивний комент жодним чином не заперечує Необхідність економічного бронювання.

Тому вам штанга.

це ви наразі займаєтесь маніпуляцією в стилі «ТАВАРІЩ СРАЛІН, СЛУЧІЛАСЬ ЧУДОВІЩНАЯ АШИБКА! ЄТА ВСЬО ПЄРЄҐІБИ НА МЄСТАХ!!!11111»

Ці випадки — масові, щодня зʼявляються десятки відео про свавілля ТЦК та мєнтов, і це лише вершина айсбергу. Але в мене немає інформації про хоч одне покарання згідно Закону України хоча б одного з представників ТЦК або «мєнтури» за усі роки повномасштабної війни. Ба більше, навіть резонансні випадки закінчувались оплесками після суду, і в найгіршому випадку винуватців... звільняли з посад =))))

Ці випадки — масові, щодня зʼявляються десятки відео про свавілля ТЦК та мєнтов

Ні, брехня, такого нема, тобі хочеться аби так було тому що ти нелегально звалив і тобі було б спокійніше якби тут був піздец бо ти б сам перед собою мав би виправдання чому ти звалив і почувався б менш нікчемно.

Але, припустимо, що таке дійсно є. А якщо це є, то свідчення про це мали б бути щодня і нові і десятки ЗА ДЕНЬ як ти написав.
Отож, давай проведемо експеримент: Надай прямо тут і прямо зараз 10(десять) свідчень того, що за минулий тиждень були бусифікації та «викрадення» водіїв-далекобійників.
Не буду просити за день(хоча тебе за язик ніхто не тягнув брехати), надай за тиждень чи хоча б за два попередні тижні.
Ну або на худий кінець хоча б наведіть джерело з якого було зрозуміло про кількість «бусифікацій» про яку написали.

Розслабся, у тебе не заберуть відкос від армії, якщо ти не будеш поширювати це пропагандиське лайно тут, і чорне називати білим, а біле чорним

Так а по суті є що сказати, про «десятки випадків щодня» чи з Польщі краще видно)?

Рахунки не заблокують. Заблокують суму штарфу (25к) і все, можете далі ходити з замороженими 25к. Раджу не сплачувати, бо таким чином ви визнаєте те за що вас оштрафували, типу не зможете оскаржити нічого.

Ні, це не так. У сусідньому топіку є випадки, коли за штраф за парковку блокували всі рахунки у приваті.

Може від банку залежить, у мене якось було виконавче провадження, то я ходив з замороженими 6к на монобанкові поки не сплатив. Але то інша історія, тому не впевнений що тут так само буде.

Мені виконавча блокувала і не одноразово, в тч і помилково. Одразу всі рахунки

Блокують всі рахунки зразу, виконавча служба кожному банку відправляє запит на блокування. Але процедура блокування у кожного банку своя: моно і укрсиб блокує тільки суму вказану у виконавчому впровадженні; приват блокує все, що є на рахунках.

Рахунки не заблокують. Заблокують суму штарфу (25к)

Як пощастить, це залежить від провадження

Раджу не сплачувати, бо таким чином ви визнаєте те за що вас оштрафували, типу не зможете оскаржити нічого.

Юристы в видео говорят, что если дойдет до блокировки счетов, то это уже будет исполнительное производство. А там админ штраф делает х2 + 10% исполнителю.

Итого в максимуме 56 100 грн.

Один юрист выдал такой текст:

У підписаному Головою ВРУ тексті можна знайти цікаву примітку до статей.

Зокрема, положення статей 210, 210-1 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем Держреєстру призовників персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у т. ч. публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

Знаєте, що це значить на практиці? Якщо ТЦК оштрафує вас за не оновлення даних чи вручило повістку на уточнення даних, а ви не з’явилися, то таку постанову можна буде успішно скасувати в суді.

Чому? Бо вся необхідна інформація вже є як не в самому реєстр «Оберіг», так у інших базах, з яких ТЦК може отримати відповідну інформацію. Тому щоб оштрафувати вас, ТЦК ще треба буде довести неможливість отримання ними цих даних щодо вас або їхню відсутність у всіх реєстрах.

Мені за борг в 900грн кинули машину «під арешт» х_х, ясна річ що прислати sms/email/пошту/дзвінок/viber/telegram/whatsapp — не судьба була.

Це залежить від того, буде чи не буде вказана конкретна сума у виконавчому впровадженні. І до речі, ніхто не гарантує, що рахунки будуть заблоковані виключно в одному банку, а не в усіх відразу, куди виконавець направить свій запит.

Продолжу обживаться на новом месте

Нас таких багато, не тільки я один,
Посідаєм в поїзд і втікнем хто куди.
Хай шукає щастя інший хто-небудь
Посеред ворон, які тебе клюють.
А нас тут просто кинули!

