ШІ б’є по світовому ринку праці «як цунамі» — очільниця МВФ
Штучний інтелект, ймовірно, вплине на 60% робочих місць в країнах з розвиненою економікою і 40% робочих місць по всьому світу в найближчі два роки, заявила директорка Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва на заході в Цюріху.
«У нас дуже мало часу, щоб підготувати до цього людей, підготувати до цього бізнес», — сказала Георгієва.
ШІ б’є по світовому ринку праці «як цунамі», до того ж, світова економіка стала більш схильною до потрясінь в останні роки (зокрема через пандемію в 2020 році та війну в Україні).
Завдяки технології можна отримати величезне підвищення продуктивності (якщо нею добре керувати), але водночас це також може призвести до більшої дезінформації і, звичайно, до більшої нерівності в суспільстві.
Як вважаєте, йдеться про білі комірці чи про блакитні також? У якій галузі очікуєте найсильніший вплив?
Найкращі коментарі пропустити