Якщо буде можливість оновлення даних онлайн то буду оновляти. Але якщо чесно я не знаю що там оновляти. Всі актуальні дані про мене є в державних базах. В дії все показується. Чому вони не перешлють напряму до ТЦК я не знаю.
Особисто ходити не бачу змісту. В мене немає так багато вільного часу.

Tому що «оновлення даних» лише привід запросити вас на ВЛК і вручити «бойову» одразу після. Звичайно якщо у вас немає додаткових підстав на відстрочку💰

Вениславский выдал, что потом через электронный кабинет может прийти вызов от ТЦК на прохождение мед комиссии на определенную дату.

Ось тут теж питання, як саме це врегульовано з боку законодавства. Чи передбачена наразі якась відповідальність за ігнорування будь-яких сповіщень в електронному кабінеті?

Зараз не передбачено сповіщень в електронному кабінеті. Але закладається їх можливість — повістка вже може бути підписана електронно-цифровим підписом, наприклад.

повістка вже може бути підписана електронно-цифровим підписом, наприклад.

Але це з боку ТЦК. Втім, оскільки повістка вручається під особистий (!) розпис військовозобовʼязаного, як це буде працювати в електронному кабінеті, якщо немає обовʼязку ним користуватися?

якщо немає обовʼязку ним користуватися?

зараз не має ))

Вони ж хотіли прийняти обовʼязковість користування цим кабінетом в першій редакції закону, але чомусь прибрали цю вимогу.

Бо як на практиці, наприклад, зобовʼязати користуватися цим кабінетом якогось роботягу в якого грошей вистачає лише на кнопковий телефон?

Вони ж хотіли прийняти обовʼязковість користування цим кабінетом в першій редакції закону, але чомусь прибрали цю вимогу.

на мою думку як смотрящего за процесом цей процес вирішено робити поступовим і у ритмі щось «100 кроків в перед 1 крок в зад»

Бо як на практиці, наприклад, зобовʼязати користуватися цим кабінетом якогось роботягу в якого грошей вистачає лише на кнопковий телефон?

кого це ї... хвилює? )) нє ну сірьозно

бери приклад «дія» або ті самі «сертифікати ковіда»

Ковідний сертифікат можна було отримати в паперовому вигляді і носити з собою. Дією також можна запросто не користуватись, прожити без неї поки можна (відкриваю заради цікавості раз на рік)

Це все херня. Як вони змусять користуватися цією ахінеєю тих, у кого немає комп’ютера чи модного смартфона на андроїд чи айос? Я знаю багато людей 45+ хто ходить з кнопковим телефоном, а комп’ютер вони бачили тільки в когось.

Як там — проблеми індєйців шерифа не колишуть.

Зараз — ніяк. Але раніше була вимога про підпис воєнкома, ручкою, на папері. І мокру печатку.
Тепер — є «електронно-цифровий підпис» як альтернатива. Я сподіваюсь ви бачите напрямок руху.

Плюс додали обов’язок і без повістки уточняти свої «облікові дані» кожен раз при новому указі про мобілізацію, тобто — кожні три місяці.

обов’язок і без повістки уточняти свої «облікові дані» кожен раз при новому указі про мобілізацію

Тут дуже важливі формулювання, бо «новий указ» та «указ про продовження» можуть означати суттєво різні речі.

Я сподіваюсь ви бачите напрямок руху.

Звісно, бачу, але тут питання — що заважало прописати обовʼязковість електронного кабінету та електронні повістки відразу в новому законі (тим більше, що бажання таке було?)

Єдина більш-менш «оптимістична» гіпотеза, яку я маю з цього приводу — це те, що мабуть це потребувало суттєво більшого обʼєму «патчінгу» вже існуючого законодавства.

Звісно, бачу, але тут питання — що заважало прописати обовʼязковість електронного кабінету та електронні повістки відразу в новому законі (тим більше, що бажання таке було?)

Не хотіли лякати людей. Взагалі то наслідки від такого закону про мобілізацію можуть бути які завгодно. Одна справа коли у людини є можливість уникати мобілізації просто сидячи вдома и дивлячись відосікі де якихось нефартових пакують до буса, і інша коли коли той штраф падає на голову і ніяк від нього не уникнути.
От і видають потрохи. А якщо такий закон запустити на повну з 18.05 я навіть не уявляю що то воно буде.

наслідки від такого закону про мобілізацію можуть бути які завгодно

Спротив, радше, в’ялий, щоб не сказати імпотентний. Бажаючих при пакуванні в бус дістати ножа і ухилитись від окопу прямо на нари не спостерігається.

Спротив, радше, в’ялий, щоб не сказати імпотентний.

Може і так, а можуть бути і страйки. Все залежіть від масовості. Це в бусинки пакували поштучно (відносно), а штрафи можуть почати вішати масово. Наприклад, запросто уявляю собі страйк перевізників. Без всіляких майданів, а тупо не вийдуть на працю.
Ще можуть бути пасивні протести, по типу припинення офіційної комерційної діяльності. Те ж саме спостерігається з донатами. Це ж протест, коли людина донатила, але після таких законів припинила.
Коли держава довго вглядається в ухилянта, ухилянт починає вдивлятися в державу.

тупо не вийдуть на працю

Може бути. Але швидесенько в ручному режимі отримають бронь разом з фавбетом і цирками і далі все спокійно.

людина донатила, але після таких законів припинила

І почала донатити в держбюджет при накладенні штрафів.

Так государство и так делает максимум, чтобы у людей не было этих 90 млрд грн, которые они донатили. Командиры тоже против донатов часто. Донаты вопреки.

мабуть це потребувало суттєво більшого обʼєму «патчінгу» вже існуючого законодавства

Всім срати на ті колізії. єПовістку навіть промацували — закинули вудочку, істерика в соцмережах, вийшли зі спростуванням що «ви нас ніпраільна поняли». Ну але це не означає що коли знадобиться піхота на контрнаступ-2025 то ідею не згадають.

Щоб оновити дані повністю, потрібно пройти ВЛК — це, мабуть, найважливіша частина актуалізації.

Наскільки я читав, це зараз розганяється з боку влади, але в букві закону такого немає (принаймні з точки зору оновлення даних протягом 60 діб)

Ну давайте скопіпастим з закону букви:

військовозобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності
указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим
Верховною Радою України, зобов’язані уточнити свої облікові дані

А потім ще трошки буков з підзаконного акту, що ж таки входить в ті облікові дані:

Відомості про стан здоров’я

Які вносяться... wait for it... тою самою ВЛК.

А потім ще трошки буков з підзаконного акту

А можна, будь ласка, посилання на той підзаконний акт?
І, до того ж:

а) як вони уявляють собі проходження ВЛК протягом 60 діб для величезної кількості людей?
б) як тоді це буде працювати за кордоном, бо наші можновладці заявляли, що оновити особисті дані через електронний кабінет буде достатньо?

І, до того ж:

а) як вони уявляють собі проходження ВЛК протягом 60 діб для величезної кількості людей?

не повіриш ці тупі клоуні вже почали усвідомлювати що на справді вони ще й не уявляють собі проходження одного лише «оновлення даних протягом 60 діб для великою кількості людей» як от той самий тов. веніславський вже реєстрований ідіот то я так розумію це він уже заявив що «електронний кабінет працюватиме у тестовому режимі» на скільки я зрозумів щонайменше 30 днів починаючи з часу початку оновленя? на яке дається усього 60 днів?

б) як тоді це буде працювати за кордоном, бо наші можновладці заявляли, що оновити особисті дані через електронний кабінет буде достатньо?

ти шо самий умний да? ))

чуваче ти маєш справу з абсолютними дебілами а також з не меншими дебілами les tricoteuses які у сучасному виконанні зовсім не обов’язково la але цілком le ти яких легко знайдеш тут у тредах ))

посилання на той підзаконний акт?

Ну наприклад:

zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0378-22#Text

До персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста належать:
...
відомості про стан здоров’я

Але є колізія бо наказ дійсний а вміст реєстру трохи змінився на «результати медогляду з метою встановлення придатності».

Але висновок що так що так один: стан здоров’я/результат ВЛК — це ті самі «персональні дані» які треба оновлювати.

Всім насрати. Це проблема військовозобов’язаних. Ставай в чергу наперед, став палатку.

Всім насрати. Вже ж з’ясували що пресинг втікунців — в пріоритеті. Хай он вертаються і проходять ВЛК.

Якщо буде можливість оновлення даних онлайн то буду оновляти.

Бачив пояснення, що ваш медичний стан це теж дані котрі треба оновити, відповідно без ВЛК дані не будуть вважатись оновленими.

ИТ то ладно — вывернуться. Многие уже гражданство другой страны получают. Или как минимум на местные аналоги ФОПов переводят.

а что власть и население на подконтрольной им территории будет делать когда озверевшие от вседозволенности ТЦК начнут паковать массово водителей (фур, автобусов ) и нечего будет купить в магазинах, нечем будет заправиться и не на чем будет уехать куда-то ... вот это вопрос.

а что власть и население будет делать

Это имхо даже не вопрос уже. Ответ — абсолютно ничего. По аналогии с тем, что делают сейчас — организованной реакции на закручивание гаек со стороны населения ноль. Будут терпеть и дальше.

Многие уже гражданство другой страны получают.

це ніхєра нелегко і не швидко, це міфи в які вірять тих хто не намагвся імігрувати в більш менш нормальну країну

це ніхєра нелегко і не швидко

Залежить від того скільки у людини грошей, деякі громадянства можна просто придбати.

В загальному випадку це звичайно не швидко (від 3-4 років в деяких країнах ЄС) але і не складно. Найскладніше це вивчити мову на достатньому рівні і на це теж подрібно 3-4 роки за наявності мотивації.

від 3-4 років в деяких країнах ЄС

Крiм нового закону в Нiмeчини зi знанням мови на С1, в яких країнах ЄС щe можна податись на паспорт ранiшe 5 рокiв ? I чeрeз 5 рокiв тiльки податись + щe 1-2 роки очiкування.

Можe щось пропустив i якiсь країни щe змeньшили пeрiод по натуралiзацiї.

Якось писав як я отримав французьке dou.ua/...​rums/topic/44905/#2683434

TL;DR; через ~3 роки подався і через ~4 роки отримав паспорт на руки після переїзду. Але знаю випадки коли люди робили і швидше.

І ніяких іспитів на знання мови я не складав (конкретно для процесу натуралізації, бо французьку я знаю і сертифікати маю, просто не подавав для натуралізації бо не просили).

Cупeр, кул лайфхак, про такi момeнти дiйcно рiдко коли згадується. Бо всюди пишуть 5 рокiв по натуралiзацiї у Францiї i всe.

якщо ви не з

Nationals from Spanish-American countries, Andorra, the Philippines, Equatorial Guinea, Portugal, and those of Sephardic

то чекайте 10 років в Іспанії

З 18 травня для виїхду за кордон у водіїв фур має бути QR-код (читай підтвердження від ТЦК). Судячи із заяв компаній які бензин завозять (і вже почали бити тривогу) він є десь у 5 відсотків водіїв. Ну і мало хто із водіїв підк в ТЦК його отримувати. ;)
Напевно будуть жінок у водії набирати. ))

Прислухаюсь до закликів соціальної реклами 2020 року.

Носити маску? Чи інший засіб індивідуального захисту?

Крім анонімів навряд чи хто правду напише, пане майор 😂

Сюрприз!

Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

чотири рази ухилився — і ти президент. і він президент. всі ми президенти.

всі ми президенти.

В нас є навіть декілька президентських бригад..

А що саме оновлювати, якщо в даних нічого не змінилось? Цікавлюсь не для себе trollface.jpg
А взагалі, я б тримав на рахунках по мінімуму, бо владі, поліції, тцк та судам не довіряю, і впевнений що мої права можуть порушити навіть при дотриманні закону. Бусифікація та підробка документів з боку тцк та поліції відбувались та відбуваються кожного дня ще до вступу в дію закону про мобілізацію.

я б тримав на рахунках по мінімуму

ДВС не тільки на рахунки може арешт накладати, але й на рухоме і не дуже майно.

Не можна накласти арешт на те, чого немає)

ну не всі ж такі бідні в Україні=)

Не всі, але більшість. Особливо +/- 30 років.

А як почитати ДОУ, то у кожного біля метро по 5 квартир.

А ви кажіть що у вас 10 квартир

Якось я на юутубі в коментах під відосом якогось телемарафону спитав ноунейм-нафронтника, за що мені конкрентно воювати, якщо в мене (і в моєї сім’ї) немає ні землі, ні квартири, ні машини. У відповідь отрмав (цитую): «ці відмазки генерує твоє безсоромне нутро». Лол. Хай накладають арешт на 80 грн, які залишилися на моєму укр фопі.

воювать варто за хороше майбутнє для себе і своїх близьких. А цим в Україні і не пахне (якшо ти не чиновник принаймні). Це failed state

Хз чого всі так жаліються на Україну. Я з мінусів зараз бачу найбільше те що в нас єбанутий сусід, а населення довго його таковим не сприймало.

єбанутий сусід

локальний рівень єбанутості постійно його наздоганяє

Схоже ви за свої 15 років мало мали справу із державою і її населенням. Тусувались в своїй бульбашці.

Не думаю я ж не в вакуумі жив, але нехай так припустимо. Які наприклад ви можете назвати характерні риси які прям аж бісять і вони унікальні для України?

Коли за видачу покійника у морзі «просять» 400 гривень «за хароший целафан»?

Це звісно дикуха, але як нема у них цього за бюджетний кошт то де йому це взяти так хоч якось можна викрутитися. Бачу що вам болить ця тема і шкода що довелось пройти через таке.

Дякую, але це не виключення з правил, це державна політика «громадянин» <-> «держава» всі 30 років. Зараз просто держава виставила інвойс, а громадяни не згодні з обсягом виконаних послуг. І я на боці громадян.

Богданчики на маршруті в європейській столиці, у яких підлога тримається на кусочку іржі?

Я і більшу дичину зустрічав раніше. Не знаю чи бачили ви рафіки? Після цього все що з’являлось мене дуже тішило бо це був тотальний капець, а не машина. Я був у метро Ньо-Йорка і скажу що це жах починаючи від входу до сморіду на станціях, після харківського метрополітену мені що правда і київський не дуже. Також бачив що таке Рим і це триндець, просто суцільна дупа і бруд. Мене особисто засмучувала лише ірраціональна любов до рашки і нерозуміння які бенефіти дає можливість жити в окремій країні, а не десь в статусі «белоруської області» чи лугандону.

Рафіки бачив, так. У Скадовську.

Стосовно Італії — згоден, так. Це для мене теж був невеликий шок в деяких місцях, але все одно набагато краще, ніж Україна.

але все одно набагато краще, ніж Україна.

А ви бачили метро в Афінах? От де дикуха і тримається на шматочку іржі. Я до того щиро думав що в нас транспорт капець, але побачивши афінський — різко змінив думку.

Рівень побутової і системної корупції. Некомпетентність в державних органах. Соціальна незахищеність. Неякісна освіта. Можна ще продовжувати. Я не стверджую, що подібного немає в інших країнах. Це просто ті, що одразу в голову прийшли.

Неякісна освіта.

Середня досить таки якісна, особливо в спеціалізованих ліцеях "топ 50 за рейтингом ЗНО"©, а щодо вищої, то тут на ДОУ мені цілий натовп людей доводив, що вона взагалі не потрібна :)

я, на відміну від вас, керуюся обʼєктивними даними, а не відчуттями. А брати ТОП 50 по ЗНО — смішно. Ось обʼєктивний стан середньої освіти:
тут узагальнення: mon.gov.ua/...​-yakosti-osviti-pisa-2022
тут детайльніше: testportal.gov.ua/zvity-dani-4

Чого вартий оцей абзац:

У математичній галузі в українських учнів найнижчий рівень освітніх втрат серед усіх досліджуваних галузей: якщо порівняти з минулим циклом, ці результати погіршилися на 12 балів. 58% українських учнів досягли базового, другого із шести, рівня математичної грамотності, 32% учнів — рівня 3 і вищих. У галузі математики різниця між Україною і країнами ОЕСР становить приблизно півтора року навчання за стандартами PISA (1 рік навчання = 20 тестових балів).

А в читанні і сприйнятті взагалі біда.

Я не знаю, що вам там доводили. Хочу побачити як ви підете оперувати апендицит до лікаря без вищої освіти.

лікаря без вищої освіти

Поспілкуйтесь з студентами, наприклад, львівського медуніверу — вам і до лікаря з вищою освітою не дуже захочеться.

Не повірите. Я в 2011 році закінчив ЛНМУ. І я точно знаю, яка там ситуація і до кого я піду. Якщо узагальнювати, то я з вами погоджуся але не все так погано!)

Рівень побутової і системної корупції.

Я б сказав скоріше те як її толерують. Як мені здається за звичкою.

Я не стверджую, що подібного немає в інших країнах.

Просто зараз я щось таке чую про Німеччину бо там багато тепер наших. Найбільше мене позабавило коли на курсах інтеграції турок який от прям німець німець (він там народився у другому поколінні і не розмовляє турецькою) каже що «Німеччина вже не та».

Неякісна освіта.

Що ви вкладаєте у поняття якості освіти? Це не підкол просто наприклад я собі думаю що це щось таке що гарантує достойне місце у суспільсві, а те наскільки добре людина пам’ятає дати в історії, швидкість світла чи столицю Бангладеш звісно важливо як загальний розвиток але з практичної точки зору якість сумнівна.

Та як там можна в очі довбитися? Я стою забирати тіло родича у судмедекспертизі на петра запорожця, поруч твій родич замотаний у целофан із букета, якась бабка лежить (ясно, що трошки не жива), штин гнилого м’яса. Він тобі каже, що треба ще доплатити за нормальний мішок, щоб під час похорон не тікло з під гробу. А тікти буде, бо в цьому морзі вже давно не працюють холодильники, а мати покійника їхала 5 днів до Києва, бо в укрзалізниці як завжди не було квитків. Це не країна, це «груз 200» (фільм).

Ваші розмови про failed state і країна «груз 200» — це що?
Видавання бажаного за дійсне?

це констатація факту — мало хто хоче ризикувати своїм життям за «щастя» жити в корупційній помийці 3го світу в ролі тупого скота, очікуючи коли його тушу повезуть на забой

Хм, подивимось. В пологовому не можна (безкоштовно) відмовитися від флюри прям тут і зараз, і треба лишати новонародженого одного і їхати бозна куди під конвоєм з мед працівників. Щоб за дитиною приглянули- плати. В державну школу при повернення у Харків у 2023 не взяли бо «строки вже пройшли, місць нема» (травень 2023, дитина йшла в перший клас, школа за пропискою, онлайн, якщо що). Жінка 50+ з історією окнохвороби (агресивний рак матки, наші сказали що тут тільки паліатив і нічим не допоможуть, турки вилікували без проблем) не змогла отримати інвалідність з усією документацією, бо «ви у нас не лікувались, а зараз у вас раку матки нема» (як власне і самого органа), але за штуку баксів — будь ласка. Дівчина 20+, в Німеччині діагностували розсіяний склероз у 2022, знаходиться там на постійному лікуванні, у нас отримати інвалідність не може, бо «може це все підробка і ви ті папірці самі собі надрукували, бо синьої печатки нема», вимагають мінімум 40 днів ліжати в лікарні, а там подивимось. Довідки про постійне лікувння у мед центрі у Німеччині — пофіг взагалі. Можу продовжити, це тільки те, що найперше згадалося, і це я користуюся приватною медициною, приватними садками, приватними школами і тд — обмежую спілкуання з державою як можу.

відмовитись можна. просто переїдеш в обсервацію до бомжів і наркоманів, бо твоя безпечність для оточуючих не підтверджена, що в цілому логічно.

тобто вчора ще було все ок, а сьогодні вже стала небезпечною?)Настільки небезпечною,що народжувати з іншими можна, лежати 2 дні з іншими можна, а потім раптом раз — і тільки до наркоманів і бомжів? Ви знаєте, скільки разів вагітна кров здає, скільки разів її оглядають з ног до голови аби щось там не було не так? І в 30 тижнів справка від фтізіатра про те, що все ок, без якої обмінку не підпишуть, вона нащо потрібна, щоб дитину новонароджену одну кинуть на годинку-півтори?) Дуже дружній підхід до дитини і до матері, у якої у кращому випадку гормони будуть волати, що вона не має дитину лишати, а в гіршому — шви від кесаревого, яким 2 дні. Це прям така Європа, що капець)

«вчора» співробітники ішли вам назустріч, порушуючи власні інструкції. а «сьогодні» до вас були застосовані звичайні правила із інструкції по роботі медичної установи. на мою думку ви десь між «вчора» і "сьогодні скоріш за все просто, дови*обувались). вагітність це не хвороба, це нормальний фізіологічний стан. залишити дитину на кілька годин — нормально. і так, я дуже добре розбираюсь в темі)

По-перше, пішли на зустріч — це, мабуть, дозволили мені народити в пологовому, так? Вельми дякую, вони дуже ризикували, пускаючи породіллю в районний пологовий. По-друге, питання було — "

Які наприклад ви можете назвати характерні риси які прям аж бісять і вони унікальні для України?

Це характерна риса для України і вона мене бісить, як власне і більшість жінок, які опиняються в такій ситуації.
Між «вчора» і «сьогодні» я народила дитину і, власне, все. Як і 5 дівчат в перший мій візит, і ще 3 в другий, до речі, саме серед другої групи була дівчина з кесаревим розтином, яка ледь ішла через півтора дні після операції.
Так, вагітність — це фізіолгічний стан, який закінчується іншим фізіологічним станом, який називається пологи. І те, що у нас за людяне до себе ставлення треба платити ледь не кожній людині у пологовому — це не ок. І те, що до людини ставляться так, наче вона винна щось нашій медичній системі, це не ок.
Добре розбираєетеся в темі, егеж? Мабуть особисто народжували когось?)

Як забавно, людина питає, що бісить у системі, ти їй відповідаєш прикладами із власного досвіду, за що отримуєш типове совкове «сама винавата», ой, тобто «довий*бувалася». Мабуть, ми дійсно до всяких там гуманізмів та Європ ще не доросли.

Як забавно, людина питає, що бісить у системі, ти їй відповідаєш прикладами із власного досвіду, за що отримуєш типове совкове «сама винавата», ой, тобто «довий*бувалася». Мабуть, ми дійсно до всяких там гуманізмів та Європ ще не доросли.

«словно кто-то к Родінє отвик» (к) батько наш єсєнін

По правде говоря, не у всех такой опыт. Моя жена рожала в Черкассах в 2020-м — не платили никому и ничего, никто ничего не требовал. Из-за ковида меня к ней не пускали, но то такэ

вимагають мінімум 40 днів ліжати в лікарні, а там подивимось.

так це одне з моїх улюблених ))

Щас добью этот комментарий.
Я тоже хотела начать с романтики, роддом, совковые женские гинекологии, куда если не занести то в лучшем случае орать постоянно будут и унижать.
Меня не выпускали! Из роддома 7 полных дней (абсолютно здоровых меня и ребенка), потому что родила во вторник, а вакцину бцж распаковали и откололи на всех новеньких в понедельник. И заставили ждать следующую партию новых детей, чтобы в следующий вторник отколоть эти вакцины. (Сейчас я понимаю, что надо было писать отказ, и БЕЖАТЬ к себе домой, но когда ты в первые мама, ты боишься тупо всего).
Про мытье в ремонте бекетовских времен в одном из центральных роддомов Харькова, я даже вспоминать не хочу.
Далее: голодные игры начинаются от подлизывания жоп всем кто в системе. Если ты не хочешь этого делать (носить взятки), или например как я, какие-то частные детские клиники выбрала, то тебе начинает местный педиатр угрожать что вызовут соц службы, что ребенка не водят по месту прописки. Приводишь, там просто как после Чернобыля условия (27 больница, Харьков).
В садик то же самое. В районе где стоит 25 хрущевок, и один сад. Давайте подумаем, хватит ли всем мест....
Итог: все что частное, дорого багато подается хоть в каком-то адекватном виде, но все что гос сектор, это треш. Образование, медицина, соц услуги, пенсионные фонды, все что связано с государством идет через призму вы должны унижаться, чтобы что-то от нас получить.

то тебе начинает местный педиатр угрожать что вызовут соц службы, что ребенка не водят по месту прописки.

о боги это вообще классика )) прописка это вообще наше всё а управдом друг человека (к) (тм)

ЗЫ: кстати за влк будут такие же ж вопросы (но как тут пишут товарищи 50/50) «а чего не лечился по месту прописки»

но все что гос сектор, это треш. Образование

гыгы я как раз вступил в заимодействие с «образованием» чёрт возьми я думал «пергидрольные тётки» это прошлое при чём не ваше а моё а оказывается это буквально настоящее и будущее и тут «будущее» каким оно было в ссср где «нет ни какого будущего одно только настоящее на всегда»

ЗЫ: ну да к тёткам точно так же ж приложены дядьки по которых советская «сатира» ездит ещё в «верные друзья»

чтобы что-то от нас получить.

причём «избежать получения» вы тоже не можете ))

тут спрашивают как устроена корупционная система а корупционная система устроена так что «избежать получения» вы не можете а при этом

все что связано с государством идет через призму вы должны унижаться, чтобы что-то от нас получить.

Єдиний плюс, що спромоглася створити Україна за свої 30 років — це всесвіт S.T.A.L.K.E.R.

Всесвіт S.T.A.L.K.E.R. і Valerii’я Zakharov’а :)

На щастя, мої психічні проблеми ще не досягли такого рівня, що я прирівнюю себе до масштабу країни.

не закривав, подаю нульові декларації.

немає ні землі, ні квартири, ні машини

а ви точно айтішник?

Так. Айтішник, який з 18 років працює в айті, і немає нічого. Бо треба платити оренду, допомогати сім’ї, трошки донатити.

працюєте з 18 і нічого досі не маєте? Вам, мабуть, 19 зараз

так а скільки років ви уже працюєте?

і всі 9 років ви джун на 300 баксів?

ИТишник который родился на территории бывшего СССР.
Это значит дом — на М, машина на Н ...

а то ведь оно как — дядя налоговик намудрит, пойдет штраф конский на ФОП и имущество на человеке отлично будет конфисковано

Я б кинув вам фотку «свого» будинку в дачному кооперативі в Нікополі, за 15км до лінії фронту. Але, нажаль, на доу не можна прикріпляти фото.

Айтішник, але не NPC, чиє життя зводиться до квартири-машини, наприклад.

звідки інфа про арешти взялась?)

За новим законодавством за порушення обліку штрафи світять чималі. Якщо їх не сплачувати — передадуть на ДВС. Ну а ті церемониться не будуть.

не ну якщо так, то звичайно. але це так і про будь-які штрафи можна сказати

Не зовсім. Тут штрафи без вашої участі зможуть накласти. Вирішить воєнком, що не знайшов вас за адресою прописки і випише штраф 25к. А завтра ще раз вирішить. І ще 25к. І вас про те не сповістить. А потім ДВС блокне рахунки...така от конституція на паузі...

ут штрафи без вашої участі зможуть накласти.

так же і зі штрафами ПДР, які фіксуються на камеру.

А потім ДВС блокне рахунки...

якщо не сплатите. або оновіть, або платити :)

На штрафи ПДР підписатися можна і вас сповістять коли отримаєте. А тут навіть знати не будете)

Чому ж не будете? Якщо моніторити реєстр боржників, то рано чи пізно штраф там зʼявиться:)

кожен день туди заходжу подивитися чи нема часом штрафів

Кому це актуально, той, може, й заходить:)

Так це вже після передачі в виконавчу, хіба ні?

Taк. Ще можна моніторити реєстр виконавчих проваджень.

На штрафи ПДР підписатися можна і вас сповістять коли отримаєте. А тут навіть знати не будете)

Буде, все буде. Я ще місяць назад бачив рекламу про «витягі» з бази Армор (чи як там вона зветься). В нас же повністю прозора країни — всі бази продаються..

Так полтавський ТЦК-шник же сказав, що єдині данні які цікавлять ТЦК для оновлення — це данні ВЛК.

Так полтавський ТЦК-шник же сказав, що єдині данні які цікавлять ТЦК для оновлення — це данні ВЛК.

+1.
Восени 2021 оновлював дані в ТЦК: приніс свідоцтво про шлюб, народження дитини і т.д. Нічого з цього не записали у воєнік. ))

Ну там є наче місце куди усе це має вписуватись..

Не знайшов у своєму тимчасовому посвідчені таких полів. Та й з чого б їм там бути. Це ж не особиста справа а посвідчення.

Пардон, дітей точно не має. Але в мене є сімейний стан.

Перейшов по посиланню. Бачу метро «звіринецька» на зеленій гілці. Думаю, невже продовжили зелену гілку наршешті, сподіваюсь побачити метро на виноградар (не живу в Києві вже 4 роки). Ага, канєшно. Просто змінили назву старої станції. Вся суть (lurkmore.online/...​mages/d/d8/Serpimolot.jpg)

Закрию ФОП, зареєструюсь нарешті в Туреччині

А що у турків за умови реєстрації?

З того що нагуглив та отримав від ChatGPT то податки значно вищі за 5%

Але заплатити вищі податки виглядає розумніше за намагання розблокувати рахунки в країні де президент, гарант Конституції, вже багаторазово порушував Конституцію, ще з Дія.City

Ой я вас прошу хто там ставив конституцію на паузу. Просто маємо конфлікт зручних і не зручних статей конституції та і військовий стан вводила верховна рада отже все юридично легітивно.

Я вважаю, що мої рахунки точно заблокують

Якщо я буду мати відкритий ФОП то мені потрібно буде переплачувати за адвоката, щоб розблоковувати рахунки через суд, сплачувати штрафи у податкову за протерміновану оплату податків із-за заблокованих рахунків

Я вважаю, що мої рахунки точно заблокують

черещ що буде блокування, на якій підставі якого закону/акту? у законі про мобілізацію і адмінки нічого про блокування рахунків не було додано
звідки люди взяли взагалі про блокування рахунків?

Тобі випишуть заочно штраф на 20-шось-там тисяч. Ти його не сплатиш, бо звідки тобі про нього знати. Штраф передадуть в виконавчу, виконавча, в свою чергу, заблокує всі твої рахунки та накладе арешт на рухоме та нерухоме майно, і надішле лист щастя на 52 тисячі гривень (бо х2 плюс 10%).

сплатив штраф — арешт знято. це навіть не через суд робиться
чи я не правий?

Сплатив штраф = визнав провину, отримав більше штрафів

Зважаючи на інформацію, що вони ті штрафи зможуть виписувати навіть без рішення суду, гроші можуть дуже швидко закінчитися.

Читав на каналі якогось адвоката, що за одне й те саме порушення не можна штрафувати більше одного разу. Тобто, якщо не оновив дані протягом 60 діб, то за це можна оштрафувати тільки один раз. А ось якщо отримувати повістки та не зʼявлятися по ним, то можуть штрафувати за кожну неявку окремо (а там ще й уголовка світить як злісному ухилянту)

Ну але рахунки будуть падати в арешт з заздрісною регулярністю. Та й арешти, як показує практика, знімаються тугіше ніж накладаються. В сумі — таке собі.

сплатив штраф — арешт знято. це навіть не через суд робиться
чи я не правий?

Залежить від людини. Он деякі бізнеси вигравали всі суди разом з Верховним, але штрафи податкова так і не відмінили.. ))

І це до наступної повістки) Нова повістка = нове порушення = новий штраф

Ну ну. Нема ніяких податків в Туреччині для іноземців з короткостроковим ВНП. І поняття податкового резиденства теж нема. А ще є місцевий різновид номад візи.

А ви продовжуйте слухати/читати оте лайно шо вам льє у вуха ота тупа програма.

А як зроблять закриття ФОП тільки через ТЦК?

Тоді треба поспішати з закриттям

Скоро публічні туалети будуть після пред’явлення військового квитка...

Черги в Макдональдс збільшаться

та просто замість бабусі просто представника ТЦК посадять ))

Здивований, що Ви до сих пір цього не зробили

Дбаю про українську економіку, спокушений можливістю сплачувати тільки 5%, лінуюсь вийти з зони комфорту та почати платити більше

Без цих іпсошних законів, які тільки розділяють суспільство, без явної користі цьому суспільству, міг би спокійно продовжувати використовувати ФОП весь 2024 рік, й тільки в 2025 році почати сплачувати податки в Туреччині, щоб в 2026 році мати змогу продовжити вид на проживання

Підписатись на коментарі